Mamy Marzec 2020 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-17, 22:56   #1201
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez aniawrzes Pokaż wiadomość
Hej,

dołączę do was i ja

Dziś jestem w 10t3d
Cześć!
Fajnie, że jeszcze dołączają nowe osoby.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 06:26   #1202
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Trochę nas tu jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 07:51   #1203
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki że pytasz. ustalo na szczęście. Mam nadzieję że już się nie powtorzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że ustało! Ale dalej lepiej się oszczędzaj

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 08:45   #1204
Lola2828
Zadomowienie
 
Avatar Lola2828
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki że pytasz. ustalo na szczęście. Mam nadzieję że już się nie powtorzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uff oby cały strach za wami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz aniołek 02.2015
25.01.2016 nasze słoneczko jest już z nami Ninka
Lola2828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 10:34   #1205
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny, takie pytanie do Was:
Czy prosicie o ustąpienie miejsca w kolejce, w autobusie itp? Na tak wczesnym etapie ciąży nie widać, z drugiej strony ten pierwszy trymestr bywa czasem najtrudniejszy przez zawroty głowy i nudności.
Mnie jest teoche głupio się wpychać, chyba, ze naprawdę źle się czuję wtedy proszę.
Raz mi się zdarzyło, ze usłyszałam „a skąd mam wiedzieć, ze Pani jest w ciąży???”. Zatkało mnie, ale reszta autobusu wyzwala delikwenta od nieczułych gburów, mam nadzieje, ze mu głupio było
A może już czas zacząć nosić ciążowe spodenki żeby jakoś to podkreślić? Albo jakąś przypinkę, hm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 10:42   #1206
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie pytanie do Was:
Czy prosicie o ustąpienie miejsca w kolejce, w autobusie itp? Na tak wczesnym etapie ciąży nie widać, z drugiej strony ten pierwszy trymestr bywa czasem najtrudniejszy przez zawroty głowy i nudności.
Mnie jest teoche głupio się wpychać, chyba, ze naprawdę źle się czuję wtedy proszę.
Raz mi się zdarzyło, ze usłyszałam „a skąd mam wiedzieć, ze Pani jest w ciąży???”. Zatkało mnie, ale reszta autobusu wyzwala delikwenta od nieczułych gburów, mam nadzieje, ze mu głupio było
A może już czas zacząć nosić ciążowe spodenki żeby jakoś to podkreślić? Albo jakąś przypinkę, hm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zależy. Jak się dobrze czuje to nie widzę sensu żeby ktoś mnie przypuszczał. Ale kiedy samopoczucie jest kiepskie, a już zwłaszcza pod koniec ciąży kiedy wszystko ciąży po tym jak w pierwszej ciąży zostałam odpechnieta przez starszego faceta w kolejce do pobrania nie mam żadnych skrupułów żeby iść na początek kolejki. Ale na palcach jednej ręki policze sytuację kiedy z tego korzystałam. Dosyć dobrze zniosłam poprzednia ciąże mimo końcówki w lecie, a i znalazłam laboratorium gdzie nie ma kolejek a nawet jeśli to są krzesełka i wtedy też nie korzystałam z przywilejów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 10:48   #1207
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez aniawrzes Pokaż wiadomość
Hej,

dołączę do was i ja ☺️

Dziś jestem w 10t3d
Hej
Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki że pytasz. ustalo na szczęście. Mam nadzieję że już się nie powtorzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby więcej się nie powtórzyło
Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie pytanie do Was:
Czy prosicie o ustąpienie miejsca w kolejce, w autobusie itp? Na tak wczesnym etapie ciąży nie widać, z drugiej strony ten pierwszy trymestr bywa czasem najtrudniejszy przez zawroty głowy i nudności.
Mnie jest teoche głupio się wpychać, chyba, ze naprawdę źle się czuję wtedy proszę.
Raz mi się zdarzyło, ze usłyszałam „a skąd mam wiedzieć, ze Pani jest w ciąży???”. Zatkało mnie, ale reszta autobusu wyzwala delikwenta od nieczułych gburów, mam nadzieje, ze mu głupio było
A może już czas zacząć nosić ciążowe spodenki żeby jakoś to podkreślić? Albo jakąś przypinkę, hm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na razie nie miałam sytuacji, żebym musiała poprosić o przepuszczenie czy ustąpienie miejsca. Noszę przypinkę od mamy ginekolog, ale bardziej w celu gdyby coś mi się stało, żeby było wiadomo, że jestem w ciąży. Raczej nie działa ona mobilizująco na ludzi do ustępowania miejsca, zwykle jest olewana chociaż zdarzyło mi się dwa razy, że ustąpiono mi miejsca w autobusie i raz pani w kasie zawołała mnie bez kolejki.
Nie czuję się zbyt komfortowo nosząc przypinkę (niestety różne komentarze czytałam na ten temat), ale robię to dla swojego dobra.
A i żeby nie było, że oczekuję, że ona zdziała cuda - jakbym potrzebowała ustąpienia/przepuszczenia to bym po prostu o to poprosiła.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2019-08-18 o 10:52
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-18, 11:10   #1208
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja przypinkę mam, ale jeszcze jakoś jej nie noszę. Na zakupy głównie chodzę z mężem wieczorem i jak nie mam siły to wychodzę z kolejki i idę sobie gdzieś usiąść. Nie mam też problemu z siadaniem w sklepie na ziemi jak mi się zrobi słabo . Z pierwszeństwa skorzystałam tylko 2 razy w kolejce na pobranie krwi. Komunikacją miejską nie jeżdżę, więc ten problem na szczęście odpada. Wczoraj jak byłam w tej Ikei to już miałam ochotę poprosić o przepuszczenie, bo bardzo mnie brzuch zaczął ciągnąć, ale przede mną były tylko 2 osoby więc stwierdziłam, że dam radę. Jakoś tak nie umiem podejść i powiedzieć żeby mnie przepuścili

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 11:15   #1209
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie pytanie do Was:
Czy prosicie o ustąpienie miejsca w kolejce, w autobusie itp? Na tak wczesnym etapie ciąży nie widać, z drugiej strony ten pierwszy trymestr bywa czasem najtrudniejszy przez zawroty głowy i nudności.
Mnie jest teoche głupio się wpychać, chyba, ze naprawdę źle się czuję wtedy proszę.
Raz mi się zdarzyło, ze usłyszałam „a skąd mam wiedzieć, ze Pani jest w ciąży???”. Zatkało mnie, ale reszta autobusu wyzwala delikwenta od nieczułych gburów, mam nadzieje, ze mu głupio było
A może już czas zacząć nosić ciążowe spodenki żeby jakoś to podkreślić? Albo jakąś przypinkę, hm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Póki co czuję się dobrze i nie widzę potrzeby aby prosić o ustąpienie miejsca w kolejce (komunikacją nie jeżdżę), ale gdybym źle się czuła zapytałbym. Nie tylko w ciąży, ale zdarza się że można źle się czuć, albo sytuacja z wczoraj. Kolejka w Biedronce na milion osób, ja że starszakiem tylko po jeden zestaw do kiszenia bo robię ogórki, poprosiłam czy mogą mnie przepuścić w kasie bo mam tylko jedną rzecz (każdy miał pełne wózki). W pierwszej ciąży nigdy sama nie prosiłam w sklepach, zazwyczaj przepuszczano mnie. Jedynie źle wspominam kolejki na pobranie krwi. W ciąży jest pierwszeństwo, trzeba być na czczo a jeszcze przy Euthyroxie należy odczekać pół godziny zanim coś się zje, więc ciężko na głodnego wytrzymać. O ile młode osoby nie miały problemu ze zrozumieniem, że jestem w ciąży tak starsze kobiety zawsze komentowały 🤦 od tamtego czasu idąc na pobranie krwi gdy jest duża kolejka pytam "czy któraś z pań jest w ciąży?" Jeśli nikt się nie odżywa odpowiadam grzecznie "nie, to w takim razie kto powinien teraz wejść? Jestem w ciąży, więc wejdę przed panią/panem". I zonk na poczekalni
A co do przypinek, szczerze to byłoby mi głupio nosić coś takiego (moje osobiste zdanie). Od tego mam kartę ciąży zawsze przy sobie aby w razie wu personel medyczny wiedział co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez karska
Czas edycji: 2019-08-18 o 11:17
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 11:38   #1210
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja na razie bardzo dobrze znoszę ciąże, raz w domu tylko mi się słabo zrobiło, komunikacja miejsca jeżdżę sporadycznie a i tak za każdym razem udało mi się usiąść. W kolejkach nie musiałam prosić jeszsze o przepuszczenie mnie bo jak mówię dobrze znoszę ciąże. W sytuacji jednak gdybym poczuła się gorzej zapewne poprosiłbym o przepuszczenie mnie czy ustąpienia miejsca. Moim zdaniem ciąża czy nie ciąża jak ktoś gorzej się czuje i prosi o ustąpienia miejsca ja nie mam oporów żeby się zgodzić. Ludzie niestety są różni a znieczulica duża. Także życzę nam wszystkim samych przyjemnych sytuacji
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 12:35   #1211
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Szczerze mówiąc chyba jeszcze nie miałam okazji nigdzie skorzystać z pierwszeństwa.
Jeżdżę samochodem, zakupy zazwyczaj on line, w Luxmedzie ciężarne mają własny pokój pobrań z położonymi...

Nawet nie wiem czy potrafiła bym korzystać z takiego pierwszeństwa póki nie widać brzucha.

Oczywiście zupełnie inną kwestią jest sytuacja kiedy człowiek się źle czuje. To nawet w ciąży nie trzeba być żeby usiąść w autobusie czy pierwszym wejść do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-18, 13:14   #1212
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Póki co czuję się dobrze i nie widzę potrzeby aby prosić o ustąpienie miejsca w kolejce (komunikacją nie jeżdżę), ale gdybym źle się czuła zapytałbym. Nie tylko w ciąży, ale zdarza się że można źle się czuć, albo sytuacja z wczoraj. Kolejka w Biedronce na milion osób, ja że starszakiem tylko po jeden zestaw do kiszenia bo robię ogórki, poprosiłam czy mogą mnie przepuścić w kasie bo mam tylko jedną rzecz (każdy miał pełne wózki). W pierwszej ciąży nigdy sama nie prosiłam w sklepach, zazwyczaj przepuszczano mnie. Jedynie źle wspominam kolejki na pobranie krwi. W ciąży jest pierwszeństwo, trzeba być na czczo a jeszcze przy Euthyroxie należy odczekać pół godziny zanim coś się zje, więc ciężko na głodnego wytrzymać. O ile młode osoby nie miały problemu ze zrozumieniem, że jestem w ciąży tak starsze kobiety zawsze komentowały 🤦 od tamtego czasu idąc na pobranie krwi gdy jest duża kolejka pytam "czy któraś z pań jest w ciąży?" Jeśli nikt się nie odżywa odpowiadam grzecznie "nie, to w takim razie kto powinien teraz wejść? Jestem w ciąży, więc wejdę przed panią/panem". I zonk na poczekalni
A co do przypinek, szczerze to byłoby mi głupio nosić coś takiego (moje osobiste zdanie). Od tego mam kartę ciąży zawsze przy sobie aby w razie wu personel medyczny wiedział co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w punkcie pobrań Pani pyta, która z pań w ciąży i prosi ją jako następną. W sumie to chyba jedyne miejsce, w którym korzystam z pierwszeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 16:10   #1213
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Nie czuję się zbyt komfortowo nosząc przypinkę (niestety różne komentarze czytałam na ten temat), ale robię to dla swojego dobra.
A i żeby nie było, że oczekuję, że ona zdziała cuda - jakbym potrzebowała ustąpienia/przepuszczenia to bym po prostu o to.

Różne komentarze na ten temat... Czyli jakie?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 17:33   #1214
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja przypinkę mam, ale jeszcze jakoś jej nie noszę. Na zakupy głównie chodzę z mężem wieczorem i jak nie mam siły to wychodzę z kolejki i idę sobie gdzieś usiąść. Nie mam też problemu z siadaniem w sklepie na ziemi jak mi się zrobi słabo . Z pierwszeństwa skorzystałam tylko 2 razy w kolejce na pobranie krwi. Komunikacją miejską nie jeżdżę, więc ten problem na szczęście odpada. Wczoraj jak byłam w tej Ikei to już miałam ochotę poprosić o przepuszczenie, bo bardzo mnie brzuch zaczął ciągnąć, ale przede mną były tylko 2 osoby więc stwierdziłam, że dam radę. Jakoś tak nie umiem podejść i powiedzieć żeby mnie przepuścili

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Akurat w ikei w kasiepierszenstwa nie trzeba pytac ludzi w kolejce czy przepuszczą, tylko podchodzi się prosto do kasy, mowi sie o ciąży kasjerowi i jest się obslugiwanym bez kolejki nienawidzę opowiadac się całej kolejce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 17:37   #1215
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Akurat w ikei w kasiepierszenstwa nie trzeba pytac ludzi w kolejce czy przepuszczą, tylko podchodzi się prosto do kasy, mowi sie o ciąży kasjerowi i jest się obslugiwanym bez kolejki nienawidzę opowiadac się całej kolejce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby tak, ale jednak musiałabym przejść przed tymi ludźmi, więc już stwierdziłam, że poczekam . Myślę, że gdybym się gorzej czuła to już bym na to nie zwracała uwagi i poszła do kasy, ale nie było aż tak źle.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 17:59   #1216
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja z pierwszej ciąży zdecydowanie źle wspominam babcie. WIem że kiedyś kobiety rodziły w polu i nikt nie pomyślał że można mieć jakieś gorsze dni w ciąży no ale cóż ..
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 18:07   #1217
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie pytanie do Was:
Czy prosicie o ustąpienie miejsca w kolejce, w autobusie itp? Na tak wczesnym etapie ciąży nie widać, z drugiej strony ten pierwszy trymestr bywa czasem najtrudniejszy przez zawroty głowy i nudności.
Mnie jest teoche głupio się wpychać, chyba, ze naprawdę źle się czuję wtedy proszę.
Raz mi się zdarzyło, ze usłyszałam „a skąd mam wiedzieć, ze Pani jest w ciąży???”. Zatkało mnie, ale reszta autobusu wyzwala delikwenta od nieczułych gburów, mam nadzieje, ze mu głupio było
A może już czas zacząć nosić ciążowe spodenki żeby jakoś to podkreślić? Albo jakąś przypinkę, hm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 06:07   #1218
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie pytanie do Was:
Czy prosicie o ustąpienie miejsca w kolejce, w autobusie itp? Na tak wczesnym etapie ciąży nie widać, z drugiej strony ten pierwszy trymestr bywa czasem najtrudniejszy przez zawroty głowy i nudności.
Mnie jest teoche głupio się wpychać, chyba, ze naprawdę źle się czuję wtedy proszę.
Raz mi się zdarzyło, ze usłyszałam „a skąd mam wiedzieć, ze Pani jest w ciąży???”. Zatkało mnie, ale reszta autobusu wyzwala delikwenta od nieczułych gburów, mam nadzieje, ze mu głupio było
A może już czas zacząć nosić ciążowe spodenki żeby jakoś to podkreślić? Albo jakąś przypinkę, hm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie prosiłam, w pierwszej ciąży jak już mi było ciężko, to z tego korzystałam.
Z doświadczenia wiem, że nawet jak nie widać ciąży, to kasjer puszcza przy kasie pierwszeństwa, ja tak przynajmniej robiłam. Nie zależało mi czy skasuj babeczke, która miała kilka rzeczy i nie było widać ciąży, czy faceta, który może chwilę poczekać. Wszystko zależy od ludzi, ale wiem, że różnie bywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 07:52   #1219
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Różne komentarze na ten temat... Czyli jakie?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Że wstyd coś takiego nosić, że przecież można prosić o przepuszczenie/ustąpienie, że afiszowanie się...
Szkoda, że tak to bywa odbierane, bo jak dla mnie to naprawdę fajny sposób, żeby dyskretnie dać znać otoczeniu, że ta kobieta może się gorzej poczuć, że może usiadłaby, ale głupio jej poprosić, no i zniknęłyby dylematy czy ustąpić miejsca, bo nie wiadomo czy to ciąża czy nadwaga
Jakoś bransoletki z napisem "mam cukrzycę" lub inną chorobę nie wzbudzają takich emocji i w związku z tym nie rozumiem dlaczego przypinka o ciąży jest źle odbierana.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2019-08-19 o 07:56
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 08:15   #1220
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

W pierwszej ciąży nikt nigdy mnie nie przepuścił w kolejce ani nie ustąpił mi miejsca. W tej postanowiłam korzystać z pierwszeństwa kiedy tylko będę miała potrzebę. I już raz w lux med poprosiłam o przepuszczenie w kolejce do laboratorium. Nie było problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Że wstyd coś takiego nosić, że przecież można prosić o przepuszczenie/ustąpienie, że afiszowanie się...
Szkoda, że tak to bywa odbierane, bo jak dla mnie to naprawdę fajny sposób, żeby dyskretnie dać znać otoczeniu, że ta kobieta może się gorzej poczuć, że może usiadłaby, ale głupio jej poprosić, no i zniknęłyby dylematy czy ustąpić miejsca, bo nie wiadomo czy to ciąża czy nadwaga
Jakoś bransoletki z napisem "mam cukrzycę" lub inną chorobę nie wzbudzają takich emocji i w związku z tym nie rozumiem dlaczego przypinka o ciąży jest źle odbierana.
Przecież ciąża to nie choroba!
Nienawidzę tego określenia, ale pewnie nie jeden by tak powiedział. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 08:22   #1221
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
W pierwszej ciąży nikt nigdy mnie nie przepuścił w kolejce ani nie ustąpił mi miejsca. W tej postanowiłam korzystać z pierwszeństwa kiedy tylko będę miała potrzebę. I już raz w lux med poprosiłam o przepuszczenie w kolejce do laboratorium. Nie było problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Przecież ciąża to nie choroba!
Nienawidzę tego określenia, ale pewnie nie jeden by tak powiedział. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no tak
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 08:36   #1222
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Że wstyd coś takiego nosić, że przecież można prosić o przepuszczenie/ustąpienie, że afiszowanie się...
Szkoda, że tak to bywa odbierane, bo jak dla mnie to naprawdę fajny sposób, żeby dyskretnie dać znać otoczeniu, że ta kobieta może się gorzej poczuć, że może usiadłaby, ale głupio jej poprosić, no i zniknęłyby dylematy czy ustąpić miejsca, bo nie wiadomo czy to ciąża czy nadwaga
Jakoś bransoletki z napisem "mam cukrzycę" lub inną chorobę nie wzbudzają takich emocji i w związku z tym nie rozumiem dlaczego przypinka o ciąży jest źle odbierana.
Bo ciąża to nie choroba i dla mnie przypinka wlasnie nie jest dyskretną informacją tak jak wcześniej pisałam, jeśli ktoś źle się czuje czy to w ciąży czy nie, nie jest wstydem poprosić o przepuszczenie. Ale skoro czujemy się dobrze to też nie ma co nadwyrężać przywilejów.
A szczerze nie widziałam nikogo z bransoletką informującą o chorobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 09:37   #1223
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej!
Byłam dzisiaj na nadprogramowej wizycie u gina. Ciąża tak mi daje w kość, że poprosiłam o tydzień zwolnienia. Póki co...

Gin zrobił mi szybki skan. Maluch rośnie i tak cudownie machał rączkami i nóżkami!
Mamy około 3cm długości, ale lekarz powiedział że może być nawet więcej tylko to było szybkie i nieprecyzyjne badanie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 09:52   #1224
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Bo ciąża to nie choroba i dla mnie przypinka wlasnie nie jest dyskretną informacją tak jak wcześniej pisałam, jeśli ktoś źle się czuje czy to w ciąży czy nie, nie jest wstydem poprosić o przepuszczenie. Ale skoro czujemy się dobrze to też nie ma co nadwyrężać przywilejów.
A szczerze nie widziałam nikogo z bransoletką informującą o chorobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, że to nie jest choroba, ale jest stanem, w którym organizm funkcjonuje inaczej. Mama ginekolog ma fajny artykuł na temat pierwszeństwa kobiet w ciąży i dlaczego jest to tak ważne.
A co do przepuszczania osób które się gorzej czują, nie tylko kobiet w ciąży - to oczywiste tylko tak jak wcześniej wspominałam, nie jest łatwo się przełamać i poprosić, pewnie głównie z obawy na reakcję. Przypinka z automatu nie znaczy, że trzeba koniecznie korzystać z przywilejów - przecież można podziękować i nie skorzystać
Oczywiście nie przekonuję i nie namawiam, tylko wyjaśniam mój punkt widzenia
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2019-08-19 o 09:53
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 10:19   #1225
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Jasne, że to nie jest choroba, ale jest stanem, w którym organizm funkcjonuje inaczej. Mama ginekolog ma fajny artykuł na temat pierwszeństwa kobiet w ciąży i dlaczego jest to tak ważne.
A co do przepuszczania osób które się gorzej czują, nie tylko kobiet w ciąży - to oczywiste tylko tak jak wcześniej wspominałam, nie jest łatwo się przełamać i poprosić, pewnie głównie z obawy na reakcję. Przypinka z automatu nie znaczy, że trzeba koniecznie korzystać z przywilejów - przecież można podziękować i nie skorzystać
Oczywiście nie przekonuję i nie namawiam, tylko wyjaśniam mój punkt widzenia
Jak ktoś nie będzie chciał uszanować praw kobiet do pierszenstwa to czy nosi przypinka czy nie to nic nie zmieni, zwłaszcza jeśli chodzi o ustapienie miejsca w komunikacji.

Dla mnie to też zbędny gadżet. Doświadczenie mi mówi że ciężarna dla większości społeczeństwa to jak śmierdzące jajko i większość udaje że nas nie widzi albo co gorsza musi złośliwie skokentowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 11:55   #1226
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Jak ktoś nie będzie chciał uszanować praw kobiet do pierszenstwa to czy nosi przypinka czy nie to nic nie zmieni, zwłaszcza jeśli chodzi o ustapienie miejsca w komunikacji.

Dla mnie to też zbędny gadżet. Doświadczenie mi mówi że ciężarna dla większości społeczeństwa to jak śmierdzące jajko i większość udaje że nas nie widzi albo co gorsza musi złośliwie skokentowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak samo to widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 12:41   #1227
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Matko, dziewczyny, ale zasuwacie

Wróciliśmy z wakacji i chyba nigdy Was nie nadrobię ja proszę o kciuki - dzisiaj pobrana krew na PAPPA, w środę z wynikami na usg genetyczne (to będzie 12+3)

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Odnośnie przypinek/kolejek - teraz jeszcze z tego nie korzystałam, ciążę prowadzę prywatnie więc tak też pobieram krew itp., więc kolejek albo nie ma, albo ciężarne (od samego początku ciąży) mają osobne kolejki z pierwszeństwem.

W pierwszej ciąży w 1 trymestrze raz prawie zemdlałam w tramwaju, jakaś kobieta się zorientowała i mnie puściła i jeszcze dostałam z*ebkę, że dlaczego nie mówię, że jestem w ciąży Także dla mnie wszyscy zawsze byli bardzo mili, kiedyś nawet w Leroy Merlin ochroniach leciał pół sklepu, żeby mnie zaprosić do kasy

Natomiast nie miałam też oporów, zwłaszcza w zaawansowanej ciąży/z maluchem, pytać kolejki młodych cwaniaków ustawionych w sklepie do kolejki przy kasie uprzywilejowanej (dla starszych ludzi, kobiet w ciąży i z dziećmi), czy oni też stoją w kolejce do tej kasy i w magiczny sposób się okazywało, że ojej, pomyłka
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 12:48   #1228
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dla mnie przypinka nie jest zbędnym gadżetem, jeśli któraś kobieta czuje się z nią lepiej, pewniej, to niech nosi z dumą i uśmiechem.

A z przywilejów powinnyśmy korzystać niezależnie od tego czy czujemy się super, czy słabo. Z kilku powodów, m.in. dlatego, że zasłabnąć to jest moment, który czasem trudno przewidzieć. I też dlatego, żeby społeczeństwo się przyzwyczajało, że kobiecie te przywileje się należą, że nie powinny o nie prosić, że to absolutna norma. Nie raz kobieta wstydzi się poprosić i się męczy, bo nikt sam z siebie jej nic nie zaproponuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 12:55   #1229
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Dla mnie przypinka nie jest zbędnym gadżetem, jeśli któraś kobieta czuje się z nią lepiej, pewniej, to niech nosi z dumą i uśmiechem.

A z przywilejów powinnyśmy korzystać niezależnie od tego czy czujemy się super, czy słabo. Z kilku powodów, m.in. dlatego, że zasłabnąć to jest moment, który czasem trudno przewidzieć. I też dlatego, żeby społeczeństwo się przyzwyczajało, że kobiecie te przywileje się należą, że nie powinny o nie prosić, że to absolutna norma. Nie raz kobieta wstydzi się poprosić i się męczy, bo nikt sam z siebie jej nic nie zaproponuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zgadzam się, mało co mi tak podnosi ciśnienie jak ten idiotyczny tekst, że ciąża to nie choroba.

Kobiety potrafią w ciąży miesiącami wymiotować, mdleć, zasypiać na stojąco w pracy, mieć masę komplikacji, hormonalnych zawirowań, organizm jest obciążony na każdym możliwym polu, serce pompuje znacznie więcej krwi i też wykonuje dodatkową pracę, przemieszczają się organy, ciężko spać, wychodzą często różne kwiatki typu żylaki czy hemoroidy, ale spoko, oczekiwanie w tym czasie przywilejów typu pierwszeństwo w kolejce jest roszczeniowe
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 14:15   #1230
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
zgadzam się, mało co mi tak podnosi ciśnienie jak ten idiotyczny tekst, że ciąża to nie choroba.

Kobiety potrafią w ciąży miesiącami wymiotować, mdleć, zasypiać na stojąco w pracy, mieć masę komplikacji, hormonalnych zawirowań, organizm jest obciążony na każdym możliwym polu, serce pompuje znacznie więcej krwi i też wykonuje dodatkową pracę, przemieszczają się organy, ciężko spać, wychodzą często różne kwiatki typu żylaki czy hemoroidy, ale spoko, oczekiwanie w tym czasie przywilejów typu pierwszeństwo w kolejce jest roszczeniowe
zgadzam się w 100%. Ciąża sama w sobie to niby nie choroba, ale powoduje wiele dolegliwości, które sprawiają, że nie czujemy się w pełni sił jak zdrowy człowiek. Jeśli ktoś przepuściłby osobę starszą (a chyba nikt nie będzie sie kłócić, że się nie powinno tego robić), to nie rozumiem czemu jest takie oburzenie na przepuszczenie ciężarnej. Ja też nie mam okazji do tego typu sytuacji, ale fajnie jest jak widzę wolne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży. Ostatnio widziałam dwa obok siebie, ale inna ciężarna tak "pięknie" zaparkowała, że zajęła dwa naraz A ostatnio naprawdę podle się czuje, jeszcze u nas straszna duchota, która nie pomaga...
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.