słonce+morska woda=tragedia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-15, 14:52   #1
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474

słonce+morska woda=tragedia


nie wiem czy watek sie przyjmie bo niestety nie jest obecnie na czasie zwazywszy listopadowe pochmurne dni ...
ale
w grudniu wyjezdzam w bardziej tropikalne klimaty i juz na zapas chcialabym zabezpieczyc swoje wlosy. wiadomo polaczenie slonce i sol morska stanowi dla naszych wlosow ogromne zagrozenie. chcialam zapytac jak sobie z tym radzicie? ja mam naturalnie krecone , niefarbowane , dlugie (za lopatki), cienkie wlosy. zawsze z wakacji wracam z wysuszonym skalpem i najczesciej kazde wakacje koncza sie wizyta u fryzjera i radykalnym cieciem. teraz zapuszczam wloski i ciecie nie wchodzi w gre?? jak i czym zabezpieczyc je przed sloncem i morska woda?
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 17:35   #2
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Thumbs up Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Ciocia mi mówiła, że tubylcy na wyspach tropikalnych zabezpieszaja się przed i po kąpielach oleje kokosowym, podono najlepszy. Wetrzeć we włosy na całej długości, a resztę w ciało.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 17:54   #3
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

preparaty chroniace przed promieniowaniem. ja stosowalam w te wakacje szampon i odzywke z loerala taki czerwony do farbowanych wlosow. chronil kolor i wlosy przed promieniami uv. do tego duużo odżywek. a w dzien chronic wlosy pod czapkami, kapeluszami
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 17:56   #4
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Nie daj się zwieść odżywkom na lato..są za lekkie i ani nie odzywiają ani nie rozplątowują kołtuna (a na wyjazdach mycie włosów nie jest subtelne).
Polecam Ci używanie w takich warunkach solidnej odżywki jak Złota Linia Pantene a po powrocie coś regenerującego. Jeśli włosy będą na bieząco nawilżane i zmiękczanie nie powinna im się dziać krzywda.
Ja w Turcji używałam odżywki Oriflame z filtrami i cały czas się dziwiłam czemu mam takie napuszone i skołtunione włosy.
Po powrocie używałam Absolute Repair i odnowiłam włoski całkowicie
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 18:43   #5
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

czytalam cosik o tym olejku kokosowym. podobno jest rewelacyjny. nie wiecie gdzie go mozna kupic?? a gdybym po wyjsciu z morza plukala wlosy i psikala np nafta i olejkiem rycynowym . co o tym myslicie?
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 09:41   #6
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Cytat:
Napisane przez sirgunia Pokaż wiadomość
czytalam cosik o tym olejku kokosowym. podobno jest rewelacyjny. nie wiecie gdzie go mozna kupic?? a gdybym po wyjsciu z morza plukala wlosy i psikala np nafta i olejkiem rycynowym . co o tym myslicie?
To chyba nie jest najlepszy pomysł, bo zrobią się tłuste strąki na włosach.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 19:29   #7
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Zblizaja sie wakacje wiec wznawiam watek. Piszcie prosze co polecacie do ochrony wlosow przed promieniowaniem i slona woda.
Uzywalyscie cos na sloncu, co pomoglo zachowac kolor i nie wrocilyscie z wakacji z sianem na glowie?
Kusi Wella Profesional i Kerastase seria sloneczna, ale czy warto?
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 13:33   #8
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

ja naszczescie oszczedzilam swoj skalp bo zastosowalam sie do rad brazylijek. one na plaze i po kazdym wyjsciu z morza wcieraja we wlosy i skore glowy olejek kokosowy (juz ktos o tym wspominal) i taka mokra wloszke spinaja klamra. moze nie wyglada to za pieknie ale ja tak robilam i wlosy po 2 tygodniach pobytu byly w rewelacyjnym stanie.
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 18:22   #9
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Exclamation Dot.: słonce+morska woda=tragedia

odświeżam watek

pare lat temu moje rozjaśniane włosy przybrały kolor seledynowy od chloru i słońca w hiszpani.
Na samą myśl o tamtej masakrze na głowie mi włosy dęba stają.

Czy ktoś może mi coś polecić? Jest tyle serii z filtrami. Ciężko uwierzyć, że wszystkie są do niczego...

Pozdro.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 21:22   #10
gosiaaaa1
Rozeznanie
 
Avatar gosiaaaa1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 513
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

ja mam pytanko dlatego ze juz w czwartek wybieram sie do Grecji
Mam dlugie cienkie blond wlosy, nie farbowane. Chce je jakos ochronic przed mocnym slonce, chlorem itd.
Zakupilam dzisiaj Balsam NIVEA brilliant blonde (bez silikonów) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...acy-blond.html

Mam jednak problem, poniewaz chce ten balsam nakladac rano (przed wyjsciem na plaze) jednak wtedy musialabym myc wlosy 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Czy myslicie ze moglabym codziennie nakladac ten balsam na zmoczone wlosy (nie myte szamponem)?
I czy czasem z tego powodu ze szampon jest bez silikonow nie zostanie calkiem wypluczony?
Moze warto zakupic dodatkowo spray L`oreal Solar Sublime (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...r-sublime.html)? i stosowac przed wyjscie na plaze balsam na tylko zmoczone wlosy woda + spray?
Prosze o szybka odpowiedz bo nie chce wrocic z urlopu z sianem na glowie
gosiaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 21:56   #11
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Talking Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Cytat:
Napisane przez gosiaaaa1 Pokaż wiadomość
ja mam pytanko dlatego ze juz w czwartek wybieram sie do Grecji
Mam dlugie cienkie blond wlosy, nie farbowane. Chce je jakos ochronic przed mocnym slonce, chlorem itd.
Zakupilam dzisiaj Balsam NIVEA brilliant blonde (bez silikonów) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...acy-blond.html

Mam jednak problem, poniewaz chce ten balsam nakladac rano (przed wyjsciem na plaze) jednak wtedy musialabym myc wlosy 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Czy myslicie ze moglabym codziennie nakladac ten balsam na zmoczone wlosy (nie myte szamponem)?
I czy czasem z tego powodu ze szampon jest bez silikonow nie zostanie calkiem wypluczony?
Moze warto zakupic dodatkowo spray L`oreal Solar Sublime (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...r-sublime.html)? i stosowac przed wyjscie na plaze balsam na tylko zmoczone wlosy woda + spray?
Prosze o szybka odpowiedz bo nie chce wrocic z urlopu z sianem na glowie
Sorrki za pytanie, ale po co Ty na urlopie myjesz wlosy rano i wieczorem?
Wydaje mi sie, ze wieczorem w zupelnosci wystarczy zmyc olejki, sol i chlor, jakas odzywka i na balety...

A tak serio. Tak jak Ty wajezdzam JUTRO nad morze srodziemne. Pani w sklepie z art. fryzjerskimi polecila mi spray Revlon - dwufazowy.
Co do jego skutecznosci, to zdam relacje po powrocie. Wazne jest aby chronic wlosy tak jak cialo przed bardzo ostrym sloncem srodziemnomorskim.
Wella SP, Schwarzkopf BC, Redken, Kerastase, Loreal Solar maja w swojej ofercie produkty ochronne. Mysle, ze warto chronic wlosy tak jak cialo przed sloncem i zafundowac sobie jaki ochronny balsam lub spray do wlosow.

Ta Nivea, ktora wymienilas chyba nie jest przeznaczona jako ochrona do wlosow?
W ostatecznosci tlusta odzywka do wlosow - maska. Mozesz pozostawic ja caly dzien na wlosach, ale to grozi przekarmieniem i obciazeniem fryzurki. Nie zapomnij o posmarowaniu kremem z filtrami przedzialaka.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 22:59   #12
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Nie daj się zwieść odżywkom na lato..są za lekkie i ani nie odzywiają ani nie rozplątowują kołtuna (a na wyjazdach mycie włosów nie jest subtelne).
Polecam Ci używanie w takich warunkach solidnej odżywki jak Złota Linia Pantene a po powrocie coś regenerującego. Jeśli włosy będą na bieząco nawilżane i zmiękczanie nie powinna im się dziać krzywda.
Ja w Turcji używałam odżywki Oriflame z filtrami i cały czas się dziwiłam czemu mam takie napuszone i skołtunione włosy.
Po powrocie używałam Absolute Repair i odnowiłam włoski całkowicie
Ja uważam że powinno się zabrać dwie odzywki - jedną silnie nawilząjącą, odbudowującą itd i stosować ją przy myciu, a drugą przeciwsłoneczną na dzień np. na plaże. Taka odżywka/spray musi zawierać filtry, żeby ochronic włosy. Składniki nawilżające, odżywcze tego nie zrobią. Mogą jednynie odżywic włosy po słońcu, ale napewno nie zapobiegną zniszczeniom. I nalepiej jesli ta odżywka będzie lekka, bo w ten sposób można nałożyc preparat dokładnie i w dużej ilosci, co da lepszą ochronę. I nie powinna zawierać alkoholu, bo w ten sposób już sama w sobie może przesuszyć.

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
odświeżam watek

pare lat temu moje rozjaśniane włosy przybrały kolor seledynowy od chloru i słońca w hiszpani.
Na samą myśl o tamtej masakrze na głowie mi włosy dęba stają.

Czy ktoś może mi coś polecić? Jest tyle serii z filtrami. Ciężko uwierzyć, że wszystkie są do niczego...

Pozdro.
Nie wszystkie są do niczego. Serie profesjonalne zapewne gwarantują dużą ochrone Przed zakupem można jeszcze sprawdzic skład pod kątem filtrów, żeby mieć pewność że włosy będą chronione

Cytat:
Napisane przez gosiaaaa1 Pokaż wiadomość
ja mam pytanko dlatego ze juz w czwartek wybieram sie do Grecji
Mam dlugie cienkie blond wlosy, nie farbowane. Chce je jakos ochronic przed mocnym slonce, chlorem itd.
Zakupilam dzisiaj Balsam NIVEA brilliant blonde (bez silikonów) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...acy-blond.html

Mam jednak problem, poniewaz chce ten balsam nakladac rano (przed wyjsciem na plaze) jednak wtedy musialabym myc wlosy 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Czy myslicie ze moglabym codziennie nakladac ten balsam na zmoczone wlosy (nie myte szamponem)?
I czy czasem z tego powodu ze szampon jest bez silikonow nie zostanie calkiem wypluczony?
Moze warto zakupic dodatkowo spray L`oreal Solar Sublime (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...r-sublime.html)? i stosowac przed wyjscie na plaze balsam na tylko zmoczone wlosy woda + spray?
Prosze o szybka odpowiedz bo nie chce wrocic z urlopu z sianem na glowie
Ten balsam może się wypłukać w wodzie. Można ponawiac za każdym razem aplikacje, albo zastosować po nim spray z wodoodporymi silikonami w celu zabezpieczenia.

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Ta Nivea, ktora wymienilas chyba nie jest przeznaczona jako ochrona do wlosow?
Ma filtry i to całkiem niezłe
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:28   #13
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: słonce+morska woda=tragedia

Ja zawsze używam oleju ryżowego, poleciła mi nauczycielka japońskiego Nie wypłukuje sie w wodzie i fajnie nawilża włosy, no i jest dużo tańszy od profesjonalnych kosmetyków o podobnym działaniu i mniejszej trwałości.
__________________
And the angels kiss
Our souls in bliss
Measure the extent of a
dizzying descent
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.