wpadka- i co teraz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 17:45   #1
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74

wpadka- i co teraz?


Dziewczyny, już kilka razy mi doradzałyście, a teraz znowu potrzebuję pomocy


Jestem w ciąży, moja wina- zapomniałam tabletki. Nie dostałam krwawienia z odstawienia, zrobiłam dzisiaj trzy testy, wszystkie pozytywne jutro mija mi ostatni dzień „przerwy” w opakowaniu, skontaktuję się z lekarzem ale…co dalej? aborcja nie wchodzi w grę, bo to sprzeczne z moimi przekonaniami (i proszę- nie zamieniajcie tego tematu w kolejną kłótnię pro/anty-ana), studiuję (3 rok prawa- stacjonarne), pracuję ale zarabiam grosze (każdy kto studiuje prawo i próbuje znaleźć pracę w „zawodzie” będzie wiedział o co mi chodzi- miesięcznie dostaję 300 zł)……nie mam w sumie rodziny, mama zmarła jak byłam mała, ojciec mieszka w innym kraju, wysyła mi co miesiąc pieniądze, za które opłacam mieszkanie i rachunki razem z koleżanką (900 zł w porywach od niego dostaję- czasami mniej, czasami więcej, raz na jakiś czas wysyła mi nawet 2000 zł, ale to jak ma dobry humor), do tego wpadają jakieś pieniądze od rodziny cioci, która się mną zajęła (ok. 400 zł miesięcznie). Wyliczam tak te pieniądze bo czuję, że tracę grunt pod nogami nie wiem za co mam utrzymać siebie, dziecko, co zrobić ze studiami, nie chcę tego wszystkiego tracić


Jestem w związku od 5 lat, ja mam 23 lata, on 26. Związek na odległość- aktualnie mój TŻ mieszka i pracuje w Warszawie, jest związany ze służbami mundurowymi i nie ma póki co opcji żeby zmienił miasto. Zarabia miesięcznie ok. 2 tys. zł ale to mało, za mało żeby utrzymać rodzinę



nie wiem co mam robić, nie wiem jaki plan wymyślić….przeprowadzić się do niego? jak w ogóle przeprowadzić rozmowę z ciocią, ojcem? wiem, że na wsparcie tej pierwszej mogę liczyć, ale ojciec….odetnie mi kasę najprawdopodobniej…..nie wiem jak się w tym wszystkim odnaleźć, co robić, nie gadałam nawet o tym jeszcze z TŻ bo jest akurat za granicą w dość ważnej sprawie i nie chcę go dodatkowo stresować takimi informacjami

jak to rozegrać żeby nie czuć że właśnie zmarnowałam sobie na własne życzenie życie?
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:50   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: wpadka- i co teraz?

Kasy masz sporo jak na studentke, bo w porywach 2700 (2000 zł+400zł+300 zł).
Zmien prace na lepsza. Ja na studiach prawniczych potrafilam i kilka tysiecy zarabiac. Za tyle mozesz pracy nie znalezc, ale spokojnie bedac studentka da sie zarabiac ponad 1000. Tylko, ze trzeba sie do roboty wziac a nie biadolic, ze studenci prawa maja ciezko.

Co do reszty to nikt Ci nie doradzi. To Twoje zycie i Ty znasz chlopa, ojca czy ciotke najlepiej.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-02-19 o 17:51
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:55   #3
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74
Dot.: wpadka- i co teraz?

To gdzie jest ta praca w zawodzie prawniczym (żeby od razu do cv móc wpisać, bo wiem że w innej pracy mogłabym zarobić większe pieniądze), bo tutaj nigdzie nie mogę jej znaleźć? Znajomi mają identyczny problem, wszędzie jak przyjmują za całkiem fajne pieniądze to już aplikantów czy osoby które są na 5 roku czy po studiach , studentów biorą raczej w ramach praktyk i jak znajdzie się w ogóle ktoś chętny płacić studentowi za te praktyki to jest święto lasu
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:57   #4
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: wpadka- i co teraz?

Której tabletki zapomniałaś tzn w którym dniu cyklu? Najlepiej idź do gina albo idź na badanie krwi dla pewności..
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:59   #5
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74
Dot.: wpadka- i co teraz?

Zapomniałam 3 tabletki z pierwszego tygodnia nowego opakowania, z ginekologiem już się skontaktowałam- ma mnie jutro przyjac
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:02   #6
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: wpadka- i co teraz?

No to najpierw na spokojnie się dowiedz, czy to na 100% ciąża, a dopiero później miej czarne myśli
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:05   #7
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: wpadka- i co teraz?

Jak trzy testy wypadły pozytywnie, to ja bym się raczej nie łudziła, że to nie ciąża.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 18:07   #8
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Jak trzy testy wypadły pozytywnie, to ja bym się raczej nie łudziła, że to nie ciąża.
No własnie

mozliwe jest cos takiego w ogole? zeby trzy (w dodatku roznych firm) podaly falszywy wynik?
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:11   #9
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: wpadka- i co teraz?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39331268]Kasy masz sporo jak na studentke, bo w porywach 2700 (2000 zł+400zł+300 zł).
Zmien prace na lepsza. Ja na studiach prawniczych potrafilam i kilka tysiecy zarabiac. Za tyle mozesz pracy nie znalezc, ale spokojnie bedac studentka da sie zarabiac ponad 1000. Tylko, ze trzeba sie do roboty wziac a nie biadolic, ze studenci prawa maja ciezko.

Co do reszty to nikt Ci nie doradzi. To Twoje zycie i Ty znasz chlopa, ojca czy ciotke najlepiej.[/QUOTE]


kilka tysięcy? hmm to aż jestem ciekawa gdzie, bo sama od dawna szukam i nawet o praktyki darmowe jest ciężko, moja koleżanka załapała się na staż w kancelarii za 300 zł to i tak była wielka radość bo teraz studentów prawa jest baaaardzo dużo i większość z nich będzie pracować za darmo bo zależy im żeby wpisać to w CV.

Autorko idź do ginekologa i potwierdź ciążę. Wtedy porozmawiaj ze swoim TŻ. Skoro pracuje w służbach mundurowych to jest to już bardziej pewna praca, więc możecie liczyć że będziecie mieli stały dochód, niewielki ale jednak zawsze coś. Musicie we dwoje ustalić co robicie w tej sytuacji (ewentualna przeprowadzka do niego?) i wtedy powiedzieć Twojej rodzinie.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:16   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
kilka tysięcy? hmm to aż jestem ciekawa gdzie, bo sama od dawna szukam i nawet o praktyki darmowe jest ciężko, moja koleżanka załapała się na staż w kancelarii za 300 zł to i tak była wielka radość bo teraz studentów prawa jest baaaardzo dużo i większość z nich będzie pracować za darmo bo zależy im żeby wpisać to w CV.
Niestety nie powiem gdzie .

Co do praktyk to nigdy sie za takowe nie bralam. Nie mam jakos zaciecia do roboty za darmo.


W przypadku autorki jej "praca" nie ma juz znaczenia. Na etacie pewnie nie jest to nawet swiadczen nie bedzie miec. Wielka szkoda, ze polasila sie na pierwsza lepsza robote zamiast szukac czegos bardziej godnego uwagi. Teraz bedzie ponosic konsekwencje swoich wyborow.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:19   #11
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez Polla_pola Pokaż wiadomość
No własnie

mozliwe jest cos takiego w ogole? zeby trzy (w dodatku roznych firm) podaly falszywy wynik?
Jak zapomniałaś tabletki w pierwszym tygodniu, to raczej test się nie myli.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 18:21   #12
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: wpadka- i co teraz?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39331268]Kasy masz sporo jak na studentke, bo w porywach 2700 (2000 zł+400zł+300 zł).
Zmien prace na lepsza. Ja na studiach prawniczych potrafilam i kilka tysiecy zarabiac. Za tyle mozesz pracy nie znalezc, ale spokojnie bedac studentka da sie zarabiac ponad 1000. Tylko, ze trzeba sie do roboty wziac a nie biadolic, ze studenci prawa maja ciezko.

Co do reszty to nikt Ci nie doradzi. To Twoje zycie i Ty znasz chlopa, ojca czy ciotke najlepiej.[/QUOTE]

Oczywiście na dziennych?
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:22   #13
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wpadka- i co teraz?

To raczej nie jest możliwe, żeby 3 testy dały błędne wyniki. No ale spokojnie, najpierw do lekarza. A potem porozmawiaj z partnerem, odpowiedzialność spada na was oboje- nie tylko na Ciebie. Ciąża to nie jest jakiś dramat. Masz jakieś dochody, ojciec dziecka też - dacie radę. Głowa do góry
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:22   #14
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: wpadka- i co teraz?

jesteś pewna, że twój ojciec odetnie ci kasę? jeżeli zapewnia ci życie na tak dobrym poziomie (bo jak na studentkę to sporo wysyła), do tego jest za granicą, nie masz mamy to może wcale nie zostawi cię samą z tym wszystkim? może właśnie będzie chciał ci pomóc?
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:22   #15
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez Polla_pola Pokaż wiadomość
Zapomniałam 3 tabletki z pierwszego tygodnia nowego opakowania, z ginekologiem już się skontaktowałam- ma mnie jutro przyjac
Tutaj nie ma pewności ciąży teoretycznie...

ale w praktyce jednak brak krwawienia z odstawienia dużo mówi..

aczkolwiek ginekolog rozwieje wszystko
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:23   #16
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Tutaj nie ma pewności ciąży teoretycznie...

ale w praktyce jednak brak krwawienia z odstawienia dużo mówi..

aczkolwiek ginekolog rozwieje wszystko
Toś się nagadał Poczytaj ulotkę od tabletek anty i dopiero potem uspokajaj ludzi.

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2013-02-19 o 18:27
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:24   #17
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
Oczywiście na dziennych?
Tak.

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Toś się nagadał Poczytaj ulotkę od tabletek anty i dopiero potem uspokajaj ludzi.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:28   #18
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74
Dot.: wpadka- i co teraz?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39331892]Niestety nie powiem gdzie .

Co do praktyk to nigdy sie za takowe nie bralam. Nie mam jakos zaciecia do roboty za darmo.


W przypadku autorki jej "praca" nie ma juz znaczenia. Na etacie pewnie nie jest to nawet swiadczen nie bedzie miec. Wielka szkoda, ze polasila sie na pierwsza lepsza robote zamiast szukac czegos bardziej godnego uwagi. Teraz bedzie ponosic konsekwencje swoich wyborow.[/QUOTE]


No a mnie nigdzie nikt nie chciał wziąć bez wpisów w CV więc musiałam łapać się byle czego zwłaszcza, że mi się nie przelewało i każda stówa stanowiła dla mnie wybawienie.

Zresztą jakie to ma teraz znaczenie







CO do tej tabletki- ja ją wzięłam, ale z kolejną (tak jest w ulotce YAZ), przez tydzien nie uprawialam seksu, ale na dzień przed zapomnieniem mial miejsce stosunek...-lekarz mi przez tel powiedzial ze mam normalnie brac dalej bo biore juz dlugo tabletki (prawie 5 lat) i watpi zeby mi sie ciaza przydarzyla przy zaledwie jednej za pozno przyjetej tabletce...
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:32   #19
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
Oczywiście na dziennych?

wątpisz w to? bo ja nie
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 18:32   #20
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez Polla_pola Pokaż wiadomość
No a mnie nigdzie nikt nie chciał wziąć bez wpisów w CV więc musiałam łapać się byle czego zwłaszcza, że mi się nie przelewało i każda stówa stanowiła dla mnie wybawienie.

Zresztą jakie to ma teraz znaczenie







CO do tej tabletki- ja ją wzięłam, ale z kolejną (tak jest w ulotce YAZ), przez tydzien nie uprawialam seksu, ale na dzień przed zapomnieniem mial miejsce stosunek...-lekarz mi przez tel powiedzial ze mam normalnie brac dalej bo biore juz dlugo tabletki (prawie 5 lat) i watpi zeby mi sie ciaza przydarzyla przy zaledwie jednej za pozno przyjetej tabletce...
Heh, a jednak... Przy tak małych dawkach hormonów wszystko możliwe. Nawet w ulotce Yaz jest napisane, że w pierwszym lub ostatnim tygodniu pominięcie tabletki = możesz zajść w ciążę.

A w jakich służbach mundurowych pracuje Twój facet? Wojsko?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:34   #21
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez Polla_pola Pokaż wiadomość
No a mnie nigdzie nikt nie chciał wziąć bez wpisów w CV więc musiałam łapać się byle czego zwłaszcza, że mi się nie przelewało i każda stówa stanowiła dla mnie wybawienie.

Zresztą jakie to ma teraz znaczenie







CO do tej tabletki- ja ją wzięłam, ale z kolejną (tak jest w ulotce YAZ), przez tydzien nie uprawialam seksu, ale na dzień przed zapomnieniem mial miejsce stosunek...-lekarz mi przez tel powiedzial ze mam normalnie brac dalej bo biore juz dlugo tabletki (prawie 5 lat) i watpi zeby mi sie ciaza przydarzyla przy zaledwie jednej za pozno przyjetej tabletce...
Mnie to też w zasadzie dziwi... Niby w pierwszym tygodniu brania tabletek jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeśli się jakąś pominie... no ale... Może tabletki miałaś nieodpowiedni dobrane do siebie? Lekarz robił Ci badania zanim Ci je przepisał? Spory kawał czasu bierzesz tabletki, więc ja to bym raczej stawiała na to, że jakis inny lek wszedł w interakcję z tabletkami.. No ale to Ty już wiesz jakie inne leki brałaś

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39332091]Tak.



[/QUOTE]

Dobre jaja nie wiem kto jest na tyle tępy, żeby Ci w te bajki uwierzyć...
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:35   #22
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: wpadka- i co teraz?

Sorry, ale naprawdę da się na studiach dziennych dużo zarabiać. Mój znajomy zarabia miesięcznie prawie 4 tys., a to według mnie nie jest mało.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:36   #23
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74
Dot.: wpadka- i co teraz?

No wlasnie zadnych lekow nie bralam

badania mialam ostatni raz robione w wakacje zeszle- krew, cos tam na watrobe (ale nie pamietam co juz z tych nerwow i nie moge nigdzie znalezc tych powalonych papierow ) i wszystko bylo OK

no nie moge w to uwierzyc po prostu




Powiedzmy ze facet-wojskowy, ale nie do konca, nie za bardzo chce sie rozpisywac o jego zawodzie bo wtedy mnie na bank ktos rozpozna bo to dosc rzadki zawod
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:37   #24
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Sorry, ale naprawdę da się na studiach dziennych dużo zarabiać. Mój znajomy zarabia miesięcznie prawie 4 tys., a to według mnie nie jest mało.
Potwierdzam, mojemu chłopu też się udało znaleźć fajną pracę na studiach

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Polla_pola Pokaż wiadomość
No wlasnie zadnych lekow nie bralam

badania mialam ostatni raz robione w wakacje zeszle- krew, cos tam na watrobe (ale nie pamietam co juz z tych nerwow i nie moge nigdzie znalezc tych powalonych papierow ) i wszystko bylo OK

no nie moge w to uwierzyc po prostu




Powiedzmy ze facet-wojskowy, ale nie do konca, nie za bardzo chce sie rozpisywac o jego zawodzie bo wtedy mnie na bank ktos rozpozna bo to dosc rzadki zawod
Hm, no ok, konkretnie mi chodziło o to, czy np. z pracy nie ma żadnych dodatków mieszkaniowych itp.?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:38   #25
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Sorry, ale naprawdę da się na studiach dziennych dużo zarabiać. Mój znajomy zarabia miesięcznie prawie 4 tys., a to według mnie nie jest mało.
A zdajesz sobie sprawę ile jest zajęć na studiach prawniczych? Jaki jest ich stopień trudności? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę? Zakładając, ze to są studia na dobrej uczelni, a nie na jakimś g.ównie

A co ten Twój znajomy studiuje?

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Potwierdzam, mojemu chłopu też się udało znaleźć fajną pracę na studiach

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------


Hm, no ok, konkretnie mi chodziło o to, czy np. z pracy nie ma żadnych dodatków mieszkaniowych itp.?
Dziewczyny, konkrety - jaki kierunek studiów, jaki tryb studiów, czy na dobrej uczelni
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:38   #26
Polla_pola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 74
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Potwierdzam, mojemu chłopu też się udało znaleźć fajną pracę na studiach


A byla to praca w zawodzie prawniczym?


Ja w tej kancelarii w ktorej teraz pracuje na poczatku jechalam codziennie (5 dni w tygodniu) od 10 godzin do 4 dziennie. Ale pojawil sie problem z zaleglosciami na uczelni niestety.


Cytat:
Hm, no ok, konkretnie mi chodziło o to, czy np. z pracy nie ma żadnych dodatków mieszkaniowych itp.?
Nie, niestety ale nie tak przynajmniej mi sie wydaje, w sumie to sie nigdy tym zbytnio nie interesowalismy

Edytowane przez Polla_pola
Czas edycji: 2013-02-19 o 18:40
Polla_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:40   #27
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę ile jest zajęć na studiach prawniczych? Jaki jest ich stopień trudności? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę? Zakładając, ze to są studia na dobrej uczelni, a nie na jakimś g.ównie

A co ten Twój znajomy studiuje?
Znajomy na politechnice studiuje, jakiś techniczny kierunek, niestety nie pamiętam dokładnie nazwy. I zajęć też mało nie mają. Z tym że on jest takim typem człowieka, który po przeczytaniu raz książki telefonicznej by ją zapamiętał
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:40   #28
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę ile jest zajęć na studiach prawniczych? Jaki jest ich stopień trudności? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę? Zakładając, ze to są studia na dobrej uczelni, a nie na jakimś g.ównie

A co ten Twój znajomy studiuje?

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------



Dziewczyny, konkrety - jaki kierunek studiów, jaki tryb studiów, czy na dobrej uczelni
E, proszę Cię nie będę Ci zdradzać takich szczegółów, ale studia dzienne, dobra uczelnia, z tym,ze nie ma problemu z chodzeniem na ćwiczenia do innych grup i niektore projekty mozna robic spokojnie samemu w domu
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:41   #29
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: wpadka- i co teraz?

Przede wszystkim, pogadaj z rodzina, mam nadzieje, ze Twoj ojciec poczuje sie do roli rodzica i dziadka i zaopiekuje Toba, chodzby finansowo. Mysle, ze jedno z Was powinno przeprowadzic sie do miasta, gdzie mieszka partner, rodzina powinna byc razem.

Czy rozwazalas przerwe w studiach?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:41   #30
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: wpadka- i co teraz?

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę ile jest zajęć na studiach prawniczych? Jaki jest ich stopień trudności? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę? Zakładając, ze to są studia na dobrej uczelni, a nie na jakimś g.ównie



Raczej chodzi o konkurencyjność, jest bardzo wielu studentów prawa, więc kancelarie mają w kim wybierać, a w dodatku większość z nich jest gotowa pracować za darmo żeby móc sobie wpisać to w CV bo do kancelarii na staż płatny nikt Cię nie przyjmie jeśli się nie ma doświadczenia.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.