Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-25, 11:34   #1
serniknazimno
Przyczajenie
 
Avatar serniknazimno
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 24

Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?


Hej, chciałabym się doradzić, być może ktoś już miał, tak jak ja. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne i mam już dość. Częste bóle głowy, wymioty i mdłości po każdej pierwszej tabletce z blistra, fatalny nastrój, zero chęci życia, moje libido już nie istnieje. Jestem umówiona do ginekologa, ale sama nie wiem co mam robić- zmienić tabletki na inne czy całkowicie z nich zrezygnować?Ufam tabletkom i wiem, że po nich nie wpadnę, ale te skutki uboczne mnie dobijają. Zastanawiam się czy, któraś z was po zmianie tabletek na inne, wróciła do życia?
serniknazimno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 13:01   #2
Gwiazda87
Raczkowanie
 
Avatar Gwiazda87
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: obywatelka świata
Wiadomości: 235
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Zmień tabl. Ja brałam już 3-4 rozne tabl i dopiero za 4tym razem trafilam na te odpowiednie dla mnie
__________________
(perfekcjonistka,czasem do bólu, ze szkodą dla siebie ) Moje motto : Nic nie jest warte Twojego złamanego paznokcia. - głębokie a zarazem płytkie,czysty obłęd
Gwiazda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 16:31   #3
serniknazimno
Przyczajenie
 
Avatar serniknazimno
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 24
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Cytat:
Napisane przez Gwiazda87 Pokaż wiadomość
Zmień tabl. Ja brałam już 3-4 rozne tabl i dopiero za 4tym razem trafilam na te odpowiednie dla mnie
Jak długo brałaś poszczególne tabletki? Nie chciałabym znowu marnować tyle czasu na nieodpowiednie tabletki. I naprawdę zniknęły wszystkie skutki uboczne? Po tym co się ze mną dzieje nie wierzę, że po tabletkach można normalnie funkcjonować
serniknazimno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 09:47   #4
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Cytat:
Napisane przez serniknazimno Pokaż wiadomość
Jak długo brałaś poszczególne tabletki? Nie chciałabym znowu marnować tyle czasu na nieodpowiednie tabletki. I naprawdę zniknęły wszystkie skutki uboczne? Po tym co się ze mną dzieje nie wierzę, że po tabletkach można normalnie funkcjonować
Na innych tabletkach mogą ci zniknąć wszystkie skutki uboczne które masz teraz albo może przybyć 10 nowych. Nikt ci nie obieca poprawy, tylko próbując się dowiesz. Zazwyczaj zaleca się chyba 3 miesiące odczekać na nowych tabletkach, jeżeli po tym czasie się nie poprawi to już raczej tak będzie.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 10:25   #5
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Cytat:
Napisane przez serniknazimno Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym się doradzić, być może ktoś już miał, tak jak ja. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne i mam już dość. Częste bóle głowy, wymioty i mdłości po każdej pierwszej tabletce z blistra, fatalny nastrój, zero chęci życia, moje libido już nie istnieje. Jestem umówiona do ginekologa, ale sama nie wiem co mam robić- zmienić tabletki na inne czy całkowicie z nich zrezygnować?Ufam tabletkom i wiem, że po nich nie wpadnę, ale te skutki uboczne mnie dobijają. Zastanawiam się czy, któraś z was po zmianie tabletek na inne, wróciła do życia?
Mi po moich pierwszych tabletkach przybył okropny cellulit na nogach (dieta ta sama, aktywność fizyczna spora, masaże, kremy et cetera). Poszłam do lekarza, przepisał mi inne. Cellulit zaczął powoli znikać, nie mam żadnych skutków ubocznych. Kwestia złego doboru. Przykre jest to, że większość lekarzy "dobiera" tabletki na chybił-trafił.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 20:00   #6
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Są dziewczyny, które nie mogą brać tabletek wcale, bo wszystkie mają spore skutki uboczne, ale bardzo często jest tak, że za drugim, trzecim razem znajdziesz te odpowiednie - ja bym nie rezygnowała
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 19:45   #7
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Na początek spróbuj zamienić na inne, zobaczysz czy będziesz się czuła lepiej czy zmiana tabletek nie pomoże.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 21:57   #8
blondipatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Ja tabletki zaczęłam brać ze względu na ustabilizowanie mojego organizmu bo miałam taki czas że całe dwa miesiące miałam okres za okresem, jeden sie skończył a kolejny na drugi dzień zaczynał i tak dwa miesiace, pod koniec kwietnia nie chodziłam na żadne zajęcia bo nie byłam sie w stanie podnieść z łóżka, dostałam pierwsze tabletki od gin i nie trzymały mnie totalnie, drugie to samo, trzecie- dla kobiet w okresie menopauzy i po urodzeniu dziecka zadziałały- nie miałam już plamień ani nieplanowanego okresu, po roku czasu okazało się że moje paznokcie i włosy są po nich w fatalnym stanie, obecnie jestem na etapie 4 tabletek (Bellara) i wszystko póki co jest w porządku
Także musisz zmienić tabletki i to jak najszybciej, poczekaj 3 miesiące- co Ci szkodzi, jeżeli kolejne zawiodą a nie będziesz miała sił to wtedy odstaw
blondipatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 15:58   #9
Gwiazda87
Raczkowanie
 
Avatar Gwiazda87
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: obywatelka świata
Wiadomości: 235
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- odstawić czy nie?

Hej ! W odpowiedzi : na początku brałam cilest i przytyłam bardzo, a brałam około pól roku (tyłam systematycznie a nie że nagle zaczełam puchnąć w oczach), zmienilam na Yaz (około 2 lat) i niby objawów ubocznych żadnych nie było ale (ponieważ mialam problemy z cerą) dowiedziałam się że na cere najlepiej działa Atywia którą biorę od roku ponad i jestem zadowolona (brak objawów ubocznych i piękna cera). Naklejałam jeszcze plastry antykon. ale miałam wysypke po tym kleju i zaczynałam tyć i cycki mnie bolały i w ogóle masakra działa się ze mną więc je po 2 mies oodstawiłam.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Nie ma systemu na dobieranie tabletek, co dziewczyna to inna reakcja. Owszem warto zrobic poziomy hormonów przed '' kuracją'' ale jako tako systemu na dobór nie ma. Często daje się w ciemno i później zmienia. Ważne jest żeby siebie obserwować i słyszeć co otoczenie mówi (np. "Ty jakaś od miesiąca taka nerwowa jesteś"). Trzeba też patrzeć na ciało nie tylko pod względem masy np. jak na nogach wychodzą Ci żyłki (widoczne są gołym okiem żyły powierzchowne) to może oznaczać że tabl zwiększyły Twoją krzepliwość krwi i być może Twoje głębokie ukrwienie nie jest tak wydolne i stąd wzmożyło sie krążenie powierzchowne. Skutkiem ubocznym tabl. jest m.in. Żylna Choroba Zakrzepowo- Zatorowa. Coś czego boimy się najbardziej przy antykoncepcji !!! Dlatego INR i inne parametry krzepnięcia powinno się co jakiś czas robić
__________________
(perfekcjonistka,czasem do bólu, ze szkodą dla siebie ) Moje motto : Nic nie jest warte Twojego złamanego paznokcia. - głębokie a zarazem płytkie,czysty obłęd
Gwiazda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-29 16:58:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.