Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 19:45   #3451
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Muszę zrobić nowe fotki.. A cały wykaz jest na www.metal-i-ja.blogspot.com

Ostatnie foto chyba z kwietnia, od tego czasu byłam tylko na jednej wizycie. Ale chyba niewiele sie zmieniło
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 21:20   #3452
IGG_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Słuchajcie czy stomatolodzy "przejmują " po sobie klientów ? Mam aparat i chcę go dalej " podkręcać " jednak moja lekarka już nie przyjmuje a nowy stomatolog powiedział, mi że muszę od nowa zrobić u niego aparat. Znacie kogoś we Wrocławiu kto mógłby mnie przejąć nie narażając na takie koszty ?
IGG_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 21:27   #3453
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katiusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziś idę zakładać <boisię> Trzymajcie kciuki
i jak i jak?

ja już mam dół i tak fajnie mnie ciągnie nie umiem nic pogryźć ale cieszę się bardzo wybrałam niebieskie i turkusowe gumeczki (w sumie bardzo podobne są i nie widać różnicy)

Jak wybieram kolor to zawsze czuję się jak dziecko w sklepie z lizakami
Orto coś mówiła o drucie 18 ale chyba to za mocny jak na początek? może mówiła że potem zmienimy na taki a ja podekscytowana słyszałam co chciałam

Na następnej wizycie dostanę rurki na 7 i wyciągi
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 21:59   #3454
Visalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Poważnie przymierzam się do aparatu (oba łuki, górny prawdopodobnie porcelanowy), jednak byłam niedawno u ortodonty na wizycie, ale nie zrobił mi ani rtg, ani wycisków, obejrzał tylko dokładnie zęby i na tej podstawie przedstawił mi plan leczenia (3 lata). Stwierdził, że w związku z dużymi brakami zębów (brak u góry z jednej strony 6 i z drugiej 5,6,7) górna część może zostać założona przy następnej wizycie.

Dziewczyny to normalne, żeby ortodonta bez zdjęć rtg ustalał plan leczenia? Rozmawiałam z dwoma koleżankami, które aparaty mają już za sobą i były tym bardzo zdziwione. Co u Was robił orto na wizytach przed założeniem aparatu?
Visalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 22:35   #3455
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
i jak i jak?

ja już mam dół i tak fajnie mnie ciągnie nie umiem nic pogryźć ale cieszę się bardzo wybrałam niebieskie i turkusowe gumeczki (w sumie bardzo podobne są i nie widać różnicy)

Jak wybieram kolor to zawsze czuję się jak dziecko w sklepie z lizakami
Orto coś mówiła o drucie 18 ale chyba to za mocny jak na początek? może mówiła że potem zmienimy na taki a ja podekscytowana słyszałam co chciałam

Na następnej wizycie dostanę rurki na 7 i wyciągi
18 to mocny, nie sądzę że na początek by ci orto dała taki gruby drut.
A jaką masz wadę że tak prędko wyciągi?
Cytat:
Napisane przez Visalia Pokaż wiadomość
Poważnie przymierzam się do aparatu (oba łuki, górny prawdopodobnie porcelanowy), jednak byłam niedawno u ortodonty na wizycie, ale nie zrobił mi ani rtg, ani wycisków, obejrzał tylko dokładnie zęby i na tej podstawie przedstawił mi plan leczenia (3 lata). Stwierdził, że w związku z dużymi brakami zębów (brak u góry z jednej strony 6 i z drugiej 5,6,7) górna część może zostać założona przy następnej wizycie.

Dziewczyny to normalne, żeby ortodonta bez zdjęć rtg ustalał plan leczenia? Rozmawiałam z dwoma koleżankami, które aparaty mają już za sobą i były tym bardzo zdziwione. Co u Was robił orto na wizytach przed założeniem aparatu?
Baaardzo dziwne. To znaczy normalne że przedstawiał orientacyjny plan bez zdjęć (do tego mu nie są konieczne, jak jest każdy widzi). Ale dziwne jest to że chce ci zakładać bez analizy zdjęć - mi orto kazała donieść zdjęcie na tydzień przed zakładaniem (bo zabrałam żeby pokazać mojemu stomatologowi).
Generalnie powinno być tak:
1. Oględziny pacjenta, ogólny plan i skierowanie na RTG
2. Wyciski
3. Analiza wycisków, zdjęć, dokładny plan leczenia (na piśmie! razem z kosztami), zgoda na leczenie.
4. Zakładanie aparatu.
5. Leczenie.
Ja miałam pierwsze 2 punkty na jednej wizycie, 3 i 4 na drugiej więc to może pójść szybciej ale i tak wyciski i zdjęcia są niezbędne.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 22:57   #3456
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
18 to mocny, nie sądzę że na początek by ci orto dała taki gruby drut.
A jaką masz wadę że tak prędko wyciągi?
tak myślałam że 18 to mocny więc zapewne taki będzie następny w sumie jak usłyszałam 18 to się przeraziłam

mam zgryz otwarty, na górze aparat od 3 miesięcy i za 6 tygodni jak już przyzwyczaję się do aparatu na dole to dostanę te wyciągi
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 09:31   #3457
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, spadają/zsuwają mi się gumki z zamków... To normalne?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 11:20   #3458
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
tak myślałam że 18 to mocny więc zapewne taki będzie następny w sumie jak usłyszałam 18 to się przeraziłam

mam zgryz otwarty, na górze aparat od 3 miesięcy i za 6 tygodni jak już przyzwyczaję się do aparatu na dole to dostanę te wyciągi
O to witaj w klubie zgryzów otwartych Ja dostałam oba aparaty na raz, na trzeciej wizycie wyciągi łuhuu!
Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spadają/zsuwają mi się gumki z zamków... To normalne?
Mówisz o ligaturach? Zdecydowanie nie jest to normalne, jak możesz to pojedź do orto niech poprawia, a jak nie masz możliwości to spróbuj sama je umieścić na swoim miejscu.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 12:12   #3459
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość


Mówisz o ligaturach? Zdecydowanie nie jest to normalne, jak możesz to pojedź do orto niech poprawia, a jak nie masz możliwości to spróbuj sama je umieścić na swoim miejscu.
Tak, ligatury. Po myciu zębów jedna mi się zsuwa, a wczoraj spadła całkowicie. Druga też się zsunęła trochę. Założyłam je sama. Może za mocno myję zęby???
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 12:12   #3460
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej dziewczyny
Ja ciągle jeszcze nie wyrwałam ósemek, ze względu na egzaminy ( zostałam inż fizyki ) i trochę strachu :P

Czy któraś z was miała lub ma problem z zaciskaniem zębów np w stresie? ściera mi się od tego szkliwo, a górna jedynka i dolna dwójka trochę się uszczerbiły zastanawiam się, czy można się tego jakoś pozbyć z pomocą aparatu? Przewinąl mi sie tu kiedyś post o nakładkach, czy można połączyć te dwie sprawy? (nakładki i aparat)
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 12:22   #3461
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Tak, ligatury. Po myciu zębów jedna mi się zsuwa, a wczoraj spadła całkowicie. Druga też się zsunęła trochę. Założyłam je sama. Może za mocno myję zęby???
Nie sądzę, raczej jakieś stare nieelastyczne ligatury ci orto dał/a. Nieważne jak mocno myjesz zęby wszystko powinno zostać na swoim miejscu (chyba że myjesz metalową szczoteczką).
Jak założyłaś to ok, zmień szczoteczkę na miękką i obserwuj co się dzieje, ale ja bym i tak zadzwoniła do gabinetu bo to nie jest ok.
Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja ciągle jeszcze nie wyrwałam ósemek, ze względu na egzaminy ( zostałam inż fizyki ) i trochę strachu :P

Czy któraś z was miała lub ma problem z zaciskaniem zębów np w stresie? ściera mi się od tego szkliwo, a górna jedynka i dolna dwójka trochę się uszczerbiły zastanawiam się, czy można się tego jakoś pozbyć z pomocą aparatu? Przewinąl mi sie tu kiedyś post o nakładkach, czy można połączyć te dwie sprawy? (nakładki i aparat)
Aparat ci raczej pogorszy sprawę, ja nigdy nie zaciskałam zębów a w aparacie zaczęłam. Pójdź do orto to ci wszystko wyjaśni i powie czy możesz nosić nakładkę na bruksizm i aparat.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 13:46   #3462
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja juz po wizycie dostałam na górę łańcuszek, zeby zamknąć szparę. Kolejna i juz ostatnia korekta 14 marca. A potem juz zdejmujemy aparat


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 16:22   #3463
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie dostałam na górę łańcuszek, zeby zamknąć szparę. Kolejna i juz ostatnia korekta 14 marca. A potem juz zdejmujemy aparat


Sent from my iPhone using Tapatalk
tak szybko? suuuper
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 16:29   #3464
Gonya_waw
Rozeznanie
 
Avatar Gonya_waw
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 685
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja ciągle jeszcze nie wyrwałam ósemek, ze względu na egzaminy ( zostałam inż fizyki ) i trochę strachu :P

Czy któraś z was miała lub ma problem z zaciskaniem zębów np w stresie? ściera mi się od tego szkliwo, a górna jedynka i dolna dwójka trochę się uszczerbiły zastanawiam się, czy można się tego jakoś pozbyć z pomocą aparatu? Przewinąl mi sie tu kiedyś post o nakładkach, czy można połączyć te dwie sprawy? (nakładki i aparat)
Mam ten sam problem, ale tak jak powiedziała orto, że po tym jak założę aparat to sie może zmienić i faktycznie rzadziej mi sie to zdarza. A po zdjęciu aparatu zamawiam szynę relaksacyjną



Sent from iPad
__________________
22.07.13 aparat kryształowy


Gonya_waw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 16:50   #3465
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie dostałam na górę łańcuszek, zeby zamknąć szparę. Kolejna i juz ostatnia korekta 14 marca. A potem juz zdejmujemy aparat


Sent from my iPhone using Tapatalk
ooo super! szybciutko ;-)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 17:20   #3466
eni_sil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Leczenie ortodontyczne

Witam czy istnieje możliwość zmiany aparatu metalowego na porcelanowy?
eni_sil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 18:29   #3467
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

No szybko u mnie poszło, szczerze mówiąc nie spodziewałam sie nawet Miało byc tak około 1,5 roku. Ale dzis nowe łuki i łańcuszek dają popalić, aż mnie kości policzkowe bolą. Ledwo kolacje zjadlam. Ale strasznie szybko zleciał u mnie prawie rok


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 18:39   #3468
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
No szybko u mnie poszło, szczerze mówiąc nie spodziewałam sie nawet Miało byc tak około 1,5 roku. Ale dzis nowe łuki i łańcuszek dają popalić, aż mnie kości policzkowe bolą. Ledwo kolacje zjadlam. Ale strasznie szybko zleciał u mnie prawie rok


Sent from my iPhone using Tapatalk
a jaka wadę miałaś? też tak chcę
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 19:06   #3469
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
a jaka wadę miałaś? też tak chcę

Na gorze było praktycznie w porządku. Miałam asymetrię, duże stłoczenia na dole. Ogólnie dolne zeby to bardzo leżały do środka... Jeszcze tylko na te nieszczęsne ósemki sie muszę zapisać, wczoraj zakończyłam szczęśliwie sesje, także mam 2 tygodnie wolnego i moze wreszcie ruszę tyłek, bo tak to zawsze miałam wymówkę, ze nie mam czasu hehe


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 19:17   #3470
Visalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Baaardzo dziwne. To znaczy normalne że przedstawiał orientacyjny plan bez zdjęć (do tego mu nie są konieczne, jak jest każdy widzi). Ale dziwne jest to że chce ci zakładać bez analizy zdjęć - mi orto kazała donieść zdjęcie na tydzień przed zakładaniem (bo zabrałam żeby pokazać mojemu stomatologowi).
Generalnie powinno być tak:
1. Oględziny pacjenta, ogólny plan i skierowanie na RTG
2. Wyciski
3. Analiza wycisków, zdjęć, dokładny plan leczenia (na piśmie! razem z kosztami), zgoda na leczenie.
4. Zakładanie aparatu.
5. Leczenie.
Ja miałam pierwsze 2 punkty na jednej wizycie, 3 i 4 na drugiej więc to może pójść szybciej ale i tak wyciski i zdjęcia są niezbędne.
Dzięki wielkie za opisanie tych etapów. Teraz przynajmniej wiem, że muszę szukać innego ortodonty.

Czy może któraś z Was robi ząbki w Poznaniu i ma dobrego orto godnego polecenia?
Visalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 20:54   #3471
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, a długo Wam się szpary schodziły? Mi orto zrobiła dwie wielkie między dwójkami i trójkami, takie na 7 mm może. Okropne są, powiedziała, ze będziemy je zamykać. Założyła łańcuszki a ja codziennie patrzę w lustrze czy się nie zmniejszają
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 21:25   #3472
sara1988
Raczkowanie
 
Avatar sara1988
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 280
GG do sara1988
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Visalia Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za opisanie tych etapów. Teraz przynajmniej wiem, że muszę szukać innego ortodonty.

Czy może któraś z Was robi ząbki w Poznaniu i ma dobrego orto godnego polecenia?
Ja ja Art Dent Dr Miziniak, moja siora tez tam leczyla zabki, za niedlugo sciaga aparat.
__________________
28.07.2012

Jest: 68
Cel: 58

Aparatka
Góra---> od 16.01.2014
sara1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 22:18   #3473
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
średnia cena aparatu

Witam wszystkich,chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej kosztuje aparat ortodontyczny,chodzi mi o samą górę tylko.Niedawno skończyłem 20 lat,jednak mam dość poważną wadę zgryzu,tak wiem trochę późno jak na ortodonte,ale w podstawówce leczyłem się u jednego,miałem dwa aparaty ruchome,jednak ortodonta stwierdził,że wszystko jest już ok..ale ok nie było,do tej pory mam wadę i to poważną,gdybym się nie kontrolował to miałbym niedomknięte usta..na początku gimnazjum stomatolog mówiła mojej matce,że powinienem zgłosić się do ortodonty po aparat,jednak rodzice nie widzieli problemu i po prostu to zbagatelizowali.
Na razie muszę się zgłosić do dentysty,żeby wyleczyć zęby,potem chciałbym coś z tym zrobić..wiem,że zależy to od stanu zębów,ale moglibyście mi napisać ile czasu może potrwać takie leczenie i może to dziwnie brzmi,ale czy trzeba stosować "coś" po odstawieniu takiego aparatu,żeby zęby nie wróciły do poprzedniej pozycji? Pytam tak ostentacyjnie,bo nie chce trafić znowu na jakiegoś konowała :/
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 23:19   #3474
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny a czy któraś z Was wyrywała ósemki na NFZ?
Długo czekałyście w kolejce?
Orto mówiła że prawdopodobnie będzie trzeba usunąć,bo kończymy już niedługo przygodę z aparatem,ale dopiero na następnej wizycie z pantomogramem będę wiedziała czy wszystkie,czy jakieś "wybrane",w każdym razie prywatnie 200 zł od jednej ósemki nie uśmiecha mi się wydać,tym bardziej że sciagniecie aparatu bedzie mnie kosztowac około 1700zł...
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 09:23   #3475
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Visalia Pokaż wiadomość
Czy może któraś z Was robi ząbki w Poznaniu i ma dobrego orto godnego polecenia?
I ja też mam Dental comfort na złotowskiej Bardzo miły ortodonta i jego asystentka również
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 09:28   #3476
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja ciągle jeszcze nie wyrwałam ósemek, ze względu na egzaminy ( zostałam inż fizyki ) i trochę strachu :P

Czy któraś z was miała lub ma problem z zaciskaniem zębów np w stresie? ściera mi się od tego szkliwo, a górna jedynka i dolna dwójka trochę się uszczerbiły zastanawiam się, czy można się tego jakoś pozbyć z pomocą aparatu? Przewinąl mi sie tu kiedyś post o nakładkach, czy można połączyć te dwie sprawy? (nakładki i aparat)
Hej, ja mam ten właśnie problem, zęby mi się starły straszliwie, od zgrzytania i zaciskania. Od 3 miesięcy mam szynę relaksacyjną i efekty są zadziwiające, mniej zaciskam, nie czuję już tego dziwnego zmęczenia szczęki po przebudzeniu i w ogóle mam wrażenie, że mi rysy twarzy złagodniały.

Pierwszą szynę starłam jak diabli, moja Pani protetyk była w szoku i uprzedzała, że jak założę aparat to "zjem" ją jeszcze szybciej ale, o dziwo nic takiego się nie stało.

Szynę zakładam na noc, na dolną szczękę, na górnej mam druta, nieco się czuję jak Zawisza Czarny w pełnym uzbrojeniu Ale warto. Dlatego na Twoim miejscu nie czekałabym na zdjęcie aparatu tylko poprosiła o szynę już. Bo zęby ściera się ekspresowo, a jak je zetrzesz za bardzo, to potem już tylko koronki (ja muszę zakładać na 1 i 2). Zatem widzisz, że zwłoka w tym przypadku się zupełnie nie opłaca. Gdybym ja trafiła na dentystę, który poradziłby mi jak se z tym scieraniem radzić 3 lata temu to w ogóle nie musiałabym robić koron.

Co tu jeszcze...a, właśnie, zapomniałam. Mnie wysłano też na fizjoterapię szczękową, miałam masaż żuchwy i stawów i szyi, bo to się wszystko wiąże z napięciem mięśni karku też, dostałam ćwiczenia i jakoś tam leci, zdaje mi się, że nie zaciskam tak mocno.

Szynę mam silikonową, tzw. tymczasową, nieładną i nie taką przezroczystą jak na zdjeciach w necie, dopiero po zdjeciu aparatu dostanę tą elegancką.

Tak czy siak, radzę nie czekać z tym problemem, ścieranie może zniweczyć efekty leczenia aparatem.

PS. Gratulacje, Pani inżynier, prawie jak Sheldon Cooper z The Big Bang Theory
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 09:36   #3477
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: średnia cena aparatu

Hmm, cena najtańszego aparatu, czyli metalu to tak ok. 1500zł za łuk. Do tego dochodzą wizyty co 1 - 1,5 miesiąca. Ich koszt to też ok. 100 do nawet 200zł. Przeważnie ortodonci nie zakładają jednego łuku, bo jak wyprostujesz górę, to może ona nie pasować do dołu. Czas leczenia to też w zależności od wady. U mnie to rok, u innych około 2 lat.
Po zdjęciu aparatu, żeby zęby się nie pokrzywiły, dolne zostają podklejone drucikiem od wewnętrznej strony, a na górę przeważnie dostaje się przezroczystą nakładkę, którą z czasem nosi się coraz krócej.
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:39   #3478
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was wyrywała ósemki na NFZ?
Długo czekałyście w kolejce?
Orto mówiła że prawdopodobnie będzie trzeba usunąć,bo kończymy już niedługo przygodę z aparatem,ale dopiero na następnej wizycie z pantomogramem będę wiedziała czy wszystkie,czy jakieś "wybrane",w każdym razie prywatnie 200 zł od jednej ósemki nie uśmiecha mi się wydać,tym bardziej że sciagniecie aparatu bedzie mnie kosztowac około 1700zł...
Trudno mówić o kolejkach, w każdym regionie chyba jest nieco inaczej - musisz popytać u siebie,
200 zł za rwanie ósemki to myślę że minimalna kwota pod warunkiem że masz prawidłowo ułożone i uda się po prostu dźwignią go usunąć. Jak odcinanie od kości czy dłutowanie to na pewno będzie drożej. Ja moją skośną ósemkę z komplikacjami rwałam i zapłaciłam 500 zł. I za bardzo wyboru nie miałam bo wielu lekarzy nie chciało się podjąć tego zabiegu.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:35   #3479
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: średnia cena aparatu

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Hmm, cena najtańszego aparatu, czyli metalu to tak ok. 1500zł za łuk. Do tego dochodzą wizyty co 1 - 1,5 miesiąca. Ich koszt to też ok. 100 do nawet 200zł. Przeważnie ortodonci nie zakładają jednego łuku, bo jak wyprostujesz górę, to może ona nie pasować do dołu. Czas leczenia to też w zależności od wady. U mnie to rok, u innych około 2 lat.
Po zdjęciu aparatu, żeby zęby się nie pokrzywiły, dolne zostają podklejone drucikiem od wewnętrznej strony, a na górę przeważnie dostaje się przezroczystą nakładkę, którą z czasem nosi się coraz krócej.
Popieram - metal około 1400-1700 za łuk, przygotuj się na dwa łuki, szczególnie że sam mówisz, że masz poważną wadę (może wstaw jakieś zdjęcia?) i trzeba dopasować górę z dołem. Jak zdarzy się ortodonta, który się zgodzi na jeden łuk to chyba bym do niego nie szła.
Ja po zakończeniu leczenia będę miała dwa druciki które przytrzymują zęby i do tego taki aparat jak zdejmowany (orto mówi że nakładki mogłyby nie utrzymać zębów po tak poważnej wadzie jak moja). I ten aparat tzw. retencyjny (czy to nakładka czy druciany) kosztuje jeszcze około 300-500 zł. No i na początku taki aparat nosisz codziennie razem z nocą, potem kilka razy w tygodniu.

Nie obwiniaj rodziców za to że nie załatwili ci aparatu. Nie sądzę że bagatelizowali problem, może po prostu nie mieli kilku tysięcy na podorędziu na wydanie na rzecz, bez której jednak da się żyć. Moich rodziców nie było na to stać i powiedzieli mi to wprost, może Twoi nie chcieli ci robić przykrości. Na szczęście w świecie ludzi dorosłych też się to da załatwić za swoje pieniądze.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif

Edytowane przez owieczkaa
Czas edycji: 2014-02-08 o 11:37
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:57   #3480
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: średnia cena aparatu

Dzięki za odp no nie wiem czy nie zbagatelizowali skoro nawet nikt się ze mną nie pofatygował na wizytę,ale nie o to mi chodzi..
Kurcze na razie nawet nie mam na samą górę uzbierane,w tym roku mam maturę i ciężko mi iść do pracy,jednak liczę na pomoc rodziny,co do zębów to góra jest mocno wysunięta do przodu (jedynki,dwójki i trójki) co do dołu to nie jest aż tak źle,w podstawówce najpierw miałem aparat na samą górę,potem drugi na góre i dół,jednak dół nawet za bardzo nie przylegał do zębów. Podleczę zęby i najwyżej teraz samą górę ,a za kilka miesięcy dół zrobie,jeśli w ogóle będzie taka potrzeba.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.