Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2. - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-22, 15:36   #3241
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

A mi lokatorzy się zmienili i mieszkam teraz z przyjaciółką. Póki co jest super, nie ma spin, wszystko na luzie, latamy w majtkach po domu Ogólnie polecam. Ciekawe kiedy będzie pierwsza kłótnia i o co
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 09:25   #3242
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Nie za bardzo wiem gdzie i kogo się poradzić, to może tutaj mi ktoś pomoże. Nie dogadywałyśmy się ze współlokatorką, więc wypowiedziałam jej umowę najmu, bo już miałam dość. Nie zapłaciła mi za ten imesiąc, choć nie umawiałyśmy się, że rozliczenie będzie jako kaucja. Jest straszna, nie sprząta, specjalnie rozwala gary w kuchni, zajmuje łazienkę przez 2 h i leje wodę, specjalnie hałasuje po 23 w nocy, bo wie, że wtedy kładę się spać. Nie chcę nawet myśleć, ile będę musiała dopłacić za prąd i wodę. Czy jest jakiś sposób, żeby ją wykurzyć wcześniej? Wyjeżdzam 26 kwietnia na kilka dni i nie ma mowy, że zostawię ją wtedy samą w mieszkaniu. Pomóżcie, proszę, bo dostanę załamania nerwowego.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 10:40   #3243
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Magdaa161 musisz od niej wyegzekwować pieniądze za czynsz, powiedzieć, że w umowie jest zapisane, że kaucja jest rozliczana na koniec umowy, a nie jest ona formą zapłaty czynszu.
Jeśli nie będzie chciała to może jej złożyć wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym, za brak płatności + zakłócanie porządku domowego.

Sama teraz też mieszkam z takimi współlokatorami, że już mam ich dość i do końca czerwca jeszcze się muszę z Nimi męczyć, brudasy, nie sprzątają i specjalnie zajmują łazienkę, ale zostawiają brudne garnki, żeby nikt wiecej nie mógł z Nich skorzystać.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 12:44   #3244
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

To i ja powspominam...

Miałam współlokatorkę, która:
- zakazywała prania w ciągu dnia (bo była zmęczona, bo oglądała serial, bo rozmawiała przez skype). A my się biedni rzucaliśmy na tą pralkę jak szczerbaty na suchary, bo ona miała sklonność do długiego przetrzymywania prania w pralce (brudnego/suchego/mokrego jakiegokolwiek), by zrobić jakiekolwiek pranie.
- oczekiwała, że z racji jej urodzin będziemy jej robić prezenty. Pomyśleliśmy, że kupimy jej bilety na koncert, ale był problem z wysyłką i odbiorem. Koniec końców dostała prezent dwa dni po terminie, a przez te dwa dni się do nas nie odzywała. Zaznaczę, że ja dostałam w prezencie żel pod prysznic a druga koleżanka lusterko z ikei
- uwielbiała chodzić w szpilkach po mieszkaniu. Szczególnie nad ranem.
- organizowała babskie spendy, zakrapiane % z głośną muzyką i towarzystwem osób nam nieznanych (np. spotykałam w łazience obcych facetów :|)
- przejęła większość szaf w mieszkaniu i uważała, że jej się należą, bo najdłużej mieszkała w tym mieszkaniu.
- robiła castingi na następnych współlokatorów - oceniała wszystko: ubiór, fryzure,makijaż, kierunek studiów, wiek, zainteresowania, majętność...
- mieszkałam tam ponad pół roku i w tym czasie zmieniła pracę co najmniej 7 razy - co za tym idzie, albo wiecznie przesiadywała w kuchni oglądając seriale (tak, w tym czasie nie można było gotować, bo to był hałas zagłuszający to, co ogląda), albo spała wykończona po kilku godzinach w pracy (w takim przypadku należało chodzić na paluszkach).
- potrafiła zwrócić uwagę chłopakowi, który wynajmował pokój w tym mieszkaniu, że ma burdel i ma ogarnąć syf w jego pokoju.
- najgorsze: nagminnie nie zamykała na klucz drzwi wejściowych. Jednego dnia wróciłam z pracy a tutaj całe mieszkanie rozkopane, bo ona nie może odnaleźć swojego laptopa. Zostawiła go rano w kuchni, która była pierwszym pomieszczeniem jakie było widoczne po wejściu do mieszkania. Prawdopodobnie, ktość skorzystał z okazji i wszedł do otwartego mieszkania i chwycił tego laptopa. Nic innego nie znikneło. Nie wiedziałam, która myśl gorsza - obca osoba, która buszowąła po mieszkaniu w czasie, kiedy spałam czy może współlokatorka, która ma rozdwojenie osobowości i nie wie co zrobiła z laptopem.

A poza tym historyjka o współlokatorze mojgo znajomego. Wybitnie oszczędna jednostka mu się trafiła. Pewnego dnia w kuchni przywitały go dwa worki po kilka kg cebuli - były na przecenie
Na pytanie co z tym zrobi, odpowiedział, że nie wie, ale zaoszczędził 8 zł Cebulową jedli chyba z miesiąc.
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 12:49   #3245
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 14:38   #3246
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Mi się przypomniało! Jestem balaganiara, ale syf zostawiałam tylko w swoim pokoju. Nic smierdzacego, żadnej pleśni, po prostu bałagan typu ciuchy na podłodze, nieposcielone łóżko, rozwalone kosmetyki na biurku, kartki, kredki, zeszyty, książki itd. Oczywiście to był pokój jednoosobowy. I moja współlokatorka potrafiła mi wejść do pokoju i posprzątać, bo ona nie lubi bałaganu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 17:04   #3247
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mi się przypomniało! Jestem balaganiara, ale syf zostawiałam tylko w swoim pokoju. Nic smierdzacego, żadnej pleśni, po prostu bałagan typu ciuchy na podłodze, nieposcielone łóżko, rozwalone kosmetyki na biurku, kartki, kredki, zeszyty, książki itd. Oczywiście to był pokój jednoosobowy. I moja współlokatorka potrafiła mi wejść do pokoju i posprzątać, bo ona nie lubi bałaganu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
zgadzałaś się na to? ręce bym poobcinała za "sprzątanie" moich rzeczy. już nie wspominając o wchodzeniu do pokoju pod moją nieobecność
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 17:40   #3248
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zgadzałaś się na to? ręce bym poobcinała za "sprzątanie" moich rzeczy. już nie wspominając o wchodzeniu do pokoju pod moją nieobecność
Miałam 19 lat, nigdy przedtem nie mieszkałam z nikim, miałam z nią dobre relacje, więc przymknelam na to oko. Teraz bym się wkurzyła mocno.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 06:56   #3249
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Magdaa161 musisz od niej wyegzekwować pieniądze za czynsz, powiedzieć, że w umowie jest zapisane, że kaucja jest rozliczana na koniec umowy, a nie jest ona formą zapłaty czynszu.
Jeśli nie będzie chciała to może jej złożyć wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym, za brak płatności + zakłócanie porządku domowego.

Sama teraz też mieszkam z takimi współlokatorami, że już mam ich dość i do końca czerwca jeszcze się muszę z Nimi męczyć, brudasy, nie sprzątają i specjalnie zajmują łazienkę, ale zostawiają brudne garnki, żeby nikt wiecej nie mógł z Nich skorzystać.
hej, tak też chciałam zrobić, ale strzeliłam sobie w kolano, bo w umowie mam zapis, że jeśli płatności nie będzie do 29 dnia miesiąca, to wtedy dopiero moge jej zlozyc wypowiedzenie. I menda, przepraszam za okreslenie, ale niestety to pasuje, wykorzystuje ten zapis, mowiac ze ma do tego prawo. Nie docieraja do niej tlumaczenia ze w ten sposob z premedytacja lamie prawo i ze moglaby okazać zwykłą ludzką przyzwoitość. Jestem załamana, bo muszę z nią mieszkać do końca miesiąca, a naprawdę jej nie ufam. We własnym domu.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 10:11   #3250
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:24   #3251
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Dzięki za linka, ale nie do końca rozumiem, w jaki sposób miałby mi pomóc. Jeśli chciałaś mnie przestrzec, to dziękuję.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 12:22   #3252
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

odswiezam troche

pamietam, jak na erasmusie w portugalii mieszkalam w trzypokojowym mieszksniu. W pewnym momencie wprowadzil sie do nas brazylijczyk, troche po trzydziestce. Mielismy spoko relacje, czesto gadalismy, m.in. o tym, ze w brazylii zostawil rodzime i dziecko i rozkreca biznes w eruopie, zeby im pomoc. Zdarzalo mi sie pomagac mu ze strona internetowa jego firmy, pomyslami, zdobywaniem danych itd.

W pewnym momencie jednak zniknal - nie dawal znaku zycia ani go nie widzialam przez ponad tydzien. Zajrzalam do jego pokoju - pusto. Napisalam mu wiadomosc, czy wszystko okej, na co odpowiedzial mi tylko, ze sie wyprowadzil i zapomnial mi o tym powiedziec

Potem dowiedzialam sie, ze to typowo brazylijskie, znikac bez zapowiedzi, ale niesmak pozostal...
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:17   #3253
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Odświeżam.
W czerwcu kończy się 3 miesięczna umowa wynajmu mojemu współlokatorowi.
W umowie jest zapis o zakazie podnajmu pokoju oraz zakazie palenia w mieszkanie.
W maju dziewczyna współlokatora praktycznie mieszkała u Nas, spałam około 18 nocy i była tutaj praktycznie codziennie, zauważyłam też, że współlokator zostawiał ją samą w mieszkaniu i miała ona klucze do mieszkania podczas jego nieobecności. On pali notorycznie w pokoju przez okno - mam zdjęcia na dowód - znajomi mieszkają na przeciwko.
Czy mogę nie zwraca mu kaucji? Z samej kaucji muszę mu i tak odjąć około 130/150 zł za rachunki (za prąd w czerwcu mi nie zapłacił, za zakupy do mieszkania i nadpłata za wodę za maj, nie wiem ile wyjdzie za czerwiec).
Mamy nowe mieszkanie, ja jestem za nie odpowiedzialna. Dodatkowo praktycznie nigdy nie sprzątał w mieszkaniu w trakcie jego tygodnia sprzątania, mimo upominania, zawsze musiałam to robić za niego.

Edytowane przez Kayk0
Czas edycji: 2017-06-25 o 11:18
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:41   #3254
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:44   #3255
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Odświeżam.
W czerwcu kończy się 3 miesięczna umowa wynajmu mojemu współlokatorowi.
W umowie jest zapis o zakazie podnajmu pokoju oraz zakazie palenia w mieszkanie.
W maju dziewczyna współlokatora praktycznie mieszkała u Nas, spałam około 18 nocy i była tutaj praktycznie codziennie, zauważyłam też, że współlokator zostawiał ją samą w mieszkaniu i miała ona klucze do mieszkania podczas jego nieobecności. On pali notorycznie w pokoju przez okno - mam zdjęcia na dowód - znajomi mieszkają na przeciwko.
Czy mogę nie zwraca mu kaucji? Z samej kaucji muszę mu i tak odjąć około 130/150 zł za rachunki (za prąd w czerwcu mi nie zapłacił, za zakupy do mieszkania i nadpłata za wodę za maj, nie wiem ile wyjdzie za czerwiec).
Mamy nowe mieszkanie, ja jestem za nie odpowiedzialna. Dodatkowo praktycznie nigdy nie sprzątał w mieszkaniu w trakcie jego tygodnia sprzątania, mimo upominania, zawsze musiałam to robić za niego.
To, co wymieniasz, byłoby podstawą do wypowiedzenia umowy, ale nie do zabrania kaucji.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:46   #3256
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

A czemu nie można potrącić z kaucji za palenie papierosów? Przecież potem pokój smierdzi dymem, może być konieczne odmalowanie ścian itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:50   #3257
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:54   #3258
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A czemu nie można potrącić z kaucji za palenie papierosów? Przecież potem pokój smierdzi dymem, może być konieczne odmalowanie ścian itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie było w umowie wyraźnie zaznaczone, że w razie niedopełnienia wymogu o niepaleniu w mieszkaniu najemca naraża się na koszty np. neutralizacji zapachu papierosów w pokoju (np. 1000zł), to nic nie można z tym zrobić. Wycenianie szkody wyrządzanej takim paleniem wg własnego widzimisie i odejmowanie kosztów z kaucji to nie jest działanie, na które kaucja była przeznaczana.
Niedopełnienie warunków umowy w postaci palenia papierosów w pokoju jest podstawą do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym, a nie do zatrzymywania kaucji najemcy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:57   #3259
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-25, 11:57   #3260
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A czemu nie można potrącić z kaucji za palenie papierosów? Przecież potem pokój smierdzi dymem, może być konieczne odmalowanie ścian itp.
Właśnie dlatego trzeba absolutnie wszystko wypisać w umowie najmu, żeby nie być ofiarą Janusza wynajmu. Bo w takim razie kaucję można byłoby potrącić za wszystko - zapalałaś świeczki/kadzidełka w pokoju, więc unosił się tam dym, za dużo gotowałaś i ściany są szare, a okap gorzej chodzi, chodziłaś w butach na obcasie po przedpokoju i porysowałaś parkiet, krzywo spałaś i materac jest dziwnie powygniatany itp. itd.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 12:12   #3261
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlaczego nie?
W każdej umowie najmu, którą podpisałam, jednym z głównych punktów było, iż niedopełnienie warunków ( i tu wypisane, o które warunki chodzi ) jest podstawą do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym na piśmie pod rygorem nieważności.
Specjalnie spojrzałam, by się upewnić, bo miałam aż dwie.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 12:48   #3262
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 13:20   #3263
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Moim zdaniem - abstrahując od tego zasadności wypowiedzenia umowy bądź nie - to takie dyskutowanie nad tym czy palenie w oknie nadal jest paleniem w domu jest bezzasadne. Właściciel nie życzy sobie palenia i już, koniec tematu. Chyba, że paleniem "w oknie" nazywasz całkowite zamknięcie okna i kitranie się z fajką na zewnętrznej stronie parapetu (można przytrzymać się zawsze zewnętrznej klamki) .

Równie dobrze możemy dyskutować, czy palenie w autobusie z fajką wystawioną za okno i wydmuchiwanie dymu tylko na przystankach, gdy drzwi się otwierają, nadal jest paleniem w autobusie czy może już nie.

Edytowane przez malootka
Czas edycji: 2017-06-25 o 13:23
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 13:43   #3264
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:54
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 14:12   #3265
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak najbardziej przeliczanie palenia w oknie, waletowania kogoś właściwie tyle razy, że już jest mieszkańcem oraz niesprzątania na pieniądze jest co najmniej śmieszne.
Szczególnie te dwie ostatnie kwestie mnie dziwią - bo o ile to palenie w oknie może nie jest niczym przeszkadzającym innym współlokatorom, o ile żaden z nich nie jest właścicielem wyraźnie tego zabraniającym - to mnie by syfiarstwo (szczególnie takie przesadne) oraz waletowanie dziewczyny na pewno by przeszkadzało. Może i okres wynajmu jest krótki ale naprawdę nie lepiej wcześniej zwrócić uwagę na pewne przeszkadzające zachowania niż odliczać dni do końca umowy i liczyć na rekompensatę pieniężną w postaci zatrzymania kaucji? Różni są ludzie, niektórzy mają to gdzieś, ale ja np. jestem w stanie wczuć się w sytuację osoby, której współlokator właściwie codziennie kogoś nocuje i codziennie ktoś u niego przebywa, nawet pod jego nieobecność. Mnie by to przeszkadzało i to nie tak w skali "śmieszne przeżycia ze współlokatorami", tylko naprawdę by mi przeszkadzało, tak już mam.

Edytowane przez malootka
Czas edycji: 2017-06-25 o 14:14
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 16:41   #3266
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jestem głównym najemcą ze zgodą na podnajem.
O paleniu przez okno poinformowali mnie znajomi, zrobi zdjęcie bo nie było mnie akurat w mieszkaniu. Został upomniany jeszcze tego samego dnia to w odpowiedzi usłyszałam "Spoko, luz" i już przeczuwałam, że będą problemy.
Drugi raz upomniałam go jak złapałam go jak skacze przez okno w kuchni na balkon, a w całym mieszkaniu śmierdziało dymem.
Nie chodzi mi o odejmowanie pieniędzy za palenie, ale pokój trzeba będzie po Nim dokładnie posprzątać, umyć okna, wyprać materac, zasłony, narzutę i tak dalej - dostał pokój w stanie idealnym.
Timon i Pumba palenie przez okno to nadal palenie w mieszkaniu, nie rozumiem jak można sie godzić na coś takiego, wszystko w pokoju późnej śmierdzi

A co wyliczania nocowania kogoś. Wynajmując mieszkanie liczy się, że będzie mieszkać 4 osoby i w 4 osoby składamy się na wszystko. Dodatkowo lokat, który zajmuje dodatkowo kuchnie/łazienkę, korzysta z naszych środków, jest dla mnie nie dopuszczalny. Gdyby chciała mieszkać w 5 osób, to uważam że powinniśmy płacić każdy stosownie mniej. Ja rozumiem nocowanie kogoś raz na jakiś czas, czy w weekend kiedy mamy wolne, ale nie cały tydzień i okupowanie łazienki. Dopłata za wodę za sam maj to 40zł.

O sprzątanie również go upomniałam, ale to jak mówienie do ściany, bo śmieci leżały wszędzie już w mieszkaniu
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 17:09   #3267
OneMoreDress
Zakorzenienie
 
Avatar OneMoreDress
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 388
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Jestem głównym najemcą ze zgodą na podnajem.
O paleniu przez okno poinformowali mnie znajomi, zrobi zdjęcie bo nie było mnie akurat w mieszkaniu. Został upomniany jeszcze tego samego dnia to w odpowiedzi usłyszałam "Spoko, luz" i już przeczuwałam, że będą problemy.
Drugi raz upomniałam go jak złapałam go jak skacze przez okno w kuchni na balkon, a w całym mieszkaniu śmierdziało dymem.
Nie chodzi mi o odejmowanie pieniędzy za palenie, ale pokój trzeba będzie po Nim dokładnie posprzątać, umyć okna, wyprać materac, zasłony, narzutę i tak dalej - dostał pokój w stanie idealnym.
Timon i Pumba palenie przez okno to nadal palenie w mieszkaniu, nie rozumiem jak można sie godzić na coś takiego, wszystko w pokoju późnej śmierdzi

A co wyliczania nocowania kogoś. Wynajmując mieszkanie liczy się, że będzie mieszkać 4 osoby i w 4 osoby składamy się na wszystko. Dodatkowo lokat, który zajmuje dodatkowo kuchnie/łazienkę, korzysta z naszych środków, jest dla mnie nie dopuszczalny. Gdyby chciała mieszkać w 5 osób, to uważam że powinniśmy płacić każdy stosownie mniej. Ja rozumiem nocowanie kogoś raz na jakiś czas, czy w weekend kiedy mamy wolne, ale nie cały tydzień i okupowanie łazienki. Dopłata za wodę za sam maj to 40zł.

O sprzątanie również go upomniałam, ale to jak mówienie do ściany, bo śmieci leżały wszędzie już w mieszkaniu

Większość administracji przyjmuje zużycie wody (zimnej-ogrzewanej przez piecyk gazowy) na poziomie ok 4-5m3 na osobę, przy czym m3 kosztuje 10,15 zł (stawka z Krakowa) wiec dopłata by sie akurat zgadzała.
__________________
Kiedy kobieta nie może się zdecydować czy kupić pierwszą czy drugą sukienkę to bierze wszystkie trzy
OneMoreDress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 20:27   #3268
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Moje poprzednie współlokatorki po jednej ze swoich imprez musiały odmalować ścianę, bo zachlapały połowę krwią Wtedy nie chciałam wiedzieć, teraz żałuję, że nie zapytałam.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 09:27   #3269
bbrownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 269
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Dlaczego nie?

W każdej umowie najmu, którą podpisałam, jednym z głównych punktów było, iż niedopełnienie warunków ( i tu wypisane, o które warunki chodzi ) jest podstawą do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym na piśmie pod rygorem nieważności.

Specjalnie spojrzałam, by się upewnić, bo miałam aż dwie.

Wypowiedzieć można umowę tylko w przypadkach (3 przypadki) wymienionych w ustawie o ochronie praw lokatorów, wszystkie inne zapisy niezgodne z ustawą nie wywołują żadnych skutków prawnych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 20:20   #3270
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
A mi lokatorzy się zmienili i mieszkam teraz z przyjaciółką. Póki co jest super, nie ma spin, wszystko na luzie, latamy w majtkach po domu Ogólnie polecam. Ciekawe kiedy będzie pierwsza kłótnia i o co
Mam nadzieje, że nadal się układa "pomimo burz"?

Mam do Was pytanie z beczki pt. "kuchnia". Przed wprowadzeniem się obecnej współlokatorki zaznaczyłam, że każdy ma swoje garnki, ale trzymamy je razem ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Zwracałam uwagę na dbanie o rzeczy, które się ewentualnie pożycza, ale widzę, że bywa różnie.

Należę do tych osób, które lubią korzystać z rzeczy, które należą do mnie (widelce, szklanki, noże itp.), a już któryś raz jest sytuacja, że coś muszę sobie myć przed użyciem.

Czy nie wyjdę na kosmitę, jeżeli powiem, że z moich rzeczy chcę korzystać sama? Jeżeli kupiłam sobie komplet szklanek to chciałabym z nich korzystać, a nie szukać każdej po mieszkaniu albo pocieszać się jakimiś zastępczymi...
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"

Edytowane przez Kirenne
Czas edycji: 2017-07-09 o 20:23
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 03:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.