Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-14, 08:03   #4231
miska02241
Raczkowanie
 
Avatar miska02241
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 367
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

No dokładnie tak 😃 pewnie zacznę obserwować to wszystko a i jeszcze dodatkowo zażywam symfolic podobno że to pomaga zobaczymy 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miska02241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 13:11   #4232
AnnaAniol
Przyczajenie
 
Avatar AnnaAniol
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja mam dwa pytanie dotyczące tej mieszanki ziołowej:

Przeklejam tutaj:
Liść brzozy -Betulae folium ......................... ......................... ...........15,oo gram
Kwiatostany nagietka Calendule anthodium................ ........................1 0,oo g
Kwiatostany kocanekHelichrysi anthodium................ ......................... .5,00 g
Kora kaliny koralowej- Viburni corteX................... ......................... ....10,00 g
Nasienie lnu - lini semen.................... ......................... ......................10, 00 g
Ziele bylicy -Artemisiae vulg.herba............... ......................... .............10,00 g
Ziele krwawnika - Achillae herba.................... ......................... ............50,00 g
Ziele skrzypu polnego - Equiseti herba ......................... ......................50, 00 g
Ziele przywrotnika - Alchemillae herba ......................... .....................50,0 0 g
Kłącza perzu - Agropyri rhizoma ......................... ......................... .......50,00 g
Wszystko do dostania w sklepach zielarskich lub w necie.

Po pierwsze stosował ją ktoś przy potworniaku/torbieli dermoidalnej? Pomogło?

Po drugie - te gramatury podane w przepisie to jest na całą mieszankę do zużycia na kilka dni, tygodni czy to są porcje na jedną herbatkę?
AnnaAniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 15:07   #4233
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AnnaAniol Pokaż wiadomość
Ja mam dwa pytanie dotyczące tej mieszanki ziołowej:

Przeklejam tutaj:
Liść brzozy -Betulae folium ......................... ......................... ...........15,oo gram
Kwiatostany nagietka Calendule anthodium................ ........................1 0,oo g
Kwiatostany kocanekHelichrysi anthodium................ ......................... .5,00 g
Kora kaliny koralowej- Viburni corteX................... ......................... ....10,00 g
Nasienie lnu - lini semen.................... ......................... ......................10, 00 g
Ziele bylicy -Artemisiae vulg.herba............... ......................... .............10,00 g
Ziele krwawnika - Achillae herba.................... ......................... ............50,00 g
Ziele skrzypu polnego - Equiseti herba ......................... ......................50, 00 g
Ziele przywrotnika - Alchemillae herba ......................... .....................50,0 0 g
Kłącza perzu - Agropyri rhizoma ......................... ......................... .......50,00 g
Wszystko do dostania w sklepach zielarskich lub w necie.

Po pierwsze stosował ją ktoś przy potworniaku/torbieli dermoidalnej? Pomogło?

Po drugie - te gramatury podane w przepisie to jest na całą mieszankę do zużycia na kilka dni, tygodni czy to są porcje na jedną herbatkę?
Z tej porcji wyjdzie cała miska, także tych ziół powinno starczyć na 2-3 miesiące. Ja sie kiedys pytałam o ta mieszankę w sklepie zielarskim i pani powiedziała, ze one sa słabe i bardziej beda działały na mięśniaki, ale czy to z tym prawda, to nie wiem.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 13:09   #4234
MrsRight
Raczkowanie
 
Avatar MrsRight
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 163
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny,

Dwa tygodnie temu na rutynowym usg okazało się, że mam na jednym jajniku torbiel 5x4 cm. Nie miałam żadnych objawów. Poszłam z tym do ginekologa, powiedziała że nie jest to zwykła torbiel, tylko krwotoczna albo z endometriozy, dała mi tabletki anty i skierowanie na markery. Mam za 2 cykle sie udać na powtórne usg, powiedziała, że jak to torbiel krwotoczna to może się wchłonie od tabletek, a jak endometrioza to niestety trzeba wyciąć.
Dzwoniła dzis, marker mam 19 przy normie do 21, to dobry wynik? Można wykluczyc raka?

Edytowane przez MrsRight
Czas edycji: 2017-03-06 o 13:39
MrsRight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 17:11   #4235
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja miałam nieregularne cykle i częste problemy z torbielami,pomógł mi niepokalanek mnisi 2 cykle mam już idealne zobaczymy jak z kolejnymi,może to tylko zbieg okoliczności
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 14:38   #4236
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam. Wybrałam się wczoraj do swojej ginekolog po receptę na tabletki antykoncepcyjne, które biorę już od dłuższego czasu, a przy okazji zrobiłam badanie usg czy wszystko ok i okazało się, że mam torbiel 5cm. Za kilka miesięcy chcieliśmy starać się o drugie dziecko,a tu takie coś. Gin najpierw zasugerowała odstawienie tabletek na miesiąc aby zobaczyć co będzie działo się z torbielą, ale ostatecznie wypisała mi receptę. Niby mam się nie przejmować, ale jak tu się nie przejmować? Żadnych konkretów więcej nie dowiedziałam się. Za 2 tygodnie ponowna wizyta. A teraz tylko siedzę i czytam na ten temat...

Czy któraś z Was miała torbiel podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Jest możliwość, że wchłonie się? Nie dostałam żadnych badań ani czegoś na leczenie...
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 21:51   #4237
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witajcie.
Jakieś 2-3 tygodnie temu odczuwałam lekkie bóle podbrzusza, bóle w dolnej części pleców, plamienie, kłucia jajników. Wystraszyłam się bo miałam już kiedyś podobne objawy przy torbielach. Poszłam do ginekologa. Lekarka poza standardowym badaniem (które było dla mnie bolesne, co raczej mi się nie zdarzało) zrobiła mi usg i stwierdziła, że wszystko w porządku, torbieli nie ma (ale możliwe, że były), jest jedynie płyn w jamie brzusznej. Powiedziała, że to może resztki owulacji. Poszperałam w sieci i znalazłam informację, że taki płyn to może być znak, że torbiel była i pękła.
Zastanawiam się, czy lekarka trochę nie zbagatelizowała sprawy (byłam u niej pierwszy raz, zależało mi na szybkiej wizycie).
Ogólnie nadal odczuwam jakieś kłucie, ból pleców, mam mdłości od ponad tygodnia ale akurat może to objawy zbliżającej się miesiączki.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 00:01   #4238
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Moja torbiel miala 15 cm i pękła. Po tonie tabsow sie wchlonala. Z TEGO CO MOWIL MOJ GIN TO PRZYPADEK ZE ONE U MNIE PEKAJA BO POJAWIA SIĘ TO BARDZO SPORADYCZNIE. A jesli cie boli to powinien ci dac cos zeby nie miec zapalenia otrzewnej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 15:01   #4239
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Przepraszam, post wysłany przypadkiem
__________________


Edytowane przez NiEBiE
Czas edycji: 2017-03-20 o 19:36
NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 21:22   #4240
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

czy pecherzyki moga zamienic sie w torbiel badz cyste? nie jestem jeszcze w stanie (dopiero sie wczytuje, wstyd ) odroznic co i jak. mam problemy z cera, glownie wlasnie po lewej stronie kolo brody - i na lewym jajniku wykryto u mnie pecherzyki. zmiany nasilaja sie w okolicach owulacji, zatem domyslam sie, ze to jajnik jest sprawca tego zamieszania na twarzy. jak sie powinno leczyc takie zmiany? czy jedyna opcja to przejscie na leki antykoncepcyjne (forma dlugofalowa i skuteczna tylko podczas ich brania?)?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 21:09   #4241
Seremida
Przyczajenie
 
Avatar Seremida
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 18
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenkaaaa 3 Pokaż wiadomość
Moja torbiel miala 15 cm i pękła. Po tonie tabsow sie wchlonala. Z TEGO CO MOWIL MOJ GIN TO PRZYPADEK ZE ONE U MNIE PEKAJA BO POJAWIA SIĘ TO BARDZO SPORADYCZNIE. A jesli cie boli to powinien ci dac cos zeby nie miec zapalenia otrzewnej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zawsze po pęknięciu torbieli występuje zapalenie otrzewnej. Płyn z torbieli może równie dobrze się wchłonąć.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Witajcie.
Jakieś 2-3 tygodnie temu odczuwałam lekkie bóle podbrzusza, bóle w dolnej części pleców, plamienie, kłucia jajników. Wystraszyłam się bo miałam już kiedyś podobne objawy przy torbielach. Poszłam do ginekologa. Lekarka poza standardowym badaniem (które było dla mnie bolesne, co raczej mi się nie zdarzało) zrobiła mi usg i stwierdziła, że wszystko w porządku, torbieli nie ma (ale możliwe, że były), jest jedynie płyn w jamie brzusznej. Powiedziała, że to może resztki owulacji. Poszperałam w sieci i znalazłam informację, że taki płyn to może być znak, że torbiel była i pękła.
Zastanawiam się, czy lekarka trochę nie zbagatelizowała sprawy (byłam u niej pierwszy raz, zależało mi na szybkiej wizycie).
Ogólnie nadal odczuwam jakieś kłucie, ból pleców, mam mdłości od ponad tygodnia ale akurat może to objawy zbliżającej się miesiączki.
Jeśli to była torbiel/torbielie i pękła, to musisz teraz obserwować siebie. Płyn może się wchłonąć bez żadnych problemów. Może także rozwinąć się zapalenie otrzewej, dlatego ważna jest obserwacja. Jeśli wystąpi silny ból brzucha, gorączka - udaj się pilne do lekarza bądź szpitala. Jeśli ból jest lekki, możesz brać no-spe.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
czy pecherzyki moga zamienic sie w torbiel badz cyste? nie jestem jeszcze w stanie (dopiero sie wczytuje, wstyd ) odroznic co i jak. mam problemy z cera, glownie wlasnie po lewej stronie kolo brody - i na lewym jajniku wykryto u mnie pecherzyki. zmiany nasilaja sie w okolicach owulacji, zatem domyslam sie, ze to jajnik jest sprawca tego zamieszania na twarzy. jak sie powinno leczyc takie zmiany? czy jedyna opcja to przejscie na leki antykoncepcyjne (forma dlugofalowa i skuteczna tylko podczas ich brania?)?
U mnie właśnie powstawały torbiele czynnościowe z niepękniętych pęcherzyków. Było to spowodowane problemami z tarczycą.
__________________

Seremida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 14:58   #4242
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, czy ktos jeszcze regularnie czyta to forum?
Okres spoznia mi sie juz 2 tygodnie, od 2 tygodni mam tez bol w podbrzuszu, dokladnie taki sam jak na okres naczytalam sie juz takich rzeczy ze sama sobie zdiagnozowalam torbiel. Zwykle miesiaczki mialam regularne, to pierwsze moje jakiekolwiek spoznienie do lekarza pierwszego kontaktu ide dopiero w czwartek, nie wiem jak wytrzymam do tego czasu z nerwow. Mam tez nadzieje ze dostane skierowanie do gina na usg jak najszybciej bo ciagle sobie wkrecam co to bedzie jak ta torbiel peknie..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 15:04   #4243
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Ale do ginekologa nie trzeba skierowania. Lekarz pierwszego kontaktu nic Ci nie zrobi. Idź jutro do gina, od razu zrobi Ci usg. No chyba, że chcesz na nfz to trochę sobie poczekasz, ale to samo - lekarz rodzinny Ci tego nie przyspieszy
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 15:22   #4244
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ale do ginekologa nie trzeba skierowania. Lekarz pierwszego kontaktu nic Ci nie zrobi. Idź jutro do gina, od razu zrobi Ci usg. No chyba, że chcesz na nfz to trochę sobie poczekasz, ale to samo - lekarz rodzinny Ci tego nie przyspieszy

Najchetniej bym poszla do ginekologa prywatnie ale niestety aktualnie mnie nie stac mam nadzieje, ze jednak lekarz rodzinny skieruje mnie do gina do szpitala w trybie pilnym zeby tylko nie bylo za pozno nie mieszkam w Polsce, tu niestety tak to dziala ze trzeba wszystko robic przez rodzinnego. A prywatnie jest strasznie drogo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 15:32   #4245
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
Najchetniej bym poszla do ginekologa prywatnie ale niestety aktualnie mnie nie stac mam nadzieje, ze jednak lekarz rodzinny skieruje mnie do gina do szpitala w trybie pilnym zeby tylko nie bylo za pozno nie mieszkam w Polsce, tu niestety tak to dziala ze trzeba wszystko robic przez rodzinnego. A prywatnie jest strasznie drogo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyno, ale przecież nie wiadomo czy Ty w ogóle masz tą torbiel Może to po prostu zawirowania hormonalne. Nie wiem jak jest w UK ale wątpię że spóźnienie miesiączki jest powodem do hospitalizacji w trybie pilnym
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 15:43   #4246
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Chodzilo mi o skierowanie na usg do szpitala w trybie pilnym, bo wlasnie tutaj robi sie usg na tzw nfz raczej wiem ze ze spoznionym okresem nie poloza mnie do szpitala ;-)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 10:24   #4247
Fshlh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Fsh i lh

Witajcie, wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku oraz nadżerkę. Miałam robioną cytologię (nie znam jeszcze wyników) oraz badania krwi Ca 125, ktore wynoszą 23,57. Byłam u ginekologa, zaczęłam przyjmować tabletki Gynalgin i po trzeciej dawce zaczęłam krwawić - to krwawienie trwało kilka dni bez przerwy. Od razu przerwałam kurację, gdy pojawiła się krew natomiast dalej krew leciala. Towarzyszyły mi przy tym wymioty, do tej pory również i jestem osłabiona. Ginekolog niestety nie podała konkretnej przyczyny, ale zauważyła, że torbiel pęka i zaleciła mi przebywanie w domu, abym odpoczywała i do tego badania krwi m.in FSH i LH. Moje wyniki badań: FSH - 9, a LH - 3,25. Czy te wyniki są w porządku? niestety na wyniku badań nie ma podanych norm, a wizytę mam dopiero za tydzień
Fshlh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 13:19   #4248
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Hej co sądzicie o usg przez powłoki brzuszne? Czy jest wiarygodne w wykrywaniu torbieli? Na razie nie jest możliwe zrobienie mi usg przez pochwę.. miałam robione tylko przez powłoki, lekarz nic nie wykrył, ale boję się że mógł coś przeoczyć
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 13:45   #4249
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Zależy od sprzętu, umiejętności lekarza oraz tego czy miałas pełny pęcherz.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 21:16   #4250
Matar1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 168
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej co sądzicie o usg przez powłoki brzuszne? Czy jest wiarygodne w wykrywaniu torbieli? Na razie nie jest możliwe zrobienie mi usg przez pochwę.. miałam robione tylko przez powłoki, lekarz nic nie wykrył, ale boję się że mógł coś przeoczyć
Mnie kilka lat temu w ten sposób wykryto torbiel. USG wykonywał internista, który następie kazał mi udać się do ginekologa by wykonać USG waginalne i skonsultować wynik. Na szczęście była to torbiel po przetrwałym pęcherzyku i po miesiącu zniknęła samoistnie.
Matar1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 17:14   #4251
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Post wysłany przez przypadek. Zagląda tu ktoś jeszcze?

Edytowane przez dorota8500
Czas edycji: 2018-03-30 o 17:18
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 08:17   #4252
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Post wysłany przez przypadek. Zagląda tu ktoś jeszcze?
Tak, wątek cały czas jest obserwowany jednym okiem.
Ja miałam usuwaną torbiel pod koniec 2013 roku... odpukać póki co nic się nie nawraca...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 20:47   #4253
orzeszek98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Torbiel

Cześć. Prawie 3 tygodnie temu ginekolog zmieniła mi tabletki antykoncepcyjne z Cyprestu na Diane 35, ponieważ Cyprest został wycofany. 5 dni temu podczas usg wykryła u mnie 3 cm torbiel. Czy to może być spowodowane zmianą tabletek?
orzeszek98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 16:48   #4254
livin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 347
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Hej u mnie sytuacja nieco podobna - po rocznej przerwie i wzięciu 3 opakowań tabletek torbiel prosta na jajniku. Dostałam skierowanie na badanie tsh i prolaktyny.
livin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 20:37   #4255
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dziewczyny czy jest szansa, że torbiel czekoladowa sama się wchłonie?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 17:22   #4256
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Jesli to faktycznie endometrioza to nie. Ale czasami podobnie wygladaja torbiele krwotoczne. Ppczekaj 3 miesiace


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 18:01   #4257
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Jesli to faktycznie endometrioza to nie. Ale czasami podobnie wygladaja torbiele krwotoczne. Ppczekaj 3 miesiace


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Dzięki, własnie objawów endometriozy raczej nie mam. Jeszcze rok temu w usg ginekologicznym bylo wszystko ok. To wyszło podczas usg jamy brzusznej i będę potwierdzać w najbliższych dniach u ginekologa ale dzięki!


Edit czytam, że torbiele powyżej4cm się usuwa bo jest większe ryzyko pęknięcia - czy Wam jednak ginekolodzy próbowali zmniejszać je farmakologicznie?

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2018-06-01 o 19:21
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 21:15   #4258
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Jesli to endometrioza to nie peknie bo ma gruba torebke no i nie zniknie przy antykoncepcji .. raczej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 12:06   #4259
nuutricia
Przyczajenie
 
Avatar nuutricia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Jakieś 3 lata temu miałam torbiel, nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale miała bodajże jakieś 5,5 cm i chyba była na prawym jajniku. Dostałam Luteinę 50 pod język, torbiel w końcu się wchłonęła, później lekarz zalecił tabletki antykoncepcyjne. Wtedy objawiało się to częstymi plamieniami pomiędzy okresami, aż w końcu jakiś tydzień po miesiączce dostałam kolejnego, który wyglądało jak normalny okres.
Po ostatniej miesiączce znowu pojawiło się plamienie, przez prawie cały cykl każdego dnia miałam brązową wydzielinę, a teraz już dokładnie tydzień spóźnia mi się miesiączka. Nie jestem w ciąży, zrobiłam dwa testy. Zastanawiam się czy torbiel może powodować wstrzymanie miesiączki?
nuutricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 12:19   #4260
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nuutricia Pokaż wiadomość
Jakieś 3 lata temu miałam torbiel, nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale miała bodajże jakieś 5,5 cm i chyba była na prawym jajniku. Dostałam Luteinę 50 pod język, torbiel w końcu się wchłonęła, później lekarz zalecił tabletki antykoncepcyjne. Wtedy objawiało się to częstymi plamieniami pomiędzy okresami, aż w końcu jakiś tydzień po miesiączce dostałam kolejnego, który wyglądało jak normalny okres.
Po ostatniej miesiączce znowu pojawiło się plamienie, przez prawie cały cykl każdego dnia miałam brązową wydzielinę, a teraz już dokładnie tydzień spóźnia mi się miesiączka. Nie jestem w ciąży, zrobiłam dwa testy. Zastanawiam się czy torbiel może powodować wstrzymanie miesiączki?
Jak najbardziej torbiel może opóźnić miesiączkę. Leżałam w szpitalu z torbielą na obserwacji w razie gdyby pękła.

Ogólnie mam pcos. I już kiedyś torbiel miałam. tylko na prawym jajniku. Teraz w szpitalu była na lewym. gin mi przepisała tabletki anty. Skończyłam jedno opakowanie i czekam na krwawienie z odstawienia. Ale na razie cisza (3-ci dzień po odstawieniu).
Jeszcze jedno opakowanie będę brać. Zastanawiam się czy to pomoże na te torbiele, gin mówi że powinno to wyciszyć jajniki i unormować ich pracę. Czy ktoś miał taką sytuację ? Biorę Sidritellę.
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.