Meridia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-03, 16:07   #1
nenech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47

Meridia


gdzieś słyszałam przelotem, że jest to środek odchudzający i chciałabym uzyskac na ten temat więcej informacji. Próbowałam szukać w internecie, ale nie ufam swojemu angielskiemu, a stropny po polsku mi się nie otwierają. No i jeszcze dwie sprawy: gdzie to kupić i za ile?
__________________
*nenech*
nenech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 17:52   #2
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: MERIDIA, co to jest?

wyszukiwarke polecam

szukaj rowniez pod haslem "adipex"
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 17:58   #3
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Nati to ten sam specyfik?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:01   #4
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Tak, dokladnie ten sam
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:06   #5
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Gdybym miała ulotke jeszcze od tych tabletek to bym ci dokładniej napisała ale niestsety już nie mam... wiec nie chce wprowadzac w błąd.
Tabletki są drogie bo jedno opakowanie kosztuje chyba 250-300zł .Mój tata miał ale niestety nie zdązył ich wypróbowac bo po przeczytaniu ulotki okazało sie że osoby z nadciśnieniem nie moga ich stosować a mój tata niestsety ma z tym kłopoty i musiał odsprzedac. Gdzie kupić to niewiem bo były załatwiane po znajomości... najlepiej spytać sie w aptece. Wiem że na zrzucenie wagi w szybkim tempie są dobre ale czy waga wraca szybko gdy sie nie pilnuje później to nie umiem powiedzieć..
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:48   #6
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Te tabletki są może i skuteczne, ale czy bezpieczne? Mają baaardzo dużo skutków ubocznych i jest wiele przeciwskazań do ich stosowania. Cena też jest spora. Co ciekawe ich odpowiednik można kupić w Egipcie za ok 7 $.

Dużo na ten temat na pewno znajdziesz na forum "diety" na www.kafeteria.pl (nie wiem czy można podawać link do "jakby konkurencji"
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:54   #7
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: MERIDIA, co to jest?

Zadaniem tych tabletek jest blokowanie ośrodka głodu z mózgu. Mają zarówno przeciwników jak i zwolenników, ze względu na skuteczność jak i na środki uboczne. Małe sprostowanie: Adipex i Meridia to nie jest to samo. Są to środki na receptę ale nie oznacza to, że nie można ich kupic w necie. W czechach są dużo łatwiej dostępne. Meridia- jest kilka rodzajów cena od 200-500 zł, za 30 tabletek Adipexu trzeba zapłacić średnio 120 zł. Oba środki powodują, ż enie odczuwasz głodu a jestes pobudzona niczym po kofeinie. Dzięki temu możesz ćwiczyć i nie jeść czego skutki oczywiście ponosi tlyko i wyłącznie Twój organizm. Rzecz jasna chudniesz ale ja bym polecała się mocno zastanowić. Ja poszperałam w necie i przemyślałam sprawę. Odchudzałam się na 1000 kcal mimo, że ciężko było mi znaleźć w sobie siłę udało mi się! Straciłam ZDROWO 13 KG! Ani jeden kg mi nie wrócił! Poszperaj, poszukaj na stronach dla kobiet jest masa info o tych srodkach, wypowiadaja sie tez osoby, ktore stosowaly i stosuja. Przeprowadzlai tez analizy jaki jest sklad tych tabletek i okazało się, że sa bardzo niebezpieczne. Kazdy moze schudnac. Czasem zajmuje to miesiace czy lata. Ale najwazniejsze jest zdrowie. Pozdrawiam.
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 18:56   #8
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: MERIDIA, co to jest?

nie chciałam pisac, że strasznie dużo info jest na kafeterii w dziale diety ale Nebraska mnie wyreczyla
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 19:05   #9
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Nebrasko nasze forum nie powinno się bać takiej konkurencji po przeczytaniu paru wątków z ów linka doznałam SZOKU.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 19:53   #10
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez suzana
Nebrasko nasze forum nie powinno się bać takiej konkurencji po przeczytaniu paru wątków z ów linka doznałam SZOKU.
to prawda, dlatego napisałam "jakby", bo poziom i kultura wielu tamtejszych wątków i wypowiedzi, pozostawia wiele do życzenia, delikatnie rzecz ujmując...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 20:33   #11
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez Nati02
Tak, dokladnie ten sam


Kurczę jak sie nie znasz to nie pisz takich bzdur, to są 2 zupelnie inne leki, Adipex jako substancje czynna zawiera fenterminę, a Meridia sibutraminę, to że oba byly/sa stosowane w leczeniu otyłości nie znaczy, że to to samo.
To tak jakbyś napisała, ze Ibuprom i Apap to to samo, w sumie oba dzialają przeciwbólowo.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 07:14   #12
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: MERIDIA, co to jest?

w temacie o nazwie Adipex pisałam dość duzo o Meridii przypuszczam, że między innymi dlatego Nati poleciła ten wątek
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 08:24   #13
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Moż ei poziom wypowiedzi na kafe odbiega znacznie od ogólnie pojętej kultury, natomiast można się tam wiele dowiedzieć i poznać ludzi, którzy naprawdę pomogą.
Wracając do tematu, myślę że nie warto pakować się w branie takich prochów. Może i są skuteczne (piszę może bo jak wyżej wspomniałam nie testowałam ich na sobie) ale nie wiem czy warto ryzykować. Zadziwiający jest ich skład, np metale ciężkie w dawce nawet 20 krtonie przeraczającej normę!

Tu któraś z dziewczyn z Kafeterii podała skład:

CO TO JEST ADIPEX? ( dla tych co pytają...)

Adipex retard (substancja czynna: fentermin)
Anorecticum – lek hamujący łaknienie

Producent : Austria. Kupowany w Czechach ( tam jest jedna z fabryk na rynek wschodni, a Czesi mają na niego od wielu lat licencję podobnie jak Szwajcarzy, Niemcy czy Amerykanie)

Skład:

Substancją czynną jest żywiczan fenterminy. Jedna tabletka zawiera 75 mg żywiczanu fenterminy co odpowiada 15 mg czystej fenterminy

Substancje pomocnicze:

Wosk żółty, utwardzony olej sojowy, utwardzony olej roslinny, częsciowo utwardzony olej roślinny, lecytyna sojowa, żelatyna, 85% glicerol, 70% sorbitol, sól sodowa hydroksybenzoesanu propylu, sól sodowa hydroksybenzoesanu etylu ,tlenek tytanu, makrogol1750 (to jest składnik który może wywołać wspomnianą wysypkę), żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa, homowanilina, metoksyacetofenon.

Właściwości i działanie:

Adipex jest preparatem zagłuszającym apetyt. Adipex tłumi odczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia, a tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. W organizmie w sposób spowolniony fentermin uwalnia się z połączenia żywicowego. Dzięki spowolnionemu uwalnianiu substancji czynnej osiąga się przedłużone, trwające najmniej 10 godzin, tłumienie apetytu.

Zastosowanie:

Leczenie otyłości przez wsparcie diety u pacjentów z nadwagą, u których zastosowano odpowiednie zabiegi, obniżające masę ciała.
Lek jest skuteczny w redukcji masy ciała poprzez wspomaganie diety niskokalorycznej. Spadek nadwagi jest możliwy tylko wtedy, kiedy się redukuje przede wszystkim ilości podawanych potraw. Utrzymanie już osiągniętego ubytku nadwagi jest możliwe tylko przy dalszym konsekwentnym kontynuowaniu tych zabiegów. Samo tłumienie łaknienia nie ma żadnego wpływu na redukcję masy.

Dawkowanie:

Zwykle dziennie 1 kapsułka podczas śniadania. W szczególnych przypadkach można dawkę zwiększyć do 2 kapsułek dziennie na zalecenie lekarza. Przepisanej dawki nie wolno przekroczyć. Nie wolno podawać wieczorem, gdyż substancja aktywna może wywołać nerwowość i bezsenność.

Czas kuracji:

Leczenie trwa 4-6 tygodni i nie może przekroczyć trzech miesięcy. Jeśli się potem bierze pod uwagę powtórzenie leczenia, trzeba najpierw przerwać branie preparatu na okres jednego miesiąca.

Uwagi do stosowania:

Leczenie można prowadzić tylko pod kontrolą lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu nadwagi. Przed początkiem kuracji lekarz zbada, czy nie istnieją organiczne przyczyny nadwagi. Przy leczeniu nadwagi trzeba kontrolować pacjenta globalnie, co polega na wiązaniu odpowiedniej diety z metodami medycznymi i psychoterapeutycznymi. Obniżenie masy ciała osiągnie się łatwiej, kiedy się da pierwszeństwo potrawom o niskiej wartości kalorycznej (chude mięso, owoce, warzywa) i tłuszczowej, jak też ograniczy się wyraźnie węglowodany (cukier, produkty mączne, ziemniaki). Po kuracji należy zachowywać dietę niskokaloryczną bez używania leku jeszcze przez 6 tygodni.

Przeciwwskazania:

Adipexu nie wolno używać przy:
- nadwrażliwości na substancję aktywną albo leki pokrewne
zwiększonym ciśnieniu płucnym
- bardzo wysokim ciśnieniu krwi (ciężkie nadciśnienie)
- równoczesnym lub wcześniejszym niedomaganiu systemu sercowo-naczyniowego lub mózgu,
- podwyższonej funkcji gruczołu tarczycowego, nowotworach rdzenia nadnercza, jaskrze,
- powiększeniu gruczołu krokowego (prostaty) oraz zakłóceniu funkcji nerek,
- równoczesnej lub wcześniejszej chorobie psychicznej, nawrotowym chorobowym chudnięciu (anorexia nervosa) i depresjach,
- skłonności do nadużywania leków i istniejącym uzależnieniu od alkoholi
- leczeniu dzieci poniżej 12 roku życia i starszych pacjentów.
Równoczesne używanie innych, centralnie oddziałujących leków hamujących łaknienie jest zakazane ze względu na zwiększone ryzyko możliwego powstania niebezpiecznego dla życia nadciśnienia płucnego. Leku nie wolno używać łącznie z pewnymi lekami przeciwdepresyjnymi (inhibitory MAO) lub dwa tygodnie po przerwaniu ich podawania.

Jest jeszcze lek o nazwie Meizitang (chyba tak to się pisze)
Na kafe Santa napisała:
A dla zainteresowanych przesyłam ulotkę MEIZITANC-u:

Skład:
Liść lotosu, łzy Joba, kiełki błotnicy, koncentrat błonnika i celulozy, wyciągi z pestek arbuza, dyni i tykwy
Działanie:
1. MEIZITANG zmniejsza aktywność enzymu w przewodzie pokarmowym. Nie pozwala na wchłonięcie tłuszczu pochodzącego z żywności. Tłuszcz wydalany jest z organizmu w procesie wypróżniania w tej samej ilości w jakiej znajduje się w pokarmie.
2. Preparat podnośi efektywnośc metabolizmu tłuszczu i podstawowego metabolizmu (BMR) tzn. wzmaga utratę energii organizmu, co powoduje rozkład odkładanego tłuszczu na ciepłotę, dwutlenek węgla i wodę.
Produkt nie tylko reguluje zbędny tłuszcz, ale również dostarcza wiele niezbędnych dla prganizmu aminokwasów i mikroelementów miedzi, żelaza, fosforu, wapnia, potasu, cynku,selenu. Aktywizuje jednocześnie komórki w organiżmie, wyrównuje minicyrkulację ciała i oczyszcza organizm z toksyn.
MEIZITANG nie tylko odtłuszcza ale również oczyszcza organizm z toksyn.
Produkt jest bezpieczny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie wzmaga apetytu, likwiduje zaparcia, zmniejsza łaknienie.W kuracji 30 dniowej daje wysokie efekty odchudzające do 7 kg masy ciała.
Stosowany regularnie powoduje utratę tłuszczu w talii, częściach brzucha oraz w tych miejscach, gdzie tłuszcz się odkłada.
MEIZITANG działa natychmiastowo, w dniu zażycia kapsułki organizm ulega odtłuszczeniu.
Dawkowanie:
1 kapsułkę dziennie przed śniadaniem lub zaraz po pierwszym posiłku. Popić wodą.
Ostrzeżenie:
Przeznaczony jest dla osób powyżej 16 lat. Nie wolno stosować kobietom w ciąży i osobom cierpiącym na ciężkie schorzenia układu krążenia i apopleksję.

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu, chcę, żebyście wiedziały o tym, że to sa niebezpieczne substancje!
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 08:39   #14
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: MERIDIA, co to jest?

Może kogoś to zainteresuje więc wklejam:
05.04] 08:47 Niedowiarek2
Ponieważ dałem do przebadania tabletke meizitanc / meizitang
i znam rezultaty to chciałbym się nimi z wami podzielić i zarazem ostrzec:
skład:
żelazo 35 mg, miedź 8 mg, cynk w dawce ok,
efedryna syntetyczna - dokładna ilość będą znał w czwartek

żelazo - przekroczenie 4 razy dopuszczalnej dawki dziennej:
miedź - przekroczenie ze względu na całkowite wchłanianie dzięki eferdynie bardzo znacznie przekroczone

oba minerały na watrobe i śledzione bardzo źle działają,

zbadajcie sobie i kontrolujcie ich poziom podczas diety jezeli jescze chcecie ja stosować - badanie nie jest chyba drogi około 5 zł za minerał

oprócz tego powinny wam się siniaki łatwiej tworzyć ze względu na zmniejszona krzepliwość krwi... Wiem, że padło pytanie o meridię a ja tu wklejam o innych. Ale pomyślałam sobie, że warto wiedzieć troszkę więcej
Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. Oczywiście zaznaczam, że Meizitang można nabyć w gabinetach zielarskich prowadzonych przez Chińskich Medyków a Meridię przepisują lekarze.
Ja tam wolę fitness i basen, czysta przyjemność, chociaż mnie uzależnia więc pewnie też oddziaływuje na mózg
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 09:14   #15
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: MERIDIA, co to jest?

MERIDIA- to lek na odchudzanie!! Stosuje go Mama mojego TŻ. Za jedno opakowanie płaci 400 zł. Schudła bez żadnych ćwiczeń naprawdę bardzo dużo, niepotrafię powiedzieć w kilogramach oceniam wizualnie . Zmieniła całą garderobę bo, ubrania sprzed odchudzania wisiały jak worki po ziemniakach. MERIDIA można kupić tylko na receptę.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 09:29   #16
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Edddytek nie łamiesz regulaminu. Dziękuję serdecznie za Twoje posty.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 13:46   #17
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: MERIDIA, co to jest?

Dziękuję, w wolnej chwili zapoznam się dokładniej z regulaminem
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 14:18   #18
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Meridia to polski odpowiednik Adipexu (opieram sie na słowach dietetyka mojej mamy )
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 11:50
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 14:41   #19
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Odpowiednikiem może być tylko lek, ktory zawiera tą samą substancje czynna.
Widocznie dietetyk Twojej Mamy nie ma dostatecznej wiedzy na ten temat.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 14:43   #20
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez kasienka2883
Odpowiednikiem może być tylko lek, ktory zawiera tą samą substancje czynna.
Widocznie dietetyk Twojej Mamy nie ma dostatecznej wiedzy na ten temat.
Jutro to dokladnie przeanalizuje
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 17:54   #21
LemonCendy
Raczkowanie
 
Avatar LemonCendy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 234
Unhappy Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez Nati02
wyszukiwarke polecam

szukaj rowniez pod haslem "adipex"
to teraz ja się wypowiem coś na temet meridi.... wyżej wymieniony lek to nie jest to samo co meridia.... i nie różni się tylko nazwą

pierwsze soje bliższe spotkanie z meridią miałam hymmmm ..... 4 lata temu po dwuch opakowaniach meridi 10 (bo jest 5- która jest najsłabsza, 10 i 15 to na polskim rynku... a podobno na niemieckim istnieje już 20 a nawet 25) po której straciłam majatek chyba coś około 700 zł... schudłam 14 kilo... nie chciało mi się jeść, a o słodyczach nie wspomne miałam wręcz obrzydzenie... byłam z siebie dumna... wiadomo sielanka nie mogła trwać długo... schudłam przez lato a przez zime znowu przybywało.... poza tym przy braniu meridi 10 jadłam co chciałam frytki, normalne obiady... zero diety i 14 kilo... 2 lata temu kupiłam sobie meridie 15 czyli najmocniejszą na naszym rynku i chyba schudłam tylko ze 3-4 kilo... płakać mi się chciało... bo zarobiłam sobie na nią sama i 450 poszło w błoto do tej pory nie mogę sobie podarować że nie pilnowałam się za pierwszym razem i do tej pory nie wiem dlaczego mocniejsza działała na mnie słabiej ... poza tym meridia ma to do siebie (przynajmniej tak słyszałam) że nie działa na wszystkich biorących tylko na około 30 %... można ją kupić w aptece ale tylko wyłącznie na recepte i tak jak było u mnie bo wnikliwej konsultacji... acha.... i ma coś takiego do siebie że 3 - 4 proszki są bez działaniow tzn... organizm się przyzwyczaja i oswaja z lekiem... przynajmniej ja tak miałam że przez połowe tygodnia nic a potem jak ruszyło.... aaaa.... i nie można jej długo brać i nie wspomna już o stronie A4 przeciwskazań, jak nigdy nie miałam zawrotów głowy tak chyba przez 4 dni mi się pojawiały..... jak macie jakieś pytanka, chętnie odpowiem.... i serio nie moge sobie podarować... nie ma przy tym niby jojo... ale jak nie uważasz to i tak wraca z nawiązką... a poza tym jest to BARDZO silny lek, więc uważajcie z nim !!!
__________________
LemonCendy
LemonCendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 18:00   #22
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez Nati02
Jutro to dokladnie przeanalizuje
I to jest sluszna decyzja, albo sie jest czegoś pewnym i mówi sie o tym, albo nie i wtedy milczy, żeby nie wprowadzac innych w błąd.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:47   #23
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: MERIDIA, co to jest?

LemonCendy a robiłaś sobie może badania krwi itp bo skończeniu kuracji?
Czyli wychodzi na to, że nawet po środkach cud trzeba uważać co się je a jedynym skutecznym sposobem na schudnięcie jest MNIEJ ŻREĆ! Z deczka to smutne :P ale wykonalne
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:18   #24
LemonCendy
Raczkowanie
 
Avatar LemonCendy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 234
Unhappy Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez Edddytek
LemonCendy a robiłaś sobie może badania krwi itp bo skończeniu kuracji?
Czyli wychodzi na to, że nawet po środkach cud trzeba uważać co się je a jedynym skutecznym sposobem na schudnięcie jest MNIEJ ŻREĆ! Z deczka to smutne :P ale wykonalne
wiesz robiłam sobie je z jakiś hymmm... rok po i tylko czegoś tam miałam mini mini malnie za dużo a tak to było oki.... z tym żarciem to niestety smutna prawda... tylko że ja np. wcale nie jem dużo ani często.... i nie wiem dlaczego tak jest lubie słodycze ale bez przesady zjem ze 2 batony w tygodniu to to wszytko więc N I E W I E M
__________________
LemonCendy
LemonCendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:09   #25
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: MERIDIA, co to jest?

Może zamiast dietą zajmij się podkręcaniem metabolizmu i więcej się ruszaj?
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:44   #26
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Chciałabym zacząć stosować MERIDIA. Jednak mam problemy z tarczycą. Czy w przeciwskazaniach jest mowa o tarczycy? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:33   #27
prada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Ja bralam meizitang przez 6 dni. Zawsze bylam zdrowa, zdrowe serce, prawidlowe ciśnienie.
Wczoraj dostalam strasznych palpitacji serca, które mnie trzymaly przez calą noc. Myślalam naiwnie, że mi przjdzie. Nie. Balam się, czy dożyję rana. Dożylam i poszlam do lekarza. Kroplówka i leki na zwolnienie akcji serca. Po prostu cieszę się, że tylko na tym się skończylo.
Zrobilam przegląd w internecie, na zachodzie policja tropi i rekwiruje tego typu specyfiki, bo zawierają szkodliwe substancje, które zwiększają ciśnienie i mogą rozwalić wątrobę. Lekarz podejrzewa, że mogą być też jakieś hormony powodujące przyspieszenie przemiany materii. Oczywiście opakowanie nic o nich nie wspomina.
Mimo, że są po tym rezultaty, to jednak chyba nie warto aż tak ryzykować dla kilku kilogramów. Ja wywalam MEIZITANG to kosza, bo tam jest jego miejsce. Podobnie jak reszta leków z Chin, robionych często nielegalnie i zawierających ukryte skladniki.
Wolę mieć te parę kilo więcej, ale żyć!!!
prada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 09:26   #28
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Cytat:
Napisane przez Mysz_ka
Chciałabym zacząć stosować MERIDIA. Jednak mam problemy z tarczycą. Czy w przeciwskazaniach jest mowa o tarczycy? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Szkoda Twojego zdrowia i pieniedzy. Sa lepsze sposoby na schudniecie, bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

Meridie brala moja mama, pani po piecdziesiatce, leczac sie z powodu otylosci. Meridia NIC nie pomogla, za to nadwerezyla samoopoczucie i wyczyscila portfel
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 09:50   #29
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: MERIDIA, co to jest?

Ja brałam adipex jakiś czas temu. Kosztował o,k 60 zł za 30 sztuk. Badania robiłam i przed i po. Nie miałam zadnych problemów. Z objawów niepożądanych dopadło mnie tylko to, że byłam bardziej drażliwa (jak przed okresem np ) co niestety nie przełożyło sie na chęć do ćwiczeń.
Nie myślcie sobie, że polecam ten środek. Ja się na niego zdecydowalam, bo miała czasowy napad niepochamowanej żarłoczności i jak jednego dnia zeżarłam 2,5 kilo frytek (poważnie mówię! A na dodatek ja frytek nie lubie) i ciągle byłam głodna mimo, że wchłonęłam mnóstwo innego zarcia, to powiedziałam sobie dość. Ponieważ nie umiałam się sama powstrzymać i czułam jak w piosence "głód, głód wieczne ssanie" zdecytowałam się na adipex. Brałam o,k 1,5 tygodnia i jak uznałam że opanowałam się (rzeczywiście nie byłam głodna) to odstawiłam. Reszta leży sobie w szafce i czeka nie wiem na co, bo juz mi lepiej i nie potrzebuje go brać. I tylko w takiej sytuacji jak moja dopuszczałabym branie tego leku. To nie jest środek cud od którego raz na zawsze znikają problemy z otyłością. Po za tym tego typu środki zaleca się przy bardzo dużej nadwadze, a nie kilka kilo (ja brałam go jak miałam 40 kilo nadwagi!-podkreślam to żeby się nie rwał nikt kto ma do schudnięcia np 5 kilo). Ostatnio z własnym łakomstwem walczę.... "hipnozą" (może bardziej relaksacją) i przynosi takie same skutki jak adipex (po za rozdrażnieniem, bo jestem wyciszona i spokojna). Dodatkowo ta metoda nie ma żadnych skutków ubocznych i jest zdecydowanie tańsza
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 02:17   #30
kot1000
Przyczajenie
 
Avatar kot1000
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16
Dot.: MERIDIA, co to jest?

ODRADZAM BRANIE MERIDII !!!!!!!!!! PASKUDZTWO!
brałam ją 4 lata temu przez 2 miesiące, schudłam 8 kg, ale na początku kuracji kręciło mi się w głowie, potem pogorszyło mi się badanie krwi no i po pół roku odrobiłam te kilogramy.
Później schudłam prawie 10 kg, chodząc na spotkania Weight Watchers, oczywiście dieta i ćwiczenia 2 razy w tygodniu.
Wynik utrzymał mi się bez problemu przez 2 lata, ostatnio przytyłam 4 kg, ale to dlatego, że mniej się ruszałam i zaczęłam jeść słodycze....

żadne środki farmakologiczne nie zrobią za nas tak ciężkiej pracy jak odchudzanie racjonalną dietą!
kot1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-31 16:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.