Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 18:28   #1
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376

Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.


Hej,

Dziewczyny, czy któraś może mi wyłożyć jak krowie na rowie co trzeba zrobić? Jasne-zapisać się na kurs, to wiem
Moja sytuacja wygląda tak, że wiele lat byłam tancerką sportową. Kilka lat temu zakończyłam to i tęsknię. Na zajęcia fitness nigdy nie chodziłam. Chciałabym prowadzić zajęcia stepu, zumby, aerobiku-generalnie tanecznych form fitnessu. Jak się do tego zabrać? Ile muszę chodzić jako uczestnik zajęć, aby poradzić sobie na kursie instruktorskim (myślałam o zrobieniu go w Open Mind)? Jak wygląda taki kurs i jakie doświadczenie trzeba mieć, żeby dać radę?

Dziękuję
__________________
"Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem"."
(autor anonimowy)
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 18:56   #2
anikaes
Raczkowanie
 
Avatar anikaes
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 68
Dot.: Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.

Ja mam dyplom instruktorski i szczerze mówiąc nie uważam żeby zdobycie go było jakieś szczególnie trudne. Poszłam na kurs po 2 latach regularnego uczęszczania na różne zajęcia fitness, ale spotkałam tam też osoby, które dosłownie NIGDY nie były na takich zajęciach. Nie wiem jak to wygląda w Openmind, ja robiłam w PAS (Polskiej Akademii Sportu). Jeśli przez lata trenowałaś taniec to moim zdaniem bez problemu sobie poradzisz. Kroki (które w fitnessie są naprawdę bardzo bardzo proste) opanujesz pewnie od razu, a zgranie ich w rytm muzyki (każdy krok liczony na 8) też nie jest niczym trudnym. Ja na przykład mam ogromny problem z poczuciem rytmu, a mimo wszystko zdobyłam legitymację instruktorską i przez 2 lata pracowałam w tym zawodzie.
Kurs, który robiłam (czyli podstawowy na instruktora fitness) daje uprawnienia do prowadzenia zajęć takich jak TBC, ABT, Step, Stretching i Fatburning. Żeby prowadzić Zumbę musisz mieć ukończony konkretny kurs na instruktora Zumby. Poza tym jak już będziesz pracować jako instruktorka warto jest robić doszkalające kursy, na których nauczysz się więcej (np. kurs z zajęć typu Step, który jest nieco- ale tylko troszkę, wyższą szkołą jazdy niż klasyczny aerobik). No i warto pochodzić sobie na zajęcia, poprzyglądać się w jaki sposób prowadzą je inni instruktorzy, nauczyć się poprawnie wykonywać ćwiczenia, popracować nad kondycją fizyczną, siłą, wytrzymałością mięśni. No bo jednak pracując w ten sposób po 3-5h dziennie trzeba jakoś wyrobić
Poza tym, jeśli chodzi już o samą pracę instruktorki, każdy klub fitness ma swoje wymagania. Z reguły są to szkolenia (wewnętrzne lub zewnętrzne), które sprawiają, że właśnie pod Twoim imieniem w grafiku pojawi się konkretny rodzaj zajęć.
anikaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 20:06   #3
sforcia
Raczkowanie
 
Avatar sforcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.

Jeśli byłaś ileś lat zawodową tancerką, to na kursie sobie poradzisz pewnie nawet jak pójdziesz z marszu. Przejdź się parę razy na takie zajęcia do różnych klubów jeśli jeszcze tego nie robiłaś, to pewnie sama się w tym utwierdzisz Samo zdobycie uprawnień instruktorskich to nic skomplikowanego, u mnie było 6 weekendów zajęć praktycznych + 4 weekendy teorii typowo z anatomii, fizjologii, metod treningowych itd. Po zdanych obu częściach zdobywasz uprawnienia i możesz już pracować w zawodzie. Później warto się oczywiście doszkalać na wszelkiego rodzaju kursach i samemu, z resztą jak coś jest pasją to wychodzi to naturalnie Myślę, że w Twoim przypadku samo odbycie kursu w zupełności wystarczy, żebyś była gotowa sama poprowadzić zajęcia
__________________
ODDAM
sforcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:26   #4
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.

Dzięki, Dziewczyny Trochę poprawię kondycję i po Nowym Roku zapiszę się na kurs. Najważniejsze dla mnie jest poprawne wykonywanie ćwiczeń- z resztą nie powinnam mieć problemów. W prowadzeniu zajęć także mam spore doświadczenie Jeszcze raz dzięki!
__________________
"Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem"."
(autor anonimowy)
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 08:02   #5
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.

Hej,

czy możecie polecić jakąś szkołę/kurs we Wrocławiu?
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 10:55   #6
Ewa_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 75
Dot.: Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.

znacie jakieś niedrogie kursy na instruktora w Krakowie?
Ewa_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 21:16   #7
pagzik
Rozeznanie
 
Avatar pagzik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 536
GG do pagzik
Dot.: Jak zostać instruktorem fitness? Kilka pytań.

[1=91584e3a0ddee98d7bf3501 3566e27d0b839b1c7;5260750 6]Hej,

czy możecie polecić jakąś szkołę/kurs we Wrocławiu?[/QUOTE]

Ja robiłam w Akademii Fitness Planet i inne kursy w Creative Professional Fitness na Gaju, polecam
__________________
Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem.
pagzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-14 22:16:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.