Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-29, 20:23   #3061
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
krem samoopalajacy i no-scar

Takie oto sa składniki kremu No-scar

Składniki wg INCI:

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerine, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, Parfum, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate.

mam w zwiazku z tym pytanie, czy jesli uzywa sie tego kremu to czy jest sens uzywania kremu samaopalajacego.
Bardzo lubie samoopalajacy krem yves rocher ładnie brazowi twarz, a mam zamiar uzywac kremu no-scar, czy jest tam jakis skladnik wybielajacyi czy wogóle warto brazowoc twarz poczym ja wybielic, a moze jeden krem drugiemu w niczym nie przeszkadza??
prosze o dop
oaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 22:31   #3062
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV-dzieki
Wlasnie tez myslalam zeby ten 1 brac(pozatym moge kupic go na miejscu-ten drugi musialabym zamawiac)
Dzieki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 23:29   #3063
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny co sadzicie o skladzie tego kremu?Wiem ze ochrona pewnie zerowa-ale konczy mi sie mleczko Avene(i jestem troche zmeczona jego zapachem)-i kupilam cos na szybkiego-ten krem jest bezzapachowy-tzn czuje zapach rozany-b lekki-alkoholu nie wyczuwam,mimo iz jest prawie na samym poczatku skladu-czy myslicie ze ten krem bedzie dobrze nawilzal?

Aubrey Organics Natural Sun SPF 20 Unscented Sunscreen

Active Ingredients INCI: Padimate O (PABA Ester), Titanium Dioxide. Inactive Ingredients INCI: Aqua, Aloe barbadensis (aloe) leaf juice*, cetyl alcohol (coconut fatty alcohol), alcohol denat., Simmondsia chinensis (jojoba) oil*, Glycine soja (soybean) oil, Aloe barbadensis (aloe) leaf extract, glyceryl linoleate and glyceryl linolenate (vitamin F), Rosa rubiginosa (Rosa Mosqueta&reg seed oil*, glycerin, Epilobium angustifolium (willowherb) extract, silica, tocopheryl acetate (vitamin E), lecithin, Citrus grandis (grapefruit) seed extract, Hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), Daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.
Niesmialo sie przypomne z moim kremem jeszcze


I przy okazjii-czy ten filtr jest fotostabilny ?I czy wogole jest cos warty pod wzgledem skladu?(nawilzanie)
Nature's Gate Organics Be SOLective - Sunscreen For Face
Active Ingredients: Avobenzone (2%), Octinoxate (7.5%), Octisalate (5%), Octocrylene (6%), Oxybenzone (6%)

Inactive Ingredients: Water, C12-15 Benzyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Octyldodecyl Neopentanoate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Sorbitan Stearate, PEG 100 Stearate, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Symphytum Officinale Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Rosa Canina Seed Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Seed Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Dimethicone, Panthenol, Allantoin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Phospoholipids, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Carbomer, Cetyl Dimethicone, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Butylene Glycol, Disodium EDTA

Dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 09:29   #3064
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Bardzo chwalona na KWC... Oto skopiowany skład:

Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin
Warta jest coś? Ma jakieś potencjalne zapychacze? Z góry wielkie dzięki
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 09:31   #3065
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o pomoc , mam tą baze:

L'OREAL UV PERFECT SPF50/PA+++

niestety nie moge znależć w internecie składu a na pudełku skład jest napisany po japońsku . Czy ten filtr będzie stabilny?Wiem że koncern L'oreal ma stabilne filtry i dlatego ją kupiłam w ciemno.

Z góry bardzo Wam dziękuje
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 09:34   #3066
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc , mam tą baze:

L'OREAL UV PERFECT SPF50/PA+++

niestety nie moge znależć w internecie składu a na pudełku skład jest napisany po japońsku . Czy ten filtr będzie stabilny?Wiem że koncern L'oreal ma stabilne filtry i dlatego ją kupiłam w ciemno.

Z góry bardzo Wam dziękuje
Tak, filtry L'oreala są stabilne. Njprawdopodobniej jest oparty na Mexorylach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 09:36   #3067
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje!
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 12:40   #3068
kluska25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 221
INCI: Aqua(Water), CentaureaCyanus (Cornflower) Distillate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Squalane, Leontopodium Alpinum extract, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Xanthan gum, Lonicera Caprifolium, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalol, Benzyl Benzoate, Limonene.

Czy ten krem będzie odpowiedni do suchej wrażliwej cery? Mam 26 lat.
Dziękuję za pomoc.

Krem na dzień do skóry suchej z extraktem Szarotki marki Jardins de Lune
Zaleca się w przedziale wiekowym 25-30 lat.
Producent zaznacza, że jest to krem bezalkoholowy, bez barwnika, bez syntezy.
Prosiłabym o rozszyfrowanie składu

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-01-31 o 12:25
kluska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 13:00   #3069
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kluska25 Pokaż wiadomość
INCI: Aqua(Water), CentaureaCyanus (Cornflower) Distillate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Squalane, Leontopodium Alpinum extract, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Xanthan gum, Lonicera Caprifolium, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalol, Benzyl Benzoate, Limonene.

Czy ten krem będzie odpowiedni do suchej wrażliwej cery? Mam 26 lat.
Dziękuję za pomoc.
Musisz napisać dokładnie co to za krem - nazwa, producent.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 13:03   #3070
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[QUOTE=anastazjaaa2;643101 4] to jeszcze ten drugi kremik, mam nadzieję że się przyda

Sebum Control Clarena

Skład :
aqua, simmondsia chinensis ( jojoba ) seed oil, isopropyl palmitate, ethylhexyl stearate, corn starch modified, glycerin, propylene glycol, chamomilla recucita (matricaria ) flower extract, calendula officinalis flower extract, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, carbomer,xanthan gum, disodium edta, allantoin, triclosan, cetyl phosphate, salicylic acid, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, urea, tocopheryl acetate, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, d-limonene


krem normalizująco- łagodzący, beztłuszczowy, lekki, przeznaczony do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Preparat intensywnie nawilża jednocześnie normalizując tłuste partie skóry. Reguluje wydzielanie łojowe, działa bakteriobójczo i keratolitycznie przyspieszając gojenie stanów zapalnych.

To tyle od producenta


Może jakaś dobra duszyczka pomoże?, Już sama nie wiem czy go wyrzucić, czy dać mu szansę? tochę za wysoko w składzie chyba jest ten triclosan, podobno rakotwórczy i szkodliwy?


kluska25 napisz nazwe i producenta tego kremu, będzie łatwiej
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 07:24   #3071
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu tych peelingów? Czy istnieje jakaś "składowa" różnica w tym, że jeden jest mocny, a drugi bardzo mocny?
Chyba zamówię ten mocny bo peelingu używam często (co 2-3 dni) i taki aż bardzo mocny nie jest mi porzebny, ale ogólnie czy składy są w porządku?

ZIAJA PRO Zielona(czyli program do cery tłustej i mieszanej) Peeling z mikrogranulkami / MOCNY

Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Thymus Vulgaris Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.

ZIAJA PRO Zielona Peeling z mikrogranulkami / BARDZO MOCNY

Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.

I jeszcze czy składy tych serum (również cera mieszana i tłusta ) są godne uwagi?

PRO Zielona Serum normalizujące

Aqua (Water), Glycerin, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.

PRO Zielona/Niebieska Serum energizująco - dotleniające

Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Laminaria Digitata Extract, Propylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.

z góry BARDZO dziękuję
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011

Edytowane przez Ani@1987
Czas edycji: 2008-01-31 o 14:30
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 07:48   #3072
illuminar
Rozeznanie
 
Avatar illuminar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa - najczęściej
Wiadomości: 707
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zastanawiałam się gdzie to napisać a że sprawa tyczy się składu, postanowiłam poruszyć ją tutaj.
Wczoraj kupiłam emulsję AVENE very high protection 50+ do skóry wrażliwej normalnej lub mieszanej, jednak
kiedy porównałam składy mojego produktu z opisem (składem) na KWC stwierdziłam że diametralnie się różnią.

Tutaj jest skład produktu z KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790

tutaj z mojego pudełka:

avene thermal spring water (avene aqua). ethylhexyl methoxycinnamate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, water (aqua), butylene glycol, C12-15 alkyl benzoate, cyclomethicone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, ptfe, dimethicone, cetearyl alcohol, C20-22 alkyl phosphate, polymethyl methacrylate, C20-22 alcohols, caprylic/capric triglyceride, chlorphenesin, coco-glucoside, cucurbita pepo (pumpkin) seed oil (cucurbita pepo), decyl glucoside, disodium edta, fragrance (parfum), hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, polysorbate 60, propylene glycol, sorbic acid, squalane, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, triethanolamine, triethoxycaprylylsilane, trimethoxycaprylylsilane, xanthan gum, zinc oxide


Dziewczyny czy to jet jakaś nowa wersja tego filtra czy może wkradł się błąd na KWC? Zgłupiałam, kupiłam go z myśla że nie ma w nim caprylic/capric triglyceride a jednak okazało się że jest to świństwo
Może ktoś pokusi się o analizę tego składu.
Dodam jeszcze że nie działa link w wątku Lista zanalizowanych kosmetyków dotyczący AVENE emulsja 50+
__________________
28.03.2006
http://www.suwaczek.pl/cache/d4238c853d.png
illuminar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 09:26   #3073
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kuleczka24 Pokaż wiadomość
MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Bardzo chwalona na KWC... Oto skopiowany skład:

Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin
Warta jest coś? Ma jakieś potencjalne zapychacze? Z góry wielkie dzięki
Podbijam pytanie o tą bazę bo też jestem zainteresowana.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 12:24   #3074
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
to jeszcze ten drugi kremik, mam nadzieję że się przyda

Sebum Control Clarena

Skład :
aqua, simmondsia chinensis ( jojoba ) seed oil, isopropyl palmitate, ethylhexyl stearate, corn starch modified, glycerin, propylene glycol, chamomilla recucita (matricaria ) flower extract, calendula officinalis flower extract, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, carbomer,xanthan gum, disodium edta, allantoin, triclosan, cetyl phosphate, salicylic acid, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, urea, tocopheryl acetate, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, d-limonene


krem normalizująco- łagodzący, beztłuszczowy, lekki, przeznaczony do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Preparat intensywnie nawilża jednocześnie normalizując tłuste partie skóry. Reguluje wydzielanie łojowe, działa bakteriobójczo i keratolitycznie przyspieszając gojenie stanów zapalnych.

To tyle od producenta

A...i muszę wywalić mój nowy żel do mycia twarzy....drugie miejsce w składzie -Sodium Laureth Sulfate...
Jeśli dobrze tolerujesz glicerynę o ilej jojoba w skłądach to krem powinien być w porządku. Podoba mie sie spora zawartosc kwasu HA i duzo wyciągów roślinnych.

AHA, widze kwas salicylowy, czyli jest to preparat zdecydowanie nie na dzien i raczej z tego co pamietam, chciałas go uzywac w przerwie miedzy innymi porduktami kwasowymi - nie nadaje sie, bo sam ma kwasy Dlatego producent twierdzi ze ma działanie normalizujące.

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
moge prosic o analize? mam cere ostatnio wysuszoną na wiór nie wiem od czego i musze nawilżac...ale moje pory uwielbiaja sie zapychac i jeszcze mam troche wyprysków.
z przykroscia stwierdzam ze calma nawilzajaca mnie chyba zapychaproboje do niej wracac ale za kazdym razem jakies pogorszenie wiec szukam dobrego nawilzacza niezapychacza

Iwostin, Krem intensywnie nawilżający SPF 20 (nowa wersja)

Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

caprylic/capric triglyceride ups... to chyba zapycha... a chyba jest wysoko w skłądzie((:
No ten krem to ma sporo zapychaczy....a czy on nie był już analizowany??

Anyway, duzo tłustych emolientów: trójglicerydy, parafina, gliceryna, itd - zaznaczyłam na czarno.

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
a moze ten lepszy:

Iwostin, Sensitia, Krem nawilżający (nowa wersja)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascrobic Acid, Citric Acid

Jak dla mnie, jeśłi chodzi o potencjlane zapychanie ot jest dokłądnie to samo. Iwostiny sa zdecydowanie dla osób o suchych cerach, albo mało podatnych na zapychanie.

Cytat:
Napisane przez oaza Pokaż wiadomość
Takie oto sa składniki kremu No-scar

Składniki wg INCI:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerine, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, Parfum, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate.

mam w zwiazku z tym pytanie, czy jesli uzywa sie tego kremu to czy jest sens uzywania kremu samaopalajacego.
Bardzo lubie samoopalajacy krem yves rocher ładnie brazowi twarz, a mam zamiar uzywac kremu no-scar, czy jest tam jakis skladnik wybielajacyi czy wogóle warto brazowoc twarz poczym ja wybielic, a moze jeden krem drugiemu w niczym nie przeszkadza??
prosze o dop
Nie potrafię pomóc. Nie wiem na jakiej zasadzie działą ten krem - on złuszcza? Jeśli tak, to niebardzo z samoopalaczem. Moze Hex wie o nim cos więcej...?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 12:28   #3075
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przeszukałam ten wątek i listę zanalizowanych kosmetyków i nie znalazłam analizy tego co chcę, czyli Rozświetlającej emulsji Optimals Radiance Energy, Oriflame.

Skład:
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, HELIANTHUS ANNUUS, STEARIC ACID, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM POLYACRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, PHOSPHOLIPIDS, CALLUNA VULGARIS, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE, PROPYLPARABEN, FAEX, ISOBUTYLPARABEN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM HYALURONATE, DISODIUM PHOSPHATE, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM BENZOATE, SODIUM METABISULFITE, SODIUM SULFITE, CHONDRUS CRISPUS, DISODIUM SUCCINATE, POTASSIUM PHOSPHATE, ASPARTIC ACID, CI 77891, CI 77019, CI 77491, CI 19140, CI 14700

Chodzi mi analizę pod kątem czy faktycznie ta emulsja jest w stanie rozświetlić i rozjaśnic cerę czy to tylko pic na wodę i fotomontaż?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 12:28   #3076
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kluska25 Pokaż wiadomość
INCI: Aqua(Water), CentaureaCyanus (Cornflower) Distillate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Squalane, Leontopodium Alpinum extract, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Xanthan gum, Lonicera Caprifolium, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalol, Benzyl Benzoate, Limonene.

Czy ten krem będzie odpowiedni do suchej wrażliwej cery? Mam 26 lat.
Dziękuję za pomoc.

Krem na dzień do skóry suchej z extraktem Szarotki marki Jardins de Lune
Zaleca się w przedziale wiekowym 25-30 lat.
Producent zaznacza, że jest to krem bezalkoholowy, bez barwnika, bez syntezy.
Prosiłabym o rozszyfrowanie składu

Eee....bez syntezy? A co to znaczy?

Ale kremik bardzo ciekawy - z kategorii "ekologicznych". Dużo wyciągó rośłinnych o działaniu anyoksydacyjnym, mysle ze warto spróbwać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 12:32   #3077
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kuleczka24 Pokaż wiadomość
MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Bardzo chwalona na KWC... Oto skopiowany skład:

Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin
Warta jest coś? Ma jakieś potencjalne zapychacze? Z góry wielkie dzięki
Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie o tą bazę bo też jestem zainteresowana.
Ponieważ jest to baza, a podstawą bazy są silikony, to odpuszczam sobie komentowanie ich obecności

Co do fotostabilności tej bazy to mam zastrzezenia, tzn nie moze sie ona równac filtrom aptecznym, gdyz oparta jest na tlenku cynku (mineralny) i na parsolu 1789 - oba filtry dosyc stare i niezbyt zaawansowane techologicznie, ochronę dadzą na jakies 2h. No i parsol ulegnie destabilizacji poprzez talk czy mikę z kosmetyków kolorowych.

Takze: nie liczymy na baze jako filtr, ale jako baza do wiązania make-upu ze skóra to może być.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 12:35   #3078
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
przeszukałam ten wątek i listę zanalizowanych kosmetyków i nie znalazłam analizy tego co chcę, czyli Rozświetlającej emulsji Optimals Radiance Energy, Oriflame.

Skład:
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, HELIANTHUS ANNUUS, STEARIC ACID, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM POLYACRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, PHOSPHOLIPIDS, CALLUNA VULGARIS, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE, PROPYLPARABEN, FAEX, ISOBUTYLPARABEN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM HYALURONATE, DISODIUM PHOSPHATE, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM BENZOATE, SODIUM METABISULFITE, SODIUM SULFITE, CHONDRUS CRISPUS, DISODIUM SUCCINATE, POTASSIUM PHOSPHATE, ASPARTIC ACID, CI 77891, CI 77019, CI 77491, CI 19140, CI 14700

Chodzi mi analizę pod kątem czy faktycznie ta emulsja jest w stanie rozświetlić i rozjaśnic cerę czy to tylko pic na wodę i fotomontaż?
Dla mnie to lekki, beztłuszczowy nawilżacz. W rozświetlenie nie wierze: ani sztuczne (bo nie ma miki w składzie) ani to prawdziwe. jest co prawda witamina C, ale w mało stabilnej postaci, raczej nic nie zdziała.

Ale dla osób o skórze mieszanej/ tłustej to moze byc dobry kremik nawilżający. I o dziwo, nie wepchali tu poliakrylamidu (albo ja go nie widze).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 13:15   #3079
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dla mnie to lekki, beztłuszczowy nawilżacz. W rozświetlenie nie wierze: ani sztuczne (bo nie ma miki w składzie) ani to prawdziwe. jest co prawda witamina C, ale w mało stabilnej postaci, raczej nic nie zdziała.

Ale dla osób o skórze mieszanej/ tłustej to moze byc dobry kremik nawilżający. I o dziwo, nie wepchali tu poliakrylamidu (albo ja go nie widze).
dziękuję zaczęłam go używać parę dni temu i jestem właśnie zadowolona z efektów nawilżających, ale ciekawa byłam, czy ta wit. C coś da
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 15:41   #3080
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje L_V ... to ja nie wiem co robic... mam sucha buzke ostatnio ale nie moge znalezc nic odpowiedniego przez to zapychanie...sama juz nie wiem,...
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 18:40   #3081
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Niesmialo sie przypomne z moim kremem jeszcze

Dziewczyny co sadzicie o skladzie tego kremu?Wiem ze ochrona pewnie zerowa-ale konczy mi sie mleczko Avene(i jestem troche zmeczona jego zapachem)-i kupilam cos na szybkiego-ten krem jest bezzapachowy-tzn czuje zapach rozany-b lekki-alkoholu nie wyczuwam,mimo iz jest prawie na samym poczatku skladu-czy myslicie ze ten krem bedzie dobrze nawilzal?

Aubrey Organics Natural Sun SPF 20 Unscented Sunscreen
Active Ingredients INCI: Padimate O (PABA Ester), Titanium Dioxide. Inactive Ingredients INCI: Aqua, Aloe barbadensis (aloe) leaf juice*, cetyl alcohol (coconut fatty alcohol), alcohol denat., Simmondsia chinensis (jojoba) oil*, Glycine soja (soybean) oil, Aloe barbadensis (aloe) leaf extract, glyceryl linoleate and glyceryl linolenate (vitamin F), Rosa rubiginosa (Rosa Mosqueta&reg seed oil*, glycerin, Epilobium angustifolium (willowherb) extract, silica, tocopheryl acetate (vitamin E), lecithin, Citrus grandis (grapefruit) seed extract, Hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), Daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.


I przy okazjii-czy ten filtr jest fotostabilny ?I czy wogole jest cos warty pod wzgledem skladu?(nawilzanie)

Nature's Gate Organics Be SOLective - Sunscreen For Face
Active Ingredients: Avobenzone (2%), Octinoxate (7.5%), Octisalate (5%), Octocrylene (6%), Oxybenzone (6%)

Inactive Ingredients: Water, C12-15 Benzyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Octyldodecyl Neopentanoate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Sorbitan Stearate, PEG 100 Stearate, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Symphytum Officinale Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Rosa Canina Seed Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Seed Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Dimethicone, Panthenol, Allantoin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Phospoholipids, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Carbomer, Cetyl Dimethicone, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Butylene Glycol, Disodium EDTA

Dziekuje

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 11:27   #3082
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o kompleksową analizę - czy warto, czy będzie dobrze nawilżać i odżywiać skórę, czy nie podrażni. I przede wszystkim, czy w ogóle warto i które najlepsze?

The Body Shop, Aloe Protective Serum

Skład: Aloe Barbadensis Gel, Water, Pentylene Glycol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Butylene Glycol, Dimethicone, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Lanolin, Polysilicone-11, Sodium Hydroxide, Bisabolol, Lecithin, Disodium EDTA, Tocopherol, Avena Sativa (Oat) Bran Extract.

The Body Shop, Vitamin E Moisture Serum

Skład: Water, Cyclomethicone, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Dimethicone, Honey, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Caesalpinia Spinosa Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Xanthan Gum, Methylparaben, Fragrance, Sodium Hydroxide, Avena Strigose Seed Extract, Lecithin, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Benzyl Benzoate, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Linalool, Potassium Sorbate, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone.

The Body Shop, Moisture White Brightening Serum

Skład: Water, Glycerin, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Behenyl Alcohol, PEG-100 Hydrogenated Castor Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Glyceryl Stearate, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Lactylate, Methylparaben, Xanthan Gum, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Propylparaben, Fragrance, Glycyrrhiza Glabra (Liquorice) Root Extract.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 11:49   #3083
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Niesmialo sie przypomne z moim kremem jeszcze

Dziewczyny co sadzicie o skladzie tego kremu?Wiem ze ochrona pewnie zerowa-ale konczy mi sie mleczko Avene(i jestem troche zmeczona jego zapachem)-i kupilam cos na szybkiego-ten krem jest bezzapachowy-tzn czuje zapach rozany-b lekki-alkoholu nie wyczuwam,mimo iz jest prawie na samym poczatku skladu-czy myslicie ze ten krem bedzie dobrze nawilzal?

Aubrey Organics Natural Sun SPF 20 Unscented Sunscreen
Active Ingredients INCI: Padimate O (PABA Ester), Titanium Dioxide. Inactive Ingredients INCI: Aqua, Aloe barbadensis (aloe) leaf juice*, cetyl alcohol (coconut fatty alcohol), alcohol denat., Simmondsia chinensis (jojoba) oil*, Glycine soja (soybean) oil, Aloe barbadensis (aloe) leaf extract, glyceryl linoleate and glyceryl linolenate (vitamin F), Rosa rubiginosa (Rosa Mosqueta&reg seed oil*, glycerin, Epilobium angustifolium (willowherb) extract, silica, tocopheryl acetate (vitamin E), lecithin, Citrus grandis (grapefruit) seed extract, Hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), Daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.


I przy okazjii-czy ten filtr jest fotostabilny ?I czy wogole jest cos warty pod wzgledem skladu?(nawilzanie)

Nature's Gate Organics Be SOLective - Sunscreen For Face
Active Ingredients: Avobenzone (2%), Octinoxate (7.5%), Octisalate (5%), Octocrylene (6%), Oxybenzone (6%)

Inactive Ingredients: Water, C12-15 Benzyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Octyldodecyl Neopentanoate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Sorbitan Stearate, PEG 100 Stearate, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Symphytum Officinale Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Rosa Canina Seed Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Seed Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Dimethicone, Panthenol, Allantoin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Phospoholipids, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Carbomer, Cetyl Dimethicone, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Butylene Glycol, Disodium EDTA

Dziekuje
Produkt Aubrey - filt kiepściutki, w dodatku użyli stareeeego skąłdnika PABA - działą silnie alergizująco. Poza tym skąłd OK, ale Elfie, czy Ciebie jojoba nie zapycha?

Filtr Nature's gate Organic - oparty głownie na parsolach, więc ochrona na 2 godziny. Dodatkowo dochodzi kwestia destabilizacji tralkiem i miką z kosmetyków kolorowych. Reszta składu OK.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 11:54   #3084
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o kompleksową analizę - czy warto, czy będzie dobrze nawilżać i odżywiać skórę, czy nie podrażni. I przede wszystkim, czy w ogóle warto i które najlepsze?

The Body Shop, Aloe Protective Serum

Skład: Aloe Barbadensis Gel, Water, Pentylene Glycol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Butylene Glycol, Dimethicone, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Lanolin, Polysilicone-11, Sodium Hydroxide, Bisabolol, Lecithin, Disodium EDTA, Tocopherol, Avena Sativa (Oat) Bran Extract.

The Body Shop, Vitamin E Moisture Serum

Skład: Water, Cyclomethicone, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Dimethicone, Honey, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Caesalpinia Spinosa Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Xanthan Gum, Methylparaben, Fragrance, Sodium Hydroxide, Avena Strigose Seed Extract, Lecithin, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Benzyl Benzoate, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Linalool, Potassium Sorbate, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone.

The Body Shop, Moisture White Brightening Serum

Skład: Water, Glycerin, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Behenyl Alcohol, PEG-100 Hydrogenated Castor Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Glyceryl Stearate, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Lactylate, Methylparaben, Xanthan Gum, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Propylparaben, Fragrance, Glycyrrhiza Glabra (Liquorice) Root Extract.

Najbardziej z tych trzech podoba m się to serum z alesem - własciwie do niczego się nie przyczepię, dużo wartościowych składników i w sensownej ilości. Nawilżanie powinno być satysfakcjonujące dzięi aloesowi, lecytynie, wyciągowi z ryżu, soji (fitohormony).

Drugie miejsce - serum z witaminą E, które oprócz tejże witaminy ma jeszcze w skłądzie miód (uwaga alergicy), proteny ryżowe i zbożowe. Ciekawe, mogłoby byc mniej silikonowe, ale pod makijaż się nadaje.

Jeśłi chodzi o produkt nr 3, czyli serum rozjaśniające, to jestem na nie. SKłądnikiem rozjasniajacym miała tu byc witamina C, ale jest tutaj w mało aktynej biologicznie i nało stabilnej postaci, wiec cudów nie bedzie. Lepiej kupic serum z BU.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 12:02   #3085
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

firma kompletnie nieznana rodem z Filipin
RDL-Baby face -hydroquinone tretinoin 2 (jest tez 1 i 3 )
Anti-Acne Depigmentating Agent
sklad
100 ml zawiera hydroquinone 100mg,tretinoin 625mg destilled water,ethyl alcohol.(wersja 3-ma chyba silniejsze dzialanie bo hydroquinon 4g,a tretinoin 2mg.
co wy na to? dodam ze tanie to jak barszcz na nasze jakies 6-12 zl
na pólce stoi jeszcze cos z firmy Extraderm tez o podobnym skladzie i tez z Filipin
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 12:09   #3086
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
firma kompletnie nieznana rodem z Filipin
RDL-Baby face -hydroquinone tretinoin 2 (jest tez 1 i 3 )
Anti-Acne Depigmentating Agent
sklad
100 ml zawiera hydroquinone 100mg,tretinoin 625mg destilled water,ethyl alcohol.(wersja 3-ma chyba silniejsze dzialanie bo hydroquinon 4g,a tretinoin 2mg.
co wy na to? dodam ze tanie to jak barszcz na nasze jakies 6-12 zl
na pólce stoi jeszcze cos z firmy Extraderm tez o podobnym skladzie i tez z Filipin

Łoooo
To turbo-rozjaśniający środek. Naprawdę bardzo mozny, niektórzy dermatolodzy twierdzą, że po hydroquinone powinno się sięgać kiedy wszelkie inne metody rozjasnianai przebarwien zawodzą. Tutaj jest jeszcze połączony z tretinoiną - na pewno będzie to miało silne właściwości cofające efekty fotostarzenia. Jednak podrażnienie i łuszczenie też może byc porządne.

Skąd to mozna wziąć?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 12:10   #3087
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Najbardziej z tych trzech podoba m się to serum z alesem - własciwie do niczego się nie przyczepię, dużo wartościowych składników i w sensownej ilości. Nawilżanie powinno być satysfakcjonujące dzięi aloesowi, lecytynie, wyciągowi z ryżu, soji (fitohormony).

Drugie miejsce - serum z witaminą E, które oprócz tejże witaminy ma jeszcze w skłądzie miód (uwaga alergicy), proteny ryżowe i zbożowe. Ciekawe, mogłoby byc mniej silikonowe, ale pod makijaż się nadaje.

Jeśłi chodzi o produkt nr 3, czyli serum rozjaśniające, to jestem na nie. SKłądnikiem rozjasniajacym miała tu byc witamina C, ale jest tutaj w mało aktynej biologicznie i nało stabilnej postaci, wiec cudów nie bedzie. Lepiej kupic serum z BU.
Dziękuję bardzo. W takim razie wezmę to z aloesem. Nie chcę za dużo silikonów, bo ostatnio jakoś mi nie służą i mam wrażenie, że się pod nimi uduszę.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 12:11   #3088
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo. W takim razie wezmę to z aloesem. Nie chcę za dużo silikonów, bo ostatnio jakoś mi nie służą i mam wrażenie, że się pod nimi uduszę.

To zdecydowanie to
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 15:58   #3089
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

wow --tak myslalam ze to cos bardzo mocnego na wybielanie ,,,,tak jak pisalam to tani kosmetyk z Filipin ale dostepny w krajach arabskich gdzie mieszkam ,wiadomo Arabki i wszelkie inne ciemnoskore kobiety marza o jasnej karnacji a my bladolice odwrotnie ,Dlatego w kazdej drogerii aptece czy zwyklym spozywczym pelno takich cudow ,.ja mam wielka plame na łuku jarzmowym a poza tym skore jak podeszwe wiec sprobuje na sobie skutecznosc wybielania tym kremem -chyba zaczne od razu od kremu number 2,--- o rezultatach poinformuje w odpowiednim watku wybielajacym ..bede wyszukiwac jakis nowosci na tym rynku pozdrawiam -u mnie dzis burza piaskowa.hi hi hii
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 17:13   #3090
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V-dziekujeFiltr Aubrey idzie do zwrotu-uzylam raz ale nie dosc ze kiepski pod wzgledem ochrony to jeszcze makijaz na nim marnie wyglada.Co do jojoba-masz racje wole nie ryzykowac


L_V- a co sadzisz o tym?(stabilnosc nawilzanie)Ciekawa jestem czy bedzie nawilzal podobnie do mleczka Avene(niestety meczy mnie zapach w Avene a ten jest bezzapachowy)

ROC Minesol SPF50+ Fluid Cream for Face
Ingredients: Aqua, Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Tridecyl Salycilate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, VP/Eicosene Copolymer, Titanium Dioxide, Styrene/Acrylates Copolymer, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glycerin, Silica, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Glycerides, Cyclopentasiloxane, Hydrolized Wheat Protein, PG-Propyl Methylsilanediol, Chrysanthemum Parthenium, Linseed Acid, Alumina, Potassium Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Decyl Glucoside, PEG-8 Laurate, Polysorbate 20, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Polyacrylate-13, Cetearyl Alcohol, Polyisobutene, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben.

Dziekuje Ci bardzo
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.