Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-13, 20:44   #361
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

A możesz polecić placówkę w której zrobiłeś zabieg?
Moim zdaniem w sprawie stosowania preparatów na takie blizny powinien Ci polecić dermatolog lub lekarz co robił zabieg.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 21:00   #362
personalny misiu
Przyczajenie
 
Avatar personalny misiu
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Lekarz, który przeprowadzał zabieg zapisał: "Mupirox", jak sie okazało po przeczytaniu załączonej do preparatu ulotki, maść antybakteryjna i przeciwzapalna, stosować do 10 dni i nie dłużej.

Do dermatologa nie pójdę, bo i tak zapisze mi cepan albo jego mniej śmierdzący odpowiednik - contratubex, względnie no-scar. Chciałem zapytac co skuteczniejsze.

A placówka to Proderma, Poznań. A czy polecam, to się jeszcze okaże.
personalny misiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 21:27   #363
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

A czy ktoś może polecić jakąś placówkę w Warszawie bądz sąsiednich miastach?
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 21:53   #364
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Z tego co zdążyłam się naczytam w tym wątku to laser jest tylko do płaskich. Mnie płaskie nie przeszkadzają ale wypukłe..brrrr rzucają cień na całą twarz, za 20 lat będę wygladac jak baba jaga. Pora z tym skończyć.
Czy ktoś się orientuje w cenach? Szukałam na stronach internetowych ale guzik znalazłam.
Czy to prawda że po wycięciu zostaje krater czyli dziura? Jak to wygląda i czy znika?
wlasnie odwrotnie jest do wypuklych wiem poniewaz robilam sama a plaskich lekarz mi nie chcial laserem usunac tylko wyciac na co ja sie nie zgodzilam juz
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 22:07   #365
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Ojejjj ale jak można wyciać coś czego fizycznie nie ma? To tak jakby wyciąć piega z nosa, no chyba żeby zostawić po tym dziurę.
Szczerze mówiąc już się nie mogę doczekać aż się zapiszę. Muszę tylko wiedzieć gdzie jest dobry chirurg i ile mam mniej więcej kasy przygotować. Bo jak tak się przyjrzałam w lustrze to mam do usunięcia z twarzy 4 największe bąble i 2 lekko wypukłe(ale mogę sobie je darować). Mam je od dziecka ale z wiekiem są coraz to gorsze. Na dodatek na jednym dużym mam 2 wyrastające włoski. No po prostu koszmarek.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 15:48   #366
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Ojejjj ale jak można wyciać coś czego fizycznie nie ma? To tak jakby wyciąć piega z nosa, no chyba żeby zostawić po tym dziurę
no wlasnie o to chodzi ze jest i ty tego nie widzisz ale moze siegac w glab skory dlatego laserem nie mozna usunac bo jakby ruszyc to moze sie sprzeciwic gdy nie usunie sie calego a tak jak wycinasz widzi lekarz okiem jak gleboko siega i mozna wyciac potencjalnie niebezpieczngo gada calkiem noi zszywa sie potem ... wypukle skolei laserem mozna.pwoedzenia w szukaniu dobrego lekarza
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 05:13   #367
Xmen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Re: usuwanie pieprzykow-klinika Medicina???

Drogi guest czy mogl bys podac dokladniejsze namiary tej kliniki (numer tel,strone inter )z gory dziekuje
Xmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-19, 22:41   #368
personalny misiu
Przyczajenie
 
Avatar personalny misiu
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

To może ktoś w końcu powie po jakim czasie te kółeczka po wypalaniu laserowym stają się blade i czy te wgłębienia z posiadają, że się tak wyrażę, zdolność do wyrównywania?
personalny misiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 12:04   #369
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

czerwone koleczka bledna do okolo2 -3 tygodnie z kazdym tygodniem staja sie jasniejsze i jedncozesnie naskorek nowy narasta i sie zrownuja
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 00:46   #370
personalny misiu
Przyczajenie
 
Avatar personalny misiu
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
czerwone koleczka bledna do okolo2 -3 tygodnie z kazdym tygodniem staja sie jasniejsze
No, może w moim przypadku trochę dłużej - już cztery tygodnie od zabiegu minęły, a czerwone wciąż są, choć z pewnością coraz mniej i zaczyna to jakaś wersję różu przypominać.


Cytat:
i jedncozesnie naskorek nowy narasta i sie zrownuja
Masz rację, dziś, przyglądając się, zauważyłem, że ten, który był wypalony najgłębiej coraz bardziej zrównuje się ze skórą. Praktycznie z pół milimetra różnicy (a było trochę więcej, bo milimetr, może trochę ponad). Super.
Już teraz widzę, że prawie wcale nie będzie widać za jakiś czas

Pozdrawiam
personalny misiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 14:00   #371
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

ciesze sie u mnie sladu tez po laserze nie ma ,wyrowanne i jest i skora nie rozni sie kolorem od reszty wogole juz
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 14:12   #372
zainteresowana1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Witam! mam od urodzenia płaski pieprzyk na łydce srednica ok 4 mm.
jedyna rzecza ktora mnie martwi jest to, że z niego rosna mi 2 włoski. a wiadomo, że goląc nogi nie raz przypadkiem przejechalam maszynką również przez to miejsce. nie mam żadnych zmian w tym miejscu, ale ostatnio mama powiedziała mi, że w przyszłości mogę mieć jakieś poważne problemy przez to. zastanawialam się nad usunięciem, ale czy to warto, gdy nie jest to nic poważnego? czy mam przestań przejeżdząc przez to miejsce maszynką??????? tylko wtedy to już nie będzie wyglądało estetycznie. wiem, ż zdrowie ważniejsze, dlatego prosze o pilną poradę
Z góry dziekuje!
zainteresowana1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:52   #373
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zainteresowana1234 Pokaż wiadomość
Witam! mam od urodzenia płaski pieprzyk na łydce srednica ok 4 mm.
jedyna rzecza ktora mnie martwi jest to, że z niego rosna mi 2 włoski. a wiadomo, że goląc nogi nie raz przypadkiem przejechalam maszynką również przez to miejsce. nie mam żadnych zmian w tym miejscu, ale ostatnio mama powiedziała mi, że w przyszłości mogę mieć jakieś poważne problemy przez to. zastanawialam się nad usunięciem, ale czy to warto, gdy nie jest to nic poważnego? czy mam przestań przejeżdząc przez to miejsce maszynką??????? tylko wtedy to już nie będzie wyglądało estetycznie. wiem, ż zdrowie ważniejsze, dlatego prosze o pilną poradę
Z góry dziekuje!

nie jest powiedziane, że będziesz miała z tym znamionem problemy, ale jest to mozliwe ze względu na draznienie maszynką

na Twoim miejscu zgłosiłabym się do lekarza dermatologa lub bezpośrednio do onkologa w celu usunięcia zmiany. pieprzyki płaskie usuwa sie tylko skalpelem (tak mi powiedział lekarz) więc pewnie czekałby Cie taki zabieg

4 mm to niedużo, blizna nie powinna byc potem duża, tym bardziej że to noga a nie buzia, ja bym się nie zastanawiała
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 22:07   #374
zainteresowana1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
nie jest powiedziane, że będziesz miała z tym znamionem problemy, ale jest to mozliwe ze względu na draznienie maszynką

na Twoim miejscu zgłosiłabym się do lekarza dermatologa lub bezpośrednio do onkologa w celu usunięcia zmiany. pieprzyki płaskie usuwa sie tylko skalpelem (tak mi powiedział lekarz) więc pewnie czekałby Cie taki zabieg

4 mm to niedużo, blizna nie powinna byc potem duża, tym bardziej że to noga a nie buzia, ja bym się nie zastanawiała
Dzieki za szybką odpowiedz!
z chęcia podjełabym się takiego zabiegu. nie mam 15 lat, mogę sama za siebie zdecydować, ale sądzę, że moi rodzice mogą bac sie ewentualnych zmian czy powikłań o ile to możlwie. wybiorę się do dermatologa, ale chyab prywatnie więc to również kwestia pieniedzy na wizyte i zabieg. ale postaram się tym zająć, b nie chce czegoś pogorszyć
zainteresowana1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 23:34   #375
natalijaa
Przyczajenie
 
Avatar natalijaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

hello,

czy ktoś może poddał się zabiegowi laserowemu w Trojmiescie?

poszukuje sprawdzonej placówki, gdyz chcialabym usunac pieprzyki z twarzy. a i nie chcialabym trafic na amatora ktory pozostawi mi "pamiatki" na wiecznosc...

bardzo prosze o odpowiedz,

z gory serdeczne dzieki!
natalijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 08:54   #376
michalinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

A wie ktoś może gdzie takie zabiegi wykonuje się w bydgoszczy?
michalinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 16:36   #377
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Podbjam.

Czy mozna w jakiś sposób przyciemnić, powiększyć pieprzyka?
Mam jednego w okolicac ust i chciałabym, żeby był bardziej widoczny.
Da się?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 20:35   #378
_elle_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 26
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

hmm...
chwila, czemu Wy płacicie za usuwanie pieprzyków?
Ja miałam już ze 4 usuwane na plecach i zwyczajnie poprosiłam (a może raczej: powiedziałam, że chcę i kropka ) dermatologa o skierowanie do chirurga. Nie było wskazań do wycięcia ich- po prostu lubię na zapas pozbyć się wszystkiego, co może kiedyś stać się niebezpieczne.

pozdrawiam!
__________________
_elle_
_elle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 08:37   #379
banioszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 3
Dot.: problem z pieprzykami

mam pytanie dotyczące wyrywania włosków, ponoć można tylko podcinać, a co z usuwaniem kremem do depilacji? Czy to bardzo podrażnia?
banioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-13, 23:33   #380
groszek07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

mam odstający pieprzyk w okolicy pochwy i jest bardzo niewygodny. Jest brązowy. Dodatkowo przez 2 miesiące urósł mi kolejny i jest jasny i taki postrzępiony. czy ten drugi może być groźny? proszę o odpowiedź na master6m@tlen.pl. Z góry dziękuję
groszek07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 09:45   #381
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Podbjam.

Czy mozna w jakiś sposób przyciemnić, powiększyć pieprzyka?
Mam jednego w okolicac ust i chciałabym, żeby był bardziej widoczny.
Da się?

powiem Ci ze nad podobnym problemem sie zastanawialam tylko ze ja chce ''dorobic'' sobie piegi...chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie makijaz permamentny..tylko nie wiem czy ktos wykona akurat taki zabieg.....
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 10:43   #382
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 16:17   #383
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

To i ja zadam pytanie... mam tych znamion tysiace dosłownie, usuwałem juz około 15 chirurgicznie i zrezygnowalem z tego gówna bo blizny zostaja i to wyglada jeszcze gorzej!! Byłem u 3 dermatologów i zaden nie chce mi tego wymrozic!! Co mam im dac zeby sie zgodzili?? Pisemna zgodze, ze znam ryzyko?? Na twarzy mam tego mnostwo, bardzo male i ja naprawde czuje sie bardzo nieatrakcyjny, kazdy kto namnie patrzy widzi to i chce sie tego pozbyc ;( prosze poradzcie... moze kosmetyczka cos pomoze?? Jakies peelingi??
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:25   #384
becia0004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pieprzyki

Od kilku lat posiadam trzy pieprzyki na czole. Ostatnio denerwują mnie one coraz częściej. Przez ten mały problem jestem zmuszone do ciągłego noszenia grzywki, która za bardzo się nie układa.Zastanawiam się czy można coś z nimi zrobić. Znajdują się w takim miejscu , że nie chciałabym mieć po nich jakiś większych blizn czy przebarwień. Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
becia0004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:05   #385
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

A ja mam pytanie odwrotne można jakoś ''dorobić' sobie pieprzyk taki płaski mały ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 19:18   #386
asica111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
pieprzyki

czy jest jakis sposób aby pozbyc sie istniejacych peprzyków i zapobiec wyskakiwaniu nowych? Bo gdy moje rece "widza" słonce to mam ich mnogo...
asica111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 07:38   #387
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: pieprzyki

wyciąć stare pieprzyki i unikać słońca (+filtry), żeby nie pojawiły się nowe. raczej trudno wykonalne
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 20:03   #388
asica111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: pieprzyki

a może sa jakies preparaty czy tez tabletki? słyszama, ze jak sie robia pieprzyki to jest berak cynku w organizmie, prawda to?
asica111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:36   #389
kati2102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 41
Question Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Witajcie!

Mam na plecach, pomiędzy łopatkami spore, wypukłe znamię z białą obwódką. Wygląda to dość nieestetycznie i chciałabym się go pozbyć. Byłam już u dwóch dermatologów i chirurgów. Jedni mówią, że można wyciąć, inni, że nie ma takiej potrzeby i zostanie duża blizna. Jestem strasznie zdezorientowana i nie wiem co robić. Pomocy!
kati2102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:12   #390
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Pieprzyki - wątek zbiorczy

Witam.
Mam pytanie. Mam dosyć jasną karnację, dlatego przez cały rok używam filtrów,a latem najwyższych, 45, 50+. Ostatnio zauważyłam, że pieprzyki pojawiają mi się dużo częściej niż zazwyczaj. Są małe, regularne, brązowe lub złote, przeważnie płaskie. Gdyby pojawiały mi się w normalnym tempie (powiedzmy 1 na kilka miesięcy), nie niepokoiłabym się, ale ostatnio przybywa mi ich kilka tygodniowo. Zaczynam się martwić, czy to po prostu z powodu lata i nasilonego działania promieni (mimo używania tych wysokich filtrów), czy może mieć to jakieś podłoże chorobowe...Dodam, że nie chodzi mi o usuwanie tych pieprzyków, zaczynam się tylko zastanawiać, czy to normalne...
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.