Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-27, 21:39   #3361
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Chyba jestem watkowym skanera bo na produkt do mycia twarzy tez nie chce wydawac duzo- do 50 zl.
Przy czym ja juz pozbawilam sie zludzen ze moje problemy- zmarszczki przebarwienia itd rozwiążą kosmetyki. Pora odkladac na medycynę estetyczną. Niestety mam za sobą straszny rok z ogromem stresów i to sie odcisnelo mocno na mojej twarzy- w rok postarzalam sie o 5 lat i na to pomoże jedynie(jeśli w ogóle) medycyna...
Ja w ogóle się nie łudzę, że nie tylko produkty myjące, ale kosmetyki w ogóle poradzą coś na zmarszczki i utratę jędrności. Ale mam skórę łojotokową i jednocześnie wrażliwą i podatną na odwodnienie i używanie czego popadnie na etapie mycia skutkuje konsekwencjami, których kolejne kroki pielęgnacyjne nie naprawią. Nie znam niestety kosmetyku poniżej 50 zł, który by mi na dłuższą metę pasował.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-27, 22:17   #3362
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja w ogóle się nie łudzę, że nie tylko produkty myjące, ale kosmetyki w ogóle poradzą coś na zmarszczki i utratę jędrności. Ale mam skórę łojotokową i jednocześnie wrażliwą i podatną na odwodnienie i używanie czego popadnie na etapie mycia skutkuje konsekwencjami, których kolejne kroki pielęgnacyjne nie naprawią. Nie znam niestety kosmetyku poniżej 50 zł, który by mi na dłuższą metę pasował.
A próbowałaś kolagenu do spożywania?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 06:39   #3363
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja na produkt do mycia, zwłaszcza twarzy też staram się nie wydawać dużo, chyba, że skład (brak wody w składzie i ogólnie wartościowe składniki) oraz pojemność na to zasługuje. Z reguły preparaty myjące do 20 zł nie robią nic, nie oczyszczają lub robią szkodę skórze, chociaż zdarzają się wyjątki, a te droższe oprócz oczyszczania dają też zdrowy wygląd, nawilżenie, ew. brak wysuszania, poprawę kondycji skóry po prostu, chociaż rzecz jasna, cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Nie wiem co musiałoby się stać, żebym wydała na kosmetyk 100 lub więcej zł, musiałby być naprawdę dobry, wydajny, starczyć na minimum rok codziennego używania i minimalizować problemy skórne do niemal zera, ale to chyba oczywiste.
Zgadzam się. Na razie próbuje trzymać się granicy ok 50 zl na myjadla ale kusi tyle polecanych przez Was rzeczy se pewnie granuca podskoczy np. bardzo mnie korca myjadla kivvi...
Na serum krem pod oczy nie mam granicy (poza zasobnościa portfela).
Ostatnio za dużo wydaje na maski i maseczki- wszystkiego chce sprobowac i czesto sa to niewypaly. Poza tym lubie rozne konsystencje masek i to chyba jakies zboczenie...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja w ogóle się nie łudzę, że nie tylko produkty myjące, ale kosmetyki w ogóle poradzą coś na zmarszczki i utratę jędrności. Ale mam skórę łojotokową i jednocześnie wrażliwą i podatną na odwodnienie i używanie czego popadnie na etapie mycia skutkuje konsekwencjami, których kolejne kroki pielęgnacyjne nie naprawią. Nie znam niestety kosmetyku poniżej 50 zł, który by mi na dłuższą metę pasował.
Rozumiem. Ja jestem zadowolona z mleczka Avalon ale moze to wynikac tez z mojej nieswiadomosci ile potrafią dobrego zdzialac preparaty myjace z wyzszej polki.
I oczywiscie one kuszą tylko tlumacze sobie ze nie wszystko na raz
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 08:27   #3364
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja tam się cieszę



Przynajmniej odwiedziłaś i wiesz, żeby omijać, o jedno chciejstwo mniej



Dzięki, obejrzałam ją dzisiaj w Rossmannie Chyba kupię młodemu na urodziny, bo ma w październiku, były też inne, ale dużo droższe i były tańsze Prokudent, ale jakieś takie wielkie



superanckie.



U mnie w Rossie też wprowadzili PF Rescue i żele pod prysznic.



Oj tam, to zróbcie przyjęcie tydzień wcześniej



Kusum czy mogę prosić o link do Twojego modelu Sensodyne? Niestety, nie wiem, którą wybrać, bo jest kilka rodzajów i żadna mi się na oko nie spodobała, głównie dlatego, że ja lubię równo ścięte włosie lub w miarę równo, a te modele, które widziałam były takie pikne, fantazyjne, każdy włos w inną stronę, że aż mi się odechciało, chociaż może niesłusznie

Też zrobiłam zakupy, byłam w makadamii, esencję Polny Warkocz mam i ja rzeczywiście maleństwo, ale za tę cenę nie ma się co czepiać, a firma zasługuje wg. mnie na pochwałę za design opakowań, są naprawdę urocze i wszystkie takie malutkie i wszystko w szkle. Wzięłam też odżywkę aloesową Jason, podkład kryjący sunny fairest AM, żel pod prysznic Go Cranberry, bo mi potrzebny, a za bardzo nie było nic ciekawszego, a pelnowymiarowy peeling do ciała Hagi dostałam gratis, ma co prawda krótki termin, ale mnie to nie przeszkadza, a super pachnie

Załącznik 7208791
Proszę: https://www.sensodyne.pl/produkty/sz...xtra-soft.html
Wygląda bardzo zwyczajnie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja w ogóle się nie łudzę, że nie tylko produkty myjące, ale kosmetyki w ogóle poradzą coś na zmarszczki i utratę jędrności. Ale mam skórę łojotokową i jednocześnie wrażliwą i podatną na odwodnienie i używanie czego popadnie na etapie mycia skutkuje konsekwencjami, których kolejne kroki pielęgnacyjne nie naprawią. Nie znam niestety kosmetyku poniżej 50 zł, który by mi na dłuższą metę pasował.
A co polecasz?

Benton to naturalna marka? Widzę, że często się tu przewija.
U mnie niestety azjatyckie specyfiki się nie sprawdzają. Są zbyt drażniące dla mojej skóry.

Jeśli chodzi o ceny kosmetyków to zależy. Za dobry krem, produkt z kwasami czy składnikiem aktywnym jestem w stanie więcej zapłacić. Jeśli coś mogę zrobić sama lub kupić taniej to czemu nie?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 10:35   #3365
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
A próbowałaś kolagenu do spożywania?
Nie, nie wiem, czy to ma sens

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
A co polecasz?
Z naturalnych to tylko piankę Regulat Beauty Excellent Cleansing Foam KLIK, ale nie wiem, czy w Polsce jest do kupienia. W moim przypadku sprawdza się teoria o łagodności produktów z niższym pH, dlatego tak nie lubię mydeł, a ta pianka ma pH 5. Inne moje ulubione myjadła są nienaturalne i azjatyckie.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Benton to naturalna marka? Widzę, że często się tu przewija.
U mnie niestety azjatyckie specyfiki się nie sprawdzają. Są zbyt drażniące dla mojej skóry.
Częściowo tak.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 10:45   #3366
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, nie wiem, czy to ma sens



Z naturalnych to tylko piankę Regulat Beauty Excellent Cleansing Foam KLIK, ale nie wiem, czy w Polsce jest do kupienia. W moim przypadku sprawdza się teoria o łagodności produktów z niższym pH, dlatego tak nie lubię mydeł, a ta pianka ma pH 5. Inne moje ulubione myjadła są nienaturalne i azjatyckie.



Częściowo tak.
Z pH się zgadzam. Dlatego kupuję żel Effaclar i bardzo mi pasuje.

Nie wiem czy taka pianka poradziłaby sobie zmyciem ciężkiego oleju z twarzy?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 11:19   #3367
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Na razie próbuje trzymać się granicy ok 50 zl na myjadla ale kusi tyle polecanych przez Was rzeczy se pewnie granuca podskoczy np. bardzo mnie korca myjadla kivvi...
Na serum krem pod oczy nie mam granicy (poza zasobnościa portfela).
Ostatnio za dużo wydaje na maski i maseczki- wszystkiego chce sprobowac i czesto sa to niewypaly. Poza tym lubie rozne konsystencje masek i to chyba jakies zboczenie...



Rozumiem. Ja jestem zadowolona z mleczka Avalon ale moze to wynikac tez z mojej nieswiadomosci ile potrafią dobrego zdzialac preparaty myjace z wyzszej polki.
I oczywiscie one kuszą tylko tlumacze sobie ze nie wszystko na raz
Ja jestem mleczkowa dziewczyna i Avalon to mój ulubieniec, cena adekwatna do jakości i pojemności, a poza tym uważam, że ma dobroczynny wpływ na moją kapryśną cerę, więc 45 zł, bo tyle kosztuje w pl, to wg. mnie rozsądna cena. Miałam droższe mleczka, m.in 100% pure, Phenome, JMO, Herbfarmacy i do pięt nie dorastały Avalon, chociaż 100% pure było świetne, tylko nie za bardzo do mojej skóry się nadawało, bo trochę zapychało.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Proszę: https://www.sensodyne.pl/produkty/sz...xtra-soft.html
Wygląda bardzo zwyczajnie.
Rzeczywiście, wygląda "normalnie", po prostu jej nie spotkałam, mam nadzieję, że znajdę niezbyt daleko od domu
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-08-28 o 11:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-28, 11:56   #3368
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, nie wiem, czy to ma sens
Do mnie to przemawia, zwłaszcza, że slyszałam o tym już przed modą na azjatycki styl pielęgnacji. Problem w tym, że to musi być określony typ kolagenu i o określonej wielkości, a w Polsce jakoś nie mogę natrafić na taki. Ba, często w ogóle producent nie informuje o tych parametrach!

Ten właściwy jest oczywiście do ściągnięcia z Azji, ale cena
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 15:07   #3369
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja jestem mleczkowa dziewczyna i Avalon to mój ulubieniec, cena adekwatna do jakości i pojemności, a poza tym uważam, że ma dobroczynny wpływ na moją kapryśną cerę, więc 45 zł, bo tyle kosztuje w pl, to wg. mnie rozsądna cena. Miałam droższe mleczka, m.in 100% pure, Phenome, JMO, Herbfarmacy i do pięt nie dorastały Avalon, chociaż 100% pure było świetne, tylko nie za bardzo do mojej skóry się nadawało, bo trochę zapychało.
też jestem mleczkowa dziewczyna i też bardzo lubię Avalon
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 15:27   #3370
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Z pH się zgadzam. Dlatego kupuję żel Effaclar i bardzo mi pasuje.

Nie wiem czy taka pianka poradziłaby sobie zmyciem ciężkiego oleju z twarzy?
Nie jestem przekonana, a nie mam jak przetestować, bo już tę piankę skończyłam. Używałam jej jako jedyny produkt myjący rano i jako drugi po oleju myjącym wieczorem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 10:23   #3371
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Jestem zachwycona serum przeciwzmarszczkowym Florame. Zakup roku!
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-29, 11:05   #3372
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jestem zachwycona serum przeciwzmarszczkowym Florame. Zakup roku!
Lepsze niż to z bioany?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 11:16   #3373
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Lepsze niż to z bioany?
Na tym samym poziomie.

Kuszę -nowość na na naszym rynku
http://bydgoskawytworniamydla.pl/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2017-08-29 o 13:33
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 15:00   #3374
gitara1213
Przyczajenie
 
Avatar gitara1213
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Popieram mojego poprzednika w 100%... Nic dodać, nic ująć
__________________
Posłuchaj, jak ci whisky gada
gitara1213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 18:28   #3375
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was stosowała krem nawilżający Whamisy http://www.skin79-sklep.pl/produkt/7...ter-cream.html i mogłaby się o nim wypowiedzieć ? Dumam nad tym kremem, ale zastanawiam się czy warto, bo cena nie najniższa, a tonik i lotion z tej firmy jakoś specjalnie mnie nie zachwyciły.
Ja go kupiłam jak był w promocji, mieszam z czarną esencja benton. On ma taką zbita konsystencję, że mam wrażenie że nierozcieńczony byłby zbyt ciężki, chociaż to raczej tylko wrażenie, bo jeśli chodzi o nawilżenie, to jest bardzo delikatny. Jeszcze muszę potestowac żeby powiedzieć coś więcej, plus przeprowadziłam się I nie mam dobrego lustra w nowym mieszkaniu, a pamiętam że jak go użyłam kiedyś poraz pierwszy to po całym dniu było widać efekt, cera była taka na maksa uspokojona, pory zwezone. Ewa Szałkowska ostatnio napisała jego recenzje.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Poradźcie mi Kupiłam sobie dezodorant w kremie Schmidts. Zwykle u mnie jest tak, że rano używam maszynki, a chwilę po tym antyperspirantu i nigdy nic mi nie było. Podrażnienia znałam tylko z reklam Kiedy pierwszy raz użyłam Schmidts po depilacji czułam się, jakby mi wypaliło pachę Co może być tego przyczyną? Jestem na samym początku przestawiania się na naturalne dezodoranty.
Miałam dokładnie to samo z nim, masakra jak wypalał pachę. Ale kiedy nie wypalał, to był okej chociaż u mnie nie był aż tak wydajny, krócej niż 6 miesięcy.

Ja właśnie kupiłam próbki pony, matcha, shibuya i hula costam xd niestety żaden mnie nie powalił, chce kupić pełnowymiarowy I kusi mnie wziąć jeszcze coś innego, jaki jest faworytem na wątku? Blutenzauber cy jak mu tam? (chodzi mi o zapachy)

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jestem zachwycona serum przeciwzmarszczkowym Florame. Zakup roku!
A co robi fajnego?



Btw esencja benton jest fajna, na pewno zamówię koleiny kosmetyk z galactomyces, plus te konsystencje esencji wszelakich świetnie mi sie wpisują do porannej pielęgnacji, esencja benton ze ślimakiem też bardzo mi przypadła do gustu. Uważam, że bardzo ładnie uspokajają skórę, a że moja potrzebuje minimalnego nawilżenia to wzbogacam je odrobiną kremu lub samorobionego serum (bo solo są za słabe) I otrzymuje nawilżenie idealne.

Btw dziewczyny, mam do was dwa pytania, a raczej prośbę o polecenie, w sumie może da się z tego zrobić 2w1 ponieważ :
-chciałabym kupić mojemu facetowi jakiś porządny krem on używa klasycznie Nivea, I bardzo często budzi się z taką łuszczącą się wręcz skórą, często jest zaczerwieniona, widać że potrzebuje porządnego nawilżenia i ukojenia. Nie mam doświadczenia, bo sama mam tłustą skórę, plus to nie może być zbyt "kobiecy" krem, żeby chciał go używać, możecie coś polecić?
-sama potrzebuje kremu na obszar bruzd nosowo-wargowych gdzie mam ultra wrażliwą, cienka i przesuszoną skórę. Pojawiły mi się w tym miejscu zmarszczki nie z wieku ale z uszkodzenia skóry kwasami, nie wiem czy nie oczekuję kosmetyku - cudu, ale pisałyscie często o kremach które ładnie prasowaly zmarszczki pod oczami - czy może któraś z was polecić cos na maksa nawilżającego I kojącego co chociaż trochę poprawiło wam kondycję skóry?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2017-08-29 o 19:43
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 20:15   #3376
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja go kupiłam jak był w promocji, mieszam z czarną esencja benton. On ma taką zbita konsystencję, że mam wrażenie że nierozcieńczony byłby zbyt ciężki, chociaż to raczej tylko wrażenie, bo jeśli chodzi o nawilżenie, to jest bardzo delikatny. Jeszcze muszę potestowac żeby powiedzieć coś więcej, plus przeprowadziłam się I nie mam dobrego lustra w nowym mieszkaniu, a pamiętam że jak go użyłam kiedyś poraz pierwszy to po całym dniu było widać efekt, cera była taka na maksa uspokojona, pory zwezone. Ewa Szałkowska ostatnio napisała jego recenzje. Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam, że wodny krem będzie rzadki, a tu proszę
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja właśnie kupiłam próbki pony, matcha, shibuya i hula costam xd niestety żaden mnie nie powalił, chce kupić pełnowymiarowy I kusi mnie wziąć jeszcze coś innego, jaki jest faworytem na wątku? Blutenzauber cy jak mu tam? (chodzi mi o zapachy) Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
- chyba ten miał największe wzięcie; ja teraz otworzyłam nowy i pachnie nieco inaczej, niż poprzedni, ale bardziej w kierunku kwiatowym, niż pudrowym (w poprzednim była równowaga wg mnie).
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Btw esencja benton jest fajna, na pewno zamówię koleiny kosmetyk z galactomyces, plus te konsystencje esencji wszelakich świetnie mi sie wpisują do porannej pielęgnacji, esencja benton ze ślimakiem też bardzo mi przypadła do gustu. Uważam, że bardzo ładnie uspokajają skórę, a że moja potrzebuje minimalnego nawilżenia to wzbogacam je odrobiną kremu lub samorobionego serum (bo solo są za słabe) I otrzymuje nawilżenie idealne. Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie Benton wymiata ; używam też innych rzeczy, ale na pewno nie osiągnęłąbym takiego stanu skóry bez Bentona
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Btw dziewczyny, mam do was dwa pytania, a raczej prośbę o polecenie, w sumie może da się z tego zrobić 2w1 ponieważ :
-chciałabym kupić mojemu facetowi jakiś porządny krem on używa klasycznie Nivea, I bardzo często budzi się z taką łuszczącą się wręcz skórą, często jest zaczerwieniona, widać że potrzebuje porządnego nawilżenia i ukojenia. Nie mam doświadczenia, bo sama mam tłustą skórę, plus to nie może być zbyt "kobiecy" krem, żeby chciał go używać, możecie coś polecić?
-sama potrzebuje kremu na obszar bruzd nosowo-wargowych gdzie mam ultra wrażliwą, cienka i przesuszoną skórę. Pojawiły mi się w tym miejscu zmarszczki nie z wieku ale z uszkodzenia skóry kwasami, nie wiem czy nie oczekuję kosmetyku - cudu, ale pisałyscie często o kremach które ładnie prasowaly zmarszczki pod oczami - czy może któraś z was polecić cos na maksa nawilżającego I kojącego co chociaż trochę poprawiło wam kondycję skóry?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest parę firm posiadających linię męską np. Martina Gebhard, Alva, Aubrey lub wyłącznie męska 36-30, czy jakoś tak, ale nie mogę nic polecić, bo mój tż używa tego, co mi nie pasi

Mogę za to polecić żel pod prysznic dla tych, którzy nie lubią się balsamować po kąpieli i lubią kwiatowo-owocowe klimaty- żel pod prysznic Vianek, seria niebieska. Zapach dla mnie super, utrzymuje się nawet trochę dłużej na skórze, ale najfajniejsze jest to, że zostawia ją gładką i wystarczająco nawilżoną

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2017-08-29 o 20:25
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 20:35   #3377
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;76723441]Mogę za to polecić żel pod prysznic dla tych, którzy nie lubią się balsamować po kąpieli i lubią kwiatowo-owocowe klimaty- żel pod prysznic Vianek, seria niebieska. Zapach dla mnie super, utrzymuje się nawet trochę dłużej na skórze, ale najfajniejsze jest to, że zostawia ją gładką i wystarczająco nawilżoną [/QUOTE]

Moja skóra potrzebuje po nim nawilżenia
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 20:50   #3378
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Moja skóra potrzebuje po nim nawilżenia
Pewnie i moja coś by tam jeszcze wchłonęła, ale- jak napisałam- jest wystarczająco nawilżona, więc nie epatuję już suchymi łydkami, bo w tych obszarach było zawsze najgorzej. W każdym bądź razie mydła poszły chwilowo w odstawkę, a w porównaniu z innymi żelami ten wypada u mnie zdecydowanie najlepiej. No i oczywiście dodatkowy bonus w postaci przepięknego zapachu
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 21:13   #3379
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny, co myślicie o składach tych produktów?
http://smackbeauty.com/product/smack...wrinkle-serum/
http://www.naturalskinshop.com/skin-...eauty-oil.html

Marki są mi zupełnie nieznane.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-30, 10:16   #3380
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;76723441]

Jest parę firm posiadających linię męską np. Martina Gebhard, Alva, Aubrey lub wyłącznie męska 36-30, czy jakoś tak, ale nie mogę nic polecić, bo mój tż używa tego, co mi nie pasi

[/QUOTE]

piateczka mam tą samą metodę
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość


Btw esencja benton jest fajna, na pewno zamówię koleiny kosmetyk z galactomyces, plus te konsystencje esencji wszelakich świetnie mi sie wpisują do porannej pielęgnacji, esencja benton ze ślimakiem też bardzo mi przypadła do gustu. Uważam, że bardzo ładnie uspokajają skórę, a że moja potrzebuje minimalnego nawilżenia to wzbogacam je odrobiną kremu lub samorobionego serum (bo solo są za słabe) I otrzymuje nawilżenie idealne.

Btw dziewczyny, mam do was dwa pytania, a raczej prośbę o polecenie, w sumie może da się z tego zrobić 2w1 ponieważ :
-chciałabym kupić mojemu facetowi jakiś porządny krem on używa klasycznie Nivea, I bardzo często budzi się z taką łuszczącą się wręcz skórą, często jest zaczerwieniona, widać że potrzebuje porządnego nawilżenia i ukojenia. Nie mam doświadczenia, bo sama mam tłustą skórę, plus to nie może być zbyt "kobiecy" krem, żeby chciał go używać, możecie coś polecić?
-sama potrzebuje kremu na obszar bruzd nosowo-wargowych gdzie mam ultra wrażliwą, cienka i przesuszoną skórę. Pojawiły mi się w tym miejscu zmarszczki nie z wieku ale z uszkodzenia skóry kwasami, nie wiem czy nie oczekuję kosmetyku - cudu, ale pisałyscie często o kremach które ładnie prasowaly zmarszczki pod oczami - czy może któraś z was polecić cos na maksa nawilżającego I kojącego co chociaż trochę poprawiło wam kondycję skóry?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie możesz swojemu mężczyźnie kupić czegoś z bentona właśnie? Opakowania raczej na męską miarę szyte
Mój mąż i sąsiad bardzo chwalą sobie kremy bioselect - antiaging i nawilżający. My z sąsiadką tez ich używamy, ona ma juz 3 słoiczek design raczej unisex, zapach też.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 14:54   #3381
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ishani, serum Florame pięknie pachnie, odpowiednio nawilża i odżywia moją skórę i poprawia jędrność. Stosuję go dopiero 7 dni, a już widać efekty. Świetny zakup.

Co do męskiej pielęgnacji, to polecam:
http://www.greenline-sklep.pl/produc...now-50-ml.html
- tylko jak to u Martina G trzeba zużyć w ciągu 3 miesięcy po otwarciu
http://logona.pl/seria-mann-dla-mezc...zymem-q10.html
http://skarbiec-natury.pl/pl/p/Inten...nsive-MEN/5938
http://skarbiec-natury.pl/pl/p/Krem-...-SENSITIV/4998
http://skarbiec-natury.pl/pl/p/Meski...iego-buku/4154
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 15:41   #3382
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Takie kosmetyki dla dzieci to ja rozumiem. Świetne opakowania, od razu zachęcają do zakupu. https://bimboland.pl/product-pol-509...ny-500-ml.html
Tylko ceny mogłyby być bardziej przyjazne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 16:59   #3383
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Takie kosmetyki dla dzieci to ja rozumiem. Świetne opakowania, od razu zachęcają do zakupu. https://bimboland.pl/product-pol-509...ny-500-ml.html
Tylko ceny mogłyby być bardziej przyjazne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opakowanie super, ale Sodium Coceth Sulfate, to nie jest składnik organiczny, strasznie mnie wnerwia takie coś, bo wymieniają po kolei, czego to nie zawiera produkt, a tymczasem to przecież PEG i prawie to samo, co SLES i z tlenkiem etylenu, tyle że inny kwas tłuszczowy, tak samo jak laureth, myreth i cała reszta. Widzę też jakąś emulsję do mycia, ale to chyba błąd w tłumaczeniu dystrybutora, bo na op. pisze, że to jakiś żel, skład też nie jest emulsyjny, tylko żelowy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 17:09   #3384
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Opakowanie super, ale Sodium Coceth Sulfate, to nie jest składnik organiczny, strasznie mnie wnerwia takie coś, bo wymieniają po kolei, czego to nie zawiera produkt, a tymczasem to przecież PEG i prawie to samo, co SLES i z tlenkiem etylenu, tyle że inny kwas tłuszczowy, tak samo jak laureth, myreth i cała reszta. Widzę też jakąś emulsję do mycia, ale to chyba błąd w tłumaczeniu dystrybutora, bo na op. pisze, że to jakiś żel, skład też nie jest emulsyjny, tylko żelowy.
O rany to rzeczywiście, nie znałam tego składnika. Mogliby lepiej o to zadbać skoro kosmetyki maja być dziecięce. Z drugiej strony często do dzieckowych eko kosmetyków wrzuca się scs, co też nie jest fajne przynajmniej dla mnie. Ja mojej córce ostatnio kupuje vianki bo nie dość że są łagodne to i pachną mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 17:15   #3385
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ja swojemu kupuję HiPPa, Weledę albo Nacomi.

Moje ostatnie zakupy: IMG_20170830_171815.jpg

I za pół ceny w SP: IMG_20170830_171850.jpg
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 17:55   #3386
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja swojemu kupuję HiPPa, Weledę albo Nacomi.

Moje ostatnie zakupy: Załącznik 7213696

I za pół ceny w SP: Załącznik 7213701
O kupiłaś to serum zielona herbata, ciekawa jestem jak u Ciebie się będzie sprawdzało. U mnie w użyciu od kilku dni ale jakoś nie czuję żadnego działania póki co.
Upatrzyłam sobie jeszcze serum Norel Extrem Renew czy jakoś tak.

W Drogerii Pigment jutro polny warkocz który ostatnio chwaliłyście ma być za 8,99. Zamowiłabym, ale nie mam innych potrzeb, więc niespecjalnie mi się opłaca jedną rzecz z drugiego końca polski ciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 17:57   #3387
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
O kupiłaś to serum zielona herbata, ciekawa jestem jak u Ciebie się będzie sprawdzało. U mnie w użyciu od kilku dni ale jakoś nie czuję żadnego działania póki co.
Upatrzyłam sobie jeszcze serum Norel Extrem Renew czy jakoś tak.

W Drogerii Pigment jutro polny warkocz który ostatnio chwaliłyście ma być za 8,99. Zamowiłabym, ale nie mam innych potrzeb, więc niespecjalnie mi się opłaca jedną rzecz z drugiego końca polski ciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To z retinolem i witaminą C? Jest teraz w promocji w Douglasie za 63,90 zł .
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 18:50   #3388
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Upatrzyłam sobie jeszcze serum Norel Extrem Renew czy jakoś tak.
Moje ukochane
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 19:18   #3389
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
To z retinolem i witaminą C? Jest teraz w promocji w Douglasie za 63,90 zł .
No właśnie dlatego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 19:51   #3390
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

piateczka mam tą samą metodę

A nie możesz swojemu mężczyźnie kupić czegoś z bentona właśnie? Opakowania raczej na męską miarę szyte
Mój mąż i sąsiad bardzo chwalą sobie kremy bioselect - antiaging i nawilżający. My z sąsiadką tez ich używamy, ona ma juz 3 słoiczek design raczej unisex, zapach też.
- niezły patent, uważam - można więcej rzeczy przetestować

Miałam właśnie pisać- Benton (galactomyces) polecany jest na wszystkie problemy skórne
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.