nadmierne pocenie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-10, 21:13   #31
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

czy ktos uzywal tych preparatow bez konsultacji z dermatologiem?
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-11, 07:38   #32
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

Tak ja nie konsultowałam sie z dermatologiem ale niestety musiałam zaprzestać stosowania etiaxilu bo moje pachy tego nie znoszą wszystko mnie swędzi!!
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 15:38   #33
Anetae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 12
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

hmm,szkoda,że Pan doktor jeszcze nie odpowiedział,bo także nurtuje mnie to pytanie...a może ktoś zasięgnął opinii lekarza?
Anetae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 15:46   #34
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

ja bede u dermatologa to sie o to spytam, jakos w przyszlym tygodniu, jak bede cos wiecej wiedziala to powiem
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 16:33   #35
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

wybieram sie do dermatologa w nastepnym tygodniu zapytam na 100%
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 07:08   #36
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

a co jest w składzie tych specyfików??

może tak będzie łatwiej się zorientować, czy szkodzą, czy nie
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 13:41   #37
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

W składzie tych specyfików są związki glinu, które usypiają gruczoły potowe. te same związki glinu używane są w tradycyjnych antyperspirantach.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-18, 16:29   #38
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

Smok napisał(a):
> W składzie tych specyfików są związki glinu, które usypiają gruczoły potowe. te same związki glinu używane są w tradycyjnych antyperspirantach.

więc w czym tkwi różnica? w stężeniu? czy w braku substancji zapachowych, czy łagodzących?
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 20:14   #39
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

Nie znam składów nie znam sie na chemi ale!!!Te działają a te drogeryjne"zwykłe" nie chamuja tylko przykry zapach
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 09:11   #40
czarymary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: lodz
Wiadomości: 127
Re: szkodliwe czy nie?!

poza tym to jeszcze pomyślałam, że przecież niezależnie od ich składu to po zwykłych antyperspirantach nawet tych superskutecznych pocimy się choćby w nocy, a tu jest gruczoł potowy zatkany na amen. koniecznie dajcie znać co powiedział dermatolog. czekam na wieści i pozdrawiam!
czarymary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 09:15   #41
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: szkodliwe czy nie?!

a moze ktos ma dokladny sklad tego specyfiku?
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-20, 15:19   #42
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: szkodliwe czy nie?!

Antidral jest środkiem leczniczym, a nie dezodorantem w związku z czym nie stosuje się go jak dezodorant (czyli maźnięcie przed każdym wyjściem) tylko najlepiej na noc, na dokładnie umyte i wysuszone pachy. Nocą sie wchłania, a rano pachy myjemy.
Antidralu nie mozna używać po depilacji, goleniu czy na wilgotną skórę - bo wtedy szczypie tak, że mozna zwariować. Pod depilacji czy goleniu nalezy odczekać dzień - dwa i dopiero wtedy użyć. Jesli ktoś nie poci się potwornie, to użycie raz-dwa razy w tygodniu w zupełności wystarcza. Nadużywanie prowadzi do podrażnień, swędzenia i zaczerwienionej skóry - wtedy trzeba odstawić.

Skład Antidralu (wersja normalna, nie sensitive):
Chlorek glinowy 1,0g
Gliceryna 1,0g
Alkohol etylowy 96% 0,5g
Woda oczyszczona do 10,0g

Antidral i Etiaxil nie zatykają porów, tylko hamują nadmierną pracę gruczołów potowych, głównie pod pachami - bo tam się go używa. W skali organizmu nie ma to znaczenia, bo i tak człowiek poci się całą skórą, tyle, ze mniej niż pod pachami. Widać to w momencie wysiłku - pocisz się na całym ciele. Antidral jest dopuszczony do obrotu przez Ministerstwo Zdrowia. Skutków ubocznym nie zaobserwowano.

Wcześniejsza dyskusja o tych preparatach:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1059766265

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 14:34   #43
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

bylam u lekarza i powiedzial mi ze lepiej uzyc Antidralu, bo jego dzialanie jest zblizone do Etaxialu. jest to lek polski a wiec tanszy. pozatym wiele osob ktore zdecydowaly sie na preparat drozszy zrezygnowaly z niego dla Antidralu i okazywalo sie ze z pomyslnym skutkiem,
ja uwazam ze sume 13 zl mozna przebolec jesli okaze sie ze preparat jest malo skuteczny...
pozdroo
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 17:52   #44
adi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Re: szkodliwe czy nie?!

Trafiłam na wasze forum ok. tygodia temu.Przeczytalam o etiaxilu i od razu polecialam go kupic.(problem z poceniem doskwiera mi od dawna).Uzylam go juz 4 razy pod rzad i...nic.Poce sie dalej Nie wiem czemu mi nie pomaga A moze jeszcze zacznie dzialac jak pouzywam dluzej?Czy ktos mial podobny problem?Prosze napiszcie!!!! A tak sie cieszylam...
adi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 17:54   #45
adi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

Trafiłam na wasze forum ok. tygodia temu.Przeczytalam o etiaxilu i od razu polecialam go kupic.(problem z poceniem doskwiera mi od dawna).Uzylam go juz 4 razy pod rzad i...nic.Poce sie dalej Nie wiem czemu mi nie pomaga A moze jeszcze zacznie dzialac jak pouzywam dluzej?Czy ktos mial podobny problem?Prosze napiszcie!!!! A tak sie cieszylam...
adi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 17:56   #46
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: szkodliwe czy nie?!

Hej, a czy aby przeczytałaś ulotkę etiaxilu, jak go stosować.
Poza tym, chyba nic nie działa natychmiast.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 18:10   #47
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Re: szkodliwe czy nie?!

NIE UŻYWAJCIE TEGO POD RZĄD NAPRAWDE!!!!!!1Uzbrojcie się w cierpliwość warto ja pociłam sie po pas nie jest to przenośnia pomógł mi etiaxil ale właśnie używałam go kilka dni podrząd i... chyba się uczuliłam na maxa bo nie używam go od 3 tygodni a nadal mam swędzenia i podraznienia i co nie moge go teraz używać na lato.Naprawde warto go mieć ale efekty przychodzą po czasie
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 20:17   #48
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: szkodliwe czy nie?!

i co ktos sie spytal dermatologa. mi powiedziano tylko tyle ze Antidral jest tanszy a dziala rownie dobrze jak to na E.... i wielu pacjentow zaczynajacych od tego za 40 zl przerzuca sie na Antidral i sluzy on im rownie dobrze. pozatym 13 zl mozna przeboles jak to cudo nie zadziala, a 40 zl to juz troszke wiekszy uszczerbek w budzecie
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 13:08   #49
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

Kakusia napisał(a):
> A używał ktoś dezodorantu Sauber na pocenie się?
Ja używałam. Zresztą moja ocena jest na KW http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5539 Sprawdziłam też Dermedic'a w kremie i w kulce i też nie byłam zadowolona. Dopiero Etiaxil mnie całkowicie zadowolił i uwolnił od nadmiernego pocenia. Teraz praktycznie w ogóle się nie pocę.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-03, 23:00   #50
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

esti napisał(a):
> mam problem z etiaxilem nie poce sie i ale mam okropne podraznienia
znalazłam dwie metody zmniejszania podrażnień:
* rano (po nocnej aplikacji etiaxilu) umyc skórę i przypudrować sodą oczyszczoną
* krem z hydrokortyzonem (0,5% jest bez recepty)- ale zdrowsza jest metoda pierwsza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 09:29   #51
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

kupilam Antidral, stwierdzilam ze nie bede czekac na czyjajas porade, zbyt dlugo to trwa. pobieglam do apteki tylko gdy moja kolezanka zwrocila mi uwage ze "dlaczego ty jestes taka mokra????". Antidral zadzialal, tzn. troche sie spocilam. tlumacze to tym ze wczooraj bylo na prawde goraco i ze uzylam go pierwszy raz. mysle ze warto jest zaczac od niego, chociazby ze wzgledu na cene (13), a z tego co wiem jest slabszy od Etiaxilu i moze nie uczuli. a jesli bedzie za slaby wtedy kupcie cos drozszego
polecam
pozdrawiam
powodzenia
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 17:48   #52
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

Czy jest tak samo skuteczny jak wersja pod pachy?Prosze,niech ktoś się wypowie,a może wiecie coś na temat preparatów firmy Dermedic??Z góry wielkie dzięki!
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 22:02   #53
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

Miałam krem Dermedic - jak dla mnie nic specjalnego. Nie sprawdził się , pod pacha miałam mokro...
Co do Etiaxilu do rąk i stóp, po pirewsze wysusza niemiłosiernie skórę, ale działa, nie do końca tak jak się człowiek spodziewa(sądząc po wersji do paszek).
Nie wyeliminujesz całkowicie potliwości łapek tym płynem. Ja robiłam tak - łapki od spodu smarowałam płynem, na wierzch zaś i opuszki kładałam gruba warstwę maści witaminowej, na to rękawiczki bawełniane i spać. Ranoś ciągamy, myjemy łapki - wtedy raz, że nawilzasz dobrze wierzch dłoni, zabezpieczasz przed przypadkowym dotknięciem.
Teraz już mi się nie chce tego robić, bo naprawdę mocno to wysuszało- dłonie były brzydkie, pięty tez.
Taka uroda, co zrobić...
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 18:22   #54
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

Hello!A moge wiedziec ile masz latek i jak dlugo rowniez cierpisz na ta nadmierna potliwosc? Bo ja juz psychicznie niewyrabiamMam lat 18 a mam ta przypadlosc chyba od zawsze,jesli chodzi o dlonieEtiaxil dziala jesli chodzi o paszki...i teraz mysle wlasnie o zakupie wersji do dloni oraz stop.No a moze w przyszlosci jak mi sie uda uzbierac kase to pojde na ten zabieg,wstrzykiwanie jadu kilbasianego,lecz dziala tylko przez ok.6 miesiacy,chociaz przez ten okres poczuje sie komfortowo i normalnie...Czy te cierpienie kiedys sie zakonczy?:'(pozdrawiam serdecznie
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 19:40   #55
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

ja stosuje od 2-3 tyg i nie jest tak skuteczny jak ten pod pachy, ja cierpie na te dolegliwosc od zawsze chyba ale juz przywykłam i jak mam tak zupełnie suche dłonie to mi jakos dziwnie. Chociaz ja tej potliwosci dopatruje sie w pracy hormonów, od zawsze miałam cos nie tak z tarczycą teraz mam guzek, zobaczymy co bedzie po jego usunieciu. A i do tego od liceum ubywa mi włosów a kiedys miałam ich bbb duzo.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 20:34   #56
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

Mam 30 lat i pocą mi sie łapki od dawna(mam wrażenie ze zaczęło się to w okreise dojrzewania), jako dziecko mniejszą wagę do tego przywiązywałam i były mokre tylko w sytuacjach stresowych, czyli "przed tablicą", w czasie klasówki, itp. Byłam dzieckiem nadpobudliwym i nerwowym, bardzo wrażliwym. Ciągle płakałam, bo chciałam do domu, do mamy. Pamiętam jak podczas pierwszej lekcji w podstawówce puściłam pawia na ławke i na koleżankę obok...Z wrażenia..
teraz sie z tego śmieję... Wtedy ...hmm, ciężka sprawa...
W wieku 19 laT miałam operacje tarczycy(guzki zimne), ponoc miała minąc potliwość, ale nic z tego. Mozę nie było związku.
Żaden lekarz nie potrafił mi pomóc. Dostawałm środki uspakajające(bellergot). Tak uroda - tak mówili. Pogodziłam sie z tym, jakoś żyję, ale jest to frustrujące, przyznaję.
Powodzenia i więcej wiary w siebie
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 13:50   #57
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

Witam serdecznie
Swego czasu interesowałam się trochę opisywanym przez was dziewczęta problemem i z tego co pamiętam zaburzenia owe nazywane są fachowo Hiperhydrozą(HH) i są zaburzeniami wegetatywnego systemu nerwowego.

Kilka możliwości leczenia:

*chlorek aluminium(Aluminium chlorid Gel 20%)- stosowany w Niemczech
*jonofreza
*prądy selektywne w ośrodkach "Arkadia"
*akupunktura laserowa
*zastrzyki z botoksu-bardzo rozcieńczonej toksyny botulinowej, blokada na około 6 miesięcy
*ostateczna i skuteczna metoda operacyjna(jakkolwiek droga i wykonywana poza granicami naszego kraju, nie pamiętam już niestety gdzie)-zakleszczenie nerwów przy użyciu klamer tytanowych(ets)

Przydatne linki:

Forum dla osób z problemem HH i nie tylko:

http://users.nethit.pl/forum/forum/erytrofobia/

Artykuły o zaburzeniach podłoża nerwowego:erytrofobia(nad mierne czerwienienie), HH, itp. :

http://www.czerwienienie.republika.pl/hh_spis.shtml

Strona poświęcona fobii społecznej:

http://fibi80.webpark.pl/

Czat dla osób dotkniętych ww. przypadłościami:

http://www.polchat.pl/chat/?room=erytrofobia

4 U all
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 18:42   #58
iza123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

czy wiesz gdzie mozna wykonac te zabiegi? myślę szczególnie o zastrzykach z botoksu i akupunkturze laserowej.
z góry dziękuję za pomoc
iza123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-29, 17:57   #59
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Etiaxil do stóp i dłoni-czy jest skuteczny??

Na nadmierne pocenie jak najbardziej pomoże, lecz w przypadku nadpotliwości samoistnej o ciężkim przebiegu nie pomoże absolutnie żaden preparat stosowany z zwnątrz. Mam na myśli poceni, gzie kapie z dłoni, w butch chlupie a pod pachami leci ciurkiem. Są w takich wypadkach dwie bardzo skuteczne metody leczenia, choć stosowane w różny sposób w zależności od miejsca pocenia. Pod pachami operacyjne wycięcie skóry wraz z gruczołami potowymi(brrr...) lub podskórne chirurgiczne uszkodzenie gruczołów potowych. W przypadku dłoni tzw. sympatektomia piersiowa, czyli uszkodzenie operacyjne odpowiednich drobnych splotów nerwowych przy kręgosłupie. Niestety konieczna jest operacja wewnątrz klatki piersiowej, choć obecni wykonywn torakoskopowo, czyli przez kilka dziurek i z użyciem kamery. Metodą najmniej inwazyjną a skuteczną jest ostrzykiwanie miejsc pocących się toksyną botulinową. Zabieg bardzo bezpieczny, niestety trochę "nieprzyjemny". Wystarcza na pół roku, nawet dłużej niż w przypadku leczenia zmarszczek. Efekty są spektakularne. Wadą jest wysoka cena toksyny - co namniej 1500PLN. Najtaniej jest leczyć pachy, najwięcej toksyny jest potrzebne na stopy.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-29, 18:09   #60
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: kłopotliwy problem ,pocenie!!!

Proszę przeczytać poprzednią odpowiedź. Dodam tylko, że wszystkie te zabiegi wykonuje się od dość dawna w Polsce.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.