Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-27, 08:14   #2131
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Nie cierpię białych ścian więc doradzam przemalować.
Jeżeli boisz się ciemnych kolorów, masz zielone dodatki to możesz pójść w szarości, lawendę lub modną ostatnio miętę (w zależności od tego jaki odcień tych dodatków zielonych, do mięty będzie pasować żywa zieleń, butelkowa już nie). Mi mniej by się widział, ale na pewno pasowałby też jasny beż i bardzo jasna cytrynowa żółć.

Natomiast niepotrzebnie moim zdaniem boisz się ciemnych kolorów w wysokim pomieszczeniu, jeżeli jest dobrze oświetlone, a z tego co piszesz to jest, to ciemne kolory się bronią, nie będzie efektu klatki, a można uzyskać bardzo ciekawe wnętrze. Ale to trzeba lubić mieszkać w zdecydowanych barwach, nie każdy lubi.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:42   #2132
Larra2
Przyczajenie
 
Avatar Larra2
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Ja lubię mieć ściany pomalowane pod kolor mebli chociaż i tak preferuję tapety może jestem trochę staroświecka ale taka jest moja opinia. Nie lubię jak coś jest jedno kolorowe nawet przy najpiękniejszych kolorach świata znudzi się po kilku dniach i lipa. A tapeta jednak ma w sobie co coś
Larra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 14:48   #2133
kmak14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Uwazam, ze kolor scian powinien byc dostosowany do przeznaczenia pomieszczenia. Czyli pomieszczenia gdzie czynnosci ktore wykonujemy wymagaja np. spokoju, wyciszenia, skupienia - kolory powinny byc lagodniejsze, pastelowe. Tam gdzie jest weselej i zywiej - kolory "smiejace sie", zywe.
kmak14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 11:43   #2134
blueblue now
Rozeznanie
 
Avatar blueblue now
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 566
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej dziewczyny, może mi doradzicie

Planuję przemalować ściany w moim pokoju, sufit mam w kolorze "wiosenny liść" śnieżki http://image.ceneo.pl/data/products/...r-130-5-0l.jpg
Nie bardzo mam kasę na dwie farby, a że sufit jest w miarę czysty, więc zostaje, tylko te ściany muszę pomalować i proszę o radę.
Chciałabym pokój ciepły, ale z wrażeniem czystości, świeżości, trochę go optycznie powiększyć, rozjaśnić (aktualnie ściny mam niebieskie, co jest trochę depresyjne )
Aha... problem jest jeszcze taki, że mam meble w kolorze takiego miodowego brązu, a łóżko to wariacja brązów.
Pokój urządzany był dawno i z przypadku, bez głębszego zastanowienia, więc wiecie Taka wypadkowa różnych zdarzeń na przestrzeni lat. A ja bym chciała wprowadzić trochę harmonii i ogarnięcia, da się?
blueblue now jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 19:09   #2135
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez blueblue now Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może mi doradzicie

Planuję przemalować ściany w moim pokoju, sufit mam w kolorze "wiosenny liść" śnieżki http://image.ceneo.pl/data/products/...r-130-5-0l.jpg
Nie bardzo mam kasę na dwie farby, a że sufit jest w miarę czysty, więc zostaje, tylko te ściany muszę pomalować i proszę o radę.
Chciałabym pokój ciepły, ale z wrażeniem czystości, świeżości, trochę go optycznie powiększyć, rozjaśnić (aktualnie ściny mam niebieskie, co jest trochę depresyjne )
Aha... problem jest jeszcze taki, że mam meble w kolorze takiego miodowego brązu, a łóżko to wariacja brązów.
Pokój urządzany był dawno i z przypadku, bez głębszego zastanowienia, więc wiecie Taka wypadkowa różnych zdarzeń na przestrzeni lat. A ja bym chciała wprowadzić trochę harmonii i ogarnięcia, da się?
Da się Jeśli chcesz wprowadzić harmonię w kolorystyce pozostawiając sufit to możesz pomalować na delikatny brąz (np. lekki cynamon). Zresztą o kolorowych sufitach pisałam kiedyś tutaj http://mojewnetrza.bloog.pl/id,34017...fit,index.html , więc może akurat znajdziesz inspirację dla siebie
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 13:10   #2136
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez pinezka997 Pokaż wiadomość
Mnie się spodobały ostatnio kolory magnat ceramic. Jest nawet spory wybór, ale same te barwy - takie pastelowe, ale są też intensywne, mocniejsze i słabsze. Mnie do gustu przypadł ten kolor o nazwie "Kocie oko"
haha, zastanawiałam się nad nim, bardzo mi się podobają takie delikate kolory, które są jedynie tłem dla reszty. Ale niestety małż jest innego zdania i nie wydaje się być podatny na jakiekolwiek perswazje
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 11:40   #2137
muszka101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak pomalować ściany???

osobiście pomalował bym na czerwono
__________________
<ciach_reklama>
muszka101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 13:23   #2138
kauczukowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak pomalować ściany???

Ee, czerwony zbyt bije po oczach...
kauczukowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:40   #2139
Jurgusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
GG do Jurgusia
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

A mi się wydaje, że czerwony super
Ja mam w sypialni taki kolor i super wygląda. Do tego jaśniejsze dodatki, typu pościel, narzuta
__________________
Jurgusia
Jurgusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:12   #2140
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

o jaki cudowny wątek znalazłam
od kilku dni siedzę na stronach z kolorami i już dostaję oczopląsu
czy ktoś ma porównanie "na żywo" odcieni S 1000 N do S 1002 Y ??? czy można dostrzec różnicę gołym okiem, czy raczej będzie minimalna?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:33   #2141
m_artika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Ja jestem zachwycona katalogiem z trendami na rok 2014 :
xxxx
Może kogoś zainspiruje tak jak mnie ?
Mój zdecydowany faworyt to pastelowe zestawienia ... uspokajają otoczenie (i przy tym mnie samą oraz można na ich tle poszaleć z meblami i dodatkami
Pozdrawiam!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-26 o 09:34 Powód: Nieopłacona reklama
m_artika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 14:54   #2142
michalinaa1
Przyczajenie
 
Avatar michalinaa1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Do beżowych mebli bardzo ładnie i naturalnie wyglądają brązowe ściany. Wiem, że to może banalne rozwiązanie, ale wykonanie nie musi takie być! Ja pomalowałam jedną ścianę ciemniejszym odcieniem (czekolada) a pozostałe trochę jaśniejszym i wygląda pięknie. Poza tym to najbardziej przytulny pokój w całym domu! Pozdrawiam
michalinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:26   #2143
zwierzu36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam,

Remontuję salon ok. 30 m kw.. Mam meble (2 komody, stół + krzesła i wnęki w ścianach obudowane dębiną) w kolorze dąb rustykalny) oraz sofę i fotele w kolorze szarym (ikea ektorp wellinge szary). Chciałbym dopasować kolory ścian do tych elementów. Proszę o pomoc i propozycje.
Dziękuję i pozdrawiam
zwierzu36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 19:27   #2144
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Czy ktoś może mi na szybko polecić szarą farbę pasującą do głębokiej czerwieni, jasną albo średnio ciemną? Byle nie wpadała w niebieski/fioletowy... Rodzice właśnie malują i w jednym pokoju zaistniała szaro-błękitna katastrofa
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 08:59   #2145
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi na szybko polecić szarą farbę pasującą do głębokiej czerwieni, jasną albo średnio ciemną? Byle nie wpadała w niebieski/fioletowy... Rodzice właśnie malują i w jednym pokoju zaistniała szaro-błękitna katastrofa
Ecru, biel złamana beżem, śmietanka.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 10:26   #2146
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi na szybko polecić szarą farbę pasującą do głębokiej czerwieni, jasną albo średnio ciemną? Byle nie wpadała w niebieski/fioletowy... Rodzice właśnie malują i w jednym pokoju zaistniała szaro-błękitna katastrofa
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Ecru, biel złamana beżem, śmietanka.
To raczej nie są odcienie szarości

Ja mam bardzo jasny szary z Beckersa. I faktycznie jest szary. Light grey. Niewiele ciemniejszy jest Stony Grey.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2014-06-04 o 10:29
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 10:36   #2147
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Tak tak, chodzi o szarość Chcą zostać przy szarym, zamalować obecny, który bardziej wygląda jak szarawy błękit niż jak szarość.

Patrzę na stony grey beckersa i chyba mógłby się nadać
Z mamą rozważałyśmy jeszcze star dust też beckersa.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 10:48   #2148
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
To raczej nie są odcienie szarości
Zgubiłam słowo szarą. W takim razie cofam wszystko i milknę.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 15:53   #2149
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Najlepiej kupić małą próbkę i sprawdzić na wybranej ścianie bo ogromne znaczenie ma światło w danym pomieszczeniu. To dotyczy zarówno kolorów ścian jak i mebli, podłóg itd
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 09:50   #2150
pretty123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Zamiast farby można tez spróbować z fototapetą lub okładziną kuchenną. Zawsze to jakieś urozmaicenie. No i możesz sobie wybrać taki wzór i kolor, żeby sprawdzić, jak to będzie wyglądało na kawałku ściany, potem możesz dobrać do tego kolory. W ten sposób przemalowałam kuchnię na szary.
Zaczęło się od fototapety z pomarańczowymi kwiatami. Jak ją zobaczyłam, to nie wiedziałam, co z nią zrobić, wydawała mi się taka niepasująca do niczego (mam nowoczesną kuchnię, białe meble), ale przykleiłam ją na jednej ścianie, nie jest duża, kapitalnie ożywiła wnętrze i dl kontrastu przemalowałam ściany na szaro. Pięknie to teraz wygląda. Szare ściany, białe meble - chłód, trochę skandynawsko i na jednej ścianie kolory motyw.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-06-10 o 12:12 Powód: link
pretty123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:07   #2151
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Drogie Wizazanki,
uwidzialam sobie jedna sciane w granatowym kolorze. I tu pojawia sie moje pytanie do Was. Czy moglybyscie mi polecic farbe w tym odcieniu, ale ani zbyt zgaszonym/przytlaczajacym, ani nie zbyt atramentowym/razacym? Aktualnie na mojej scianie znajduje sie mala probka tikkurili optiva mat 5 w kolorze M431 i wyglada na przybrudzony morski . Nie musze dodawac, ze nie jest to to, o czym marze .

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow i literowki.
__________________

Edytowane przez nadia07
Czas edycji: 2014-06-18 o 13:11
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:54   #2152
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Ciężko polecić coś konkretnego bo na prawdę każdy kolor trochę inaczej wygląda w zależności od oświetlenia itd. Najlepiej kilka próbek zrobić albo wypożyczyć próbnik kolorów.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:01   #2153
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez ulubione Pokaż wiadomość
Ciężko polecić coś konkretnego bo na prawdę każdy kolor trochę inaczej wygląda w zależności od oświetlenia itd. Najlepiej kilka próbek zrobić albo wypożyczyć próbnik kolorów.
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tak zrobiłam.
Tzn. nie wypożyczałam próbników, bo kolor na nich i tak nijak ma się do rzeczywistości, ale kupiłam kilka próbek farb (0,25l) w interesujących mnie odcieniach. Na 3 wybrane z jednym trafiliśmy .
Co ciekawsze, zaryzykowałam z Dekoralem, przed którym broniłam się rękami i nogami, a tu proszę. Pozytywnie mnie zaskoczył. Nie dość, że farba ma odpowiedni kolor, to na dodatek nie ma intensywnego/przeszkadzającego zapachu i dobrze kryje.
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 21:17   #2154
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej,

ja jestem przed remontem a wlasciwie odswiezeniem mieszkania, i w sumie na kazdy p[okoj mam pomysl, opricz tego, w ktorym sam bede mieszkac. Marzy mi sie, aby nad lozkiem zawisla nalepka wkolorach czerni i czerwieni (jeszcze znajde cos pasujacego) i nie wiem w jakim kolorze dobrac sciany, a nie chce zeby byl caly bialy, ani w jakim kolorze dobrac meble...
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 16:52   #2155
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

A co jeszcze jest/będzie w tym pokoju? Co jest na podłodze? jakiego koloru są okna? drzwi?
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:39   #2156
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Jasny karmel na ścianach sprawdza się, gdy pokój ma być urządzony w brązie i fiolecie. Super takie zestawienie wygląda
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 22:43   #2157
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej, i ja zwracam się z prośbą o pomoc w ogarnięciu kolorów .

Od dłuższego czasu chodzą mi po głowie zmiany w moim pokoju. Uwidziały mi się ściany w kolorze białym i szarym, z delikatnymi akcentami soczystej zieleni/ limonki. W głowie jednak cały czas do takiego zestawienia pasują mi jasne meble. A obecnie mam w kolorze olchy (zarówno meble, jak i panele). Myślałam nad zmianą, ale po dłuższym zastanowieniu to nie ma sensu- w domu jestem bardzo rzadko, łącznie jakiś miesiąc w roku, trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto. Farby jednak mniej kosztują, a na pewno dobrze dobrane zmienią wiele. Planuję też zmienić sofę, rolety oraz lampę. Chciałabym osiągnąć efekt jasnej, przestronnej, ale stonowanej przestrzeni, z akcentami koloru (mam nadzieje, że mniej więcej wiecie o co mi chodzi - coś jak zdjęcia w załączniku , zdjęcie przedostatnie nawet jest chyba trochę za ciemne, pozostałe bardzo mi się podobają, bo są takie przejrzyste, przestronne i jasne ). Podpowiedzcie mi czy moja wizja ma jakiś sens, czy meble w kolorze olchy będą pasować do takiego zestawienia, czy nie bardzo? Ewentualnie jakie inne kolory widziałybyście do olchy (dodam jedynie, że za brązami, niebieskimi, fioletami nie przepadam, a aktualnie mam pastelowy żółto-zielony pokój). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale pokój jest mocno nasłoneczniony i mam również skos.

Będę bardzo wdzięczna za sugestie (najchętniej ze zdjęciami ). Pozdrawiam!
__________________
Nasz dzień 11.07.2015

Edytowane przez magda_mjt
Czas edycji: 2014-07-12 o 22:55
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:04   #2158
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

A nie myślałaś żeby pomalować sobie te meble? Ja kiedyś pomalowałam lustro właśnie w kolorze olchy, w okładzinie, na biało. Farbą w sprayu - bardzo łatwo i szybko się to dało zrobić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:12   #2159
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A nie myślałaś żeby pomalować sobie te meble? Ja kiedyś pomalowałam lustro właśnie w kolorze olchy, w okładzinie, na biało. Farbą w sprayu - bardzo łatwo i szybko się to dało zrobić.
Nie mam ani zbytnio czasu ani chęci się aż tak "bawić". W zeszłe wakacje, jak chęć przerobienia pokoju wyszła na jaw, myślałam i o takiej opcji. Potem doszłam do wniosku, że to nie ma sensu. Specem nie jestem, łatwo mogę zniszczyć, a też malowane to już nie będzie tak samo trwałe, łatwo można zepsuć kolor. Wolę zostać już z olchą, zwłaszcza, że właśnie cała reszta jest z olchy- drzwi do pokoju, drzwi do garderoby, panele, lustro....
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 08:09   #2160
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Rozumiem. Olcha jest ciepłym kolorem raczej i myślę, że pasowałaby do takiej zieleni, jaką pokazujesz. Pozostaje kwestia szarości, myślę że wyglądałoby to okej, tylko musisz uważać na odcień szarego, iść do dobrego salonu żeby ktoś doradził kolor albo brać próbki. Moi rodzice niedawno malowali na szaro i wyszedł im niebieski Kiedy wybrali się z próbnikiem do salonu beckersa zamiast do marketu budowlanego, pani tam od razu powiedziała "to pewnie państwu wyszło niebieskie?"
Powinnaś celować w neutralny szary albo lekko ocieplony. Biel - przełamana, też ocieplona, a nie czysta biel.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-07-13 o 08:10
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.