Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-08, 20:11   #631
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam Was

ciągle w trakcie kuracji... Twarz ok, wklejam zdjęcia bez retuszu
jesli chodzi o skutki uboczne: usta przesuszają się, ale nie jakoś wybitnie. Gorzej ze skórą na ciele. Czasami po prostu boli, ale wytrzymuję. Raz jest lepiej, raz gorzej. Na rękach mam mocne otarcia, pośladki są szorstkie, jak mnie coś swędzi to nawet nie drapię bo na nodze juz mam sporych rozmiarow ranę. Badania robię w przyszłym tygodniu. Ostatnio boli mnie podczas wydalania i tutaj wlasnie się troche boję, bo nie wiem czy to od lekarstw (ktos kiedys wspominał o kale z krwią), czy po prostu problemu z trawieniem. Może układ wydalniczy się uwrażliwił trochę... nie wiem.
Włosy myte co 4 dni (cudowne uczucie), sa troche słabsze ale generalnie nic tragicznego się z nimi nie dzieje. Paznokcie znacznie mi osłabły, więc noszę krótkie.
Czasami robią mi się rany w nosie, ale z tym też sobie radzę.
Ogólnie, mimo wszelkich niedogodnosci, jestem szczesliwa jak nigdy. Uwolniłam sie już od paraliżującego strachu przed tym, ze ktos moglby zobaczyc mnie bez makijazu, czasami nawet sie nie maluję... Poznalam kogos i jest to cudowne obudzic się rano obok niego i wiedziec, ze z twoja twarza jest wszystko ok...
wklejam zdjęcia:

na obu mam lekki makijaż = fluid z H&M nałożony cieniutka warstwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0390f.jpg (30,9 KB, 170 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S5001873.JPG (57,6 KB, 161 załadowań)
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:21   #632
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nińa to zapytaj się tej kolezanki ile odczekała po kuracji zanim zaszła w ciąże. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informację na ten temat. Z góry dziękuje.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:22   #633
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez evive87 Pokaż wiadomość
2 tabletki 20mg dziennie, a ważyłam 55kg. a w jaki sposób to się przelicza?
A jak brałaś 2x20mg to co innego Myślałam że jedną tabletkę dziennie. Czyli wybrałaś odpowiednią dawkę, więc dlaczego trądzik powrócił?


Poniżej przeliczenie:

Brałaś 40mg dziennie przez 8 miesięcy (240dni)

40mgx240dni=9600mg przez całą kurację
9600mg/55kg= 175mg/kg masy ciała.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 21:36   #634
Oksanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ja biorę Yasmin od 2 lat i Akne od ponad 4 miesięcy i jakoś nie zauwazyłam, żeby Akne osłabiało działnie Yasmin. Lekarz powiedział, ze tabletki anty w zupełności wystarczą....

Goniu, dziekuje bardzo za odpowiedz
Oksanana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 21:47   #635
filemoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witajcie! Jestem juz 5 miesiac na izotretynionie. Moja dzienna dawka wynosi 60mg i jest niezmienna od poczatku kuracji. Musze powiedzieć, ze twarz jest rewelacyjna. Przez 4 miesiace wyskoczyły mi moze ze dwa pryszcze. Jestem bardzo zadowolony i ciesze sie, ze niedługo bede mial juz ten okres za soba... Jednak mam pytanie. Za pare dni jestem umowiony na chemiczne prostowanie wlosow. I teraz nie wiem czy isc, czy nie. Niby wlosy nie wygladaja na zniszczone, ale sa mocno oslabione, a skora nie produkuje łoju., wiec nie ma tej naturalnej ochrony. Jezeli macie jakies doswiadczenie z trwalymi lub cos wiecie, to prosze piszcie. Dziekuje za kazda odpowiedz. Pozdrawiam
filemoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 22:26   #636
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ciekawy artykuł, zawiera odpowiedzi na nurtujące pytania.
Zdjęcia na samym końcu sa bardzo optymistyczne.
http://www.bella-derm.pl/index2.php?id=301
Jeśli powtórzyłam link to przepraszam.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 14:56   #637
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

martina, śliczną masz buźke, zazdroszczę bardzo! bo moja niewiele się poprawiła. tzn jasne, trochę tak, ale spodziewalam się lepszych efektów

pamiętacie jak jakś czs temu pisałam, że wrociło mi przetłuszczanie włosów? bo jakiś 2 tygodniach włosy wróciły do "aknenorminowej normy" czyli myłam je co 5-6 dni. a tu od paru dni znowu nawrót przetłuszczania szok! znowu muszę myć codziennie. dziwne, mam jakieś okresowe przetłuszczenia włosów heh, nie rozumiem tego wogóle!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 17:00   #638
filemoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatka. A zauważyłaś, ze wypadaja Tobie czesciej i wiecej włosów?
filemoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 17:31   #639
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
martina, śliczną masz buźke, zazdroszczę bardzo! bo moja niewiele się poprawiła. tzn jasne, trochę tak, ale spodziewalam się lepszych efektów

pamiętacie jak jakś czs temu pisałam, że wrociło mi przetłuszczanie włosów? bo jakiś 2 tygodniach włosy wróciły do "aknenorminowej normy" czyli myłam je co 5-6 dni. a tu od paru dni znowu nawrót przetłuszczania szok! znowu muszę myć codziennie. dziwne, mam jakieś okresowe przetłuszczenia włosów heh, nie rozumiem tego wogóle!

a ile juz trwa Twoja kuracja?
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 17:45   #640
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nie, włosy mi nie wypadają jakoś bardziej (może też dzięki Vitapilowi, który biorę od początku kuracji).
a kuracja trwa 2 miesiące i 9 dni
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 17:56   #641
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja zaczełam 5ty miesiąc więc cierpliwości, myslę
chociaż szczerze przyznam, ze u siebie zobaczylam szybko efekty które utrzymuja sie caly czas.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 19:49   #642
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
nińa to zapytaj się tej kolezanki ile odczekała po kuracji zanim zaszła w ciąże. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informację na ten temat. Z góry dziękuje.

Pomyliłam się rozmawiałam z koleżanka i ona twierdzi zaszła w ciąże dopiero prawie 3 lata po kuracji. byłam przekonana że to było jakoś zaraz po, ale moja pomyłka wynikała stąd że jak ją zobaczyłam już z wyleczoną buzią to już była dawno po braniu leków. ja mam zamiar odczekać obowiązkowo przynajmniej rok, choć zegar biologiczny zaczyna powoli tykać. a czeka mnie jeszcze ok 11 miesięcy walki, o ile będę dobrze tolerować lek

mam też jedno pytanie: wiem że zakazana jest depilacja woskiem czy inne lasery, ale czy któraś stosowała może kremy do depilacji? nogi traktuję zwykłą maszynką ale okolic bikini jakoś nie mam odwagi. zrobię najpierw małą plamkę i będę obserwować...
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 19:50   #643
filemoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Boje sie o ten zabieg. Wsumie jest bardzo mocny, jakby nie patrzec. Mam dosyc długie wlosy, siegajace nawet do 15 cm, dodatkowo dwa razy farbowane.oo
filemoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 20:10   #644
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nińa dziękuję Ci za odpowiedź. Kurczę tez mi się wydaje, że przynajmniej rok trzeba odczekać. Dziewczyny wcześniej pisały, że musiały podpisać oświadczenie, że nie zajdą w dwa lata po zakończeniu kuracji. Nie rozumiem więc czemu w ulotce (IZOTEK) jest napisane, że miesiąc po zakończeniu kuracji nie trzeba się już zabezpieczać.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 20:20   #645
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Teoretycznie jest napisane, że izotretionina utrzymuje się w organizmie przez miesiąc. Dlatego producenci uważają, że wystarczające jest odczekać miesiąc po zakończeniu kuracji. Nie wiadomo jak jest w rzeczywistości... Lepiej chuchać na zimne i odczekać trochę dłużej.
Ja mogę odczekać ok. roku. Dłużej nie chcę bo czas goni
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 21:04   #646
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

No właśnie czas goni.. Dlatego chyba zdecyduję się na kurację szybciej niz myslałam. Biorę teraz Tetralysal, ale idę jutro do mojej dermy i porozmawiam z nią o Izoteku, wczesniej mi proponowała ale się wahałam.
Przez ostatnie lata brałam tabletki anty i było ok. ale nie chcę ich brać całe zycie. Od sierpnia próbowałam erytromycynę teraz Tetralysal i wciąż nie uzyskałam zadowalających mnie efektów. Ogólnie z trądzikiem walczę już z 10 lat raz jest lepiej raz gorzej ale to już chyba wystarczająco długo... Zreszta czuję, że jak przestanę brać tetralysal to będzie nawrót jak u większości osób borykających się z tym problemem.
Także pewnie niedługo do Was dołączę. Pozdrawiam
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 10:31   #647
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Dziewczyny wcześniej pisały, że musiały podpisać oświadczenie, że nie zajdą w dwa lata po zakończeniu kuracji. Nie rozumiem więc czemu w ulotce (IZOTEK) jest napisane, że miesiąc po zakończeniu kuracji nie trzeba się już zabezpieczać.

Ja też natrafiłam na kilka wypowiedzi typu że kiedyś to trzeba było dwa lata czekać a teraz już tylko miesiąc więc że na pewno producent tak obniżył ten próg żeby nie zniechęcać potencjalnych klientów spytałam się mojej dermy o to, i ona mi powiedziała że owszem było takie coś, ale to dotyczyło zupełnie innego, jakiegoś starego leku (którego nazwy nie pamiętam). zapytaj się swojej lekarki o to i porównamy wersje. w hiszpanii gdzie roa jest refundowane przez służbę zdrowia też obowiązkowy jest tylko miesiąc po kuracji. ale wiadomo, zaczekać na pewno nie zaszkodzi...
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 10:55   #648
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez nińa Pokaż wiadomość
Ja też natrafiłam na kilka wypowiedzi typu że kiedyś to trzeba było dwa lata czekać a teraz już tylko miesiąc więc że na pewno producent tak obniżył ten próg żeby nie zniechęcać potencjalnych klientów spytałam się mojej dermy o to, i ona mi powiedziała że owszem było takie coś, ale to dotyczyło zupełnie innego, jakiegoś starego leku (którego nazwy nie pamiętam). zapytaj się swojej lekarki o to i porównamy wersje. w hiszpanii gdzie roa jest refundowane przez służbę zdrowia też obowiązkowy jest tylko miesiąc po kuracji. ale wiadomo, zaczekać na pewno nie zaszkodzi...
ja tam chcę odczekać conajmniej 1,5 roku...
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 12:27   #649
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

za 1,5 godz idę do dentysty i tak się zastanawiam - czy znieczulenie miejscowe dentystyczne nie wchodzi w żadnej interakcje z retinoidami??
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 17:47   #650
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nie jestem za dobra z matematyki .... może ktoś mi wyliczyć jaką mam dawkę dzienną.... chodzi o coś takiego : mg/kg. Waże 60 kg, biorę 30 mg dziennie.... kurcze, nie wiem, czy będziecie widziały o co mi chodzi.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 18:09   #651
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
nie jestem za dobra z matematyki .... może ktoś mi wyliczyć jaką mam dawkę dzienną.... chodzi o coś takiego : mg/kg. Waże 60 kg, biorę 30 mg dziennie.... kurcze, nie wiem, czy będziecie widziały o co mi chodzi.....
Napisałaś już wyżej 30mg/60kg=0,5mg/kg dziennie
o to chodzi?
I po co Ci wiedzieć ile bierzesz dziennie na kg m.c.? Nie wystarczy sama dawka dzienna?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 18:23   #652
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Napisałaś już wyżej 30mg/60kg=0,5mg/kg dziennie
o to chodzi?
I po co Ci wiedzieć ile bierzesz dziennie na kg m.c.? Nie wystarczy sama dawka dzienna?
Bosze, ale ja durna... właśnie brakowało mi tego 0,5
Dzięki Azzis.... zawsze można na Ciebie liczyć
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 18:28   #653
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Bosze, ale ja durna... właśnie brakowało mi tego 0,5
Dzięki Azzis.... zawsze można na Ciebie liczyć
Staram się pomóc jak tylko mogę
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 12:48   #654
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

http://www.podorlem.net/product/id/1...-na-blizny-30g
co myslicie o tym żelu? Tak sobie myśle, że może zacząć już powoli walkę z bliznami... narazie w ten sposób a po kuracji już drastyczniej....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 12:52   #655
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Red face Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć Dziewczyny Stosuje Aknenormin od prawie 3 miesięcy. ale coraz bardziej sceptycznie podchodze do jego stosowania ( Może dlatego że na trądzik leczę się już.... ho ho jakieś 10 lat. Pojawił się bardzo wcześnie, byłam w 4 klasie podstawówki. Stosowałam juz nie jeden antybiotyk. Na początku było ok, ale potem zaraz wszystko wracało. Najgorsze są chyba blizny. Duże i okropne! Na dzień dzisiejszy mam kilka bomb i czuje że robią sie nowe. Moze mam za małą dawkę? Ze skutków ubocznych wystapiło na razie tylko pękanie kącików ust i dziwne czerwone uczulenie na rękach, przypomniające łuski. Aha no i oczywiscie włosy... wypadają garściami. Eh... mam nadzieję że to minie
Pozdrawiam
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 13:04   #656
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Stosuje Aknenormin od prawie 3 miesięcy. ale coraz bardziej sceptycznie podchodze do jego stosowania ( Może dlatego że na trądzik leczę się już.... ho ho jakieś 10 lat. Pojawił się bardzo wcześnie, byłam w 4 klasie podstawówki. Stosowałam juz nie jeden antybiotyk. Na początku było ok, ale potem zaraz wszystko wracało. Najgorsze są chyba blizny. Duże i okropne! Na dzień dzisiejszy mam kilka bomb i czuje że robią sie nowe. Moze mam za małą dawkę? Ze skutków ubocznych wystapiło na razie tylko pękanie kącików ust i dziwne czerwone uczulenie na rękach, przypomniające łuski. Aha no i oczywiscie włosy... wypadają garściami. Eh... mam nadzieję że to minie
Pozdrawiam
Olinko, a jaką bierzesz dawkę? może faktycznie za małą? Ja trądzik leczę już od 16 lat, a stuknęła mi już 30 . U mnie pryszzce zniknęły już gdzieś po 2 tygodniach ale nie martw się.... czytałam na forum o Aknenorminie, że u niektórych poprawę widać dopiero w 5-6 miesiącu stosowania. Musisz być cierpliwa i nie poddawać się !!!!!!!!!!!
Ja już nie mam pryszzcy (biorę Akne od 4 września) , mam trochę jeszce takich podskórnych grudek trochę ale jestem załamana , bo teraz sa bardziej widoczne BLIZNY .
Są one wyraźniejsze, bo przy bardziej suchej skórze jest to bardziej widoczne, no i nie kryją się między pryszzcami....
Głowa go góry musi być dobrze
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 13:07   #657
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Znalazłam go jakiś czas temu na Allegro. Nawet zastnawiałam się nad kupnem, bo opis jest bardzo ciekawy i cena nie wysoka więc wzbudza zainteresowanie. Ale jakoś sobie odpuściłam. Nie wiem czy to pomoże. W sumie możnaby spróbować...
Ja się zastanawiam nad kupnem toniku BHA na BU, bo skoro derma pozwoliła używać Effaclaru K, to chyba ten tonik też można. I jeszcze serum z wit.C na przebarwienia. Tylko nteż nie wiem czy mogę.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 13:26   #658
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Olinko, a jaką bierzesz dawkę? może faktycznie za małą? Ja trądzik leczę już od 16 lat, a stuknęła mi już 30 . U mnie pryszzce zniknęły już gdzieś po 2 tygodniach ale nie martw się.... czytałam na forum o Aknenorminie, że u niektórych poprawę widać dopiero w 5-6 miesiącu stosowania. Musisz być cierpliwa i nie poddawać się !!!!!!!!!!!
Ja już nie mam pryszzcy (biorę Akne od 4 września) , mam trochę jeszce takich podskórnych grudek trochę ale jestem załamana , bo teraz sa bardziej widoczne BLIZNY .
Są one wyraźniejsze, bo przy bardziej suchej skórze jest to bardziej widoczne, no i nie kryją się między pryszzcami....
Głowa go góry musi być dobrze
Biorę dawkę 40 mg dziennie; po jedenej tebletce rano i wieczorem. Dermatolog mówiła że to normalne że jeszcze wyskakują. Najgorsze są te buby - wielki i bolace Niczym się ich nie da przykryć Mogę się pocieszać jedynie tym że moja mam miała i nadal ma pryszcze, tym że ona nie leczyła się nigdy. Liczę się z tym ze z bliznami będę musiała uporać sie w inny sposób... moze jakiś peeling po zakończeniu leczenia? Goniu a czym nawilżasz buzię? Ja do opakowania Aknenorminu dostaję w aptece dermatologiczny krem dla dzieci Balneum i pomaga, tzn na tyle ile może Mi dosyć dobrze blizny kryje podkład Dax Cosmetics podklad Cashmere lub Maybelline-True Match
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 13:37   #659
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Olinka23 gdzie chodzisz do dermatologa? Bo widzę, że z jednego miasta jesteśmy
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 13:48   #660
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jak miło. Na Oławską; Ośrodek Medycyny Pracy naprzeciwko Vity. A Ty?
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.