okropna skóra.... po depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-14, 16:03   #1
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna

okropna skóra.... po depilacji


Jakis rok temu zaczełam depilowac nog woskiem, depilatorem..wlosy zaczely mi wrastac więc je wyciagałam.Pozniej golilam nogi a teraz znow depiluje, gdyz wlosy sa bardzo twarde i musialam goic nogi codziennie.Problem z wrastajacymi wlosami nadal jest..ale z tym sobie jakos radze.Jednak mam okropne przebarwienia, skora jest czerwonawa..jednym słowem nogi wygladaja nieestetycznie,a do tego dochodza czarne kropki po włskach(jak pocine wychodzi jakby włosek). Nie wiem co robic.Jestem zrozpaczona jest lato, a ja nie moge chodzic w sukienkach itd.prosze poradzic mi co mam robic!!
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 17:01   #2
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: okropna skóra.... po depilacji

Niestety z tym nic nie da sie zrobić. Ja też mam takie nogi (efekt 5 lar stosowania depilatora, ale zaczęło się już po roku) Poszłam z moimi nogami do kosmetyczki, ona powiedziała że jak bardzo chcę to mozemy zaryzykować zabieg, który normalnie wykonuje się na twarz (neoderma). Polega to na ścieraniu ziołami naskórka. Ale to by mnei za drogo wyniosło, więc zrezygnowałam. Używaj narazie samoopalacza, wtedy tak nie widać http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 17:35   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: okropna skóra.... po depilacji

mam podobny problem, no właściwie ten sam. Tyle, że na moich łydkach mam od tego wyciągania wrastających włosków paskudne kropki, takie jakby blizenki. Wydaje mi się, że warto nogi smarować jakimś regulująco- złuszczającym kremem z kwasami (do skóry trądzikowej) - pomoże on zmiękczyć i wygładzić skórę a dodatkowo rozjaścić ślady po majstrowaniu przy wrastających włoskach. Ja obecnie smaruję łydki Sebium K2 - ma kwasy, działa antybakteryjnie, no i nie wysusza tak bardzo ale zastanawiam sie czy blizenek nie potraktować Glyco-A w celu ich rozjaśnienia. Walka z tymi problemami niestety jest długa i kosztowna http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif Wydaje mi się, że skuteczne byłoby złuszczanie kwasami u dermatologa, ale nawet nie chce wiedzieć ile to by mogło kosztować. http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif

Bezpośrednio po depilacji woskiem polecam unikac kontaktu z wodą - zawiera drobnoustroje przyczyniające się do stanów zapalnych, ja przecieram nogi tonikiem antybakteryjnym. Polecam też spryskanie ich Panthenolem w piance- dobrze łagodzi podrażnienia, nawilża.

Tyle moich doświadczeń, ech czasem myślę, że niech piorun strzeli kobiete, która pierwsza zaczeła golić nogi, to zakrawa o cywilizacyjne nieszczęście http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon12.gif

Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 18:37   #4
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: okropna skóra.... po depilacji

zgadzam sie..nie wiem co za kretynka to wymyslila...prwde mowiac to przezywam koszmar..juz drugie lato chodze w spodniach przy najweikszych upalach http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif Chlopak ma zal ze nie okazuje nogi strasznie mu mnie zal ze tak sie mecze..http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 18:40   #5
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: okropna skóra.... po depilacji

a jaki samoopalacz stosujesz?????
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 19:12   #6
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: okropna skóra.... po depilacji

Właśnie dlatego boję się zacząć używać depilatora. Golę nogi maszynką i są gładziutkie, bez czarnych plamek czy zaczerwienienia. Oczywiście efekt głatkich nóg utrzymuje sie o wiele, wiele, wiele krócej niż po depilatorze, ale wolę golić się co 2 dni i mieć ładne nogi, niż co pare tygodni i przeżywać takie katusze http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Dlatego może spróbuj sie przerzucić na maszynkę http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 19:48   #7
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: okropna skóra.... po depilacji

jak golilam maszynka to musialam to robic CODZIENNIE.poza tym mam wrazenie ze to wlasnie golac mialm tez te czarne kropki( to tak jak z zarosem u mezczyzn-oni maja takie kropki)i sadzielam ze jak bede wyrywac wlosy to ich nie bedzie
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-14, 21:00   #8
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: okropna skóra.... po depilacji

u mnie jak posmaruje samoopalaczem to jest jeszcze gorzej, bo zwykle łapie silniej w miejscach, w których był jakiś stan zapalny, badz jest jakies male uszkodzenie naskórka i jeszcze bardziej uwypukla te zmiany.No ale spróbuj, a nóż ci pomoże. W ubiegłym roku jak mocno opaliłam nogi naturalnym słońcem, to rzeczywiście niechlubne ślady moich depilacyjnych działań jakby zginęły, po prostu nie odcinały się tak na skórze, ale jak opalenizna zeszła to nie było fajnie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon22.gif bo mi się porobiły przebarwienia http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/baba.gif

Czasem jak już sie zeźle bardzo po prostu mieszam podkład z kremem albo balsamem i smaruje całe łydki a no to punktowo jeczcze tuszuje Dermacolem. Nie wygląda to może hiper fajnie, po prostu trochę nienaturalnie ale jak desperacja to desperacja. http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/2mur.gif

ech nie mam już do tego siły http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 21:56   #9
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: okropna skóra.... po depilacji

Ambre solair w sprayu. Ładna opalenizna i nie śmierdzi http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 21:58   #10
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: okropna skóra.... po depilacji

Przerzucenie się na maszynkę też już mam za sobą. Kiedyś zanim zaczęłam uzywać depilatora maszynka była ok. Ale potem zaczęły się robić krostki po goleniu (mimo odpowiedniego nawilżenia potem). Wróciłam do depilatora i staram się nic nie wyciskać.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 22:16   #11
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: okropna skóra.... po depilacji

Niestety problem jest dość typowy, co nie znaczy, że rozwiązanie będzie łatwe. Przede wszystkim nie opalać nóg do czasu zagojenia stanu zapalnego. Zapalenie okołomieszkowe jest procesem przewlekłym i może potrwać kilka miesięcy. Peelingi na nogi są dość dobrym sposobem na uwalnianie wrastających włosków i "zmiękczenie" skóry, ale dość kłopotliwym i kosztownym z racji dużej powierzchni. Z neodermy w tym przypadku bym nie robił. Najlepiej stosować krem z kwasem glikolowym, do tego mocno nawilżający i ew. preparaty przeciwbakteryjne lub antybiotyki miejscowo. Niestety musi je zalecić lekarz. W większości sprawdzają się leki przeciwtrądzikowe. Kwas glikolowy i krem mocno nawilżający np.SVR Xerial 10 lub nawet 30 można stosować samodzielnie. Co do depilacji, to najlepiej w tym czasie stosować krem o depilacji, choć też może wywołać podrażnienia. Najlepiej później nałożyć Alantan plus w maści. Samoopalacz szkodliwy nie jest, ale rzeczywiście mocniej "łapie" w miejscach wystpowania stanu zapalnego.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-16, 09:22   #12
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: do dr W. Jankowiaka

dziekuje za odpoweidz panie doktorzeAle nie o to mi dokładnie chodzilo.Potrafie sobie radzić z wrastającymi włoskami i stanami zapalnymi..tylko chodzi mi co potem...tzn.moja skora na nogach jest w brunatnych kropkach i wyglada niezbyt zdrowo.Co mam zrobic aby to sie zmienilo???
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 09:27   #13
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: do dr W. Jankowiaka

Dziekuje za odpowiedz...ale nie dokładnie o to mi chodziło.Potrafie sobie radzic z wrastajacymi wloskami i stanami zapalnymi...Codzi o to ze moje nogi sa pokryte brunatnymi plamkammi i wygladaja niezdrowo.jakie masci, kremy..lub juz sama nie weim co mam stosowac aby to zmienic???
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 09:38   #14
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: do dr W. Jankowiaka

Przebarwienia niestety mogą być dość głębokie i trwałe, ale jest nadzieja... Należy wykonać średniogłęboki peeling 2-3x w odstępach przynajmniej 2 tygodni (ale nie teraz latem). Może Pani stosować już teraz Unitone 4 2x dziennie, wieczorem GlycoA i ew. jeszcze wieczorem Isotrex(na receptę) po GlycoA. Do tego 2x dziennie witamina C w postaci wchłanialnej, czyli np. Flavo C. Jak ma Pani czas i ochotę to jeszcze raz na tydzień sonoforeza z jontoforezą z witaminą C. Uff... Leczenie to z pewnością pomoże, lecz uczciwie muszę przyznać, że jeśli zaaplikuje to Pani sobie samodzielnie bez kontroli lekarskiej raczej skończy się sporymi podrażnieniami i totalnym zniechęceniem. Ale działa...
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 16:48   #15
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: do dr W. Jankowiaka

dziekuje za odpowiedz...a nie ma tanszej metody???A co to jest ta sonoforeza z jontoforezą z witaminą C??
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 17:56   #16
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: do dr W. Jankowiaka

Leczenie ma być przecież skuteczne. Możemy negocjować i może Pani zrezygnować z zabiegów, pozostając przy samodzienym smarowaniu, choć efekt będzie dużo słabszy i z pewnością wolniejszy. Sonoforeza i jontoforeza to zabegi fizykalne wykorzystujące ultradźwięki i prąd do wtłaczania substancji (leków) w skórę, które w inny sposób by nie przeniknęły. Stosuje się te metody również w kosmetyce, choć w nieco delikatniejszy sposób, niż w medycynie.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 15:43   #17
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: do dr W. Jankowiaka

a czy na cos takiego moze pomóc contractubex????
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-23, 10:09   #18
Mrowczy
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: okropna skóra.... po depilacji

---usuniete---
KRYPTOREKLAMA
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 11:48   #19
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: do dr W. Jankowiaka

Nie pomoże. Preparaty hmaujące przerost blizny są użyteczne w przypadku jej tworzenia, czyli bardzo wcześnie i to najlepiej zanim przerośnie. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego masowania blizn. Na resztę nie pomoże.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-11, 18:12   #20
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Re: do dr W. Jankowiaka

Dzieczyny ja mam ten sam problem . Mam bardzo twarde włoski na nogach ale u mnie to normalne, więc nawet często musze uzywac depilatora . odkąd go używam własnie moje nogi wyglądają okropnie wrastające włoski powodują czerwone plamki na moich nogach , stosuje peelingi i nic nie daje , własnie mam zamiar zainwestować w krem przeciw wrastaniu włosków , ale pewnie to nic nie da, jeszcze nigdy nie wyciagałam włosków wrastających , ale czytałam , że robi się to za pomocą cienkiej igły
dziewczyny doradźcie mi coś , jest lato a ja troche wstydzę się swoich nóg.
Myślałam , że z depilatorem będzie fantastycznie
prosze o odpowiedzi.
A wy jak wyciągacie wrastające włoski ?
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę



Edytowane przez _Magdusia_
Czas edycji: 2009-07-11 o 18:13
_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:06   #21
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

No jest to problem, szczególnie wtedy, gdy włosek przerwie się podczas depilacji. Na to jest tylko jedna skuteczna metoda- częste peelingi, mycie ciała szorstka myjką - nie zalecam tu jednak ścierania naskórka do krwi. Ale już zwy kły peelingujący żel pod prysznic może pomóc - kremy przeciw wrastaniu włsoków skutkują, ale wtedy, gdy ich uzycie poprzedzone jest właśnie peelingiem. jeżeli problem nie ustąpi - cóż, wtedy najlepiej jest faktycznie zrezygnowac z depilarora. Na codzień warto również uzywac balsamów dla skóry podrażnione - złagodzą zaczerwienienia, które często pojawiają si epodczas depilacji
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:07   #22
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
No jest to problem, szczególnie wtedy, gdy włosek przerwie się podczas depilacji. Na to jest tylko jedna skuteczna metoda- częste peelingi, mycie ciała szorstka myjką - nie zalecam tu jednak ścierania naskórka do krwi. Ale już zwy kły peelingujący żel pod prysznic może pomóc - kremy przeciw wrastaniu włsoków skutkują, ale wtedy, gdy ich uzycie poprzedzone jest właśnie peelingiem. jeżeli problem nie ustąpi - cóż, wtedy najlepiej jest faktycznie zrezygnowac z depilarora. Na codzień warto również uzywac balsamów dla skóry podrażnione - złagodzą zaczerwienienia, które często pojawiają si epodczas depilacji
Paola no jednak przesadziłam z moimi nogami nie jest źle na jednej łydce mam 1 krostke na 2 wcale , ale mam takie malutkie czerwone kropeczki i to nie są krostki ! kiedy nie używałam depilatora nie było ich. Nie są aż tak bardzo widoczne. chciałabym mieć piękne nóżki bez żadnych kropeczek itp. Używam peelingów do nóg , szorstka gąbke i balsamuje całe ciało wraz z nogami co wieczór.
czy wiesz może jaki jest powód ich powstawania? I jak im zapobiec?
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:16   #23
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Hej Bardzo chętnie wysłucham waszych rad bo sama osobiście nie mam pojęcia co robić z moimi nogami. Wkońcu chciałabym odsłonić nogi. Moim problemem są:
Mam bardzo ciemne grube włoski które kremy nie chcą usuwać, zostają pojedyńcze jednostki, gdy gole zwykłą maszynką powstaje przynajmniej 7-8 miejsc w których zaczyna krwawić, przy depilatorze w niektórych miescach zaczyna krwawić a kilka godzin po depilacji moje nogi są jak jedna wielka czerwona plama, pełno krostek.
Po zwykłej maszynce po jakimś czasie włoski wrastają mimo szorowania gąbką. Macie może jakieś rady?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:24   #24
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Od jakiegoś czasu również wzięłam się za walkę ze śladami po depilacji. Przede wszystkim zrezygnowałam z depilatora, używam pianki do golenia vichy, golę się Z WŁOSEM, nie smaruję się poniżej kolan żadnymi balsamami - od czasu do czasu bezpośrednio po goleniu podkradam bratu balsam łagodzący podrażnienia z Nivei aa i zamierzam kupić Sudocrem, oczywiście często robię peelingi. Częstość depilacji zmniejszyłam do 2 * na tydzień, no chyba, że jakaś okazja większa się nadarzy . Przyznaję, że nóżki wyglądają coraz lepiej
__________________

Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:11   #25
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Cytat:
Napisane przez Asieńka_86 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu również wzięłam się za walkę ze śladami po depilacji. Przede wszystkim zrezygnowałam z depilatora, używam pianki do golenia vichy, golę się Z WŁOSEM, nie smaruję się poniżej kolan żadnymi balsamami - od czasu do czasu bezpośrednio po goleniu podkradam bratu balsam łagodzący podrażnienia z Nivei aa i zamierzam kupić Sudocrem, oczywiście często robię peelingi. Częstość depilacji zmniejszyłam do 2 * na tydzień, no chyba, że jakaś okazja większa się nadarzy . Przyznaję, że nóżki wyglądają coraz lepiej
Asieńka ja myśle o odłożeniu depilatora , ale to chyba jakaś masakra będzie hehehe , zanim zaczęłam używać depilatora miałam bardzo twarde , ciemne włoski , które bardzo szybko odrastały , depilator sprawił , że ją jaśniejsze i słabsze , chociaż i tak muszę wykonywać depilację co tydzień , jak przeżuce sie z powrotem na maszynke , to te włoski znowu się wzmocnią
W sumie z moimi nogami tak jak napisałam wcześniej , nie jest jakoś źle ,jak u niektórych dziewczyn , ale jednak nawet te pojedyńcze krostki przeszkadzają !
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 11:02   #26
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Czerwone kropeczki pojawiające się tuż po użyciu depilatora to stan podrażnienia skóry - tu z pomocą może jednie przyjść krem łagodzący podrażnienia. Niestety tego typu przypadłości trudni jest zapobiegać> jedyne co moge ci polecić to wykonywanie depilacji - tuż po kąpieli - skóra jest rozpulchniona, więc sam zabieg jest mniej bolesny - nie da się w ten sposób jednak całkowicie wyeliminowac podrażnieniń - powinny one jednak ustąpić samoistnie po upływie kilku godzin. Dlatego depilatora uzywaj wieczorem - rano będziesz miała piękne nogi.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 11:25   #27
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Czerwone kropeczki pojawiające się tuż po użyciu depilatora to stan podrażnienia skóry - tu z pomocą może jednie przyjść krem łagodzący podrażnienia. Niestety tego typu przypadłości trudni jest zapobiegać> jedyne co moge ci polecić to wykonywanie depilacji - tuż po kąpieli - skóra jest rozpulchniona, więc sam zabieg jest mniej bolesny - nie da się w ten sposób jednak całkowicie wyeliminowac podrażnieniń - powinny one jednak ustąpić samoistnie po upływie kilku godzin. Dlatego depilatora uzywaj wieczorem - rano będziesz miała piękne nogi.
Paola , niektóre dziewczyny stosują Sudocrem a Ty co o tym myślisz? Posiadam taki , iź moja siostra stosuje go dla swojej córeczki . Sądzisz , że nie muszę rezygnować z depilatora? Tylko bardziej pielęgnowac skóre na nogach przed i po depilacji ? dzień przed depilacją peeling , na następny wieczór kąpiel w cieplutkiej wodzie i depilacja po kąpieli , potem zastosowanie kremu łagodzącego podrażnienia tak ?
jeśli może być ten SudoCrem to skorzystam z niego , lecz jeżeli nie to zakupię coś specjalnie na swoje nogi.
Proszę o odpowiedż.
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 13:01   #28
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Sudokrem faktycznie jest fajny -to środek dla dzieci, ale głównie zapobiega odpażeniom. Obawiam sie ponadto, że ma on zbyt tłustą (gęstą) konsystencję. Zdecydoanie lesze są specjalne preparaty po depilacji - zawierają one sladniki, które delikatnie rozmiększają skórę więc skóra lepiej radzi sobie ze zwalczaniem podrażnienń i odrastającymi włoskami
Tego typu preperaty produkowane są przez wiodących producentów kosmetyków - m.in firmy veet czy tanita
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 13:22   #29
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

Także kupię specjalny preparat i wypróbuję ( powinnam juz dawno to zrobić )
I zobaczymy jakie będą efekty.
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 17:59   #30
yvonne181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: okropna skóra.... po depilacji

też mam ten problem. masakra była gdy używałam depilatora teraz golę maszynką i jest nieco lepiej, ale czasem jakies włoski wrastają. chyba przerzucę się na jakiś krem do depilacji. kiedyś robiłam częste peelingi, sudocrem i czasem puder do pupy dla niemowlaków a i żel po goleniu dla mężczyzn z niwei też się nieraz przydał. jak inne kobiety depilują sobie nogi, że mają takie piękne, nie mam pojęcia.
yvonne181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.