Jak to z tym prysznicem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 10:11   #1
etianet
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 72

Jak to z tym prysznicem?


Czesc dziewczyny Ja mam takie pytanie poniewaz ostatnio odwiedzialam dermatologa i powiedzial mi ze nie powinno sie brac zbyt często prysznicy gdyz zmywal warstwe ochronną skóry i moze to pogorszyc stan skóry, przez brak tej ochrony wiecej moge miec jakis wypryskow itp ja zazwyczaj biore prysznic rano i wieczorem czasem popoludniu tez sie zdarzy po szkole jak sie czuje nieswiezo to ide sie umyc! to chyba normalne? i teraz nie wiem ile tych prysznicy dziennie?
POZDRAWIAM
etianet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 11:08   #2
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Prysznic dwa razy dziennie jest OK. Ale czytałam gdzieś, że częściej może szkodzić.
Oczywiście latem to co innego, kiedy człowiek się poci.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 12:21   #3
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

to prawda ze zbyt czeste prysznice niszcza warstwe ochronna, wtedy skora jest sucha i bardziej narazona na zanieczyszczenia co w efekcie powoduje krostki itp.
tutaj jak we wszystkim nalezy zachowac zloty srodek. 2 razy dziennie mysle ze jest ok, rzadziej nie sposob. zyjemy w tak nieprzyjaznym srodowisku, zwlaszcza w duzych miastach ze bez prysznica 2 razy dziennie byloby nawet niehigienicznie.
ale sa tacy ktorzy o swoja warstwe ochronna dbaja wyjatkowo...mozna ich poczuc czasem w tlumie...
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 15:49   #4
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Zgadzam się z Des.stare powiedzenia ludowe brzmi "częste mycie skraca życie" i chyba cos w tym jest.Ponieważ fajtycznie ćżęste mycie w ciagu dnia na dłuższą metę wysusza nam naskórek dlatego tak wązne jest jej nawilżanie,skóra potrzebuje czas na odnowe,zbytnie szorowanie skóry powoduje mikro urazy skóry w które wkradają się bakterię.Myśle ,że prysznić brany 2 raz dziennie jest ok ale częstsze mycie nie jest dobre dla skóry.dlatego jeżeli ktoś bierze prysznić częsciej niż 2 raz dziennie powinien używac delikatnych preparatów do mycia np takich jakie używa się dla małych dzieci.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 16:13   #5
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Babka od biologii na jednej lekcji opowidziała nam historię prawdziwą! O takim facecie, który zbyt często się mył.. w końcu na skórze wyszły mu plamy poszedł do lekarza a ten poradził mu że jeśli chce pozbyć się tych plam nie może się myć przez pewien okres czasu, a ten czas to nie dzień, dwa lub trzy lecz kilka tygodni!!! Odrażające!!! Uważam że: prysznic 2 razy dziennie- jak najbardziej; kilka razy w ciągu dnia- odpada!
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 16:57   #6
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

no ja teraz robie tak ze biore jakeis nawilzajace mydleko lub mieszam mydlo z oliwka namdylam sie i potem splukuje prysznicem..rezygnuej juz z dlugich kapieli bo moaj skroa juz na tmy niezle ucierpiala :|
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 18:13   #7
etianet
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 72
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Dzieki dziewczyny! to od dzisiaj tylko 2 prysznice dziennie jezeli bedzie to moliwe mam obsesje na tym punkcie i chyba przesadzałam czasem a powiedzcie a twarz moge myc 3 razy dziennie? zawsze myje rano po szkole i wieczorem? moge? czy tez nie?
etianet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-05, 18:36   #8
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Cytat:
Napisane przez etianet Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny! to od dzisiaj tylko 2 prysznice dziennie jezeli bedzie to moliwe mam obsesje na tym punkcie i chyba przesadzałam czasem a powiedzcie a twarz moge myc 3 razy dziennie? zawsze myje rano po szkole i wieczorem? moge? czy tez nie?
twarzy tez nie należy zbyt często myć, bo tak jak na pozostałej skórze tam płaszcz lipidowy jest szczególnie istotny, bo twarz mamy odkrytą cały czas. wiec dwa razy dziennie powinno wystarczyc w zupełności,. jesli chcesz odświezyc skóre w ciagu dnia, to siegnij po chusteczki odswiezające, lub przetrzyj twarz delikatnym tonikiem
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:45   #9
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

malinka-1988 brak mi słow po twojej opowiesci ..... czy to naprawde jest prawdziwa historia ?? :|
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:58   #10
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Jak widac częste mycie skraca życie-na poważnie szkodzi
Raz dziennie wystarczy,z resztą kto się mył wieczorem to po co jeszcze rano?Czym się można w nocy ubrudzić?
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 22:10   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

dużo zależy od środka myjącego, którego używasz. jeśli jest zbyt agresywny, skóra może źle reagować nawet na standardowe 2 prysznice dziennie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-05, 22:10   #12
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Można się spocić, na przykład
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 09:01   #13
etianet
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 72
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

a jak sie myje siarkowym+szare mydlo to jak sadzicie? zamieszanie z tym prysznicem nie ma co a w nocy np mozna zostac obsikanym przez kota mi sie raz zdazylo bo drzwi zamklam i kot nie mogl wyjsc do kibelka..haha
etianet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 09:52   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak to z tym prysznicem?

Cytat:
a jak sie myje siarkowym+szare mydlo to jak sadzicie? zamieszanie z tym prysznicem nie ma co a w nocy np mozna zostac obsikanym przez kota mi sie raz zdazylo bo drzwi zamklam i kot nie mogl wyjsc do kibelka..haha
to siarkowe potem szare to ok
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.