Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-19, 20:20   #4081
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
no nie ale mnie bolą zęby po tej nowej szynie! ja teraz 5 czerwca idę na tą korektę
Ja mam 31 maja wizytę, więc znów nie będzie okazji
Mnie bolały okropnie podczas tego piłowania, jeszcze pierwszy pasek przeżyłam, ale tym drugim, jakiś mega gruby.... myślałam że umrę! Dobrze że teraz nie bolą
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 23:01   #4082
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Ja mam 31 maja wizytę, więc znów nie będzie okazji
Mnie bolały okropnie podczas tego piłowania, jeszcze pierwszy pasek przeżyłam, ale tym drugim, jakiś mega gruby.... myślałam że umrę! Dobrze że teraz nie bolą
eh nie jest nam dane
brrr piłowanie źle wspominam, aż mnie ciarki przechodzą jak o tym pomyślę
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 09:38   #4083
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

A co to jest to piłowanie?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 20:07   #4084
Yvonne18
Raczkowanie
 
Avatar Yvonne18
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 57
GG do Yvonne18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cześć dziewczyny!
Już za 4 dni będę jedną z Was Super, że znalazłam ten wątek, po przeczytaniu FAQ dużo rzeczy mnie pocieszyło. Aktualnie drugi dzień po założeniu separacji - już dziś 'umierałam', bo tak bardzo rozbolał mnie ząb, ogólnie wiadomo, boli, prawie nic nie zjadłam^^ Wybawieniem okazują się lody
__________________
Keep calm and soldier on
Yvonne18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 13:27   #4085
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Yvonne18 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Już za 4 dni będę jedną z Was Super, że znalazłam ten wątek, po przeczytaniu FAQ dużo rzeczy mnie pocieszyło. Aktualnie drugi dzień po założeniu separacji - już dziś 'umierałam', bo tak bardzo rozbolał mnie ząb, ogólnie wiadomo, boli, prawie nic nie zjadłam^^ Wybawieniem okazują się lody
Witamy daj znać jak już będziesz zadrutowana. No i co będziesz mieć, jaki aparat?
Tak, przeważnie lody są wybawieniem od bólu. Niestety nie dla tych, co mają wrażliwe zęby i dziąsła. Dla mnie idealne były gęste owocowe jogurty, dość że byłam syta, to delikatnie mi łagodziły ból 😊
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 13:43   #4086
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?

I pyt nr 2 - czy zawsze konieczne są te separatory?

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-04-21 o 13:48
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 13:56   #4087
kociara92
Zadomowienie
 
Avatar kociara92
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?

I pyt nr 2 - czy zawsze konieczne są te separatory?
Ja mam wszystkie ósemki i ortodontka powiedziała, że nie będziemy żadnej usuwać, nie wiem skąd takie przeświadczenie, że do aparatu ma nie być ósemek Separatory nie są konieczne, ale wydaje mi się że lepiej założyć, mniej będą bolały zęby po założeniu aparatu
__________________
Smile and let it go.
kociara92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 13:59   #4088
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kociara92 Pokaż wiadomość
Ja mam wszystkie ósemki i ortodontka powiedziała, że nie będziemy żadnej usuwać, nie wiem skąd takie przeświadczenie, że do aparatu ma nie być ósemek Separatory nie są konieczne, ale wydaje mi się że lepiej założyć, mniej będą bolały zęby po założeniu aparatu
Ale te separatory podobno bardzo bolą?

No ja właśnie czytałam, że niby pogląd iż ósemki trzeba usuwać jest nieco przestarzały...

Z resztą moj orto powiedział, że woli mi nic nie usuwać bo zmieni mi to nieco kształt policzków i profilu i będę wyglądać brzydko więc po prostu nie chce tego robić i musi zadziałać w inny sposób.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 14:02   #4089
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jak lepiej jest usuwać ósemki,jestem na końcówce leczenia i zastanawiam się czy właśnie teraz to zrobić jak jestem jeszcze w aparacie,czy po ściągnięciu?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 14:11   #4090
kociara92
Zadomowienie
 
Avatar kociara92
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ale te separatory podobno bardzo bolą?

No ja właśnie czytałam, że niby pogląd iż ósemki trzeba usuwać jest nieco przestarzały...

Z resztą moj orto powiedział, że woli mi nic nie usuwać bo zmieni mi to nieco kształt policzków i profilu i będę wyglądać brzydko więc po prostu nie chce tego robić i musi zadziałać w inny sposób.
Mnie bolały i to dość mocno, niezależnie czy coś jadłam czy nie, w nocy to samo, musiałam ratować się drugiego dnia środkami przeciwbólowymi Za to po założeniu aparatu do zniesienia, zęby bolały tylko przy jedzeniu, ale to raczej normalne
__________________
Smile and let it go.
kociara92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 14:29   #4091
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?
Nie jest.
Mi początkowo kazano wyrywać 4 zdrowe piątki do aparatu, więc decyzję tę bardzo odwlekałam.
Jakiś czas potem inny ortodonta stwierdził, ze względu na to, że mam zbyt wąską szczękę na moje zęby, bezpieczniej (i w zasadzie w moim przypadku konieczne) będzie wyrwać ósemki, bo zęby nie będą miały się gdzie rozejść. A że ósemek nie miałam jeszcze - też się nie spieszyłam.
Tak więc jest to bardzo indywidualna sprawa.

A ja w końcu się przemogłam.
Jutro idę na rwanie (i tak mam dziurę w 8). (na samą myśl nie mogę nic przełknąć przez te święta)
a 06.05 na konsultację do orto.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 15:21   #4092
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?

I pyt nr 2 - czy zawsze konieczne są te separatory?
Nie każdy musi usuwać ósemki. Ja muszę pozbyć się tych na dole, bo niestety nie mają w ogóle miejsca, żeby mogły wyrosnąć.

Separatory też nie zawsze są konieczne. Zakłada się je wtedy, gdy ktoś będzie miał pierścienie. Ja mam rurki, dlatego też nie nosiłam separatorów

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Jak lepiej jest usuwać ósemki,jestem na końcówce leczenia i zastanawiam się czy właśnie teraz to zrobić jak jestem jeszcze w aparacie,czy po ściągnięciu?
Bez różnicy czy zrobisz to w aparacie czy bez. Ja w ten czwartek usuwam pierwszą jeszcze w aparacie, a kolejną chyba usunę już po zdjęciu aparatu. Dla lekarza aparat nie stanowi żadnego problemu podczas usuwania
Myślę, że nawet lepiej usunąć je wcześniej, żeby później nie mieć problemów i żeby krzywiły wyprostowanych zębów
Chociaż nie powiem, że straaaasznie się boję tego zabiegu

Beczka Soli powodzenia na rwaniu Dobrze, że masz ją wyrośniętą, to nie powinno być z nią większego problemu
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.


Edytowane przez L I L Y
Czas edycji: 2014-04-21 o 15:22
L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 15:41   #4093
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość


Bez różnicy czy zrobisz to w aparacie czy bez. Ja w ten czwartek usuwam pierwszą jeszcze w aparacie, a kolejną chyba usunę już po zdjęciu aparatu. Dla lekarza aparat nie stanowi żadnego problemu podczas usuwania
Myślę, że nawet lepiej usunąć je wcześniej, żeby później nie mieć problemów i żeby krzywiły wyprostowanych zębów
Chociaż nie powiem, że straaaasznie się boję tego zabiegu
tez sie boje
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 15:45   #4094
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja musiałam wyrwać 2 górne ósemki, ale to dlatego, żeby zrobić miejsce na moje wystające dwójki. Przeżyłam wyrywanie, nie było tak strasznie ;-)

A co do seperatorów - ból jest, ale nie aż tak wielki. Ale to u każdego indywidualnie wychodzi.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 16:54   #4095
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?

I pyt nr 2 - czy zawsze konieczne są te separatory?

Ja miałam usuwane ósemki bo rosły dopoliczkowo, a nie dlatego że mam aparat. Także pewnie jak ktoś ma zdrowe, dobre zęby i miejsce w łuku to nie ma potrzeby ich wyrywać.

Separatory są potrzebne tylko przy pierścieniach, ja mam rurki i nie musiałam ich mieć na szczęście.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 21:51   #4096
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Ja miałam usuwane ósemki bo rosły dopoliczkowo, a nie dlatego że mam aparat. Także pewnie jak ktoś ma zdrowe, dobre zęby i miejsce w łuku to nie ma potrzeby ich wyrywać.

Separatory są potrzebne tylko przy pierścieniach, ja mam rurki i nie musiałam ich mieć na szczęście.
Ja nie miałam usuwanych żadnych zębów, sama już nie miałam dwóch, na szczęście po tej samej stronie, jednego u góry i jednego na dole. Ale u mnie jak narazie (odpukać) nigdy nie było problemów z ósemkami, wszystkie mam zdrowe. A mam samoligaturę i podobno wtedy nie ma potrzeby nic wyrywać.
Pierścieni i separatorów też nie mam, nie wiem co to rurki, więc nie wiem czy to mam.
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 21:52   #4097
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?

I pyt nr 2 - czy zawsze konieczne są te separatory?
ja też nie usuwałam ósemek, orto powiedziała, że rosną prosto więc nie trzeba ich usuwać
a separatorów też nie miałam, bo miałam rurki
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 04:48   #4098
Yvonne18
Raczkowanie
 
Avatar Yvonne18
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 57
GG do Yvonne18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
Witamy daj znać jak już będziesz zadrutowana. No i co będziesz mieć, jaki aparat?
Tak, przeważnie lody są wybawieniem od bólu. Niestety nie dla tych, co mają wrażliwe zęby i dziąsła. Dla mnie idealne były gęste owocowe jogurty, dość że byłam syta, to delikatnie mi łagodziły ból 😊
Oczywiście, dam! Będę miała stały aparat, metalowy, zwyklaczek^^
Na mnie niestety jogurty tak nie działają (acz dzisiaj idę zrobić zapas), ale lody - wybawienie! Całą noc jestem w pracy, wychodzę za 2,5h i już nie mogę się doczekać, aż będę mogła się nimi 'poleczyć'.

Po przeczytaniu, że separacja przeważnie boli, ulżyło mi'; nie wiem tylko, czemu u mnie jest tak 'dziwnie' i cały czas bolą mnie zęby tylko po prawej stronie z dołu, a inne ewentualnie przy gryzieniu.

Cytat:
Napisane przez chwast
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie
Mój powiedział, że na razie nie będziemy nic wyrywać, postaramy się wyprostować zęby bez żadnej drastycznej ingerencji i dopiero na sam koniec zobaczymy, czy jednak może będzie trzeba, czy nie.

Cytat:
Napisane przez kociara92
Mnie bolały i to dość mocno, niezależnie czy coś jadłam czy nie, w nocy to samo, musiałam ratować się drugiego dnia środkami przeciwbólowymi Za to po założeniu aparatu do zniesienia, zęby bolały tylko przy jedzeniu, ale to raczej normalne
Oby to była prawda, bo jeśli po założeniu aparatu ból będzie mi towarzyszył permanentnie, codziennie, aż do jego zdjęcia, to nie wiem, co zrobię

BeczkaSoli
- dasz radę!
__________________
Keep calm and soldier on
Yvonne18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 12:35   #4099
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Byłam dzisiaj u ortodonty, zmienił mi drucik, gumki, i mówił ze będą zęby bolały 2-3 dni.
Dzisiaj wzięłam ligatury (gumki) koloru malinowego. Chciałam turkusowy, ale coś orto nie miał takiego koloru. Zresztą wszystkie takie ciemne kolory miał. I tak sie zastanawiam czy jakbym sama przyniosła gumki to czy by mi założył? Czy jest jakaś różnica miedzy jego gumkami a tymi co kupie w sklepie?
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 13:56   #4100
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Yvonne18 Pokaż wiadomość

BeczkaSoli
- dasz radę!
Dzięki.
Nie miałam wyjścia, ale nie jest to spotkanie które chciałabym szybko powtórzyć...
nie wiem za co mnie tak pokarało
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 21:45   #4101
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hejka! Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie?

Za mną kolejna wizyta kontrolna u orto... mam taką plątaninę na zębach, że ciężko mi je czyścić :/ ogólnie rzecz wygląda tak: zęby dolne przechyliły mi się do przodu, tak że teraz trzeba je teraz cofnąć do tyłu (+dalsze zamykanie szpar po usuniętych 5). W związku z tym, stan moich dziąseł (wg tak naprawdę periodontologa...) sie pogorszy i prawdopodobnie będzie potrzebny przeszczep dziąseł na dole

Moje pytanie brzmi: ktoś coś na ten temat wie? Może ktoraś z Was miała dziewczyny?

Mam doła....

P.S. Może jutro wrzucę zdjęcie tej plątaniny...
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 00:25   #4102
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mandzeska, ja Cię pamiętam ale niestety nie pomogę

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u ortodonty, zmienił mi drucik, gumki, i mówił ze będą zęby bolały 2-3 dni.
Dzisiaj wzięłam ligatury (gumki) koloru malinowego. Chciałam turkusowy, ale coś orto nie miał takiego koloru. Zresztą wszystkie takie ciemne kolory miał. I tak sie zastanawiam czy jakbym sama przyniosła gumki to czy by mi założył? Czy jest jakaś różnica miedzy jego gumkami a tymi co kupie w sklepie?
Najlepiej zapytaj swojego orto, ale myslę że jakbyś przyszła to by Ci założył. Ja mam samoligaturę więc nie wiem tak naprawdę jak to z ligaturami jest.
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 07:59   #4103
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Hejka! Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie?

Za mną kolejna wizyta kontrolna u orto... mam taką plątaninę na zębach, że ciężko mi je czyścić :/ ogólnie rzecz wygląda tak: zęby dolne przechyliły mi się do przodu, tak że teraz trzeba je teraz cofnąć do tyłu (+dalsze zamykanie szpar po usuniętych 5). W związku z tym, stan moich dziąseł (wg tak naprawdę periodontologa...) sie pogorszy i prawdopodobnie będzie potrzebny przeszczep dziąseł na dole

Moje pytanie brzmi: ktoś coś na ten temat wie? Może ktoraś z Was miała dziewczyny?

Mam doła....

P.S. Może jutro wrzucę zdjęcie tej plątaniny...
Stare dziewczyny oczywiście, że pamiętają ;-) chociaż ja się udzielam sporadycznie jak na razie :P bo wielkiej rewelacji z moimi zębami na razie nie ma

ja pierwszy raz słyszę o przeszczepie dziąseł, więc nawet nie pomogę.
Pokazuj zdjęcia, zobaczymy, ocenimy!
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 08:06   #4104
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mandzeska też nie słyszałam o takim przeszczepie, ale może jeszcze nic nie jest przesądzone i nie ma co się na zapas martwić A fotki chętnie oblukamy


Ja dziś o 18 mam dłutowanie ósemki i umieram ze strachu :/
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 16:04   #4105
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witam Aparatki stare i nowe Ostatnio pisałam tu rok temu jako świeżo upieczona aparatka czas leci

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych ósemek - czy ortodonta absolutnie zawsze mówi by wyrwać?
Bo u mnie niby jedna się wybija jednak ja jej w ogóle nie czuję i nie wiem nawet ile czasu już tak trwa i sądzę, że na konsultacji u orto on ją na 99% widział, ale nic nie powiedział na ten temat a rozmawialiśmy co mam zrobić z zębami do następnej wizyty
A no i on powiedział, że na 99% nic mi nie wyrwie

No i dodam jeszcze, że jest to podobno dobry specjalista najlepszy w moim miescie więc wątpię by przeoczył takie coś?

I pyt nr 2 - czy zawsze konieczne są te separatory?
ja też musiałam usunąć ósemkę tylko dlatego, że rosła poziomo i pchała mi zęby do przodu. Druga ósemka na dole została i zostaje.

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Hejka! Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie?

Za mną kolejna wizyta kontrolna u orto... mam taką plątaninę na zębach, że ciężko mi je czyścić :/ ogólnie rzecz wygląda tak: zęby dolne przechyliły mi się do przodu, tak że teraz trzeba je teraz cofnąć do tyłu (+dalsze zamykanie szpar po usuniętych 5). W związku z tym, stan moich dziąseł (wg tak naprawdę periodontologa...) sie pogorszy i prawdopodobnie będzie potrzebny przeszczep dziąseł na dole

Moje pytanie brzmi: ktoś coś na ten temat wie? Może ktoraś z Was miała dziewczyny?

Mam doła....

P.S. Może jutro wrzucę zdjęcie tej plątaniny...
znam kogoś kto miał przeszczep dziąsła, sama nie miałam. "Materiał" jest pobierany z podniebienia i doszywany w miejsce gdzie brakuje dziąsła. Niestety Cię nie kojarzę, napisz proszę, miałaś jakąś trudną wadę, że teraz są takie problemy? Czy Orto zawalił? Co jest powodem? Strasznie Ci współczuję

LILY powodzenia!
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:09   #4106
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej Dziewczyny

Aparat miałam mieć zakładany w lutym, pisałam tu, ale niestety szóstka reagowała mi na ciepło zimno i musiałam ją przeleczyć, obeszło się bez kanałówki i dziś w końcu założyłam górny łuk
Oczywiście też nie obeszło się bez problemów, bo okazało się, że na drugiej 6 jest próchnica (mimo, że stomatolog mówiła, ze jest okej ) i nie mam tej 6 włączonej do łuku jeszcze.
Ogólnie w ogóle mnie nie boli, tylko takie dziwne uczucie, jeść nie umiem i mam wrażenie, że zaraz mi spadnie ten aparat
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:21   #4107
Yvonne18
Raczkowanie
 
Avatar Yvonne18
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 57
GG do Yvonne18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katiusia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Aparat miałam mieć zakładany w lutym, pisałam tu, ale niestety szóstka reagowała mi na ciepło zimno i musiałam ją przeleczyć, obeszło się bez kanałówki i dziś w końcu założyłam górny łuk
Oczywiście też nie obeszło się bez problemów, bo okazało się, że na drugiej 6 jest próchnica (mimo, że stomatolog mówiła, ze jest okej ) i nie mam tej 6 włączonej do łuku jeszcze.
Ogólnie w ogóle mnie nie boli, tylko takie dziwne uczucie, jeść nie umiem i mam wrażenie, że zaraz mi spadnie ten aparat
Ja również dziś zostałam 'zadrutowana' Góra i dół. Póki co nie boli, tylko ten dyskomfort związany z ciałem obcym w ustach. Aczkolwiek z przerażeniem odkrywam, że ciężko jest mi się teraz uśmiechać szeroko z zamkniętymi ustami :<
Oczywiście mnóstwo schiz okołotematycznych: niewiem co mam jeść, najchętniej nie jadłabym nic, boję się że mi coś spadnie, odklei się, nie wiem jak mam myć zęby (mimo że dostałam instrukcję xd), nie wiem czy mam dobrą pastę, jakiś kosmos totalny Aż dziw bierze, że jestem w stanie mówić xD Help!
__________________
Keep calm and soldier on
Yvonne18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:25   #4108
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Yvonne18 Pokaż wiadomość
Ja również dziś zostałam 'zadrutowana' Góra i dół. Póki co nie boli, tylko ten dyskomfort związany z ciałem obcym w ustach. Aczkolwiek z przerażeniem odkrywam, że ciężko jest mi się teraz uśmiechać szeroko z zamkniętymi ustami :<
Oczywiście mnóstwo schiz okołotematycznych: niewiem co mam jeść, najchętniej nie jadłabym nic, boję się że mi coś spadnie, odklei się, nie wiem jak mam myć zęby (mimo że dostałam instrukcję xd), nie wiem czy mam dobrą pastę, jakiś kosmos totalny Aż dziw bierze, że jestem w stanie mówić xD Help!
a po jakim czasie od wycisków miałaś zakładany ten aparat?
bo kurde nie powiem no na początku czerwca chciałabym już mieć założoną górę i dół a nie wiem czy to się coś czeka czy co...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:28   #4109
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Hejka! Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie?

Za mną kolejna wizyta kontrolna u orto... mam taką plątaninę na zębach, że ciężko mi je czyścić :/ ogólnie rzecz wygląda tak: zęby dolne przechyliły mi się do przodu, tak że teraz trzeba je teraz cofnąć do tyłu (+dalsze zamykanie szpar po usuniętych 5). W związku z tym, stan moich dziąseł (wg tak naprawdę periodontologa...) sie pogorszy i prawdopodobnie będzie potrzebny przeszczep dziąseł na dole

Moje pytanie brzmi: ktoś coś na ten temat wie? Może ktoraś z Was miała dziewczyny?

Mam doła....

P.S. Może jutro wrzucę zdjęcie tej plątaniny...
Pewnie, że pamiętamy głowa go góry, nie przejmuj się
Ja miałam zabieg w którego skład wchodziło przeszczepienie dziąsła. Jak starsza część aparatek pamięta byłam zmuszona usunąć jedynkę, wszystko przez postępujące zapalenie dziąseł. Nastąpiło odtworzenie kości szczęki, a następnie przeszczep dziąsła.
I tak jak Kocurasek piszę lekarz pobiera kawałek dziąsła z podniebienia. U mnie pobrane było kółko o średnicy 1 cm z prawej strony bardziej na ściance podniebienia. Cała sytuacja jest niekomfortowa, ponieważ trzeba usiedzieć przez jakieś 15 minut bez ruchu z otwartą buzia. Po wycięciu fragmentu dziąsła skalpelem lekarz wszystko zaszywa. Po tygodniu miałam ściągnięte szwy, z czego bardzo się cieszyłam bo troszkę mi przeszkadzały. W pierwszych tygodniach lekko czuć wgłębienie w podniebieniu, ale teraz nie ma ani śladu
Nie masz się czego martwić ja też byłam bardzo zszokowana i zdołowana decyzją periodentologa. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to 'wal' śmiało
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:32   #4110
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej dziewczyny Też niedawno pisałam i jednak zdecydowałam się na sprawdzoną ortodontkę, wczoraj miałam robione wyciski i zdjęcia 13 maja idę na wizytę i będę miała ustalany plan leczenia, a później aparat na rozszerzenie szczęki... Chyba będę tego żałowała, ale nie mogę się doczekać, bo wtedy bliżej do "normalnego aparatu"
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.