Farby Prosalon firmy Chantal - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-06, 02:41   #31
_eNchaNted_
Wtajemniczenie
 
Avatar _eNchaNted_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląskowo
Wiadomości: 2 599
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Hej Dziewczyny

I jak te farbki? Próbowałyście już blonów? Mam apetyt na jasny popielaty blond Jak już macie z nimi jakieś doświadczenia to piszcie buziol
_eNchaNted_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 18:53   #32
Rockbunny
Raczkowanie
 
Avatar Rockbunny
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 107
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

a ja znowu użyłam j pop. blondu z średnim i malutką odrobinką blondu to najjaśniejsze włosy wyszłylekko zielone a reszta złoto miodowych włosów nie ruszona. Więc zmyłam to znowu rozjaśniaczem, na to płukanka fioletowa i jest ok. Nie mam zamiaru juz ich używać korci mnie nowa seria castinga jasny piaskowy blond ^^
__________________
SOJA
-total wege
zapuszczam włosy
pielęgnuję loki wg CG
nie farbuję
jem mało a często
hulam hopem
IM MNIEJ TYM LEPIEJ, działa na wszystko!
Rockbunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 07:05   #33
_eNchaNted_
Wtajemniczenie
 
Avatar _eNchaNted_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląskowo
Wiadomości: 2 599
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez Rockbunny Pokaż wiadomość
a ja znowu użyłam j pop. blondu z średnim i malutką odrobinką blondu to najjaśniejsze włosy wyszłylekko zielone a reszta złoto miodowych włosów nie ruszona. Więc zmyłam to znowu rozjaśniaczem, na to płukanka fioletowa i jest ok. Nie mam zamiaru juz ich używać korci mnie nowa seria castinga jasny piaskowy blond ^^

Ojej a już prawie byłam zdecydowana na te popiele.. hmm a na jaki kolor nakładałaś farbki? Może zamówie ten jasny popielaty i spróbuję na pasemku.. zobaczę jak wyjdzie..
_eNchaNted_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 09:23   #34
Rockbunny
Raczkowanie
 
Avatar Rockbunny
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 107
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

z przesyłką + woda to Ci wyjdzie ponad 20 zł czyli jeszcze troche dokładasz i masz recitala preference loreala vikinga Ja schodziłam z intensywnej czerwieni na blond.. nałożyłam na to milion farb i po drodze były viking i Wbis (chyba przyciemnia troche jasne włosy) i pamietam że bardzo ładnie, zwłaszcza viking, pokryły żółto różowe włosy.. Na ładny, chłodny blond. Potem oczywiście eksperymentowałam dalej i mam obecnie miodowo słoneczny blond z jaśniejszymi pasemkami i na takie nakładałam chantal. Może po prostu tylko moje włosy źle przyjęły tą farbę i jak chcesz mozesz eksperymentować. Ale znacznie latwiej i prościej jest kupić loreala, który tak nie niszczy, jest sprawdzony, i łatwiej dostępny. Albo majirel (ok 30 zł)
który mam zamiar kupić (chyba 10.21) albo ten nowy casting też 10.21 jasny perłowy blond ^^
__________________
SOJA
-total wege
zapuszczam włosy
pielęgnuję loki wg CG
nie farbuję
jem mało a często
hulam hopem
IM MNIEJ TYM LEPIEJ, działa na wszystko!

Edytowane przez Rockbunny
Czas edycji: 2010-08-08 o 09:25
Rockbunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:16   #35
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

dobrze ze nie kupialam tej farby, a expedientka tak zachwalala.....
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:20   #36
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

W wątku o popielatych brązach dziewczyny mówiły, że Majirel może i wyjdzie zimny (nie musi), ale na krótko. Myślę, że z blondami może być podobnie.

Casting ma to do siebie, że nie wychodzi tak jak na opakowaniu...

Recital jest niczego sobie, ale mi zniszczył włosy
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:02   #37
Rockbunny
Raczkowanie
 
Avatar Rockbunny
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 107
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Włosy różnie reagują na rózne farby A zniszczone włosy ma większość z nas po każdej farbie. Wystarczy troche chęci i dobranie odpowiedniej pielęgnacji i włosy wytrzymają baaaardzo dużo


a majirel to delikatna farba więc nic dziwnego że z czasem zmienia tonację. Nie ma farb trzymających się bardzo długo na farbowanych wcześniej włosach. Zwłaszcza takich mało szkodliwych. Od wspomagania farby są płukanki odpowiednie kosmetyki itp.
__________________
SOJA
-total wege
zapuszczam włosy
pielęgnuję loki wg CG
nie farbuję
jem mało a często
hulam hopem
IM MNIEJ TYM LEPIEJ, działa na wszystko!

Edytowane przez Rockbunny
Czas edycji: 2010-08-08 o 11:06
Rockbunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 23:00   #38
_eNchaNted_
Wtajemniczenie
 
Avatar _eNchaNted_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląskowo
Wiadomości: 2 599
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez Rockbunny Pokaż wiadomość
z przesyłką + woda to Ci wyjdzie ponad 20 zł czyli jeszcze troche dokładasz i masz recitala preference loreala vikinga Ja schodziłam z intensywnej czerwieni na blond.. nałożyłam na to milion farb i po drodze były viking i Wbis (chyba przyciemnia troche jasne włosy) i pamietam że bardzo ładnie, zwłaszcza viking, pokryły żółto różowe włosy.. Na ładny, chłodny blond. Potem oczywiście eksperymentowałam dalej i mam obecnie miodowo słoneczny blond z jaśniejszymi pasemkami i na takie nakładałam chantal. Może po prostu tylko moje włosy źle przyjęły tą farbę i jak chcesz mozesz eksperymentować. Ale znacznie latwiej i prościej jest kupić loreala, który tak nie niszczy, jest sprawdzony, i łatwiej dostępny. Albo majirel (ok 30 zł)
który mam zamiar kupić (chyba 10.21) albo ten nowy casting też 10.21 jasny perłowy blond ^^
Dzięki za odpowiedź ja jestem szatynką, włoski mam teraz w kolorze bardzo jasny blond, odrost potraktowałam Garnier Nutrisse 111 superrozjaśniająca i wyszło mi żółto-pomarańczowe coś.. a chciałabym włoski przyciemnić do poziomu 9 (mam chyba 10) i żeby mi złapało na chłodny odcień - coś w popielu..
Myślałam właśnie nad Chantalem 9/1, albo żeby zmieszać 8/11 z 1000/2 tylko co by z tego wyszło?
Też podoba mi się Majiblond nr 911, na KWC dziewczyny zostawiały bardzo dobre recenzje o tym kolorze..
Czytałam, że najlepszy efekt wychodzi jak się farbki wymiesza..tylko tu trzeba się znać na rzeczy, żeby jakieś cuda nie powychodziły
O Vikingu czytałam, że dosyć przyciemnia i szybko żółknie..także już sama nie wiem a jutro już chciałam się malować..

Edytowane przez _eNchaNted_
Czas edycji: 2010-08-08 o 23:12
_eNchaNted_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 18:18   #39
ewwek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

mam pytanie odnośnie chantala. Jak to jest z farbowaniem mixtonami? Można nakładać taki kolorek bez mieszania go z inną farbą? I jakie są proporcje mieszania? Doczytałam sie że blondy mają proporcje 1:2. A jak to jest z resztą? Niestety nie mogę rozszyfrować instrukcji, gdyż napisano ją chyba po francusku :/ proszę o szybką odpowiedź
ewwek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 22:23   #40
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez ewwek89 Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie chantala. Jak to jest z farbowaniem mixtonami? Można nakładać taki kolorek bez mieszania go z inną farbą? I jakie są proporcje mieszania? Doczytałam sie że blondy mają proporcje 1:2. A jak to jest z resztą? Niestety nie mogę rozszyfrować instrukcji, gdyż napisano ją chyba po francusku :/ proszę o szybką odpowiedź
mixtony służą do mieszania z normalnymi kolorami- daje się centymetr na 30 g farby(+ utleniacz). można nakładać sam mix jak chcesz otrzymać niebieski czy zielony kolor itd, ale wtedy NIE miesza się go z utleniaczem- nakłada się sam mix na 15 min. jest to wtedy koloryzacja zmywalna- nie wiem do ilu myć. może zmywa się już po pierwszym.
producent pisze żeby nie mieszać samego mixa z utleniaczem.

wg mnie instrukcja na stronie producenta jest bardzo przejrzysta

Edytowane przez rapunzel8
Czas edycji: 2010-08-25 o 22:35
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:21   #41
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Dziewczyny mam pytanie do Was i proszę o pomoc. Otórz malowałam włosy na sredni braz farbami z pallette no niestety włosy mialam prawie czarne, sciagnelam kolor i pofarbowalam castingiem (szampon kolor karmel) koncowki wyszy mi nadal ciemne i sie w ogole nie zmyly, za to do polowy wlosy mam swojego koloru czyli cieny blond, chcialabym pofarbowac calosc na ciemny blond, jednak nie wiem co zrobic zeby dobrze zlapalo mi koncowki no i rownomiernie.
Myślala zeby uzyc dekoloryzatora i nastepnie nalozyc farbe tylko nie mam pojecia czy uzywac utleniacza czy tez nie.
Prosze o rade.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 01:00   #42
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez _lato Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do Was i proszę o pomoc. Otórz malowałam włosy na sredni braz farbami z pallette no niestety włosy mialam prawie czarne, sciagnelam kolor i pofarbowalam castingiem (szampon kolor karmel) koncowki wyszy mi nadal ciemne i sie w ogole nie zmyly, za to do polowy wlosy mam swojego koloru czyli cieny blond, chcialabym pofarbowac calosc na ciemny blond, jednak nie wiem co zrobic zeby dobrze zlapalo mi koncowki no i rownomiernie.
Myślala zeby uzyc dekoloryzatora i nastepnie nalozyc farbe tylko nie mam pojecia czy uzywac utleniacza czy tez nie.
Prosze o rade.
nie bardzo rozumiem o co pytasz. jak to czy użyć utleniacza? farba bez utleniacza nie działa. chyba że chodzi ci o dekoloryzator tej firmy- do niego się nic nie dodaje.
edit:
tak sobie myślę, że mogłabyś zrobić te ciemne końcówki na utleniaczu 9%(albo 12% jak jest duża różnica w poziomach)-wtedy końcówki się rozjaśnią, a resztę na 3%- jeżeli są na tym samym poziomie co ciemny blond, który chcesz uzyskać.

Edytowane przez rapunzel8
Czas edycji: 2010-08-30 o 01:06
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 16:45   #43
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Właśnie fryzjerem nie jestem i nie mam pojęcia jak zrobić żeby było dobrze, a bywałam już u wielu. W mojej mieścinie nie ma konkretnego fryzjera który by się dobrze znał na farbowaniu, naprawdę, jeszcze nigdy nie otrzymałam pożądanego koloru, zarzekali się ze wyjdzie, a tu zonk
A czy mogłabym np. ściągnąć jeszcze raz farbę i nałożyć cieny blond Chantal'a? Wyjdzie pożądany kolor?
A jak to się robi z utleniaczem? Przepraszam za tak błahe pytania, ale naprawdę nie mam pojęcia o tym i raczej nie będę się sama za to zabierała.
__________________


Edytowane przez _lato
Czas edycji: 2010-08-30 o 16:57
_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:36   #44
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez _lato Pokaż wiadomość
Właśnie fryzjerem nie jestem i nie mam pojęcia jak zrobić żeby było dobrze, a bywałam już u wielu. W mojej mieścinie nie ma konkretnego fryzjera który by się dobrze znał na farbowaniu, naprawdę, jeszcze nigdy nie otrzymałam pożądanego koloru, zarzekali się ze wyjdzie, a tu zonk
A czy mogłabym np. ściągnąć jeszcze raz farbę i nałożyć cieny blond Chantal'a? Wyjdzie pożądany kolor?
A jak to się robi z utleniaczem? Przepraszam za tak błahe pytania, ale naprawdę nie mam pojęcia o tym i raczej nie będę się sama za to zabierała.
oczywiście, że możesz ściągnąć jeszcze raz kolor- najlepiej wtedy skoncentrować się na ciemnych końcówkach i tam trzymać dłużej żeby włosy miały równy kolor na całej długości. tylko nie wiem co rozumiesz przez dekoloryzację, bo jeżeli ściąganie color peel'em a nie rozjaśnianie, to ma to swoje minusy- tj. trzeba wybrać jaśniejszy kolor od porządanego i sprawnie i szybko nałożyć farbę i trzymać krótko, bo inaczej włosy wyjdą o wiele za ciemne niż chcesz.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:40   #45
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
oczywiście, że możesz ściągnąć jeszcze raz kolor- najlepiej wtedy skoncentrować się na ciemnych końcówkach i tam trzymać dłużej żeby włosy miały równy kolor na całej długości. tylko nie wiem co rozumiesz przez dekoloryzację, bo jeżeli ściąganie color peel'em a nie rozjaśnianie, to ma to swoje minusy- tj. trzeba wybrać jaśniejszy kolor od porządanego i sprawnie i szybko nałożyć farbę i trzymać krótko, bo inaczej włosy wyjdą o wiele za ciemne niż chcesz.
Właśnie tak zrobiłam ostatnim razem po dekoloryzacjicolor peel'em http://allegro.pl/dekoloryzator-usuw...177596970.html trzymałam 10 min (casting- krem koloryzujacy) a na opakowaniu było napisane 30 min w mgnieniu oka zrobiły mi się ciemne.
A więc polecasz rozjaśnienie włosów, a pózniej farba, żeby efekt było zadowalający?
A jeżeli chodzi o utleniacz to miesza się go z czymś? Czy bezpośrednio na włosy? http://allegro.pl/chantal-utleniacz-...210393255.html
Boję się żeby rozjaśnianie mi nie zniszczyło włosów.
__________________


Edytowane przez _lato
Czas edycji: 2010-08-30 o 17:47
_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:49   #46
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez _lato Pokaż wiadomość
Właśnie tak zrobiłam ostatnim razem po dekoloryzacjicolor peel'em http://allegro.pl/dekoloryzator-usuw...177596970.html trzymałam 10 min (casting- krem koloryzujacy) a na opakowaniu było napisane 30 min w mgnieniu oka zrobiły mi się ciemne.
A więc polecasz rozjaśnienie włosów, a pózniej farba, żeby efekt było zadowalający?
A jeżeli chodzi o utleniacz to miesza się go z czymś? Czy bezpośrednio na włosy? http://allegro.pl/chantal-utleniacz-...210393255.html
Boję się żeby rozjaśnianie mi nie zniszczyło włosów.
już pisałam, że masz różne opcje
1. dekoloryzator, a później farbowanie. plusy są takie, że deko nie niszczy za bardzo włosów, minusy- trzeba bardzo szybko i sprawnie nałożyć farbę i trzymać bardzo krótko(ja zmywam praktycznie od razu po nałożeniu). aha- jak zrobisz po deko farbowanie rozjaśniające(czyli na wysokim utleniaczu-np 9%), to chyba nie zachodzi efekt ciemnienia, a wręcz przeciwnie- włosy szybciej się rozjaśniają- ale nie jestem co do tego pewna, bo dopiero mam zamiar sprawdzić w praktyce.
2. rozjaśnianie, a potem farbowanie
3. użycie różnych utleniaczy z tą samą farbą na różnych partiach włosów- czyli na ciemne końce np 9%, który rozjaśni je o 2 tony, na resztę 3%, który tylko ufarbuje- sama musisz to dobrać w zalezności od tego jak wyglądają twoje włosy.

UTLENIACZA NIE NAKŁADA SIĘ SAMEGO NA WŁOSY!
utleniacz to aktywator- wymaga połączenia z farbą albo proszkiem rozjaśniającym(albo kremem, emulsją -zależnie od tego w jakiej postaci jest rozjaśniacz).
3%- służy do koloryzacji półtrwałej. nie niszczy włosów;
6%- do koloryzacji trwałej, krycia siwizny;
9%-do zmiany koloru na jaśniejszy o 2-3 tony;
12%- do rozjaśniania o 3-4 poziomy.
farbę łączymy z utleniaczem w proporcjach 1:2(dla koloryzacji półtrwałej) i 1:1(dla reszty).
polecam zapoznanie się z poradnikiem technicznym prosalon:
http://www.prosalon.eu/admin/Editor/...CJA_srodek.pdf
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 21:08   #47
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

ja wlasnie siedze z ciemny\m blondem na odrostach. siedze juz 20 minut a nie chwyta za bardzo. ile mam trzymac na odrostach??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 18:45   #48
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

już zdaję recencje jak wyszlo. farbowałam na ciemny blond/ jasny brąz włosy, ale wypłukane wiec były reflexy ktorych nie znosze. najpierw trzymalam na odrostach okolo 40 minut, potem zmoczyłam włosy i na 10 minut na reszte. wyszło cudownie! jestem oczarowana, kolor sie nie przyciemnił a wyrównał moje pasemka! kolor apetyczny soczysty , czekoladowy ciemny blond- jasny brąz jak kto woli
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 15:31   #49
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
już zdaję recencje jak wyszlo. farbowałam na ciemny blond/ jasny brąz włosy, ale wypłukane wiec były reflexy ktorych nie znosze. najpierw trzymalam na odrostach okolo 40 minut, potem zmoczyłam włosy i na 10 minut na reszte. wyszło cudownie! jestem oczarowana, kolor sie nie przyciemnił a wyrównał moje pasemka! kolor apetyczny soczysty , czekoladowy ciemny blond- jasny brąz jak kto woli
Można poprosić fotkę?
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 19:32   #50
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Dla zainteresowanych mam do odsprzedania nową farbę Prosalonu w kolorze specjalny perłowy blond nr 1000/2. Ja już jestem brunetką . Więcej info na pw.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 21:52   #51
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

lato fotki nie mam bo nie dysponuję aparatem ale wstawilam kolor ktory wyszedl mi ( focia zapożyczona od Wizażanki ) na brązowowłose farbowane. ja jestem bardzo zadowolona, kolor sie trzyma a myję codziennie.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 08:27   #52
KASIOK1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Witam wszystkich. Ja właśnie zakupiłam farbe i zrobiłam 1000/2-perłowy blond + mixton 0/22 +woda utleniona 12%. Kolorek nie jest zły,ale odrosty mają odcień rudawego-blondu.odrosty mam dosyc ciemne. Czy ktoś wie ,czy można rozjaśniać samym mixtonem? Albo ile go dodać do farby żeby odcień farby był jaśniejszy.Możliwe ,że z każdym farbowaniem bedzie lepiej.
KASIOK1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 14:03   #53
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

niestety Ci nie pomogę, ale samym mixtonem nie zrobisz tego chyba... chantal ma swietne farbki ale te mistony to nie sa za specjalne
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 08:16   #54
KASIOK1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
mixtony służą do mieszania z normalnymi kolorami- daje się centymetr na 30 g farby(+ utleniacz). można nakładać sam mix jak chcesz otrzymać niebieski czy zielony kolor itd, ale wtedy NIE miesza się go z utleniaczem- nakłada się sam mix na 15 min. jest to wtedy koloryzacja zmywalna- nie wiem do ilu myć. może zmywa się już po pierwszym.
producent pisze żeby nie mieszać samego mixa z utleniaczem.

wg mnie instrukcja na stronie producenta jest bardzo przejrzysta
Witam,mam pytnie -czy jak dodaje się mixton to trzeba zwiększyć ilość wody utlenionej czy tylko się dodaje do farby?
KASIOK1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:55   #55
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

Cytat:
Napisane przez KASIOK1970 Pokaż wiadomość
Witam,mam pytnie -czy jak dodaje się mixton to trzeba zwiększyć ilość wody utlenionej czy tylko się dodaje do farby?
nie trzeba.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:41   #56
stokrosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 92
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

ja jesli nie farbuję się u fryzjerki to i tak kupuje u niej farbę, zawsze pomoże rozwkiłać zagadkę jak to wyjdzie na moich włosach zanim katastrofa na głowie się pojawi. Nigdy nie zwracam uwagi na firmę, sama bym się nie zdecydowała na wybór farby nawet najdroższej czy pseudo profesjonalnej.
stokrosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 08:04   #57
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Farby Prosalon firmy Chantal

dziewczyny, ma któraś doświadczenie z tym "szarym dla mężczyzn"? to jest mixton, czy farba?
patrag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 09:50   #58
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
prosalon chantal czy allwaves??

do tych wtajemniczonych i stosujących - która lepsza? obie z niższej półki cenowej profesjonalnych farb, z tego, co czytam, to jakby chantal bardziej połysk daje. kusi mnie odcień 5.1 lub 6.1, a z allwaves mocno zastanawia 0.1-szary dla mężczyzn - czy to farba, czy tylko mixton?? kto wie, kto pomoże, kto się wypowie??
patrag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 12:30   #59
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

używałam 5.1 i 6.1 prosalon( z utleniaczem 3%) i rzeczywiście zero rudego połysku- zresztą nawet farba ma kolor szarego błota. w sumie polecam jak zależy ci na naturalnym efekcie.

allwaves nigdy nie używałam, ale jak coś się nazywa 0.1 to raczej jest mixem
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 07:44   #60
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: prosalon chantal czy allwaves??

ooo, dzięki! a wychodzi bardzo ciemno ten mix? i czy szybko się wypłukuje po tak niskim utleniaczu?
patrag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-31 15:07:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.