Problemy ze sztucznymi mieszankami:(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-01, 07:06   #1
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191

Problemy ze sztucznymi mieszankami:((


Mam pytanie do mam ktore karmia dzieci mlekiem modyfikowanym.
Jak juz pisalam wczesniej na forum postanowilam przyzwyczaic dziecko do sztucznej mieszanki poniewaz nie daje rady odciagnac na tyle pokarmu zeby wyjsc sobie z domu. Moja mala dostawala Bebiko w szpitalu zaraz po urodzeniu poniewaz mialam cc i nie moglam od samego poczatku karmic a pokarmu tez nie bylo za duzo. I wszystko bylo ok przez te pare dni. Potem karmilam wylacznie piersia az pewnego razu gdy chcialam zostawic mala u tesciow powiedzialam zeby podali jej Bebiko. Efekt - wymioty na drugi dzien. Wiec postanowilam ze bede jej podawac stopniowo zaczynajac od 5ml. W ciagu ostatnich paru dni podalam tak juz: Bebiko, Hipp, Bebilon a w koncu Nutramigen bo dziecko pewnie ma alergie. Mala nie robi kupki od paru dni (a wczesniej robila po 2,3 dziennie), krzyczy, po Nutramigenie duzo mniej ale dalej jest niespokojna i widac ze cos nie tak. Juz normalnie jestem zalamana dziecko sie meczy, ja wydalam kupe kasy na te mleka i nie wiem czy dalej podawac po 5ml starajac sie ja przyzwyczaic czy sobie odpuscic???.... czy to mozliwe zeby dziecko nawet leczniczej mieszanki nie tolerowalo???
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:14   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

po pierwsze trzeba pojsc od lekarza (zreszta chyba masz mame-pediatre?)zważyc dziecko ,podajesz nutramigen bo dziecko pewnie ma alergie ?na jakiej podstawie to stwierdzilas?

byc moze zachowuje sie tak poniewaz przeszla za duzo zmien mleka w krótkim czasie, wybierz jedno i poróbuj ,oosbiscie polecam NAn.

Być moze te wymioty mialy inna przyczyne niz nie tolerowanie sztucznych mieszanek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:40   #3
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

ja mam dziecko alergiczne. moj synek nie pil zadnego nutramigenu tylko po prostu humane. u nas bylo tak, ze on ulewal po wszystkich mlekach (poczwszy od nana skonczywszy na bebiko). tak jak napisala Paula nie testuj tylu mlek, bo to nie za dobrze. wez jedno i zobacz co bedzie dalej. my tak zrobilismy. teraz ma 3 latka i "chlop jak dab" z niego.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:40   #4
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Owszem mama jest lekarzem ale strasznie konserwatywnym od paru dni łazi za mna i zrzedzi ze jestem wyrodna matka bo podaje dziecku sztuczna mieszanke, gdyby ona byla w takiej sytuacji to poswiecilaby sie dla dziecka i siedziala w domu pol roku z dzieckiem przy piersi :/. chore. z tymi mieszankami bylo tak ze probowalam jej podawac juz kilka razy w ciagu ostatnich miesiecy i zawsze po calej butelce byly wymioty, dlatego najprawdopodobniej ma alergie. teraz wymiotow nie ma bo podaje tylko te 5ml za to nie ma kupki i jest bol brzucha . owszem moglabym sie uprzec na jedno mleko ale jak patrze jak to dziecko cierpi to stres coraz wiekszy
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:44   #5
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Gorylek idz do innego lekarza: alergologa-pediatry, ale jakiegos sprawdzonego, poleconego. a co do tego, ze jestes wyrodna matka, to po prostu staraj sie nie sluchac mamy. wcale tak nie jest. ja nie karmilam w ogole piersia (maly nie mogl ssac) i tak zaczela sie przygoda ze sztucznym mlekiem. jakos nie widze, zeby moj synek ucierpial z tego powodu.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:50   #6
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Niestety zdzarza się, że nawet apteczne mieszanki mleczne, nawet sojowe nie są tolerowane przez dzieci. Objawy mogą być bardzo różne: ulewania, wymioty, bóle brzuszka, wysypka i inne skórne odczyny alergiczne, "brak" kupki i inne.
Proponuję Ci odstawić wszystkie sztuczne mieszanki i, jeśli masz jeszcze pokarm, spróbowac karmić piersią. Niezależnie od tego udać się do lekarza, żeby wykluczyć innne problemy.
Jeśli dzidziuś od dłuższego czasu nie robi kupki to kup czopki glicerynowe w aptece - one zwykle pomagają, ale nie należy ich stosować za często.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:54   #7
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Witam,
ja karmiłam piersią, ale około 4 miesiąca zaczęłam wprowadzać dodatkowo mieszankę, ze względu na to, że wracałam do pracy. Na początku podawałam Bebilon, ale okazało się, że Fabianek miał uczulenie na nabiał i dlatego zaczęłam podawać Nan Ha. Fabian na początku nie chciał pić tego mleka, ale pomału się przyzwyczaił i tak zostało do dziś (ma 17 miesięcy). Z tym, że ja faktycznie uzgadaniałam wszelkie zmiany z pediatrą.
Trzymam za Was kciuki! Pozdrawiam!
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 08:01   #8
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

A ile ma Twój dzidziuś i ile trwają te problemy?
Jeśli nie toleruje jakiejś mieszanki, to nie da się go raczej "przyzwyczaić". Może lekarz przepisze mu jakąś apteczną mieszankę, ale z tymi też różnie bywa. Tylko, że takim maleństwom nie robi się testów alergologicznych, lekarz właściwie też w takiej sytuacji działa na "wyczucie" i poleci mieszankę, która jet najlepiej, najczęściej tolerowana przez dzieci. A jednak każde dziecko jest inne.
Mam w rodzinie taką małą, która niestety nie tolerowała żadnych i po każdej bez wyjątku miała problemy.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 09:03   #9
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

gorylku, z tą alergią to nie jest taka prosta sprawa. nie można stwierdzić, że jak dziecko wymiotuje to znaczy, że ma alergię. to jest najczęściej cała gama objawów np.
  • dziecko nie przybiera na wadze,
  • ma luźne, śluzowate, zielone stolce najczęściej cuchnące jakby octem (zaparcia rzadko występują w alergii, a przynajmniej nie są objawem typowym)
  • występują wysypki, najczęściej na policzkach - typowe są takie niezdrowe rumieńce jakby pociągniete metalicznym lakierem
  • całe dziecko moze być czuć octem
  • bóle brzucha ale raczej podczas jedzenia
  • zła tolerancja szczepień na Di-Per-Te - dziecko jest bardzo niespokojne, wrzeszczy wręcz histerycznie kilka godzin po szczepieniu
i wiele jeszcze innych objawów występujących razem lub oddzielnie.
myślę, że twoje małe po prostu nie trawi za dobrze mleka krowiego - ono jest znacznie ciężej strawne i stąd zaparcia i bóle brzucha. a wymioty mogą być spowodowane tym, że po prostu dostaje za dużo. mieszanki dziecko zjada najczęściej mniej niż pokarmu matki. może się najeść już 100ml bo "krowizna" jest bardziej treściwa i syci na dłużej.
oczywiście to wszystko nie musi być regułą, bo każde dziecko jest inne, ale to tyle jeśli chodzi o moje doświadczenie. pozdrawiam.
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 11:27   #10
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Mój bobas jest na mleku sztucznym od drugiego miesiąca życia, a wcześniej był i tak sztucznie dokarmiany, ja nie miałam prawie wcale pokarmu. Najpierw jadł Enfamil, okazało się, że strasznie ulewa, ale pediatra powiedziała, że tak się czasem zdarza i dała skierowanie na USG brzuszka, żeby stwierdzić czy dziecko dobrze trawi i czy nie ma refluksu. Wyniki były bardzo dobre. Później zaczęły się nocne koszmarne wydzieranie. Mały tak płakał, że nie dało się go uspokoić, brzuszek miał miękki ale potwornie płakał. Do tego kupka raz na 2-3 dni. Pojechaliśmy na pogotowie i dzieki temu, że spotkaliśmy tam przypadkowego lekarza sprawa się wyjaśniła (choc nie do końca). Kazał nam zmienić mleko na preparat mlekozastępczy Bebilon Pepti (coś jak Nutriamigen, ale dużo lepsze w smaku), i polecił dopajać dziecko. Po zmianie ustąpiły bóle, do czasu, bo się okazało, że te herbatki Hipp'a, które są na rynku także mogą uczulać. Kiedy powtórzyły się bóle polecono nam zmienić herbatki (do tej pory były rumiankowa i z koperkiem włoskim) na zwykłe zioła parzone, najlepiej melisę albo polecono nam podawać zwykłą wodę przegotowaną, osłodzoną glukozą. Po kilku dniach dziecko normalnie się wypróżnia, super przybiera na wadze i już nie cierpi.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 12:42   #11
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Gorylku najlepiej jak zapytasz się o poradę innego lekarza, bo skoro twoja mama ma inne zdanie na ten temat to z nią się nie dogadasz w tej kwestii.

Powiem ci, że ja mam podobny problem, moja mała też nie za bardzo przepada za mlekiem sztucznym, bardzo duzo ulewa, a tak w ogóle ona bardzo dużo ulewa, a dodatkowo nie toleruje picia z butelki i żadnych smoczków też próbuję ją jakoś nauczyć ale jak narazie to rezultatów nie ma
Wiec próbuje ją karmić piersią, dodatkowo ja mam mało pokarmu, odciągnąc nic nie moge, a mała dopomina się o jedzenie co godzine, jest troszke niespokojna ale nie cały czas, tylko czasami w niektóre dni a kupki robi po kazdym jedzeniu. Z tego co tu wyczytałam to może wynikać, że ma alergię

Gorylku jak uda ci się nakłonić twoją małą do picia sztucznego mleka to napisz jak ci się to udało.
Trzymaj się dzielne
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 14:36   #12
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Cytat:
Napisane przez Apsik
Później zaczęły się nocne koszmarne wydzieranie. Mały tak płakał, że nie dało się go uspokoić, brzuszek miał miękki ale potwornie płakał. Do tego kupka raz na 2-3 dni. Pojechaliśmy na pogotowie i dzieki temu, że spotkaliśmy tam przypadkowego lekarza sprawa się wyjaśniła (choc nie do końca). Kazał nam zmienić mleko na preparat mlekozastępczy Bebilon Pepti (coś jak Nutriamigen, ale dużo lepsze w smaku), i polecił dopajać dziecko. Po zmianie ustąpiły bóle, do czasu, bo się okazało, że te herbatki Hipp'a, które są na rynku także mogą uczulać. Kiedy powtórzyły się bóle polecono nam zmienić herbatki (do tej pory były rumiankowa i z koperkiem włoskim) na zwykłe zioła parzone, najlepiej melisę albo polecono nam podawać zwykłą wodę przegotowaną, osłodzoną glukozą. Po kilku dniach dziecko normalnie się wypróżnia, super przybiera na wadze i już nie cierpi.
O dokladnie ja mam takie problemy! mimo ze podaje tylko 5ml co to jest, wydzieranie sie koszmarne, nie da sie uspokoic w zaden sposob, nawet gdy ma napady kolki to nie jest tak zle. Brzuszek miekki i kupka co 2 dni. Zadalam to samo pytanie na innym forum i jakas mama napisala mi ze miala tak samo, dziecko nie tolerowalo nic i z nutramigenem tez miala duze problemy.. dopiero po miesiacu sie przyzwyczailo i jest ok wiec jestem dobrej mysli i probuje dalej. I tak jest duzo duzo duzo lepiej niz po zwyklym mleku mod. ze sklepu czyli widocznie ma alergie na 100%.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:45   #13
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Jeśli dziecko jest na sztucznym mleku i nie jest dopajane, to ma problem z trawieniem, ponieważ zwykle mleko sztuczne jest dużo bardziej tłuste niż mleko matki. Podajesz czasem dziecku coś do picia? Bo może wcale nie ma alergii tylko poprostu nie umie jeszcze dobrze trawić, no i ma za małą ilosć wody? Spróbuj przepajać dzidziusia dwa - trzy razy na dobę, najlepiej czymś co na 100% nie uczula, podobno jednym z takich ziół jest melisa (ja na 80 mil wody daję trzy łyżeczki melisy naparzonej tak jak w przepisie i słodzę glukozą).
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:52   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

dokladnie ,karmione sztucznie i czasami piersia należy dopajac.

co do slodzenie glukoza to jstems sceptycznie anstawiona ,wystarczy zwykła woda żywiec dzieki tmeu dziecko polubi smak wody na przyszlosc i nie bedzie fanem Coli.

Moje 5 letnie pije wodę jak wilelbąd bo od poczatku pila wode lub herbatki nie slodzone smaku coli nie zna i nie chce poznac podobnie jak innych gazowanych świństw.--ale to dla ciebie daleka przyszlosc
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:46   #15
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

Zależy od dziecka, moje jeszcze nie ma pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak Cola a od samego początku nie chciało pić nieposłodzonego, ja na przykład byłam wychowywana na zwykłym cukrze a teraz smaku cukru nie znoszę, nie jem słodyczy, nie słodzę, nie znoszę coli i sztucznych napojów słodzonych, więc jak widać to nie reguła. Jeśli dziecko lubi to nie rozumiem dlaczego mu to odbierać. Przecież jego dieta jest taka uboga i wciąż taka sama niech więc choć w ten sposób będzie sładzana"
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 19:14   #16
lorelaine
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar lorelaine
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 42
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

przepraszam ale jak to pzreczytalam to sie przestraszylam.....kobiet o, dziecko nie przyzwyczai sie do mleka w 2 dni.Nie potrzebnie zmienialas z jednej mieszanki na druga, trzeba czasu zanim dziecko sie przestawi.Nie powinnas dawac jej mieszanki bez konsultacji z pediatra!!!Ewentualnie moglas zrobic tak (przykład):
poniedzialek- dzien I podania mieszanki, podajesz na jedno karmienie tyle ile dziecko zjada, jesli karmilas piersia i tego nie wiesz, to patrzysz na tabele na opakowaniu mleka, i podajesz odpowiednia do wieku ilosc
wtorek- dziecko moze byc niespokojne, poniewaz wprowadzenie mieszanki to cos nowego, jego żąłądeczek musi sie przyzwyczaic, dalej na 1 lub 2 karmienia podajesz mieszanke
środa- dziecko nadal moze wykazywac niepokoj, moze zmienic sie konsystencja kupki z jajecznicy na przypominjaca konsystencja plasteline, moze byc tez zmienic sie jej czestotliwosc lub wogole nie wystapic.To normalne organizm musi przywyknac, ale spokojnie podaj dalej mieszanke, w nastepnym dniu bedzie juz coraz lepiej
ALE ZAZNACZAM DZIECKO JEST TAK DELIKATNA ISTOTKA I W ZALEZNOSCI OD WIEKU JEGO UKLAD POKARMOWY JESZCZE SIE NIE UKSZTALTOWAL DO KONCA DLATEGO NIE WARTO EKSPERYMENTOWAC NA DZIECKU.Moga wystapic rozne problemy typu pokaźne wymioty, bole pzruszka, zatwardzenia, rozluźnienie stolca, wysypki, alergie na skladniki....mnostwo tego jest PRZECIEZ ZADNA MATKA NIE CHCE ZEBY JEJ DZIECIATKO SIE MECZYLO
Wiem ze robilas to w dobrej wierze, nie pouczam cie, pisze z troskliwosci bo samam jestem mama 4miesiecznego Kacperka żywionego mieszanka-jestesmy po przejsciach okresu noworodkowego takze zadnej mamie nie zycze pzrechodzic tego co my musielismy przezywacale to juz sprawa na inny watek
MOJA RADA:IDZ DO PEDIATRY, A NAJLEPSZYM WYJSCIEM WYDAJE MI SIE SYMULOWANIE WYTWARZANIA POKARMY, TAK ABY STARCZYLO NA TWOJE WYJSCIE(jesli chcaialbys wiecej informacji na ten temat-wszytsko pzrezylam na wlasnej skorze- lub chcialabys pogadac, wymienic doswiadczenia to napisz podam ci moj nr gg
lorelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 19:18   #17
lorelaine
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar lorelaine
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 42
Dot.: Problemy ze sztucznymi mieszankami:((

ps, nie przejmuj sie swoja mama WCALE NIE JESTES WYRODNA MATKA, TO ZE MASZ DZIDZI NIE ZNACZY ZE STALAS SIE NIEWOLNICA!!!ZRESZTA JAK COS TO NA GG CI OPOWIEM
lorelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.