Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-03, 21:17   #121
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Praca w Holandii

Stek bzdur,pozakładali konta i opowiadają jak tu jest kolorowo.Prawda jest taka,że z pracą jest ciężko i wie to każdy,kto tu mieszka.Jeśli kogoś satysfakcjonuje praca przez uitzendbureau za 6 czy 7 euro .Swoją drogą powinni to pozamykać,ludziom by się żyło lepiej,lepsze zarobki.A tak to trzeba jeszcze robić na to by to utrzymać.Pomijam kwestię mieszkaniową ludzi pracujących dla niektórych biur.Szkoda,że w dzisiejszych czasach większość ogłoszeń o pracę jest przez biuro
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:40   #122
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Praca w Holandii

a jak wyglada sprawa z podstawa angielskiego i b.dobrym j.niemieckim? nie ukrywam, ze czesto dostaje od Panstwa info na telefon, a chwili obecnej bede chciala poszukac pracy w Holandii
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 11:37   #123
TnS Group
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w Holandii

Cytat:
Napisane przez *brydzia* Pokaż wiadomość
a jak wyglada sprawa z podstawa angielskiego i b.dobrym j.niemieckim? nie ukrywam, ze czesto dostaje od Panstwa info na telefon, a chwili obecnej bede chciala poszukac pracy w Holandii
Większość Holendrów oprócz angielskiego potrafi sprawnie porozumieć się także po niemiecku. Dlatego też mamy sporo ofert dla osób mówiących przynajmniej komunikatywnie po angielsku LUB niemiecku. Czasem nawet jeśli w ofercie nie jest tak napisane, pracodawca Holenderski chętnie przyjmie osobę z niemieckim. Obecnie jest np. praca przy sortowaniu odzieży używanej (okolice Rotterdamu) dla osób mówiących tylko po niemiecku. Są też oferty z branż technicznych.
Jedna z pań powyżej napisała że nie jest z pracą w Holandii różowo. Cóż to zależy od okresu i charakteru oferty. Obecnie w okresie świąteczno-noworocznym pracy jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Niepewność towarzysząca godzinom jest niestety wpisana w charakter pracy tymczasowej. Mamy jednak najdzieję, że przywiezie Pani stamtąd pozytywne doświadczenia Pozdrawiamy, zespół T&S
TnS Group jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 09:27   #124
Anuulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Tak jak w temacie, z miesiąc wyjeżdżam do Holandii na dłuższy czas. Wiem, że zaraz będzie dużo negatywnych komentarzy na temat emigracji itd. To jest nasza decyzja ( moja i chłopaka ). Powiedzcie mi co przy takich wyjazdach jest ważne, jakie sprawy koniecznie trzeba załatwić w Polsce? Co ze sobą zabrać, żeby nie pakować nie potrzebnych rzeczy http://f.kafeteria.pl/emotikony/usmiech.gif może ktoś z was rownież był w podobnej sytuacji i juz wie co i jak. Będę mieszkała niedaleko Eindhoven.
Anuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 10:11   #125
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Bardzo fajny kraj! Świetnie mi sie tam pracowało. Jedziecie przez pośrednictwo pracy? Nie odjeżdżacie daleko i zostajecie w Unii, więc nie wiadomo jakich przygotowań robić nie musicie - klimat ten sam, sklepy te same... Tam prawie każdymówi po angielsku, ale holenderski nie jest trudny wiec jeśli jest okazja to kup jakiś słownik pol-hol, albo rozmówki niderlandzkie.
Prawo jazdy jest ważne na terenie UE, ale jeśli jedziecie własnym autem to przygotujcie się na kontrole drogowe - moich znajomych, jadących na polskich blachach, często zatrzymują, zwlaszcza na terenie Niemiec.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 10:21   #126
Anuulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Nie jedziemy przez biuro pracy, tylko na początku zatrzymujemy się u rodzinki ( kuzyna ), ktory na poczatku ma nam pomóc wszystkie formalności odnośnie ubezpieczenia i biur pracy. Mówił, że miodu na początku nie będzie, ale rzekomo jak jedzie się w dwójkę to jest o wiele łatwiej. Jeżeli chodzi o podróż, to niestety własnego auta nie mamy więc jedziemy busem.
Anuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 11:12   #127
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

A to nie pomogę - ja przez biuro jechałam. Pamiętam, że miałam im załatwić papier o niekaralności.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 11:43   #128
Ewybadys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Moj kochany kraj,ja tez niedlugo wyjezdzam.Ale do Rotterdamu,tak jak pisały Ci wczesniej dziewczyny wielki przygotowan nie potrzebujesz.Na poczatek podstawy angielskiego,euro na przezycie do wypłaty,tyle.Pozdrawiam
Ewybadys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 11:46   #129
wiosna494
Wtajemniczenie
 
Avatar wiosna494
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 823
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Anuulkaa Pokaż wiadomość
Nie jedziemy przez biuro pracy, tylko na początku zatrzymujemy się u rodzinki ( kuzyna ), ktory na poczatku ma nam pomóc wszystkie formalności odnośnie ubezpieczenia i biur pracy. Mówił, że miodu na początku nie będzie, ale rzekomo jak jedzie się w dwójkę to jest o wiele łatwiej. Jeżeli chodzi o podróż, to niestety własnego auta nie mamy więc jedziemy busem.
i rozumiem, że będziecie szukać pracy bezpośrednio w Holandii, bez znajomości języka holenderskiego?
wiosna494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 11:48   #130
Anuulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Angielski tak sie składa że znam biegle więc z tym problemu nie bedzie, chociaz mam cichą nadzieję, że zaczne uczyc sie holenderskiego

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez wiosna494 Pokaż wiadomość
i rozumiem, że będziecie szukać pracy bezpośrednio w Holandii, bez znajomości języka holenderskiego?
Z tego co słyszałam to znajomość angielskiego wystarczy.
Anuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:32   #131
wiosna494
Wtajemniczenie
 
Avatar wiosna494
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 823
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Anuulkaa Pokaż wiadomość
Angielski tak sie składa że znam biegle więc z tym problemu nie bedzie, chociaz mam cichą nadzieję, że zaczne uczyc sie holenderskiego

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------


Z tego co słyszałam to znajomość angielskiego wystarczy.
może być ciężko, wiem z doświadczenia...
powodzenia!
wiosna494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 14:48   #132
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

znam jakieś 4 os, które pojechały do Holandii bez znajomości nawet angielskiego (tzn same podstawy) i dobrze im tam się żyje, i zarabiają nieźle
z tym, że oni nie wyjechali na stałe, tylko mają zamiar wrócić do Polski po odłożeniu kasy
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:51   #133
Anuulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4453685 0]znam jakieś 4 os, które pojechały do Holandii bez znajomości nawet angielskiego (tzn same podstawy) i dobrze im tam się żyje, i zarabiają nieźle
z tym, że oni nie wyjechali na stałe, tylko mają zamiar wrócić do Polski po odłożeniu kasy [/QUOTE]


Tak samo sytuacja wygląda u nas. Chcialibyśmy posiedzieć tam max 5 lat. Aby chociaż odłożyć cokolwiek na własne mieszkanie i nie płacić ciąglę za wynajem
Anuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:54   #134
wiosna494
Wtajemniczenie
 
Avatar wiosna494
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 823
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4453685 0]znam jakieś 4 os, które pojechały do Holandii bez znajomości nawet angielskiego (tzn same podstawy) i dobrze im tam się żyje, i zarabiają nieźle
z tym, że oni nie wyjechali na stałe, tylko mają zamiar wrócić do Polski po odłożeniu kasy [/QUOTE]

ale pojechali przez polską agencję czy po prostu na miejscu szukali pracy i pracują bezpośrednio u Holendrów?
wiosna494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:54   #135
potrzebuje pomocy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 138
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Ja w wakacje się wybieram do Holandii, niedaleko Ciebie będę, byłam już 2 razy i uważam, że świetny kraj najbardziej zadziwia mnie ludzka uprzejmość
Też jechałam busem, nie jest daleko, więc tragedii nie ma.
Weź parasol i trochę euro, no i oczywiście wszystko, co Tobie potrzebne jest do życia
Powodzenia!
potrzebuje pomocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 22:37   #136
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Dwa dni temu wróciłam z Holandii i mam nadzieję, że już nigdy tam nie pojadę Skoro macie tam rodzinę to najlepiej ich zapytajcie co powinniście załatwić i co Wam będzie potrzebne na początek
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 01:35   #137
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Dwa dni temu wróciłam z Holandii i mam nadzieję, że już nigdy tam nie pojadę Skoro macie tam rodzinę to najlepiej ich zapytajcie co powinniście załatwić i co Wam będzie potrzebne na początek
Ojej, czemu tak negatywne wspomnienia?
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 02:13   #138
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez wiosna494 Pokaż wiadomość
ale pojechali przez polską agencję czy po prostu na miejscu szukali pracy i pracują bezpośrednio u Holendrów?
Kilka lat jeździłam do Holandii, nie znam języka holenderskiego jedynie angielski i nigdy nie miałam problemów ze znalezieniem pracy u Holendrów
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 08:57   #139
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Powodzenia na emigracji Ja mieszkam w Niemczech niedaleko granicy z Holandią więc tam często bywam. Ludzie mili, inna mentalność i cieplej choć często wietrznie Zabierzcie ze sobą to co potrzebujecie, ciuchy bardzo grube zimowe zostawiłabym raczej w domu
2 dokumenty tożsamości myślę, że powinien każdy mieć, w razy straty jedego. Myślę, że dobrze by było wziąć zaświadczenie o ubezpieczeniu z PL na początek, w razie jakbyście nie znaleźli od razu pracy.

Z samym angielskim myślę, że da radę się w Holandii do pracy załapać ale aktywne uczenie się holenderskiego zaowocuje lepszymi ofertami czy też awansami.

Fajnie, że kuzyn wam pomoże, ale wiem, że wtedy trzeba naprawdę się pilnować by uczyć się systematycznie języka
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 11:27   #140
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
Ojej, czemu tak negatywne wspomnienia?
Miało być pięknie, a praca była 2 - 3 dni w tygodniu Potem przenieśli nas na firmę gdzie pracowały prawie same Turczynki i o dziwo żadna nie mówiła po angielsku Myślę jednak, że mówiły tylko specjalnie się do tego nie przyznawały... Mogłabym tak długo pisać, bo mimo, że nie byłam tam zbyt długo to negatywnych wspomnień jest sporo Są też plusy - bardzo ładny kraj, porządek, dobre drogi, uprzejmi Holendrzy. Ale Holandia to nie miejsce dla mnie
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:04   #141
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Ale Ci zazdroszczę ! Gdzie dokładniej będziesz mieszkać? Ja podczas mojego roku przerwy przed studiami pracowałam w Eindhoven , też mieszkałam w okolicach. To bzdura, że konieczny jest holenderski. Mówię dobrze po angielsku i udało mi się znaleźć świetą pracę w holenderskiej firmie. Co prawda pracowałam przez agencję ,ale nie mogłam na nic narzekać. Jak się przygotować? Tak jak napisały dziewczyny , dużej różnicy między Polską a Holandią nie ma. Zabierzcie ze sobą euro na początek i myślę , że to zaświadczenie o niekaralności też się bardzo może przydać. Na pewno Wam się spodoba , byłam i mieszkałam w różnych krajach ,ale Holandia jest zdecydowanie moim numerem jeden powodzenia!
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 19:08   #142
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Miało być pięknie, a praca była 2 - 3 dni w tygodniu Potem przenieśli nas na firmę gdzie pracowały prawie same Turczynki i o dziwo żadna nie mówiła po angielsku Myślę jednak, że mówiły tylko specjalnie się do tego nie przyznawały... Mogłabym tak długo pisać, bo mimo, że nie byłam tam zbyt długo to negatywnych wspomnień jest sporo Są też plusy - bardzo ładny kraj, porządek, dobre drogi, uprzejmi Holendrzy. Ale Holandia to nie miejsce dla mnie
Niestety jadąc przez agencję pracy trzeba liczyć po prostu na szczęście, czy się trafi do dobrej firmy. Dwa razy trafiłam dobrze, za trzecim niestety podobnie jak koleżanka dwa, trzy razy w tygodniu praca, odwoływali pracę na ostatnię chwilę... Ale Holandia sama w sobie jest pieknym krajem
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 01:16   #143
paulinka_krk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
GG do paulinka_krk
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

szukajcie przez Holenderskie agencje, przez polskie pośrednictwa nie polecam niczego. Z holenderskich polecę tempo - team z nl koordynatorami, mają biuro w veenendaal - dużo pracy, niestety też duże rotacje, ale nie jest tragicznie. Moim zdaniem będzie się Wam we dwójkę szczęścić - jadąc razem, z wspólnym celem - jest po co i warto. A Holandia to świetny kraj. Pozdrawiam
__________________
Największe w życiu szczęście
i pożytek wielki -
umysł niezmącony,
lekki.

Przyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego.
paulinka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:13   #144
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Ja też się wybieram do Holandii, akurat przez agencję, sprawdzoną przez inną osobę, więc mam nadzieję że i u mnie będzie z nimi ok Ale jak już pojadę to będę wiedzieć więcej
Na długo nie jadę, bo tylko na kilka miesięcy... ale kto to wie co będzie dalej
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:17   #145
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Z tymi agencjami to różnie bywa. Ja pojechałam przez polską agencję, na miejscu podpisywałam umowę z holenderską... a i tak mnie zrobili w balona
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:22   #146
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Wiadomo, ale mam nadzieję że będzie ok ;p
umowę się już w Polsce podpisuje na czas określony, więc to jakieś tam pocieszenie... o samej pracy w tej agencji czytam na forach spoko opinie, tylko prawie wszyscy narzekają na warunki mieszkaniowe a tego się trochę boję
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:28   #147
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Wiadomo, ale mam nadzieję że będzie ok ;p
umowę się już w Polsce podpisuje na czas określony, więc to jakieś tam pocieszenie... o samej pracy w tej agencji czytam na forach spoko opinie, tylko prawie wszyscy narzekają na warunki mieszkaniowe a tego się trochę boję
Ja miałam super warunki mieszkaniowe, super pracę, ale mało godzin, więc do kitu... Co do opinii na forach to zazwyczaj są prawdziwe, sama się o tym przekonałam
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:49   #148
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja miałam super warunki mieszkaniowe, super pracę, ale mało godzin, więc do kitu... Co do opinii na forach to zazwyczaj są prawdziwe, sama się o tym przekonałam
Dużo jest prawdziwych, ale też i dużo przesadzonych. Wiadomo, że opinie pozytywne rzadko są w internecie opisywane, a szkoda.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:04   #149
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Dużo jest prawdziwych, ale też i dużo przesadzonych. Wiadomo, że opinie pozytywne rzadko są w internecie opisywane, a szkoda.
To chyba dlatego, że rzadko trafić na dobrą agencję... moja siostra właśnie, była z dwóch - w jednej to warunki mieszkaniowe ok (ale też zależy jak się trafiło), nawet płaca byłaby ok (chociaż agencja sporo sobie pobierała...), ale za to praca 2-3 dni w tygodni, a czasem i tydzień przerwy i wszyscy siedzieli na i tylko kasa im leciała za mieszkanie i ubezpieczenie... a na życie też trzeba było wydać. Często trzeba było się "bić" o pracę - chodzić do tych wszystkich opiekunów i truć im głowę itd itp. Ale nawet jak było kiepsko z tymi dniami pracy to i tak się jej udało trochę zarobić. W Polsce by nie było na to szans.
A niektórzy jadą i myślą, że od razu bogaczami zostaną...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:24   #150
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
To chyba dlatego, że rzadko trafić na dobrą agencję... moja siostra właśnie, była z dwóch - w jednej to warunki mieszkaniowe ok (ale też zależy jak się trafiło), nawet płaca byłaby ok (chociaż agencja sporo sobie pobierała...), ale za to praca 2-3 dni w tygodni, a czasem i tydzień przerwy i wszyscy siedzieli na i tylko kasa im leciała za mieszkanie i ubezpieczenie... a na życie też trzeba było wydać. Często trzeba było się "bić" o pracę - chodzić do tych wszystkich opiekunów i truć im głowę itd itp. Ale nawet jak było kiepsko z tymi dniami pracy to i tak się jej udało trochę zarobić. W Polsce by nie było na to szans.
A niektórzy jadą i myślą, że od razu bogaczami zostaną...
Też tak pracowałam właśnie i to dla mnie jest chore. Dlatego raz pojechałam, spróbowałam i więcej do Holandii nie wyjadę Wolę inne państwo, też na H., zarobki niższe, ale przynajmniej nie muszę się prosić o każdą godzinę pracy
Ja pracowałam w Holandii przez Randstad Direct, potem przez Randstad Cross Border Staffing (w sumie nie wiem czym to się różniło, bo po przejściu do tego drugiego było tak samo źle). Ludzie szybko się wykruszali, właśnie ze względu na ilość godzin... Miało być wspaniale, Randstad opinie ma raczej dobre, a tu niespodzianka... Sytuacja była już na tyle nie do zniesienia, że wreszcie i ja zrezygnowałam (a łatwo się nie poddaję). Oprócz mnie w ten sam dzień zwalniały się jeszcze dwie dziewczyny i na do widzenia usłyszałyśmy, że po prostu miałyśmy pecha
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 11:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.