Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-02, 21:48   #631
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
kurcze... po serum z wit C mam zaczerwienioną twarz. ale teraz nie wiem czy to po serum czy to dlatego ze jej musze to serum wsmarować, czy gdy miałyście za mocne serum to zaczerwienienie utrzymywało się przez cały czasy czy tylko przez kilkadziesiąt minut po aplikacji?

Miałam lekko zaczerwienioną buzię po 15% plus super wysypkę
Zaczerwienienie mijało po jakimś niedługim czasie. Od dłuższego czasu robię 5% i nie mam żadnego zaczerwienienia. Niedługo będę przechodzić na 10%.

Serum rzeczywiście ma trochę metaliczny smrodek, ale nie jakiś bardzo denerwujący. Juz się do niego przyzwyczaiłam
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 22:03   #632
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Nooo posmaruj sobie obszczypany katarem nosek serum z wit. C - to dopiero skutecznie Cię zniechęci to tego specyfiku
No tak o tym nie pomyślałam heh, znaczy się smrodek albo zmarchy?
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 11:35   #633
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

mi to nabardziej smierdzi lecytyna....ale teraz robię serum z kwasem HA i jak sie juz wszystko wymiesza,to mój nosek czuje tylko kwaskowatość witaminki C (i dzieki bogu)

a czy ktos jeszcze oprócz mnie robił już serum z kwasem HA (lub z hydromanilem)?
jesli tak to opiszcie swoje wrażenia dziewczynki
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 11:46   #634
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Ja robiłam i (pomijając walory zapachowe) bardzo mi się podobało, ale nie mogłam go stosować pod filtr, bo się Antek wałkował cudnie
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 11:48   #635
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mi to nabardziej smierdzi lecytyna....ale teraz robię serum z kwasem HA i jak sie juz wszystko wymiesza,to mój nosek czuje tylko kwaskowatość witaminki C (i dzieki bogu)

a czy ktos jeszcze oprócz mnie robił już serum z kwasem HA (lub z hydromanilem)?
jesli tak to opiszcie swoje wrażenia dziewczynki
Hehe, evitko, nie poznałam Cię ze względu na nowy avatar i już zaczynałam pisać, że przecież evitka21 robiła takie serum i że wrażenia są w tym wątku
Ja jeszcze mam takie serum przed sobą, planuję zrobić takie z kwasem hialuronowym właśnie, tylko że na nim pewnie się filtry już nie będą tak dobrze wchłaniać ze względu na tę warstewkę, którą zostawia HA. Ale - nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć. O wrażeniach oczywiście nie omieszkam donieść.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 12:19   #636
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Hehe, evitko, nie poznałam Cię ze względu na nowy avatar i już zaczynałam pisać, że przecież evitka21 robiła takie serum i że wrażenia są w tym wątku
Ja jeszcze mam takie serum przed sobą, planuję zrobić takie z kwasem hialuronowym właśnie, tylko że na nim pewnie się filtry już nie będą tak dobrze wchłaniać ze względu na tę warstewkę, którą zostawia HA. Ale - nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć. O wrażeniach oczywiście nie omieszkam donieść.
/no ja własnie kombinuję z nowym avkiem (dzięki uprzejmności mona lisy )/

ja musze poiedzieć (chyba jeszcze o tym nie pisałam...)
że po hydromanilowym zostaje mi lepka warstewka,a po serum z kw.HA nic a nic. (przypminam że uzywam avene creme 50+ i ostatnio tez iwostin 50+i oba wchłaniaja sie elegancko.LRP nie próbowałam wcale ze względu na obecność alkoholu)
Wchłania sie prawie błyskawicznie i zostawia taką jakby alabastrową gładkość...czasem jeszce chciałabym lepiej serum rozsmarowac na buzi,a ono juz sie wchłonęło.....no i ma fajna glutowata konsystencję ( mi odpowiada bardziej niż wodne)

Pytam o wrażenia bo jestem ciekawa jak sie ono sprawuje na innych buźkach.
I jak pisałam w któryms wątku zakochałam sie też w połączeniu kwasu HA z olejami,i sobie taka paćajkę na noc często funduję.

A jak myslicie można połączyc kwas HA z tą sławną oliwką Hippa? (bo sobie zamierzam własnie kupić...)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 12:24   #637
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Pytam o wrażenia bo jestem ciekawa jak sie ono sprawuje na innych buźkach.
I jak pisałam w któryms wątku zakochałam sie też w połączeniu kwasu HA z olejami,i sobie taka paćajkę na noc często funduję.

A jak myslicie można połączyc kwas HA z tą sławną oliwką Hippa? (bo sobie zamierzam własnie kupić...)
Ja ostatnio używam serum c z hydromanilem i jestem bardzo zadowolona bo pięknie nawilża.
A-L wchłania się na nim dobrze.

Kwas HA można ze wszystkim połączyć, ja łączę nawet z olejkiem Hauschki, dużo lepiej się wchłania, także z hippem śmiało.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-03, 13:09   #638
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mi to nabardziej smierdzi lecytyna....ale teraz robię serum z kwasem HA i jak sie juz wszystko wymiesza,to mój nosek czuje tylko kwaskowatość witaminki C (i dzieki bogu)

a czy ktos jeszcze oprócz mnie robił już serum z kwasem HA (lub z hydromanilem)?
jesli tak to opiszcie swoje wrażenia dziewczynki
Ja robiłam..znaczy się , z HA i kwasem alfa- liponowym, z hydromanilem dzisiaj bedę kręcić

Mnie ogólnie HA nie zachwycił - zawsze zostawia mi taką wrstwę na twarzy (czego bardzo nie lubie) no ale poswięcam się
myslę , że coś tam nawilża - nie wiem jaką w tym wszystkim rolę odgrywa kwas liponowy - bo on na pewno ma właściwości ściągające...

czyli...
z mojego zakręconego wywodu wynika, że -
- nie robiłam juz od dawna "czystego" serum z wit. C (a te które pamietam sciągały)
-potem przeszłam od razu na kwas liponowy i HA - czyli znowu nie wiem jak działa w takim serum solo HA i solo liponowy - serum jest treściwe , jak dla mnie trochę przyciężkawe
-jutro będę wiedziała jak spisuje sięserum z hydromanilem (pokładam w nim duże nadzieje) i kwasem liponowym

nie odpuszczę w serum z wit. C kwasu liponowego - bo on chelatuje związki metali ciężkich - i kropka.
- a poza tym to potężny antyutleniacz , Ba w dawce 5% potrafi naprawić to co suonko zepsuło - tylko kto przeżyje taką dawkę ?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 13:54   #639
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Kwas HA można ze wszystkim połączyć, ja łączę nawet z olejkiem Hauschki, dużo lepiej się wchłania, także z hippem śmiało.
dzieki kate
kupiłam własnie tego hippa i mnie sie tam ten zapach nie podoba wcale (w sklepie z butelki mało co czułam,dopiero w domku na łapce wywąchałam).Cos mi przypomina...cos czego nie lubię ,ale nie moge sobie przypomniec co....
zobaczymy czy zapach bedzie mi przeszkadzał jak sie wieczorkiem wysmaruję
Bo ja mam podobnie jak erato-jak mi coś bedzie smierdzieć na pysku,to nie ma tak wysokich celów dla których jestem w stanie sie poświęcić.....

Cytat:
- nie robiłam juz od dawna "czystego" serum z wit. C (a te które pamietam sciągały)
mnie "czyste" tez sciagało

Cytat:
-potem przeszłam od razu na kwas liponowy i HA - czyli znowu nie wiem jak działa w takim serum solo HA i solo liponowy - serum jest treściwe , jak dla mnie trochę przyciężkawe
ja robie własnie to z HA i z liponowym,ale ja jestem suchar wiec dla mnie jest fajne.

tylko mam jeden problem-mieszam obie fazy bardzo długo ,a jednak często zostaja mi drobinki (wit.C albo liponowego-nie wiem),i potem jak sie smaruję to je czuję. Macie tego typu problemy? czy jestem odosobniona?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 20:49   #640
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Question Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Witam!
Kurcze, ale ten wątek stary Mam pytanie do osób, które od dawna używają serum z wit.C. Od razu uprzedzam, że nie czytałam całego wątku, ale przeszukałam i nic mi nie wyskoczyło.
Czy po długim okresie używania serum (np. po kilku miesiącach) ktoś zauważył rozjaśnienie brwi? Ja używam serum od niedawna i dlatego zastanawiam się czy nie omijać tych miejsc, aby przypadkiem nie rozjaśnić i tak już prawie niewidocznych brwi. Czyli czy serum może wpłynąć na stan włosków?
Jeśli tym pytaniem popełniam jakąś gafę okropnej niewiedzy, możecie mnie zbesztać
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 07:39   #641
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które od dawna używają serum z wit.C. Od razu uprzedzam, że nie czytałam całego wątku, ale przeszukałam i nic mi nie wyskoczyło.
Czy po długim okresie używania serum (np. po kilku miesiącach) ktoś zauważył rozjaśnienie brwi? Ja używam serum od niedawna i dlatego zastanawiam się czy nie omijać tych miejsc, aby przypadkiem nie rozjaśnić i tak już prawie niewidocznych brwi. Czyli czy serum może wpłynąć na stan włosków?
Serum z wit. C 15% używam od listopada zeszłego roku (ale ten czas leci) i nie zauważyłam rozjaśnienia brwi, a mam ciemne.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 07:54   #642
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Witam!
Kurcze, ale ten wątek stary Mam pytanie do osób, które od dawna używają serum z wit.C. Od razu uprzedzam, że nie czytałam całego wątku, ale przeszukałam i nic mi nie wyskoczyło.
Czy po długim okresie używania serum (np. po kilku miesiącach) ktoś zauważył rozjaśnienie brwi? Ja używam serum od niedawna i dlatego zastanawiam się czy nie omijać tych miejsc, aby przypadkiem nie rozjaśnić i tak już prawie niewidocznych brwi. Czyli czy serum może wpłynąć na stan włosków?
Jeśli tym pytaniem popełniam jakąś gafę okropnej niewiedzy, możecie mnie zbesztać
omijam okolice brwi na początku tego nie robiłam i miałam wrażenie że są trochę jaśniejsze
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 07:59   #643
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
dzieki kate
kupiłam własnie tego hippa i mnie sie tam ten zapach nie podoba wcale (w sklepie z butelki mało co czułam,dopiero w domku na łapce wywąchałam).Cos mi przypomina...cos czego nie lubię ,ale nie moge sobie przypomniec co....
zobaczymy czy zapach bedzie mi przeszkadzał jak sie wieczorkiem wysmaruję
Bo ja mam podobnie jak erato-jak mi coś bedzie smierdzieć na pysku,to nie ma tak wysokich celów dla których jestem w stanie sie poświęcić.....



mnie "czyste" tez sciagało


ja robie własnie to z HA i z liponowym,ale ja jestem suchar wiec dla mnie jest fajne.

tylko mam jeden problem-mieszam obie fazy bardzo długo ,a jednak często zostaja mi drobinki (wit.C albo liponowego-nie wiem),i potem jak sie smaruję to je czuję. Macie tego typu problemy? czy jestem odosobniona?
Hmmm...na pewno trzeba oba kwasy bardzo dokładnie rozpuścić w swoich rozpuszczalnikach - bo po połączeniu - już raczej nic więcej w tym temacie nie wskóramy (liponowy rozpuszcza się w tłuszczach a askorbinowy w wodzie)

jak wczoraj mieszałam to serum to długo nie mogłam liponowego rozpuścić, a wit. C całkowicie rozpuściła się dopiero po leciuteńkim podgrzaniu fazy wodnej

igiełek żadnych nie odnotowałam - ale masz je od początku , czy wytrącają siępoźniej?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 10:35   #644
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Hmmm...na pewno trzeba oba kwasy bardzo dokładnie rozpuścić w swoich rozpuszczalnikach - bo po połączeniu - już raczej nic więcej w tym temacie nie wskóramy (liponowy rozpuszcza się w tłuszczach a askorbinowy w wodzie
)
wiem własnie i wydawało mi sie że bardzo długo je mieszałam w swoich fazach (znaczy ich)....ale no cóz,bede jeszcze dłuzej.....

Cytat:
jak wczoraj mieszałam to serum to długo nie mogłam liponowego rozpuścić, a wit. C całkowicie rozpuściła się dopiero po leciuteńkim podgrzaniu fazy wodnej
o tym nie pomyslałam -a jak to to podgrzewałaś?
w tzw.kąpieli wodnej?

Cytat:
igiełek żadnych nie odnotowałam - ale masz je od początku , czy wytrącają siępoźniej?
igiełek jako takich nie ma-po prostu te nierozpuszczone liponowy i/lub wit.C mnie zwyczajnie drapią (znaczy sie te pare "ziarenek",które sie za cholerę nie chciały rozpuscić)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 11:06   #645
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Ja robiłam..znaczy się , z HA i kwasem alfa- liponowym, z hydromanilem dzisiaj bedę kręcić

Mnie ogólnie HA nie zachwycił - zawsze zostawia mi taką wrstwę na twarzy (czego bardzo nie lubie) no ale poswięcam się
myslę , że coś tam nawilża - nie wiem jaką w tym wszystkim rolę odgrywa kwas liponowy - bo on na pewno ma właściwości ściągające...

czyli...
z mojego zakręconego wywodu wynika, że -
- nie robiłam juz od dawna "czystego" serum z wit. C (a te które pamietam sciągały)
-potem przeszłam od razu na kwas liponowy i HA - czyli znowu nie wiem jak działa w takim serum solo HA i solo liponowy - serum jest treściwe , jak dla mnie trochę przyciężkawe
-jutro będę wiedziała jak spisuje sięserum z hydromanilem (pokładam w nim duże nadzieje) i kwasem liponowym

nie odpuszczę w serum z wit. C kwasu liponowego - bo on chelatuje związki metali ciężkich - i kropka.
- a poza tym to potężny antyutleniacz , Ba w dawce 5% potrafi naprawić to co suonko zepsuło - tylko kto przeżyje taką dawkę ?
Ja polecam serum z wit c+e z kwasem lipnowym i hialuronowym konsystencje ma żelowatą zdecydowanie odpowiada mi najlepiej ze wszystkich serum z wit c.
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=81&Itemid=2
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:16   #646
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Question Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Przeczytałam wszystko dokładnie
I zabieram się do mieszania

Tylko chyba z juvitem(cevikapem) jest problem, bo jak niektóre dziewczyny zauważyły to juvit w kroplach ma 10% więc jeżeli dodamy 10ml wody to już niebędzie 10% serum tylko 1%

Mam rację? proszę mnie poprawić jeżeli się mylę
więc mając powyższe na uwadze zrobię 5% :
1ml cevikapu
5Ml wody
pare kropel wódeczki 40%(dla lepszego wchłonięcia się)
powinnam dodać wit e ale zapomniałam kupić

czy ktoś wie ile taka witaminka kosztuje?
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:30   #647
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Flykee Pokaż wiadomość
czy ktoś wie ile taka witaminka kosztuje?

Tokovit E 200 => http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=2114
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:44   #648
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

NO i wszystko jasne
A czy dobrze myślę z tym juvitem?
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:00   #649
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

jeśli juvit ma 105 wit C to dobrze myślisz.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 13:01   #650
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

miało być 10% a nie 105
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 15:57   #651
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

100mg/ml tyle podali na opakowaniu

to chyba jest 10% kwas askobinowy:/
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 17:53   #652
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Stężenie wit. C w Juwicie/Cebionie/Cevikapie wynosi 10%.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 15:35   #653
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Flykee Pokaż wiadomość
Tylko chyba z juvitem(cevikapem) jest problem, bo jak niektóre dziewczyny zauważyły to juvit w kroplach ma 10% więc jeżeli dodamy 10ml wody to już niebędzie 10% serum tylko 1%

Mam rację? proszę mnie poprawić jeżeli się mylę
więc mając powyższe na uwadze zrobię 5% :
1ml cevikapu
5Ml wody
Juvit ma 10% kwasu askorbinowego. aby otrzymać serum z 5% wit. C, bierzemy 5 ml Juvitu i 5 ml wody destylowanej - inaczej, dopełniamy wodą DO 10 ml, a nie dodajemy 10 ml wody.

tak więc, jeśli chcesz z Cevikapu otrzymać serum 5%, to bierzesz te same proporcje - 5 ml Cevikapu i 5 ml wody lub 2,5 ml Cevikapu i 2,5 ml wody. skoro Cevikap ma 10%, to żeby otrzymać 5%, musisz go wymieszać z wodą pół na pół. 1% to wyjdzie właśnie z 1 ml Cevikapu i 5 ml wody.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 21:59   #654
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

hmmm
zrobiłam 2 ml cewikapu na 10ml wody:/
jednym słowem cienizna
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:54   #655
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wody do iniekcji. Kupiłam właśnie po raz pierwszy (wcześniej robiłam serum na hydrolacie) i zastanawiam się:
- po pierwsze: jak to otworzyć? Czy ja mam jakoś przekłuć igłą tam na górze, gdzie jest to wgłębienie?
- po drugie i ważniejsze: czy mogę użyć tej wody więcej niż raz po otworzeniu? Bo na opakowaniu jest napisane, że nie zużyta pozostałość nie nadaje się do ponownego zastosowania. Jak Wy robicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg woda.JPG (3,2 KB, 12 załadowań)
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:57   #656
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Joey Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wody do iniekcji. Kupiłam właśnie po raz pierwszy (wcześniej robiłam serum na hydrolacie) i zastanawiam się:
- po pierwsze: jak to otworzyć? Czy ja mam jakoś przekłuć igłą tam na górze, gdzie jest to wgłębienie?
- po drugie: czy mogę użyć tej wody więcej niż raz po otworzeniu? Bo na opakowaniu jest napisane, że nie zużyta pozostałość nie nadaje się do ponownego zastosowania. Jak Wy robicie?
Najlepiej zrobić czymś dziurkę i przelać zawartość do butelek zakręcanych z ciemnego szkła np. o pojemności 200ml (można kupić za grosze w aptece).
Włożyć do lodówki i śmiało używać.

Nie nadaje się do zastrzyków raz otwarta, ale do celów kosmetycznych bez problemu, to poprostu woda silnie oczyszczona.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:58   #657
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Najlepiej zrobić czymś dziurkę i przelać zawartość do butelek zakręcanych z ciemnego szkła np. o pojemności 200ml (można kupić za grosze w aptece).
Włożyć do lodówki i śmiało używać.

Nie nadaje się do zastrzyków raz otwarta, ale do celów kosmetycznych bez problemu, to poprostu woda silnie oczyszczona.
Dziękuję, Kate, za szybką odpowiedź.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:07   #658
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Joey Pokaż wiadomość
Dziękuję, Kate, za szybką odpowiedź.
Nie ma za co.

Jeśli chcesz wodę tylko do serum to najlepiej kupić taką w 5 lub 10ml ampułkach. Wtedy zużyjesz ampułkę na serum i nie musisz jej przechowywać.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:17   #659
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Nie ma za co.

Jeśli chcesz wodę tylko do serum to najlepiej kupić taką w 5 lub 10ml ampułkach. Wtedy zużyjesz ampułkę na serum i nie musisz jej przechowywać.
Chyba następnym razem własnie tak zrobię.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 20:36   #660
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

a ja się obraziłam na serum.... po tygodniu bez niego moja twarz wyglada o niebo lepiej.. nareszcie idealna bladość przez cały czas.. a ja się głupia cały czas zastanawiałam dlaczego rano po przebudzeniu jestem bladziutka i wieczorem po zmyciu wszytskiego również i winiłam biedne filtry.. no i wyszło szydło z worka.. ech...niepotrzebnie tylko kupiłam kwas do serum
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 17:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.