sauna ozonowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 07:27   #1
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028

sauna ozonowa


nie znalazłam takiego wątku więc pozwoliłam sobie założyć nowy dotyczący sauny ozonowe. Jeśli powielam temat proszę o zamknięcie.


Ozonowa sauna parowa jest idealnym zabiegiem głębokiego nawilżania każdego rodzaju włosów, a w szczególności włosów wysuszonych słabych, porowatych, zniszczonych, łamliwych i pozbawionych blasku. Daje efekt pięknych, elastycznych, sprężystych i lśniących włosów, który jest nie do osiągnięcia w domowych warunkach.

Aparat w kształcie kopuły jest wielkości tradycyjnej stojącej suszarki fryzjerskiej. Sauna wytwarza parę wodną i ozon, gdy nagrzeje się do odpowiedniej temperatury ok. 40 ˚C.
Zabieg regeneracji włosów w ozonowej saunie parowej trwa ok. 15 minut. Po zabiegu włosy stają się niesamowicie lśniące, elastyczne, sprężyste i silne, co znakomicie ułatwia codzienną pielęgnację, zabiegi i rozczesywanie.

Sauna potęguje efekt uzyskiwany dzięki odżywce. Włosy są sprężyste, lśniące, łatwiej je rozczesać. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Cząsteczki preparatu pozostaną we włosach, lecz z każdym myciem będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać - najlepiej co tydzień. Pełny i trwały efekt regenerujący daje kuracja miesięczna (4-5 razy). Cena: 10-40 zł w zależności od użytych kosmetyków.




Ja jestem już po jednym takim zabiegu.
zaobserwowałam że moje włosy stały sie bardziej błyszczące i miękkie.
Jednak po umyciu ( 2 -3x) efekt zaczyna zanikać więc juz jutro udaję się na kolejny zabieg
postanowiłam zrobic miesięczną kurację i zobaczymy.
Muszę powiedzieć że sauna troche wypłukała mi farbę nie wiem co bedzie po miesiącu - dlatego może warto wstrzymać sie z farbowaniem na ten czas
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:21   #2
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: sauna ozonowa

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
nie znalazłam takiego wątku więc pozwoliłam sobie założyć nowy dotyczący sauny ozonowe. Jeśli powielam temat proszę o zamknięcie.


Ozonowa sauna parowa jest idealnym zabiegiem głębokiego nawilżania każdego rodzaju włosów, a w szczególności włosów wysuszonych słabych, porowatych, zniszczonych, łamliwych i pozbawionych blasku. Daje efekt pięknych, elastycznych, sprężystych i lśniących włosów, który jest nie do osiągnięcia w domowych warunkach.

Aparat w kształcie kopuły jest wielkości tradycyjnej stojącej suszarki fryzjerskiej. Sauna wytwarza parę wodną i ozon, gdy nagrzeje się do odpowiedniej temperatury ok. 40 C.
Zabieg regeneracji włosów w ozonowej saunie parowej trwa ok. 15 minut. Po zabiegu włosy stają się niesamowicie lśniące, elastyczne, sprężyste i silne, co znakomicie ułatwia codzienną pielęgnację, zabiegi i rozczesywanie.

Sauna potęguje efekt uzyskiwany dzięki odżywce. Włosy są sprężyste, lśniące, łatwiej je rozczesać. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Cząsteczki preparatu pozostaną we włosach, lecz z każdym myciem będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać - najlepiej co tydzień. Pełny i trwały efekt regenerujący daje kuracja miesięczna (4-5 razy). Cena: 10-40 zł w zależności od użytych kosmetyków.




Ja jestem już po jednym takim zabiegu.
zaobserwowałam że moje włosy stały sie bardziej błyszczące i miękkie.
Jednak po umyciu ( 2 -3x) efekt zaczyna zanikać więc juz jutro udaję się na kolejny zabieg
postanowiłam zrobic miesięczną kurację i zobaczymy.
Muszę powiedzieć że sauna troche wypłukała mi farbę nie wiem co bedzie po miesiącu - dlatego może warto wstrzymać sie z farbowaniem na ten czas
Robiłam sobie saunę ponad rok temu, miałam wowczas bardzo zniszczone, porozdwajane (żeby tylko ) włosy. Tuż po zabiegu były fajniejsze w dotyku, optycznie jednak nie wyglądały lepiej, a efekt znikł następnego dnia nawet bez mycia włosow. Domyślam się że na zdrowsze włosy lepiej to działa, ale na zniszczonych wcale nie daje takiego spektakularnego efektu. A może po prostu fryzjerka dała mi słabą odżywkę, była tak niemiła ze wcale by mnie to nie zdziwiło :/ ale nie wiem ile razy bym musiała robic tez zabieg wtedy zeby uzykac długotrwały, pożądany efekt
__________________
Dbam o włosy od: 25 I 2012
Olejowanie od: 27 II 2012
Drożdże (III) od: 8 maja 2013
Zapuszczam naturalne, zdrowe włosy
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 20:23   #3
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: sauna ozonowa

ja od trzech miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką własnej sauny chociaż muszę przyznać, że ostatnio nie mam za wiele czasu żeby z niej korzystać wydaje mi się, że efekt nie jest długotrwały, może dlatego, że używam mało odżywiających kosmetyków? Chociaż ostatnio coraz częściej zwracam uwagę na składy i próbuje cokolwiek z nich wyczytać. Moim najlepszym zestawem jest maska loreala absolut repair z kilkoma kroplami mleczka pszczelego efekt - mega miękkie i błyszczące włosy. W sumie zastanawiałam się co jaki czas w ogóle z sauny korzystać żeby też nie obciążyć za bardzo włosów, bo moje i tak są dość cienkie.
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 12:02   #4
Luthieenn
Raczkowanie
 
Avatar Luthieenn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: sauna ozonowa

Byłam kilka razy na saunie u fryzjera. Powiem szczerze, że włosy bezpośrednio po zabiegu były cudowne - gładkie, proste, po prostu idealne, tylko strasznie przyklapnięte. Efekt faktycznie utrzymywał się zaledwie do kilku myć, ale widzę, że te kilka zabiegów i tak miało spory wpływ na kondycję moich włosów. Gdybym miała więcej pieniędzy, to starałabym się chodzić na ten zabieg 2-3 razy w miesiącu.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez paulcia666 Pokaż wiadomość
ja od trzech miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką własnej sauny chociaż muszę przyznać, że ostatnio nie mam za wiele czasu żeby z niej korzystać wydaje mi się, że efekt nie jest długotrwały, może dlatego, że używam mało odżywiających kosmetyków? Chociaż ostatnio coraz częściej zwracam uwagę na składy i próbuje cokolwiek z nich wyczytać. Moim najlepszym zestawem jest maska loreala absolut repair z kilkoma kroplami mleczka pszczelego efekt - mega miękkie i błyszczące włosy. W sumie zastanawiałam się co jaki czas w ogóle z sauny korzystać żeby też nie obciążyć za bardzo włosów, bo moje i tak są dość cienkie.
Można wiedzieć gdzie kupiłaś? Czy to taka sama jak u fryzjera, czy jakaś mniejsza "domowa" wersja?
__________________
Bloguję
Luthieenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 15:09   #5
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: sauna ozonowa

Cytat:
Napisane przez paulcia666 Pokaż wiadomość
ja od trzech miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką własnej sauny chociaż muszę przyznać, że ostatnio nie mam za wiele czasu żeby z niej korzystać wydaje mi się, że efekt nie jest długotrwały, może dlatego, że używam mało odżywiających kosmetyków? Chociaż ostatnio coraz częściej zwracam uwagę na składy i próbuje cokolwiek z nich wyczytać. Moim najlepszym zestawem jest maska loreala absolut repair z kilkoma kroplami mleczka pszczelego efekt - mega miękkie i błyszczące włosy. W sumie zastanawiałam się co jaki czas w ogóle z sauny korzystać żeby też nie obciążyć za bardzo włosów, bo moje i tak są dość cienkie.
oo masz własna saunę? więc pewnie miałas okazję już zrobić kilka zabiegów po jednym podobno słaby efekt dopiero taka seria (4-5) może coś zdziałać.
ja dzis byłam drugi raz i powiem szczerze że mam odrobinę obciążone włosy. Są miękknie , gładkie ale nie błyszcza i nie są lejące.
Możliwe że te kosmetyki mnie obciążyły?
Cytat:
Napisane przez Luthieenn Pokaż wiadomość

[/COLOR]

Można wiedzieć gdzie kupiłaś? Czy to taka sama jak u fryzjera, czy jakaś mniejsza "domowa" wersja?
też jestem tego ciekawa
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 21:15   #6
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: sauna ozonowa

Cytat:
Napisane przez Luthieenn Pokaż wiadomość
Można wiedzieć gdzie kupiłaś? Czy to taka sama jak u fryzjera, czy jakaś mniejsza "domowa" wersja?
Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
oo masz własna saunę? więc pewnie miałas okazję już zrobić kilka zabiegów po jednym podobno słaby efekt dopiero taka seria (4-5) może coś zdziałać.
ja dzis byłam drugi raz i powiem szczerze że mam odrobinę obciążone włosy. Są miękknie , gładkie ale nie błyszcza i nie są lejące.
Możliwe że te kosmetyki mnie obciążyły?

też jestem tego ciekawa
niestety nie miałam możliwości odpisać Wam wcześniej. Saune zamówiłam przez internet, jest to sauna fryzjerska w standardowym rozmiarze. Właśnie przed chwilką spod niej wyszłam dotychczas miałam ciemne włosy i dużo łatwiej było uzyskać mi efekt mięciutkich włosów, jednak kilka dni temu wzieło mnie na blond i teraz moje przesuszone włosy to dużo większe wyzwanie...
Angelina myślę, że kosmetyki mogły obciążyć, nie znam sie co prawda na tym dokładnie, ale mniej więcej po swoich włosach wiem, że nie wszystkie kosmetyki im pasują. Poza tym może byłby lepszy efekt gdyby maska/odżywka była nakładana od wysokości ucha? Ja tak robiłam, bo bałam się obciążenia i tym samym szybszego przetłuszczenia włosów.
A wracając do kondycji włosów, będąc u fryzjerki zapytałam ją co sądzi o moich włosach i powiedziała,że są naprawde zadbane i miękkie (jeśli można było tak powiedzieć o włosach z 3-miesięcznym odrostem) myślę więc, że to także zasługa sauny, i licze na to, że pozwoli mi zregenerować moją obecną blond czuprynę

Edytowane przez paulcia666
Czas edycji: 2012-11-26 o 21:18
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 15:54   #7
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: sauna ozonowa

oh zafundowałabym sobie taka saunę, ale jak zobaczyłam ile kosztuje to ja chyba podziękuję bardzo;/
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 18:32   #8
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: sauna ozonowa

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
oh zafundowałabym sobie taka saunę, ale jak zobaczyłam ile kosztuje to ja chyba podziękuję bardzo;/
myśle, że nie jest tak najgorzej ja za swoją saune firmy fox zapłaciłam 500zł, oczywiście były już nawet takie ultradźwiękowe które wyglądały niesamowicie kusząco, ale ich cena... myśle, że jeśli policzyć by ile zapłaci się za kilka zabiegów u fryzjera nie wiele trzeba będzie dołożyć, a sauna będzie już do naszej dyspozycji poza tym zawsze można rozważyć możliwość kupienia na raty, zawsze to mniejszy jednorazowy koszt.
Swoją drogą, może jeszcze jakaś dziewczyna ma saune i mogłaby napisać jakich kosmetyków używa?
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 10:50   #9
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: sauna ozonowa

Cytat:
Napisane przez paulcia666 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, może jeszcze jakaś dziewczyna ma saune i mogłaby napisać jakich kosmetyków używa?
jestem za czekamy
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 18:40   #10
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: sauna ozonowa

a jaki model masz?
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 20:55   #11
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: sauna ozonowa

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
a jaki model masz?
jedyne co mogę podać to informacja od sprzedawcy, od którego saunę kupiłam, FOX Condition ozone - wersja stojąca.
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 06:25   #12
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: sauna ozonowa

hej hej
postanowiłam przed wakacjami dać jeszcze jedną szanse saunie
paulcia666 a jak tam u Ciebie zabiegi ???
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 21:41   #13
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: sauna ozonowa

właśnie zastanawiam się nad kupnem, poradzicie jakiś model/producenta/sklep?
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:41   #14
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: sauna ozonowa

ja nie wracałam więcej do tych zabiegów. Teraz mam włosy w troszke lepszym stanie. Sciełam rozjasniane i kładę henne. Może spróbuje sauny tylko martwie się o swoja ruda czuprynę bo z tego co pamietam to sauna wypłukiwała kolor
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-31 20:41:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.