Mikrodermabrazja - rodzaje ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-30, 21:48   #1
mmgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 34

Mikrodermabrazja - rodzaje ???


Mam pytanie odnosnie mikrodermabrazji wiem juz prawie wszyskto o samym zabiegu ale szukajac w internecie informacji na ten temat natknelam sie na rozne rodzaje mikrokryształków uzywanych do tego zabiegu np:kwarcu, tlenku glinu czy jeszcze innych i mam pytanie jaka jest najlepsza, najskuteczniejsza u mnie głownie chodzi o zabigi na ciało w celu zmniejszenia lub pozbycia sie rozstepów.
mmgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 22:05   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja - rodzaje ???

Skutecznosć mikrodermabrazji nie zależy od składu chemicznego kryształów używanych do zabiegu tylko od sposobu wykonania złuszczania (nie może być zbyt słabe - jest wówczas nieskuteczne) oraz preparatów kosmetycznych nakładanych po złuszczaniu (no i oczywiście od odpowiedniej liczby zabiegów, we właściwie dobranych odstępach czasu). Pewne znaczenie ma też aparatura - starsze aparaty pracowały na niskim podciśnieniu i po prostu były słabe.

Co do typu kryształów, to spotkałam się z opinią, że soda jako czynik złuszczający jest lepsza od korundu (tlenku glinu) i kwarcu, ponieważ rozpuszcza się w wodzie i nie stwarza ryzyka drobnych infekcji / podrażnień / krostek na skutek wbicia się w skórę krysztłków, które nie zostaną z powrotem odessane przez aparat.
Niestety nie orietuję się, czy aparaty wykorzystujące sodę oczyszczoną są dostępne w p[olskich gabinetach.
Jednak gólna skuteczność zabiegu nie zależy od rodzaju kryształów, tylko czynników które opisłam na wstępie.
http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon27.gif
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 18:37   #3
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Mikrodermabrazja - rodzaje ???

Mikrodermabrazja nie jest niestety skutecznym sposobem pozbycia się rozstępw. Zabiegi na rozstępy są zdecydowanie bardziej "brutalne" a i tak nie zawsze przynoszą odpowiedni efekt.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 18:51   #4
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: Mikrodermabrazja - rodzaje ???

Witam Pana Doktora! http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
Czy mógłby Pan wypowiedzieć się nt. aparatu (metody?) BIOSKIN? Spotkałam się z opinią, że jest wyjątkowo skuteczny w usuwaniu rozstępów. Podobno jego działanie opiera się na połączeniu mikrodermabrazji, lasera i ultradźwięków.
Chciałabym wiedzieć, czy poddanie się takim zabiegom wiąże się z jakimś ryzykiem i skutkami ubocznymi.

Widziałam także program, w którym demonstrowano zabieg aparatem łączącym działanie prądu i ultradźwięków (+ jakiś żel / krem). Czy to faktycznie mogłoby pomóc w spłyceniu rozstępów, obkurczeniu skóry i ujednoliceniu kolorystycznym?

Bardzo proszę o jakieś dane i opinię.
Pozdrawiam! http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 20:02   #5
mmgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 34
Re: Mikrodermabrazja - rodzaje ???

Dziekuje za Odp, ale może Pana zdziwie ale własnie pewna osoba korzystajaca z aparatu bioskin prawie całkiem sie ich pozbyła a mi taki efekt wystarczy. I bardziej ufam osobie która przezyla to na wlasnej skórze.
mmgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.