Mamusie kwietniowe 2016 - część VI - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-12, 14:23   #1591
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Nie miałam usg, posłuchała tętna malej i mnie zbadala.
Szyjka sie skraca, robi sie miekka i przewiduje ze urodzę przed terminem dlatego mam spakować torbe juz
Ostatnio mi mowila bym nie pakowała jeszcze torby hehe
Wizyte mam kolejna za 2,5 tyg i wtedy usg
I najważniejsze : Nie mam paciorkowca ani żadnych grzybków 💖

Takze jestem zadowolona, mimo braku usg
Zmykam jeść obiadek i spać bo padam

No to cudownie że nic nie wychodowałaś ☺ :P

Gin przewiduje że dotrwasz w dwupaku do kolejnej wizyty?


Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
u nas z kwietniem to jest problem bo wszyscy mają urodziny i mało dni wolnych 8 kwietnia ma szwagier urodziny, 12 (mój tp) ma moja siostra, 16 ma bratanek męża, 20 ma moja kolejna siostra a 21 ma trzecia siostra heh oby tylko mały nie wybrał żadnej tej daty :P
Może mały wybierze jeszcze marzec :P

U mnie też w kwietniu dużo osób z rodzinki ma urodziny
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:26   #1592
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Poli super, że wizyta udana Teraz czekamy na Gosię.


Ja jestem zadowolona z ruchów małego. W nocy razem ze mną spi, a w dzień buszuje. Raz mocniej, raz słabiej ale czuję go ciągle. i dziś 2 razy miał czkawkę
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:27   #1593
a_g_ata
Rozeznanie
 
Avatar a_g_ata
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 551
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Gosiaczek trzymamy kciuki!!!

#makijaz#
Zapomnialam dopisać,ze super jest bronzer do konkurowania z estee Lauder i korektor pod oczy tej samej firmy(w złotym opakowaniu)...

#laktator i butelki#
Pojechalam do hurtowni dziecięcej a tam tłumy...co jest?Okazało się,ze są jakieś targi i dużo zniżek jest...dostalam dwie torby próbek i nawet smoczek...
Było stoisko z laktatorami elektrycznymi canpol...169zl...tanio po myslalam...pani zachwalała ale to sprzedawca wiec byłam nieufna...ale podeszła jakąś babka z pytaniem o butelki i mówi.."pani się zastanawia nad tym laktatorem?Proszę brać!Świetny jest!"...
No i wzielam:p cena zacheca., podobno jest cichy...do tego tez wzielam butelka z canpola szklaną...
Ktoś może ma ten laktator?


#niefart dnia#
Jeden balon na urodziny koleżanki pekł...nie dość ze musialam kupić nowy za 30zł to jeszcze 16zł za napełnienie helem:p
Ciekawe czy znowu nie peknie...oby się udało donieść je jakoś na imprezę:p zalaczam fotki...zobaczcie jakie wielkie te balony są:p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1457792747148.jpg (77,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1457792844979.jpg (57,8 KB, 25 załadowań)
__________________
3.09.2010- pierwsza randka
1.01.2014- zaręczyny
1.08.2014- ślub
3.08.2015- dwie kreski
10.04.2016- dzidzia
a_g_ata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:29   #1594
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Nie miałam usg, posłuchała tętna malej i mnie zbadala.

Szyjka sie skraca, robi sie miekka i przewiduje ze urodzę przed terminem dlatego mam spakować torbe juz

Ostatnio mi mowila bym nie pakowała jeszcze torby hehe



Wizyte mam kolejna za 2,5 tyg i wtedy usg



I najważniejsze : Nie mam paciorkowca ani żadnych grzybków 💖



Takze jestem zadowolona, mimo braku usg



Zmykam jeść obiadek i spać bo padam
Poli ho ho ale szlaeństwo kurka no dziewczyny ale sie zaczniemy sypac no ......
To pakuj torbę i czekaj grzecznie na córeczke
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:31   #1595
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Poli super ze wszystko okej dotrwasz do wizyty za 2,5 tyg?

Gosiulka u mnie w kwietniu z datami to samo
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:37   #1596
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

agata ją mam laktator Canpol Easy Start. Faktycznie cicho chodzi. Zobaczymy jak będzie z odciąganiem pokarmu. Dużo osob go zachwala. Mam nadzieję że to dobry zakup ☺
No to ci się ładnie udało z tymi probkami.
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:38   #1597
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez a_g_ata Pokaż wiadomość
Gosiaczek trzymamy kciuki!!!

#makijaz#
Zapomnialam dopisać,ze super jest bronzer do konkurowania z estee Lauder i korektor pod oczy tej samej firmy(w złotym opakowaniu)...

#laktator i butelki#
Pojechalam do hurtowni dziecięcej a tam tłumy...co jest?Okazało się,ze są jakieś targi i dużo zniżek jest...dostalam dwie torby próbek i nawet smoczek...
Było stoisko z laktatorami elektrycznymi canpol...169zl...tanio po myslalam...pani zachwalała ale to sprzedawca wiec byłam nieufna...ale podeszła jakąś babka z pytaniem o butelki i mówi.."pani się zastanawia nad tym laktatorem?Proszę brać!Świetny jest!"...
No i wzielam:p cena zacheca., podobno jest cichy...do tego tez wzielam butelka z canpola szklaną...
Ktoś może ma ten laktator?


#niefart dnia#
Jeden balon na urodziny koleżanki pekł...nie dość ze musialam kupić nowy za 30zł to jeszcze 16zł za napełnienie helem:p
Ciekawe czy znowu nie peknie...oby się udało donieść je jakoś na imprezę:p zalaczam fotki...zobaczcie jakie wielkie te balony są:p
agata ale cudowne te balony
a z ta hurtownia to interes życia i laktator masz już zakupiony wiec w razie w będzie.
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 14:38   #1598
rozowa_firanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

witajcie moje drogie. kilka dni temu prosiłam was o radę, co robić z olewczą lekarką, czy iść na konsultacje do kogoś innego. a więc od razu wam mówię- jeśli macie jakieś wątpliwości szukajcie innych lekarzy, pamiętajcie, że to zdrowie wasze i waszych maluszków jest najważniejsze. ja poszłam tak jak radziłyście do innego lekarza i DOPIERO w 36 tc dowiedziałam się, że mój synek ma hipotrofię ,bardzo możliwe że urodzi się z wagą poniżej 3kg. boje się co będzie bo i poród i opieka nad nim, wszystko będzie obarczone jakimś ryzykiem. ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.
rozowa_firanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:39   #1599
renata3_
Rozeznanie
 
Avatar renata3_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 507
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Agata ja mam ten laktator moja kuzynka również i Ona co używa non stop bo w styczniu urodziła, a karmi tylko odciaganym mlekiem ... jest zadowolona.

Jeszcze info dla tych co będą chciały karmić piersią polecam książkę Magdaleny Gugulskiej "Warto karmić piersią. I co dalej?" super napisana !
__________________
03.05.2016r. Miłosz

Edytowane przez renata3_
Czas edycji: 2016-03-12 o 14:54
renata3_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:39   #1600
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Ja też mam tummy tub Nawet dwa, jeszcze jeden w spadku po siostrze

Mój też dziś leniuchuje, w końcu weekend

Mi do porodu nikt już podwozia nie sprawdzi. Mam tylko usg po świętach i oglądanie brzucha co tydzień

Moja kuzynka miała laktator Canpol i go połamała przy normalnym użytkowaniu oczywiście. Może miała jakiś felerny
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:42   #1601
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez rozowa_firanka Pokaż wiadomość
witajcie moje drogie. kilka dni temu prosiłam was o radę, co robić z olewczą lekarką, czy iść na konsultacje do kogoś innego. a więc od razu wam mówię- jeśli macie jakieś wątpliwości szukajcie innych lekarzy, pamiętajcie, że to zdrowie wasze i waszych maluszków jest najważniejsze. ja poszłam tak jak radziłyście do innego lekarza i DOPIERO w 36 tc dowiedziałam się, że mój synek ma hipotrofię ,bardzo możliwe że urodzi się z wagą poniżej 3kg. boje się co będzie bo i poród i opieka nad nim, wszystko będzie obarczone jakimś ryzykiem. ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.


Ale hipotrofia jest wtedy gdy dziecko urodzi się z wagą 2500 lub mniej. Nie 3000kg.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 14:43   #1602
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez rozowa_firanka Pokaż wiadomość
witajcie moje drogie. kilka dni temu prosiłam was o radę, co robić z olewczą lekarką, czy iść na konsultacje do kogoś innego. a więc od razu wam mówię- jeśli macie jakieś wątpliwości szukajcie innych lekarzy, pamiętajcie, że to zdrowie wasze i waszych maluszków jest najważniejsze. ja poszłam tak jak radziłyście do innego lekarza i DOPIERO w 36 tc dowiedziałam się, że mój synek ma hipotrofię ,bardzo możliwe że urodzi się z wagą poniżej 3kg. boje się co będzie bo i poród i opieka nad nim, wszystko będzie obarczone jakimś ryzykiem. ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.
Bardzo dobrze że poszlas do innego lekarza. Nie martw się, będzie dobrze. Dasz radę
Co ci powiedziała nowa gin?
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:44   #1603
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Podczytywałam Was od wczoraj na komórce i troche pamietam:
Justyna, Kropcia- macie cudowne kolezanki, ze wam takie imprezki urządziły. Słodko.

Gosia- trzymam kciuki za dobre wyniki KTG, chociaz mam wrażenie, że rozwiążą Ci ciążę wcześniej

Poli- trzymaj sie w dwupaku jeszcze trochę, fajnie, że nie masz paciora Ja torbe zaczynam pakowac najwczesniej w przyszłym tygodniu- w głowie mam tylko plan, czego potrzebuję.
Te ostre kłucia w pochwie, to bankowo rozmiekczająca sie szyjka- u mnie było dokładnie to samo. Aktualnie u mnie miekkie 25mm i wizyta za 2,5 tygodnia, dokładnie, jak u Ciebie.

Kosmetyki: ostatnio przypadły mi do gustu Catrice, taka kolorówkę fajną ma jeszcze Kiko (nie wiem, czy poza Niemcami dostepne)- mam róże i rozświetlacze, tusz- zawsze wracam do maybelinne żółtego, chociaz dostałam czerwony z Pupa i jest całkiem dobry.

Co do podkładów- testuję ciagle i rózne sa dobre w zalezności od stanu mojej cery i pory roku, wiec nie polecam konkretnego.

Piekłysmy własnie z córką ciasteczka, a teraz tż wział ją na rowerek biegowy na zewnętrze, żebym odpoczeła. Zaskoczona byłam, że jak na dwulatke, to całkiem nieźle jej idzie wykrawanie i dekorowanie. Im starsza tym bardziej wymagająca jesli chodzi o zabawy, ale dzieki temu jest łatwiej.
Zobaczycie- nie ma jak 'kumate" dziecko \

Kopycio- nie pobieram krwi pepowinowej.
Jowita Córke kapałam w wanience i w Tummy Tub, ale bardzo szybko urosła i przestało byc to przyjemne dla niej i dla nas. Oddałam kolezance, a teraz kupie, jak młody bedzie miał problemy z kolkami (odpukuję )

beth- spore masz juz maleństwa i spokojnie dobija do 2 kg w tym tempie i z takiem podejściem twojego gina.

Dla mnie, z fizjologicznego punktu widzenia, nie ma sensu podawanie progesteronu PO 12 TYGODNIU, bo wtedy łozysko sobie daje radę. A progesteron daje sie przy niewydolności ciałka zółtego, czyli wczesniej.

HappyGirl- spore z Was blizniaczki były
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:45   #1604
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

gosiaczek mam nadzieję, że wszystko ok
Poli dobre wieści ale wytrzymaj jeszcze trochę
ja wizytuję we wtorek, ciekawe, jak u mnie. Dzisiaj trochę za dużo porobiłam chyba, bo mnie spojenie napierdziela. Teraz będę leżeć i pachnieć muszę w przyszłym tygodniu skończyć pakowanie torby, bo ciągle nie mam ciuchów do szpitala. Połażę po sklepach i pobuszuję u rodziców, może coś ogarnę.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:46   #1605
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kopycio Pokaż wiadomość
To dokładnie tak jak moja. Cos mi świta, ze ok 12 tv łożysko przejmuje funkcje progesteronu czy produkuje go, nie wiem



Dobrze, ze sie odezwałas, miałam pytac co u Was widze pełna mobilizacja ten przypływ energii to podejrzany

Dziewczyny co w ogole myślicie o pobieraniu krwi pępowinowej i sznura? Będziecie korzystały z takiej możliwości?

Chciałam ale po zapoznaniu sie z faktami zrezygnowałam. Na 120 tys pobrań od 2007 roku użyto krwi pepowinowej 27 razy w tym tylko raz u dziecka od którego była pobrana reszta u rodziny. Sznur bym wzięła ale żaden bank nie przetrzymuje tylko sznura trzeba wziąć pakiet. Póki co komórek nie namnażają. No i jeśli jest nowotwór krwi to juz krew pępowinowa może być "skażona" wiec zrezygnowałam. Miałam kase na ten cel przygotowaną ale póki co Polska tylko jadę zbija na przechowywaniu krwi a możliwości jej wykorzystania sa niewielkie. Gdybym miała kilka dzieci to byłoby bardziej sensowne pobrać by użyć dla rodzeństwa w razie co. U mniejsze rodzinie nie było rownież żadnych chorób w ktorych owa krew mogłaby pomoc.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja


Edytowane przez kropcia007
Czas edycji: 2016-03-12 o 14:51
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:47   #1606
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Rozowa_firanka z tego co kojarze ktoras z dziewczyn na naszym watku urodzila sie z niska waga urodzeniowa, nie pamietam ktora. I funkcjonuje normalnie wiec sie nie zadreczaj!!
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:52   #1607
rozowa_firanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

tak mi powiedział lekarz, że to hipotrofia a wiem, że niby jest jak waga wynosi poniżej 2,5kg. nie wiem juz co tu myśleć. ale po wielkości mego brzucha nie liczę na duże dziecko, wyglądam na 6.miesiąc a nie na 9. ogólnie lekarz zbadał dokładnie małego, jest zdrowy. a ja? powiedział, że nie ma wskazań do skierowania mnie do szpitala.
rozowa_firanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:52   #1608
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez rozowa_firanka Pokaż wiadomość
witajcie moje drogie. kilka dni temu prosiłam was o radę, co robić z olewczą lekarką, czy iść na konsultacje do kogoś innego. a więc od razu wam mówię- jeśli macie jakieś wątpliwości szukajcie innych lekarzy, pamiętajcie, że to zdrowie wasze i waszych maluszków jest najważniejsze. ja poszłam tak jak radziłyście do innego lekarza i DOPIERO w 36 tc dowiedziałam się, że mój synek ma hipotrofię ,bardzo możliwe że urodzi się z wagą poniżej 3kg. boje się co będzie bo i poród i opieka nad nim, wszystko będzie obarczone jakimś ryzykiem. ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.

ojejq Kochana może nie będzie tak źle czasami rodzą sie małe dzieciaczki i radzą sobie doskonale musisz mysleć pozytywnie!!!!!
a to że skonsultowałaś to dobrze jednak nasza intuicja kobieca nas nie zawodzi.
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:53   #1609
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Gosiulka tak na pewno to sie łączy byliśmy w Tesco po pantofle i klapki pod prysznic i żel do higieny bo tego mi brakowało (papcie sa cudowne mięciutkie mrrr &#128150 i ledwo chodziłam, tak mnie mloda naciska i tak kluje heh ze lepiej nie bede za dużo chodzić heheh 36 tc zaczynam jutro wiec no nie spieszę sie 8-)



Patulinka, tak, ale ze to bedzie raczej ostatnia, ona przewiduje ze za 3 tyg moge juz rodzic aczkolwiek tak jak powiedziała - moge nawet donosić do terminu lub po bo to nie ma "standardów" ze zawsze tak jest. Powiedziała ze po prostu większość dziewczyn którym szyjka mięknie i sie powoli skraca zaczynają akcje porodowa wczesniej



Różowa dobrze ze jednak poszlas sprawdzić, a co to dokładniej oznacza i na ile % to jest pewne?



Trisdom no to czekamy na kolejna wizyte ciekawe jak to wtedy bedzie hehe



Velika wytrzymam pogadałam z lekarka czy większość czuje intuicyjnie ze sie zbliża, i ona mówi ze jej pacjentki w większości czuly ze to juz blisko ja jeszcze tego nie czuje.



Zjadłam moja zupę ktora przestała byc zupą hahahaha kasza wchłonęła cala wode wiec jadlam kasze z warzywami

Teraz herbatka i nyny bo na oczy nie widze.



Odebrałam wszystkie paczusie wiec mam tonik z sylveco i próbki kremu BB

I fotoalbum no nieźle wyszedł

Fajnie ze tak szybko wysłali bo we wtorek widzimy sie z tesciowka to jej od razu damy



A lekarka do mnie jeszcze : Prosze sie w święta oszczędzać

Hihi taki mam plan ! Nic nie robic :P
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 14:53   #1610
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Skonczylam przedostatni rozdzial Wracam do domku i reszta weekendu to relax Tylko jeszcze chate trzeba z lekka ogranac
Gosiaczek, trzymamy kciuki za ktg! Daj znac co i jak
Poli, gratulacje wizyty Powoli sie sypiesz
Ostatnio byla dyskusja nt tego ze ktos chce urodzic wczesniej i probuje 'wywolac' porod i ze to zle dla dziecka. Ja w sumie nie wierze w te wszystkie domowe czary ktore maja wywolac porod wiec nawet mi by sie nie chcialo probowac (chociaz mi tam w ciazy dobrze), ale tak sobie pomyslalam ze jedyny powod dla ktorego bym chciala byc juz po, to fakt ze odpowiedzialnosc za zycie dziecka wtedy spada z tylko moich barkow, bo rodzicow jest dwoje... Wiecie o co mi chodzi? Np takie wlasnie cos jak Poli pisala, ze jak dziecko za bardzo sie rusza to jechac do szpitala. Jak sie za malo rusza tez jechac. Ale skad my mamy wiedziec ile to jest akurat?! I przez to ciagly stres, bo jak cos przegapimy to wyrzuty sumienia (i otoczenia) pewnie tez do konca zycia murowane, bo cos zaniedbalysmy, nawet nie celowo przeciez... Jakos mnie tak naszlo... Dobrze ze juz niedlugo to sie skonczy.
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:54   #1611
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Te ostre kłucia w pochwie, to bankowo rozmiekczająca sie szyjka- u mnie było dokładnie to samo. Aktualnie u mnie miekkie 25mm i wizyta za 2,5 tygodnia, dokładnie, jak u Ciebie.
Kurcze to u mnie te kłucia w szyjce są ostatnio częste. Zwłaszcza wczoraj przy tych bólach brzucha jak na okres...
Moja szyjka miała ostatnio 22 mm... Ale już wtedy robiła się miekka i mam spore rozwarcie od wewnątrz.
Wizyta dopiero 23 marca.
Zmartwilyscie mnie, może umówić się jednak na tą środę 16?
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:55   #1612
agusia8919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 110
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Ja bym nie chciała urodzić w urodziny teściowej. Chce by dziecko miało swoją datę i swój dzień urodzin ☺
Masakra... Moja teściowa by oszalała ze szczęścia (pewnie każda)
ale ja bym tego nie przeżyła


Moja mała ma dziś lenia, no ale się rusza to chyba wszystko ok...
agusia8919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:57   #1613
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Jowita obie mamy TummyTub więcej nas tu je ma chociaż ja chciałam Shnuggle ale cena

Poli czekamy na wieści
Nooo cena jest niefajna. Chociaż tummytub też nie jest tanie. Mam nadzieję, że dzidziusiowi się spodoba.

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
Ale mam dzisiaj dzień do dupy, nie mam na nic siły jest mi niedobrze jak nie zjem a jak coś zjem to jeszcze gorzej, mam napady gorąca no masakra... A dziś mamy mieć gości ledwie zrobiłam zakupy i sałatkę z tuńczyka i leżę. Dobrze że mój maż lubi gotować i robi na dzisiaj skrzydełka z kurczaka pod różnymi postaciami, domowe chipsy i coś tam jeszcze nawet nie pamiętam bo chyba bym musiała odmówić gości chociaż to sami swoi to na pewno z pustymi rekami nie przyjadą.


Jowitazz ja dzień przed swoim porodem też miałam mega przypływ energii, prałam, sprzątałam, byłam na długim spacerze a koniec dnia zakończyliśmy grillem poszłam spac o północy a od 3 w nocy miałam pierwsze skurcze
Ooo, no to długo nie poodpoczywałaś przed porodem

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Uff... W końcu ugotowałam sobie bigos. Zbierałam się do tego od dawna. Zamroże i na święta będzie jak znalazł Mój chytry plan :P
Zrobiłam też ciasto ale takie z torebki samej by mi się nie chciało tyle stać w kuchni.
Zresztą i tak teraz się już kładę bo krzyże dają o sobie znać :/



Ty nie szalej tak :P
Ja bym nie chciała urodzić w urodziny teściowej. Chce by dziecko miało swoją datę i swój dzień urodzin ☺

Gosiaczek no i jak ktg? Martwię się o ciebie
Też bym wolała, żeby miało swoją datę. Niestety my nie jesteśmy sobie w stanie daty wybrać, a ja z tymi skurczami mogę chodzić jeszcze ileś dni, także to wszystko jest jedną wielką zagadką

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Nie miałam usg, posłuchała tętna malej i mnie zbadala.

Szyjka sie skraca, robi sie miekka i przewiduje ze urodzę przed terminem dlatego mam spakować torbe juz

Ostatnio mi mowila bym nie pakowała jeszcze torby hehe



Wizyte mam kolejna za 2,5 tyg i wtedy usg



I najważniejsze : Nie mam paciorkowca ani żadnych grzybków 💖



Takze jestem zadowolona, mimo braku usg



Zmykam jeść obiadek i spać bo padam
Super, że nie masz paciorkowca! A szyjka widać powoli "dojrzewa"

Cytat:
Napisane przez rozowa_firanka Pokaż wiadomość
witajcie moje drogie. kilka dni temu prosiłam was o radę, co robić z olewczą lekarką, czy iść na konsultacje do kogoś innego. a więc od razu wam mówię- jeśli macie jakieś wątpliwości szukajcie innych lekarzy, pamiętajcie, że to zdrowie wasze i waszych maluszków jest najważniejsze. ja poszłam tak jak radziłyście do innego lekarza i DOPIERO w 36 tc dowiedziałam się, że mój synek ma hipotrofię ,bardzo możliwe że urodzi się z wagą poniżej 3kg. boje się co będzie bo i poród i opieka nad nim, wszystko będzie obarczone jakimś ryzykiem. ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.
Bardzo dobrze, że poszłaś do innego lekarza. Lepiej, żebyś była pod większą kontrolą teraz. Będzie dobrze
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:57   #1614
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez rozowa_firanka Pokaż wiadomość
tak mi powiedział lekarz, że to hipotrofia a wiem, że niby jest jak waga wynosi poniżej 2,5kg. nie wiem juz co tu myśleć. ale po wielkości mego brzucha nie liczę na duże dziecko, wyglądam na 6.miesiąc a nie na 9. ogólnie lekarz zbadał dokładnie małego, jest zdrowy. a ja? powiedział, że nie ma wskazań do skierowania mnie do szpitala.

Akurat wielkość brzucha nic nie znaczy
U niech 6 miesiacu prawie nic nie było widać. Teraz tez wydaje mi sie ze brzuch nie duży. Zobacz sobie haki miała brzuch warszawska lala taka gowniarka blogerka a urodziła córkę 4200
Nie stresuj die czasem diagnozy lekarzy nie pokrywają sie z prawda. Mojej koleżance niby dobry gin powiedział ze mały bedzie miał downa a nie miał.. Miał poborowym jakas wadę serduszka ktora zoperowali pozniej i wszystko jest ok.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 14:59   #1615
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Rozowa_firanka z tego co kojarze ktoras z dziewczyn na naszym watku urodzila sie z niska waga urodzeniowa, nie pamietam ktora. I funkcjonuje normalnie wiec sie nie zadreczaj!!
ja, ważyłam 2700 prawie 2 tygodnie po tp jak najbardziej ze mną wszystko w porządku, a wręcz bym powiedziała, że byłam ponadprzeciętnie zdolnym dzieckiem
dlatego ja się wagą nie przejmuję, chociaż mam jedno z najmniejszych dzieci na wątku chociaż tak ją ostatnio pasę, że może trochę przykoksiła hehe
moja też się dzisiaj mało rusza, ale czkawka musiała być, a jak! rano się z nią tylko bawiłam, bo mi wypychała nóżkę czy coś i ją smyrałam
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2016-03-12 o 15:01
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 15:00   #1616
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Kalpana to jakie Ty miałaś skurcze podczas porodu ? Bo ciągle się mówi o tej regularności...
Miałam coraz dłużej trwające i w coraz krótszym czasie, ale za bardzo regularne nie były. Lekarze i położna jakoś też na to nie zwracali za dużej uwagi, tylko kazali standardowo sprawdzać ile trwają i co ile są.
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nawet jak poleżą w wodzie z mydlinami z płynu/szamponu? Bo u mnie długo się tak moczą. Spróbuj tej odzywki jeszcze - może Ci zemulguje fluid i zejdzie.

Magnez/skurcze

Czy któraś słyszała o odstawianiu magnezu przed porodem? Pytam, bo wiele z Was bierze końskie dawki, a nie kojarzę tematu. Mnie położna to mówiła, ale dziwne mi się wydało i dopytywałam dziś gina - potwierdził, że po 36 tc można już nie brać, chyba że są to jakieś minimalne ilości np. w asparginie. Potas można brać.
Szczerze mówiąc, to nie próbowałam tego leżenia w wodzie z mydlinami. Ale właśnie się moczą, więc zobaczymy Zawsze myłam je tylko i suszyłam na płasko. Jak je wyciągnę to zobaczę czy jest jakiś efekt, najwyżej jeszcze z tą odżywką spróbuję. Mam nadzieję że się już całkiem domyją bo wkurza mnie to że zamiast białe włoski, są brązowe
Ja mam odstawiony magnez. Brałam ze względu na skróconą szyjkę i mówiłam że zdaje mi się że czasem mi brzuch twardnieje, ale zaznaczyłam że nie jestem pewna czy to twardnienie czy dziecko się tak układa. Kazał mi brać 3x1 i do 36tc. Ostatnio pytałam i mówił że już mogę odstawić, chyba że mam jeszcze kilka, to już wykorzystać, ale żebym nie brała dłużej niż do 37tc.
Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Kalpana fajnie, że zaopiekowały się Twoim synkiem, ale tekst tej baby
pf
i zaczepka w sklepie też ciekawa
Weź, młoda byłam i nie umiałam się odezwać. Teraz to bym jej tak pojechała po ambicji, że następnym razem by się zastanowiła co mówi.
Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Co do pedzli. Moja babka od make upu slubnego wrzuca swoje pedzle raz w miesiacu do poszewki jaska, zwiazuje scisle gumkami i do pralki heja. Dorzuca do tego ze dwa reczniki zeby sie pedzle nie obijaly a do prania zamiast proszku i plynu daje (w beben) wlasnie szampon Babydreamu- mowila ze pol butelki. I na 30 minut w 30 stopniach. Pedzle ma drogie i duzo, a nic jej sie z nimi nie dzieje ja mam za malo zeby probowac ten sposob ale w zyciu bym na to nie wpadla
Też bym na to nie wpadła. Bałabym się, że zostanie sam trzonek i garść kłaków w poszewce
Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wpadam na chwile jedtem mega zmęczona ale szczęśliwa

Zacznę odzywki ze byłam dziś umówiona z koleżanka na herbatę ( swiadkowalam jej na weselu w październiku) ale ze dziś mnie lędźwia bolały od rana a jeszcze musiałam jechać ogarnąć zakupy i kilka spraw spotkanie odwołałam a raczej zaproponowałam jej ze może wpaść do mnie bo ja zmęczona jestem. Napisała ze wpadnie ja to za bardzo na posiadówki nie miałam chęci. No i o 18 dzwonek do drzwi otwieram a tam ona i 2 koleżanki z jedzeniem balonami i prezentem
Zorganizowały baby shower! Jestem w szoku nigdy bym nie przypuszczała ze mam takie super koleżanki! Zamówiły sushi z pieczoną rybą zrobiły ciasto bez nabiału i jaj bo wiedziały ze nie moge nakupowały mi owoców. Przyniosły balony na hel i kupiły dla Majki meliski Załącznik 6270226Załącznik 6270231Załącznik 6270236

Nadal nie moge wyjsć z podziwu i aż mi głupio ze sie tak dla mnie postarały
Ale super niespodzianka Tylko pogratulować takich koleżanek. I jeszcze tak się postarały z tym ciastem, sushi i piccolo

Jaki polecacie eyeliner do nauki robienia kresek? Chciałabym się przed porodem nauczyć Wczoraj już miałam brać w pisaku z eveline, ale stwierdziłam, że lepiej zapytam na wątku te bardziej doświadczone

Zrobiłam dzisiaj rafaello z kaszy jaglanej. Właśnie się chłodzą
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 15:01   #1617
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Zajadam właśnie moje ciasto marchewkowe wegańskie od koleżanki

Moje lędźwia i pęcherz nie pozwoliły mi isc do rossmanna ( w jedna stronę mam 2,5 km) musiałam sie cofnąć do domku i wsiąść do auta.

Jeszcze po drodze moj pies ( ma białe włosy) dupsko sobie o.sral i musiałam go wykapać także przygotowuje mnie do tematu kupek
Mała od wczoraj wieczora cały czas sie wierci Nue wiem co ona ram kombinuje. Prawa dłoń cały czas mi drętwieje
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 15:04   #1618
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Mój maly taki rozbrykany ze jak uciekam sobie drzemkę i wszedł malz do domu to myślałam ze we snie mi wyjdzie przez brzuch tak hycał

Poli super ze gbs ujemny trzymaj się w dwupaku jak najdłużej i zdrowiej szybko

My tez rezygnujemy z pobierania krwi pepowinowej
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 15:04   #1619
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Kalpana mi najbardziej pasował eyeliner wibo, ale on jest w pędzelku i ja zdecydowanie taki wolę, tymi w pisaku mi się znacznie gorzej maluje, a podobno powinno być odwrotnie.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 15:05   #1620
HappyGirl888
Raczkowanie
 
Avatar HappyGirl888
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
:



HappyGirl- spore z Was blizniaczki były

Byłyśmy byłyśmy ale tatuś ma 2 metry, mamusia tez wysoka wiec i my troche uroslysmy ale jesZcze jak w szpitalu po porodzie byłyśmy to siostra nagle przestała przybierać na wadze a nawet jej waga spadła.. Potem sie okazało ze położne sie pomyliły i przyniosły mnie do karmienia 2 razy zamiast siostrę mam nadzieje ze juz takie akcje sie nie zdarzają w szpitalach
HappyGirl888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 10:55:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.