Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-08, 12:00   #3481
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was wyrywała ósemki na NFZ?
Długo czekałyście w kolejce?
Orto mówiła że prawdopodobnie będzie trzeba usunąć,bo kończymy już niedługo przygodę z aparatem,ale dopiero na następnej wizycie z pantomogramem będę wiedziała czy wszystkie,czy jakieś "wybrane",w każdym razie prywatnie 200 zł od jednej ósemki nie uśmiecha mi się wydać,tym bardziej że sciagniecie aparatu bedzie mnie kosztowac około 1700zł...
Ja czekałam niecałe półtorej miesiąca, ale to mała miejscowość. W każdym regionie jest inaczej pewnie:P
200 zł to chyba jakaś minimalna cena, u mnie mówiła, że 400-500 zł za wyrwanie jednej ósemki, jeżeli bym chciała prywatnie, a miałam normalnie ułożone, ale niewyrżnięte
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 12:47   #3482
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was wyrywała ósemki na NFZ?
Długo czekałyście w kolejce?
Orto mówiła że prawdopodobnie będzie trzeba usunąć,bo kończymy już niedługo przygodę z aparatem,ale dopiero na następnej wizycie z pantomogramem będę wiedziała czy wszystkie,czy jakieś "wybrane",w każdym razie prywatnie 200 zł od jednej ósemki nie uśmiecha mi się wydać,tym bardziej że sciagniecie aparatu bedzie mnie kosztowac około 1700zł...
Ja wyrywałam 2 ósemki po prawej stronie na jednej wizycie. Na wizytę czekałam ponad miesiąc. Teraz umawiałam się w styczniu na lewą stronę i termin dostałam dopiero na 31marzec Ale to dlatego, że w recepcji siedzi idiotka (inaczej nie da się tego nazwać). No cóż czekam bo nie zamierzam wydać fortuny prywatnie.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 12:49   #3483
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: średnia cena aparatu

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp no nie wiem czy nie zbagatelizowali skoro nawet nikt się ze mną nie pofatygował na wizytę,ale nie o to mi chodzi..
Kurcze na razie nawet nie mam na samą górę uzbierane,w tym roku mam maturę i ciężko mi iść do pracy,jednak liczę na pomoc rodziny,co do zębów to góra jest mocno wysunięta do przodu (jedynki,dwójki i trójki) co do dołu to nie jest aż tak źle,w podstawówce najpierw miałem aparat na samą górę,potem drugi na góre i dół,jednak dół nawet za bardzo nie przylegał do zębów. Podleczę zęby i najwyżej teraz samą górę ,a za kilka miesięcy dół zrobie,jeśli w ogóle będzie taka potrzeba.
Jak masz taką wadę jak mówisz to na 100% będziesz potrzebował też dołu, bo zapewne masz zgryz otwarty być może z tyłozgryzem, a to się leczy wyciągami (gumkami elastycznymi) i musisz mieć do czego te gumki zaczepiać.
No wiesz, jak rodzice wiedzieli że ich nie stać na to, to po co mieli na wizyty z tobą chodzić? Przecież doskonale wiedzieli co usłyszą, a ty byś się niepotrzebnie zajarał.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 12:50   #3484
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
miałam normalnie ułożone, ale niewyrżnięte
Jak niewyrżnięte to nie są prawidłowo ułożone, bo i tak trzeba je odcinać od kości
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 13:01   #3485
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja ciągle jeszcze nie wyrwałam ósemek, ze względu na egzaminy ( zostałam inż fizyki ) i trochę strachu :P

Czy któraś z was miała lub ma problem z zaciskaniem zębów np w stresie? ściera mi się od tego szkliwo, a górna jedynka i dolna dwójka trochę się uszczerbiły zastanawiam się, czy można się tego jakoś pozbyć z pomocą aparatu? Przewinąl mi sie tu kiedyś post o nakładkach, czy można połączyć te dwie sprawy? (nakładki i aparat)
Ja zaczęłam zaciskać zęby dopiero po założeniu dołu. I tylko w nocy, to bardzo dziwne jest. Normalnie budzę się w środku nocy bo mnie cała twarz naparza od tego zaciskania. A jeśli chodzi o ścieranie zębów, to najbardziej zdarte i przez to najbardziej widoczne mam górne jedynki. Jedną jedynkę mam nadkruszoną, jakiś partacz-dentysta mi popsuł w dzieciństwie. Kilka razy mialam nadlewane/doklejane ale po paru dniach zawsze odpadło. I dopiero orto mi powiedziała że zajmiemy się tym po zdjęciu aparatu, bo teraz to bez sensu to ruszać.





Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie dostałam na górę łańcuszek, zeby zamknąć szparę. Kolejna i juz ostatnia korekta 14 marca. A potem juz zdejmujemy aparat


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aaaaaaleeeee szyyyyyyybko :-D super
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 13:07   #3486
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Trudno mówić o kolejkach, w każdym regionie chyba jest nieco inaczej - musisz popytać u siebie,
200 zł za rwanie ósemki to myślę że minimalna kwota pod warunkiem że masz prawidłowo ułożone i uda się po prostu dźwignią go usunąć. Jak odcinanie od kości czy dłutowanie to na pewno będzie drożej. Ja moją skośną ósemkę z komplikacjami rwałam i zapłaciłam 500 zł. I za bardzo wyboru nie miałam bo wielu lekarzy nie chciało się podjąć tego zabiegu.
Ło matko,to już czas się chyba zapisać na nfz,500zł od sztuki to naprawdę dużo.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Ja czekałam niecałe półtorej miesiąca, ale to mała miejscowość. W każdym regionie jest inaczej pewnie:P
200 zł to chyba jakaś minimalna cena, u mnie mówiła, że 400-500 zł za wyrwanie jednej ósemki, jeżeli bym chciała prywatnie, a miałam normalnie ułożone, ale niewyrżnięte
A dają znieczulenie na nfz?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 13:28   #3487
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Przecież ze dają znieczulenia na NFZ Ja lecze zeby zawsze na NFZ i znieczulenia mam za darmo, dopłacam tylko za lepsze plomby. Na ósemki tez sie zapisze na NFZ bo nie mam zamiaru bulic tyle kasy za wyrywanie, nawet nie mam tyle, a teraz jeszcze zdjęcie aparatu tez trochę przecież bedzie mnie kosztować..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 13:45   #3488
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Przecież ze dają znieczulenia na NFZ Ja lecze zeby zawsze na NFZ i znieczulenia mam za darmo, dopłacam tylko za lepsze plomby. Na ósemki tez sie zapisze na NFZ bo nie mam zamiaru bulic tyle kasy za wyrywanie, nawet nie mam tyle, a teraz jeszcze zdjęcie aparatu tez trochę przecież bedzie mnie kosztować..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jest opcja dopłacania do lepszej plomby? Słyszałam, że teraz już tak niemożna. Ile dopłacasz jeśli można wiedzieć?
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 13:54   #3489
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Ja wyrywałam 2 ósemki po prawej stronie na jednej wizycie. Na wizytę czekałam ponad miesiąc. Teraz umawiałam się w styczniu na lewą stronę i termin dostałam dopiero na 31marzec Ale to dlatego, że w recepcji siedzi idiotka (inaczej nie da się tego nazwać). No cóż czekam bo nie zamierzam wydać fortuny prywatnie.
A jesteś z dużego czy małego miasta? Ponad miesiąc czekania to w sumie jeszcze tragedii nie ma.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Przecież ze dają znieczulenia na NFZ Ja lecze zeby zawsze na NFZ i znieczulenia mam za darmo, dopłacam tylko za lepsze plomby. Na ósemki tez sie zapisze na NFZ bo nie mam zamiaru bulic tyle kasy za wyrywanie, nawet nie mam tyle, a teraz jeszcze zdjęcie aparatu tez trochę przecież bedzie mnie kosztować..


Sent from my iPhone using Tapatalk
To dobrze że dają,wolę zapytać bo u Nas w Polsce wszystko możliwe..
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2014-02-08 o 13:53
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 14:05   #3490
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
A dają znieczulenie na nfz?
To dobrze że dają,wolę zapytać bo u Nas w Polsce wszystko możliwe..
Makabryczne to twoje pytanie, jak wyobrażasz sobie ekstrakcję zęba bez znieczulenia? Nie przesadzajmy z tą krytyką służby zdrowia, Anglicy przyjeżdżają się do nas leczyć bo jest więcej i lepiej w ramach ubezpieczenia niż u nich.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 14:19   #3491
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
A jesteś z dużego czy małego miasta? Ponad miesiąc czekania to w sumie jeszcze tragedii nie ma.
Szczecin, chirurg szczękowy. Oczywiście, że dają znieczulenie, inaczej sobie tego nie wyobrażam
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 14:24   #3492
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Leczenie ortodontyczne

Oczywiście - musisz ściągnąć metalowy i założyć porcelanowy normalnie za niego płacąc.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 14:47   #3493
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Jest opcja dopłacania do lepszej plomby? Słyszałam, że teraz już tak niemożna. Ile dopłacasz jeśli można wiedzieć?

Nie wiem, moze nie wszędzie jest taka możliwość.. Ja lecze sie w małym mieście i dopłacam do plomby tanio, bo 50zl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 15:27   #3494
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Że prawidłowo to chodziło mi o to, że nie leżały poziomo. A oczywiście, że znieczulenie dają. Na żywca nikt nie będzie rwał :P
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 00:42   #3495
Noir_noir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 64
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, możecie polecić ortodontę z Warszawy albo okolic (ale takich gdzie da się dojechać km, skm - nie mam samochodu), który nie twierdzi że aparat tylko przy wyrwaniu zębów? Boje się tego wyrywania nieszczęsnego, wolałabym go uniknąć :/ Byłam póki co w 1 gabinecie na konsultacji, zapłaciłam 90 zł i ortodonta bez zaglądania w paszczę powiedział, że trzeba wyrwać 4
Noir_noir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 10:54   #3496
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Makabryczne to twoje pytanie, jak wyobrażasz sobie ekstrakcję zęba bez znieczulenia? Nie przesadzajmy z tą krytyką służby zdrowia, Anglicy przyjeżdżają się do nas leczyć bo jest więcej i lepiej w ramach ubezpieczenia niż u nich.
jesli chodzi o dentystow na ubezpieczenie w anglii to jest to porazka w polsce jest pod tym wzgledem duzo lepiej. nie chce mi sie rozwodzic nad tym bo to nie o tym watek ale po pierwsze denstysta za darmo jst tylko dla osob bardzo bardzo biednych, reszta doplaca (np 219£ za kanalowe leczenie) a o np wyrywaniui niewyrznietych osemek mozna tylko pomarzyc bo "one nie powinny bolec" (tak mi powiedziano u chirurga szczekowego-na wizyte czekalam 5miesiecy). usunelam prywatnie w polsce za 350zl.

a tak pozatym to zrobila mi sie szpara na dole pomiedzy trojka a czworka
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 11:06   #3497
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Noir_noir Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie polecić ortodontę z Warszawy albo okolic (ale takich gdzie da się dojechać km, skm - nie mam samochodu), który nie twierdzi że aparat tylko przy wyrwaniu zębów? Boje się tego wyrywania nieszczęsnego, wolałabym go uniknąć :/ Byłam póki co w 1 gabinecie na konsultacji, zapłaciłam 90 zł i ortodonta bez zaglądania w paszczę powiedział, że trzeba wyrwać 4
A jaką masz wadę? Bo jak masz stłoczenia to bardzo możliwe że bez usunięcia nie da rady i nie ma sensu robić objazdu po ortodontach.
Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
a tak pozatym to zrobila mi sie szpara na dole pomiedzy trojka a czworka
A dlaczego to źle że ci się szpara zrobiła? To znaczy że zęby się ruszają, mi się już zrobiło z 5 szpar które w ciągu tygodnia się zrobiły i w ciągu tygodnia znikły więc w większości przypadków bez paniki
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 14:24   #3498
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
A ja witam się z nowymi ligaturami w super kolorze (jasny szary, orto polecała że się nie odbarwiają i wyglądają świetnie) z silniejszym łukiem na górze i z wyciągami z nosorożcem na przednie zęby (prostokąt na trójkach coś jak tutaj https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...ZWxQjkZbxa4lIg). Jak mam je na sobie to nawet tak bardzo nie przeszkadzają, oprócz tego że nie mogę sobie porządnie ziewnąć. Za to jak je zdejmę do jedzenia to normalnie można umrzeć dopiero wtedy czuję jak bardzo ciągną Oo
Ja też mam szare nie prosilam się o nie, bo pani asystentka nawet mnie nie zapytała, jaki chce kolor :/ ale teraz zaczęły mi się podobać pod kolor pomalowałam sobie paznokcie

A jak z tym wyciągiem mówisz? Jejku, już się boję wyciągów. Nie wiem, jakie ja będę miała co prawda, ale tak się właśnie zastanawiam nad mową w czasie noszenia tych wcyiągów. Wyobrażam sobie to tak, że w wyciągach nie można otworzyć buzi :P
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 15:06   #3499
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
A jak z tym wyciągiem mówisz? Jejku, już się boję wyciągów. Nie wiem, jakie ja będę miała co prawda, ale tak się właśnie zastanawiam nad mową w czasie noszenia tych wcyiągów. Wyobrażam sobie to tak, że w wyciągach nie można otworzyć buzi :P
Ja mam wyciągi od początku i czasem zapominam, że je mam :P

Nie są takie straszne

A jak Hyrax ?
Ostatnio zastanawiałam się jak to będzie bez niego :P czy nie będzie mi go brakowało
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 15:33   #3500
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Wyciągi nie są takie złe i zazwyczaj można w nich mówić bez problemu, na początku wiadomo, jak do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić.

Co do szpar to u mnie bardzo szybko się zamykają, w piątek dostałam łańcuszek, a dziś po szparze między górną 1 a 2 już prawie nie ma śladu
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:07   #3501
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mi raczej na pewno nie będzie brakowało hyraxa jeśli chodzi o moją szparę między jedynkami to już jej prawie nie mam a te po wyrwanych zębach są, ale jak mi mówiłyście - "trochę" to może potrwać :P no zęby na dole zaczynają stawać w jedym szeregu, ale za to widać schowany wcześniej osad - chyba przydałoby się jakieś piaskowanie czy coś...
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:14   #3502
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Mi raczej na pewno nie będzie brakowało hyraxa jeśli chodzi o moją szparę między jedynkami to już jej prawie nie mam a te po wyrwanych zębach są, ale jak mi mówiłyście - "trochę" to może potrwać :P no zęby na dole zaczynają stawać w jedym szeregu, ale za to widać schowany wcześniej osad - chyba przydałoby się jakieś piaskowanie czy coś...
znam to... na następnej wizycie muszę orto podpytać czy zrobi mi piaskowanie
co do zamykania szpar bo zębach to mi orto powiedziała że muszę być bardzo cierpliwa
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:22   #3503
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MissHeresy Pokaż wiadomość
Hej, ja mam ten właśnie problem, zęby mi się starły straszliwie, od zgrzytania i zaciskania. Od 3 miesięcy mam szynę relaksacyjną i efekty są zadziwiające, mniej zaciskam, nie czuję już tego dziwnego zmęczenia szczęki po przebudzeniu i w ogóle mam wrażenie, że mi rysy twarzy złagodniały.
Hej! Bardzo dziękuję za odpowiedź W takim razie chyba muszę się w końcu zabrać za tą sprawę. Moja dentystka niestety nie powiedziała mi, że można to w jakikolwiek sposób zniwelować, ale dobrze że mamy internet

Jeszcze nie mam aparatu, dlatego pytałam czy lepiej zająć się najpierw zaciskaniem zębów a potem prostowaniem, czy może to połączyć. Szczerze mówiąc ja np. nie jestem w ogóle świadoma swojego zaciskania zębów w stresie, jedyne co zauważam to efekt jaki to daje. Umówię się na jeszcze jedną wizytę do ortodontki i wypytam o tą sprawę. No i w koncu zapiszę się na to usuwanie ósemek
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:27   #3504
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, za niecałe 2 tygodnie żegnam się z moim Damonkiem Smutno mi, pochodziłabym jeszcze z rok!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:36   #3505
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, za niecałe 2 tygodnie żegnam się z moim Damonkiem Smutno mi, pochodziłabym jeszcze z rok!
jejku fajnie widzę że na wątku ściąganie aparatów idzie falami a mi zostało jeszcze 21 miesięcy przy dobrych wiatrach
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:47   #3506
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Makabryczne to twoje pytanie, jak wyobrażasz sobie ekstrakcję zęba bez znieczulenia? Nie przesadzajmy z tą krytyką służby zdrowia, Anglicy przyjeżdżają się do nas leczyć bo jest więcej i lepiej w ramach ubezpieczenia niż u nich.
Nie wiem,w Anglii nigdy się nie leczyłam. A u Nas służba zdrowia nie jest rewlacyjna,bo ludzie z poważnymi chorobami,musza czekać czasem nawet latami na wizyty,więc zdania nie zmienię.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Szczecin, chirurg szczękowy. Oczywiście, że dają znieczulenie, inaczej sobie tego nie wyobrażam
Dzięki Jutro popytam ile czasu będę musiała czekać.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Pantomogramu już na nfz nie zrobię prawda?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:47   #3507
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Noir_noir Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie polecić ortodontę z Warszawy albo okolic (ale takich gdzie da się dojechać km, skm - nie mam samochodu), który nie twierdzi że aparat tylko przy wyrwaniu zębów? Boje się tego wyrywania nieszczęsnego, wolałabym go uniknąć :/ Byłam póki co w 1 gabinecie na konsultacji, zapłaciłam 90 zł i ortodonta bez zaglądania w paszczę powiedział, że trzeba wyrwać 4
Przy aparacie samoligaturującym nie ma potrzeby wykrywania zębów. Nie miałam miejsca u góry na dwójkę, ale orto nic nie kazała wyrwać. I teraz wszystko ładnie się rozchodzi robiąc miejsce dla mojej nieszczęsnej dwójki.




Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
znam to... na następnej wizycie muszę orto podpytać czy zrobi mi piaskowanie
co do zamykania szpar bo zębach to mi orto powiedziała że muszę być bardzo cierpliwa
No właśnie mi sie zaczyna coraz bardziej ukazywać schowana wcześniej dwójka i widzę że jest ciemniejsza, jakby w cieniu. Wizytę mam za 3 tygodnie i już zadzwoniłam do orto żeby mi zrobiła też piaskowanie :-D
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:49   #3508
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, za niecałe 2 tygodnie żegnam się z moim Damonkiem Smutno mi, pochodziłabym jeszcze z rok!
Cały Ci ściąga na jednej wizycie? Ciesz się że masz to już tak blisko przed sobą!
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:55   #3509
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Chyba tak, mam daleko do mojego ortodonty i byłoby niewygodnie jeździć mi do niego kilka razy żeby mi ściągnął. Więc chyba na jednej. Chociaż cena mnie przeraża 200 za ściągnięcie i 500 za aparat wkładany...
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 19:11   #3510
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Chyba tak, mam daleko do mojego ortodonty i byłoby niewygodnie jeździć mi do niego kilka razy żeby mi ściągnął. Więc chyba na jednej. Chociaż cena mnie przeraża 200 za ściągnięcie i 500 za aparat wkładany...
Mi wyjdzie niestety o 1000zł więcej,bo 1700 zł za wszystko,więc tym bardziej mnie to przeraża
Po 500 zł za drucik na górę i na dół plus po 350zł za szyny albo wkładki nie pamietam. (Będę miec podwójna retencje,na noc wkładaną)...
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.