Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 01:11   #841
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No niestety dzisiaj pomyliłam sobie i pomalowałam się Anabelle i odczułam, że krycie w tym podkładzie z kolorówki jest słabsze....

Zastanawiam się czy dałoby się go jakoś zmodyfikować żeby właśnie zwiększyć krycie. Ma ktoś jakieś doświadczenie??
__________________
Berry Extraordinary - blog
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 07:19   #842
Pestka6
Raczkowanie
 
Avatar Pestka6
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez jaxxxie Pokaż wiadomość
No niestety dzisiaj pomyliłam sobie i pomalowałam się Anabelle i odczułam, że krycie w tym podkładzie z kolorówki jest słabsze....

Zastanawiam się czy dałoby się go jakoś zmodyfikować żeby właśnie zwiększyć krycie. Ma ktoś jakieś doświadczenie??
z tego co wyczytałam na kolorówce to trzeba dodać dwutlenek tytanu aby zwiększyć krycie i pigmentów bo podkład zostanie rozjaśniony.

również kupiłam i używam podkład z kolorówki

posiadam skórę bardzo suchą więc do mojego podkładu dodałam kilka kropli oleju co sprawiło ,że już tak nie pyli i nie mam uczucia ściągnięcia skóry .

faktycznie trochę mniej kryje niż np Lucy czy Pixie ale warty jest swojej ceny , ładnie leży na buzi i jest go bardzo dużo

zdecydowałam się na kupno po przeczytaniu opinie na blogu => http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...rmalnej-z.html
uważam , że warto spróbować

Edytowane przez Pestka6
Czas edycji: 2013-02-15 o 17:36
Pestka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 07:36   #843
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kurcze,troche sie rozczarowalam,ze mniej kryje...mam luske i jestem z krycia mega,mega zadowolona...ale teraz lucy bedzie za droga,zeby chociaz try it zamowic,w ogole nie bedzie sie oplacac ale coz,bedzie trzeba wziac to,co jest...moze dodam wiecej prochu,moze sie zwiekszy to krycie,ale tez mam sucha skore,obawiam sie przesuszenia...
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 10:40   #844
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny, za pomocą jakiego pigmentu zgasić część żółtych tonów w podkładzie? Dopasowywałam podkład po lecie, kupiłam zapas i na teraz jest za żółty... Poradzi z tym sobie tlenek niebieski, np. błękit ultramarynowy (czytałam że działa na pomarańczowe tony), ale czy zadziała na żółte?
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 11:10   #845
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

wydaje mi sie ze by stonowac odcien zolty ze os fioletowegoc musisz dodac o ile dobrze pamietam zajec malarstwa. niebieski do zoltego wyjdzie ci zielony podklad.


znalazlam kolo barw. do neutralizowania jakiegos koloru uzywa sie odcienia ktory jest naprzeciw

http://3.bp.blogspot.com/-9BkQFCeug_.../kolo-barw.jpg
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 14:26   #846
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziękuję za odpowiedź Hmmm, nawet byłoby fajnie jakby podkład wyszedł jeszcze bardziej zielony, bo oliwka ze mnie Ale popróbuje też z fioletem
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 12:10   #847
trulina
Raczkowanie
 
Avatar trulina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

czy ktorys z oferowanych tam podkladow w zestawie daje mocne krycie powiedzmy jak EDM intensive,ktorego jeszcze mam odrobine zapasow,ale musze porzucic,bo przestali produkowac?

jesli zaden zestawowy nie kryje mocno,to jak go stuningowac,zeby krył albo jak samodzielnie stworzyc kryjącą mieszanke z tych skladnikow?
wyczytalam,ze aby zwiekszyc krycie trzeba dodac dwutlenku tytanu wiecej,ale zastanawiam sie ktore ze skladinkow poza pigmentem i dwutlenkiem tytanu sa jeszcze niezbedne w takim razie,zeby podklad wygladal jako tako na twarzy?Moze dwutlenek cynku,zeby dobrze robil na tradzik,ale jakies inne sa w ogole potrzebne?Moze dla uzyskania matu jest niezbedny jeszcze jakis skladnik?

czym mozna zastąpić mikę w podkladzie?mam wrazenie,ze mnie od niej wysypuje..

z gory dziekuje

Edytowane przez trulina
Czas edycji: 2013-04-01 o 09:24
trulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 15:05   #848
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez trulina Pokaż wiadomość
czy ktorys z oferowanych tam podkladow w zestawie daje mocne krycie powiedzmy jak EDM intensive,ktorego jeszcze mam odrobine zapasow,ale musze porzucic,bo przestali produkowac?

jesli zaden zestawowy nie kryje mocno,to jak go stuningowac,zeby krył albo jak samodzielnie stworzyc kryjącą mieszanke z tych skladnikow?
wyczytalam,ze aby zwiekszyc krycie trzeba dodac dwutlenku tytanu wiecej,ale zastanawiam sie ktore ze skladinkow poza pigmentem i dwutlenkiem tytanu sa jeszcze niezbedne w takim razie,zeby podklad wygladal jako tako na twarzy?Moze dwutlenek cynku,zeby dobrze robil na tradzik,ale jakies inne sa w ogole potrzebne?Moze dla uzyskania matu jest niezbedny jeszcze jakis skladnik?

czym mozna zastąpić mikę w podkladzie?mam wrazenie,ze mnie od niej wysypuje..

z gory dziekuje
Jeśli chcesz coś zastąpić to może spróbuj napisać do nich maila? Jest szansa, że Ci w tym pomogą i rozwieją wątpliwości Polecam też bloga niejakiej Arsenic, która w kolorówce się mocno zaopatruje we wszelkiego rodzaju produkty, ma sporo wiedzy i doświadczenia, z całą pewnością też w miarę swoich możliwości pomoże.

Ja od siebie mogę dodać, że korzystam z podkładu przeznaczonego dla cery tłustej (albo trądzikowej) i dodałam cały dwutlenek tytanu, który był w zestawie, bo chciałam, żeby jak najmocniej zakrywał mi niedoskonałości. W zasadzie nie wierzyłam w cuda i bardzo się obawiałam, ale jestem bardzo zadowolona. U mnie podkład przykrywa wszystko, czasami wspomagam się lekko korektorem, bardzo sobie chwalę. Nakładam pędzelkiem lekko zwilżonym mgiełką stemplując, a później rozcierając. Oczywiście ja mogę powiedzieć, że kryje mocno, a ktoś inny, że nie, to kwestia gustu chyba
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:48   #849
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam,
Jestem posiadaczką cery mieszanej, która lubi się błyszczeć (pracuję w pomieszczeniu klimatyzowanym). Dodatkowo mam parę nieładnych niespodzianek i bardzo rozszerzone pory.
Chciałabym zakupić któryś z pudrów z gotowych zestawów, niestety nie wiem na który się zdecydować
http://www.kolorowka.com/397,zestaw-...atte-12-g.html
http://www.kolorowka.com/357,zestaw-...leen-13-g.html
http://www.kolorowka.com/333,zestaw-...re-silica.html
http://www.kolorowka.com/334,zestaw-...lica-silk.html

Może któraś z Was ich używała i mogłaby mi doradzić?
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:54   #850
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez wiercia Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem posiadaczką cery mieszanej, która lubi się błyszczeć (pracuję w pomieszczeniu klimatyzowanym). Dodatkowo mam parę nieładnych niespodzianek i bardzo rozszerzone pory.
Chciałabym zakupić któryś z pudrów z gotowych zestawów, niestety nie wiem na który się zdecydować
http://www.kolorowka.com/397,zestaw-...atte-12-g.html
http://www.kolorowka.com/357,zestaw-...leen-13-g.html
http://www.kolorowka.com/333,zestaw-...re-silica.html
http://www.kolorowka.com/334,zestaw-...lica-silk.html

Może któraś z Was ich używała i mogłaby mi doradzić?
Ja z tych produktów posiadam i używam primera Prelude Matte i bardzo sobie chwalę, choć przyznaję, że używam go z podkładem mineralnym również z kolorówki. Primera używam pod podkład jako bazę, ale również na podkład jako transparentny puder matujący.
Mam cerę mieszaną, w stronę tłustej, rozszerzone pory i jakieś ślady potrądzikowe i od czasu do czasu jakiś pryszcz. Z mojego zestawu primer + podkład jestem bardzo zadowolona. Jeżeli chodzi o sam primer, to jak już wspomniałam mogę się wypowiedzieć tylko o Prelude Matte i gorąco polecam. W porównaniu do innych używanych przeze mnie wcześniej produktów świetnie matuje i na dosyć długo. Czasami nie muszę niczego poprawiać w ciągu dnia, co jest dla mnie sukcesem!

Zależy więc, czy szukasz typowo matującego, czy lekko kryjącego pudru. Porównaj składy i działanie poszczególnych składników, powinno Ci to pomóc w wyborze.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:20   #851
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Ja z tych produktów posiadam i używam primera Prelude Matte i bardzo sobie chwalę, choć przyznaję, że używam go z podkładem mineralnym również z kolorówki. Primera używam pod podkład jako bazę, ale również na podkład jako transparentny puder matujący.
Mam cerę mieszaną, w stronę tłustej, rozszerzone pory i jakieś ślady potrądzikowe i od czasu do czasu jakiś pryszcz. Z mojego zestawu primer + podkład jestem bardzo zadowolona. Jeżeli chodzi o sam primer, to jak już wspomniałam mogę się wypowiedzieć tylko o Prelude Matte i gorąco polecam. W porównaniu do innych używanych przeze mnie wcześniej produktów świetnie matuje i na dosyć długo. Czasami nie muszę niczego poprawiać w ciągu dnia, co jest dla mnie sukcesem!

Zależy więc, czy szukasz typowo matującego, czy lekko kryjącego pudru. Porównaj składy i działanie poszczególnych składników, powinno Ci to pomóc w wyborze.
Super, dziękuję Zachęciłaś mnie, tym brakiem poprawek w ciągu dnia. U mnie w tym momencie jest to prawie niemożliwe Jak byś mogła jeszcze napisać jakiego podkładu używasz, była bym wdzięczna. Jakoś ciężko przekonać mi się do podkładów mineralnych...;/ Ale kto wie
Szukam typowo matującego pudru, a składy nie za wiele mi mówią
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 18:34   #852
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez wiercia Pokaż wiadomość
Super, dziękuję Zachęciłaś mnie, tym brakiem poprawek w ciągu dnia. U mnie w tym momencie jest to prawie niemożliwe Jak byś mogła jeszcze napisać jakiego podkładu używasz, była bym wdzięczna. Jakoś ciężko przekonać mi się do podkładów mineralnych...;/ Ale kto wie
Szukam typowo matującego pudru, a składy nie za wiele mi mówią
Jeśli chodzi o składy, to możesz na stronie wyszukać pojedyncze składniki i poczytać jakie mają działanie

Ja też nie mogłam się przekonać do minerałów, mam sporo do ukrycia i jakoś nie widziało mi się, żeby takie sypkie coś miało być lepsze od normalnego podkładu. Ale, że były święta, a ja zdesperowana i załamana kolejną porażką podkłądową to poprosiłam o sprezentowanie mi primera i podkładu z kolorówki.
Jako podkład mam ten http://www.kolorowka.com/376,zestaw-...anej-12-g.html dla cery tłustej i mieszanej. Musiałam się go nauczyć nakładać i kupić dobry pędzelek, ale już doszłam do wprawy i jestem MEGA zadowolona. Nigdy nie zmienię :P

Pamiętaj tylko, jeśli chodzi o to matowienie twarzy, to u Ciebie może wyglądać inaczej - lepiej albo gorzej niż w moim przypadku. Jeszcze nie spotkałam się jednak z negatywną opinią na ten temat Wiele dziewczyn mówi, że nie jest to taki typowy mat, tylko taki satynowy, ale u mnie to nie wygląda jak satyna, a przynajmniej ja tego tak nie widzę
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:08   #853
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o składy, to możesz na stronie wyszukać pojedyncze składniki i poczytać jakie mają działanie

Ja też nie mogłam się przekonać do minerałów, mam sporo do ukrycia i jakoś nie widziało mi się, żeby takie sypkie coś miało być lepsze od normalnego podkładu. Ale, że były święta, a ja zdesperowana i załamana kolejną porażką podkłądową to poprosiłam o sprezentowanie mi primera i podkładu z kolorówki.
Jako podkład mam ten http://www.kolorowka.com/376,zestaw-...anej-12-g.html dla cery tłustej i mieszanej. Musiałam się go nauczyć nakładać i kupić dobry pędzelek, ale już doszłam do wprawy i jestem MEGA zadowolona. Nigdy nie zmienię :P

Pamiętaj tylko, jeśli chodzi o to matowienie twarzy, to u Ciebie może wyglądać inaczej - lepiej albo gorzej niż w moim przypadku. Jeszcze nie spotkałam się jednak z negatywną opinią na ten temat Wiele dziewczyn mówi, że nie jest to taki typowy mat, tylko taki satynowy, ale u mnie to nie wygląda jak satyna, a przynajmniej ja tego tak nie widzę
Kurczę, ale mnie nakręciłaś
Właśnie nie lubię takie typowego płaskiego matu tylko taką satynę. Kiedyś używałam pudru z isadory i on właśnie dawał taki fajny efekt.
A powiedz mi, nie miałaś problemu z wybraniem pigmentu? Bo tak na odległość to troszkę trudno.
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:11   #854
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez wiercia Pokaż wiadomość
A powiedz mi, nie miałaś problemu z wybraniem pigmentu? Bo tak na odległość to troszkę trudno.
Wyczytałam na którymś blogu, że pani z kolorówki doradza na początku brać pigment pastelowy, bo jest najbardziej neutralny i najłatwiej z niego zrobić dopasowany podkład. Ja więc się na taki zdecydowałam i nie żałuję. W woreczku ten pigment jest bardzo ciemny, ale jak się to zmiesza z białymi proszkami to wychodzi ekstra. Do tego dostajesz pigmenty do zmiany barwy (żółty, czerwony, zielony i niebieski) więc w zasadzie można wyczarować co tylko się chce.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:17   #855
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dodam od siebie,ze jesli kupuje sie gotowca do zrobienia podkładu,trzeba liczyc sie z tym,ze trzeba czegos dokupic wiecej-mocne krycie-wiecej dwutlenku tytanu,a dołaczone pigmenty np.żółcień,mogą też nie starczyc,tak,jak mi było mało tego 1,2ml żółcienia,bo u mnie cera ma dużą przewagę żółci dlatego trzeba przewidziec nieco wiekszy zakup dodatków,warto zrobić taki zapas,najwyzej pozniej sie przydadza ja żałuje,że nie wiedziałam,ale teraz już jestem bardziej doświadczona
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:20   #856
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Może to zależy od podstawowego tlenku, który wzięłaś? Ja też mam cerę raczej w żółtą stronę, ale bardzo dużo mi zostało tych małych, kolorowych tlenków. Z kolei dwutlenek tytanu dałam cały (niczego nie dokupywałam) i efekt jest dosyć zadowalający - jak potrzebuję mocniejszego krycia w niektórych miejscach to nakładam tam dodatkową warstwę. Ale cóż, każda z Nas ma inną cerę, inne problemy, inne kolory Niewątpliwy plus jest taki, że każda może sobie wyczarować jaki tylko kolor jej się spodoba
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:26   #857
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Może to zależy od podstawowego tlenku, który wzięłaś? Ja też mam cerę raczej w żółtą stronę, ale bardzo dużo mi zostało tych małych, kolorowych tlenków. Z kolei dwutlenek tytanu dałam cały (niczego nie dokupywałam) i efekt jest dosyć zadowalający - jak potrzebuję mocniejszego krycia w niektórych miejscach to nakładam tam dodatkową warstwę. Ale cóż, każda z Nas ma inną cerę, inne problemy, inne kolory Niewątpliwy plus jest taki, że każda może sobie wyczarować jaki tylko kolor jej się spodoba
Tak,mozliwe,ze zły kolor podstawowy wybrałam,ale wlasnie mi chodzi o to,ze jesli ktos pierwszy raz to robi,to moze w tym zamieszaniu cos źle zrobic i trzeba bedzie znowu czegos dodac,wiec warto dokupic wieksza ilosc paru rzeczy. Z kryciem u mnie tez nie jest zle,jesli na pryszcza poloze kilka warstw,tylko bardziej o kolor chodzi,jest za czerwono-pomarańczowy,a dałam cala miarke zółcieni do tlenku pastelowego
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:19   #858
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Moje zamówienie juz do mnie idzie Zaopatrzenie w puder ryżowy będzie chyba na rok I będę próbowała odtworzyć wspaniałą porcelanę od Aromaleigh.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 17:00   #859
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam dziewczyny!
Może któraś z Was mi pomoże.

Przymierzam się do pierwszego zamówienia na kolorówce. Pierwotnie planowałam kupić primer matte i podkład z filtrami UV.
Skórę mam tłustą, trądzikową i z przebarwieniami.
Dotychczas używałam formuły kryjącej z AM, krycie było w porządku, także już wiem, że do podkładu z kolorówki muszę dodać więcej dwutlenku tytanu, bo podobno jest mniej kryjący.
Wpadłam jednak na pomysł, aby zamiast zestawu primer + podkład, podrasować podkład niektórymi składnikami primera
W związku z tym planowałam oprócz zestawu podkładowego zamówić dodatkowo mikrosfery silikonowe, krzemionkę sphericę i tlenek tytanu. Jednakże, żeby pozostać przy 25-30 UV i nie tracić właściwości pielęgnujących podkładu wymyśliłam, że dość radykalnie zmniejszę wypełniacze, a więc SericiteMica&MirystynianM agnezu oraz stearynian magnezu.
Czy to jest dobry pomysł czy przekombinowany? Czy przy odjęciu wypełniaczy podkład nie straci właściwości, przyczepności czy czegoś tam jeszcze?
Bo czuję, że to chyba jednak się nie uda, gdyby było to możliwe wszystkie podkłady miałyby same składniki aktywne, bez wypełniaczy
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 18:01   #860
roki44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Super sklep zamawiam w nim naprawdę dużo rzeczy
roki44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 11:38   #861
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny, czy jeśli dodam do zwykłego sypkiego cienia składnik zwiększający krycie, polepszy to jego jakość? Czy lepiej po prostu dodać tlenku?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 23:21   #862
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny, a czy któraś z was ma porównanie między pudrem perłowym z biochemii a tym kolorówkowym? Bo zamówiłam z kolorówki i mam wrażenie, że jest jakiś inny niż ten, który miałam wcześniej z BU Z tym ,że pomiędzy używaniem jednego i drugiego minęło trochę czasu i nie wiem, czy rzeczywiście jest między nimi różnica, czy może pamięć mi płata psikusy?
__________________
Płaski brzuch to oksymoron
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 17:32   #863
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Bardzo proszę o pomoc jaki pigment wybrac przy zakupie zestawu do zrobienia podkładu.
Mam ciepły odcień karnacji.W Lumiere jestem golden ,warm też mi pasuje.
Z Lily Lolo najbardziej pasuje mi warm peach.
Jesli ktoś ma podobny odcień cery i ma już doswiadczenia z podkładami c kolorówki to bede wdzięczna za rady
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:00   #864
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc jaki pigment wybrac przy zakupie zestawu do zrobienia podkładu.
Mam ciepły odcień karnacji.W Lumiere jestem golden ,warm też mi pasuje.
Z Lily Lolo najbardziej pasuje mi warm peach.
Jesli ktoś ma podobny odcień cery i ma już doswiadczenia z podkładami c kolorówki to bede wdzięczna za rady
Zasłyszałam, że najłatwiej wykorzystuje się tlenek pastelowy i takiego też sama używam. Aczkolwiek ekipa z kolorówki jest bardzo, bardzo pomocna i polecam napisać bezpośrednio do nich ze szczegółowym opisem swojej cery - na 100% pomogą dobrać najlepszy odcień
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:05   #865
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Zasłyszałam, że najłatwiej wykorzystuje się tlenek pastelowy i takiego też sama używam. Aczkolwiek ekipa z kolorówki jest bardzo, bardzo pomocna i polecam napisać bezpośrednio do nich ze szczegółowym opisem swojej cery - na 100% pomogą dobrać najlepszy odcień

Dziękuję,z pewnościa napiszę. A jakim jesteś typem:ciepłym czy chłodnym?
Gdyby jednak któraś z was mogła mi jeszcze coś doradzić chętnie skorzystam.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:11   #866
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dziękuję,z pewnościa napiszę. A jakim jesteś typem:ciepłym czy chłodnym?
Szczerze mówiąc, to nie jestem pewna Wydawało mi się, że chłodnym, ale chyba jednak ciepłym.
Na szczęście do zestawu dołączone są 4 tlenki do modyfikowania odcienia i jego "ciepła" (zielony, niebieski, czerwony i żółty) bez zmiany jego barwy samej w sobie, więc idzie sobie ukręcić co tam się chce.
Gdybym jednak była przekonana, że jestem cieplejszym typem, to pewnie wzięłabym coś w odcieniach "warm", ale delikatnego, żeby niepotrzebnie nie przesadzić. Ciepła zawsze można dodać szczyptą czerwieni Z drugiej strony zawsze można go odjąć dodając niebieskości
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:14   #867
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja mam skórę blado oliwkową może z minimalnym dodatkiem ciepławej zółci. Zastanawiam się czy baza kolorystyczna oliwkowa będzie dobra...
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:14   #868
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, to nie jestem pewna Wydawało mi się, że chłodnym, ale chyba jednak ciepłym.
Na szczęście do zestawu dołączone są 4 tlenki do modyfikowania odcienia i jego "ciepła" (zielony, niebieski, czerwony i żółty) bez zmiany jego barwy samej w sobie, więc idzie sobie ukręcić co tam się chce.
Gdybym jednak była przekonana, że jestem cieplejszym typem, to pewnie wzięłabym coś w odcieniach "warm", ale delikatnego, żeby niepotrzebnie nie przesadzić. Ciepła zawsze można dodać szczyptą czerwieni Z drugiej strony zawsze można go odjąć dodając niebieskości

Dzięki raz jeszcze.
Napisałam do nich ,zobaczymy co odpowiedzą.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:28   #869
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja mam skórę blado oliwkową może z minimalnym dodatkiem ciepławej zółci. Zastanawiam się czy baza kolorystyczna oliwkowa będzie dobra...
Jeżeli jeszcze nie trafiłaś na blogi dziewcząt, które umieściły na nich swatche różnych baz kolorystycznych to odezwij się na PW, wyślę Ci je. Zawsze to jakieś lepsze porównanie

Iwona75, mam nadzieję, że będziesz zadowolona Powodzenia!
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 22:02   #870
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Jeżeli jeszcze nie trafiłaś na blogi dziewcząt, które umieściły na nich swatche różnych baz kolorystycznych to odezwij się na PW, wyślę Ci je. Zawsze to jakieś lepsze porównanie

Iwona75, mam nadzieję, że będziesz zadowolona Powodzenia!
Patrzyłam na jeden blog ale cóż, tlenki rozmazane na skórze wyglądały wszystkie jak ziemia. Oliwkowy mnie trochę rozczarował, bo wyobrażałam sobie inny kolor, z drugiej strony może po rozcieńczeniu wyszedł by taki jak moja karnacja?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.