Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 22:26   #4141
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
U mnie tez sie to zdarzalo, zwlaszcza gdy duzo rozmawialam, uderzalam zab o zeba i potem ogromny bol przez jakis czas, teraz juz jest ok, nie mam tego problemu. Wiec nie martw sie przejdzie
Mam nadzieję, bo mam wrażenie, że mi wypadną. Ja to jestem straszna panikara ogólnie i czuję, że będę Was tu zamęczać moimi "zmartwieniami"
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 06:21   #4142
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katiusia Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, bo mam wrażenie, że mi wypadną. Ja to jestem straszna panikara ogólnie i czuję, że będę Was tu zamęczać moimi "zmartwieniami"
Spoko, od tego tu jestesmy, by sie wspierac
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 10:58   #4143
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witajcie drogie aparatki!
Wieki mnie tu nie było i pewnie żadna z Was mnie nie kojarzy, ale przybyłam, by pochwalić się wspaniałą wiadomością - ZDJĘŁAM APARAT!

A teraz trochę o mnie:

Miałam dość poważną wadę - diastemę + brak zawiązek dwójek. Stałe kły urosły mi w miejscu normalnych dwójek, za nimi miałam kły mleczne i resztę zębów. Gdy w końcu zdecydowałam się na założenie aparatu przedstawiono mi 2 plany leczenia:
1. krótszy - wyrywamy mleczne zęby, przesuwamy kły na swoje miejsce i wstawiamy implanty w miejscu dwójek...
2. dłuższy - wyrywamy mleczne zęby i wszystkie z tyłu przesuwamy do przodu...
Jeden i drugi plan miał zarówno plusy i minusy. Plusem wstawienia implantów był na pewno krótki czas "naprawy" uśmiechu. Minusem - koszt implantów, ryzyko ich wstawienia (mogą się nie przyjąć, powikłania itd) i konieczność wyrwania wszystkich ósemek, bo tyle zębów nie zmieściłoby mi się w paszczy.
Plan dłuższy zakładał, że wyrwę dwie dolne 4 (żeby dół pasował do góry) a reszta zębów będzie moja własna. Ósemki zostaną, kształt kłów zmieni się, żeby wyglądały jak dwójki i efekt wg Pani doktor będzie taki, że "laik się nie pozna".

Wybór nie był prosty i pewnie stwierdzicie, że zły, ale zdecydowałam się na opcję nr 2. Po ponad 3 latach noszenia aparatu, nareszcie nadszedł ten dzień!

Ruch na rzecz wyzwolenia uzębienia powołał autonomiczną republikę paszczową! Żegnajcie kajdany!!!

Po zdjęciu aparatu Orto nadbudowała mi moje nowe dwójki (nie chciałam licówek, chociaż też była taka opcja) i laserem poprawiła dziąsła (trochę bolało, no ale czego się nie robi, żeby być pięknym :p ).
Gdy zobaczyłam efekt, opadła mi szczęka! Nie spodziewałam sie, że będzie aż tak pięknie Pani doktor też chyba była zadowolona z efektu i z mojego zachwytu. Od dziś uśmiecham się tak hihi

Jakby ktoś był zainteresowany fotami to wstawię oczywiście, jak tylko do końca zagoją mi się dziąsła
__________________
już nie Aparatka
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 12:24   #4144
Maalini
Rozeznanie
 
Avatar Maalini
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 981
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Yoshka koniecznie wstaw zdjęcia Dodaj otuchy tym, które jeszcze zmagają się z żelastwem
__________________
30.05.2015
Maalini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 16:20   #4145
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Yoshka88- no pewnie wstaw zdjęcia, jestem bardzo Ciekawa

Edytowane przez marboc
Czas edycji: 2014-04-28 o 16:22
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 18:05   #4146
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Ojjj biedactwo, sporo tam tego masz. Ile my biedne musimy przecierpieć żeby być zdrowe i piękne.

Co do pogrubionego to jak wyguglałam jak wygląda ten cudowny hyrax (bo w gabinecie od razu się zestresowałam i nie obejrzałam dokładnie ) to jedną z pierwszych myśli było: ale jak to? przerwa na pół roku? Ale nie dałam się, spróbowałam i było ok haha.
Hahaha ja tak samo, spróbowałam i dałam radę ale teraz znowu wszystko mi przeszkadza :/ ehhh muszę chyba poszukać wosku :P
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 11:15   #4147
Yvonne18
Raczkowanie
 
Avatar Yvonne18
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 57
GG do Yvonne18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Yoshka88 - a ja uważam, że wybrałaś lepszy plan, w Twojej sytuacji też bym tak zrobiła.
I pewnie, że wstawiaj, nic lepiej nas wszystkich nie motywuje
__________________
Keep calm and soldier on
Yvonne18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 12:36   #4148
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość



No to witaj w klubie sadomasochistów, hehe. Miałam tak na początku leczenia, ale z policzkiem, w trakcie nitkowanie tylnych zębów. Mięsko z policzka zaczepiło się o zamek, a dokładniej o haczyk do wyciągów i nie dało się odczepić. TŻ zaczął grzebać wykałaczką ale tylko więcej krwi zrobił, no i nożyczki poszły w ruch. Od tamtej pory nie nitkuję w ogóle, tylko iryguję.

.
o kurde wlasnie mi tez jezyk zahaczyl o ten haczyk.. na co mi te haczyki byly jak wyciagow nie mialam :/
Ajj czyli nie tylko u mnie historie rodem z thrillera
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 19:54   #4149
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witam się i ja

Od wczoraj stałam się posiadaczką aparatu na dolnych zębach 7 lat temu nosiłam aparat na górnych ale niestety troche się powykrzywiały. Teraz stoje przed dylematem czy prostować też górę I ciągle sie waham, z jednej strony nie mam jakichś wielce krzywych zębów, z drugiej strony, dół będzie idealny a góra którą u mnie widać nie

No ale póki co rozpoczęła się walka z dołem. Dół mam potwornie skrzywiony i stłoczony, niedawno usunęłam chirurgicznie dwie ósemki leżące poziomo całkowicie schowane w dziąśle. Prawdopodobnie będę musiała usunac jeszcze jeden, bądź dwa zęby (u góry nie mam dwoch 4), ale póki co orto chce spróbować bez usuwania - zobaczyć jak zęby będą się przesuwały. Lewa dwójka póki co jest niepodłączona do łuku bo zamek by się wyrwał.
Póki co zęby bolą i to porządnie ale wiedziałam, że tak będzie. Martwi mnie jedynie to że górne jedynki opierają mi się na dolnych zamkach, przez to też nie moge całkowicie zgryźć zębów.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 13:32   #4150
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Oto moja plątanina... Mam nadzieję, że coś widać :P mam teraz takie dziwne "złote rogi", nie pamietam jak to nazwała orto (periodontolog), ale całe to ustrojstwo ma za zadanie wepchnąć mi zęby do środka no i dalej zamykać szpary... Bardziej teraz odczuwam działanie aparatu - ciągnie strasznie, no i znowu mam problemy z normalnym jedzeniem. Zęby bolą też przy myciu. Na dodatek zepsuł mi się irygator . Tak btw nie polecam Waterpika (tego małego) - zepsuł mi się już 2 raz w ciągu 4 miesięcy, a nie używam go codziennie... Tym razem padła pompka - tak podejrzewam. Straszne g**no!

Jak widzicie mam odsłonięte dość mocno korzenie (szyjki?). Miałam tak już przed założeniem aparatu, przy czym wiadomo, że aparat może recesję pogłębiać. Mówiła mi o tym orto przed założeniem aparatu i ostrzegała o tym. Co prawda powiedziała, ze teraz jest w porządku, ale podejrzewa, że się pogorszy jak będziemy te zęby do środka wpychać... i konieczny będzie najprawdopodobniej ten przeszczep.
U Ciebie korzenie nie są jeszcze tak bardzo poodsłaniane, ale tak jak powiedział Ci periodontolog - najpewniej odsłonią się bardziej. Też mam ten problem. Tzn przed założeniem aparatu i zaraz po jego zdjęciu nie miałam ani grama recesji, zaczęły się one pojawiać jakieś 1,5 roku po zdjęciu aparatu i niestety cały czas postępują. Oczywiście żaden orto nie uprzedzi wcześniej, że takie coś może się zdarzyć po leczeniu Konsultowałam to z kilkoma lekarzami (w tym z dwoma różnymi periodontologami) i wszyscy mówią, że to skutek uboczny noszenia aparatu. Przy jednym zębie mam na tyle zaawansowaną recesję, że trzeba "załatać" ją chirurgicznie, czyli zrobić przeszczep. Zabieg mam mieć w najbliższych tygodniach, koszt 1500zł i tygodniowe L4
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 15:19   #4151
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
U Ciebie korzenie nie są jeszcze tak bardzo poodsłaniane, ale tak jak powiedział Ci periodontolog - najpewniej odsłonią się bardziej. Też mam ten problem. Tzn przed założeniem aparatu i zaraz po jego zdjęciu nie miałam ani grama recesji, zaczęły się one pojawiać jakieś 1,5 roku po zdjęciu aparatu i niestety cały czas postępują. Oczywiście żaden orto nie uprzedzi wcześniej, że takie coś może się zdarzyć po leczeniu Konsultowałam to z kilkoma lekarzami (w tym z dwoma różnymi periodontologami) i wszyscy mówią, że to skutek uboczny noszenia aparatu. Przy jednym zębie mam na tyle zaawansowaną recesję, że trzeba "załatać" ją chirurgicznie, czyli zrobić przeszczep. Zabieg mam mieć w najbliższych tygodniach, koszt 1500zł i tygodniowe L4
OMG, nawet nie strasz. Dlatego ja nie zdecydowałabym się na aparat gdybym miała w miarę ok zęby i w grę wchodziłyby tylko kwestie estetyczne. Ale niestety, nie miałam wyjścia, bo zęby mi się ścierały.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 16:59   #4152
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość

Po zdjęciu aparatu Orto nadbudowała mi moje nowe dwójki (nie chciałam licówek, chociaż też była taka opcja) i laserem poprawiła dziąsła (trochę bolało, no ale czego się nie robi, żeby być pięknym :p ).
Gdy zobaczyłam efekt, opadła mi szczęka! Nie spodziewałam sie, że będzie aż tak pięknie Pani doktor też chyba była zadowolona z efektu i z mojego zachwytu. Od dziś uśmiecham się tak hihi

Jakby ktoś był zainteresowany fotami to wstawię oczywiście, jak tylko do końca zagoją mi się dziąsła
Po pierwsze - gratuluję pozbycia się złomka
Druga sprawa,chciałam zapytać co dokładnie poprawia się w dziąsłach takim laserem i jaki jest tego koszt?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 19:30   #4153
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dzisiaj miałam zdejmowane szwy po wyrywanej ósemce.
Co śmieszne, ząb był wyrywany (dłutowany), bo okazało się że rósł w poprzek.
Na 6 mam wizytę u orto, zadźgam się, jeśli będzie kazała mi do aparatu wyrwać ostatnią, która mi została
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 14:20   #4154
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam zdejmowane szwy po wyrywanej ósemce.
Co śmieszne, ząb był wyrywany (dłutowany), bo okazało się że rósł w poprzek.
Na 6 mam wizytę u orto, zadźgam się, jeśli będzie kazała mi do aparatu wyrwać ostatnią, która mi została
Bolało coś to zdejmowanie szwów? Bo ja za tydzień idę zdejmować
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 15:27   #4155
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Bolało coś to zdejmowanie szwów? Bo ja za tydzień idę zdejmować
nie boli czuć tylko jak Ci przesuwa nitki jak wyciąga, dość fajne uczucie

Ja jak już po zdjęciu szwów wsiadłam do samochodu to językiem przejechałam poczułam, że jeden szew został. Dobrze, że nie zdążyłam odjechać :P ale wtedy mnie przepraszała, że nie zauważyła jeszcze jednego szwa
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 15:33   #4156
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Bolało coś to zdejmowanie szwów? Bo ja za tydzień idę zdejmować
Bardziej jest to nieprzyjemne uczucie. Mnie ściąganie tylko jednego zabolało, bo był w "upierdliwym" miejscu i ciężko się było do niego dostać. W sumie to nie wiem czy bolało bardziej wyciągnie szwa, czy rozwieranie jeszcze obolałej paszczy.
W każdym razie 3 minuty i po krzyku.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 15:54   #4157
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

No to dobrze Mnie jeszcze szczena trochę boli, a minął już tydzień, mam nadzieję, że za kolejny tydzień jak ściągnę te szwy, to już nie będę pamiętała i się zapiszę na powtórkę z 'rozrywki'... W ogóle 3. dnia po zabiegu jeden szew mi sam odpadł i stracha miałam, że zaraz jakiegoś krwotoku dostanę, ale wszystko ok jest
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 16:08   #4158
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Oo... to strasznie długo trzymają Ci te szwy. Mi kazano przyjść tydzień po zabiegu na zdjęcie.
A ryj boli jak bolał. Ale podobno to normalne.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:26   #4159
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Oo... to strasznie długo trzymają Ci te szwy. Mi kazano przyjść tydzień po zabiegu na zdjęcie.
A ryj boli jak bolał. Ale podobno to normalne.
Na początku chirurg też myślał, że tydzień i na zdjęcie, ale jednak u mnie było dłubaniny i stwierdził, że muszę 2 tygodnie ponosić.
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 23:31   #4160
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

2 lata noszenia, ortodonta bedzie mi sciagal aparat 28 maja.. tego roku..

Przeciez kur** jest krzywo a on mowi ze nie da sie tego zrobic, bo jakby sie dalo to musialby mi zeby pokrzywic.. a mnie wkur** to
Przeciez widac ze gorna szczeke mam krzywą nie dosc ze lewa strona na focie idzie w dol to jeszcze asymetria, ktorej nie mialam przed zalozeniem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-05-01 11.44.26_resized.jpg (60,5 KB, 133 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 08:58   #4161
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ale widać, że jest spora asymetria!
Nie mogę zrozumieć jak orto mógł doprowadzić do prawie gorszego stanu niż wcześniej było. Bo rewelacji nie ma :/
współczuję.



A ja mam inne pytanie, czy jak orto każe wyrwać czwórki czy jakiś inny ząb to z obu stron? Czy tylko z jednej też można?
Bo tak się zastanawiam u siebie, bo jak mam ten podniebienny i z lewej strony mam już ładnie cofnięte zęby, sporą przerwę, a gorzej jest z lewej, bo tam nie chcą się przesuwać, to czy może tylko z jednej strony mi wyrwać czwórkę, jak zmieni mi plan leczenia. Bo tak prawdę mówiąc, jak mi wyrwie obie czwórki to będę miała takie przerwy i długo może mi się to schodzić :/ jakoś tak w ogóle sobie tego nie mogę wyobrazić :/
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 10:40   #4162
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
2 lata noszenia, ortodonta bedzie mi sciagal aparat 28 maja.. tego roku..

Przeciez kur** jest krzywo a on mowi ze nie da sie tego zrobic, bo jakby sie dalo to musialby mi zeby pokrzywic.. a mnie wkur** to
Przeciez widac ze gorna szczeke mam krzywą nie dosc ze lewa strona na focie idzie w dol to jeszcze asymetria, ktorej nie mialam przed zalozeniem.

nie zgodziłabym się na ściągnięcie asymetria jest spora, to już ja mam mniejszą wyjściową (ciekawe czy mi usunie tę asymetrię ), przez którą zakładałam aparat.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 13:34   #4163
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
2 lata noszenia, ortodonta bedzie mi sciagal aparat 28 maja.. tego roku..

Przeciez kur** jest krzywo a on mowi ze nie da sie tego zrobic, bo jakby sie dalo to musialby mi zeby pokrzywic.. a mnie wkur** to
Przeciez widac ze gorna szczeke mam krzywą nie dosc ze lewa strona na focie idzie w dol to jeszcze asymetria, ktorej nie mialam przed zalozeniem.
Współczuję Ci Nie wiem jak tak można... A byłaś na konsultacji u kogoś innego? Żeby tylko Ci powiedział czy coś jest nie tak, czy naprawdę nic nie da się zrobić. Wtedy miałabyś argument do swojego lekarza - w końcu płacisz za leczenie a nie za tworzenie asymetrii. A jak zagryziesz zęby, to asymetria nadal jest tak spora? i jak wtedy układają się zęby - nadal lewa storna (ze zdjęcia) idzie w dół czy zęby mają równy zgryz?
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 14:04   #4164
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
2 lata noszenia, ortodonta bedzie mi sciagal aparat 28 maja.. tego roku..

Przeciez kur** jest krzywo a on mowi ze nie da sie tego zrobic, bo jakby sie dalo to musialby mi zeby pokrzywic.. a mnie wkur** to
Przeciez widac ze gorna szczeke mam krzywą nie dosc ze lewa strona na focie idzie w dol to jeszcze asymetria, ktorej nie mialam przed zalozeniem.
Asymetria czasami naprawdę jest nie do usunięcia,jeżeli przesuwamy np. łuk. Druga sprawa to kształt zębów,tego też nie obejdziesz,a zęby masz w sumie proste.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 14:51   #4165
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Asymetria czasami naprawdę jest nie do usunięcia,jeżeli przesuwamy np. łuk. Druga sprawa to kształt zębów,tego też nie obejdziesz,a zęby masz w sumie proste.
kilka razy przewijał się ten temat że wielu ortodontów pod koniec leczenia stwierdzało że jednak nie da rady już nic zrobić z tą asymetrią i na tym było kończone leczenie.
Dla mnie osobiście najważniejsze żeby mieć proste zęby bez szpar i żeby po zdjęciu efekt się utrzymał a asymetria nie jest aż tak rzucająca się negatywnie na efekty leczenia moim zdaniem.
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 16:40   #4166
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Współczuję Ci Nie wiem jak tak można... A byłaś na konsultacji u kogoś innego? Żeby tylko Ci powiedział czy coś jest nie tak, czy naprawdę nic nie da się zrobić. Wtedy miałabyś argument do swojego lekarza - w końcu płacisz za leczenie a nie za tworzenie asymetrii. A jak zagryziesz zęby, to asymetria nadal jest tak spora? i jak wtedy układają się zęby - nadal lewa storna (ze zdjęcia) idzie w dół czy zęby mają równy zgryz?
Mi gorny luk clakowice zaslania dolne zeby wiec nic nie widac. Tak na zywo jak pytam meza jak jest to mowi ze nie rzuca sie jakos w oczy ta asymetria wzgledem nosa ale na zdjeciach porazka..
Chcialam isc na konsultacje ale wszedzie mi odmawiano. Dziwne bo chodzi tylko o konsultacje..
Powaznie nie wiem co robic sciagac. Nie sciagac.. ja juz mu mowilam o tym a on ze nie da rady tego zrobic zeby bylo rowno. Na gorze mialam osemke ktora naciskala na caly luk. Usunelam ja 2 miechy temu ale nic sie nie poprawilo.
Nie chce juz nosic drutow :/
Ale jak nie zdejme teraz to w tym roku tego nie zrobi3 bo juz do polski nie bede leciec.
Poszlabym tu na konsiltacje w Uk ale nie znsm angirlskiego fachowego dla ortodontw po za tym drogo tu w cholewe.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 19:58   #4167
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Anecka- Rozumiem twoje oburzenie, placi sie tyle kasy za leczenie a nie ma porzadanego efektu, mysle ze powinnas isc do innego orto, dzwonisz zapisujesz sie na pierwsza konsultacje. Potem gdy tam pojdziesz mowisz co jest grane i niech chociaz rzuci fachowym okiem na twe zabki. A tak poza tym masz bardzo ladne proste zabki, dla mnie marzenie

Ostatnio ktoras z was opowiadala jak to zachaczyla jezykiem o pierscien i miala klopot z odczepieniem. Wydawalo mi sie to troche nie mozliwe, az wkoncu sama sie o tym przekonalam, wlasnie wczoraj na grillu, mialam podobny przypadek, w czasie jedzenia ,wedzidelkiem ktory jest pod jezykiem zahaczylam o pierscien on ma zboku takie cos odstajace i przez chwile zamarlam...... szybko wzielam lustereczko i próbowałam ratowac moj jezyk, troche sie nameczylam, ale sie udalo. Maaasakra, krwi nie bylo. Ale troche bolalo.... ehhh

Edytowane przez marboc
Czas edycji: 2014-05-02 o 20:22
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 20:03   #4168
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez marboc Pokaż wiadomość
Anecka- Rozumiem twoje oburzenie, placi sie tyle kasy za leczenie a nie ma porzadanego efektu, mysle ze powinnas isc do innego orto, dzwonisz zapisujesz sie na pierwsza konsultacje. Potem gdy tam pojdziesz mowisz co jest grane i niech chociaz rzuci fachowym okiem na twe zabki. A tak poza tym masz bardzo ladne zabki, dla mnie marzenie

Ostatnio ktoras z was opowiadala jak to zachaczyla jezykiem o pierscien i miala klopot z odczepieniem. Wydawalo mi sie to troche nie mozliwe, az wkoncu sama sie o tym przekonalam, wlasnie wczoraj na grillu, mialam podobny przypadek, w czasie jedzenia ,wedzidelko pod jezykiem zahaczylam o pierscien on ma zboku takie cos odstajace i przez chwile zamarlam...... szybko wzielam lustereczko i próbowałam ratowac moj jezyk, troche sie nameczylam, ale sie udalo. Maaasakra, krwi nie bylo. Ale troche bolalo.... ehhh
To moja historia byla Dobrze, ze Tobie nic sie nie stalo i nie musialas przecinac wedzidelka haha

Nie mam za bardzo teraz mozliwosci pojscia na konsultacje z przyczyn finansowych. Tzn chodzi o to, ze jak pojde na konsultacje, to ta 100-150zl mi ubyja i nie bede miec na sciagniecie zloma.. a w Polsce juz raczej w tym roku nie bede. Pytalam tu w UK ale nikt sie nie podejmie leczenia, na kosn. moge isc ale co z leczeniem.. wiec zostaje mi zdjac zloma..
Mam nadzieje, ze za rok uda mi sie pojsc na zabieg obnizenia gornej wargi w celu pozbcia sie usmiechu dziaslowego, to wowczas moj problem z asymetra zniknie, nie bede sie az tak przejmowac..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 20:39   #4169
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
To moja historia byla Dobrze, ze Tobie nic sie nie stalo i nie musialas przecinac wedzidelka haha

Nie mam za bardzo teraz mozliwosci pojscia na konsultacje z przyczyn finansowych. Tzn chodzi o to, ze jak pojde na konsultacje, to ta 100-150zl mi ubyja i nie bede miec na sciagniecie zloma.. a w Polsce juz raczej w tym roku nie bede. Pytalam tu w UK ale nikt sie nie podejmie leczenia, na kosn. moge isc ale co z leczeniem.. wiec zostaje mi zdjac zloma..
Mam nadzieje, ze za rok uda mi sie pojsc na zabieg obnizenia gornej wargi w celu pozbcia sie usmiechu dziaslowego, to wowczas moj problem z asymetra zniknie, nie bede sie az tak przejmowac..
Ząbki masz ładne, a ta asymetria nie rzuca się w oczy Jeśli naprawdę chcesz ciągnąć leczenie do "efektu idealnego" to idź do jakiegokolwiek orto na konsultację i wróć do swojego z argumentami co jest do poprawki - to Twoje pieniądze i Twój czas przeznaczony na leczenie - szkoda byłoby to stracić, byś była niezadowolona. Ale z drugiej strony jeśli masz już dość leczenia i walki z lekarzem, to moim zdaniem możesz śmiało ściągać złomka, bo ząbki masz równe Tylko jedno mnie zastanawia - piszesz, że górne zęby całkowicie zasłaniają dolne przy zagryzieniu - to by znaczyło, że masz nadal niewyleczony zgryz głęboki - ja taki miałam przed leczeniem... ale mogę się mylić. A ogólnie z tą asymetrią - jakbym Cię zobaczyła to na pewno bym jej nie zauważyła naprawdę chyba nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 23:28   #4170
marboc
Raczkowanie
 
Avatar marboc
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
To moja historia byla Dobrze, ze Tobie nic sie nie stalo i nie musialas przecinac wedzidelka haha

Nie mam za bardzo teraz mozliwosci pojscia na konsultacje z przyczyn finansowych. Tzn chodzi o to, ze jak pojde na konsultacje, to ta 100-150zl mi ubyja i nie bede miec na sciagniecie zloma.. a w Polsce juz raczej w tym roku nie bede. Pytalam tu w UK ale nikt sie nie podejmie leczenia, na kosn. moge isc ale co z leczeniem.. wiec zostaje mi zdjac zloma..
Mam nadzieje, ze za rok uda mi sie pojsc na zabieg obnizenia gornej wargi w celu pozbcia sie usmiechu dziaslowego, to wowczas moj problem z asymetra zniknie, nie bede sie az tak przejmowac..
No kurde ze wizyta musi tyle kosztowac a to niby tylko rozmowa. Sporo kosztuje. No tak, jak nie masz na to funduszy juz, jestes zmeczona tym , masz dosc to sciagaj juz i tyle. Wazne ze zabki masz proste.
Z drugiej strony jak jestes bardzo niezadowolona z efektu leczenia no to musisz isc do innego orto , bo sciagniesz teraz a za pare lat stwierdzisz ze ci sie to jednak nie podoba i bedziesz zalowac ze jednak nie poszlas do innego orto. Piszesz ze gorne zęby kryja dolne. To wynika z tego ze masz tylozgryz, czasami nie da sie tego wyleczyc aparatem, trzeba operacyjnie. U ciebie na zdjeciu nie widze wady tylozgryzu, dla mnie jest super.

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie, czy jak orto każe wyrwać czwórki czy jakiś inny ząb to z obu stron? Czy tylko z jednej też można?
Bo tak się zastanawiam u siebie, bo jak mam ten podniebienny i z lewej strony mam już ładnie cofnięte zęby, sporą przerwę, a gorzej jest z lewej, bo tam nie chcą się przesuwać, to czy może tylko z jednej strony mi wyrwać czwórkę, jak zmieni mi plan leczenia. Bo tak prawdę mówiąc, jak mi wyrwie obie czwórki to będę miała takie przerwy i długo może mi się to schodzić :/ jakoś tak w ogóle sobie tego nie mogę wyobrazić :/
Tez bede miec usuwane czworki , tylko jak narazie orto tak jakby mi poglebia wade tzn. Rozszerza ile sie da potem usunie te czworki, i bedzie cofal zeby. Szczerze nie wiem czy mozna z jedej strony usuwac a z drugiej nie, mnie sie wydaje ze bo obu stronach trzeba bedzie usuwac. Tak dla zrownania....nie wiem, to sa moje domysly moze reszta wie cos na ten temat

Edytowane przez marboc
Czas edycji: 2014-05-02 o 23:29
marboc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.