>> Uspokoić zielony i żółty pokój.. << - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-10, 10:26   #1
allia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3

>> Uspokoić zielony i żółty pokój.. <<


Witam!

Niedawno zakupiłam mieszkanie i właśnie dobieram kolory..
Salon i sypialnia mają kolory stonowane, natomiast gabinet i pokój gościnny pomalowałam dość odważnymi kolorami i chciałabym je teraz delikatnie "wyciszyć" i potrzebuję Waszej pomocy

1. Gabinet - jest w kolorze zielonym, tak jak na załączonym obrazku - ściany w odcieniu Snow Cone Green, zaś sufit w odcieniu Apple Green. Przy czym kolorek na ścianach wyszedł bardziej intensywny niż to widać na obrazku.
Kolor wyszedł boski, taki "trawiasty" przy czym jest to trawa raczej majowa (czyli bardziej z odcieniem żółci niż niebieskiego), na razie pokój stoi pusty, więc owa zieleń aż bije po oczach i ma się wrażenie istnej "żarówy". Stwierdziłam zatem, że nie mogę już dodawać do tego pokoju żadnych kontrastujących barw.. a raczej takie, które to pomieszczenie wyciszą i uspokoją.
Stawiam na odcienie brązu i kolor kremowy, czy jakieś ciekawe odcienie beżu - może jeszcze jakieś barwy ??

Pokój urządzam od zera, nie mam jeszcze nic.. ani zasłon, ani lamp, ani dywanu.
Będzie to gabinet i już wstępnie wybrałam doń meble firmy Klose - program Lanao (w załączniku regał + biurko), myślałam właśnie o takim ciemnym kolorze mebli, jak na załączonym zdjęciu; do tego kremowe firany i jakieś beżowo-brązowe zasłony.
Potrzebuje też pomocy odnośnie różnych dodatków do pokoju, dekoracji ścian itd. Jeśli ktoś coś widział ciekawego, co pasowałoby do pokoju w tych barwach to proszę o informacje, wszelkie pomysły i sugestie mile widziane... wszak co kilka głów to nie jedna )

Aha... gabinet jest na bazie prostokąta, wymiary pokoju to 411x250, jedno okno (skrzynkowe, czyli wystające) o szerokości 150cm na krótszej ścianie; okno nie jest do podłogi i jest vis a vis drzwi - załączam rzut pokoju


2. Pokój gościnny - który być może w przyszłości stanie się pokojem dziecinnym. Pomalowałam na bardzo odważny i intensywny żółty - w załączniku kolor Yellow na ścianach i na suficie kolor Banana Yellow, tak samo jak w przypadku gabinetu - na ścianach wyszedł nieco bardziej ciemny i intensywny (taki trochę słonecznikowy). Również potrzebuję go lekko uspokoić Podobnie jak w przypadku gabinetu myślałam o brązach, kremach i beżach.. ale może ktoś ma inne pomysły i sugestie? w każdym razie nic 'krzykliwego' do tego pokoju dodawać już nie powinnam

Pokój również urządzam od zera. Jaki kolor mebli pasowałby najlepiej? jasny czy ciemny? potrzebuję też do tego pokoju jakiejś sofy.. jakie kolory mi polecacie?
Może ktoś widział gdzieś jakieś fajne dodatki (lampy, naklejki ścienne, i inne) do tego pokoju? wszelkie sugestie bardzo mi pomogą )

załączam rzut drugiego pokoju, jest on nieco większy niż gabinet.

Z góry dziękuję za pomoc
allia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.