Drugi Kierunek Płatny?! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 15:12   #991
Niebieska_Kredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Sylweczka91, mogłabyś dokładnie przytoczyć, co Ci napisali w mailu odnośnie podjęcia kolejnego kierunku przez osoby, które zaczęły wcześniejsze studia przed 1 pazdziernika 2011?
Niebieska_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:04   #992
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteście naprawdę nieźle obcykane we wszystkich tych zasadach, a ja się nie umiem doszukać odpowiednich informacji, albo są nieścisłe w różnych źródłach, dlatego może wy mi pomożecie

W czerwcu 2012 ukończyłam magisterkę, z tym, że zaczęłam ją w październiku 2009, od lutego 2009 do lutego 2010 miałam urlop dziekański. Czy punkty za ostatni rok (tzn. 2011/2012) mi się zliczyły? Rozważam opcję zrobienia kolejnych studiów, nei związanych z kierunkiem ukończonym. Czy punkty mają znaczenie tylko przy dziennych? Czy za zaoczne jest tylko opłata za zaoczne, czy jest coś extra?
Nic nie zapłącisz. Punty liczą się, o ile studia zostały rozpoczęte w 2011 roku. Jeśli ty swoje zaczęłaś w 2009 to do całego twojego toku studiów stosują się przepisy ustawy starej. to kiedy te studia skończyłaś nie ma znaczenia.Tak więc za ostatni rok studiów nikt nie może ci żadnych punktów policzyć.

Tak, punkty mają znaczenie tylko przy studiach dziennych. Za studia zaoczne/ wieczorowe płacisz tyle ile jest w cenniku bez względu na to, który to twój kierunek. Nie ma żadnych opłat ekstra.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 22:24   #993
Niebieska_Kredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Ama, czyli mam rozumieć, że studia (nie ważnie czy były jednolite, I czy II stopnia) zaczęte przed 1 paz 2011 nie liczą się (nie istnieją w rozumieniu ustawy) i dopiero podejmując kolejny kierunek, np. w r.ak. 2013/14 będzie on uznany za pierwszy (obojętnie czy jednolity, I czy II stopnia)?
Czy jest to gdzieś wyraznie napisane i potwierdzone?
Niebieska_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 23:40   #994
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Niebieska_Kredka Pokaż wiadomość
Ama, czyli mam rozumieć, że studia (nie ważnie czy były jednolite, I czy II stopnia) zaczęte przed 1 paz 2011 nie liczą się (nie istnieją w rozumieniu ustawy) i dopiero podejmując kolejny kierunek, np. w r.ak. 2013/14 będzie on uznany za pierwszy (obojętnie czy jednolity, I czy II stopnia)?
Czy jest to gdzieś wyraznie napisane i potwierdzone?
Np. tu: http://www.nauka.gov.pl/index.php?id=2531
Poczytaj poprzednie strony, naprawdę pisałam już o tym setki razy.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 10:10   #995
Niebieska_Kredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Czytałam poprzednie strony, jak również odpowiedzi na pytania na stronie ministerstwa.
W pytaniu 6 jest mowa o roku akademickim 2011/12, a mnie interesuje 2013/14. Skoro jednak mówisz, że dopiero teraz rozpoczęte studia będą pierwszym bezpłatnym kierunkiem w świetle ustawy (pomimo ukończenia innych rozpoczętych przed 1 paz 2011), to cieszę się, że ktoś podziela moje rozumowanie. Dziękuję za pomoc
Niebieska_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 12:28   #996
Sylweczka91
Raczkowanie
 
Avatar Sylweczka91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 268
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

"Szanowna Pani,
System Punktów ECTS obowiązuje od 1 stycznia 2007 r., jednak ustalenie zakresu wykorzystywanych punktów ECTS jako elementu oceny możliwości podjęcia bezpłatnych studiów wprowadzono z dniem 1 października 2011 r., tj. z dniem wejścia w znowelizowanej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Skoro rozpoczęła Pani studia przed tą datą, czyli w roku akademickim 2010/2011 nie wpływa to na możliwość podjęcia studiów na kolejnym kierunku studiów. Uprzejmie przypominam, że osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie przed 1 października 2011 r. lub kontynuowały w roku akademickim 2011/12 studia rozpoczęte przed 1 października 2011 r. mają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat.

W opisanej sytuacji może Pani np. podjąć bezpłatnie studia stacjonarne pierwszego stopnia w uczelni publicznej, a następnie - również bezpłatnie-studia stacjonarne drugiego stopnia w uczelni publicznej - do uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego.
Jeżeli natomiast najpierw podejmie Pani studia stacjonarne drugiego stopnia w uczelni publicznej, a następnie studia stacjonarne pierwszego stopnia, to studia pierwszego stopnia będą Pani płatnym kierunkiem, chyba, że spełni Pani kryteria do otrzyma Pani stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Zachęcam Panią również do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Ministerstwa: http://www.nauka.gov.pl/index.php?id=2531.
Z poważaniem,"
Sylweczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 14:17   #997
Niebieska_Kredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Sylweczka91, bardzo bardzo dziękuję
Niebieska_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 17:56   #998
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Niebieska kredka, to jest także w ustawie. Gdzieś w przepisach intertemporalnych (na końcu) jest artykuł o tym, że za studia rozpoczęte przed wejściem w zycie ustawy nie pobiera się opłat, a zatem nie "łapią" się one na regulacje nowej ustawy.

Swoją drogą, czy tylko ja widzę brak logiki w tej ustawie? Jak zrobię licencjat z np. biologii, a potem magisterkę z powiedzmy z polonistyki to nie zapłacę za to ani grosza. Ale jak najpierw zrobię magisterkę z polonistyki, a potem licencjat z biologii to już tak. Przecież suma wykorzystanych punktów jest IDENTYCZNA. Jak TK nie uwali tej ustawy to naprawdę zwątpię.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 09:43   #999
kamilkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Witam Was wszystkie bardzo serdecznie. Od pewnego czasu obserwuje forum i widzę, że jesteście naprawdę nieźle zapoznane z ustawą. Mam pytanie do Was. Bardzo potrzebuję pomocy bo nie wiem jak mam to zrozumieć . W 2008 rozpoczęłam pierwsze studia i w 2011 otrzymałam z nich licencjat. W 2011 rozpoczęłam studia magisterskie II stopnia i w czerwcu będę sie bronic. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jak wybiorę się w październiku 2013 roku na kolejne studia magisterskie II stopnia będę musiała za nie zapłacić?

Bardzo proszę o odpowiedź strasznie się tym denerwuje.

Edytowane przez kamilkam
Czas edycji: 2013-03-23 o 10:29
kamilkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:41   #1000
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez kamilkam Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie bardzo serdecznie. Od pewnego czasu obserwuje forum i widzę, że jesteście naprawdę nieźle zapoznane z ustawą. Mam pytanie do Was. Bardzo potrzebuję pomocy bo nie wiem jak mam to zrozumieć . W 2008 rozpoczęłam pierwsze studia i w 2011 otrzymałam z nich licencjat. W 2011 rozpoczęłam studia magisterskie II stopnia i w czerwcu będę sie bronic. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jak wybiorę się w październiku 2013 roku na kolejne studia magisterskie II stopnia będę musiała za nie zapłacić?

Bardzo proszę o odpowiedź strasznie się tym denerwuje.
Tak, o ile nie spełnisz kryteriów do otrzymania stypendium rektora.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:07   #1001
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

nie bijcie, tez mam pytanie

w 2011/2012 rozpoczelam studia, chce z nich zrobic tylko licencjat
w 2013/2014 planuje kolejne studia (inzynierskie)

czy za te drugie studia bede musiala zaplacic za calosc (7 semestrow)? czy tylko za czesc (na pierwszym kierunku wykorzystam 180pkt, czyli z ogolnej puli (300) zostanie mi jeszcze 120pkt) ? czy te oplaty bede musiala wnosic od pierwszego semestru na drugim kierunku czy dopiero jak wyczerpie mi sie pula punktow?
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 20:13   #1002
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
nie bijcie, tez mam pytanie

w 2011/2012 rozpoczelam studia, chce z nich zrobic tylko licencjat
w 2013/2014 planuje kolejne studia (inzynierskie)

czy za te drugie studia bede musiala zaplacic za calosc (7 semestrow)? czy tylko za czesc (na pierwszym kierunku wykorzystam 180pkt, czyli z ogolnej puli (300) zostanie mi jeszcze 120pkt) ? czy te oplaty bede musiala wnosic od pierwszego semestru na drugim kierunku czy dopiero jak wyczerpie mi sie pula punktow?
Jeśli na studia zostałaś przyjęta przed 1 października 2011 (np w lipcu) to nie zapłacisz nic.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 22:42   #1003
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
nie bijcie, tez mam pytanie

w 2011/2012 rozpoczelam studia, chce z nich zrobic tylko licencjat
w 2013/2014 planuje kolejne studia (inzynierskie)

czy za te drugie studia bede musiala zaplacic za calosc (7 semestrow)? czy tylko za czesc (na pierwszym kierunku wykorzystam 180pkt, czyli z ogolnej puli (300) zostanie mi jeszcze 120pkt) ? czy te oplaty bede musiala wnosic od pierwszego semestru na drugim kierunku czy dopiero jak wyczerpie mi sie pula punktow?
Te studia inżynierskie to studia I stopnia? Jeśli tak to zapłacisz za nie jak za drugi kierunek. Za darmo miałbyś studia II stopnia. Drugie studia I stopnia traktowane są jako drugi kierunek i w całości podlegają opłacie. Student ma prawo do jednych studiów I stopnia i jednych studiów II stopnia lub do studiów jednolitych magisterskich. Rozpoczynając studia I stopnia przysługuje ci limit 180 pkt. Jeśli ropoczniesz studia II stopnia to dostajesz kolejny limit - 120 punktów (plus jakieś tam punkty ekstra, nie pamietam ile). To nie jest tak, że każdy ma 300 punktów do rozdysponowania jak chce i na co chce.

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Jeśli na studia zostałaś przyjęta przed 1 października 2011 (np w lipcu) to nie zapłacisz nic.
Nieprawda. Zgodnie z obecną interpetacją przepisów studia, które zostały rozpoczęte 1.10.2011 (nawet jeśli rekrutacja na nie przebiegała jeszcze przed wejściem w życie ustawy) są juz studiami, na które student otrzymuje limit ectsów. Jest to moim zdaniem wątpliwe prawnie, ale na razie tak jest. Jedynym wyjątkiem jest rozpoczęcie drugiego kierunku w roku 2012/2013, o ile decyzja administracyjna o przyjęciu została podjęta przed 1.10.2012 - wtedy ten kierunek, który zaczęty został w 2012r również jest bezpłatny.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:35   #1004
Niebieska_Kredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Ama, mam jeszcze pytanie odnośnie takiego przypadku:

2007-2012 studia jednolite (obrona w listopadzie 2012)
2012 - przyjęcie na kolejne studia jednolite (decyzja do 30.09), rezygnacja w pazdzierniku, nie wykorzystane żadne punkty ECTS
2013 - chęć rozpoczęcia nowych studiów (też jednolitych)

Czy będą one płatne czy uznane jako pierwszy kierunek i w związku tym bezpłatne od początku do końca? Mam swoje zdanie na ten temat, ale nie chcę sugerować.

Dziękuję za pomoc
Niebieska_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 20:23   #1005
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Niebieska_Kredka Pokaż wiadomość
Ama, mam jeszcze pytanie odnośnie takiego przypadku:

2007-2012 studia jednolite (obrona w listopadzie 2012)
2012 - przyjęcie na kolejne studia jednolite (decyzja do 30.09), rezygnacja w pazdzierniku, nie wykorzystane żadne punkty ECTS
2013 - chęć rozpoczęcia nowych studiów (też jednolitych)

Czy będą one płatne czy uznane jako pierwszy kierunek i w związku tym bezpłatne od początku do końca? Mam swoje zdanie na ten temat, ale nie chcę sugerować.

Dziękuję za pomoc
Na pewno studia jednolite (obrona w listopadzie) NIE liczą się jako pierwszy kierunek. Teoretycznie jako pierwszy kierunek liczy się ten rozpoczęty w 2012 roku. Ale z racji tego, że żadnych punktów nie wykorzystałaś to moim zdaniem te studia, które rozpoczniesz w 2013 r będą za darmo. Czy na kierunku, który rozpoczęłaś złożyłaś rezygnację i oddali co dokumenty, czy czekasz na skreślenie? I czy składałaś tę deklarację o prawie podjęcia studiów bezpłatnych w uczelni publicznej? Jeśli nie to w ogole bym się tymi studiami w 2012 r. nie przejmowała. Ale wiesz, trzeba wziąć poprawkę na to, że mieszkamy w Polsce.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:42   #1006
Niebieska_Kredka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Ama, odpisałam Ci na priv. Mam nadzieję, że doszło
Niebieska_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 15:58   #1007
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Mam identyczną sytuację jak Miami:
w 2011/2012 rozpoczęłam studia i z nich chcę zrobić tylko licencjat. W tym samym roku kiedy obronię licencjat (2014) chcę zacząć następne studia -magisterskie.
Wiem, że będę musiała płacić za studia magisterskie, w związku z tym mam pytanie. Czy jeśli zdobędę stypendium naukowe na 3-cim roku pierwszego kierunku, to będę musiała zapłacić za pierwszy rok magisterki? Czy zwolnienie z opłat obowiązuje tylko wtedy, gdy studiuje się 2 kierunki na raz?
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 19:10   #1008
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Mam identyczną sytuację jak Miami:
w 2011/2012 rozpoczęłam studia i z nich chcę zrobić tylko licencjat. W tym samym roku kiedy obronię licencjat (2014) chcę zacząć następne studia -magisterskie.
Wiem, że będę musiała płacić za studia magisterskie, w związku z tym mam pytanie. Czy jeśli zdobędę stypendium naukowe na 3-cim roku pierwszego kierunku, to będę musiała zapłacić za pierwszy rok magisterki? Czy zwolnienie z opłat obowiązuje tylko wtedy, gdy studiuje się 2 kierunki na raz?
Będziesz mogła zacząć studia magisterskie za free. Po każdym zaliczonym roku tychże studiów magisterskich będziesz musiała spełnić kryteria do stypendium rektora (po skończneniu jednych studiów wypłaty nie będą ci przysługiwać, chociaż to uregulowanie RPO zaskarżyła w TK). W takim wypadku będziesz zwolniona z opłat za przestudiowany rok. I tak przez 5 lat. Oceny na pierwszym, licencjackim, kierunku nie będą miały żadnego znaczenia. Musisz spełniać kryteria do stypendium rektora na drugim kierunku i będzie to weryfikowane co roku.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 15:23   #1009
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

ama, dzięki za pomoc
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 19:32   #1010
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Dzewczyny, a co w sytuacji jeśli,:
- w roku akad. 2010/11 zaczęłam studia licencjackie, które skończe w tym roku
- w 2011/12 zaczęłam drugi kierunek, który skończe za rok.
I teraz co w sytuacj, gdybym chciała iść na magisterkę? Na uczelni uzyskałam nformację, że już za pierwszą płacę, ale przecież studia sprzed X. 2011 r. miały nie zabierać punktów ..
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 19:18   #1011
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Devojce Pokaż wiadomość
Dzewczyny, a co w sytuacji jeśli,:
- w roku akad. 2010/11 zaczęłam studia licencjackie, które skończe w tym roku
- w 2011/12 zaczęłam drugi kierunek, który skończe za rok.
I teraz co w sytuacj, gdybym chciała iść na magisterkę? Na uczelni uzyskałam nformację, że już za pierwszą płacę, ale przecież studia sprzed X. 2011 r. miały nie zabierać punktów ..
Zgodnie z ustawą otrzymujesz osobny limit punktów na studia licencjackie i osobny na studia II stopnia. Tego drugiego limitu jeszcze nie wykorzystałaś, więc będziesz mieć 1 magisterkę za darmo.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 23:00   #1012
Akmede23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Kurde, już nie wiem za bardzo o co chodzi

Mam więc pytanie. Zaczęłam studia stacjonarne licencjackie w 2009 i skończyłam w 2012. W 2013 od pażdziernika chcę iść na nowy kierunek. Czy będę musiała zapłacić za nie? Pozdrawiam
Akmede23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 23:25   #1013
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Nie , opłaty wnoszą ci studenci , którzy swoje pierwsze studia zaczęli w roku akademickim 2012/2013 i chcą kolejnego kierunku
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 07:13   #1014
Akmede23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Nie , opłaty wnoszą ci studenci , którzy swoje pierwsze studia zaczęli w roku akademickim 2012/2013 i chcą kolejnego kierunku
Acha, to fajnie jeśli tak jest. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam
Akmede23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 08:56   #1015
Madeline
Raczkowanie
 
Avatar Madeline
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z szuflady.
Wiadomości: 215
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Nie , opłaty wnoszą ci studenci , którzy swoje pierwsze studia zaczęli w roku akademickim 2012/2013 i chcą kolejnego kierunku
Czyli jeśli rozpoczęłam studia I stop. w roku 2011/12 i gdybym chciała od przyszłego roku podjąć drugi kierunek, to za niego nie płacę?
Madeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 23:48   #1016
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Nie , opłaty wnoszą ci studenci , którzy swoje pierwsze studia zaczęli w roku akademickim 2012/2013 i chcą kolejnego kierunku
Nieprawda. Opłaty dotyczą także osób, które rozpoczęły studia w 2011 r. Wyjątkowo opłaty nie dotyczą osób, które wzięły drugi kierunek w r. 2012/2013 o ile decyzja została wydana przed 30.09.2012r.

Cytat:
Napisane przez Madeline Pokaż wiadomość
Czyli jeśli rozpoczęłam studia I stop. w roku 2011/12 i gdybym chciała od przyszłego roku podjąć drugi kierunek, to za niego nie płacę?
Płacisz.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 18:45   #1017
Akmede23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Nieprawda. Opłaty dotyczą także osób, które rozpoczęły studia w 2011 r. Wyjątkowo opłaty nie dotyczą osób, które wzięły drugi kierunek w r. 2012/2013 o ile decyzja została wydana przed 30.09.2012r.


Płacisz.

Ale czy nieprawdą jest też to, że jak ktoś wcześniej rozpoczął pierwszy kierunektak tak jak ja w 2009 czy ktoś np. w 2008 to nie musi płacić za drugi czy jak? Czy o to chodzi, że ta ustawa obowiązuje każdego, kto chce zacząć drugi kierunek w tym roku i nieważne czy pierwszy rozpoczął w 2011 czy 2007 itp.? Kurde każdy co innego mówi, jedno wielkie zamieszanie z tym

Edytowane przez Akmede23
Czas edycji: 2013-06-19 o 18:47
Akmede23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:44   #1018
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Do studiów II stopnia jeszcze mam chwilę, ale chciałabym się upewniać, czy dobrze rozumiem, a Wy tu lepiej wiecie
10.2010 - rozpoczęty kierunek A, inż, 7 semestrów, będę bronić się 02.2014
10.2012 - rozpoczęty kierunek B, inż, 7 semestrów, zarekrutowana byłam oczywiście w lipcu
03.2014 - zacznę magisterkę z kierunku A, 4 semestry, obrona razem z inż B, 02.2016
03.2016 - magisterka z kierunku B, 3 semestry
I za tą ostatnią będę już płacić, tak?
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:03   #1019
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Akmede23 Pokaż wiadomość
Ale czy nieprawdą jest też to, że jak ktoś wcześniej rozpoczął pierwszy kierunektak tak jak ja w 2009 czy ktoś np. w 2008 to nie musi płacić za drugi czy jak? Czy o to chodzi, że ta ustawa obowiązuje każdego, kto chce zacząć drugi kierunek w tym roku i nieważne czy pierwszy rozpoczął w 2011 czy 2007 itp.? Kurde każdy co innego mówi, jedno wielkie zamieszanie z tym
Studia rozpoczęte w 2007 roku w ogóle nie liczą się jako "pierwszy" kierunek. Przecież ja to tutaj już wielokrotnie pisałam.
Z tym że to jest interpretacja ministerialna i interpretacja na teraz. Ustawa jest tak niejasna, że każda uczelnia moze miec swoją interpretację, więc you never know...
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:42   #1020
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cześć Dziewczyny,
od października zamierzam podjąć studia licencjackie, a obecnie jestem po inżynierskich i na magisterskich. Już wiem, że ten drugi kierunek będzie dla mnie płatny, ale mam inne pytanie: jak wyglądają formalności? Czy mam mieć ze swojej uczelni jakiś papier, a może powinnam złożyć tu i tu oświadczenie, który kierunek jest moim pierwszym, a który drugim? I jeśli tak, to kiedy? Tak samo nie mam pojęcia, czy jest mi potrzebna zgoda jakiegoś dziekana, niby na tym drugim kierunku powiedzieli, że nie, ale szczerze już się w tym wszystkim gubię :/ Będę wdzięczna za pomoc.
__________________
Ćwiczę od 26.12.2012
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 19:16:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.