Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-18, 14:41   #1
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373

Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie?


Cześć Dziewczyny!
Spojrzałam dziś w lustro i doszłam do wniosku, że chyba ostatnio zupełnie zapomniałam o pielęgnacji mojej cery.
Jest tłusta w strefie T, na czole mam blizny po wyciskaniu, na nosie zaskórniki i do tego te paskudne pieprzyki
Oprócz tego, od zawsze mam duże cienie pod oczami (i w ogóle takie brązowe dookoła). Tak czy inaczej, skóra pod oczami jest przesuszona (używam korektora) i są tam takie mikroskopijne białe punkciki.
No i jeszcze, żeby był większy mix, pęka i naczyńko pod lewym okiem, na policzku, a same policzki są jaby trochę zaczerwienione (zaróżowione?), a koloryt skóry 'zmęczony' i nierówny. Bez podkładu ani rusz!
Przez to wszystko czuję się jakbym miała 10 lat więcej!

Może doradzicie jak powinnam o siebie zadbać? Bo choć w makijażu jestem naprawdę niezła, to jednak temat pielęgnacji nie jest moim konikiem
Jeśli to możliwe, chciałabym poradzić sobie z tym sama, bo wiadomo, że w budżecie studenckim, jest niewiele miejsca na serię kwasów

Edytowane przez magnolia113
Czas edycji: 2013-08-18 o 16:12
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 16:45   #2
ane12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 14
Dot.: Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie?

hej!
wydaję mi się że każda z nas ma jakieś problemy z cerą.. ale mogę doradzić ci co do blizn na czole które obecnie sama staram się zlikwidować
ja obecnie uzywam IWOSTIN PURRITIN ŻEL REDUKUJĄCY ZMIANY POTRĄDZIKOWE osobiście zauważylam ze jego działąnie z czasem przynosi pozytywne efekty! tak że polecam a co do odświeżenia skóry polecam jakis dobry piling oczyszczający
ane12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 18:34   #3
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie?

Polecam podforum Biochemia kosmetyczna: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66

Myślę, że zwłaszcza ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30594057 + pierwsza część do poczytania.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:51   #4
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie?

Z tańszych rozwiązań polecam wypróbowanie żelu z żywokostem. Wydaje mi się, że wersja do ciała (a nie tylko do twarzy) lepiej radzi sobie z pajączkami i suchą skórą. Dawno go nie używałam bo ciężko znaleźć go w normalnej aptece, przynajmniej w mojej okolicy. Jeśli się zdecydujesz, daj znać czy pomogło. Może znajdę motywację, żeby go odnaleźć
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:41   #5
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie?

Cytat:
Napisane przez sliwka90 Pokaż wiadomość
Z tańszych rozwiązań polecam wypróbowanie żelu z żywokostem. Wydaje mi się, że wersja do ciała (a nie tylko do twarzy) lepiej radzi sobie z pajączkami i suchą skórą. Dawno go nie używałam bo ciężko znaleźć go w normalnej aptece, przynajmniej w mojej okolicy. Jeśli się zdecydujesz, daj znać czy pomogło. Może znajdę motywację, żeby go odnaleźć

Chodzi o ten z Flos-leku?
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:50   #6
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Chyba czas zadbać o cerę - pomożecie?

jeśli dobrze pamiętam uzywałam z gorvity i flosleku. Żaden z nich krzywdy na skórze mi nie zrobił przypomniało mi się jeszcze o alantanie plus, ostatnio odkryłam, że jest także w kremie. Jeszcze nie miałam przyjemności go uzywać w takiej postaci, ale ten w maści zawsze działał cuda (z odrobiną cierpliwości)
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.