masakra na nogach :(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-16, 18:21   #1
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038

masakra na nogach :((


hej!
pisze tu po raz pierwszy, wiec prosze o wyrozumialosc szukalam na ten temat, cos bylo, ale nic mi nie rozjasnilo horyzontu na tyle, ile konieczne, wiec zakladam nowy temat
tyle tytulem wstepu
teraz do rzeczy:
jak kupilam depilator, bylam w siodmym niebie. oto po latach mialy sie skonczyc moje problemy z bardzo szybko odrastajacymi wlosami na nogach etc. i katowalam sie nim prawie 4 lata. w sumie z czasem musialam go uzywac co tydzien i bylam coraz mniej zadowolona, ale brnelam w to dalej. od prawie poczatku po kazdej depilacji na moich nogach pojawialy sie kropki, plamki, przebarwienia, ktore znikaly (tzn nie byly krwisto - czerwone) dopiero po kilku dniach, kiedy to najczesciej znow musialam GO uzyc no i oczywiscie koszmar wrastajacych wloskow, ropnych krost, wyciskania, wyrywania, igiel, penset etc. w koncu dalam sobie spokoj i wrocilam do maszynek. w miedzyczasie przeszlam chyba przez wszystkie mozliwe formy depilacji oprocz laserowej, bo za droga:/ i za kazdym razem bylo to samo: plamy, krosty, czerone nogi. od rzucenia depilatora minely prawie kolejne 4 lata, a u mnie nic sie nie zmienilo;( po kazdej depilacji, obojetnie czym mam na nogach masakryczny widok. zadne balsamy nie daja rady, pilingi, masci, kremy, wysuszanie, nawilzanie, natluszczanie, opalanie, trzymanie w ukryciu.... po prostu NIC;( a sprobowalam juz chyba wszystkiego co mozliwe. nie moge rano nog golic i na slonce wyjsc bo jest jeszcze gorzej (i to paskudztwo straaaasznie widac), a jak wieczorem gole to rano znow "tarka". nie moge wyjsc w krotkej kiecce, ani spodenkach, caly czas dluuuugie spodnie, aby tylko nic widac nie bylo. i mam juz dosc.
a dermatolog powiedzial ze nic sie zrobic nie da i tutaj prosze WAS o pomoc!!!! bo wakacje w pelni, a jeszcze kilka problemow natury estetycznej spedza mi to sen z powiek z gory BAAARDZO dziekuje za pomoc!!
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 21:12   #2
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: masakra na nogach :((

Witaj na forum

Nie jesteś sama, podobne problemy mają inne wizażanki, które również podkusiły się na dłuższe stosowanie depilatora elektrycznego. Tutaj podaję link do wątku na ten temat, warto go przestudiować w całości bo zawiera cenne rady
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54769
i głowka do góry
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 14:35   #3
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: masakra na nogach :((

dziękuję Ci bardzo za odp, mam nadzieję, że to coś mi pomoże, choć wydaję mi się, że to już przeglądałam, więc jakieś jeszcze ewentualne inne pomysły proszę zgłaszać buziaki
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 22:14   #4
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: masakra na nogach :((

ja tez uzywam depilatora... ja robie tak raz depilator, dwa razy maszynka, wloski staja sie twardsze i znowu mozna je wyrywac z cebulkami! moje nogi nie maja zadnych krostek ani nic
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 22:35   #5
ja_dziecko_z_dworca_zoo
Raczkowanie
 
Avatar ja_dziecko_z_dworca_zoo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Częstochowa city
Wiadomości: 357
Dot.: masakra na nogach :((

i dlatego nie uzywam depilatora.
__________________
Zapomniałam , że mogę jeszcze zobaczyć
Tyle pięknych rzeczy
Zapomniłaam , że mogę chcieć odkryć
Co może życie jeszcze przynieść
----Nigdy się nie zaakceptuje.
ja_dziecko_z_dworca_zoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 08:57   #6
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: masakra na nogach :((

a czy ktora z Was stosowala kiedykolwiek XERIAL 30 (firmy SVR)?? i czy on dziala?? bo bylam ost u innego dermatologa i to mi polecila.... tylko ze to kosztuje 50 zl:/ wiec nie wiem czy oplaca mi sie je kupowac... ma ktos jakies doswiadczenia z ta mascia?
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:15   #7
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: masakra na nogach :((

xerial 30 to krem, a nie maść. Faktycznie jest drogi - mogę polecić znaleźć go w aptekach internetowych - wyjdzie taniej. Cały jego urok w tym, że ma dużo mocznika, który działa nawilżająco i keratolitycznie - czyli pomaga w zaburzeniach rogowacenia skóry. Są różne maści mocznikowe w aptekach- gotowe, ale też można poprosić lekarza aby przepisał maść recepturową. Ja sama mam w domu maść hasceral. Kosztowała 13 zł. W 100g maści jest 10 g mocznika (czyli ma mniejsze stężenie niż w xerial 30) i 5 g kwasu salicylowego. Dziewczyny polecały ją na wrastające włoski na bikini - może warto spróbować też na nogi. Z ulotki pamiętam, że ona działa nie tylko złuszczająco, ale też antybakteryjnie.
Współczuję tych wrastających włosków na nogach. Miałam koleżankę, która miała to samo i robiła sobie wyciskaniem taką masakrę na nogach, że wyglądała, jakby miała ebolę.
Napewno warto się rozglądać za kosmetykami keratoregulującymi do ciała - takimi, które ujarzmią nadmierne rogowacenie naskórka. Balsamy (drogie, ale i duże) do ciała tego typu ma np SVR. W każdym razie - niech to będą balsamy z mocznikiem.
Z własnego doświadczenia wiem, że włoski wrastają bardziej po depilatorze, niż po wosku. Najmniej wrastają oczywiście po maszynce, ale przy takiej skórze na nóżkach napewno pojawiają się okropne podrażnienia po goleniu żyletką. Jakimś wyjściem, które i ja stosuję, kiedy podrażnie sobię skórę na nogach maszynką - jest stosowanie tych żeli do golenia dla kobiet - nie pamiętam dobrze nazwy - producent od tych jasnozielonych damskich jednorazówek do golenia. Nie sądziłam, że jest jakaś różnica między takim żelem a zwykłym żelem pod prysznic, który też daje dobry poślizg (bo mydło to nie za bardzo) - ale uwierz mi, że jest. Skóra jest o wiele mniej podrażniona po goleniu, zwłaszcza jak się kupi wersję właśnie do skóry wrażliwej.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 18:06   #8
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: masakra na nogach :((

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
hej!
pisze tu po raz pierwszy, wiec prosze o wyrozumialosc szukalam na ten temat, cos bylo, ale nic mi nie rozjasnilo horyzontu na tyle, ile konieczne, wiec zakladam nowy temat
tyle tytulem wstepu
teraz do rzeczy:
jak kupilam depilator, bylam w siodmym niebie. oto po latach mialy sie skonczyc moje problemy z bardzo szybko odrastajacymi wlosami na nogach etc. i katowalam sie nim prawie 4 lata. w sumie z czasem musialam go uzywac co tydzien i bylam coraz mniej zadowolona, ale brnelam w to dalej. od prawie poczatku po kazdej depilacji na moich nogach pojawialy sie kropki, plamki, przebarwienia, ktore znikaly (tzn nie byly krwisto - czerwone) dopiero po kilku dniach, kiedy to najczesciej znow musialam GO uzyc no i oczywiscie koszmar wrastajacych wloskow, ropnych krost, wyciskania, wyrywania, igiel, penset etc. w koncu dalam sobie spokoj i wrocilam do maszynek. w miedzyczasie przeszlam chyba przez wszystkie mozliwe formy depilacji oprocz laserowej, bo za droga:/ i za kazdym razem bylo to samo: plamy, krosty, czerone nogi. od rzucenia depilatora minely prawie kolejne 4 lata, a u mnie nic sie nie zmienilo;( po kazdej depilacji, obojetnie czym mam na nogach masakryczny widok. zadne balsamy nie daja rady, pilingi, masci, kremy, wysuszanie, nawilzanie, natluszczanie, opalanie, trzymanie w ukryciu.... po prostu NIC;( a sprobowalam juz chyba wszystkiego co mozliwe. nie moge rano nog golic i na slonce wyjsc bo jest jeszcze gorzej (i to paskudztwo straaaasznie widac), a jak wieczorem gole to rano znow "tarka". nie moge wyjsc w krotkej kiecce, ani spodenkach, caly czas dluuuugie spodnie, aby tylko nic widac nie bylo. i mam juz dosc.
a dermatolog powiedzial ze nic sie zrobic nie da i tutaj prosze WAS o pomoc!!!! bo wakacje w pelni, a jeszcze kilka problemow natury estetycznej spedza mi to sen z powiek z gory BAAARDZO dziekuje za pomoc!!
Słyszałam ze depilator jest dla osób z małym owłosieniem.tez uzywałam depilatora i tez miałam szybko odrastający zarost na nogach.nie miałam takich problemow jak ty ale przezuciłam sie znowu na maszynke bo mnie wkurzały te nie do konca wyrwane włosy.czasem potraktuje depilatorem sie koło kostek bo tam najbardziej mi widac odrastajace włoskia tak to maszynka.ty amsz na nogach a ja mam tak w koklicach bikibi tzn miałam;-D
spróbój tego mnie pomogło:
.SODA OCZYSZCZONA
1.na filiżankę wody,łyżeczka sody oczyszczonej=róbcie okłady 10 min w każdym wolnym czasie
2.do wanny z pół opakowania wsypać,nawt włosy moczyc w tym
efekty:-łagodzi podrażnienia skóry np:po dpilacji,
-zapobiega i likwiduje potówki,pryszcze,
-wybiela blizny,
-zapobiega wrastaniu włosów
-i co tam jeszcze ,ogólnie kożystnie wpływa na pH skóry- ludziom chorym na łuszczyce to bardzo pomaga
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 21:03   #9
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: masakra na nogach :((

kupienie depilatora to byl moj najwiekszy bląd, ale bylam zaslepiona myslą o gladkich nogach do 4 tygodni. i nic - 2-3 dni i wlosy mi odrastaly. ale stosowałam, w koncu zaczęła mi sie robic na nogach jakby trwala gęsia skórka, i moje nogi nawet teraz po ogoleniu maszynką jednorazową są szorstke - wlasnie przez ta gesia skorke ;(. nie wiem kompletnie jak to usunąc ;/.
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 02:47   #10
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: masakra na nogach :((

Ja rowniez kilka lat temu mialam podobny problem.Co najgorsze strasznie katowalam swoja skore wyciskaniem,przez co skora na moich nogach wygladala koszmarnie!W koncu postanowilam przestac,depilator wyrzucilam do kosza,a skore zaczelam leczyc.Jesli chcesz wyleczyc swoja skore musisz na dluzszy czas zrezygnowac z depilacji.Wiem,ze nie bedzie to latwe,ale chyba nie ma sesnu za kazdym raze podrazniac swoja skore mocniej,w ten sposob tworzy sie bledne kolo.
Ja krostki i ranki na moich nogach wygoilam spirytusem salicylowym.Wiem,ze nie jest to prawidlowa metoda,ale byla skuteczna w 100%.Bralam wacik ze spirytusem salicylowym i przemywalam skore swoich nog.Oczywiscie nie musze pisac jak bardzo wysuszyla mi sie moja skora,ale razem z nia wszystki krosty,pryszcze,strupki.K iedy juz pozbylam sie tego wszystkiego,a bardzo pomoglo mi w tym zaprzestanie depilacji zaczelam zluszczaqc swoja skore-peelingami,szorsta gabka+masc na blizny.Nadal sie nie depilowalam,ale nie chcialam wracac do stanu wyjsciowego.Pamietam,ze uzywalam wtedy do peelingowania nog mydla z otrebami,ktore jest specjalnie przeznaczone do zluszczania martwego naskorka.Moja terapia trwala 2-3 miesiace,nie pamietam dokladnie.Choc moze wydawac sie drastyczna pomogla mi pozbyc sie wszystkich niedoskonalosci z moich nog,ktore wowczas wygladaly naprawde zle.Dzis nie mam tego probemu,ale do depilatora tez juz nigdy nie wroce.Wole miec szorstkie nogi niz nogi w pryszczach.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 10:12   #11
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: masakra na nogach :((

depilator wbrew pozorom nadaje sie dla osób z drobnym owłosieniem.w reklamach mówią:"do 3-4 tygodni spokój" ,tak tylko jak dama ma delikatne włoski i troche na łydkach.Bo tak jak Ja i Wy dziewczyny czujecie juz po paru dniach włoski.i co depilujecie często i dlatego to wszystko sie robi.za często macerujecie skóre-ale jak tu nie depilować jak wyrasta nie.Ja zrezygnowałam i maszynki uzywam i wreszcie mam do konca gładkie łydki/po depilatorze nie były gładziutkie/
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 10:28   #12
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: masakra na nogach :((

Cytat:
Napisane przez kasa8686 Pokaż wiadomość
depilator wbrew pozorom nadaje sie dla osób z drobnym owłosieniem.w reklamach mówią:"do 3-4 tygodni spokój" ,tak tylko jak dama ma delikatne włoski i troche na łydkach.Bo tak jak Ja i Wy dziewczyny czujecie juz po paru dniach włoski.i co depilujecie często i dlatego to wszystko sie robi.za często macerujecie skóre-ale jak tu nie depilować jak wyrasta nie.Ja zrezygnowałam i maszynki uzywam i wreszcie mam do konca gładkie łydki/po depilatorze nie były gładziutkie/


bezeduraaa

dlatego trzeba powtarzac depilacje co pare dni, poniewaz prawie kazdy wlos rosnie w swoim tempie. jeden jest w fazie wzrostu a drugi obumiera.
a wlasnie jak sie ma delikatne wloski to nie powinno sie ich depilowac (depilator, wosk) poniewaz, moga sie urwac u nasady i zaczac wrastac.

a pozatym w instrukci depilatora (kazdego) stoi jak byk, od ilu mm moza fajnie i spokojnie depilowac nogi. jak przykladowo od 0,5 to 0,2 ci nie chwycie -bo za krotkie.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 17:21   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: masakra na nogach :((

Moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, ze jeśli lekarz mówi, że nie da się czegoś wyleczyc to żaden z niego fachowiec i należy go zmienić. Dobry lekarz powie jakie są szanse wyleczenia tego stanu i podejmie próbę leczenia.
Też zmagam się ze stanem nóg po depilatorze i wiem, ze można i da sie to leczyć, choc trwa to długo (czasem nawraca jak trądzik). Mi dermatolog przepisała davercin w płynie do przemywania (zawiera antybiotyk - erytromycynę), do tego kazała ograniczać golenie, bo to powoduje podrażnienie mieszków i zaognienie stanu. Porady dotyczace kremów z mocznikiem, kapieli z sodą, wysuszania itp. napewno pomogą, ale przyczyną są bakterie, które namnażają sie w mieszkach. Dlatego jeśli nie dermatolog to chcoaż recepta od lekarza rodzinnego na płyn lub żel z antybiotykiem.
Do tego rady dziewczyn i myślę, ze będzie lepiej
Ja dodatkowo zimą stosowałam kurację atredermem (ale tylko wtedy kiedy już zaczniesz nosić na dobre długie spodnie, bo tretinoina silnie uwrażliwia skórę na słońce). Takie złuszczanie skóry przy pomocy atredermu ładnie rozjaśnia blizny, a jednocześnie przyspiesza gojenie krostek i ranek. Niestety łuszcząca sie skóra swędzi czasem, szczególnie w okolicach kolan i trzeba to przecierpieć, łagodząc balsamami, ale sądzę, ze efekt to wynagradza.
Koniec lata to dobry moment na rozpoczęcie leczenia, bo do następnego lata masz szansę doprowadac nogi do porządku.
Szczerze polecam też lekturę wątku podanego przez Destiny i innych podobnych, które przewinęły się przez forum, są skarbnicą porad i doświadczeń dziewczyn
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 17:31   #14
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: masakra na nogach :((

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, ze jeśli lekarz mówi, że nie da się czegoś wyleczyc to żaden z niego fachowiec i należy go zmienić. Dobry lekarz powie jakie są szanse wyleczenia tego stanu i podejmie próbę leczenia.
Też zmagam się ze stanem nóg po depilatorze i wiem, ze można i da sie to leczyć, choc trwa to długo (czasem nawraca jak trądzik). Mi dermatolog przepisała davercin w płynie do przemywania (zawiera antybiotyk - erytromycynę), do tego kazała ograniczać golenie, bo to powoduje podrażnienie mieszków i zaognienie stanu. Porady dotyczace kremów z mocznikiem, kapieli z sodą, wysuszania itp. napewno pomogą, ale przyczyną są bakterie, które namnażają sie w mieszkach. Dlatego jeśli nie dermatolog to chcoaż recepta od lekarza rodzinnego na płyn lub żel z antybiotykiem.
Do tego rady dziewczyn i myślę, ze będzie lepiej
Ja dodatkowo zimą stosowałam kurację atredermem (ale tylko wtedy kiedy już zaczniesz nosić na dobre długie spodnie, bo tretinoina silnie uwrażliwia skórę na słońce). Takie złuszczanie skóry przy pomocy atredermu ładnie rozjaśnia blizny, a jednocześnie przyspiesza gojenie krostek i ranek. Niestety łuszcząca sie skóra swędzi czasem, szczególnie w okolicach kolan i trzeba to przecierpieć, łagodząc balsamami, ale sądzę, ze efekt to wynagradza.
Koniec lata to dobry moment na rozpoczęcie leczenia, bo do następnego lata masz szansę doprowadac nogi do porządku.
Szczerze polecam też lekturę wątku podanego przez Destiny i innych podobnych, które przewinęły się przez forum, są skarbnicą porad i doświadczeń dziewczyn

a czy ten atrederm tez jest na recepte? z checia bym sie na niego skusila, bo moje nogi po depilatorze wygladaja jak podziubane przez komary ;P
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 18:18   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: masakra na nogach :((

Niestety jest. Bywają apteki, w których mozna kupić atre bez recepty, ale nachodzic się trzeba. I przede wszystkim do retinoidów trzeba podejść bez pośpiechu, skóra musi się przyzwyczaić. Wystarczy aplikacja co kilka dni, stopniowo zwiększana. Na biochemii jest sporo watków o retinoidach, w tym wątek o atredermie (stosowanym głównie na twarz), ale polecam lekturę przed kuracją, zeby uniknąć błędów.
Tu jest link do watku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130856
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 19:06   #16
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: masakra na nogach :((

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niestety jest. Bywają apteki, w których mozna kupić atre bez recepty, ale nachodzic się trzeba. I przede wszystkim do retinoidów trzeba podejść bez pośpiechu, skóra musi się przyzwyczaić. Wystarczy aplikacja co kilka dni, stopniowo zwiększana. Na biochemii jest sporo watków o retinoidach, w tym wątek o atredermie (stosowanym głównie na twarz), ale polecam lekturę przed kuracją, zeby uniknąć błędów.
Tu jest link do watku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130856

dziekuje, za wyczerpujaca odpowiedz
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 20:51   #17
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: masakra na nogach :((

Jejku, dziewczyny, dzięki za odpowiedzi Mój wątek po 2 latach odżył Dzięki za cenne rady, już u mnie troszkę lepiej, dałam sobie spokój w ogóle z kremami, plastrami, depilatorem. Teraz tylko maszynka. I jest lepiej. Na szczęście nie pojawiają juz się krosty i wrastające włosy. Walczyłam przez jakiś czas z takimi czarnymi punktami w miejscach, gdzie są mieszki włosowe, ale poległam. Staram się robić regularny peeling i mocno nawilżać i troszkę opalić, chociaż samoopalaczem. Do lekarza innego już nie poszłam bo się naczytałam wiele o różnych "specjalistach" z Łodzi i miałam dość (jakby któraś z Was była też z Łodzi i miała sprawdzonego to będę wdzięczna za namiar). Xerial nic mi nie dał, tylko się strasznie kleił.
Dzięki Kasa8686 za pomysł z sodą-na pewno wypróbuję.
Innnaboinnainaczej - próbowałas pilingu kawowego? tylko jego używam i nie kupuję już w sklepie w ogóle. Jest najlepszy a skóra jest niesamowicie gładka
Candy Supcio - "Wole miec szorstkie nogi niz nogi w pryszczach." - dokładnie
Elfia4 - o retinoidach jeszcze w sumie nie myślałam na przebarwienia na nogi, tylko planowałam coś zakupić na buzie, ale to i tak na jesieni dopiero... ale to w sumie dobry pomysł i powinien podziałać Mam Acne Derm (kwas azelainowy) - da to coś? Musze się w tym temacie dokształcić

Ciężko Dzieczyny z tym wygrać, tym bardziej, jak się korzysta długo z depilatora. Dlatego go odradzam. Ale to dużo też od skóry zależy i komus innemu może pomóc, a ludzie się chwytają wszelkich sposobów, by mieć gładką skórę na dłużej. Tak więc ryzyk-fizyk-matematyk Powodzenia w walce i zachęcam do dalszych wypowiedzi i dzielenia się wszelkimi doświadczeniami

Edytowane przez telbuh
Czas edycji: 2008-08-18 o 21:02 Powód: literówki
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 22:23   #18
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: masakra na nogach :((

Wydaje mi sie,ze najczestszym bledem powtarzanym przez dziewczyny majace problemy ze skora po depilacji jest fakt,ze stale sie depiluja-woskiem,kremami,jednorazo wymi maszynkami...a chodzi o to,zeby uspokoic skore,pozwolic jej sie zregenerowac.Trudno,trzeb a na jakis czas zarosnac kudlami,ale nie da sie wyleczyc skory w inny sposob.Poglebiamy tylko stan zapalny na skorze depiljac nogi,ranki i blizny utrwalaja sie...walka z wiatrakami.Dajcie odpoczac swojej skorze,wysuszcie i zagojcie rozdrapane krostki i pryszczyki,nie wyciskac,nie dotykac!Leczyc!
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 00:54   #19
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: masakra na nogach :((

Fakt, przy ropnych krostkach, wrastających włoskach etc każde golenie/depilacja jest dodatkową męczarnią. Najlepiej najpierw zaleczyć to, co się ma, a dopiero potem kombinować. Zakażenia mogą się wdać, grzybica albo cos równie paskudnego. Choć teraz, latem może to być bardzo trudne.....
A nogi już wyleczone? Jest jakiś sposób dający rzeczywiście długotrwałe rezultaty? Chyba jedynie retinoidy
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 10:01   #20
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: masakra na nogach :((

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
fakt, przy ropnych krostkach, wrastających włoskach etc każde golenie/depilacja jest dodatkową męczarnią.
co racja to racja;-) a ja wypróbuję paste cukrową.robiłam w domu ale mi nie wychodziła,więc na allegro zamówiłam/lada dzień powinna przyjść/.bardzo chwalą tą technike.opisze moje spostrzeżenia po zastosowaniu;-)
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:43   #21
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: masakra na nogach :((

Cytat:
Napisane przez kasa8686 Pokaż wiadomość
co racja to racja;-) a ja wypróbuję paste cukrową.robiłam w domu ale mi nie wychodziła,więc na allegro zamówiłam/lada dzień powinna przyjść/.bardzo chwalą tą technike.opisze moje spostrzeżenia po zastosowaniu;-)
Oj, koniecznie opisz, jak ja wypróbujesz
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:37   #22
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: masakra na nogach :((

hehe jest super ta pasta.rzeczywiście działa.samodzielnie mi nie wychodziła,dlatego postanowiłam kupic wpierw.juz wiem jaki kolor powinna mieć,konsystencje itp.nawet zdązyłam ja juz zrobic;-) i wykozystać.nie opłaca sie kupować bo samodzielnie wychodzi taniej i nic sie nie dzieje jak sie zmarnuje/mozna zrobić od nowa/.Super wyrywa włoski,skórka gładziutka i rzeczywiście mniejszy ból.fakt trzeba do niej wprawy bo jak sie za bardzo rozpuści to trudno z nogi oderwać/ale to zaden problem bo wtedy odrywasz paste bawełnianym materiałem jak wosk na ciepło/.no i wtedy szkoda taką kupowaną.a paste jak wosk na gorąco mozna stosować z bawełnianymi paseczkami i ta robiona sie opłaca.
Włoski wyrywają się wszyściutkie, podrażnienie szybko znika/bo pasta przykleja sie tylko do włosków a nie do skóry jak wosk w plastrach/ polecam:-P.jak coś mogę doradzić jak ją zrobić.dużo osób ma problem z jej przygotowaniem by miała odpowiednią konststencję,a tu liczy sie bardzo temperatura depilującej pasty;-D pozdrawiam
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 11:26   #23
Daymona
Raczkowanie
 
Avatar Daymona
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Góry.
Wiadomości: 357
GG do Daymona
Dot.: masakra na nogach :((

A może wybierz się do innego dermatologa?
Ja na szczęście nie mam takiego problemu. Mam delikatne, jasne włoski i używam jedynie kremu do depilacji, na dodatek tylko wiedy kiedy chcę gdzieś wyjść xD jak nie, to chodzę "owłosiona" ;p dobrze, że tego prawie nie widać.
__________________
www.toz.pl- Kup opaskę pomóż zwierzakom
Daymona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.