BB krem z GARNIERa???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 08:34   #1
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Question

BB krem z GARNIERa????


Wczoraj jak byłam z moim lubym w knajpie i zajadałam smaczną pizzę to kelnerka załączyła TV i oczom mym ukazało się MTV ale brytyjskie. Po kilku teledyskach jak to zwykle bywa ukazały się reklamy a w nich Garnier reklamował swoją super nowość - BB krem: confused: i to w dodatku za jakąś śmieszną cenę. W tamtym momencie przez moją głowę przeleciało mnóstwo myśli w stylu: od kiedy Garnier robi BB????????

Czy któraś z Was coś o tej nowości słyszała??? A może wizażanki z Angli widziały to w sklepach lub testowały już???

Czy możecie powiedzieć coś więcej na ten temat bo mnie strasznie zaintrygował?
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 15:15   #2
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
Wczoraj jak byłam z moim lubym w knajpie i zajadałam smaczną pizzę to kelnerka załączyła TV i oczom mym ukazało się MTV ale brytyjskie. Po kilku teledyskach jak to zwykle bywa ukazały się reklamy a w nich Garnier reklamował swoją super nowość - BB krem: confused: i to w dodatku za jakąś śmieszną cenę. W tamtym momencie przez moją głowę przeleciało mnóstwo myśli w stylu: od kiedy Garnier robi BB????????

Czy któraś z Was coś o tej nowości słyszała??? A może wizażanki z Angli widziały to w sklepach lub testowały już???

Czy możecie powiedzieć coś więcej na ten temat bo mnie strasznie zaintrygował?
Robi, u jakiejś bloggerki widziałam dziś recenzję. Można je zakupić w Uk i na ebayu.

http://zakupokosmetykoholiczka.blogspot.com/ o prosze adres

Edytowane przez xblackxshadowx
Czas edycji: 2011-09-22 o 15:16
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:05   #3
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Robi, u jakiejś bloggerki widziałam dziś recenzję. Można je zakupić w Uk i na ebayu.

http://zakupokosmetykoholiczka.blogspot.com/ o prosze adres
A dziękuję za podpowiedź ^^ ...już wchodzę na jej bloga i sprawdzam jej recenzję.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:49   #4
Emeralda
Wtajemniczenie
 
Avatar Emeralda
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: AU
Wiadomości: 2 264
Smile Dot.: BB krem z GARNIERa????

Kupiłam wczoraj w Superdrug odcień medium.
Mam jak na razie mieszane odczucia...odcień o dziwo idealnie dopasowany do mojej karnacji taki ciepły beż.
Ogólnie to jest zwykły krem pomieszany z podkładem,lekko rozświetlający skórę.
Na plus SPF15.
Dla cery doskonałej,krycie zerowe wiem wiem od tego jest korektor.
Nie zauważyłam też specjalnego nawilżenia skóry a już na pewno nie 24h jak obiecuje producent.
Myślę że jest mocno przereklamowany i dość drogi jak na takie nic,zapłaciłam wczoraj 8GBP(promocja)
Lepiej dołożyć i mieć porządny podkład.
Testuje zobaczymy później póki co to jestem rozczarowana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02024.jpg (56,7 KB, 522 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02025.jpg (63,5 KB, 299 załadowań)
__________________
NO WORRIES MATE
Emeralda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:18   #5
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Wszystkie kremy bb są strasznie drogie, więc nad tym nie ma się zastanawiać. Może lepiej już zainwestować w jakąś azjatycką markę, z którego będzie się bardxziej zadowolonym. Ja w przypływie gotówki kupię kilka próbek azjatyckich i będę szukała czegoś dla mnie.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 15:42   #6
paula065
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Ja kupilam ten krem dzisiaj i po pierwszym stosowaniu jestem zadowolona cera wydaje sie ladniejsza. ale trzeba dodatkowo ja zmatowic jakims pudrem niestety krem nie matuje cery.
Cena fakt jest wysoka ale mysle ze mozna zaryzykowac. Ja mieszkam w Niemczech i ten krem tutaj jest juz dostepnyw drogeriach w cenie 9euro.
jesli bedzie tak dobr yjak go reklamuja to warto pokusic sie o czeste stosowanie tego typu kremu.
Mysle , ze jest dobrym rozwiazaniem na codzien zeby nie obciazac skory ciezkimi fluidami.
paula065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:34   #7
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: BB krem z GARNIERa????

U nas pewnie będzie za hohoh.
Ja w przypływie funduszy zabiorę się za testowanie azjatyckich bb. Mam kilka na oku, więc teraz tylko zakupić próbki. Ale znając życie dla mnie najlepszy pewnie będzie ten najdroższy.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 15:29   #8
paula065
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: BB krem z GARNIERa????

mysle, ze przy zadnym kosmetyku cena nie gra roli... jest duzo tanich i dobrych kosmetyko tylko musimy je sami przetestowac...
nie wiem jak inne cenny kremow typu BB
paula065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 23:56   #9
Cantiq
Raczkowanie
 
Avatar Cantiq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 32
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Witam.
Widzę, że ktoś zamieścił link do mojego bloga. Post pisałam kilka dni po pierwszych stosowaniach kremu i teraz , już po dłuższym okresie czasu mogę Wam napisać, że....

Stosuję już drugą tubę Garniera i powiem Wam tak:

- moja cera nie jest idealna, wiadomo, przebarwienia, okresowe niemiłe niespodzianki, cienie pod oczami i przede wszystkim ogólne zmęczenie, które widać - krem jednak wyrównuje koloryt, tonuje, zdejmuje z moich policzków czerwone "placki" ale nie zakrywa dużych wykwitów skórnych - niestety, tutaj trzeba sobie pomóc korektorem jeśli przyplątają się nam niemile widziani goście i to tyczy się chyba każdego rodzaju tego typu kosmetyków - porównując do Olay touch of foundation - było podobnie.
- w moim przypadku zauważyłam poprawę nawilżenia. Stosując próbki z misshy - niestety w skrzydełkach nosa miałam dość mocno przesuszoną skórę, tak samo przy Olay - przy garnierze tego problemu nie ma, ale może to być jedynie moja cera.
- Jest dobrą bazą pod podkłady - wypróbowane na podkładach Calvina Kleina, Diora, Chanel oraz MAC'a. Próbowałam go jeszcze z Sorayą i było "tak sobie".
- Racja - trzeba go pudrować jeśli masz cerę skłonną do przetłuszczania się bądź mieszaną.
- Garnier bardziej pasuje do cer europejskich ze względu na pigmentację, Missha miała odcień szarawy, długo się wchłaniała, wiadomo, azjatki mają inny pigment. Olay natomiast dość mocno się kleił i... niestety mimo, że go tak kochałam, był mniej wytrzymały.

Dziewczyny, jeśli chcecie spróbować BB Garnier Cream - polujcie na ich stronie internetowej. Ja sama dostałam kilka próbek przed zakupem więc wiem, że firma wysyła próbki 100% tylko trzeba zaczekać aż pojawi się podstrona z formularzem zamówień raz jeszcze.

Jeśli macie pytania i będę w stanie pomóc - piszcie
Pozdrawiam
Cantiq.
Cantiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:18   #10
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Wszystkie kremy bb są strasznie drogie, więc nad tym nie ma się zastanawiać. Może lepiej już zainwestować w jakąś azjatycką markę, z którego będzie się bardxziej zadowolonym. Ja w przypływie gotówki kupię kilka próbek azjatyckich i będę szukała czegoś dla mnie.
I z tym się nie zgodzę.
Jest bardzo dużo kremów BB w przyzwoitych cenach.
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:46   #11
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez zygmus Pokaż wiadomość
I z tym się nie zgodzę.
Jest bardzo dużo kremów BB w przyzwoitych cenach.
A można wiedzieć jakie?
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 07:50   #12
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: BB krem z GARNIERa????

j a nie widziałm tetewizji nie oglądam
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 08:05   #13
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
A można wiedzieć jakie?
Pojęcie 'strasznie drogo' jest względne, dla mnie np. 50zł za bb cream to nie tak dużo, a w takich cenach są na e-bayu.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 18:48   #14
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
A można wiedzieć jakie?
To zależy czego szukasz. Ostatnio kupiłam krem za około 17zł i bardzo go lubię. Kremy Holika Holika z serii Petit około 30zł, kremy SkinFood czy TonyMoly też można dostać za 30-35zł, małe tubki Misshy, Skin79 ma kremy do 40zł, The Face Shop Oil Free, Swanicoco.

Zapraszam do wątku wszystko na temat BB Cream - cz. II. Doradzimy
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 22:11   #15
Kate0808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 1
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Ja tylko z ciekawosci zapytam...To czego Wy uzywacie skoro np.10 euro to duzo za krem? Mysle ,ze jest wyjatkowo tani! Uzywam tylko garniera i za moj -zwykly krem (z zielonej serii ) place 10 euro + do tego podklad i wychodzi okolo 20 euro wiec ten nowy bb wychodzi taniej i SZYBCIEJ. Jest rewelacyjnym rozwiazaniem jesli ktos nie robi "tynku" tylko lekki makijaz do pracy.Ja mam np. piegi i stwierdzam iz dziala super -lepiej niz podklad. W Belgii jest dostepny za 9/11 euro moim zdaniem niewiele -a zadowolona jestem baaaaaaaaaardzo! Makijaz sie nie rozplywa-nawet na imprezie, lekko matuje ale tez nie daje efektu "tapety" ,rozswietla , impreza byla udana i kac gigant a mimo to cera nie jest przesuszona czy szara -jak to zwykle po baletach bywa ogolnie polecam
Kate0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:26   #16
onaiw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez paula065 Pokaż wiadomość
Ja kupilam ten krem dzisiaj i po pierwszym stosowaniu jestem zadowolona cera wydaje sie ladniejsza. ale trzeba dodatkowo ja zmatowic jakims pudrem niestety krem nie matuje cery.
Cena fakt jest wysoka ale mysle ze mozna zaryzykowac. Ja mieszkam w Niemczech i ten krem tutaj jest juz dostepnyw drogeriach w cenie 9euro.
jesli bedzie tak dobr yjak go reklamuja to warto pokusic sie o czeste stosowanie tego typu kremu.
Mysle , ze jest dobrym rozwiazaniem na codzien zeby nie obciazac skory ciezkimi fluidami.
gdzie w Niemczech mozna kupic bbcream garniera?
onaiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 06:28   #17
jamapi
Zakorzenienie
 
Avatar jamapi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 9 729
GG do jamapi
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Od czwartku w TESCO jest takie coś (zaznaczone w załączniku), czy to jest ten nowy BB Garniera, czy nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (85,6 KB, 820 załadowań)
__________________

jamapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 06:36   #18
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez jamapi Pokaż wiadomość
Od czwartku w TESCO jest takie coś (zaznaczone w załączniku), czy to jest ten nowy BB Garniera, czy nie?
Tak
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 06:40   #19
jamapi
Zakorzenienie
 
Avatar jamapi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 9 729
GG do jamapi
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Tak
dzięki
cena mnie pozytywnie zaskoczyła, więc chętnie go wypróbuję i zobaczę czy dorasta do azjatyków
__________________

jamapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 20:51   #20
Akfarela
Raczkowanie
 
Avatar Akfarela
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 67
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Używam kremu BB Garniera i jeśli nie mam większych niespodzianek to spisuje się dobrze Fajnie wyrównuje koloryt, pudruję nos delikatnie pudrem z Biochemii Urody i super wygląda cały dzień
Warto wyprobować.
__________________
pharmacy.
M. <3
Akfarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:48   #21
Decolette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 18
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Hej dziewczyny,

Czy ten nowy http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_pr...EBB_CREAM_HOME Garnier Beauty Balm Perfector jest odpowiednikiem Miracle Skin Perfector ?
Decolette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 10:28   #22
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez jamapi Pokaż wiadomość
Od czwartku w TESCO jest takie coś (zaznaczone w załączniku), czy to jest ten nowy BB Garniera, czy nie?
buuuuu sprawdzam gazetki tesco u siebie w bstoku i niestety nie maja jego w promocji promocja dotyczy wybranych sklepow
czy w drogeriach dostane ten bb cream?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 10:30   #23
jamapi
Zakorzenienie
 
Avatar jamapi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 9 729
GG do jamapi
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
buuuuu sprawdzam gazetki tesco u siebie w bstoku i niestety nie maja jego w promocji promocja dotyczy wybranych sklepow
w moim małym tesco też nie ma ale poprosiłam koleżankę, żeby mi kupiła, bo u niej w gazetce jest
__________________

jamapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:57   #24
olafasola6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: BB krem z GARNIERa????

można kupić w rossmanie za niecałe 20 zeta. Tesco się niestety nie spisało, w sklepach brak. W Tesco extra miał być lecz się nie pojawił. Tak to niestety bywa z tymi super promocjami

Edytowane przez olafasola6
Czas edycji: 2012-02-10 o 20:59
olafasola6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 10:35   #25
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez olafasola6 Pokaż wiadomość
można kupić w rossmanie za niecałe 20 zeta. Tesco się niestety nie spisało, w sklepach brak. W Tesco extra miał być lecz się nie pojawił. Tak to niestety bywa z tymi super promocjami
dzieki za info
niestety ostatnio jak bylam w rossmannie nie widzialam
tak samo w naturze. no coz trzeba poczekac
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 11:46   #26
SweetLips
Raczkowanie
 
Avatar SweetLips
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szafa
Wiadomości: 135
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Może ktoś potrafi rozszyfrować to lepiej ode mnie bo ze mnie to taki detektyw ogórek amator ale zawsze lepiej chociaz troche wiedziec co jest w składzie, bo cena tego kremu kusi i to bardzo . Brakuje w tym kremie składników roślinnych. Wydaje się jakiś taki chemiczno -sztuczny. Ale nie jestem eksperem.


Skład:
Aqua, Isononyl Isononanoate, Isohexadecane, Glycerin, Alcohol Denat., Peg-20 Methylglucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Palmitate, Nylon-12, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Stearyl Alcohol, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Parfum, Caprylyl Glycol, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Disodium EDTA, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Geraniol, Cellulose Acetate Butyrate, Poly Phosphorylcholine Glycol Acrylate, Citral, Ammonium Polycryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polyvinyl Alcohol, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, [+/- May Contain CI 77891 / Titanium Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxids]

1) woda

2)Isononyl Isononanoate

* An emollient

Functions:
Isononyl Isononanoate is a skin conditioning emollient that leaves a silky feeling on the skin. Very little information is available about the distinguishing characteristics of this emollient.

Safety Measures/Side Effects:
Although the Environmental Working Group gave Isononyl Isononanoate 100% safety rating and it is generally considered a safe ingredient in beauty products, the November 2008 issue of Contact Dermatitis published a new study by the Department of Dermatology at a Belgium University entitled “New Cosmetic Allergens: Isononyl Isononanoate and Trioleyl Phosphate” although full results were unavailable at this time.

3) ISOHEXADECANE
Emolient. Środek wzmacniający połysk, poślizg, stosowany w kosmetyce kolorowej i pielęganacyjnej - jako środek nawilżający. Doskonały w produktach do opalania.

4) Glycerin
Stosowana w kosmetykach jako środek nawilżający, zmiękczający, posiada właściwości emulgujące i zagęszczające.

5) Alcohol Denat.
Pochodzenia różnego. Otrzymywany poprzez fermentacje węglowodanów lub syntetycznie z ropy naftowej. Alkohol denaturowany jest cieczą o charakterystycznym zapachu. Miesza się z wodą w dowolnych stosunkach. Jest bardzo dobrym środkiem rozpuszczający dla licznych substancji. Skoncentrowany alkohol denat. jest trujący. Często stosowany w kosmetykach zamiast czystego alkoholu (etanolu), aby uczynić je nie do spożycia.

Składnik o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym.

6) Peg-20 Methylglucose Sesquistearate
Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy

7) Ethylhexyl Methoxycinnamate
filtr chemiczny, jeden z najczęściej stosowanych filtrów, często obecny też w kremach pielęgnacyjnych i produktach do makijażu

8) Methyl Glucose Sesquistearate
Stosuje się go do uzyskania emulsji: woda w oleju.
Jest to bardzo łagodny emulgator, nie powodujący alergii oraz będący bardzo dobrym składnikiem nawilżającym. Stosuje się go w kremach do cery wrażliwej, alergicznej, starzejącej się.
Roślinny emulgator. Używany w przemyśle kosmetycznym i spożywczym

9) Cetyl Palmitate
Pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik uzyskiwany z kwasów tłuszczowych. Substancja dająca konsystencję w emulsji. Środek natłuszczający, wygładzający, nadający skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

10) Nylon-12
poliamid; polimer o własnościach filmotwórczych, adsorbent, składnik konsystencjotwórczy, ułatwia rozprowadzanie produktu, wpływa na jego własności aplikacyjne.

11) Cyclohexasiloxane
cykliczny polidimetylosiloksan, silikon lotny, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku na skórze, poprawia własności sensoryczne, odparowuje podczas rozsmarowywania kosmetyku na skórze, nie tworzy warstwy okluzyjnej.

12) Propylene Glycol
organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi dwuhydroksylowych czyli dioli. W temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym smaku i wysokiej lepkości. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i medycynie. W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny.

13) Hydrogenated Polyisobutene
lekki emolient, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną

14) Stearyl Alcohol
Pochodzenia różnego. Alkohol tłuszczowy, który w naturze występuje w związanej formie w olejach, tłuszczach i woskach. Dla potrzeb przemysłowych jest on tworzony syntetycznie z naturalnych (łój wołowy, olej roślinny) lub wstępnych produktów petrochemicznych (ropopochodnych), poprzez chemiczną redukcję kwasu stearynowego. Składnik o szerokim działaniu:
ma za zadanie regulować lepkość w końcowym produkcie (zmniejszać lub podwyższać)
używany jest jako dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła
stosowany jako środek dający konsystencję w emulsjach
jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę przed wysuszeniem, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka
środek podwyższający stabilność emulsji.

15) Magnesium Aluminium Silicate
krzemian magnezowo-aluminiowy
Modyfikator reologii-zagęstnik, poprawia konsystencję preparatu dzięki czemu wpływa także na stabilność piany. Stosowany głównie jako substancja stabilizująca emulsje (np.kremy) i zawiesiny (np.pilingii). Szczególnie polecany do recepturowania kosmetyków o białym zabarwieniu. Wykorzystywany jest jednak także w wyrobach do makijażu, gdyż jest czynnikiem zawieszającym w układzie pigmenty.
Kosmetyki na bazie krzemianu magnezowo-aluminiowego dobrze rozprowadzają się na powierzchni skóry i pozostawiają ją przyjemną i jedwabistą w dotyku.

16) Phenoxyethanol
Pochodzenia chemicznego. Ciecz o mocno kwiatowym zapachu, lekko rozpuszczalna w wodzie, dodawana do kosmetyków jako środek konserwujący. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%. Działa w środowisku kwaśnym (pH).

17) Parfum

18) Caprylyl Glycol,
Środek nawilżający, zmiękczający, zwilżający, modyfikator lepkości. Biologiczny stabilizator. Wykazuje działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Z tego powodu może znaleźć zastosowanie jako konserwant.

19) Lithium Magnesium Sodium Silicate
prawdopodobnie mydło

20) Disodium EDTA
Stabilizator. Środek pochodzenia syntetycznego, stosowany głównie jako stabilizator zapobiegający zmianie zapachu, konsystencji i wyglądu produktu, neutralizuje metale ciężkie typu nikiel, żelazo, magnez. Ma także właściwości utrwalające lepkość w czasie oraz działanie antyoksydacyjne. EDTA jest stosowany także jako środek konserwujący oraz składnik czynny wspomagający lekkie poparzenia słoneczne. Stosowany w większości produktów do opalania. W źródłach naukowych traktowany różnorako, jeśli chodzi o bezpieczeństwo stosowania. Nie stwierdzono jednak jednoznacznego niebezpieczeństwa dla skóry.

21) Linalool
Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

22) Benzyl Salicylate
Pochodzenia chemicznego. Substancja występująca w postaci bezbarwnej do jasnożółtej cieczy o balsamicznym, słodkim, kwiatowym zapachu. Środek nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w alkoholu i w oleju. W kosmetyce stosowany jako substancja zapachowa lub środek absorbujący promienie słoneczne (UVB).
Składnik o działaniu lekko znieczulającym.

23) Limonene
Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
__________________
Z miłością jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości. Marcel Achard

Every girl should use what Mother Nature gave her before Father Time takes it away. Laurence J. Peter
SweetLips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 21:08   #27
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: BB krem z GARNIERa????

No proszę! W Rossmannie mają ten krem? Koniecznie muszę to sprawdzić!
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 00:29   #28
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Hej ja posiadam ten krem i musze go odradzic osobom z cera tlusta/mieszana.krem jest dosyc ciezki pozostawia na skorze film. Niestety nie dla mnie, w niczym nie przypominal mi zadnego BB cream'u jakiego probowalam
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:30   #29
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Hej ja posiadam ten krem i musze go odradzic osobom z cera tlusta/mieszana.krem jest dosyc ciezki pozostawia na skorze film. Niestety nie dla mnie, w niczym nie przypominal mi zadnego BB cream'u jakiego probowalam
dzieki za informacje niestety mnie zmartwilas bo mam skore tlusta
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 19:34   #30
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: BB krem z GARNIERa????

Ja mam cerę mieszana, strefa T tłuste używam tego kremy od kilku miesięcy i bardzo go lubię. Rano jak wychodzę z dzieckiem na spacer jest idealny bo nie mam czasu na robienie pełnego makijażu. Mam ładna cerę bez problemów.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.