Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73. - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-26, 09:58   #4201
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Można mieć ciemne, dość grube i gęste, można niestety. Ja mam ciemne, może nie tak gęste i grube, ale są widoczne. Niemniej nic z nimi nigdy nie robiłam i raczej nie zamierzam. Laserem usuwałam wszystko (łydki, uda, pachy, bikini), na rękach zostawiłam, taki kaprys .

Nie no ja wiem, że można, widziałam takie osoby, ale myślę, że mało kto ma faktycznie ciemne i grube.



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No właśnie czytam te na insta. Rozwala mnie, że teraz każdą krytykę lub niepochlebną opinię nazywa się hejtem. Ludzie naprawdę powinni sprawdzać znaczenie słów zanim cokolwiek napiszą.

Bo ludzie nie rozumieją znaczenia hejt. Powiesz komuś, że zrobił błąd ortograficzny to się dowiesz, że jesteś zakompleksiona, niedowartościowana i hejtujesz


Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Na instagramie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zaraz obczaję



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Oni serio chcą mieć dzieci...? Bardzo nieodpowiedzialne. Ale w sumie czego spodziewać się po ludziach, którzy w 2 kolejno wrzucanych po sobie postach pokazują takie sprzeczności "nie ma przy mnie dużo pracy" i "po 2 tygodniach opieki nad Wojtkiem potrzebuję urlopu".
Ja w tej ofercie widzę jedno - oni chcą, żeby ktoś poświęcił swoje życie po to, żeby oni mogli mieć swoje. Bo to jest praca tylko i wyłącznie dla osoby bez rodziny i bez życia prywatnego. Nie mówiąc już o konsekwencjach dla zdrowia i psychiki. I tak jak ktoś napisał - oni nie potrzebują tylko opiekuna medycznego/asystenta, tylko też sprzątaczki i kucharki.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Tak swoją drogą to nie wiem czy podziwiam czy współczuję, bo ja w życiu nie zdecydowałabym się na związek z taką osobą. No jest to przykre i współczuję osobom z niepełnosprawnościami, ale nie poświęciłabym swojego życia, żeby się kimś opiekować.

No właśnie sami sobie zaprzeczają. Super lekka praca, a jego własna laska nie daje rady i musi odpocząć po 2 tygodniach.


Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Oni (Wojtek i Agata) de facto szukają tak jakby pseudo członka rodziny z vibem "lubię się poświęcać dla innych". Gdzie tak naprawdę uczciwie powinny być zatrudnione / współpracujące 2-3 osoby po pół etatu. Chyba tego nie przemyśleli. Dla mnie byłoby wręcz dziwne i podejrzane, że ktoś rzuca swoje życie i idzie się opiekować kimś obcym za grosze. Mogą tym niechcący przyciągnąć kogoś o złych intencjach.

Dokładnie. Ja myślę, że im się wydaje, że praca z nimi to zaszczyt i promocja siebie i że ludzie się będą o to bili.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 10:21   #4202
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie też. Chyba nie znam nikogo kto ma mocne owłosienie na rękach. Te włoski są cieniutkie, a w lecie jaśnieją od słońca i praktycznie ich nie widać.
To że są "cieniutkie i praktycznie ich nie widać w lato" to nie jest reguła przecież Tak samo z włosami na udach, są osoby które ud w ogóle nie muszą golić bo mają tam tak cienkie i jasne włosy. Ale wciąż - to nie reguła.

Ja jestem brunetką i stety niestety, włosy na przedramionach golę. Nie dość że są ciemne to niektóre potrafią urosnąć strasznie długie. Mi to przeszkadza i golę je. Nie regularnie, powiedzmy raz-dwa razy na miesiąc. Z racji częstotliwości nie jest to dla mnie żaden problem
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 10:50   #4203
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89197769]Dziwi mnie oferta pracy na life on wheelz. Pewnie część z was kojarzy ten profil. Oferują pracę w postaci opieki nad osoba niepelnosprawna 24h/ 7 dni za 5 tys ( plus mieszkanie plus wyżywienie).
To brzmi strasznie, nie wiem jak można tak ciężko pracować non stop bez wolnego dnia, wolnych wieczorów, a nawet wolnej nocy. Niby powinni być empatyczni i wiedzieć jak duże jest to obciążenie, a jednocześnie próbują kogoś "wrobić" w całodobowa opieka bazując na popularności bloga.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Sama oferta pracy 24h w opiece nad kimś niepełnosprawnym jest dość standardowa (nie piszę o tych konkretnych ludziach bo ich nie znam). To jest coś jak wyjazdy do Niemiec do opieki nad starszymi osobami, u nas zresztą też są podobne oferty. Tylko trzeba to tak ogarnąć żeby warunki pracy były normalne.
Mam wśród znajomych osoby które podobną opiekę załatwiły dla dziadka który po wylewie potrzebuje stałej opieki, ale nie ma dla niego miejsca w domu opieki a rodzina nie jest w stanie zapewnić ciągłej opieki. Pani która się nim opiekuje mieszka razem z nim, więc jest w domu ciągle. Sprząta, pierze, gotuje i zajmuje się dziadkiem. Tylko taka pani mieszka u niego tydzień, góra dwa, po tym czasie ma urlop a agencja przysyła kogoś innego. Nie wyobrażam sobie że ktoś miałby w takiej pracy być przez kilka miesięcy bez przerwy, to byłoby zbyt wyniszczające dla opiekuna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 10:50   #4204
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

ja odkąd używam depilator praktycznie nogi mogę depilować co 4 tygodnie nawet. Ale robię to regularnie od 9 lat już.

dla zainteresowanych tematem efektów zapraszam do poczytania: https://kathyleonia88.blogspot.com/2...em-efekty.html
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 10:52   #4205
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
To że są "cieniutkie i praktycznie ich nie widać w lato" to nie jest reguła przecież Tak samo z włosami na udach, są osoby które ud w ogóle nie muszą golić bo mają tam tak cienkie i jasne włosy. Ale wciąż - to nie reguła.


Kobiet z dość silnym owłosieniem na rękach trochę jednak jest.


Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
ja odkąd używam depilator praktycznie nogi mogę depilować co 4 tygodnie nawet. Ale robię to regularnie od 9 lat już.
Ja używałam przez lata depilatora (do pach również, i do bikini z przodu też) i fakt, włosy wolno odrastały, nie były ostre, ale niestety borykałam się z problemem ich wrastania :-/. Chociaż możliwe, że regularne peelingi przed tym chronią, ja niestety byłam na nie za leniwa .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:03   #4206
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Dziwią mnie ludzie, którzy twierdzą, że nie podążają za modą, tylko kupują/robią rzeczy, które im się podobają i od zawsze o tym marzyli, tylko jakoś przypadkiem to są akurat rzeczy/aktywności, które są aktualnie modne.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:16   #4207
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Sama oferta pracy 24h w opiece nad kimś niepełnosprawnym jest dość standardowa (nie piszę o tych konkretnych ludziach bo ich nie znam). To jest coś jak wyjazdy do Niemiec do opieki nad starszymi osobami, u nas zresztą też są podobne oferty. Tylko trzeba to tak ogarnąć żeby warunki pracy były normalne.
Mam wśród znajomych osoby które podobną opiekę załatwiły dla dziadka który po wylewie potrzebuje stałej opieki, ale nie ma dla niego miejsca w domu opieki a rodzina nie jest w stanie zapewnić ciągłej opieki. Pani która się nim opiekuje mieszka razem z nim, więc jest w domu ciągle. Sprząta, pierze, gotuje i zajmuje się dziadkiem. Tylko taka pani mieszka u niego tydzień, góra dwa, po tym czasie ma urlop a agencja przysyła kogoś innego. Nie wyobrażam sobie że ktoś miałby w takiej pracy być przez kilka miesięcy bez przerwy, to byłoby zbyt wyniszczające dla opiekuna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że to jest ciekawa oferta dla samotnej kobiety/matki z problemami/z jakiegoś domu samotnej matki itp.
Ma zaoferowane wynajęte mieszkanie, więc taka praca mogłaby być fajnym początkiem ogarniania sobie życia. W ich postach jest, że 90% nocy jest wolne, że w ciągu dnia chodzi o jego toaletę, karmienie strzykawką, odsysanie. Podejrzewam, że dodatkowo jakaś pomoc w ubieraniu czy czasami spacerach. Myślę, że zamiast opieki 24/7 potrzebują osoby do pomocy w razie potrzeb. Kogoś do kogo wiedzą, że mogą zadzwonić i przyjdzie pomóc. Ta kucharka i sprzątaczka wymieniona w postach wyżej to moim zdaniem przesada. Chłopak ma żywienie przez PEG - kotleta z ziemniakami mu tam nie trzeba wciskać.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 11:22   #4208
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to jest ciekawa oferta dla samotnej kobiety/matki z problemami/z jakiegoś domu samotnej matki itp.
Ma zaoferowane wynajęte mieszkanie, więc taka praca mogłaby być fajnym początkiem ogarniania sobie życia. W ich postach jest, że 90% nocy jest wolne, że w ciągu dnia chodzi o jego toaletę, karmienie strzykawką, odsysanie. Podejrzewam, że dodatkowo jakaś pomoc w ubieraniu czy czasami spacerach. Myślę, że zamiast opieki 24/7 potrzebują osoby do pomocy w razie potrzeb. Kogoś do kogo wiedzą, że mogą zadzwonić i przyjdzie pomóc. Ta kucharka i sprzątaczka wymieniona w postach wyżej to moim zdaniem przesada. Chłopak ma żywienie przez PEG - kotleta z ziemniakami mu tam nie trzeba wciskać.

On ma żywienie przez PEG, ale wydaje mi się, żeby odciążyć Agatę od gotowania itp, to po to jest ta kwestia z obiadami. :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:22   #4209
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
To że są "cieniutkie i praktycznie ich nie widać w lato" to nie jest reguła przecież Tak samo z włosami na udach, są osoby które ud w ogóle nie muszą golić bo mają tam tak cienkie i jasne włosy. Ale wciąż - to nie reguła.

Ja jestem brunetką i stety niestety, włosy na przedramionach golę. Nie dość że są ciemne to niektóre potrafią urosnąć strasznie długie. Mi to przeszkadza i golę je. Nie regularnie, powiedzmy raz-dwa razy na miesiąc. Z racji częstotliwości nie jest to dla mnie żaden problem
To ja. A co najdziwniejsze - jestem brunetką z ciemną oprawą oczu i wszystkie moje włosy są raczej ciemne - oprócz właśnie ud. Nie golę ich wcale i nigdy nie goliłam
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:27   #4210
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Myślę, że to w małych miastach jest lipa. Jak wpisałam Wrocław to mi się cała lista wyświetliła, jak wpisałam moją rodzinną, małą miejscowość to też nic. Najbliżej w mieście o prawie 30 km, ale właściwe to też małe miasto. Strasznie słabe to. Powinno być w każdej aptece. Nie każdy ma możliwość bujać się w takich sytuacjach po po innych miastach żeby kupić lek.





Ja strasznie nie lubię ludzi, którzy wiedzą, że ktoś może do nich zadzwonić, a potem gadają od niechcenia i ciężko cokolwiek z nimi załatwić. No jak masz taką pracę, że trzeba odbierać telefony to się nauczać gadać z ludźmi. Już nie mówię o ludziach co wystawiają gdzieś swoje ogłoszenia. Ostatnio rezerwowałam jakieś noclegi i w końcu wzięłam trochę droższe, bo tam gdzie było taniej z facetem kompletnie nie szło się dogadać.
Oj tak. Ja też czasem pytałam o jakieś noclegi a tu odpowiedzi tak od niechcenia jakby w ogóle nie chcieli klienta złapać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja sobie tak robię brwi, może nie tak kontrastowo jak dziewczyny z internetow, no ale jednak. Laminowanie brwi daje podobny efekt. Mnie się podoba xD


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja też lubię wyregulować u kosmetyczki i henna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:28   #4211
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
To że są "cieniutkie i praktycznie ich nie widać w lato" to nie jest reguła przecież Tak samo z włosami na udach, są osoby które ud w ogóle nie muszą golić bo mają tam tak cienkie i jasne włosy. Ale wciąż - to nie reguła.

Ja jestem brunetką i stety niestety, włosy na przedramionach golę. Nie dość że są ciemne to niektóre potrafią urosnąć strasznie długie. Mi to przeszkadza i golę je. Nie regularnie, powiedzmy raz-dwa razy na miesiąc. Z racji częstotliwości nie jest to dla mnie żaden problem



Ja nie mówię, że to jest reguła. Ogólnie rzadko gdzieś widzę kobietę z takimi włosami na rękach żeby aż się to w oczy rzucało


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Sama oferta pracy 24h w opiece nad kimś niepełnosprawnym jest dość standardowa (nie piszę o tych konkretnych ludziach bo ich nie znam). To jest coś jak wyjazdy do Niemiec do opieki nad starszymi osobami, u nas zresztą też są podobne oferty. Tylko trzeba to tak ogarnąć żeby warunki pracy były normalne.
Mam wśród znajomych osoby które podobną opiekę załatwiły dla dziadka który po wylewie potrzebuje stałej opieki, ale nie ma dla niego miejsca w domu opieki a rodzina nie jest w stanie zapewnić ciągłej opieki. Pani która się nim opiekuje mieszka razem z nim, więc jest w domu ciągle. Sprząta, pierze, gotuje i zajmuje się dziadkiem. Tylko taka pani mieszka u niego tydzień, góra dwa, po tym czasie ma urlop a agencja przysyła kogoś innego. Nie wyobrażam sobie że ktoś miałby w takiej pracy być przez kilka miesięcy bez przerwy, to byłoby zbyt wyniszczające dla opiekuna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie tam jest ileś tygodni pracy i ileś tygodni wolnego. I to też różnie można trafić. Jest też dużo takich osób nie wymagających. Tylko jakaś podstawowa opieka i forma towarzystwa. Tutaj to mi się jaki jako koszmar, skoro nawet jego partnerka nie daje rady.


Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to jest ciekawa oferta dla samotnej kobiety/matki z problemami/z jakiegoś domu samotnej matki itp.
Ma zaoferowane wynajęte mieszkanie, więc taka praca mogłaby być fajnym początkiem ogarniania sobie życia. W ich postach jest, że 90% nocy jest wolne, że w ciągu dnia chodzi o jego toaletę, karmienie strzykawką, odsysanie. Podejrzewam, że dodatkowo jakaś pomoc w ubieraniu czy czasami spacerach. Myślę, że zamiast opieki 24/7 potrzebują osoby do pomocy w razie potrzeb. Kogoś do kogo wiedzą, że mogą zadzwonić i przyjdzie pomóc. Ta kucharka i sprzątaczka wymieniona w postach wyżej to moim zdaniem przesada. Chłopak ma żywienie przez PEG - kotleta z ziemniakami mu tam nie trzeba wciskać.



Matka z dzieckiem? Raczej wątpię żeby miała czas dla dziecka przy takiej pracy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 11:29   #4212
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89197266]No ja wiem, że się uważa, że to mit, ale praktyka życiowa pokazuje mi, że nie. Są wyraźnie twardsze i mocniejsze. A na pewno ostrzejsze.
Nie mam zaburzeń hormonalnych, jestem blondynką i mam słabe owłosienie, to na bank nie wzmocniły mi się te kłaki od hormonów. Moim zdaniem od golenia maszynką.

No dobra, nieważne [/QUOTE]Coś w tym jest. Ja mam zaburzenia hormonalne i włoski mi rosną też niestety na brodzie i jak popełniłam ten błąd i brałam maszynka to rosły mocniejsze. Teraz robię zazwyczaj u kosmetyczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:29   #4213
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to jest ciekawa oferta dla samotnej kobiety/matki z problemami/z jakiegoś domu samotnej matki itp.
Ma zaoferowane wynajęte mieszkanie, więc taka praca mogłaby być fajnym początkiem ogarniania sobie życia. W ich postach jest, że 90% nocy jest wolne, że w ciągu dnia chodzi o jego toaletę, karmienie strzykawką, odsysanie. Podejrzewam, że dodatkowo jakaś pomoc w ubieraniu czy czasami spacerach. Myślę, że zamiast opieki 24/7 potrzebują osoby do pomocy w razie potrzeb. Kogoś do kogo wiedzą, że mogą zadzwonić i przyjdzie pomóc. Ta kucharka i sprzątaczka wymieniona w postach wyżej to moim zdaniem przesada. Chłopak ma żywienie przez PEG - kotleta z ziemniakami mu tam nie trzeba wciskać.
Tak sądziłam, że post został edytowany. Obecnie nie ma gotowania w wymaganiach, a przy oferowanym wyżywieniu pojawił się catering (ludzie w komentarzach zwrócili im uwagę dlaczego opiekun ma gotować, przecież skoro Agata będzie odciążona, to sama może to robić).
Na screenie post przed edycją. Na insta nie da się tego sprawdzić, ale na fb bez problemu.

Załącznik 7771129

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-12 o 16:05
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:40   #4214
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
On ma żywienie przez PEG, ale wydaje mi się, żeby odciążyć Agatę od gotowania itp, to po to jest ta kwestia z obiadami.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dokładnie. Poza tym jak rozumieć sformułowanie "łakomczuszek ze mnie" w pierwotnym poście?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:46   #4215
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to jest ciekawa oferta dla samotnej kobiety/matki z problemami/z jakiegoś domu samotnej matki itp.
Ma zaoferowane wynajęte mieszkanie, więc taka praca mogłaby być fajnym początkiem ogarniania sobie życia. W ich postach jest, że 90% nocy jest wolne, że w ciągu dnia chodzi o jego toaletę, karmienie strzykawką, odsysanie. Podejrzewam, że dodatkowo jakaś pomoc w ubieraniu czy czasami spacerach. Myślę, że zamiast opieki 24/7 potrzebują osoby do pomocy w razie potrzeb. Kogoś do kogo wiedzą, że mogą zadzwonić i przyjdzie pomóc. Ta kucharka i sprzątaczka wymieniona w postach wyżej to moim zdaniem przesada. Chłopak ma żywienie przez PEG - kotleta z ziemniakami mu tam nie trzeba wciskać.
Ale oni osobę / osoby do pomocy na ileś godzin dziennie obecnie mają. Skoro to za mało i człowiek się przy tym tak szybko wypala (dobrze, że o tym mówią), to taki stały, całodobowy opiekun się nie wypali? Za dużo obowiązków wpisali i to jest trochę nierealne, aby jedna osoba podobała, również psychicznie. Oni chcą mieć niejako opiekę szpitalną, ale bez szpitala. Co innego gdyby to było chociażby tydzień na tydzień. Tydzień opiekuje się jedna osoba, tydzień dtuga.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-04-26 o 11:47
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:54   #4216
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak sądziłam, że post został edytowany. Obecnie nie ma gotowania w wymaganiach, a przy oferowanym wyżywieniu pojawił się catering (ludzie w komentarzach zwrócili im uwagę dlaczego opiekun ma gotować, przecież skoro Agata będzie odciążona, to sama może to robić).
Na screenie post przed edycją. Na insta nie da się tego sprawdzić, ale na fb bez problemu.

Załącznik 7771129
Ta lista oferowanych rzeczy to jest imo szczyt żenady. Już lepiej by było nic nie pisać, niż sugerować że dostęp do domowego wifi i konta na netflixie to taka gratka i łaska. Albo świeże powietrze, rozumiem że w innej pracy w Gdyni tego nie ma, tylko u nich? Nie wiem, może to takie ich poczucie humoru (nie śledzę profilu), ale dla mnie niesmaczne. Coś jak janusze biznesu co wymagają cudów płacąc najniższą krajową, ale w czwartek dają za darmo banana, więc myślą że są pracodawcami roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 11:59   #4217
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89198365]Ta lista oferowanych rzeczy to jest imo szczyt żenady. Już lepiej by było nic nie pisać, niż sugerować że dostęp do domowego wifi i konta na netflixie to taka gratka i łaska. Albo świeże powietrze, rozumiem że w innej pracy w Gdyni tego nie ma, tylko u nich? Nie wiem, może to takie ich poczucie humoru (nie śledzę profilu), ale dla mnie niesmaczne. Coś jak janusze biznesu co wymagają cudów płacąc najniższą krajową, ale w czwartek dają za darmo banana, więc myślą że są pracodawcami roku.
[/QUOTE]

Źle to rozegrali. Albo się szuka poważnego pracownika do jakby nie było bardzo poważnej pracy, albo infantylne wstawki o byciu łakomczuszkiem. Przecież to jest dorosły facet, który chyba chce być traktowany jak mężczyzna, a nie przedszkolak.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:00   #4218
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale oni osobę / osoby do pomocy na ileś godzin dziennie obecnie mają. Skoro to za mało i człowiek się przy tym tak szybko wypala (dobrze, że o tym mówią), to taki stały, całodobowy opiekun się nie wypali? Za dużo obowiązków wpisali i to jest trochę nierealne, aby jedna osoba podobała, również psychicznie. Oni chcą mieć niejako opiekę szpitalną, ale bez szpitala. Co innego gdyby to było chociażby tydzień na tydzień. Tydzień opiekuje się jedna osoba, tydzień dtuga.
Z tego co zrozumiałam to właśnie już nie mają dlatego szukają zastępstwa. Może coś mylę
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:29   #4219
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam to właśnie już nie mają dlatego szukają zastępstwa. Może coś mylę
Ja też tak to rozumiem. W poprzednim poście na insta jest mowa o tym że Agata została wysłana przez Wojtka na "przymusowy" odpoczynek po dwutygodniowym maratonie 24h/dobę. I napisała że od tych dwóch tygodni nie mają asystentki do pomocy, dlatego to ona musiała się nim sama opiekować i że "chodziła na rzęsach już". Mówiła o "wiecznej służbie" i poświęceniu.

To kurczę, ona po dwutygodniowym maratonie 24h/dobę chodzi na rzęsach i musi jechać na parę dni wolnego żeby odpocząć, ale jak komuś rzuci się 5k na rękę za pracę 24/7 to ten ktoś już nie ma prawa być zmęczony? MA-SA-KRA. Nigdy nie chciałabym być na ich miejscu, ale ta oferta "pracy" to po prostu dno. Plus pięć metrów mułu.

Mieli mieć jakieś małżeństwo z Ukrainy do pomocy ale para się wycofała. Ciekawe kurcze dlaczego A, jeszcze jedna rzecz. Czytałam komenatarze pod tym postem na IG i zdziwiła mnie liczba komentarzy o tym że może "jakaś pani z Ukrainy" będzie chętna. Jakoś niedobrze mi się zrobiło. Czyli jak kobieta z Ukrainy ucieka przed bombami to znaczy że powinna być chętna by zostać niewolnikiem 24h/7?
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 12:35   #4220
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Ja też tak to rozumiem. W poprzednim poście na insta jest mowa o tym że Agata została wysłana przez Wojtka na "przymusowy" odpoczynek po dwutygodniowym maratonie 24h/dobę. I napisała że od tych dwóch tygodni nie mają asystentki do pomocy, dlatego to ona musiała się nim sama opiekować i że "chodziła na rzęsach już". Mówiła o "wiecznej służbie" i poświęceniu.

To kurczę, ona po dwutygodniowym maratonie 24h/dobę chodzi na rzęsach i musi jechać na parę dni wolnego żeby odpocząć, ale jak komuś rzuci się 5k na rękę za pracę 24/7 to ten ktoś już nie ma prawa być zmęczony? MA-SA-KRA. Nigdy nie chciałabym być na ich miejscu, ale ta oferta "pracy" to po prostu dno. Plus pięć metrów mułu.
A jednocześnie w komentarzu na insta Wojtek napisał, że nie ma przy nim bardzo dużo pracy. No to jak w końcu? Nie ma dużo pracy, ale jednocześnie tyle, żeby po 2 tygodniach opieki być wykończonym i potrzebować kilku dni wolnego?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:42   #4221
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam to właśnie już nie mają dlatego szukają zastępstwa. Może coś mylę
Czyli z jakiegoś powodu się rozstali z tą osobą, którą mieli. To tym bardziej nie wiem jakim cudem myślą, że ktoś wytrzyma jeszcze bardziej wymagający tryb pracy. Zamiast kusić mieszkaniem powinni po prostu zatrudnić dwie osoby.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:44   #4222
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Otóż to. No nie spinają się im te dwie wersje

Taka praca powinna być dzielona na 2-3 osoby, inaczej do prosta droga do szybkiej rezygnacji. Lifeonwhlz napisali w komentarzu, że chcieliby zaoferować wyższe wynagrodzenie ale aktualnie ich na to nie stać. Ja to rozumiem, ale może wyjściem byłoby zatrudnienie osoby na mniejszy wymiar godzin (co zawsze choć trochę odciążyło by Agatę) a nie oczekiwanie że ktoś naiwny (albo po prostu w cięższej sytuacji życiowej) się na to wynagrodzenie złapie Ta kasa moim zdaniem nie jest adekwatna do oddania im całego swojego życia (bo tak w praktyce wygląda dyspozycyjność 24/7).
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:45   #4223
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czyli z jakiegoś powodu się rozstali z tą osobą, którą mieli. To tym bardziej nie wiem jakim cudem myślą, że ktoś wytrzyma jeszcze bardziej wymagający tryb pracy. Zamiast kusić mieszkaniem powinni po prostu zatrudnić dwie osoby.
Mogliby np zatrudnić 2 osoby mieszkające w Gdyni, które przychodziłyby na zmianę na ileś godzin dziennie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:47   #4224
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Ja też tak to rozumiem. W poprzednim poście na insta jest mowa o tym że Agata została wysłana przez Wojtka na "przymusowy" odpoczynek po dwutygodniowym maratonie 24h/dobę. I napisała że od tych dwóch tygodni nie mają asystentki do pomocy, dlatego to ona musiała się nim sama opiekować i że "chodziła na rzęsach już". Mówiła o "wiecznej służbie" i poświęceniu.

To kurczę, ona po dwutygodniowym maratonie 24h/dobę chodzi na rzęsach i musi jechać na parę dni wolnego żeby odpocząć, ale jak komuś rzuci się 5k na rękę za pracę 24/7 to ten ktoś już nie ma prawa być zmęczony? MA-SA-KRA. Nigdy nie chciałabym być na ich miejscu, ale ta oferta "pracy" to po prostu dno. Plus pięć metrów mułu.

Mieli mieć jakieś małżeństwo z Ukrainy do pomocy ale para się wycofała. Ciekawe kurcze dlaczego A, jeszcze jedna rzecz. Czytałam komenatarze pod tym postem na IG i zdziwiła mnie liczba komentarzy o tym że może "jakaś pani z Ukrainy" będzie chętna. Jakoś niedobrze mi się zrobiło. Czyli jak kobieta z Ukrainy ucieka przed bombami to znaczy że powinna być chętna by zostać niewolnikiem 24h/7?
No dokładnie. I absolutnie nie dziwię się jej zmęczeniu i wypaleniu, ale tym bardziej niech sobie w tym momencie przemyślą czego i kogo szukają.

Niech mi ktoś serio wytłumaczy czemu nie podpiszą umowy z 2-3 osobami na tryb zmianowy.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mogliby np zatrudnić 2 osoby mieszkające w Gdyni, które przychodziłyby na zmianę na ileś godzin dziennie.
Dla mnie to brzmi najlogiczniej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:51   #4225
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mogliby np zatrudnić 2 osoby mieszkające w Gdyni, które przychodziłyby na zmianę na ileś godzin dziennie.
I wtedy te hajsy co będą wydawać na mieszkanie mogliby wrzucić w wynagrodzenie czyli bliżej już 7k. Na dwie osoby na normalne godziny pracy brzmi to już sensowniej

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:53   #4226
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Ja nie wiem jak oni chcą mieć dzieci, skoro Agata taka przemęczona.

Jak czytam jej wpisy to mam jej ochotę napisać, że nie trzeba być osoba mieszkająca z osobą niepełnosprawną. Wystarczy mieć małe dziecko.

Zastanawiam się, czy ona wie jak wygląda przeciętne życie Polaka - ktoś ma dzieci, rano ogarnia siebie i te dzieci, wiezie je do przedszkola/szkoły.
Potem jedzie do pracy.
Wraca z pracy, robi zakupy, odbiera dzieci. Ogarnia się obiad, jakieś sprzątanie.

I pyk, dzień mija "jak w kołowrotku", jak to ona pisze.

I ludzie jakoś żyją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 12:55   #4227
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
I wtedy te hajsy co będą wydawać na mieszkanie mogliby wrzucić w wynagrodzenie czyli bliżej już 7k. Na dwie osoby na normalne godziny pracy brzmi to już sensowniej
Tym bardziej, że to ma być odciążenie partnerki Wojtka a nie w pełni jej zastępowanie. Bo mnie - może jestem zbyt surowa i podejrzliwa - takie szukanie kogoś na gotowość 24/7 wygląda nie na odciążanie a bardziej na po prostu mocne zastępowanie. Niestety, ale związek z osobą tak niepełnosprawną zawsze będzie bardziej absorbujący i obciążający.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 13:00   #4228
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak oni chcą mieć dzieci, skoro Agata taka przemęczona.

Jak czytam jej wpisy to mam jej ochotę napisać, że nie trzeba być osoba mieszkająca z osobą niepełnosprawną. Wystarczy mieć małe dziecko.

Zastanawiam się, czy ona wie jak wygląda przeciętne życie Polaka - ktoś ma dzieci, rano ogarnia siebie i te dzieci, wiezie je do przedszkola/szkoły.
Potem jedzie do pracy.
Wraca z pracy, robi zakupy, odbiera dzieci. Ogarnia się obiad, jakieś sprzątanie.

I pyk, dzień mija "jak w kołowrotku", jak to ona pisze.

I ludzie jakoś żyją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpowiedź Wojtka (albo Agaty) na insta - "coś wymyślimy".
Z tego co tu czytałam, to oni planują ludzi do opieki Dla mnie to w ogóle absurd, że oni w takiej sytuacji zdecydowaliby się na dziecko, skoro ona już jest wykończona opieką nad facetem. Bo może być tak, że będzie miała na głowie i jego i dziecko. I dopiero będzie wykończona. Nie mówiąc już o tym, że dziecko może odziedziczyć jego chorobę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 13:01   #4229
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak oni chcą mieć dzieci, skoro Agata taka przemęczona.

Jak czytam jej wpisy to mam jej ochotę napisać, że nie trzeba być osoba mieszkająca z osobą niepełnosprawną. Wystarczy mieć małe dziecko.

Zastanawiam się, czy ona wie jak wygląda przeciętne życie Polaka - ktoś ma dzieci, rano ogarnia siebie i te dzieci, wiezie je do przedszkola/szkoły.
Potem jedzie do pracy.
Wraca z pracy, robi zakupy, odbiera dzieci. Ogarnia się obiad, jakieś sprzątanie.

I pyk, dzień mija "jak w kołowrotku", jak to ona pisze.

I ludzie jakoś żyją.
Najwidoczniej oficjalnie odmalowują dużo bardziej optymistyczny obraz i stąd to wrażenie, że coś tu się nie klei. Mnie trochę zdziwiło aż takie jej wypalenie i zmęczenie po dosłownie 2 tygodniach. Pewnie już od jakiegoś czasu była zmęczona - to się nawarstwia i bum. Może po prostu właśnie zderzyła się z brutalną rzeczywistością i po prostu siadła psychicznie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 13:04   #4230
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że to ma być odciążenie partnerki Wojtka a nie w pełni jej zastępowanie. Bo mnie - może jestem zbyt surowa i podejrzliwa - takie szukanie kogoś na gotowość 24/7 wygląda nie na odciążanie a bardziej na po prostu mocne zastępowanie. Niestety, ale związek z osobą tak niepełnosprawną zawsze będzie bardziej absorbujący i obciążający.
Też mi to wygląda na to samo. Nie pomoc a stuprocentowe zastepowanie aby ona mogła się realizować i pisać rzewne posty na insta jak jest wspaniale żyć z osobą z niepełnosprawnością.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-07 07:33:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.