Problem z uszami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-23, 15:38   #1
arazam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11

Problem z uszami


Nie wiedziałem gdzie mam napisać ten post ( od razu mowie)

Mam problem z uszatmi, mianowicie od prawie 3 miesięcy codziennie ( czasami raz na 2 dni) w godzinach wieczornych uszy robią mi się czerwone, czasami oba czasami jedno. różnie. Byłem u laryngoloda powiedział, że nie wie co może być. Co mogę zrobić? do jakiego lekarza się udać? Może być to alergia na coś? Miał ktoś podobny problem? Czasami czuję, że rozpala mi twarz.
arazam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 21:57   #2
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Problem z uszami

Cytat:
Napisane przez arazam Pokaż wiadomość
Nie wiedziałem gdzie mam napisać ten post ( od razu mowie)

Mam problem z uszatmi, mianowicie od prawie 3 miesięcy codziennie ( czasami raz na 2 dni) w godzinach wieczornych uszy robią mi się czerwone, czasami oba czasami jedno. różnie. Byłem u laryngoloda powiedział, że nie wie co może być. Co mogę zrobić? do jakiego lekarza się udać? Może być to alergia na coś? Miał ktoś podobny problem? Czasami czuję, że rozpala mi twarz.
Może po prostu od chłodu na zewnątrz Ci marzną a później jak się ogrzeją to są czerwone i piekące

Nie wiem jak uszy ale uczucie piękącej, rozpalonej twarzy może być objawem polipa w zatoce. Zaczęłam czytać o polipach niedawno, jak u mnie takiego przypadkiem na rezonansie wykryli i właśnie był taki objaw wymieniony. Miewam takie uczucie ale nigdy wcześniej nie skojarzyłabym tego z polipem, dopiero jak się dowiedziałam, że go mam, to poczytałam i okazało się, że mam część objawów, ale nie wiedziałam co one oznaczają, bo nie było żadnych typowych katarów ani bólów głowy... Normalnie polipa się chyba tomografią wykrywa, więc może jednak laryngolog dałby Ci skierowanie
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 10:48   #3
arazam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z uszami

Katar mam od września, czasami słabszy czasami mocniejszy, uszy wątpie żeby były od zimna ponieważ na dworze czuje się o wiele lepiej niż w cieplejszych miejscach, przykładowo wczoraj byłem od 13 w domu. około 16 zaczerwieniło mi się lewe ucho na godzinę i przeszło a koło 22 prawe ucho również koło godziny. Laryngolog mówił, że może to być alergia na coś? co o tym sądzicie? Raczej to nie od zimna.
arazam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 11:21   #4
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Problem z uszami

Cytat:
Napisane przez arazam Pokaż wiadomość
Katar mam od września, czasami słabszy czasami mocniejszy, uszy wątpie żeby były od zimna ponieważ na dworze czuje się o wiele lepiej niż w cieplejszych miejscach, przykładowo wczoraj byłem od 13 w domu. około 16 zaczerwieniło mi się lewe ucho na godzinę i przeszło a koło 22 prawe ucho również koło godziny. Laryngolog mówił, że może to być alergia na coś? co o tym sądzicie? Raczej to nie od zimna.
Albo alergia, albo tych polipów bym poszukała, bo wiele osób ma i nie wie. A jeśli jest katar i piekąca twarz to są jakieś przesłanki żeby móc coś takiego podejrzewać. No albo nie wiem co...

A ogólnie masz na coś alergię? Miałeś już kiedyś takie problemy? Leczysz się na coś? Jak przeanalizujesz co ostatnio robisz, jesz, czy coś nowego pojawiło się w Twoim otoczeniu co mogłoby powodować alergię?
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 12:41   #5
arazam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z uszami

Hmm... od lutego leczę się na trądzik, ale nie biorę antybiotyków tylko maści na twarz, od lutego do września stosowałem skinoren a od września do teraz isotrex. Od listopada mam właśnie ten problem z uszami. Nic nowego ostatnio nie wprowadziłem do swojego menu Mieszkam na wsi. Nie mam na nic alergii. Ostatnio miałem lekką grypę a tak przez rok nie chorowałem aby ten katar z niczego, jak mnie złapie to trzyma i trzyma. Teraz obecnie przeszedł. Po umyciu twarzy, mam suchą skórę ale to może być po maści na trądzik, krem nivea załatwia sprawe w 90%. Uszy mam czerwone również po wyjściu z pod prysznica. Twarz również.
arazam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-24 13:41:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.