Mamy Marzec 2020 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-23, 12:25   #3661
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Wczoraj zaczęłam SR. Podoba mi się, że położna bardzo podkreślała, że wszystko co powie jest poparte badaniami naukowymi. Właściwie dużo rzeczy już mi potwierdziła, o których zdążyłam przeczytać, np. o tym myciu wacikami, o niesmarowaniu pupki póki się nic nie dzieje. Ciekawe było to, że powołała się na badania z chyba 2016 żeby nie smarować sudokremem nigdy, w kremach dla dzieci nie powinno być cynku.
Natomiast na zajęciach gimnastycznych będzie fizjoterapeutka i będziemy ćwiczyć mięśnie kegla, ale też np. jak obracać maluszka na bok prawidłowo. Fajnie się zapowiada. Póki co niezły poziom jak na darmowe zajęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie same wrażenia z mojej szkoły

W końcu zrozumiałam rysunki obrazujące "drogę" dziecka podczas porodu. Bo oczywiście mi się wydawało, że dziecko powinno być ustawione głową do "wyjścia" i twarzą do mojego kręgosłupa. A tu się okazuje, że w pewnym momencie musi być w pozycji bocznej do kręgosłupa, a jak już głowa wejdzie w kanał rodny to dopiero się ustawia twarzą do kręgosłupa.

Wiele informacji, które wydawało mi się, że już wiem, okazują się niepełne.

A najbardziej się cieszę, że mój partner bierze czynny udział w zajęciach. Zadaje pytania, rwie się do odpowiedzi i często patrzy na brzuch jakby się zastanawiał "jak to w ogóle możliwe?". A jest kilku ojców, którzy ewidentnie siedzą tam za karę. Przykre...

O i jeszcze jedna dygresja. Do tej pory wydawało mi się, że poród to jest coś co muszę sama ogarnąć i partner tak naprawdę tylko będzie czekał na efekt. Dopiero położna uświadomiła nam jakie to trudne dla obserwatora. I że my kobiety zrozumiemy to dopiero kiedy dziecko pierwszy raz zachoruje. Bo choćbyśmy bardzo chciały pomoc dziecku biorąc na siebie np. ból brzuszka, to niestety będziemy czuły jedynie bezsilność. Czułam się oświecona tymi porównaniami


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 12:57   #3662
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wasze opowieści brzmią mega zachęcająco. Żałuję, że nie mogę pójść do normalnej szkoły rodzenia, ale może w tej weekendowej też coś będzie ciekawego...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 14:49   #3663
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie nie ma nawet pol szkoly rodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 15:48   #3664
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez monika21121984 Pokaż wiadomość
U mnie nie ma nawet pol szkoly rodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w Szpitalu w którym będziesz rodzić? Na mojej rodzinnej wiosce ksiądz zorganizował szkołę rodzenia na plebanii. Poszukaj, może gdzieś coś jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 18:13   #3665
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Mam takie same wrażenia z mojej szkoły

W końcu zrozumiałam rysunki obrazujące "drogę" dziecka podczas porodu. Bo oczywiście mi się wydawało, że dziecko powinno być ustawione głową do "wyjścia" i twarzą do mojego kręgosłupa. A tu się okazuje, że w pewnym momencie musi być w pozycji bocznej do kręgosłupa, a jak już głowa wejdzie w kanał rodny to dopiero się ustawia twarzą do kręgosłupa.

Wiele informacji, które wydawało mi się, że już wiem, okazują się niepełne.

A najbardziej się cieszę, że mój partner bierze czynny udział w zajęciach. Zadaje pytania, rwie się do odpowiedzi i często patrzy na brzuch jakby się zastanawiał "jak to w ogóle możliwe?". A jest kilku ojców, którzy ewidentnie siedzą tam za karę. Przykre...

O i jeszcze jedna dygresja. Do tej pory wydawało mi się, że poród to jest coś co muszę sama ogarnąć i partner tak naprawdę tylko będzie czekał na efekt. Dopiero położna uświadomiła nam jakie to trudne dla obserwatora. I że my kobiety zrozumiemy to dopiero kiedy dziecko pierwszy raz zachoruje. Bo choćbyśmy bardzo chciały pomoc dziecku biorąc na siebie np. ból brzuszka, to niestety będziemy czuły jedynie bezsilność. Czułam się oświecona tymi porównaniami


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, a ja mam jakieś takie mieszane odczucia odnośnie porodu. Tzn. z racji zawodu w teorii umiem go odebrać, wiem co i jak. Podczas studiów oglądałam dwa razy cesarkę, porodu siłami natury nie widziałam (i chyba dobrze ), za to mój mąż brał udział w odbieraniu porodu SN, więc też wie z czym to się wiąże brakuje nam podejścia od tej drugiej strony, od strony pacjenta, od strony psychiki i głównie na to się nastawiam podczas zajęć na szkole rodzenia. To co mnie martwi to to, że prawdopodobnie mąż nie będzie mógł wziąć udziału we wszystkich zajęciach i bardzo bym nie chciała, żeby go ominęły właśnie takie dotyczące oddychania, zrozumienia kobiety itd... no ale nic, nadal czekam na informację czy i kiedy będą zajęcia.

Fajnie jak tak opowiadacie, że dużo przydatnych rzeczy wynosicie ze szkoły rodzenia
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 19:07   #3666
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Jakos powiem Ci ze nie widzialam wtedy tego. Mialam dluga szyjke,po ilus godzinach na pilce dali mi oxy tez szalu nie bylo dopiero po oxy i skakanie na pilce cos ruszylo. Ja juz bylam nastawiona na cc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to już jak uważasz w 100% to Twoja decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-24, 07:27   #3667
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Kurczę, a ja mam jakieś takie mieszane odczucia odnośnie porodu. Tzn. z racji zawodu w teorii umiem go odebrać, wiem co i jak. Podczas studiów oglądałam dwa razy cesarkę, porodu siłami natury nie widziałam (i chyba dobrze ), za to mój mąż brał udział w odbieraniu porodu SN, więc też wie z czym to się wiąże brakuje nam podejścia od tej drugiej strony, od strony pacjenta, od strony psychiki i głównie na to się nastawiam podczas zajęć na szkole rodzenia. To co mnie martwi to to, że prawdopodobnie mąż nie będzie mógł wziąć udziału we wszystkich zajęciach i bardzo bym nie chciała, żeby go ominęły właśnie takie dotyczące oddychania, zrozumienia kobiety itd... no ale nic, nadal czekam na informację czy i kiedy będą zajęcia.



Fajnie jak tak opowiadacie, że dużo przydatnych rzeczy wynosicie ze szkoły rodzenia
Nie wiem, czy to już kiedyś pisałam, ale i u mnie, i u znajomych, z którymi rozmawiałam, na czas porodu mózg wszedł w jakaś zupełnie inna fazę działania, skupiona, zadaniowa, bez strachu czy paniki, ale raczej właśnie automatyczne skupienie na swojej roli, wiec myśle, ze mózg/organizm/hormony wiedzą, co robią i bez naszej decyzyjności

Ps: a nie ma jakiś szkół rodzenia on-line?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-24, 08:56   #3668
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Bebi-program ma fajny zestaw artykułów i wideo on-line. Czasem sobie zaglądam coś tam poczytać i polecam.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-24, 09:47   #3669
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to już kiedyś pisałam, ale i u mnie, i u znajomych, z którymi rozmawiałam, na czas porodu mózg wszedł w jakaś zupełnie inna fazę działania, skupiona, zadaniowa, bez strachu czy paniki, ale raczej właśnie automatyczne skupienie na swojej roli, wiec myśle, ze mózg/organizm/hormony wiedzą, co robią i bez naszej decyzyjności

Ps: a nie ma jakiś szkół rodzenia on-line?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak to działa. W pewnym momencie, jeśli kobieta ma odpowiednie warunki, do głosu dochodzi mózg gadzi, który odpowiada za przetrwanie. W tym wypadku przetrwać, znaczy urodzić. A wszystko inne przestaje się liczyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-24, 21:28   #3670
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Widziałyście, że pojawił się już wątek mam sierpniowych 2020? Ale ten czas leci... Kopytkuje... Zapiernicza...

Jutro mam wizytę kontrolną u ginekologa. Jestem ciekawa gdzie teraz są nogi mojej Kasi. 🧐 Mam wrażenie, że wszędzie a najwięcej przy moim pęcherzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-24, 21:39   #3671
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Widziałyście, że pojawił się już wątek mam sierpniowych 2020? Ale ten czas leci... Kopytkuje... Zapiernicza...

Jutro mam wizytę kontrolną u ginekologa. Jestem ciekawa gdzie teraz są nogi mojej Kasi. 🧐 Mam wrażenie, że wszędzie a najwięcej przy moim pęcherzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podusia z pecherza fajna sprawa widzialalam.... i dochodze do wniosku ze niedlugo na nas czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-24, 21:51   #3672
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Podusia z pecherza fajna sprawa widzialalam.... i dochodze do wniosku ze niedlugo na nas czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio podczytuję grudniówki. Ale tam cisza jak makiem zasiał. 3 dziewczyny rozpakowane przez cc (w sumie nie wiem czy planowane), a reszta w większości modli się, żeby już się zaczęło. Najwidoczniej grudniowe dzieci wiedzą, że jest zimno i nie ma co za szybko wychodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 06:57   #3673
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Ostatnio podczytuję grudniówki. Ale tam cisza jak makiem zasiał. 3 dziewczyny rozpakowane przez cc (w sumie nie wiem czy planowane), a reszta w większości modli się, żeby już się zaczęło. Najwidoczniej grudniowe dzieci wiedzą, że jest zimno i nie ma co za szybko wychodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też je podczytuje z wypiekami na twarzy.
Sierpniowki i mnie zaskoczyły. Wiadomo, to naturalne, ale pokazuje jak czas pędzi. No i sama zeszłam poniżej setki, zostało mi 98 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 09:15   #3674
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry

Ja też dzisiaj mam wizytę
Chcę w grudniu pozamawiac trochę rzeczy wyprawkowych,bo czas pędzi niemiłosiernie
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 09:21   #3675
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja wczoraj kupilam szafe komode i lozko ale lozko to takie juz na pozniej bo lozeczko mam. Lozeczko stoi w naszej sypialni a pokoj szykuje pod katem jak wyrosnie z lozeczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 10:08   #3676
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Widziałyście, że pojawił się już wątek mam sierpniowych 2020? Ale ten czas leci... Kopytkuje... Zapiernicza...

Jutro mam wizytę kontrolną u ginekologa. Jestem ciekawa gdzie teraz są nogi mojej Kasi. Mam wrażenie, że wszędzie a najwięcej przy moim pęcherzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Taaak, zaczęły się nocne wycieczki do łazienki co chwilę i sny, że robię siku na trawniku na osiedlu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Ja też je podczytuje z wypiekami na twarzy.
Sierpniowki i mnie zaskoczyły. Wiadomo, to naturalne, ale pokazuje jak czas pędzi. No i sama zeszłam poniżej setki, zostało mi 98 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Piateczka
U mnie dziś na liczniku 97


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 10:42   #3677
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Nawet nie wiecie jak się cieszę, że już bliżej jak dalej Ciąża mnie codziennie dobija, w życiu się tak fatalnie nie czułam jak w tym czasie. W moim przypadku wspomnienie o tym stanie, to będzie najlepsza antykoncepcja


Dziś zaczęłam szukać na olx przewijaka i kurtki ciążowej, bo ledwo się zapinam w swój płaszcz.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 11:17   #3678
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Taaak, zaczęły się nocne wycieczki do łazienki co chwilę i sny, że robię siku na trawniku na osiedlu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------




Piateczka
U mnie dziś na liczniku 97


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dopiero teraz w nocy chodzisz do łazienki? Zazdroszczę, bo ja tak mam właściwie od samego początku. Nawet spanikowałam około 8 tygodnia i robiłam posiew moczu, żeby sprawdzić co mnie tak męczy. Oczywiście okazało się, że ciąża

Ja już po wizycie. Kasia ułożona głową do wyjścia, w pozycji bocznej. Więc prawdopodobnie głową mnie puka w pęcherz 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 11:32   #3679
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cześć dziewczyny
u mnie od piątku smutno bo z powodu choroby musieliśmy uśpić naszego psa, co prawda mieszkał on z moimi rodzicami ale był wspaniałym przyjacielem.
Ja mam dzisiaj 100dniówkę w piątek idę zrobić krzywa a w poniedziałek mam wizytę. Chcę już poprosić o zwolnienie bo już coraz mniej sił mam na pracę. Niby nie jest bardzo wymagająca ale siedzenie po 8h obawia się u mnie bólem pleców i niestety czasami również brzucha.
Maz druga połowę grudnia będzie miał wolną więc pewnie wtedy będziemy robić zakupy łóżeczkowo/wózkowo/nosidełkowe.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 11:39   #3680
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Dopiero teraz w nocy chodzisz do łazienki? Zazdroszczę, bo ja tak mam właściwie od samego początku. Nawet spanikowałam około 8 tygodnia i robiłam posiew moczu, żeby sprawdzić co mnie tak męczy. Oczywiście okazało się, że ciąża

Ja już po wizycie. Kasia ułożona głową do wyjścia, w pozycji bocznej. Więc prawdopodobnie głową mnie puka w pęcherz 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zarówno w pierwszej ciąży jak i w tej nigdy nie musiałam wstawać w nocy do WC ale jak wychodzę z domu to muszę trzy razy wejść
Gratki udanej wizyty!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 11:57   #3681
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny jak szukacie fajnego okrycia wierzchniego niekoniecznie ciążowego to polecam płaszczyki w stylu budrysówki. Ja mam taką z zary kupioną nie będąc w ciąży i bez problemu mam sporo luzu na ewentualne wybrzuszenie

anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 12:07   #3682
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Dopiero teraz w nocy chodzisz do łazienki? Zazdroszczę, bo ja tak mam właściwie od samego początku. Nawet spanikowałam około 8 tygodnia i robiłam posiew moczu, żeby sprawdzić co mnie tak męczy. Oczywiście okazało się, że ciąża

Ja już po wizycie. Kasia ułożona głową do wyjścia, w pozycji bocznej. Więc prawdopodobnie głową mnie puka w pęcherz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początku biegałam, bo progesteron potem była miła przerwa i teraz córa leżakuje na pęcherzu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 12:10   #3683
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Na początku biegałam, bo progesteron potem była miła przerwa i teraz córa leżakuje na pęcherzu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to piąteczka!

Tak w ogóle mam strasznie owłosiony brzuch! Ktoś jeszcze zauważył "zimowe wdzianko" brzuszka u siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 12:13   #3684
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja w nocy chodzę po 3x siku. Za dnia już nawet nie liczę...
Też mi zaczyna meszek na brzuchu rosnąć będzie cieplej w zimie
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:23   #3685
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Na początku co noc raz wstawałam, teraz na szczęście już nie jest to takie regularne i dobrze, bo wtedy najczęściej mam problem, żeby ponownie zasnąć.


Adity - bardzo mi przykro z powodu pieska! Ile miał lat, co się stało?


Włosków na brzuchu nie mam, w ogóle jak początkowo włosy odrastały w szalonym tempie, tak teraz mogę się prawie nie depilować A tak mi smutno było, że w ciąży nie mogę używać mojej nieocenionej lumei.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:34   #3686
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
No to piąteczka!

Tak w ogóle mam strasznie owłosiony brzuch! Ktoś jeszcze zauważył "zimowe wdzianko" brzuszka u siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest meszek w obu ciążach

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Na początku co noc raz wstawałam, teraz na szczęście już nie jest to takie regularne i dobrze, bo wtedy najczęściej mam problem, żeby ponownie zasnąć.


Adity - bardzo mi przykro z powodu pieska! Ile miał lat, co się stało?


Włosków na brzuchu nie mam, w ogóle jak początkowo włosy odrastały w szalonym tempie, tak teraz mogę się prawie nie depilować A tak mi smutno było, że w ciąży nie mogę używać mojej nieocenionej lumei.
Z tym odrstaniem włosków u mnie to samo
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 14:00   #3687
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja mam znowu odwrotnie ,zarastam jak dziki zwierz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 14:11   #3688
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej Dziewczyny, witam się po weekendzie
W sobotę spotkaliśmy się ze znajomymi i w końcu pogadałam z dwoma koleżankami co też są w ciąży. Jedna ma termin miesiąc przede mną, a druga po mnie. Planujemy jeszcze zaprosić jedną parę, która ma termin dwa tyg po mnie i też dziewczynka, więc Emilka będzie miała koleżankę
Jak tak piszecie o szkole rodzenia, to wydaje mi się, że nic nie wiem ale w sumie to może im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Ja wczoraj wyprałam torbę to szpitala i pomału będę tam wkładać rzeczy. Już mam sporo, bo dla siebie kupuję na bieżąco, a dziecko dostanie najwięcej na baby shower.
Wczoraj wymyłam pokój Małej i zamówiłam ostatnią rzecz - zasłony. Poza tym już wszystko mamy i zostają drobiazgi
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 15:18   #3689
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
No to piąteczka!

Tak w ogóle mam strasznie owłosiony brzuch! Ktoś jeszcze zauważył "zimowe wdzianko" brzuszka u siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety mam to samo :/ wstyd odkryc brzuch...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 15:25   #3690
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja w piątek wyciągnęłam męża do Ikei na graty do komody i szafy. Całą sobotę sobie układałam i sprzątałam pokoik młodego. Powoli zaczyna nabierać kształtów.
Dziś padam na pysk, jestem po 8h szkolenia z takich tematów, że mózg mi już dawno wyparował... jeszcze sobie wzięłam buty na obcasie inteligentnie... A chciałam po drodze do domu podjechać obejrzeć suszarkę do ciuchów, bo podjęliśmy decyzję, że jednak robimy małe przemeblowanie w łazience i kupujemy. I teraz się zastanawiam czy się doczolgam do tej galerii... eh. Ja to sobie zawsze nawymyslam roboty.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.