Mamusie kwietniowe 2016 - część VI - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-21, 09:13   #3331
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Sunshine a jeszcze mialam pytac. Probujesz czasem dostawiac córe do piersi czy z automatu z butli dajesz mleko odciagniete? Bo w sumie wczesniaki czesto maja problem z ssaniem cyca, ale to nie przekresla KP, a na laktatorze dlugo raczej nie pociagniesz
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:14   #3332
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Kejka90

Ja od początku ciąży nie przespałam całej nocy :/ najpierw po jednym siku, potem dwa, a od 2ch miesięcy 3-4 razy. Co najlepsze o tych samych godzinach. Nie mam z tym jednak dużego problemu, bo w pracy częste nocki miałam :p
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:15   #3333
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Gratulacje dla Gosi!

Ja do łazienki wstaję co godzinę, czyli nawet 5-6 razy w ciągu nocy. W dzień tyle razy nie chodzę
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:23   #3334
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
oo dziś wiele na wątku bedzie sie dzisc hihi
trzymam kciukasy za udane wizyty.

My po obchodzie wszystko bez zmian. Zosttajemy na świeta w szpitalu ale na mieko to biore bo bylam nastwiona..........
Oj. Jeszcze trochę musisz wytrzymać.
To będą cię trzymać w szpitalu już do samego porodu?
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:24   #3335
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

dla mnie 4 razy siku w nocy to norma
GGI szkoda, no ale skoro tak musi być to nie masz wyjścia. Chociaż depresji można się nabawić od tak długiego pobytu w szpitalu
Ja jednak się wzięłam trochę za robotę, posprzątałam kuchnię i zaraz się biorę za resztę, bo mam syf poimprezowy w domu
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:25   #3336
annihilate
Rozeznanie
 
Avatar annihilate
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 588
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

No to ja na siusiu zwykle raz wstaje, no dzisiaj wyjątkowo 2 razy mi się zdarzyło

Cesarka - ja też się boję jakby mi mieli robić. Boję się znieczulenia, przecięcia mięśni brzucha, nawet wizja blizny na brzuchu mnie przeraża bo tą bym widziała, a w kroczu to nie widzę i jeszcze cała ta otoczka po cesarce, pionizacja, leżenie w łóżku przez ileś godzin, późniejsza możliwość bycia z dzieckiem non stop niż przy sn i no ta cesarka na zimno gdy dziecko nie przygotowane do porodu też mnie przeraża, bo to nie jest dobre dla maleństwa. Ale rozumiem, że czasami nie ma wyjścia i cc musi być i absolutnie tego nie potępiam. W razie czego sama bym się na cesarkę zgodziła i wcale nie czuła bym się gorsza od rodzącej sn. Moje obawy pewnie w dużej mierze wynikają z tego, że sn już znam trochę a cc to tylko tyle co przeczytam czy usłyszę.
__________________
MIKOŁAJ 12.11.2014

PIOTR 08.04.2016
annihilate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:32   #3337
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
KOCYK
Ja za to wpadłam w panikę, że nie mam dobrego kocyka do snu.
Mam dużo kocyków i żaden mi się jednak nie widzi. Wszystko przez moja przyjaciółkę przyjechała z synkiem i oczywiście z jego ukochanym kocykiem w którym śpi od urodzenia! No i on jest w sumie taki gruby i mięciutki i nie wiem z czego ale taki no na prawdę grubszy.
A te moje to takie cieniusie są jakieś...
Chyba się przejdę do takiego sklepu niedaleko mojego bloku (ufff że tu taki jest w pobliżu) z rzeczami dla dzieci i może dokupię kolejny kocyk - jeśli będzie podobny do tego co oni mieli.

Tantum Rosa - macie? przyda się? gdzieś mi się przewinęło i zastanawiam się.


KOSMETYKI DLA DZIECKA
napiszcie co macie dla malucha

ja doznałam olśnienia, że nie mam nic do mycia główki itd. Chciałabym jak najbardziej naturalnie - więc dodam olej kokosowy do wody, ale czym umyć włoski?
Chciałabym też stosować mąkę ziemniaczaną jako krochmal lub zasypkę.
Ale jak to przechowywać najlepiej? Myślałam czy nie kupić zwykłej taniej zasypki, wysypać zawartość i mąkę dać do środka

Oliwkę ze słodkich migdałów muszę dokupić - tym bym też smarowała w razie potrzeby - i tu pytanie - czyli kiedy smarować? Jak sucha skóra czy po kąpieli gdy nie dodam kokosowego oleju?

A tak to mam te takie popularne: sudokrem, linomag, bepanthen i tylo:P ale te trzy to się stosuję w sytuacjach awaryjnych?
jej muszę się dokształcić ... bo wrócę ze szpitala i nie będę wiedziała co robić (tego się boję!)
może dokupię coś z rossmanowej marki? tylko co ?

Jeszcze myślę czy nie zamówić tego kremu firmy:
martina gebhardt
o którym kiedyś pisałyśmy, chyba Cloche go polecała?
My rodzimy wiosną, więc ciepły kocyk wg mnie teraz zbędny trochę.

Tantum rosa mam, będę mieć w butelce z dzióbkiem do przepłukania się po każdej wizycie w toalecie. Tak to mycie szarym prawdziwym mydłem (marsyliskim).

Nie szalej tak z tymi kosmetykami - wychodzi Ci sporo tych produktów i w dodatku każdy z innej firmy.
Zasypki są teraz raczej odradzane, żeby dziecku przypadkiem nie dostały się do dróg oddechowych. Jeśli już, to wg mnie bardziej na upały. Krochmal i tak musisz przygotować na świeżo, więc mąkę ziemniaczaną zostaw w kuchni po prostu
Migdała możesz kupić, jak Ci się kokos nie sprawdzi. W sumie też myślę o kąpaniu tylko w oleju i nie pomyślałam o włosach - może na początek szarym mydłem, skoro i tak będę pępek nim myć? Jutro mam pielęgnację u położnej to dopytam, albo przekonam się w praktyce.
Balsam/mleczko - to też możesz dokupić jak się olej nie sprawdzi.
Może kup tylko krem pielęgnacyjny - to będzie takie wielofunkcyjne - i w razie czego buzię na spacer posmarujesz, rączki, nóżki czy co tam będzie przesuszone, pupę. Wzięłabym babydream extrasensitive - no ale to już chyba wiadomo, że jestem fanką tej marki Aczkolwiek pamiętam ze zdjęć, że masz ich chusteczki więc przynajmniej jedną linię będziesz mieć, a to ważne. Oliwka z tej serii też jest super - ma shea i olej z róży. Nawet jak na dziecko nie zużyjesz to dla siebie.


Cytat:
Napisane przez sunshine1551 Pokaż wiadomość
No osoby z dziećmi do 20 siedzieli a bezdzietni do 23. Zrobili sobie pępkowe na całego. Mąż się upił na całego. Goście poszli a ten od razu kimono rozwalił się na łóżku w poprzek nie ściągnął nawet nakrycia. Nie przestawił mi łóżeczka kolo łóżka(na noc przenosi mi żebym nie robiła maratonów nocą po pokoju).Mala spala w wózku.Ja jak sardynka na małym skrawku łóżka. Ale rano mnie poniosło z nerwów i wygarnęłam chłopu jak krowie na rowie bo mnie wkurzył na maxa. Owszem byłam przygotowana na odwiedziny bo upiekłam 2 placki zrobiłam salatkę, dzień wcześniej kupiliśmy wyroby z ćwiartki świni już na święta ale takiej chmary gości się nie spodziewałam. Przyszła cala najbliższa rodzina męża. Ręce mi opadły całkowicie bo w kuchni sterta garów na stolach sajgon a ja tu pokarm odciągam a dziecko płacze bo już głodne. Jak ogarnęłam dziecko wziolam się za sajgon w kuchnii. Umyłam część garów i stwierdziłam że nie będę się katować ze sprzątaniem bo jeszcze 2 razy muszę tej nocy wstać odciągnąć pokarm i nakarmić dziecię. Rano mój wstał bo oczywiście kac go męczył i tekst do mnie strzelił dlaczego tego nie posprzątałam. Już miałam gule w gardle i wybuchłam. Jestem na obrotach pełnych w nocy i w dzień bo samo się nie upiekło nie zrobiło i jeszcze miałam w nocy na błysk posprzątać. Rano ustawiłam do pionu chłopa nakarmiłam córę i poszłam spać a ten doprowadzał chatę do czystości i zajmował się dzieckiem. On siedział z gośćmi jak król przy stole a ja latałam jak motorek.
OMG, nie wiem czy bardziej przeraża mnie postawa rodziny czy Twojego męża - chyba jednak jego, bo powinien o Tobie myśleć, a nie o rozrywce rodzinki i swojej. I tak byłaś mega wyrozumiała. Ja bym chyba wyszła z domu po prostu z dzieckiem, mając na uwadze że moje nerwy przeniosą się na dziecko i karmienie.
Cytat:
Napisane przez kopycio Pokaż wiadomość

Pepkowe
Tak mnie naszło po tym co sunshine pisała. U nas jest taka tradycja, ze pepkowe omija matkę i dziecko. Maz robi impreze dla kumpli, chleją ile wejdzie coby Młody obywatel miał szczęśliwe zycie, a zona na jedna noc ewakuuje sie z domu z dzieckiem do rodzicow np. zeby nie patrzec i sie nie denerwować i to jest po jakis 2 miesiącach od narodzin albo odrazu jak zona w szpitalu jeszcze albo robią impreze gdzies na miescie. Jak jest u Was?
Mój nie chce pępkowego, ale ja go namawiam, żeby zaprosił paru najbliższych chłopów jak będę w szpitalu. Zależy mi na tym, żeby miał taki rytuał radości Ale to na pewno nie będzie wielkie chlanie i impreza - nie ten wiek i nie ten poziom. W pracy pewnie wypiją flaszkę kiedyś po robocie, ale też w miarę grzecznie więc się nie martwię w ogóle.

Jeśli chodzi o wizyty to też o tym nie rozmawiamy. Nie mam raczej inwazyjnej rodziny, więc strategii przygotować nie musimy - a dla nas obojga jest jasne, że dopóki wstępnie się nie ogarniemy, ja się nie będę dobrze czuć, to nikt do nas nie wejdzie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 09:42   #3338
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Ogromne kciuki za dzisiejsze wizyty kochane.
Kabriela- jest jak kejka pisze- jak trzeba zrobić cc, to nawet najbardziej zagorzała przeciwniczka cięcia nie bedzie sie zastanawiała co robić.

Ja juz zapisana do szpitala. Odradzili mi akupunkture przed, ze względu na krótką i miękka szyjkę oraz ekspresowy wcześniejszy poród. Za tydzień moge juz rodzić w "normalnym" szpitalu- przyjmuja od 36/0, a dziś 35/0.

Ineso- pytałas o "wytrzebione" choroby- tak, zaliczam do nich odrę. Świnki i rózyczki nie, ale szczepie dziecko, bo konsekwencje tych trzech chorób sadla mnie zbyt powazne.
Mój były był bezpłodny po poświnkowym zapaleniu jąder , a wrodzonych rózyczek tez sie naogladałam

Pępkowe- mój wyjdzie z kumplami, jak będzie z kim zostawic straszaka. Ostatniokumple mu tak zorganizowali imprezowanie, że po prostu wywieźli do knajpy, "upili" i odwieźli bezpiecznie do domu- ja byłam jeszcze w szpitalu.
No i mówi sie, że ilość wypitego alko na pepkowym gwarantuje mleko w piersiach mamy (nie wiem, czy tego nie wzieli od węgierskiego kolegi).

Dziewczyny- jak często macie przepowiadacze?? Bo mnie męcza juz nawet rano, po spaniu...

W ogóle czuje się juz przedporodowo "napuchnieta"- buzia mi sie zmieniła i jest taka nalana. Tak samo miałam 2 tygodnie przed poprzednim porodem. Jade dzis po ostatnie dzieciowe zakupy do Rossmanna i dopakuje torbę.
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:43   #3339
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty, mówicie ze to juz ostatnie? Ja mam jeszcze jedna 30 marca. Tez spalam dzisiaj z 8 godzin ale na siku wstawalam chyba z 5 razy, ja nie wiem skąd tych siuskow na noc w takich ilościach. Nadal czuje sie zmęczona i niewyspana, idę chyba do teściowej na kawę i moze zalapie sie na jakies ciacho
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:45   #3340
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
MiniMonix 4 pobudki na siku? Ja od jakichs 2 tygodni (bez jednej nocy) w ogole nie wstaje po 4 pobudkach na siku bym chyba caly dzien do tylu chodzila
hehehehe
ja przed ciążą to 1-2 razy w nocy na siusiu zawsze wstawałam.
A teraz ....
to z 10 razy na bank. może zacznę liczyć powieszę kartkę i długopis na drzwiach toalety i będę kreski robić

A jak miałam zapalenie pęcherza - albo mała mi na niego naciskała to latałam chyba i z 20 razy. O wtedy to się nie wysypiałam.
Tzn. ja się właśnie przez to nocne wstawanie nie wysypiam. I dlatego drzemka w dzień to mój obowiązek.... ale cóż przyzwyczajona jestem do częstego wstawania i szybkiego bycia przytomną jedynie co to, że to wstawanie jest krótkie a przy dziecku będzie dłużej trwało
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak Ci się chce spać to idź, masz na to ostatnie dni. Więc korzystaj
Hehhe na pewno pójdę, ale jeszcze chwilę chcę wytryzmać by to była moja południowa drzemka a nie ranna hehhe

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
My po obchodzie wszystko bez zmian. Zosttajemy na świeta w szpitalu ale na mieko to biore bo bylam nastwiona..........
Ochh... szkoda. Masz co w ogóle tam robić? Książki gazety? pomijam komórke heh bo to na szczęście masz

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
My rodzimy wiosną, więc ciepły kocyk wg mnie teraz zbędny trochę.

Tantum rosa mam, będę mieć w butelce z dzióbkiem do przepłukania się po każdej wizycie w toalecie. Tak to mycie szarym prawdziwym mydłem (marsyliskim).

Nie szalej tak z tymi kosmetykami - wychodzi Ci sporo tych produktów i w dodatku każdy z innej firmy.
Zasypki są teraz raczej odradzane, żeby dziecku przypadkiem nie dostały się do dróg oddechowych. Jeśli już, to wg mnie bardziej na upały. Krochmal i tak musisz przygotować na świeżo, więc mąkę ziemniaczaną zostaw w kuchni po prostu
Migdała możesz kupić, jak Ci się kokos nie sprawdzi. W sumie też myślę o kąpaniu tylko w oleju i nie pomyślałam o włosach - może na początek szarym mydłem, skoro i tak będę pępek nim myć? Jutro mam pielęgnację u położnej to dopytam, albo przekonam się w praktyce.
Balsam/mleczko - to też możesz dokupić jak się olej nie sprawdzi.
Może kup tylko krem pielęgnacyjny - to będzie takie wielofunkcyjne - i w razie czego buzię na spacer posmarujesz, rączki, nóżki czy co tam będzie przesuszone, pupę. Wzięłabym babydream extrasensitive - no ale to już chyba wiadomo, że jestem fanką tej marki Aczkolwiek pamiętam ze zdjęć, że masz ich chusteczki więc przynajmniej jedną linię będziesz mieć, a to ważne. Oliwka z tej serii też jest super - ma shea i olej z róży. Nawet jak na dziecko nie zużyjesz to dla siebie.
Dzięki dzięki! Czekałam na Twoją wypowiedź w tym temacie hehhe bo pamiętam, że lubisz naturalne kosmetyki i z dobrym składem
Także dziękuję! Biorę Twoje wskazówki zapisuję i będę coś w tym tygodniu decydować
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:50   #3341
kopycio
Rozeznanie
 
Avatar kopycio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 642
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

GGI szkoda ale widocznie to jest dla Was bezpieczniejsze, dobrze, ze sie tym az tak nie przejmujesz zdrowka dla Was!

WOOW, ale mamy dzis wizyt! Kciuki za wszystkie!*

Widze, że to tylko u mojego meza takie zwyczaje, on ogolnie nie jest imprezowy, wiec niech chociaz raz sobie pozwoli:P
Tez po porodzie wprowadzamy zakaz odwiedzin, chociaz znajac wszystkich zaraz bedziemy na czarnej liscie, ale mam to szczerze gdzies

Nie mam pomyslu na siebie dzisiaj. Ciasto francuskie w lodowce moze zrobie coś słodkiego
kopycio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 09:51   #3342
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Zdrzemnęłam się jeszcze i dopiero po 10 wstałam. Dziś piękne słońce tak jak przystało na pierwszy dzień wiosny.

Co do kosmetyków to mam:
-olej kokosowy (zastanawiam się czy dodawać go do każdej kąpieli )
-masło shea
-mleczko nawilżające hipp
-płyn do kąpieli hipp
-krem baby dream różowy przeciw odparzeniom
-krem baby dream do pielęgnaćji twarzy i ciała
-szampon baby dream
-chusteczki baby dream z nagietkiem
-linomag zielony
więkoszość kosmetyków mam bardziej na wszelki wypadek, bo mam wielka nadzieję, że olej kokosowy sprawdzi sie idealnie

muszę dokupić jeszcze jakiś krem z filtrem mineralnym

Poli dzięki za pomysł z zawieszeniem mobila. Pogadam z mężem i niech zdecyduje co będzie mu bardziej pasowało
Może uda się ten uchwyt znaleźć stacjonarnie bo zamawiać średnio sie opłaca.

Musimy dzis do pepco podjechać może zostało jeszcze coś z wielkanocnych dekoracji
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:51   #3343
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Tak piszecie o tym wstawaniu w nocy na siku...ze az szczesliwa jestem jak widac w tych wszystkich "nieszczesciach" ciazowych mam jednak troche szczescia

GGI to troche lipa...dasz rade...

Agnesssa jak tam?

Co do CC. No mnie tez to wszystko niepokoi, ale podchodze do tego inaczej zupelnie. Wiem czego sie spodziewac w teori wiec pod tym wzgledem jestem spokojna, nie przeraza mnie to bo nie ja pierwsza i nie ostatnia. Bardziej sie boje powrotu do "sprawnosci", ale i tutaj sa dobre informacje, bo czasem kobiety po CC szybciej sa mobilne niz po SN wiec to mnie trzyma "przy zyciu" wszystko zalezy od organizmu ....no a ten czas na jaki zabieraja maluszka po wyjeciu go z brzucha mamy...no nic sie nie zrobi...maz bedzie kangurowal wiec chociaz cos.
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:51   #3344
valaria
Raczkowanie
 
Avatar valaria
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 108
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

serdeczne gratulacje dla mamy i Antosia!

a my właśnie po wizycie. Popatrzyłam na nasze tabelki z wagą maluszków... i chyba nasz klocek postanowił pobić rekord skończyliśmy 35 tydzień, a młody na liczniku pokazał 2890. Jestem przerażona, bo główkę ma wielką, ale doktor stwierdził, że 'spokojnie się zmieści' No ale najważniejsze, że z nim wszystko okej. Siedzi sobie główką w dół, plecki z lewej, nogami gmera po prawej stronie. szyjka krótka, ale zamknięta. następny termin na 11 kwietnia i mam zamiar wytrzymać, a potem już niech maluch sam zdecyduje co i jak
__________________
styczeń 2012
październik 2014
kwiecień 2016
valaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 09:54   #3345
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez valaria Pokaż wiadomość
serdeczne gratulacje dla mamy i Antosia!

a my właśnie po wizycie. Popatrzyłam na nasze tabelki z wagą maluszków... i chyba nasz klocek postanowił pobić rekord skończyliśmy 35 tydzień, a młody na liczniku pokazał 2890. Jestem przerażona, bo główkę ma wielką, ale doktor stwierdził, że 'spokojnie się zmieści' No ale najważniejsze, że z nim wszystko okej. Siedzi sobie główką w dół, plecki z lewej, nogami gmera po prawej stronie. szyjka krótka, ale zamknięta. następny termin na 11 kwietnia i mam zamiar wytrzymać, a potem już niech maluch sam zdecyduje co i jak
No to faktycznie klocuś z synka! Nasza córka też duża bo w 35 tc 2750 g ☺
Dobrze że wszystko ok
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:00   #3346
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

ja też trzymam kciuki za wizyty!
U mnie ostatnia 31.03 liczę na to, że do niej dotrwam ;]
u mnie dzisiaj na obiad kurczak z ryżem i warzywami, bo chłop postanowił zacząć odchudzanie ;D nie wiem które już odkąd się znamy chociaż może teraz mu się trochę uda zrzucić, bo musiał odstawić piwko
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:00   #3347
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jak często macie przepowiadacze?? Bo mnie męcza juz nawet rano, po spaniu...

W ogóle czuje się juz przedporodowo "napuchnieta"- buzia mi sie zmieniła i jest taka nalana. Tak samo miałam 2 tygodnie przed poprzednim porodem. Jade dzis po ostatnie dzieciowe zakupy do Rossmanna i dopakuje torbę.
ja mam bardzo często, i w nocy i teraz od rana, jeszcze na dodatek boli mnie łeb dobrze, że młodą już dziś do przedszkola sprzedałam

w środę mam wizytę i mam nadzieję, że doktor powie, że przed świętami zdążymy

Cytat:
Napisane przez Kabriela Pokaż wiadomość
Ostatnie usg miałam w 22 tygodniu ciąży a teraz mam 35 tydzień więc....ech...
kurcze trochę się stresuję, bo chciałabym wiedzieć, że wszystko jest idealnie, że mała nie jest za duża, nie jest za mała. Co ta ciąża zrobiła mi z mózgiem.

Przyznam się Wam szczerze, że ja po prostu potwornie, ale to potwornie boję się cesarki. I chyba dlatego mam takie dziwne ciśnienie.
wow, strasznie długo nie miałaś usg! czemu tak?
ja też sie boję cesarki, zawsze się bałam. mam nadzieję, ze urodzę i tym razem sn.

trzymam kciuki za wszystkie wizyty będą dziś emocje
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:00   #3348
annihilate
Rozeznanie
 
Avatar annihilate
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 588
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Valaria no niezła waga mój Mikołaj miał w skończonym 35 tc 2880 i urodził się w skończonym 40 tc z wagą 4200 trzymam kciuki za wytrzymanie do 11.04 tak jak chcesz
__________________
MIKOŁAJ 12.11.2014

PIOTR 08.04.2016
annihilate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:01   #3349
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Poli tylko wstawanie przy dziecku ma swoj cel prawda? a takie sikanie co chwile to psu na bude jak to sie mowi chyba mam mega pecherz i dlatego nie mam takiej potrzeby
A co do tego mobilu...mi sie wydaje ze jak masz zamiar go zawiesic na stelarzu tak jak mowilas ze tesc wymyslil to .....caly efekt Twojej pracy bedzie popsuty a mobil jest piekny...

Valaria no to rzeczywiscie maly klocus ale najwazniejsze ze wszystko okej
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 10:02   #3350
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

GGI: doczytałam, że zostajesz na święta. no trudno, trzeba to trzeba, dobrze, że lajtowo podchodzisz do tego ja bym nie płakała jakbym do ciebie dołączyła - ale już prosto na porodówkę
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:10   #3351
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Dziewczyny kciukasy za wizyty!! Dajcie koniecznie znać to mogą być faktycznie ostatnie juz!

GGI przykro mi, ze masz Wielkanoc w szpitalu, ale w przyszłym roku sobie odbijesz

A ja dziś dostałam mega powera i okna myje, pościele zmieniam, lampy czyszczę

Jestem strasznie ciekawa jak mały Gosiaczek wyglada pierwszy raz żałuje, ze nie mam fejsa

Pepkowe--- moi bracia juz bardzo się czają, aczkolwiek mam zakaz do piątku rodzić, bo oni w poście nie piją na pewno TŻ wyprawi jak będę z Adim w szpitalu jeszcze bedą szwagry i najbliżsi kumple, ja sie na to zgadzam

Kosmetyki--- mam Hipp płyn do kąpieli i mleczko do smarowania oraz bepanthen do pupci i nivea na każda pogodę do buzi, mam też olej kokosowy🏻
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:11   #3352
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Poli tylko wstawanie przy dziecku ma swoj cel prawda? a takie sikanie co chwile to psu na bude jak to sie mowi chyba mam mega pecherz i dlatego nie mam takiej potrzeby
A co do tego mobilu...mi sie wydaje ze jak masz zamiar go zawiesic na stelarzu tak jak mowilas ze tesc wymyslil to .....caly efekt Twojej pracy bedzie popsuty a mobil jest piekny...

Valaria no to rzeczywiscie maly klocus ale najwazniejsze ze wszystko okej
mój pęcherz też daję rade wstaje raz około 6-7 i póxniej znów zasypiam

co do stelaża na mobil rozkminiam to właśnie i mam wrażenie że może przez to wisieć trochę za nisko a to zepsuje caly efekt...
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:14   #3353
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Trisdom - dzięki za wytłumaczenie!

Poli - przed ciążą 2x w nocy? to raczej nie jest normalne, w ogóle nie powinno się wstawać (w tak młodym wieku:P), żeby nie zakłócać snu - wiadomo, że wyjątkowo tak, jak się np. opijesz wody na noc. Nie chcę Cię straszyć, ale możesz mieć jakieś zaczątki problemów z nietrzymaniem moczu. Tu masz mały test - http://www.koala.krakow.pl/strony,st...i_dna_miednicy

Lucy - też liczę, że kokos wystarczy. Próbowałabym zamiennie z shea, ale nie mam już czystego na stanie, a specjalnie zamawiać nie chcę. Chcę jeszcze sprawdzić kąpiel w mleku - ale to pod warunkiem, że będzie i że to nie śmierdzi


CC a SN
U mnie poziom strachu podobny, tylko w każdym obawiam się czego innego.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:14   #3354
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

GGI szkoda, że będziesz miała takie szpitalne święta, ale dla dobra maleństwa dasz radę i z pewnością rodzinka Cię odwiedzi
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:18   #3355
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Powodzenia na wizytach

Z kosmetykow ja mam hipp ale akurat maz kupowal w niemczech. Tez planowalam babydream.
Babydream mozna od pierwszego dnia? Mimo iz nie ma napisanego?

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Nie boicie sie w tak zaawansowanej ciazy myc okien?
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:20   #3356
akinomka03
Rozeznanie
 
Avatar akinomka03
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 585
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Agnessssa Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki my nie śpimy... wlasnie zabrali dziewczynę na pilną cc... jest jazda jesteśmy 3 na sali i 3 ze skurczami...jutro będzie mój lekarz prowadzący i będzie decyzją czy robimy cc czy czekamy.

Trzymajcie kciuki żeby jeszcze parę dni wytrzymać...

Gosiu gratulacje )))
Agnessa i jak tam? wiesz juz coś?

Cytat:
Napisane przez patryska0804 Pokaż wiadomość
Obudziłam się na siusiu i dalej lecę w kime
Akinomka powiedz co wyczytalas bo jestem ciekawa
Wiesz co piszą że kilkakrotnie były robione badania statystyczne czy pełnia ma wpływ na poród i nie znaleziono „żadnego wpływu cyklu lunarnego na porody i towarzyszące im komplikacje”
Gdzie indziej piszą że doświadczenia położnicy widzą związek i zawsze jak jest pełnia maja więcej pracy
jest teoria że księzyc w pełni ma pływ na przypływy i odpływy wód w morzach i oceanach, wiec ma moze tez zwiazek z wodami płodowymi.
No ciekawe czy u nas coś drgnie podczas pełni

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
oo dziś wiele na wątku bedzie sie dzisc hihi
trzymam kciukasy za udane wizyty.

My po obchodzie wszystko bez zmian. Zosttajemy na świeta w szpitalu ale na mieko to biore bo bylam nastwiona..........
szkoda ale skoro tak lepiej to nie ma co dyskutować, a jest szansa że wyjdziesz jeszcze czy już do porodu zostajesz?

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Kejka90

Ja od początku ciąży nie przespałam całej nocy :/ najpierw po jednym siku, potem dwa, a od 2ch miesięcy 3-4 razy. Co najlepsze o tych samych godzinach. Nie mam z tym jednak dużego problemu, bo w pracy częste nocki miałam :p
Ja tak samo wstaje po kilka razy siku, przed ciążą też wstawałam ale nie tyle razy

Cytat:
Napisane przez valaria Pokaż wiadomość
serdeczne gratulacje dla mamy i Antosia!

a my właśnie po wizycie. Popatrzyłam na nasze tabelki z wagą maluszków... i chyba nasz klocek postanowił pobić rekord skończyliśmy 35 tydzień, a młody na liczniku pokazał 2890. Jestem przerażona, bo główkę ma wielką, ale doktor stwierdził, że 'spokojnie się zmieści' No ale najważniejsze, że z nim wszystko okej. Siedzi sobie główką w dół, plecki z lewej, nogami gmera po prawej stronie. szyjka krótka, ale zamknięta. następny termin na 11 kwietnia i mam zamiar wytrzymać, a potem już niech maluch sam zdecyduje co i jak
Super że wszystko dobrze

kejka, kabriela, minimonix, lulka powodzenia na wizytach, kciuki za dobre wiadomości

pępkowe
napewno jakieś opijanie będzie ale szczerze to nie myślę o tym, powiedziałam mężowi że albo jak będe jeszcze w szpitalu ale dopiero później, napewno nie w kilka dni po powrocie do domu.
pewne jest że rodzice, rodzeństwo bedą chcieli zobaczyć małą i będą odwiedzać ale myślę że tak na spokojnie na kawe i ciastko.
większa impreza to może później razem z parapetówką którą mamy zaległą

kosmetyki
ja mam z babydream, krem linomag różowy, sudocrem.
akinomka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:25   #3357
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Trzymam kciuki za wizyty dziewczyny Ja mam ostatnia niby w czwartek po swietach, a potem dzien po terminie jesli nie urodze - gmeranie w pipce na wywolanie W ogole cos mnie zaczal pobolewac brzuch jak na okres, ale leciutko na razie. A mlody wciska sie na dol Ale poza tym cisza wiec jeszcze sie pokulam pewnie. I chyba wychodzi mi to siedzenie Pawla uparcie po prawej stronie, bo jak nic mnie zbytnio nie bolalo tak dzis prawe wiezadlo w pachwinie mi daje popalic A dodatkowo mam jakis irracjonalny zjazd nastroju w sprawie mojej pracy, jestem w polowie ostatniego rozdzialu a czuje sie gorzej niz jak zaczynalam pisac, ciagle mi sie wydaje ze w zyciu tego nie skoncze Ach ta cionza
GGI, trzymaj sie w tym szpitalu. Szkoda ze na swieta lezysz, ale na Wielkanoc zawsze jakos latwiej poza domem niz na Boze Narodzenie. Przynajmniej ja tak mam
spanie a siku
Ja tezwstaje gora raz w nocy, chyba bym padla na nos jakbym miala wstawac co godzine Moja siostra mnie tak straszyla bo ona w koncowce wstawala co 2 h, no chyba mi to nie grozi jednak, chociaz kto tam wie
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018

Edytowane przez justyna_fli
Czas edycji: 2016-03-21 o 10:27
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:28   #3358
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez annihilate Pokaż wiadomość
No to ja na siusiu zwykle raz wstaje, no dzisiaj wyjątkowo 2 razy mi się zdarzyło

Cesarka - ja też się boję jakby mi mieli robić. Boję się znieczulenia, przecięcia mięśni brzucha, nawet wizja blizny na brzuchu mnie przeraża bo tą bym widziała, a w kroczu to nie widzę i jeszcze cała ta otoczka po cesarce, pionizacja, leżenie w łóżku przez ileś godzin, późniejsza możliwość bycia z dzieckiem non stop niż przy sn i no ta cesarka na zimno gdy dziecko nie przygotowane do porodu też mnie przeraża, bo to nie jest dobre dla maleństwa. Ale rozumiem, że czasami nie ma wyjścia i cc musi być i absolutnie tego nie potępiam. W razie czego sama bym się na cesarkę zgodziła i wcale nie czuła bym się gorsza od rodzącej sn. Moje obawy pewnie w dużej mierze wynikają z tego, że sn już znam trochę a cc to tylko tyle co przeczytam czy usłyszę.

Jak bym siebie czytała ale bedzie co na być
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:29   #3359
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Oj. Jeszcze trochę musisz wytrzymać.
To będą cię trzymać w szpitalu już do samego porodu?
no mam nadzieje że nie zostawią mnie do końca bo tak jak pisałam wczesniej chce rodzić w innym szpitalu a tak dokładnie to chce zeby mi moja lekarka zrobiła cc.
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 10:29   #3360
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Ja może bym więcej robiła, ale nie chce urodzić jak teście będą. W momencie jak moja mama stanie w drzwiach, będę spokojna Z Martynka od 38 tyg latalam, sprzatalam, schody, sklepy....a miałam skrócona szyjkę wcześniej. Urodziłam 4 dni przed terminem
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 10:55:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.