Metroseksualiści? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-21, 20:46   #1
chrobra
Raczkowanie
 
Avatar chrobra
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80

Metroseksualiści?


Piszę pracę magisterską o metroseksulistach.
W związku z tym proszę o kilka słów od Was-napiszcie o tym co myslicie o męzczyznach metroseksualnych. Potępiacie, akceptujecie, a może jesteście entuzjastkami tych mężczyzn. Czy Wasz TŻ jest metroseksualny, a może chciałybyście, aby był?
Napiszcie nawet parę słów, naprawdę mi pomożecie.

Dziekuję i z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.
chrobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:17   #2
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Metroseksualiści?

Uważam, że faceci powinni dbać o siebie, ale nie do przesady (zadbane schludne ubranie, dłonie, włosy, i w ogóle ciało, ale pomalowanym paznokciom, obcisłym sweterkom, wydepilowanym klatom itp. mówię nie )Chyba bym nie mogła być z facetem, który bardziej dba o siebie niż ja Mnie od razu tacy mężczyźni kojarzą się z gejami, bo tak jak geje lubią zakupy i nowe łaszki, mają fioła na ponkcie wyglądu. Nie potępiam ich, ale nie chciałabym żeby mój facet taki był.
Mój TŻ nie jest metroseksualny.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:23   #3
chrobra
Raczkowanie
 
Avatar chrobra
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Metroseksualiści?

Dzięki Azzis.
Jestem bardzo wdzięczna za to,że odpisałaś na mój post
chrobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:24   #4
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Metroseksualiści?

Ze jestem rowniez tegoroczna magistrantka pomoge
Mezczyzna metroseksulany - dla mnie nie problemu ze tacy istnieja nie potepiam nikogo kto taki styl preferuje czy mu sie podba jednak mi osobsice sie to nie podoba, nie wiem moze dlatego ze wole facetow ktorych ozdoba jestem ja a nie on moja. Jakos nie przekonuje nie tlumaczenia ze on o siebie dba normalnie jak ja! tylko jest mala roznica ja to Babka!!!i mi wolno miec 5 kremow i 19 lakierow do pzanokci!! a co do paznokci to nawet nie wspomne o meskim manikurze to juz jest przesada jak facet ma pomalowane paznokcie!!! ubior moj punkt widzenia jest dosc specyficzny bo moj TŻ jak sie poznalismy chodzil w glanach plaszczu i mial dlugie wlosy teraz juz jest jak stwierdzil "za stary" ale ubiera sie "normalnie" i dobrze bo kolniezyk w rozowej polowce mnie przeraza! Podsumowujac ogolnie mi nie przeszkadzaja niech beda jak im tak dobrze ja za nimi sie nie ogladam a i oni za mna tez nie nie ten typ dziewczyny bo to chyba tez jest dosc latwo zauwazyc ze metroseksualni mzszczyzni sa z dziewczynami o okreslonej urodzie i wygladzie (nie chce obrazac, to tylko moje subiektywne obserwacje) poprostu pasuja do siebie a przeciez o to chodzi
Mam nadziej ze ta wypowiedz ma jakis lad i sklad i ze cos ci daje POZDRAWIAM !!!
klucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:41   #5
chrobra
Raczkowanie
 
Avatar chrobra
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Metroseksualiści?

Dziękuję Klucha! Każda wypowiedź mi wiele daje,dziękuję, że chciało Ci się poświęcić swój czas
chrobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 18:10   #6
kitty_khat
Przyczajenie
 
Avatar kitty_khat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 14
Dot.: Metroseksualiści?

a cos z nimi nie tak?

ja uważam, ze to dobrze jezli facet dba o siebie (nawet przesadnie), a nie wyglada jak ostatnia fleja.
metroseksualizm jest teraz na topie.

mam kilku kolegów metroseksualnych i nie uwazam, zeby roznili sie czymkolwiek od innych, dlaczego weic ich potepiac?
kazdy chce w dzisiejszych czasach wygladac, jak najlepiej, faceci takze.
zupelnie nie widze w tym nic zlego. Chyba, ze to, gdy facet siedzi w lazience dluzej ode mnie, bo dla mnie lazienka to jak drugi dom
__________________
Take me down
To the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty
kitty_khat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 18:57   #7
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Metroseksualiści?

Czemu nie, tylko nie bez przesady. Lubie zadbanych i eleganckich facetow, ale nie sztucznych z wygladu....
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 19:27   #8
*~An!@~*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1 898
GG do *~An!@~*
Dot.: Metroseksualiści?

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Wiadomo, że zadbany facet (czyt. z czystymi włosami i paznokciami, zadbanymi dłońmi, schludnie ubrany) jest pociągający i warty uwagi .

Ale wszystko ma swoje granice. Taki laluś prosto z solarium, z ogoloną, umięśnioną klatą, pięknymi włosami jak z reklamy TV i nie daj Boże z pudrem czy fluidem na twarzy, nie jest facetem . Oczywiście to tylko moje skromne zdanie .


Pozdrawiam
__________________
"Dry your eye
Soulmate dry your eye
'cause soulmates never die"
Placebo "Sleeping With Ghosts"

*~An!@~* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 19:36   #9
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Metroseksualiści?

jak dla mnie facet powinien byc meski- owszem podstawowe kosmetyki tj. pianka do golenia, dezodorant, plyn po goleniu, perflumy itp. , ale nie jakies kremiki od zmarszczek!! parnoja nie zniosla bym chyba jakby moj facet stal dluzej przed lustrem ode mnie i jeszcze nie daj Boze podkradal moje kosmetki!!!!!! jak dla mnie facet- to facet higiena i perfumy w zupelnosci mu wystarcza. Nie lubie metroseksulanych mezczyzn nadmiernie dbajacych o siebie i nieco..zniewiescialych,..
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:53   #10
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Metroseksualiści?

W swojej odpowiedzi posłużę się definicją zaczerpniętą z Wikipedii.
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
Metroseksualizm, Styl Metro - zjawisko społeczne, styl życia upowszechniany wśród młodych mężczyzn przez współczesną kulturę masową, w którym szczególną rolę odgrywa skupienie na własnej cielesności,
Byle nie do przesady. Lubię jak facet o siebie dba.
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
podążanie za modą,
Tu zdecydowanie popieram ten trend - w zestawieniu z królującymi do niedawna sztruksowymi/flanelowymi/monobarwnymi koszulami naprawdę z przyjemnością patrzę jak panowie zaczynają grać kolorami (chociaż nie powiem, róż chyba bym jednak wykluczyła )
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
korzystanie ze zdobyczy kosmetyki,
A to źle? Mimo że czuję pewien dysonans między słowami "mężczyzna" i "przeciwzmarszczkowy" (co wynika chyba tylko z uwarunkowań kulturowych i stereotypów), to jednak cieszy mnie że panowie zaczynają używać czegoś więcej niż jednego Brutala do wszystkiego
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
przywiązywanie wagi do własnej atrakcyjności - cechy dotychczas kojarzone z kobiecością.
Tu też jestem raczej za niż przeciw. No bo jak długo może być tak, że panowie uważają mięsień piwny za wystarczający wabik na kobiety?
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
Z metroseksualizmem kojarzone są również takie cechy osobowości, jak wrażliwość i delikatność, ciepło i zdolność do empatii.
I tu już zaczynają się schody. Fajnie jak facet jest ciepły i umie zrozumieć, ale jednak wolałabym żeby był dla mnie podporą zarówno fizyczną jak i psychiczną. To ja mam być wrażliwa i delikatna
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
Zainteresowania mężczyzny metroseksualnego skupiają się w dużym stopniu wokół sztuki i nauk humanistycznych,
A co w tym złego?
Cytat:
Napisane przez Wikipedia
a aktywność sportowa ma na celu w większym stopniu zachowanie kondycji aniżeli przyrost masy mięśniowej.
I to akurat też popieram




Wyszło na to, że chyba w większości popieram ten trend, ale pod warunkiem że zachowany jest umiar.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 11:15   #11
fornica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Metroseksualiści?

Witaj, wlasnie szperajac w internecie w poszukiwaniu informacjina temat metroseksualizmu natknęłam sie na Twoj wpis. Studiuje socjologie i juz na pierwszym zjezdzie podano nam tematy prac semestralnych i u mnie padla na metroseksualizm. Jak wspomnialas pisalaz prace magisterska na ten temat wiec pewnie porusza wiele ciekawych kwestji wiec stad ta prosba do Ciebie o ewentualna mozliwosc udostepnienia jakis notatet elektronicznych , materialów oraz literatury na ten temat. Za wszystko bede bardzo wdzieczna gdyz procz forow nie ma zbyt wiele informacji a u nas na studiach praca semestralna to nire przelewki wiec wole zabrac sie od razu gromadzeniem informacji aby nie odkladac tego na ostatnia chwile. Wiec kto mi moze pomoc lepiej niz osoba ktora bronila sie z tego tematu. Bardzo goraco prosze cie o pomoc.
fornica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 18:23   #12
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Metroseksualiści?

Cytat:
Napisane przez fornica Pokaż wiadomość
Witaj, wlasnie szperajac w internecie w poszukiwaniu informacjina temat metroseksualizmu natknęłam sie na Twoj wpis. Studiuje socjologie i juz na pierwszym zjezdzie podano nam tematy prac semestralnych i u mnie padla na metroseksualizm. Jak wspomnialas pisalaz prace magisterska na ten temat wiec pewnie porusza wiele ciekawych kwestji wiec stad ta prosba do Ciebie o ewentualna mozliwosc udostepnienia jakis notatet elektronicznych , materialów oraz literatury na ten temat. Za wszystko bede bardzo wdzieczna gdyz procz forow nie ma zbyt wiele informacji a u nas na studiach praca semestralna to nire przelewki wiec wole zabrac sie od razu gromadzeniem informacji aby nie odkladac tego na ostatnia chwile. Wiec kto mi moze pomoc lepiej niz osoba ktora bronila sie z tego tematu. Bardzo goraco prosze cie o pomoc.


piszę też pracę na ten temat, bardzo byłabym wdzięczna gdybyście mogły isę ze mną podzielić informacjami,notatkami, jakimiś pozycjami bibliograficznymi

jeśli bym mogła prosić na maila to byłabym w 7 niebie
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.