Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 08:56   #3841
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

mi orto a takze dziewczyny tutaj przed zakupem szczoteczki podpowiadaly ze musi byc jak najbardziej prosta, bez zazdnych bajerow ktore wlasnie moga uszkodzic zamek lub go oderwac, takze wybielajaca koncowka musi poczekac
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:02   #3842
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość

Tylko tak się zastanawiam,skoro nie możemy past wybielających najlepiej do pół roku po ściągnięciu aparatu i w trakcie jego noszenia,to czy główka tej szczotki elektrycznej Oral B Vitality 3d white też będzie odpowiednia,jak myślicie,nie zrobi szkody dla naszego szkliwa?

Cytuję " Główka szczoteczki dzięki specjalnej gumce polerującej zęby dopasowuje się do kształtu każdego zęba co umożliwia eliminowanie osadu i delikatne usuwanie przebarwień powierzchniowych.
Końcówka szczoteczki Oral-B 3D White jest przeznaczona do delikatnego usuwania przebarwień z powierzchni zębów. Wyposażona w zainspirowaną przez dentystów gumową polerującą nakładkę, dzięki której zęby stają się naturalnie bielsze."
Ja używam past wybielających, np. Clinomyn. A tą końcówką nie umyjesz zebow w aparacie. Musisz od razu kupic nowa: taka do aparatu albo zwykla, najzwyklejsza, bez gumek i bajerow.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 20:58   #3843
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
Gdzieś słyszałam czy czytałam, żeby myć zęby z aparatem szczoteczka z miękkim włosiem bez dodatków, by nie odkleiły się zameczki.

szczoteczka oral b 3d white , ma taka gumeczkę polerującą po środku takie zółte kółeczko ( mój mąż ma taka- zadowolony ), ale czy dla nas z aparatami jest dobry? Myślę że mógłby być, tylko sądzę ze zameczki nie będą dobrze wyczyszczone ze względu na ta środkowa gumkę.

Możesz kupić taka szczoteczkę oral-b 3 d white, i dokupić jeszcze inne końcówki, sa przeróżne .

A po ściągnięciu aparatu nie widzę przeciwwskazań by używać takiej szczoteczki 3 D white.

To prawda ze szczoteczka elektryczna idzie doczyścić tylne zęby, zwykła manualna ciężko mi było wyczyścić górne ostatnie zęby, a teraz nie mam problemu.
Cytat:
Napisane przez okejki Pokaż wiadomość
Ja mam taką: Braun Oral B Witality 3757
http://www.shop-dent.pl/environment/...a87c704190.jpg

O tyle dobra, że zasilana akumulatorowo-sieciowo. Podobno są też same akumulatorowe, ale dla mnie to ogromna wygoda, że podłączam do gniazdka te stację i mam spokój. Bardzo polecam, dla mnie mycie zębów stało się przyjemnością z tą szczoteczką. Zwykłą nie potrafiłam dojść wszędzie, a po 4 miesiącach stosowania widzę ogromną różnicę. Mam na dole stłoczone zęby, w takich miejscach kamień odkładał mi się w szalonym tempie (jestem dodatkowo ogromną fanką herbat wszelkiego rodzaju) a z tą szczoteczką i myciem dwa razy dziennie po kamieniu nie ma śladu Niedroga, ale jaka przyjemna i pożyteczna! Ja akurat dostałam na gwiazdkę
Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
mi orto a takze dziewczyny tutaj przed zakupem szczoteczki podpowiadaly ze musi byc jak najbardziej prosta, bez zazdnych bajerow ktore wlasnie moga uszkodzic zamek lub go oderwac, takze wybielajaca koncowka musi poczekac
Dzięki dziewczyny za opinie,jestescie kochane

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
Gdzieś słyszałam czy czytałam, żeby myć zęby z aparatem szczoteczka z miękkim włosiem bez dodatków, by nie odkleiły się zameczki.

szczoteczka oral b 3d white , ma taka gumeczkę polerującą po środku takie zółte kółeczko ( mój mąż ma taka- zadowolony ), ale czy dla nas z aparatami jest dobry? Myślę że mógłby być, tylko sądzę ze zameczki nie będą dobrze wyczyszczone ze względu na ta środkowa gumkę.

Możesz kupić taka szczoteczkę oral-b 3 d white, i dokupić jeszcze inne końcówki, sa przeróżne .

A po ściągnięciu aparatu nie widzę przeciwwskazań by używać takiej szczoteczki 3 D white.

To prawda ze szczoteczka elektryczna idzie doczyścić tylne zęby, zwykła manualna ciężko mi było wyczyścić górne ostatnie zęby, a teraz nie mam problemu.
Cytat:
Napisane przez okejki Pokaż wiadomość
Ja mam taką: Braun Oral B Witality 3757
http://www.shop-dent.pl/environment/...a87c704190.jpg

O tyle dobra, że zasilana akumulatorowo-sieciowo. Podobno są też same akumulatorowe, ale dla mnie to ogromna wygoda, że podłączam do gniazdka te stację i mam spokój. Bardzo polecam, dla mnie mycie zębów stało się przyjemnością z tą szczoteczką. Zwykłą nie potrafiłam dojść wszędzie, a po 4 miesiącach stosowania widzę ogromną różnicę. Mam na dole stłoczone zęby, w takich miejscach kamień odkładał mi się w szalonym tempie (jestem dodatkowo ogromną fanką herbat wszelkiego rodzaju) a z tą szczoteczką i myciem dwa razy dziennie po kamieniu nie ma śladu Niedroga, ale jaka przyjemna i pożyteczna! Ja akurat dostałam na gwiazdkę
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja używam past wybielających, np. Clinomyn. A tą końcówką nie umyjesz zebow w aparacie. Musisz od razu kupic nowa: taka do aparatu albo zwykla, najzwyklejsza, bez gumek i bajerow.
To może od razu lepiej będzie mi wziąć podstawową we4rsję,bez tej wybielającej końcówki,faktycznie.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
Gdzieś słyszałam czy czytałam, żeby myć zęby z aparatem szczoteczka z miękkim włosiem bez dodatków, by nie odkleiły się zameczki.

szczoteczka oral b 3d white , ma taka gumeczkę polerującą po środku takie zółte kółeczko ( mój mąż ma taka- zadowolony ), ale czy dla nas z aparatami jest dobry? Myślę że mógłby być, tylko sądzę ze zameczki nie będą dobrze wyczyszczone ze względu na ta środkowa gumkę.

Możesz kupić taka szczoteczkę oral-b 3 d white, i dokupić jeszcze inne końcówki, sa przeróżne .

A po ściągnięciu aparatu nie widzę przeciwwskazań by używać takiej szczoteczki 3 D white.

To prawda ze szczoteczka elektryczna idzie doczyścić tylne zęby, zwykła manualna ciężko mi było wyczyścić górne ostatnie zęby, a teraz nie mam problemu.
Cytat:
Napisane przez okejki Pokaż wiadomość
Ja mam taką: Braun Oral B Witality 3757
http://www.shop-dent.pl/environment/...a87c704190.jpg

O tyle dobra, że zasilana akumulatorowo-sieciowo. Podobno są też same akumulatorowe, ale dla mnie to ogromna wygoda, że podłączam do gniazdka te stację i mam spokój. Bardzo polecam, dla mnie mycie zębów stało się przyjemnością z tą szczoteczką. Zwykłą nie potrafiłam dojść wszędzie, a po 4 miesiącach stosowania widzę ogromną różnicę. Mam na dole stłoczone zęby, w takich miejscach kamień odkładał mi się w szalonym tempie (jestem dodatkowo ogromną fanką herbat wszelkiego rodzaju) a z tą szczoteczką i myciem dwa razy dziennie po kamieniu nie ma śladu Niedroga, ale jaka przyjemna i pożyteczna! Ja akurat dostałam na gwiazdkę
Przekonałyście mnie do elektryka
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 18:49   #3844
chochlik69
Raczkowanie
 
Avatar chochlik69
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dzień dobry wieczór

Można? Od jutra będę szczęśliwą posiadaczką aparatu na górnych ząbkach - czekałam na to bardzo długo i teraz też niecierpliwie odliczam godziny do założenia
__________________
Jestem psychologiem. Nie bój się, pisz śmiało.
chochlik69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:50   #3845
magdap2109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Zgryz głębodołu całkowity powikłany tylozgryzem czy ktos wie jak to leczyć lub może mnue przekierowac na taki wątek.
magdap2109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 20:09   #3846
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez magdap2109 Pokaż wiadomość
Zgryz głębodołu całkowity powikłany tylozgryzem czy ktos wie jak to leczyć lub może mnue przekierowac na taki wątek.
Sądzę, że może to wiedzieć ortodonta
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 20:41   #3847
magdap2109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

No tak. Tylko powiedzial mi o dwoch sposobach aparat na pol roku i leczenie chirurgiczna albo wyrwanie dwoch zebow i aparat i teraz ktore leczenie wybrac.
magdap2109 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 21:27   #3848
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

...

Edytowane przez misz_masz
Czas edycji: 2015-06-22 o 16:30
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 21:54   #3849
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

w przypadku gdy orto wysyła na operację warto iść na konsultację do innego orto bo często tak jest że jeden wysyła na operację a drugi świetnie sobie radzi z wadą za pomocą aparatu bez konieczności operacji
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 10:07   #3850
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez magdap2109 Pokaż wiadomość
No tak. Tylko powiedzial mi o dwoch sposobach aparat na pol roku i leczenie chirurgiczna albo wyrwanie dwoch zebow i aparat i teraz ktore leczenie wybrac.
Ja też bym wybrała ta drugą opcje, ale dla pewności poszłabym do innego ortodonty by poznać jego opinie na ten temat.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez chochlik69 Pokaż wiadomość
Dzień dobry wieczór

Można? Od jutra będę szczęśliwą posiadaczką aparatu na górnych ząbkach - czekałam na to bardzo długo i teraz też niecierpliwie odliczam godziny do założenia
Suuper też długo czekałam, aż w końcu mam od tygodnia górę i dół. miałam problem na początku z mówieniem, bolały mnie policzka od wewnątrz, zęby oczywiście tez bolały. Pocierpiałam troche, a teraz jest już lepiej, policzka już są prawie zagojone, zęby już prawie nie bolą.
Nie wstydzę się aparatu, wręcz jestem zadowolona, często się uśmiecham Teraz po cierpieniu aż chce sie zyć hehe

Edytowane przez marboc
Czas edycji: 2014-03-20 o 10:11
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 11:07   #3851
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
w przypadku gdy orto wysyła na operację warto iść na konsultację do innego orto bo często tak jest że jeden wysyła na operację a drugi świetnie sobie radzi z wadą za pomocą aparatu bez konieczności operacji
to nie jest tak, ze dany orto ma tak cudowne rece, ze operacje da sie wykluczyc. wada albo kwalifikuje sie do operacji (wada szkieletowa) albo nie. jezeli mozna, ale nie trzeba przeprowadzac operacji robi sie kamuflaż.
nie wiem czy mozna, ale http://www.ortognatyka.pl/oferta/chi...ortognatyczna/
wszystkozalezy od tego jaka masz wade, czy jest widoczna, czy przeszkadza ci w codziennym funkcjonowaniu. operacja to powazna sprawa.
kamuflaz rowniez musi "przeprowadzic" dobry orto. warto jednak zaznaczyc, ze po kamuflazu (jezeli efekt bedzie niezadowalajacy) jest bardzo trudno przygotowac pacjenta do operacji.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 14:27   #3852
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

oczywiście że wszystko zależy od wady i nie każdą da się naprawić samym aparatem
chodziło mi bardziej o to że warto zasięgnąć porady innego orto bo są tacy "specjaliści" którzy idą na łatwiznę tzn. wysyłają na operację a potem mają mniej roboty
wiem co mówię bo sama spotkałam się z taką "specjalistką" i słyszałam o wieeeelu takich przypadkach
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 16:34   #3853
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Byłam dziś wyrwać górną,prawą czwórkę , a za tydzień zakładamy aparat
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 17:42   #3854
chochlik69
Raczkowanie
 
Avatar chochlik69
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Uwaga! Mam juz aparacik! Komplet, szafirowy, jest piekny!! Czuje wszystkie ząbki, nieco boli, ale jestem przeszczesliwa
__________________
Jestem psychologiem. Nie bój się, pisz śmiało.
chochlik69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 18:03   #3855
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Pomocy, pomocy !!

Czy któraś z Was tak miała?
Pierścień wrósł mi w dziąsło...

Mam 6 pierścieni - 2 na górze i aż 4 na dole.
Na dole na 7 po bokach tam gdzie haki są normalnie widoczne, ale od strony językowej tylko do połowy. Dolna połowa pierścienia (którą normalnie widać na innych pierścieniach) jest przykryta dziąsłem

Myślicie, że jak będę zdejmować aparat to konieczne będzie rozcinanie dziąsła, żeby to wyjąć? Czytałam, że pierścienie się "rozwala" przy wyjmowaniu aparatu, a jak oni to odetną (bo tak to sobie wyobrażam, jako przecięcie na pół) skoro do połowy wrósł w dziąsło? Miał ktoś tak?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:01   #3856
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Pomocy, pomocy !!

Czy któraś z Was tak miała?
Pierścień wrósł mi w dziąsło...

Mam 6 pierścieni - 2 na górze i aż 4 na dole.
Na dole na 7 po bokach tam gdzie haki są normalnie widoczne, ale od strony językowej tylko do połowy. Dolna połowa pierścienia (którą normalnie widać na innych pierścieniach) jest przykryta dziąsłem

Myślicie, że jak będę zdejmować aparat to konieczne będzie rozcinanie dziąsła, żeby to wyjąć? Czytałam, że pierścienie się "rozwala" przy wyjmowaniu aparatu, a jak oni to odetną (bo tak to sobie wyobrażam, jako przecięcie na pół) skoro do połowy wrósł w dziąsło? Miał ktoś tak?
Mam taki pierscien na dole ktory wchodzi w dziaslo, ale nic mnie tam nie boli i nic sie nie dzieje, wiec nie przejelam sie tym. A jak beda to sciagac to jest pytanie naprawde nie wiem.
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:17   #3857
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chochlik69 Pokaż wiadomość
Uwaga! Mam juz aparacik! Komplet, szafirowy, jest piekny!! Czuje wszystkie ząbki, nieco boli, ale jestem przeszczesliwa
Pokaż

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:23   #3858
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Pomocy, pomocy !!

Czy któraś z Was tak miała?
Pierścień wrósł mi w dziąsło...

Mam 6 pierścieni - 2 na górze i aż 4 na dole.
Na dole na 7 po bokach tam gdzie haki są normalnie widoczne, ale od strony językowej tylko do połowy. Dolna połowa pierścienia (którą normalnie widać na innych pierścieniach) jest przykryta dziąsłem

Myślicie, że jak będę zdejmować aparat to konieczne będzie rozcinanie dziąsła, żeby to wyjąć? Czytałam, że pierścienie się "rozwala" przy wyjmowaniu aparatu, a jak oni to odetną (bo tak to sobie wyobrażam, jako przecięcie na pół) skoro do połowy wrósł w dziąsło? Miał ktoś tak?
A kiedy masz zamiar zdejmować aparat?
Skoro pierścień wrósł Ci w dziąsło może to oznaczać, że za delikatnie myjesz zęby. Proponuję szczotkę elektryczną. Będzie mechanicznie trochę obsuwać dziąsło i nic nie będzie narastać. Zwykłą szczoteczką w miejscu pierścieni masuj w dół tak żeby ściągać to co narasta.
Niczego nie powinni Ci rozcinać. Orto sobie na pewno poradzi ze zdejmowaniem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 12:35   #3859
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
A kiedy masz zamiar zdejmować aparat?
Skoro pierścień wrósł Ci w dziąsło może to oznaczać, że za delikatnie myjesz zęby. Proponuję szczotkę elektryczną. Będzie mechanicznie trochę obsuwać dziąsło i nic nie będzie narastać. Zwykłą szczoteczką w miejscu pierścieni masuj w dół tak żeby ściągać to co narasta.
Niczego nie powinni Ci rozcinać. Orto sobie na pewno poradzi ze zdejmowaniem.
Myje szczotka elektryczna ;-) niestety dziąsła w ogóle mi przerosly i jeśli w miesiąc po zdjęciu aparatu nie powrócą do normalnego stanu to będę mieć laserowa korektę dziąseł... zdejmuje za cztery miesiące. ps przepraszam za brak polskich znaków, pisze z telefonu.
E
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 14:08   #3860
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Myje szczotka elektryczna ;-) niestety dziąsła w ogóle mi przerosly i jeśli w miesiąc po zdjęciu aparatu nie powrócą do normalnego stanu to będę mieć laserowa korektę dziąseł... zdejmuje za cztery miesiące. ps przepraszam za brak polskich znaków, pisze z telefonu.
E
Nawet mnie nie straszcie, ja tego jednego to miałam zawsze tak do połowy zarośniętego dziąsłem może dlatego ze był przechylony do srodka w stronę języka. I orto mi tak wcisnął ten pierscien ze mam także w połowie zakryty dziąsłem... a dopiero co zaczęłam nosić aparat to co będzie później... za 3 lata. Hm... musze zapytać sie orto co z tym zębem a w miedzy czasie będę szczoteczką elektryczną dobrze jeździć po tym dziąśle
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 18:10   #3861
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
Nawet mnie nie straszcie, ja tego jednego to miałam zawsze tak do połowy zarośniętego dziąsłem może dlatego ze był przechylony do srodka w stronę języka. I orto mi tak wcisnął ten pierscien ze mam także w połowie zakryty dziąsłem... a dopiero co zaczęłam nosić aparat to co będzie później... za 3 lata. Hm... musze zapytać sie orto co z tym zębem a w miedzy czasie będę szczoteczką elektryczną dobrze jeździć po tym dziąśle
No to ja mam tak samo jak mówisz, że do połowy zarośnięty dziąsłem.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 07:49   #3862
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

U mnie byly takie momenty, ze troszke narastalo na pierscien i orto kazala mi to szczoteczka odsuwac. I pomoglo.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 11:12   #3863
zogurt
Raczkowanie
 
Avatar zogurt
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 263
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mam małą wątpliwość związaną z aparatem i może będziecie w stanie mi doradzić

Za ok. 3 miesiące zdejmuję aparat (górę i dół) jednak mam wrażenie, że zęby nadal nie są idealnie proste (przede wszystkim chodzi mi o 2 zęby - górną i dolną dwójkę). Zgłosiłam się do ortodonty nie ze względów zdrowotnych, ale estetycznych - zawsze miałam duże kompleksy z tym związane i marzyłam o idealnie prostych zębach. Wywaliłam kupę kasy, a mimo wszystko nie jestem zadwolona. Zgłosiłam tę uwagę mojej ortodontce która zdecydowała,że w takim wypadku przekleimy jeden z zamków za co ja będę musiała dodatkowo zapłacić (200 zł). Problem polega na tym, że przecież na początku zapłaciłam już kilka tysięcy złotych za założenie aparatu, a co za tym idzie osiągnięcie CELU jakim były PROSTE ZĘBY. Dlaczego w takim razie nadal mam za to płacić dodatkowe pieniądze? Zastanawiam się czy moja logika jest prawidłowa, czy może dopłacanie za aparat w trakcie leczenia jest normalne. Co o tym sądzicie?
__________________
zogurt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 11:42   #3864
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez zogurt Pokaż wiadomość
Mam małą wątpliwość związaną z aparatem i może będziecie w stanie mi doradzić

Za ok. 3 miesiące zdejmuję aparat (górę i dół) jednak mam wrażenie, że zęby nadal nie są idealnie proste (przede wszystkim chodzi mi o 2 zęby - górną i dolną dwójkę). Zgłosiłam się do ortodonty nie ze względów zdrowotnych, ale estetycznych - zawsze miałam duże kompleksy z tym związane i marzyłam o idealnie prostych zębach. Wywaliłam kupę kasy, a mimo wszystko nie jestem zadwolona. Zgłosiłam tę uwagę mojej ortodontce która zdecydowała,że w takim wypadku przekleimy jeden z zamków za co ja będę musiała dodatkowo zapłacić (200 zł). Problem polega na tym, że przecież na początku zapłaciłam już kilka tysięcy złotych za założenie aparatu, a co za tym idzie osiągnięcie CELU jakim były PROSTE ZĘBY. Dlaczego w takim razie nadal mam za to płacić dodatkowe pieniądze? Zastanawiam się czy moja logika jest prawidłowa, czy może dopłacanie za aparat w trakcie leczenia jest normalne. Co o tym sądzicie?
Moja logika pokrywa się z Twoją logiką. Przecież to nie Twoja wina, że jakoś źle przykleiła ten zamek, od początku powinna tak zrobić żeby zęby były idealne skoro w Twoim przypadku spokojnie można uzyskać taki efekt. Pazerność niektórych nie zna granic
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 20:59   #3865
valium33
Raczkowanie
 
Avatar valium33
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Miasto Aniołów
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witam, mam pytanie do osób noszących luk podniebienny typu goshgarian, czy bardzo utrudnia on codziennie funkcjonowanie? Jak wygląda jedzenie czy mówienie? Czy bardzo rani jezyk? Nie wiem zupełnie czego mam się spodziewać oraz jak przygotować się do noszenia łuku, w sensie czy mam już chomikowac zapasy jogurtów :p bardziej boje się ze nie będę w stanie normalnie funkcjonować na uczelni...w ogóle da się to przeżyć? :p
__________________
"Wiem,ze ważniejsze jest być blisko ludzi,którzy mnie kochają niż spędzać życie próbując zbliżyć się do tych, którzy mnie nie chcą."
valium33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 14:18   #3866
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
jak klikasz odpowiedz to pod tym okienkiem gdzie się pisze wiadomości jest napis "zarządzaj załącznikami". Klikasz, wciskasz "przeglądaj",wybieras z fotkę ze swojego komputera, klikasz "załaduj" a potem zamykasz to okienko i już
Dziękuję 😘 może w końcu uda mi się wam pokazać foty z przed i teraz, z tym wszystkim w buzi

Co do szczoteczek elektrycznych, to dość często tutaj o nich mówimy. Ja zakupiłam cały kombajn, tzn szczoteczka z irygatorem Braun Oral b. Zajmuje dużo miejsca, ale u mnie to nie był problem, mam dużą łazienkę i sporo wolnego miejsca obok umywalki. W zestawie były 3 końcówki do szczoteczki, zwykła, wybielająca i niby do aparatów - taka bardzo wąska. Używam tej zwykłej, jest dla mnie idealna, wybielającą używa TŻ, a tą wąską użyłam może raz, ale jakoś mi nie podchodzi, może to kwestia przyzwyczajenia. Irygator to dla mnie błogosławieństwo, już sobie nie wyobrażam codziennej higieny bez niego.
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 14:21   #3867
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Może teraz się uda 😃
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1395584375720.jpg (29,4 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1395584413599.jpg (45,8 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1395584439166.jpg (44,6 KB, 62 załadowań)
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 14:49   #3868
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

gosita sporo masz tego ustrojstwa w buzi
nie mogę się doczekać efektu końcowego, na pewno będzie pięknie



u mnie wyciągi robią cuda, wczoraj rano obudziłam się i poczułam że po lewej stronie zęby zaczęły mi się stykać, w końcu
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 15:41   #3869
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
Dziękuję 😘 może w końcu uda mi się wam pokazać foty z przed i teraz, z tym wszystkim w buzi

Co do szczoteczek elektrycznych, to dość często tutaj o nich mówimy. Ja zakupiłam cały kombajn, tzn szczoteczka z irygatorem Braun Oral b. Zajmuje dużo miejsca, ale u mnie to nie był problem, mam dużą łazienkę i sporo wolnego miejsca obok umywalki. W zestawie były 3 końcówki do szczoteczki, zwykła, wybielająca i niby do aparatów - taka bardzo wąska. Używam tej zwykłej, jest dla mnie idealna, wybielającą używa TŻ, a tą wąską użyłam może raz, ale jakoś mi nie podchodzi, może to kwestia przyzwyczajenia. Irygator to dla mnie błogosławieństwo, już sobie nie wyobrażam codziennej higieny bez niego.
jaki to dokładnie model?
używacie tych zwykłych końcówek okrągłych?
Bo zawsze wydawało mi się że elektryczna dopiero po aparacie i w sumie nigdy orto nie zalecała takiej
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 16:08   #3870
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

gosita213 mialam identycznie schowama dwojke (a nawet glebiej bo byla pod jedynka) po jakichs osmiu miesiacach juz bylo prawie idealnie wiec glowa do gory bedzie dobrze
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.