Mamy Marzec 2020 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-21, 22:11   #1381
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
9 wrzesnia toz to wiecznosc zapytalam bo tez jestes koncowka marca. Ja mam troche niescisla historie bo inaczej wypada z om a inaczej z usg i nim pojde na wizyte do swojego lekarza to musialm juz zaklepac termin bo jakos szybko uciekaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak Ci wychodzi z om a z usg? Ja mam różnicę tygodnia. Tzn ostatnio tak było- dwa tyg temu. Dlatego czekam do poniedziałku i zobaczę kiedy wg mojego lekarza najlepiej się zapisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
To ja chyba mam najpóźniej prenatalne bo 23 września ale wizyty w najbliższy poniedziałek na NFZ i 10 września prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mogę zapytać dlaczego niektóre z Was chodzą i prywatnie i na fundusz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 00:30   #1382
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro ... Wiem co czujesz . Trzymaj się kochana i płacz ile wlezie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Płaczę, bo nie potrafię tego powstrzymać... Łzy same przychodzą... To silniejsze ode mnie. Niestety nie przynosi ulgi...
Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Ja po pierwszym poronieniu zawszłam w pierwszym cyklu i szczęśliwie także i Tobie tego życzę z całego serca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Gratuluję udanych wizyt Ja tez juz się nie doczekam a to dopiero na 2 września I to dwie wizyty jednego dnia jedna na nfz a druga prywatnie nie było innych terminów ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dajesz mi nadzieję, dziekuję Mam nadzieję, że i mi pisane mieć dzidziusia
Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Tak bardzo mi przykro

Mocno Cię przytulam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 05:36   #1383
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
A jak Ci wychodzi z om a z usg? Ja mam różnicę tygodnia. Tzn ostatnio tak było- dwa tyg temu. Dlatego czekam do poniedziałku i zobaczę kiedy wg mojego lekarza najlepiej się zapisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

A mogę zapytać dlaczego niektóre z Was chodzą i prywatnie i na fundusz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tydzien z groszem. Wydaje mi sie ze idealnie sie wstrzelilam ale zobaczymy co jeszcze powie moj lekarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 06:49   #1384
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
A mogę zapytać dlaczego niektóre z Was chodzą i prywatnie i na fundusz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pierwszej ciąży chodziłam prywatnie, zapisywałam wszystkie koszty wizyt, badań, leków i wyszło mi prawie 5000zl. Teraz stwierdziłam, że będę chodziła też na NFZ chociaż dla samych skierowań na badania. A że bliziutko domu mam spoko lekarza, który dodatkowo pracuje w szpitalu w którym chcę rodzić to korzystam (mają słaby sprzęt do USG i nie wiem czy stosują się do norm NFZ że ciężarnej przysługują tylko trzy USG podczas całej ciąży). Prywatnie chodzę do mojego stałego ginekologia, który jest super specjalistą i mam do niego zaufanie, więc nie chcę rezygnować


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 07:40   #1385
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
U mnie tydzien z groszem. Wydaje mi sie ze idealnie sie wstrzelilam ale zobaczymy co jeszcze powie moj lekarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie będziemy mieć blisko siebie tą wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Dzień dobry - ale nie za dobry bo właśnie siedzę po wypiciu glukozy i chyba zaraz się ....🤮🤮🤮🤮 to jest dla mnie jakaś męczarnia 🤮

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 07:46   #1386
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 07:50   #1387
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
Ja nie chodzilam ale mysle ze warto. Zawsze sie mozna czegos nowego dowiedziec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 08:02   #1388
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
Taaaak. Ja chodziłam na każde spotkanie z mężem i był dla mnie ogromną pomocną przy porodzie, razem ze mną oddychał, ciężko byłoby mi bez niego poza tym masz tam kurs pierwszej pomocy, wspomniane jakie masz prawa w ciąży i po porodzie, co spakować do torby itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 08:24   #1389
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
Też się chętnie dowiem. I gdzie najlepiej się zapisać? Do szpitala, w którym planuje się rodzić czy gdziekolwiek gdzie są dobre opinie?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 08:26   #1390
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
A jak Ci wychodzi z om a z usg? Ja mam różnicę tygodnia. Tzn ostatnio tak było- dwa tyg temu. Dlatego czekam do poniedziałku i zobaczę kiedy wg mojego lekarza najlepiej się zapisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

A mogę zapytać dlaczego niektóre z Was chodzą i prywatnie i na fundusz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja idę prywatnie jutro na genetyczne jeszcze raz. Tylko dlatego, że sprzęt lepszy i liczę na lepsze foteczki . Na początku byłam 2 razy prywatnie, bo tak było szybciej. Nastepnie prywatnie pójdę na te badania w 20 tygodniu. Ale na comiesięczne wizyty będę chodzić na NFZ. Mój gin mnie trochę stresuje zawsze, bo jak robi USG to nic nie mówi, dopiero później. A ja zawsze myślę, że coś się stało i to dlatego . Ale wczoraj było spoczko, na początku nic nie mówił, a później zaczął opowiadać i nawet odwrócił mi ekran i pokazywał wszystko "na żywo".

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 08:27   #1391
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem. I gdzie najlepiej się zapisać? Do szpitala, w którym planuje się rodzić czy gdziekolwiek gdzie są dobre opinie?
Ja chodziłam gdzie mi pasowała lokalizacja raczej dużego wyboru nie ma w szkołach rodzenia, a dwa razy w tygodniu dojeżdżać kilkanaście kilometrów nie chciało mi się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 09:08   #1392
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam Wam pogratulować, życzyć szczęśliwych chwil i rozwiązań, a jednocześnie się pożegnać. Niestety dzisiejsza wizyta przyniosła złe wieści Dzidzia się nie rozwija, za to mam krwiaka, który powoduje plamienia... Czekam na samoistne poronienie, a jeśli nie, to czeka mnie szpital...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przykro mi bardzo, trzymaj się
Dajesz radę? Masz wsparcie bliskich? Zasugerowali Ci jakąś przyczynę, czy to po prostu smutna statystyka?

Życzę Ci z całego serca, żeby szybko Cię dopadły bezsenne noce z maluszkiem w domu


Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Malinka jestes juz umowiona na genetyczne? Ja dziś się umówiłam i nie wiem jak wytrzymam tyle czasu
czekanie jest okropne

zwłaszcza, w tych początkowycm tygodniach, kiedy nie czuje się ruchów i nie wiadomo, co tam się dzieje w ogóle...

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Super, gratuluje udanej wizyty!!!
Vadi, Ciebie nie ma na liscie w pierwszym poscie. Przeslesz mi dane w PW?
zaraz wysyłam!

Cytat:
Napisane przez yoru90 Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro mam nadzieję, że szybko uda Wam się zajść w zdrowa, nudna i donoszona ciążę Uwielbiam imię Alicja dlatego Aurelia ma tak na drugie (ja sama mam dwa imiona na A a nawet trzy, ona też ) dla syna też już mam dwa na A, tylko jak będzie córka to nie wiem bo większość imion już w rodzinie zaklepana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki, słyszę dużo miłych komentarzy na temat tego imienia. Moimi typami była Alicja i Emilka, ale Emilka się nie podoba mężowi, więc tak

Oczywiście o ile jej w międzyczasie siusiak nie wyrośnie


Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
przyznam, że podczas samego porodu mało pamiętałam z technik ze szkoły rodzenia, ale opieka nad noworodkiem była przydatna

Poszłam do szkoły przy szpitalu, w którym rodziłam, ale sądzę, że to nie jest mus, ważne, żeby była merytorycznie sensowna i bazowała na aktualnej wiedzy

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja idę prywatnie jutro na genetyczne jeszcze raz. Tylko dlatego, że sprzęt lepszy i liczę na lepsze foteczki . Na początku byłam 2 razy prywatnie, bo tak było szybciej. Nastepnie prywatnie pójdę na te badania w 20 tygodniu. Ale na comiesięczne wizyty będę chodzić na NFZ. Mój gin mnie trochę stresuje zawsze, bo jak robi USG to nic nie mówi, dopiero później. A ja zawsze myślę, że coś się stało i to dlatego . Ale wczoraj było spoczko, na początku nic nie mówił, a później zaczął opowiadać i nawet odwrócił mi ekran i pokazywał wszystko "na żywo".

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
O, tak!
Wczoraj trafilam na cudownego lekarza, cały czas do mnie mówił i od razu zapewniał, że wszystko jest prawidłowe, co było dla mnie ogromną ulgą, bo szłam tam bardzo zestresowana i jeszcze było 20 minut opóźnienia.

Dostałam ze 20 zdjęć, młodzież pozowała jak na sesji, lekarz się śmiał, że co chce coś zmierzyć, to się ustawia idealnie tą częścią do głowicy i że dawno nie miał tak idealnych warunków do pomiarów i tak grzecznego pacjenta 😀
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 09:40   #1393
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry

Karolina bardzo Ci współczuję

Jeszcze 8 dni do wizyty i chyba zwariuje, u nas na razie mało osób wie, jednym rodzicom na razie powiedzieliśmy..
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 09:44   #1394
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry

Za chwile jadę na PAPPA a za tydzień prenatalne


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 10:05   #1395
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Za chwile jadę na PAPPA a za tydzień prenatalne


Sent from my iPhone using Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 10:09   #1396
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry :róża:

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
Nie chodziłam w pierwszej ciąży bo miałam zalecone leżenie więc nie było kiedy, ale też wiedzą z samego rodzenia by mi się nie przydała. Miałam łatwy poród a mąż i bez przeszkolenia wiedział co robić położna też sporo roboty zrobiła bo dokładnie nam mówiła co robi i co mamy zrobić
Miałam za to edukację przedporodowy z położną z przychodni i ona nam dużo rzeczy powiedziała o planie porodu, kp, fazach porodu, pokazała jak oddychać, w jakich pozycjach można rodzić itp. Zajęcia indywidualne więc wszystko było super tłumaczone i to na NFZ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 11:33   #1397
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
przykro mi bardzo, trzymaj się
Dajesz radę? Masz wsparcie bliskich? Zasugerowali Ci jakąś przyczynę, czy to po prostu smutna statystyka?

Życzę Ci z całego serca, żeby szybko Cię dopadły bezsenne noce z maluszkiem w domu



czekanie jest okropne

zwłaszcza, w tych początkowycm tygodniach, kiedy nie czuje się ruchów i nie wiadomo, co tam się dzieje w ogóle...


zaraz wysyłam!


dzięki, słyszę dużo miłych komentarzy na temat tego imienia. Moimi typami była Alicja i Emilka, ale Emilka się nie podoba mężowi, więc tak

Oczywiście o ile jej w międzyczasie siusiak nie wyrośnie



przyznam, że podczas samego porodu mało pamiętałam z technik ze szkoły rodzenia, ale opieka nad noworodkiem była przydatna

Poszłam do szkoły przy szpitalu, w którym rodziłam, ale sądzę, że to nie jest mus, ważne, żeby była merytorycznie sensowna i bazowała na aktualnej wiedzy


O, tak!
Wczoraj trafilam na cudownego lekarza, cały czas do mnie mówił i od razu zapewniał, że wszystko jest prawidłowe, co było dla mnie ogromną ulgą, bo szłam tam bardzo zestresowana i jeszcze było 20 minut opóźnienia.

Dostałam ze 20 zdjęć, młodzież pozowała jak na sesji, lekarz się śmiał, że co chce coś zmierzyć, to się ustawia idealnie tą częścią do głowicy i że dawno nie miał tak idealnych warunków do pomiarów i tak grzecznego pacjenta
Dziękuję Staram się, choć dziś rano prawie zemdlałam z nerwów... Tak, mam wsparcie, głównie mamy, która spędza ze mną cały dzień

Nic nie mówił, tylko tyle, że to nie jest obraz, jaki powinien być na tym etapie, że zarodek się rozwijał, ale tak jakby przestał, bo pęchęrzyk względem niego jest za duży. Pokazał mi obok krwiak, który jest winny plamieniom i dał skierowanie do szpitala...
Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Karolina bardzo Ci współczuję

Jeszcze 8 dni do wizyty i chyba zwariuje, u nas na razie mało osób wie, jednym rodzicom na razie powiedzieliśmy..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 12:11   #1398
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Dziękuję Staram się, choć dziś rano prawie zemdlałam z nerwów... Tak, mam wsparcie, głównie mamy, która spędza ze mną cały dzień

Nic nie mówił, tylko tyle, że to nie jest obraz, jaki powinien być na tym etapie, że zarodek się rozwijał, ale tak jakby przestał, bo pęchęrzyk względem niego jest za duży. Pokazał mi obok krwiak, który jest winny plamieniom i dał skierowanie do szpitala...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam, że tak dopytuję ale powiedz proszę jakie wymiary ma pęcherzyk, że dla lekarza jest za duży?

Serce u zarodka bije?

Wiem, że to żadne pocieszenie w tej chwili, ale pod koniec kwietnia poroniłam. Starałam się podchodzić do tego racjonalnie - w końcu w tych pierwszych tygodniach to podobno częste. Posypałam się dopiero kiedy porządnie się upiłam. Wyplakałam się, przegadałam tę sprawę z narzeczonym i okazało się że on też bardzo przeżywa, choć nie było widać. Wtedy nawet nie doczekałam się serduszka. A teraz popatrz - znowu jestem w ciąży (zaszłam po pierwszej miesiączce), serduszko bije a na ostatnim usg widziałam jak mój mały karateka napierdziela rączkami i nóżkami. Strach był ogromny, ale instynkt macierzyński który pierwsza ciąża we mnie obudziła był silniejszy. Cieszę się, że nie zwlekaliśmy z kolejnymi próbami. Czuliśmy się gotowi.

Będzie dobrze, jestem pewna że i dla Ciebie przyjdzie dzień kiedy zobaczysz swojego małego karatekę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 12:22   #1399
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Dziękuję Staram się, choć dziś rano prawie zemdlałam z nerwów... Tak, mam wsparcie, głównie mamy, która spędza ze mną cały dzień

Nic nie mówił, tylko tyle, że to nie jest obraz, jaki powinien być na tym etapie, że zarodek się rozwijał, ale tak jakby przestał, bo pęchęrzyk względem niego jest za duży. Pokazał mi obok krwiak, który jest winny plamieniom i dał skierowanie do szpitala...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, czy będzie to dla Ciebie pocieszeniem, ale znam sporo dziewczyn, którym to się zdarzyło, a teraz mają zupełnie zdrowe dziecko lub dwoje, a nieprzyjemna historia już się nie powtórzyła.

Często okazuje się też, że z taki zarodek był chory, coś poszło nie tak albo rozwinęłoby się z niego chore dziecko, więc biologia woli zablokować rozwój na takim etapie.
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 12:57   #1400
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Dziękuję Staram się, choć dziś rano prawie zemdlałam z nerwów... Tak, mam wsparcie, głównie mamy, która spędza ze mną cały dzień

Nic nie mówił, tylko tyle, że to nie jest obraz, jaki powinien być na tym etapie, że zarodek się rozwijał, ale tak jakby przestał, bo pęchęrzyk względem niego jest za duży. Pokazał mi obok krwiak, który jest winny plamieniom i dał skierowanie do szpitala...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 15:07   #1401
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak dopytuję ale powiedz proszę jakie wymiary ma pęcherzyk, że dla lekarza jest za duży?

Serce u zarodka bije?

Wiem, że to żadne pocieszenie w tej chwili, ale pod koniec kwietnia poroniłam. Starałam się podchodzić do tego racjonalnie - w końcu w tych pierwszych tygodniach to podobno częste. Posypałam się dopiero kiedy porządnie się upiłam. Wyplakałam się, przegadałam tę sprawę z narzeczonym i okazało się że on też bardzo przeżywa, choć nie było widać. Wtedy nawet nie doczekałam się serduszka. A teraz popatrz - znowu jestem w ciąży (zaszłam po pierwszej miesiączce), serduszko bije a na ostatnim usg widziałam jak mój mały karateka napierdziela rączkami i nóżkami. Strach był ogromny, ale instynkt macierzyński który pierwsza ciąża we mnie obudziła był silniejszy. Cieszę się, że nie zwlekaliśmy z kolejnymi próbami. Czuliśmy się gotowi.

Będzie dobrze, jestem pewna że i dla Ciebie przyjdzie dzień kiedy zobaczysz swojego małego karatekę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie określił wymiarów... Bardzo trudno było cokolwiek dojrzeć przez duży krwiak przy pęchęrzyku. Pokazał mi tylko wielkość krwiaka, pęchęrzyk i malutki zarodek. Stwierdził, że zarodek się rozwijał, ale musiał w którymś momencie przestać. Serducha nie było...
Kazał odstawić Euthyrox i Pregnę, i czekać... Jeśli poronienie samo się nie zacznie, mam na poniedziałek skierowanie do szpitala. Tż już zapowiedział, że weźmie wolne i będzie przy mnie przez ten czas. Niby teraz jest spokojny, pociesza mnie, ale wiem, że mu ciężko, bo bardzo, bardzo chciał mieć dziecko...

Takie historie, jak Twoja napawają mnie optymizmem Liczę na to, że lada chwila się uda i wtedy wszystko będzie dobrze. Zwlekać nie zamierzamy, bo bardzo chcemy mieć dzidziusia

Heh, o takiego sportowca poproszę Sama boks i kickboxing trenuję, więc może wywijać
Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy będzie to dla Ciebie pocieszeniem, ale znam sporo dziewczyn, którym to się zdarzyło, a teraz mają zupełnie zdrowe dziecko lub dwoje, a nieprzyjemna historia już się nie powtórzyła.

Często okazuje się też, że z taki zarodek był chory, coś poszło nie tak albo rozwinęłoby się z niego chore dziecko, więc biologia woli zablokować rozwój na takim etapie.
Jest to duże pocieszenie Naprawdę chciałabym, by kolejny raz nastąpił szybko i miał szczęśliwe rozwiązanie

Im więcej czytam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mogło być coś nie tak i lepiej teraz, na tym etapie... Tylko i tak to nie koi bólu
Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 17:31   #1402
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Karolina, bardzo mi przykro!

Dziś wróciłam, do tego czasu tylko Was podczytywalam. Gratuluję udanych wizyt genetycznych, mamy dobrą passę. Moja w poniedziałek, jutro pappa i obym jej nie przerwała.
Trochę dopasowywalismy wcześniejsze plany do mojego samopoczucia, ale na szczęście udało się zaliczyć 4 szczyty do Korony Gór Polskich. Zaczynam powoli 2 trymestr i póki co to lipka, aktywna jestem do 13-15 a potem już totalna zwiecha, nasilenie mdłości, czasem jeszcze wymiotuje. Mogłabym urodzić nawet jutro , nienawidzę być w ciąży. Może będzie lepiej za tydzień lub dwa...

Odnośnie Waszych dyskusji to zgadzam się, że nie każdy fachowiec jest specjalistą od wszystkiego. Przykładem jest mój ginekolog, który po zobaczeniu że nie mam odporności na toksoplazmoze stwierdził że mam nie głaskać kota no w duchu smiechłam ale nie wdawalam się w dyskusję i nie czułam potrzeby edukowania go w tym temacie. Tak więc trzeba mieć swój rozum i szukać wiedzy u różnych źródeł byle nie jakichś oszołomów typu Zięba itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 18:22   #1403
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Nie określił wymiarów... Bardzo trudno było cokolwiek dojrzeć przez duży krwiak przy pęchęrzyku. Pokazał mi tylko wielkość krwiaka, pęchęrzyk i malutki zarodek. Stwierdził, że zarodek się rozwijał, ale musiał w którymś momencie przestać. Serducha nie było...
Kazał odstawić Euthyrox i Pregnę, i czekać... Jeśli poronienie samo się nie zacznie, mam na poniedziałek skierowanie do szpitala. Tż już zapowiedział, że weźmie wolne i będzie przy mnie przez ten czas. Niby teraz jest spokojny, pociesza mnie, ale wiem, że mu ciężko, bo bardzo, bardzo chciał mieć dziecko...

Takie historie, jak Twoja napawają mnie optymizmem Liczę na to, że lada chwila się uda i wtedy wszystko będzie dobrze. Zwlekać nie zamierzamy, bo bardzo chcemy mieć dzidziusia

Heh, o takiego sportowca poproszę Sama boks i kickboxing trenuję, więc może wywijać Jest to duże pocieszenie Naprawdę chciałabym, by kolejny raz nastąpił szybko i miał szczęśliwe rozwiązanie

Im więcej czytam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mogło być coś nie tak i lepiej teraz, na tym etapie... Tylko i tak to nie koi bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorsze teraz to czekanie...a robisz może betę ?

Dziewczyny mam pytanie może pomożecie jestem na l4 i w moim przypadku po miesiącu l4 wyplate przejmuje ZUS, ale czy ja mam się zgłosić do ZUSu? Czy może pracodawca to zgłasza ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 18:35   #1404
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Najgorsze teraz to czekanie...a robisz może betę ?

Dziewczyny mam pytanie może pomożecie jestem na l4 i w moim przypadku po miesiącu l4 wyplate przejmuje ZUS, ale czy ja mam się zgłosić do ZUSu? Czy może pracodawca to zgłasza ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To pracodawca zglasza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 18:51   #1405
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
To pracodawca zglasza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 19:29   #1406
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Witam wszystkie nowe mamy i gratuluje udanych wizyt
Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
Dokładnie, właśnie chciałam napisać, że u nas w Holandii to w zasadzie chyba połowa holenderek rodzi w domu. Poród odbiera położna,która prowadziła całą ciążę, więc kobiety czują się bezpiecznie. Druga połowa rodzi w szpitalu, ale wygląda to tak, że do szpitala można jechać dopiero kiedy skurcze są co 3 minuty. Wcześniej nie ma opcji. No a od razu po porodzie, 1-2 godziny później odsyłają do domu. No chyba, że jest się po cesarce, ale tylko 15% ciąż się tak kończy..
Nie za bardzo mi się to podoba. No ale większość moich koleżanek jest zadowolona z tutejszej opieki.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
A widzisz, dla mnie tamten system jest o wiele lepszy niż nasz polski. Chociaż takie myślenie przyszło dopiero wraz z moim wykształceniem i doświadczeniem towarzyszenia w różnych porodach. Teraz patrzę na to inaczej. Oczywiście mam.na myśli tylko moje osobiste preferencje, absolutnie rozumiem, że ktoś może w domu nie czuć się bezpiecznie
Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam Wam pogratulować, życzyć szczęśliwych chwil i rozwiązań, a jednocześnie się pożegnać. Niestety dzisiejsza wizyta przyniosła złe wieści Dzidzia się nie rozwija, za to mam krwiaka, który powoduje plamienia... Czekam na samoistne poronienie, a jeśli nie, to czeka mnie szpital...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi, trzymaj się!
Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Co sądzicie na temat szkoły rodzenia? Warto się zapisywać?
Warto!
Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem. I gdzie najlepiej się zapisać? Do szpitala, w którym planuje się rodzić czy gdziekolwiek gdzie są dobre opinie?
Wybrać taką, która ma dobre opinie, ciekawy program, fajne prowadzące, bogate wyposażenie i aktywna formę prowadzenia zajęć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 21:09   #1407
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny Was też tak wysypało? To co się dzieje na linii żuchwy, na szyi pod uszami to jest jakaś masakra. Mam sporo jakby podskórnych gulek, które oczywiście muszę wydusić w pierwszej ciąży aż tak nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-22, 23:26   #1408
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dziewczyny Was też tak wysypało? To co się dzieje na linii żuchwy, na szyi pod uszami to jest jakaś masakra. Mam sporo jakby podskórnych gulek, które oczywiście muszę wydusić w pierwszej ciąży aż tak nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twarz to mam jak pupcia niemowlaka. Gorzej z resztą ciała :/ na plecach mam takie wielkie bolące syfy, że płakać mi się chce


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-23, 05:03   #1409
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie tragedia, cała twarz, zwłaszcza broda, nawet ramiona i plecy. We wtorek idę do dermatologa. Nie mogę na siebie patrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-23, 06:18   #1410
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
U mnie tragedia, cała twarz, zwłaszcza broda, nawet ramiona i plecy. We wtorek idę do dermatologa. Nie mogę na siebie patrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obawiam się, że dermatolog nic nie pomoże bo to wina hormonów a leki na trądzik, są zazwyczaj niedozwolone w ciąży.
U mnie całe ciało ok, buzia też, tylko ta linia żuchwy i szyja już nie wiem co stosować, czy mam nawilżać czy wysuszać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.