Czy taki ultimatum to koniec relacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-16, 22:15   #1
Bublegummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 14

Czy taki ultimatum to koniec relacji?


Cześć wszystkim! Bardzo mnie ciekawi opinia ludzi postronnych, proszę o szczera odpowiedz.

Mam 24 lata, w związku małżeńskim 2 lata. Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. Mąż jest bardzo religijny, ciąży mu na sercu, ze używamy antykoncepcji „Bo to nie po Bożemu” chce abym przeszla na antykoncepcję naturalny tzw. Kalendarzyk. Ma pretensje do mnie ze nie jestem otwarta na dziecko, ale nie mogę tego w sobie zmienić, bo faktycznie tak jest, nie jestem gotowa do tego psychicznie. Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?
Bublegummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 05:43   #2
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Bardzo mnie ciekawi opinia ludzi postronnych, proszę o szczera odpowiedz.



Mam 24 lata, w związku małżeńskim 2 lata. Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. Mąż jest bardzo religijny, ciąży mu na sercu, ze używamy antykoncepcji „Bo to nie po Bożemu” chce abym przeszla na antykoncepcję naturalny tzw. Kalendarzyk. Ma pretensje do mnie ze nie jestem otwarta na dziecko, ale nie mogę tego w sobie zmienić, bo faktycznie tak jest, nie jestem gotowa do tego psychicznie. Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?
Musisz sama zdecydować czy Tobie coś takiego odpowiada. Ja np nie chciałabym partnera, dla którego religia jest ważniejsza niż ja i moje uczucia.

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 08:39   #3
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89153492]Musisz sama zdecydować czy Tobie coś takiego odpowiada. Ja np nie chciałabym partnera, dla którego religia jest ważniejsza niż ja i moje uczucia.

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk[/QUOTE]


Dokładnie.

Pan i władca się znalazł, który jeszcze stawia ultimatum.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 11:17   #4
daryu
Raczkowanie
 
Avatar daryu
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 128
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

A prędzej nie był religijny? Prędzej nie chciał dzieci już, teraz, natychmiast? Wydaje mi się, ze widziałaś innego człowieka i za niego wyszłaś, a tutaj nagle kalendarzyki, dzieci i wszystko po Bożemu. Jeżeli nie pasuje Ci to to mu to powiedz, pójdźcie na terapie jak nie możecie się dogadać, a jak to też nie pomoże i żadne nie będzie mogło zrozumieć drugiej strony to się rozstańcie. Dopóki nie ma dzieci to jeszcze jest to możliwe bez ranienia niewinnego.
daryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 13:10   #5
Bublegummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 14
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Był religijny, ale nie w takim stopniu, żeby mi to wielce przeszkadzało. Przeć ślubem było ustalone, ze nie spieszno nam z dziećmi i ze dajemy sobie czas. Ja rozwijam swój biznes i potrzebuje czasu aby wszystko było stabilne. Mam wrażenie, ze za tym stoi teściowa. Od kiedy straciła męża (pare miesięcy temu) zaczęła ściągać do siebie syna, doszło to do momentu, ze spędzał z nią więcej czasu niż ze mną. Jak kiedyś dzwoniła do niego raz na tydzień, tak teraz kilka razy na dzień i wiecznie potrzebuje żeby przyjechał do niej. Ja to oczywiście rozumiem, ze kobieta potrzebuje przy sobie kogoś, kto wesprze moralnie lub pomoże przy pracach domowych, ale to już przeszło do tego, ze zaproponowała, żebyśmy przeprowadzili się obok niej. Zeszłam po prostu na drugi plan i to mnie przeraża. I tu nagle w ciągu kilku dni, on stawia mi taki ultimatum, nie wiem co mam z tym zrobić.
Bublegummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 14:43   #6
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Był religijny, ale nie w takim stopniu, żeby mi to wielce przeszkadzało. Przeć ślubem było ustalone, ze nie spieszno nam z dziećmi i ze dajemy sobie czas. Ja rozwijam swój biznes i potrzebuje czasu aby wszystko było stabilne. Mam wrażenie, ze za tym stoi teściowa. Od kiedy straciła męża (pare miesięcy temu) zaczęła ściągać do siebie syna, doszło to do momentu, ze spędzał z nią więcej czasu niż ze mną. Jak kiedyś dzwoniła do niego raz na tydzień, tak teraz kilka razy na dzień i wiecznie potrzebuje żeby przyjechał do niej. Ja to oczywiście rozumiem, ze kobieta potrzebuje przy sobie kogoś, kto wesprze moralnie lub pomoże przy pracach domowych, ale to już przeszło do tego, ze zaproponowała, żebyśmy przeprowadzili się obok niej. Zeszłam po prostu na drugi plan i to mnie przeraża. I tu nagle w ciągu kilku dni, on stawia mi taki ultimatum, nie wiem co mam z tym zrobić.
Zacznij od rozmowy. Powiedz, że nie takie mieliście plany na wspólną przyszłość. Jeśli to nie pomoże to powinnaś się zastanowić co w takiej sytuacji jest dla Ciebie najważniejsze/ najlepsze. Nie daj się też wmanewrować w to co nie chcesz. On nie może decydować o twoim życiu ani o tym że teraz natychmiast macie mieć dziecko.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 15:02   #7
Bublegummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 14
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Gadaliśmy i to nie raz, zaznaczył swoją postawę i nie zmieni zdania. Poszłam spać do innego pokoju, a on nawet nie podejmuje próby rozmowy. No cóż, najwyraźniej nie zależy.
Bublegummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-17, 15:09   #8
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Gadaliśmy i to nie raz, zaznaczył swoją postawę i nie zmieni zdania. Poszłam spać do innego pokoju, a on nawet nie podejmuje próby rozmowy. No cóż, najwyraźniej nie zależy.
No napewno nie zgadzaj się na szantaż. Jak to było z wami przed ślubem? Czekaliście z seksem do ślubu? Zastanów się czy chcesz żyć z praktykującym namiętnie katolikiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 16:33   #9
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Jeśli jest taki religijny, to na jednym dziecku poprzestanie? Będziecie do końca życia na tym kalendarzyku?
Dla mnie to abstrakcja, bo mogloby się okazać, że będziesz co roku zachodzić w ciążę? Np przy nieregularnym cyklu?
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 17:39   #10
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Nie chcesz, nie ciągnie cie na ten moment? Rozumiem. Ale jego tez rozumiem, bo trwanie w wiecznym wyczekiwaniu na swiętego Dygdy jest irytujące. Dlatego zastanów sie i za nim porozmawiasz z nim, miej przygotowane argumenty za i przeciw, kiedy dla ciebie ten czas będzie nakorzystniejszy i określ się.

Ale jesli faceta tym nie przekonasz, tylko bedzie szedł w zaparte, to załozyłabym sobie spiralę na 2-3l i nie drgnełaby mi powieka ze gram nie fair, bo on tez nie.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 17:45   #11
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość

Ale jesli faceta tym nie przekonasz, tylko bedzie szedł w zaparte, to załozyłabym sobie spiralę na 2-3l i nie drgnełaby mi powieka ze gram nie fair, bo on tez nie.
Też o tym pomyślałam. Tylko niepokoi mnie dalej kwestia jego religijności, bo w takim wypadku autorka będzie musiała go oszukiwać przez całe życie? Nawet jeśli autorka za jakiś czas zdecyduje się na dziecko, co potem?
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-17, 18:07   #12
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

A i jeszcze koniecznie wyjasnij z nim pojecie kalendarzyka po urodzeniu dziecka, czy to jest taka zagrywka na teraz, czy na zawsze. Bo jesli na teraz, to jest szantaz, to juz wiesz. A jesli na zawsze, to musisz liczyc sie z tym, ze stres gwarantowany.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Też o tym pomyślałam. Tylko niepokoi mnie dalej kwestia jego religijności, bo w takim wypadku autorka będzie musiała go oszukiwać przez całe życie? Nawet jeśli autorka za jakiś czas zdecyduje się na dziecko, co potem?
W tym wypadku powinni tez porozmawiac i wiedziec ile dzieci chcą miec i w jakim odstepie czasu. Jak i czy będą się dalej zabezpieczac przed niechcianą ciąża. A w sumie to czas po narodzinach dziecka duzo zweryfikuje.

Mnie oprocz tej religijnosci, to jeszcze niepokoi to latanie do tesciowej.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 18:37   #13
Cornelia86
Zadomowienie
 
Avatar Cornelia86
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 209
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Autorko, nie oceniam nie pouczam każdy robi co chce w życiu. Napiszę tak stawiając się w tej sytuacji o której piszesz, mama ma na niego za duzy wpływ. Albo chłop się ogarnie i będzie partnerem dla ciebie a nie mamisynkiem.
__________________
Rzeczy, które robię w imię miłości... J.L. zrzucając B.S. z wierzy w Winterfell - GoT
Cornelia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 18:50   #14
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Patrząc na inne tematy założone przez Autorkę w tym dziale to chyba średnio się z tym facetem w ogóle poznała przed samym ślubem. Dla mnie takie zmuszanie do „robienia” dziecka to ostra patologia. Szczególnie w wydaniu 24letniego religijnego mamisynka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 19:07   #15
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Jak twoj facet zareagował na przeprowadzkę?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 19:52   #16
Bublegummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 14
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

On chciał, ale ja kategorycznie odmówiłam.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Kalendarzyk ma być wprowadzony na stałe inaczej seksu nie będzie, bo on nie toleruje żadnej antykoncepcji oprócz naturalnej.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Mała poprawka, on ma 28 lat 🤣 mój był błąd, bo ja chciałam poczekać dłużej ze ślubem, ale był nacisk ze strony teściowej i jakoś się powiodłam na to. Tutaj przyznaje racje, ze chyba nie poznałam go dobrze.
Bublegummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 19:54   #17
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Myślę, że jak mama tak nim zawładnęła, to czas, by wrócił na stałe do mamy, a Ty jesteś młodziutka i możesz jeszcze znaleźć faceta, który będzie szanował twoje potrzeby, a nie Cię szantażował. Tylko może tym razem jednak zadeklarowanego ateistę. A on, może z wiekiem dojrzeje (choć pewnie nie), a może trafi swój na swojego i będzie miał 6-tkę czy 7-kę pociech przed 35rż i wymęczony cień żony.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 21:49   #18
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
On chciał, ale ja kategorycznie odmówiłam.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Kalendarzyk ma być wprowadzony na stałe inaczej seksu nie będzie, bo on nie toleruje żadnej antykoncepcji oprócz naturalnej.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Mała poprawka, on ma 28 lat �� mój był błąd, bo ja chciałam poczekać dłużej ze ślubem, ale był nacisk ze strony teściowej i jakoś się powiodłam na to. Tutaj przyznaje racje, ze chyba nie poznałam go dobrze.
Jesli jestes pewna, ze kalendarzyk na stałe, ze go dobrze nie poznałas i teraz mamcia nim dryguje i nie ma szans na zmianę, to szkoda twojego życia.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 09:25   #19
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Wątek ku przestrodze jak ważne jest poznanie partnera przed slubem oraz zeby nie przymykać oka na niby bzdury typu jest tylko trochę wierzący, miłość wszystko przezwycięży.
No i wyszło szydło z worka. Mąż Cię brzydko szantażuje. Pamiętaj, że rozwody są dla ludzi. Swoją drogą ciekawe czy o tym pomyślał. Dla zagorzałego katolika, to dopiero problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-18, 14:10   #20
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Nie wyobrażam sobie całe życie, jako metodę antykoncepcji, używac kalendarzyk 🤦 i np po 6stym dziecku, czekać i zastanowiać się, ile dzieci Bóg da..
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 17:42   #21
Bublegummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 14
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Jestem blisko podjęcia decyzji o rozwodzie. Powiedziałam mu o tym dziś, ze trzeba zwrócić sie do adwokata, odpowiedział ze do żadnego adwokata jechać nie będzie. Od dwóch dni nie odzywam sie do niego, chyba ze jest taka potrzeba, nie śpimy razem, on nawet nie podejmuje próby rozmowy. Wydaje mi sie, ze on czeka aż ja zacznę, ja zawsze próbowałam załagodzić lub naprawić, więcej nie będę podejmować pierwszych kroków.
Bublegummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 18:13   #22
Sofiane
Raczkowanie
 
Avatar Sofiane
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 139
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Jestem blisko podjęcia decyzji o rozwodzie. Powiedziałam mu o tym dziś, ze trzeba zwrócić sie do adwokata, odpowiedział ze do żadnego adwokata jechać nie będzie. Od dwóch dni nie odzywam sie do niego, chyba ze jest taka potrzeba, nie śpimy razem, on nawet nie podejmuje próby rozmowy. Wydaje mi sie, ze on czeka aż ja zacznę, ja zawsze próbowałam załagodzić lub naprawić, więcej nie będę podejmować pierwszych kroków.
Dla to początek końca waszego małżeństwa. Takie sprawy lepiej omówić przed ślubem,
Sofiane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 18:59   #23
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Jestem blisko podjęcia decyzji o rozwodzie. Powiedziałam mu o tym dziś, ze trzeba zwrócić sie do adwokata, odpowiedział ze do żadnego adwokata jechać nie będzie. Od dwóch dni nie odzywam sie do niego, chyba ze jest taka potrzeba, nie śpimy razem, on nawet nie podejmuje próby rozmowy. Wydaje mi sie, ze on czeka aż ja zacznę, ja zawsze próbowałam załagodzić lub naprawić, więcej nie będę podejmować pierwszych kroków.
Na razie to wygląda na dzicinade, gdzie dwoch sie obraziło i kazde czeka na krok drugiego. Badz madrzejsza i zachec do rozmowy. Pogadaj z nim na powaznie twarza w twarz ale nie tak, by łagodzić, czy naprawiać. Sama zacznij, ze jego oczekiwania mijają sie z twoimi i nie ma sensu byc razem. Mow o swoich uczuciach o swoich emocjach, obawach, bez oceniania jego i typowego, bo "ty jestes" Chodzi o to, zeby nie czuł sie atakowany i tak samo nie pozwol zrzucac na siebie winę ale zeby zrozumiał, ze kazde powinno wziac na siebie odpowiedzialnosc, iz za mało poznaliscie sie przed slubem, by teraz mowic o wspolnym zyciu.

Jesli sie zdecydujesz, to do adwokata nie potrzebujesz niczyjego towarzystwa.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 22:57   #24
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Młoda żona 24 letnia aby dużo dzieci zdążyła urodzić 😂. Dla mnie typ jest śmieszny. Szantażuje śle to ty będziesz musiała poświecić teraz biznes, być w ciąży potem macierzyński. Czy to on będzie siedział z tym dzieckiem? Pewnie teściowa mu gada że wnuka chce itd. Skoro typ gada ze albo dziecko albo metody naturalne bo nie będzie seksu to mu powiedz ze „ ok to nie będzie” ciekawe co wtedy powie. Ty masz czas na dziecko chociaż 3 lata lub więcej.

A co do kalendarzyka to nawet w NPR już go nie stosują tylko mierzą temp i badają śluz. Dałoby się tak ale ze wstrzemięźliwością do owulacji i z mierzeniem temperatury codziennie o tej samej porze czyli tez na twojej głowie.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-19, 10:47   #25
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Rozwody sa dla ludzi.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-19, 21:15   #26
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Jestem blisko podjęcia decyzji o rozwodzie. Powiedziałam mu o tym dziś, ze trzeba zwrócić sie do adwokata, odpowiedział ze do żadnego adwokata jechać nie będzie. Od dwóch dni nie odzywam sie do niego, chyba ze jest taka potrzeba, nie śpimy razem, on nawet nie podejmuje próby rozmowy. Wydaje mi sie, ze on czeka aż ja zacznę, ja zawsze próbowałam załagodzić lub naprawić, więcej nie będę podejmować pierwszych kroków.
To pierwsza taka groźba z Twojej strony czy powtarzający się schemat? Szkoda czasu na to, co teraz uprawiacie - emocjonalne dramy oparte na rozżaleniu i fochach mają to do siebie, że szybko się wypalają i wszystko wraca do porządku dziennego, często poprzedzonego miesiącem miodowym, a problemy zostają nierozwiązane. Chcesz rozwodu i partnerstwa z bardziej pasującą do Ciebie osobą, to idź sama do adwokata i wyprowadź się (albo jego). Chcesz małżeństwa z katolem maminsynkiem, to ustąp i rób jak pan każe - w modelu, który on sobie wymarzył i tak będzie po jego myśli, bo z każdym dzieckiem będziesz bardziej uzależniona, a decyzja o ucieczce coraz trudniejsza. Podjęłaś głupią, pochopną decyzję jako młodziutka dziewczyna, nie musisz pokutować za nią marnując sobie życie.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-19, 21:17   #27
Pedro94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 406
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Przede wszystkim to niestety ale to brzmi jakby ciebie totalnie nie szanował i nie traktował jak osobę tylko narzędzie do robienia dzieci. To nie kwestia tego czy ty chcesz dziecko teraz czy nie i czy chcesz się zabezpieczać czy nie. Tylko kwestia tego, że dla niego nie jesteś ukochana żona, a narzędziem do osiągnięcia tego czego chce.
Pedro94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-20, 13:09   #28
non-usual
Raczkowanie
 
Avatar non-usual
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Takie duże i miało Smoka
Wiadomości: 80
GG do non-usual
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Nie przepadam za religijnymi fundamentalistami, niestety szydło wyszło z worka już po, jak rozumiem, bo współżycie przed ślubem mu nie wadziło?
Są dwie opcje, albo porozmawia z twoim adwokatem, chociaż obstawiam, że będzie robił pod górkę ile się da bo w Polsce małżeństwo zawiera się dla posiadania dzieci i tak rozumuje ogół. Albo idziesz do ginekologa, prosisz o założenie spirali i niech naturalnie leje do środka... Jest jeszcze rozwiązanie na granicy legalności, za granicą podwiązanie jajowodów ale jeśli myślisz o posiadaniu dzieci w przyszłości to może być zawsze jakiś problem z przywróceniem płodności. Natomiast nie ma śladu w postaci sznureczka wystającego z szyjki macicy, który mógłby zauważyć majstrując tam palcem, chociaż patrząc na jego poglądy to nie jest takie oczywiste.
Wiem, to gra nie fair ale z drugiej strony on też czysto nie gra.
Pytanie, czy w takiej sytuacji chcesz być z mężczyzną, który nie zgadza się z tobą w tak fundamentalnych sprawach jak antykoncepcja czy czas posiadania dzieci?
non-usual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 12:44   #29
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Dla mnie byłoby to straszne, nie do przyjęcia i byłoby mi ciężko patrzeć na niego tak samo jak przedtem. Nie chce mi się tylko wierzyć, że skoro wyjechał z czymś takim, to jest to jednorazowa akcja tego typu. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 12:47   #30
czystespojrzenie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 30
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Bardzo mnie ciekawi opinia ludzi postronnych, proszę o szczera odpowiedz.

Mam 24 lata, w związku małżeńskim 2 lata. Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. Mąż jest bardzo religijny, ciąży mu na sercu, ze używamy antykoncepcji „Bo to nie po Bożemu” chce abym przeszla na antykoncepcję naturalny tzw. Kalendarzyk. Ma pretensje do mnie ze nie jestem otwarta na dziecko, ale nie mogę tego w sobie zmienić, bo faktycznie tak jest, nie jestem gotowa do tego psychicznie. Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?

Hej, szkoda, że przed ślubem nie porozmawialiście ze sobą☠szczerze w tym temacie. Zawsze możesz przecież sama siebie zadowolić- mąż Ci nie jest do tego potrzebny- bynajmniej doraźnie.

Moim zdaniem nie powinien Ci dawać takiego ultimatum. Postarajcie się wypracować jakiś kompromis, że np. do 30 dasz mu dziecko ale w międzyczasie niech postara się Ciebie do tego przekonać np. poprzez odwiedzanie wspólnych znajomych, którzy mają potomstwo itp.
czystespojrzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-24 12:11:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.