Last minute czy first minute ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-21, 08:42   #1
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592

Last minute czy first minute ?


Według Was gdzie można znaleźć lepsze oferty? W tym roku byliśmy we wrześniu. Wycieczka wykupowana 2 dni przed. Okazja jakas tam była, ale według mnie bez szału.
Ma któraś z Was doświadczenie z first minute? Nie raz przeglądałam oferty zimą i kuszą napisem first minute i ileś tam % rabatem.
Co według Was lepiej ? Mialyscie może styczność z tym i z tym ?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 13:31   #2
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Last minute czy first minute ?

A dlaczego preferujesz zorganizowane wycieczki? Dlaczego nie wolisz swobodnej podróży bez biura podróży?
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 10:12   #3
3wcia93
Przyczajenie
 
Avatar 3wcia93
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 12
Dot.: Last minute czy first minute ?

Przy first minute można tanio złapać all inclusive. W last minute często są to już oferty bez wyżywienia, bądź z jednym posiłkiem za podobną cenę. Z drugiej strony można nawet kilka dni przed trafić na coś ciekawego ciężko stwierdzić, chyba zależy od szczęścia
3wcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 16:34   #4
Margaretta32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Last minute czy first minute ?

W opcji First Minute jest większy wybór hoteli, tych dobrych hoteli , duzo gwarancji jest np niezmiennej ceny, gwarancjia zwrotu kosztów od rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przelekłych .. itd.
W Turcji w First Minute można polować na hotel Turunc bo w sezonie jest zawsze wyprzedany.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-10-21 o 16:56 Powód: link
Margaretta32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 10:07   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Last minute czy first minute ?

Cytat:
Napisane przez mirka1025 Pokaż wiadomość
A dlaczego preferujesz zorganizowane wycieczki? Dlaczego nie wolisz swobodnej podróży bez biura podróży?
Mam podobne zdanie, ale wiem, że są zwolennicy zorganizowanych wypadów.
Przeglądam regularnie lasty i jeszcze nic super atrakcyjnego nie utrafiłam.

Dużo wcześniej opłaca się zamawiać same loty, ale nie w każdej linii lotniczej. Jedne z czasem podnoszą ceny, inne na odwrót
Tanie linie to nie zawsze wcale tanio wychodzą (zwłaszcza w okresie wyjazdów na święta, ferie itp).
Hotele czasem taniej znajduję nie przez pośredników, ale na stronach hoteli.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 14:36   #6
ImpressiveBody
Przyczajenie
 
Avatar ImpressiveBody
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Last minute czy first minute ?

ja jakoś nigdy sie nie zdecydowałam na opcję last minute. Może też dlatego, że moje wolne jest dla mnie tak cenne, ze zawsze planuje wszystko z wyprzedzeniem
ImpressiveBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 08:59   #7
Leokadia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 41
Dot.: Last minute czy first minute ?

A ja zawsze wybieram last minute Nie wyobrażam sobie jak można zaplanować urlop z tak dużym wyprzedzeniem, przecież wszystko po drodze może się jeszcze zmienić A tak w ogóle to ostatnio lubie zwiedzać Polskę, następnym punktem będzie chyba Głęboczek Vine & SPA - gleboczek.pl , bardzo urokliwe miejsce
Leokadia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-29, 15:51   #8
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Last minute czy first minute ?

ja preferuje samodzielne wycieczki, nie z tych pakietow, bo mam wrazenie, ze tam sie przeplaca
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 10:01   #9
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Last minute czy first minute ?

My latamy z last minute. Mamy taką prace, że możemy sobie na to na szczęście pozwolić
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 13:14   #10
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Last minute czy first minute ?

Jeżeli chcesz mieć spokojną głowę o wakacje i lubisz mieć wsyztsko zaplanowane to warto się skusić na ofertę first minute. Często są w dobrych cenach i masz duży wybor destynacji. Na last minute zwykle nie ma już takiego wybru ale ceny czasami naprawde są śmiesznie niskie, ale zwykle w gorszym standardzie. Zależy co lubisz.
Ja preferuje samodzielne podróże
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:01   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Last minute czy first minute ?

Również sama organizuję wyjazdy, raz tylko korzystałam z biura podróży, natomiast najistotniejszą kwestią jak dla mnie w opcji FM czy LM byłaby destynacja. Jeśli na 100% jesteś pewna dokąd chcesz jechać to wówczas brałabym FM, natomiast jeśli nie jesteś pewna (np. ze względu na sytuację polityczną danego kraju, kwestie bezpieczeństwa i inne) to czekałabym do ostatniej chwili.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-01, 15:55   #12
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Last minute czy first minute ?

Ja zawsze korzystam z ofert last minute, w tamtym roku 5 gwiazdkowy hotel all inc.kreta 1720 zł. W tym roku pojevhaliśmy do rzymu na własną rękę. Opcja last minute ma sens jak wyjezdza się przed sezonem lub tuz po nim. Moim zdaniem nie ma co liczyc na dobre oferty w sezonie, wtedy tylko first minute.
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 12:03   #13
Grazia31
Raczkowanie
 
Avatar Grazia31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 54
Dot.: Last minute czy first minute ?

Moim zdaniem dobrych last minute już nie ma. W zeszłym roku czekaliśmy do ostatniej chwili we wrześniu i była straszna lipa. Zdecydowanie lepiej zaplanować coś dużo wczesniej
__________________
odliczam dni do Świąt!
Grazia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 17:15   #14
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Last minute czy first minute ?

Ja jeżdżę z biurem podróży w egzotyczne miejsca i to się☠sprawdza. Jak dla mnie optymalnie można zobaczyć☠wiele miejsc, w wygodny sposób, z przewodnikiem, jest też okazja rozmawiać☠z lokalnym przewodnikiem. Ja mam 14 dni na urlop więc nie byłabym w stanie zobaczyć tyle ile zobaczyłam z biurem, wejść tam gdzie weszliśmy naszą☠grupką 19-20 osobową, tak dobrze zrobić zakupy etc. Każdy oczekuje czego innego i jak ktoś woli jechać gdzieś z biurem to widocznie ma ku temu powody.

Zgadzam się, że jeżeli masz coś upatrzone to lepiej brać FM. Przykładowo ja teraz kupiłam tak wycieczkę (jest ryzyko, że się☠nie odbędzie, ale będzie to wiadome w lutym więc nie tak źle bo wylot planowany później). To mój pierwszy raz z FM. Do tej pory kupowałam LM. Jednak po polowaniu na Kubę w tym roku mi się odwidziało bo wycieczka zniknęła, a cena w LM była mocno wyższa niż w FM. Trochę☠żałowałam, ale z drugiej strony to się☠cieszę bo jednak nie mam chętki tam jechać.

Są☠jednak takie kierunki gdzie LM wychodzi taniej o jakieś tysiąc złotych niż FM. Przykładowo Indie tak kupiłam na ok. dwa miesiące przed wycieczką czy Oman. Później cena nieco wzrosła.

Sądzę jednak, że to zależy od oblegania kierunków.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 13:50   #15
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Last minute czy first minute ?

W tym roku zdecydowaliśmy się na FM i jest zdecydowanie taniej niż LM, a zawsze szukaliśmy raczej tej drugiej opcji.
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 15:54   #16
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Last minute czy first minute ?

Jeśli możesz zdecydować się na urlop z dużym wyprzedzeniem to bierz firsta, masz największy wybór hoteli i faktycznie niższą cenę, a do tego zyskujesz np. gwarancję niezmienności ceny. W związku z tym, że nie wiadomo co się będzie działo na świecie i jak np. mocno wzrośnie cena benzyny to Ciebie to wtedy nie dotyczy. Fakt, że sporadycznie bywały wzrosty i dopłaty, no ale mimo wszystko lepiej to mieć. Jeśli się stresujesz niespodziewaną chorobą, bo wszystko może być w tak długim okresie czasu to dokup sobie ubezpieczenie od rezygnacji
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-24, 08:05   #17
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Last minute czy first minute ?

Ja różnie do tej pory robiłam - w zeszłym roku 2 razy korzystałam z LM i w sumie trochę czasu mi to zajęło, bo kilka razy dziennie sprawdzałam jak się cena kształtuje. Tyle, że w jednym przypadku nie byłam pewna co do urlopu, a drugi wyjazd to była taka super spontaniczna akcja - na pomysł wpadałam 3 tygodnie przed planowanym wyjazdem, a cel był odległy i trochę formalności wymagał.
Z kolei w nadchodzącym roku zimą lecę na Kubę, którą wykupiłam wraz ze znajomymi jako FM w maju 2015. Co do różnicy w cenie się nie wypowiem, bo termin już chyba 4 m-ce temu był sprzedany w całości. Do końca nie wiedziałam, co będzie z urlopem, ale celowałam też w taki termin, aby nie kolidować z feriami szkolnymi itd. ;-)

Jak widać wszytko zależy od kierunku. Niektóre kraje są w tej chwili tak popularne, że rzeczywiście trzeba kupować wyjazd z dużym wyprzedzeniem, bo automatycznie sprzedaje się co do jednego miejsca. Natomiast na inne można polować do ostatnich chwil.
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 11:58   #18
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Last minute czy first minute ?

Powiem Wam, że po tym FM, który kupiłam jestem zadowolona. Jednak co zauważyłam. Wycieczka była w okresie koniec kwietnia - maj i cena nie spadła poniżej FM. Natomiast wycieczka lutowa i marcowa miałam w LM cenę☠niższą niż w FM i to o ponad 1 000 zł za osobę!

To co piszą☠o gwarancji niezmienności ceny to bujda. Jak się☠okazuje to obowiązuje tylko w okresie promocji czyli jak kupujesz na sezon zimowy i kończy się☠FM w grudniu to kończy się☠ta gwarancja niezmienności ceny.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 23:51   #19
LittleRosa
Raczkowanie
 
Avatar LittleRosa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa, Bydgoszcz
Wiadomości: 70
Dot.: Last minute czy first minute ?

Last minute zdecydowanie. Itaka bardzo często na kilkanaście dni przed odlotem ma super promocje i kilka razy już skorzystaliśmy. Ceny niższe niż w FM
LittleRosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-03, 09:31   #20
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Last minute czy first minute ?

Zależy też od kierunku i oczekiwań. Co lepsze oferty wykupione są już w opcji first minute. Ja jakoś w kwietniu kupiłam wycieczkę do Meksyku w cenie bardzo korzystnej, nigdy nie widziałam niższej. Obecnie oferta wyprzedana pomimo, że jeszcze 5 miesięcy do wylotu. Dodam, że pomimo, że jeszcze obowiązuje oferta FM to w takiej cenie już wycieczki o podobnym standardzie nie znalazłam.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 10:48   #21
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Last minute czy first minute ?

W ramach lastów nie są dostępne wszystkie hotele, wybór jest zazwyczaj dużo mniejszy, nie ma gwarancji trafienia na bardzo dobre hotele, ale można wyjechać za małą kasę. Przy czym jednak planowanie lasta pod większą grupę jest dosyć trudne. Koleżanka na grupie FB wyliczyła, że dla rodziny first minute w kilku hotelach w Egipcie był o kilka tysięcy tańszy niż last, więc to już różnica kolosalna.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-04 11:48:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.