Mamy Marzec 2020 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 16:05   #1651
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Sanco to właśnie nifty. Wg słów lekarza to samo z harmony, wszystkie one działają na tej samej zasadzie i mają podobną cenę. Ja bardzo chętnie bym miała to zlecone od początku ale jednak żaden pakiet medyczny nie funduje tak drogich badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:33   #1652
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Sanco to właśnie nifty. Wg słów lekarza to samo z harmony, wszystkie one działają na tej samej zasadzie i mają podobną cenę. Ja bardzo chętnie bym miała to zlecone od początku ale jednak żaden pakiet medyczny nie funduje tak drogich badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to nie wiedziałam, że to to samo. Też najchętniej zrobiłabym nifty od razu, ale jednak 2,5k

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:45   #1653
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej, dziewczyny mam pytanie, bo wiekszosc z was już powoli zaczyna drugi trymestr. W którym tygodniu czyluscie apogeum objawow? czy teraz rzeczywiście czujecie się lepiej, tak jak to wszędzie trąbią?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:52   #1654
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny mam pytanie, bo wiekszosc z was już powoli zaczyna drugi trymestr. W którym tygodniu czyluscie apogeum objawow? czy teraz rzeczywiście czujecie się lepiej, tak jak to wszędzie trąbią?
U mnie od ok 8 tyg do teraz mdlosci, zgaga, brak apetytu, czekam z niecierpliwoscia na poprawe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:59   #1655
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, któraś zapisuje się na zajęcia wodzie dla ciężarnych na Inflanckiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Brzmi ciekawie, ale niestety mam za daleko
Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Karska, mi nie chodzi o ostateczny wynik już skorelowany z USG. Tylko o ogólna panikę kiedy ryzyko wychodzi 1: "iluśset".

Na każdym wątku znajdziesz osoby bardzo stresujące się takimi wynikami.

Broń Boże nie namawiam nikogo do rezygnacji z tego badania. Napisałam tylko dlaczego ja tego nie robię.

Zmieniając temat... Właśnie byłam u neurologa. Niestety dostałam skierowanie do szpitala. Mam zaburzenia widzenia.
Póki co zdarzyły się dwa takie epizody, ale to straszne nie widzieć kubka który przed tobą stoi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego!
Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Nifty, panorama itd. To też badania z krwi, ale z dokładnością 99%.
Zalecają, bo kobiety po 35 r.ż mają możliwość zrobienia tego badania w ramach NFZ. Myślę, że raczej są informowane o możliwościach wykonywania innych badań, no ale nie każdego stać na wydanie 2 tysięcy na takie badania. A jednak Pappa jest jakimś "sitem" i po wykonaniu badania można ocenić, czy dalej należy coś z tym zrobić. I podejrzewam, że raczej większość po prostu robi Pappę, jeśli wynik budzi wątpliwości to dopiero wykonuje kolejne badania. I uważam, że niesprawiedliwe jest obwinianie Pappy, że przez nią kobieta się stresowała, a badanie wolnego DNA dało odpowiedź, że dziecko jest zdrowe. Pappa spełniła swoją rolę.
I należy pamiętać, że badania wolnego DNA nadal jest badaniem przesiewowym, nie diagnostycznym i nie daje 100% pewności. Na stronie Genomedu jest za to ciekawe porównanie USG, Pappy i badania wolnego DNA, gdzie określone jest, że USG daje 3-5% wyników fałszywie dodatnich, Pappa 5%, a wolne DNA <0,1%. Natomiast wykrywalność dla USG to 60-75%, Pappy 85-93%, a wolne DNA >99%. Po prostu badanie wolnego DNA daje największą pewność uzyskanego wyniku (wysoka czułość i swoistość), ale niestety trzeba za to trochę zapłacić. Nie mogę się dokopać za to do informacji w jakiej formie przedstawianie są wyniki badania wolnego DNA - ale z tego co udało mi się znaleźć (tzn. że test określa ryzyko), to zakładam, że wynik może być podany w formie procentowej. Jeśli ktoś wie to dajcie znać, bo ciekawi mnie to.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2019-08-28 o 17:05
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:01   #1656
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny mam pytanie, bo wiekszosc z was już powoli zaczyna drugi trymestr. W którym tygodniu czyluscie apogeum objawow? czy teraz rzeczywiście czujecie się lepiej, tak jak to wszędzie trąbią?
Apogeum chyba było w okolicy 8-10 tygodnia, teraz (13+5) czuję się już lepiej (tzn. mdłości minęły, a to one chyba były najbardziej męczące).

Edit: przepraszam za post pod postem, nie wiem czemu się nie scaliło.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:20   #1657
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie apogeum między 7 a 12t, ale teraz też nie jest jeszcze różowo. Na szczęście każdy tydzień do przodu ma szansę to zmienić.


Jak dostanę wyniki sanco, to Wam dam znać jak oni to opisują.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 17:39   #1658
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
U mnie apogeum między 7 a 12t, ale teraz też nie jest jeszcze różowo. Na szczęście każdy tydzień do przodu ma szansę to zmienić.


Jak dostanę wyniki sanco, to Wam dam znać jak oni to opisują.
Daj znać koniecznie. Ja robię Sanco 10 września, więc jeszcze wszystko przede mną przy pobieraniu krwi zaznacza się czy chcesz poznać płeć czy jak to wygląda?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:42   #1659
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość

Zalecają, bo kobiety po 35 r.ż mają możliwość zrobienia tego badania w ramach NFZ. Myślę, że raczej są informowane o możliwościach wykonywania innych badań, no ale nie każdego stać na wydanie 2 tysięcy na takie badania. A jednak Pappa jest jakimś "sitem" i po wykonaniu badania można ocenić, czy dalej należy coś z tym zrobić. I podejrzewam, że raczej większość po prostu robi Pappę, jeśli wynik budzi wątpliwości to dopiero wykonuje kolejne badania. I uważam, że niesprawiedliwe jest obwinianie Pappy, że przez nią kobieta się stresowała, a badanie wolnego DNA dało odpowiedź, że dziecko jest zdrowe. Pappa spełniła swoją rolę.
I należy pamiętać, że badania wolnego DNA nadal jest badaniem przesiewowym, nie diagnostycznym i nie daje 100% pewności. Na stronie Genomedu jest za to ciekawe porównanie USG, Pappy i badania wolnego DNA, gdzie określone jest, że USG daje 3-5% wyników fałszywie dodatnich, Pappa 5%, a wolne DNA <0,1%. Natomiast wykrywalność dla USG to 60-75%, Pappy 85-93%, a wolne DNA >99%. Po prostu badanie wolnego DNA daje największą pewność uzyskanego wyniku (wysoka czułość i swoistość), ale niestety trzeba za to trochę zapłacić. Nie mogę się dokopać za to do informacji w jakiej formie przedstawianie są wyniki badania wolnego DNA - ale z tego co udało mi się znaleźć (tzn. że test określa ryzyko), to zakładam, że wynik może być podany w formie procentowej. Jeśli ktoś wie to dajcie znać, bo ciekawi mnie to.
O to mi właśnie chodzi, że zamiast pappy powinno być badanie wolnego DNA w ramach NFZ.

Jestem pewna, że wtedy też ceny tego badania by spadły. Więcej osób mogłoby sobie na to pozwolić. Ale to tylko takie gdybanie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:44   #1660
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie do 7 tygodnia było ok, teraz jestem w 12 tyg i tylko piersi mniej bolą, ale mdłości mam cały dzień od około 10 rano aż pójdę spać (najgorzej wieczorem). Czekam z niecierpliwością aż to przejdzie. Apogeum ze wszystkim to chyba było koło 9 lub 10 tygodnia.
Załączam mój zestaw na dzisiaj Cola działa cuda u mnie, po kilku łykach mam spokój od młości i mogę przetrwać dzień w pracy (ale staram się nie pić zbyt często, wiadomo). Okazało się, że dziś w sklepiku sprzedają ogórki kiszone i się skusiłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0938.jpg (112,2 KB, 47 załadowań)
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:06   #1661
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie za to najgorszy był 5 i 6 tydzień. Chodziłam spać o 18, bo inaczej spędzałam noc z głową w toalecie . Później jakby mój organizm przyzwyczaił się do zmian i przestałam wymiotować, miałam tylko mdłości ale takie do przezycia. No i ciągle byłam zmęczona. Teraz w 14 tc mdli mnie tylko jak nie jem długo. Zmęczenie niestety jeszcze nie przeszło i dalej chętnie bym spala w dzien, ale już się powstrzymuje. A jeśli chodzi o moje jedzenie teraz, to mogłabym żyć tylko na białym chlebie (gdzie jadłam od zawsze tylko razowy ) z masłem i jedną szynką z indyka. Inna być nie może . Oczywiście jem inne rzeczy normalnie, ale nawet po posiłku muszę zjeść jedną kanapeczkę

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 18:13   #1662
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie najgorsze był ósmy.. nie miałam na nic siły, ciągle było mi niedobrze, ale nie wymiotowałam.. z łóżka nie wstawałam.. teraz trochę lepiej jest, dalej czuję się nieswojo, ale wracam powoli do żywych, w ciągu dnia też drzemka mi się zdarzy.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:29   #1663
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
U mnie za to najgorszy był 5 i 6 tydzień. Chodziłam spać o 18, bo inaczej spędzałam noc z głową w toalecie . Później jakby mój organizm przyzwyczaił się do zmian i przestałam wymiotować, miałam tylko mdłości ale takie do przezycia. No i ciągle byłam zmęczona. Teraz w 14 tc mdli mnie tylko jak nie jem długo. Zmęczenie niestety jeszcze nie przeszło i dalej chętnie bym spala w dzien, ale już się powstrzymuje. A jeśli chodzi o moje jedzenie teraz, to mogłabym żyć tylko na białym chlebie (gdzie jadłam od zawsze tylko razowy ) z masłem i jedną szynką z indyka. Inna być nie może . Oczywiście jem inne rzeczy normalnie, ale nawet po posiłku muszę zjeść jedną kanapeczkę
Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
uwielbiam słuchać o zachciankach ciążowych. Są takie randomowe ja właśnie zjadłam bejgla i chyba to będzie mój nowy hit. Najlepsze są dla mnie rzeczy neutralne smakowo. Mnie najbardziej dziwi, że odrzuca mnie od rzeczy, które kiedyś lubiłam np. Meksykańskie jedzenie (łącznie z guacamole, nie mogę patrzeć na avocado) albo azjatyckie (np. te pierożki ich, brrr)
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:35   #1664
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
uwielbiam słuchać o zachciankach ciążowych. Są takie randomowe ja właśnie zjadłam bejgla i chyba to będzie mój nowy hit. Najlepsze są dla mnie rzeczy neutralne smakowo. Mnie najbardziej dziwi, że odrzuca mnie od rzeczy, które kiedyś lubiłam np. Meksykańskie jedzenie (łącznie z guacamole, nie mogę patrzeć na avocado) albo azjatyckie (np. te pierożki ich, brrr)
Mnie odrzuciło od kawy którą tak kocham..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:42   #1665
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Mnie odrzuciło od kawy którą tak kocham..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzo dziwne! Ja kawę odstawiłam, ale jak pomyślę że mogę wypić bezkofeinową, to też nie mam ochoty.
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:46   #1666
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja jestem teraz w 13 TC, a mdłości, zmeczenie, brak apetytu, odrzucenie od mięsa i kawy cały czas niestety trwają. Do tego częste bóle głowy. Ogólnie ta ciąża jest o wiele trudniejsza niż poprzednia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:55   #1667
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja jestem teraz w 13 TC, a mdłości, zmeczenie, brak apetytu, odrzucenie od mięsa i kawy cały czas niestety trwają. Do tego częste bóle głowy. Ogólnie ta ciąża jest o wiele trudniejsza niż poprzednia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie Mam pytanie właśnie do mam w kolejnych ciążach. Czy o tym pierwszym ciężkim trymestrze się zapomina? I kiedy, czy kiedy ciąża jest bardziej zaawansowana czy dopiero kiedy planuje się kolejne dziecko to przypomina się jaki pierwszy trymestr jest ciężki? Ja i tak pocieszam się myślą, że nie wymiotuję, współczuję wszystkim, które przechodzą to jeszcze ciężej...
Ogólnie to jestem w szoku, że tak dłuży się czas między pierwszymi wizytami i że ten pierwszy trymestr długo trwa... To mnie zdecydowanie zaskoczyło w ciąży. Jakoś ciąże koleżanek to lecą w mgnieniu oka do badań połówkowych przynajmniej
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:56   #1668
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja jestem teraz w 13 TC, a mdłości, zmeczenie, brak apetytu, odrzucenie od mięsa i kawy cały czas niestety trwają. Do tego częste bóle głowy. Ogólnie ta ciąża jest o wiele trudniejsza niż poprzednia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tak samo na kawę, mięso patrzeć nie mogę, ogólnie to zamiast obiadu to wolę jakąś kanapkę zjeść.
To moja pierwsza ciąża,mam nadzieję,że druga będzie łaskawa
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:59   #1669
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

A ja z kolei jak do tej pory uwielbiam być w ciąży. Jestem migrenowcem z towarzyszącymi wymiotami i odkąd zaszłam nawet na moment mnie nie zabolała głowa, a wymiotowałam tylko 3 razy (to i tak rzadziej niż przy migrenach).
Na dodatek od żadnego jedzenia i napojów mnie nie odrzuca, perfumy nadal lubię, w zasadzie wszystko cacy, jak zacznę rosnąć będzie chyba gorzej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 19:03   #1670
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
A ja z kolei jak do tej pory uwielbiam być w ciąży. Jestem migrenowcem z towarzyszącymi wymiotami i odkąd zaszłam nawet na moment mnie nie zabolała głowa, a wymiotowałam tylko 3 razy (to i tak rzadziej niż przy migrenach).
Na dodatek od żadnego jedzenia i napojów mnie nie odrzuca, perfumy nadal lubię, w zasadzie wszystko cacy, jak zacznę rosnąć będzie chyba gorzej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
ahhh perfumy..... nie uzywalam od 8 tc.... w pracy najgorsze sa poranki jak wszyscy przychodza tacy pachnacy....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:03   #1671
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
A ja z kolei jak do tej pory uwielbiam być w ciąży. Jestem migrenowcem z towarzyszącymi wymiotami i odkąd zaszłam nawet na moment mnie nie zabolała głowa, a wymiotowałam tylko 3 razy (to i tak rzadziej niż przy migrenach).
Na dodatek od żadnego jedzenia i napojów mnie nie odrzuca, perfumy nadal lubię, w zasadzie wszystko cacy, jak zacznę rosnąć będzie chyba gorzej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
To super
O właśnie przypomniałaś mi, wcześniej wybrałam super odświeżacz do powietrza,piękny kwiatowy zapach, a teraz mnie mdli,jak go czuję
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:09   #1672
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też strasznie współczuję złego samopoczucia. W pierwszej ciąży w ogóle nie miałam żadnych objawów. Teraz czasami mnie zemdli, zdarzą się wzdęcia ale ogólnie mogę powiedzieć, że czuję się bardzo dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:18   #1673
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

W poprzedniej ciazy od 10 tygodnia do końca I trymestru codziennie przutulalam sie z porcelana. Teraaz gdyby nie brak @ to nawet bym nie zauwazyla ze jestem w ciazy. I nie wiem co gorsze. Brak objawow jakoś mnie nie uspokaja i przychodzą czarne mysli ze ciaza sie zatrzymała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:21   #1674
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
O nie Mam pytanie właśnie do mam w kolejnych ciążach. Czy o tym pierwszym ciężkim trymestrze się zapomina? I kiedy, czy kiedy ciąża jest bardziej zaawansowana czy dopiero kiedy planuje się kolejne dziecko to przypomina się jaki pierwszy trymestr jest ciężki? Ja i tak pocieszam się myślą, że nie wymiotuję, współczuję wszystkim, które przechodzą to jeszcze ciężej...

Ogólnie to jestem w szoku, że tak dłuży się czas między pierwszymi wizytami i że ten pierwszy trymestr długo trwa... To mnie zdecydowanie zaskoczyło w ciąży. Jakoś ciąże koleżanek to lecą w mgnieniu oka do badań połówkowych przynajmniej


Jakoś ten pierwszy trymestr wykazałam z pamięci zapomniałam o mdlosciach 24h w pierwszej ciąży tylko raz zwymiotowałam (musiałam wysiąść z autobusu i za przystankiem o 7:30 puściłam pawia ), z dziewczynami straszne mdłości a teraz tez dramat

Pierwsza ciąże tak celebrowałam tzn wiedziałam co się dzieje na danym etapie ciąży itd z twinsami o tc dowiadywałam się na wizycie i strasznie szybko ta ciąża mi minęła a teraz hmmm ciut się dłuży i nawet wiem w którym tc jestem


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:33   #1675
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mdlosci mdlosciami 3 trymestr to dopiero przyjemnosc jak malec z pecherza ma poduszke, ale to tylko czesc z przyjemnosci jakie nas czekaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:41   #1676
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Mdlosci mdlosciami 3 trymestr to dopiero przyjemnosc jak malec z pecherza ma poduszke, ale to tylko czesc z przyjemnosci jakie nas czekaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak najgorsze jak człowiek chciał się przekręcić z jednego boku na drugi, a maluchowi nie pasowało i żebra obite

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:42   #1677
aniawrzes
Przyczajenie
 
Avatar aniawrzes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mi się objawy nasiliły od 9tc, teraz jestem w 12+0 i nadal wymiotuję, na szczęście tylko rano, bardzo często boli mnie głowa, ale zawsze cierpiała na częste bóle głowy, więc jestem przyzwyczajona. Specjalnych zachcianek nie mam, strasznie bałam się, że nie będę mogła pić kawy, ale na szczęście mnie nie odrzuca 😍 jedynie co, to nie mam ochoty na mieso. Zobaczymy jak będzie dalej 😉
aniawrzes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 19:48   #1678
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
O nie Mam pytanie właśnie do mam w kolejnych ciążach. Czy o tym pierwszym ciężkim trymestrze się zapomina? I kiedy, czy kiedy ciąża jest bardziej zaawansowana czy dopiero kiedy planuje się kolejne dziecko to przypomina się jaki pierwszy trymestr jest ciężki? Ja i tak pocieszam się myślą, że nie wymiotuję, współczuję wszystkim, które przechodzą to jeszcze ciężej...
Ogólnie to jestem w szoku, że tak dłuży się czas między pierwszymi wizytami i że ten pierwszy trymestr długo trwa... To mnie zdecydowanie zaskoczyło w ciąży. Jakoś ciąże koleżanek to lecą w mgnieniu oka do badań połówkowych przynajmniej
Mi leci baaardzo szybko. Właśnie jestem w szoku jak ten czas leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Mdlosci mdlosciami 3 trymestr to dopiero przyjemnosc jak malec z pecherza ma poduszke, ale to tylko czesc z przyjemnosci jakie nas czekaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo tak... albo każde przywrócenie się na drugi bok w łóżku.. Ja się czułam jak wieloryb co ja się nastękałam przy każdym obrocie albo wstawaniu po raz 5 siku o rety!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
O tak najgorsze jak człowiek chciał się przekręcić z jednego boku na drugi, a maluchowi nie pasowało i żebra obite

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zauważyłam jeszcze tego co napisałaś a opisalam podobnie swoje doswiadczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Dziewczyny a jesteście senne ?
Mi się strasznie często chce spać, nie mam energii od kilku tygodni.
Jednak druga ciąża gdy maluch już jest w domu to całkiem inna " bajka"
Jak cudownie powspominać pierwsza ciaze. Sama w domu, spanie do 9-10 , śniadanie w spokoju , dzień dobry TVN na ekranie cisza, spokój. Jakaś drzemka po śniadaniu luz , totalny luz.
No ale tak... miło powspominać. Było- minęło 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 20:07   #1679
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Mi leci baaardzo szybko. Właśnie jestem w szoku jak ten czas leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Ooo tak... albo każde przywrócenie się na drugi bok w łóżku.. Ja się czułam jak wieloryb co ja się nastękałam przy każdym obrocie albo wstawaniu po raz 5 siku o rety!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Nie zauważyłam jeszcze tego co napisałaś a opisalam podobnie swoje doswiadczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Dziewczyny a jesteście senne ?
Mi się strasznie często chce spać, nie mam energii od kilku tygodni.
Jednak druga ciąża gdy maluch już jest w domu to całkiem inna " bajka"
Jak cudownie powspominać pierwsza ciaze. Sama w domu, spanie do 9-10 , śniadanie w spokoju , dzień dobry TVN na ekranie cisza, spokój. Jakaś drzemka po śniadaniu luz , totalny luz.
No ale tak... miło powspominać. Było- minęło 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja o dziwo nie jestem senna. Ale chyba to dlatego, że zasypiam wieczorem żeby nie czuć mdłości, koło północy prysznic i dalej spać do rana. Zapachy i perfumy też mi nie przeszkadzają. Ale ja miałam zawsze słaby węch więc może w końcu mam normalny
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 20:09   #1680
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wiecie co mnie uszczesliwilo najmocniej po porodzie? Brak zgagi. Co z tego ze dupsko bolalo mnie jak bym nim rodzila ale fakt ustapienia zgagi byl dla mnie czyms cudownym. Od 2 trymestru mialam takie zgagi ze nawet woda mnie palila.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.