Mamy Marzec 2020 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-30, 10:34   #1741
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja mam co 4 tygodnie wizyte i ten czas kiedy jeszcze nie czuc ruchow jest najgorszy. Potem mialam co 3 tygodnie a juz na koncowce co tydzien. Na szczescie mlody nie kazal na siebie dlugo czekac i urodzilam w 39 tygodniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 11:21   #1742
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja bym mogła mieć ze 3-4 USG przez całą ciążę i prowadzić ciążę u położnej. Niestety u mnie w mieście nie znalazłam żadnej.

Wiem, dziwak ze mnie, powiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 12:00   #1743
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja bym mogła mieć ze 3-4 USG przez całą ciążę i prowadzić ciążę u położnej. Niestety u mnie w mieście nie znalazłam żadnej.

Wiem, dziwak ze mnie, powiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak z czystej ciekawosci, skad takie podejscie? Dosyc niespotykane przynam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 12:10   #1744
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Tak z czystej ciekawosci, skad takie podejscie? Dosyc niespotykane przynam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam podobnie, w sensie teraz. Przed 12tc chciałam chodzić co chwila, teraz jeszcze ruchów nie czuje ale jak już prenatalne mnie uspokoiły to się z własnej woli do lekarza umawiam dopiero na wrzesień.
Jedyne co mnie korci to iść na USG żeby sprawdzić czy dalej jest dziewczynka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 12:45   #1745
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja bym mogła mieć ze 3-4 USG przez całą ciążę i prowadzić ciążę u położnej. Niestety u mnie w mieście nie znalazłam żadnej.

Wiem, dziwak ze mnie, powiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu, ja mam tak samo. Tzn. u położnej w życiu nie bylam, ale nie przeżywam jakoś specjalnie tych wizyt i usg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 13:00   #1746
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja odliczam do prenatalnych, potem będę spokojniejsza i nie będę aż tak wyczekiwać wizyt, jeszcze 13 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 13:10   #1747
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

A ja bym już chciała czuć ruchy
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-30, 13:11   #1748
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Ja odliczam do prenatalnych, potem będę spokojniejsza i nie będę aż tak wyczekiwać wizyt, jeszcze 13 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo
Dopiero w połowie września mam..

Jestem po wizycie,wszystko ok, dzidzi się strasznie wierciło
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 13:14   #1749
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Mogę zapytać jaki sens mają wizyty bez USG? Przecież lekarz nie jest jasnowidzem i nie potrafi patrząc w oczy stwierdzić, że z dzieckiem jest wszystko dobrze. Dla mnie taka wizyta jest w ogóle niepotrzebna, bo czego można się na niej dowiedzieć? Chyba, że źle to rozumiem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Idę planem opieki wg Lux Medu, w nim są chyba 4 USG, lekarz chyba z własnej woli może więcej. Np. na wizycie, na której nie miałam USG miałam badanie ginekologiczne, zlecone badania, wcześniej położna mnie mierzyła, ważyła. Wydaje mi się, że po prostu wychodzą z założenia, że jak pacjentka nie zgłasza dolegliwości, w badaniu palpacyjnym nie ma odchyleń, pacjentka nie ma obciążonego wywiadu to znaczy, że ciąża się rozwija i nie ma potrzeby robienia USG na każdej wizycie. Tak zakładam
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 13:38   #1750
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Ja odliczam do prenatalnych, potem będę spokojniejsza i nie będę aż tak wyczekiwać wizyt, jeszcze 13 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że ja podobnie. Chociaż ja zawsze bardzo się i cieszę na wizytę i denerwuje czy wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
A ja bym już chciała czuć ruchy
Jeszcze trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Ja tak samo
Dopiero w połowie września mam..

Jestem po wizycie,wszystko ok, dzidzi się strasznie wierciło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 13:41   #1751
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Idę planem opieki wg Lux Medu, w nim są chyba 4 USG, lekarz chyba z własnej woli może więcej. Np. na wizycie, na której nie miałam USG miałam badanie ginekologiczne, zlecone badania, wcześniej położna mnie mierzyła, ważyła. Wydaje mi się, że po prostu wychodzą z założenia, że jak pacjentka nie zgłasza dolegliwości, w badaniu palpacyjnym nie ma odchyleń, pacjentka nie ma obciążonego wywiadu to znaczy, że ciąża się rozwija i nie ma potrzeby robienia USG na każdej wizycie. Tak zakładam
A, to jakieś badania są. Ja myślałam, że tylko wchodzisz, mówisz, że wszystko dobrze i to koniec wizyty

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-30, 13:50   #1752
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
A, to jakieś badania są. Ja myślałam, że tylko wchodzisz, mówisz, że wszystko dobrze i to koniec wizyty

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Nie miałaś jeszcze badania "na samolocie"?

Lekarz powinien oceniać czy szyjka wygląda prawidłowo, czy nie widać infekcji itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 14:00   #1753
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Nie miałaś jeszcze badania "na samolocie"?

Lekarz powinien oceniać czy szyjka wygląda prawidłowo, czy nie widać infekcji itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam, ale mam też zawsze USG. Wizyta bez USG dalej mnie nie przekonuje
Chciałabym być tak spokojna jak wy. Ja po genetycznych byłam spokojna dwa dni, teraz pobolewa mnie brzuch oraz plecy i tym się stresuje

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lilith94
Czas edycji: 2019-08-30 o 14:04
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 14:09   #1754
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Tak z czystej ciekawosci, skad takie podejscie? Dosyc niespotykane przynam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, takie myślenie dopiero powoli do mnie przychodzi, nie wiem, czy umiem już to dobrze wyjaśnić.

Jestem jak najbardziej zwolenniczką natury, a panująca medykalizacja wywołuje we mnie obawy. Mam wrażenie, że częste wizyty lekarskie, USG, badania właśnie powodują ciągle myślenie, zastanawianie się czy wszystko jest dobrze, a przez to stres. Kobiety są spokojne chwilę po wizycie, a potem znowu myślą, czekają, analizują, martwią się i odliczają dni. Ciąża powinna upływać w spokoju, w kontakcie ze swoim ciałem, umysłem, intuicją. Współczesnym ciężarnym bardziej potrzebne są wizyty u fizjoterapeutów uroginekologicznych, u osteopatów, aby popracować nad mięśniami, powięziami, napięciami w ciele, a o tym się nie mówi. Mówi się za to, że co miesiąc trzeba badać szyjkę (ale w Polsce, np. w UK się tego nie robi). Są fantastyczne, choć bardzo jeszcze niszowe i nieosiągalne metody pracy z ciałem Spinning babies, które często pozwalają obrócić dziecko w łonie, a nasi lekarze w większości wskazują na konieczność CC. I to mnie właśnie niepokoi.

Co więcej, coraz bardziej przyglądam się ostatnio temu, że większość kobiet chce rodzić w szpitalach o jak najwyższym stopniu referencyjnosci. Bo tam są najlepsi specjaliści, bo tam najlepszy sprzęt i gdyby coś się działo, to wtedy pomogą od razu. Wydaje mi się, że czasem działa to jak samospełniająca się przepowiednia. Że kobiety idą wtedy do porodu z myślą, że coś może być źle, a psychika, emocje, nastawienie, myśli kobiety to jest klucz do porodu! Oczywiście mówię o ciążach fizjologicznych, bo jeśli są wskazania, to wybór specjalistycznej wskazówki jest oczywisty. (Inna kwestia to zasadność wskazań, ale to już kolejny trudny temat i nie podejmę się podważania zaleceń lekarskich, nie mam takich kompetencji). W placówkach o wysokiej referencyjnosci lekarze, a nawet położne przyzwyczajeni są do patologii, nieprawidłowości. To ich codzienność. I często nie potrafią (nie chcą?) poprowadzić porodu w sposób naturalny, mają inne przyzwyczajenia. Wtedy rusza kaskada interwencji medycznych. I jasne, zmedykalizowany poród też może być piękny, jeśli kobieta odpowiednio to przepracuje. Dla jeszcze innych kobiet w ich odczuciu może być jedyną opcją, mogą być z niego zadowolone. Ja tego nie neguje, nie mówię, że to źle. Każda z nas ma.prawo rodzić tak, jak chce, jak czuje się gotowa, bezpieczna, pewna. Nikt tego nie powinien oceniać. Miewam i takie klientki, których podejście jest inne, niz moje, jestem wtedy z nimi, wspieram je i nie oceniam

Piszę tutaj o moim osobistym podejściu, o przemyśleniach, które się pojawiają coraz częściej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

O, i jeszcze jedna kwestia. Te częste badania, wizyty, myślenie chyba wynika z tego, że chcemy mieć wszystko pod kontrolą. A w porodzie właśnie trzeba puścić, odpuścić, wyłączyć myślenie, poddać się swojemu ciału i podążać za nim. To może być trudne po 9 miesiącach analizowania. Dlatego myślę, że cały okres ciąży powinien być przygotowaniem do porodu, do tego odpuszczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 14:14   #1755
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Miałam, ale mam też zawsze USG. Wizyta bez USG dalej mnie nie przekonuje
Chciałabym być tak spokojna jak wy. Ja po genetycznych byłam spokojna dwa dni, teraz pobolewa mnie brzuch oraz plecy i tym się stresuje

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Mnie też od tygodnia pobolewa brzuch i plecy i martwi mnie to więc na pewno zgłoszę to w poniedziałek i faktycznie, po cichu jednak liczę, że ta wizyta będzie z USG.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 14:28   #1756
aniawrzes
Przyczajenie
 
Avatar aniawrzes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzisiaj zostałam wyzwania przez Panią z rejestracji....

Od początku prowadzę moja ciążę prywatnie i lekarza, któremu bardzo ufam i szanuję, ale postanowiłam pójść również na wizytę w ramach NFZ. Znalazłam fajnego lekarza, który pracuje w szpitalu w którym chce rodzic. Dzwoniąc na rejestrację powiedziałam, że jestem w ciąży, na co Pani mnie uprzedziła, że wizyta może odbyć się dopiero 28 października, zgodziłam się na ten termin, a Pani w odpowiedzi puściła mi wiązankę, że jak to tak mogę czekać w ciąży na wizytę itp. więc powiedziałam, że jestem pod opieką prywatna lekarza i chce przyjsc na kontrolę w ramach NFZ. Ona znowu mnie wyzwala, po co chce na NFZ jak chodzę prywatnie i co ja chce zbadać i po co mi to.....

Byłam uparta, bo wiem, że to dobry lekarz, uważam, że wizyta na NFZ należy się każdej kobiecie i nie trzeba się tłumaczyć z jakich powodow chce się przyjść.

Musiałam się wyżalic, bo strasznie mnie ta kobieta zirytowała.
aniawrzes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 14:39   #1757
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Nie miałam badanej szyjki jeszcze. Na pierwszej wizycie tylko bylam na fotelu zg na cytologię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 15:08   #1758
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Wiesz co, takie myślenie dopiero powoli do mnie przychodzi, nie wiem, czy umiem już to dobrze wyjaśnić.

Jestem jak najbardziej zwolenniczką natury, a panująca medykalizacja wywołuje we mnie obawy. Mam wrażenie, że częste wizyty lekarskie, USG, badania właśnie powodują ciągle myślenie, zastanawianie się czy wszystko jest dobrze, a przez to stres. Kobiety są spokojne chwilę po wizycie, a potem znowu myślą, czekają, analizują, martwią się i odliczają dni. Ciąża powinna upływać w spokoju, w kontakcie ze swoim ciałem, umysłem, intuicją. Współczesnym ciężarnym bardziej potrzebne są wizyty u fizjoterapeutów uroginekologicznych, u osteopatów, aby popracować nad mięśniami, powięziami, napięciami w ciele, a o tym się nie mówi. Mówi się za to, że co miesiąc trzeba badać szyjkę (ale w Polsce, np. w UK się tego nie robi). Są fantastyczne, choć bardzo jeszcze niszowe i nieosiągalne metody pracy z ciałem Spinning babies, które często pozwalają obrócić dziecko w łonie, a nasi lekarze w większości wskazują na konieczność CC. I to mnie właśnie niepokoi.

Co więcej, coraz bardziej przyglądam się ostatnio temu, że większość kobiet chce rodzić w szpitalach o jak najwyższym stopniu referencyjnosci. Bo tam są najlepsi specjaliści, bo tam najlepszy sprzęt i gdyby coś się działo, to wtedy pomogą od razu. Wydaje mi się, że czasem działa to jak samospełniająca się przepowiednia. Że kobiety idą wtedy do porodu z myślą, że coś może być źle, a psychika, emocje, nastawienie, myśli kobiety to jest klucz do porodu! Oczywiście mówię o ciążach fizjologicznych, bo jeśli są wskazania, to wybór specjalistycznej wskazówki jest oczywisty. (Inna kwestia to zasadność wskazań, ale to już kolejny trudny temat i nie podejmę się podważania zaleceń lekarskich, nie mam takich kompetencji). W placówkach o wysokiej referencyjnosci lekarze, a nawet położne przyzwyczajeni są do patologii, nieprawidłowości. To ich codzienność. I często nie potrafią (nie chcą?) poprowadzić porodu w sposób naturalny, mają inne przyzwyczajenia. Wtedy rusza kaskada interwencji medycznych. I jasne, zmedykalizowany poród też może być piękny, jeśli kobieta odpowiednio to przepracuje. Dla jeszcze innych kobiet w ich odczuciu może być jedyną opcją, mogą być z niego zadowolone. Ja tego nie neguje, nie mówię, że to źle. Każda z nas ma.prawo rodzić tak, jak chce, jak czuje się gotowa, bezpieczna, pewna. Nikt tego nie powinien oceniać. Miewam i takie klientki, których podejście jest inne, niz moje, jestem wtedy z nimi, wspieram je i nie oceniam

Piszę tutaj o moim osobistym podejściu, o przemyśleniach, które się pojawiają coraz częściej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

O, i jeszcze jedna kwestia. Te częste badania, wizyty, myślenie chyba wynika z tego, że chcemy mieć wszystko pod kontrolą. A w porodzie właśnie trzeba puścić, odpuścić, wyłączyć myślenie, poddać się swojemu ciału i podążać za nim. To może być trudne po 9 miesiącach analizowania. Dlatego myślę, że cały okres ciąży powinien być przygotowaniem do porodu, do tego odpuszczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Bardzo mi się podoba to, co napisałaś, zwłaszcza, że piszesz o swoich odczuciach i w sposób kulturalny (co aż jest dziwne w internecie ). Dziękuje Ci za ten post.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 15:14   #1759
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja bym mogła mieć ze 3-4 USG przez całą ciążę i prowadzić ciążę u położnej. Niestety u mnie w mieście nie znalazłam żadnej.

Wiem, dziwak ze mnie, powiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę podejścia z takim spokojem Może też bym miała takie podejście, gdyby to była moja pierwsza ciąża i bez powikłań, niestety mam za sobą dwie straty, ciąża donoszona była zagrożona, obecna jest również (na początku usg miałam co 10 dni zalecone przez lekarza aby ocenić czy w ogóle się rozwija), także na własnej skórze wiem, że różnie może być i jak mogę to wolę wizyty częściej niż rzadziej aby sama siebie uspokoić, że wszystko jest ok.

Cytat:
Napisane przez aniawrzes Pokaż wiadomość
Dzisiaj zostałam wyzwania przez Panią z rejestracji....

Od początku prowadzę moja ciążę prywatnie i lekarza, któremu bardzo ufam i szanuję, ale postanowiłam pójść również na wizytę w ramach NFZ. Znalazłam fajnego lekarza, który pracuje w szpitalu w którym chce rodzic. Dzwoniąc na rejestrację powiedziałam, że jestem w ciąży, na co Pani mnie uprzedziła, że wizyta może odbyć się dopiero 28 października, zgodziłam się na ten termin, a Pani w odpowiedzi puściła mi wiązankę, że jak to tak mogę czekać w ciąży na wizytę itp. więc powiedziałam, że jestem pod opieką prywatna lekarza i chce przyjsc na kontrolę w ramach NFZ. Ona znowu mnie wyzwala, po co chce na NFZ jak chodzę prywatnie i co ja chce zbadać i po co mi to.....

Byłam uparta, bo wiem, że to dobry lekarz, uważam, że wizyta na NFZ należy się każdej kobiecie i nie trzeba się tłumaczyć z jakich powodow chce się przyjść.

Musiałam się wyżalic, bo strasznie mnie ta kobieta zirytowała.
Hmm, a to nie ma jakiegoś przepisu, że w ciąży na NFZ muszą znaleźć termin do gina w ciągu bodajże 3 tygodni?
Babką się nie przejmuj, nie jej interes
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-30, 15:33   #1760
aniawrzes
Przyczajenie
 
Avatar aniawrzes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy Marzec 2020

Generalnie powinni mnie przyjąć w ciągu 7 dni, ale do tego lekarza nie ma terminów i tyle.... A już nie chciałam się spierać z tą kobietą, bo pewnie znalazłaby mi termin u innego lekarza, a mi zależało na tym jednym konkretnym.
aniawrzes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 15:53   #1761
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej Dziewczyny, my już po wizycie Z dzidziusiem wszystko w porządku, na początku chyba spał, ale potem zaczął się ruszać i kopać jak szalony Rączki ma przy twarzy i siedzi prawie po turecku jak mała wiewiórka Wszystko wygląda ok, lekarz sprawdzał z każdej strony, ale wydaje mi się, że w Polsce robią bardziej dokładniejsze usg. Podejrzeliśmy płeć i oczywiście nie ma pewności, ale podejrzewamy chłopca Wyniki z krwi będą za około tydzień.
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 16:35   #1762
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, my już po wizycie Z dzidziusiem wszystko w porządku, na początku chyba spał, ale potem zaczął się ruszać i kopać jak szalony Rączki ma przy twarzy i siedzi prawie po turecku jak mała wiewiórka Wszystko wygląda ok, lekarz sprawdzał z każdej strony, ale wydaje mi się, że w Polsce robią bardziej dokładniejsze usg. Podejrzeliśmy płeć i oczywiście nie ma pewności, ale podejrzewamy chłopca Wyniki z krwi będą za około tydzień.
Wspaniałe wieści!
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 17:17   #1763
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez aniawrzes Pokaż wiadomość
Dzisiaj zostałam wyzwania przez Panią z rejestracji....

Od początku prowadzę moja ciążę prywatnie i lekarza, któremu bardzo ufam i szanuję, ale postanowiłam pójść również na wizytę w ramach NFZ. Znalazłam fajnego lekarza, który pracuje w szpitalu w którym chce rodzic. Dzwoniąc na rejestrację powiedziałam, że jestem w ciąży, na co Pani mnie uprzedziła, że wizyta może odbyć się dopiero 28 października, zgodziłam się na ten termin, a Pani w odpowiedzi puściła mi wiązankę, że jak to tak mogę czekać w ciąży na wizytę itp. więc powiedziałam, że jestem pod opieką prywatna lekarza i chce przyjsc na kontrolę w ramach NFZ. Ona znowu mnie wyzwala, po co chce na NFZ jak chodzę prywatnie i co ja chce zbadać i po co mi to.....

Byłam uparta, bo wiem, że to dobry lekarz, uważam, że wizyta na NFZ należy się każdej kobiecie i nie trzeba się tłumaczyć z jakich powodow chce się przyjść.

Musiałam się wyżalic, bo strasznie mnie ta kobieta zirytowała.
Ja nie przyznaję się lekarzowi na NFZ, że prowadzę ciążę prywatnie i w drugą stronę też nie. Nie mam obowiązku tłumaczyć się, a tym bardziej słuchać takich tekstów
I lubię chodzić na wizyty, po to żeby podejrzeć maluszka chociaż te ostatnie co tydzień lub dwa były już męczące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 18:39   #1764
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, my już po wizycie Z dzidziusiem wszystko w porządku, na początku chyba spał, ale potem zaczął się ruszać i kopać jak szalony Rączki ma przy twarzy i siedzi prawie po turecku jak mała wiewiórka Wszystko wygląda ok, lekarz sprawdzał z każdej strony, ale wydaje mi się, że w Polsce robią bardziej dokładniejsze usg. Podejrzeliśmy płeć i oczywiście nie ma pewności, ale podejrzewamy chłopca Wyniki z krwi będą za około tydzień.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 18:50   #1765
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, my już po wizycie Z dzidziusiem wszystko w porządku, na początku chyba spał, ale potem zaczął się ruszać i kopać jak szalony Rączki ma przy twarzy i siedzi prawie po turecku jak mała wiewiórka Wszystko wygląda ok, lekarz sprawdzał z każdej strony, ale wydaje mi się, że w Polsce robią bardziej dokładniejsze usg. Podejrzeliśmy płeć i oczywiście nie ma pewności, ale podejrzewamy chłopca Wyniki z krwi będą za około tydzień.
Cudownie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 18:56   #1766
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Wspaniałe wieści!
Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Cudownie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję!
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 18:57   #1767
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, my już po wizycie Z dzidziusiem wszystko w porządku, na początku chyba spał, ale potem zaczął się ruszać i kopać jak szalony Rączki ma przy twarzy i siedzi prawie po turecku jak mała wiewiórka Wszystko wygląda ok, lekarz sprawdzał z każdej strony, ale wydaje mi się, że w Polsce robią bardziej dokładniejsze usg. Podejrzeliśmy płeć i oczywiście nie ma pewności, ale podejrzewamy chłopca Wyniki z krwi będą za około tydzień.
Super wiadomość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 19:13   #1768
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Gratuluje udanych wizyt
Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba to, co napisałaś, zwłaszcza, że piszesz o swoich odczuciach i w sposób kulturalny (co aż jest dziwne w internecie ). Dziękuje Ci za ten post.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie ma za co. Te tematy są bardzo delikatne i wiem, że łatwo jest kogoś urazić lub sprawić przykrość, nawet gdy się nie chce. A już w ogóle trudno o tym pisać, bo nie da się przekazać emocji, a słowo pisane łatwo zrozumieć opacznie.
Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę podejścia z takim spokojem Może też bym miała takie podejście, gdyby to była moja pierwsza ciąża i bez powikłań, niestety mam za sobą dwie straty, ciąża donoszona była zagrożona, obecna jest również (na początku usg miałam co 10 dni zalecone przez lekarza aby ocenić czy w ogóle się rozwija), także na własnej skórze wiem, że różnie może być i jak mogę to wolę wizyty częściej niż rzadziej aby sama siebie uspokoić, że wszystko jest ok.



Hmm, a to nie ma jakiegoś przepisu, że w ciąży na NFZ muszą znaleźć termin do gina w ciągu bodajże 3 tygodni?
Babką się nie przejmuj, nie jej interes
Przykro mi, że masz takie doświadczenia.
Ja też straciłam pierwszą ciążę, więc naprawdę wiem, jakie to uczucie.

W 2 ciąży bardzo panikowałam, czułam ogromny stres. Lekarze też mi nie pomagali, od połowy ciąży 2 niezależnych, na 2 różnych sprzętach USG straszyło, że moj synek będzie bardzo duży. Mówili o makrosomii. Tylko ja wiem, ile mnie to kosztowało, jakie miałam wyrzuty sumienia, gdy jadłam coś, co nie było warzywem.
Urodził się 3510g. Ile bym była zdrowsza, gdybym umiała się od tego odciąć wtedy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 20:47   #1769
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Właściwie jedyne co mnie czasem stresuje lub sprawia że mam jakieś wyrzuty sumienia to wtedy, gdy w ciąży stresuję się lub płaczę. Potem myślę że kortyzol zalewa moje dziecko i potem będzie się leczył z depresji czy nerwicy jak będzie dorosły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-31, 07:27   #1770
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

NiEBiE - myślę od wczoraj o tym, co napisałaś. Jestem klasycznym control freakiem z nadmiarem wiedzy, a jednocześnie bardzo wierzę w mądrość ciała, intuicji itp., więc stoję w takim życiowym rozkroku i Twoje słowa bardzo do mnie trafiły ❤️

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Właściwie jedyne co mnie czasem stresuje lub sprawia że mam jakieś wyrzuty sumienia to wtedy, gdy w ciąży stresuję się lub płaczę. Potem myślę że kortyzol zalewa moje dziecko i potem będzie się leczył z depresji czy nerwicy jak będzie dorosły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam kiedyś badania, z których wynikało, że tylko silny i przewlekły stres ma wpływ na płód


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.