Pierwszy raz samolotem - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-23, 22:01   #4681
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny czy ktoras z Was leci na dniach do Angli / Szkocji ? czytam cos teraz o tych wiruchach i nie chcialabym zeby odwolali mi lot
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-25, 21:34   #4682
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was leci na dniach do Angli / Szkocji ? czytam cos teraz o tych wiruchach i nie chcialabym zeby odwolali mi lot
U mnie samoloty normalnie lataja, wichury juz sie skonczyly poki co
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 13:57   #4683
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Lecę z Katowic na Ukrainę z Wizzair Ukraine. Mam w cenie bagaż rejestrowany. Ile czasu powinnam być przed wylotem? Bramki zamykają o 10.45. Autobus z Katowic mam o 8, powinnam być na 9. Czy spokojnie zdążę? Ile kosztuje autobus tej relacji (jego rozkład jest na KZK GOP, nazywa się bodajże Lotnisko), tj. czy muszę skasować bilet na 3 gminy, czy jest też jakiś specjalny? Ile kosztuje studencki? Jak duże jest lotnisko w Katowicach i Kijowie? Czy odprawa do kraju z paszportem trwa jakoś dłużej? Czy na Ukrainie będą mnie o coś pytać, np. o cel podróży, jak to wygląda?
Lecę przed samym Sylwestrem, zastanawiamy się, czy nie uciekać z Kijowa na sam Sylwester, w związku z sytuacją w stolicy (choć w innych miastach też są demonstracje). I tak mielibyśmy wracać przez Lwów, więc wolałabym jednak zostać, ale ryzykować nie będziemy jeśli coś się na miejscu okaże nie tak.
Jeszcze jest taka sprawa, że muszę wyjechać o północy przed wylotem z Warszawy, żeby wylecieć o 11 z Katowic (inaczej nie zdążę, pierwszy ranny pociąg przyjeżdża przed 10). Nocowałybyście w jakimś hostelu w Katowicach czy wolałybyście jechać PolskimBusem (relacja Wiedeń, obstawiam full obłożenie - termin przed samym Sylwestrem).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 23:09   #4684
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Pierwszy raz samolotem

Lotnisko w Katowicach nie jest jakies duze, lecialam stamtad dwa razy i nie przypominam sobie, zeby jakies wrazenie na mnie zrobilo , spokojnie zdazysz jak bedziesz o 9.
Ja z Katowic leciala, chyba 3 lata temu ostatnio, ale za autobus z Katowic na lotnisko placilam 20zl w jedna strone.. Nie bylo studenckich. W Polsce to tyle, ze bedziesz przechodzic /po bramkach bezp. W drodze na gate/ przez odprawe paszportowa (podchodzisz do okienka, dajesz paszport, ogladaja go, oddaja Ci, przechodzisz przez bramki do gate'u), lepiej sobie przed tym ogarnac wolnoclowki- jak masz zamiar cos kupic, bo potem zostaje Ci aby kilka sklepow.
Ja bym jechala Polskim Busem , jesli chcesz jechac tym busem po polnocy to on jedzie tylko do Katowic.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2013-12-27 o 23:32
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 01:25   #4685
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Lotnisko w Katowicach nie jest jakies duze, lecialam stamtad dwa razy i nie przypominam sobie, zeby jakies wrazenie na mnie zrobilo , spokojnie zdazysz jak bedziesz o 9.
Ja z Katowic leciala, chyba 3 lata temu ostatnio, ale za autobus z Katowic na lotnisko placilam 20zl w jedna strone.. Nie bylo studenckich. W Polsce to tyle, ze bedziesz przechodzic /po bramkach bezp. W drodze na gate/ przez odprawe paszportowa (podchodzisz do okienka, dajesz paszport, ogladaja go, oddaja Ci, przechodzisz przez bramki do gate'u), lepiej sobie przed tym ogarnac wolnoclowki- jak masz zamiar cos kupic, bo potem zostaje Ci aby kilka sklepow.
Ja bym jechala Polskim Busem , jesli chcesz jechac tym busem po polnocy to on jedzie tylko do Katowic.
Dzięki, masz rację, tylko do Katowic Czyli jest szansa na podwójne miejsce i brak ogromnego ścisku, może uda się jechać w małym ścisku xd W razie czego biorę swojego rogala i będę się układać na oknie
A możesz napisać, czy jechałaś jakimś prywatnym przewoźnikiem czy transportem organizowanym przez KZK GOP? No bo nie chcę przepłacać za bilet i mając 3 godziny wybiorę najtańszą opcję. Choć znowu te 20 zł to nie jest jakiś kosmos
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 10:59   #4686
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Lądujemy na Żulianach, a tu znalazłam info o lotnisku: będzie chyba zabawnie

Cytat:
btw: "miedzynarodowy" port lotniczy Żuliany to troche tak na wyrost - lotnistko to dwa baraki, ktore sa niepolaczone, wielkoscia ustepuja nawet mojemu dworcu pkp; jedna linia do przeswietlen, z 2-3 okienka dla celnikow, specyficzne pomieszczenie do odbioru bagazu (korytarz), praktycznie nikt nie mowi po angielsku, jest sklep wolnoclowy (tylko po co)
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 11:08   #4687
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dzięki, masz rację, tylko do Katowic Czyli jest szansa na podwójne miejsce i brak ogromnego ścisku, może uda się jechać w małym ścisku xd W razie czego biorę swojego rogala i będę się układać na oknie
A możesz napisać, czy jechałaś jakimś prywatnym przewoźnikiem czy transportem organizowanym przez KZK GOP? No bo nie chcę przepłacać za bilet i mając 3 godziny wybiorę najtańszą opcję. Choć znowu te 20 zł to nie jest jakiś kosmos

Jechalam miejskim Lotnisko... Rozboj w bialy dzien. Ja pamietam raz jak lecialam. Ktw do Bolonii to na bilety samolotowe wydalam 24zl w dwie strony, a tu 20 na autobus (zwykly miejski) w jedna strone.
Aaaa, raz jechalam tez miejskimi, chyba trzema i wyszlo troche taniej, ale dlugo. Moge poszukac tej trasy, skoro bedziesz miala troche czasu to mozna go w ten sposob wykorzystac :-D

Mysle, ze w pb o tej porze bedzie luuuuuuz. Watpie, zeby ludzie tlumnie wybierali sie do Ktw na Sylwestra , tym bardziej o takiej porze. Btw, sprawdzalam- biletow do Wiednia juz na Sylwka PB nie da sie kupic, wyprzedane

Etid, ja jechalam ta opcja przez Kamien: http://www.fly4free.pl/jak-dojechac-...port-poradnik/
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2013-12-28 o 11:17
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 18:21   #4688
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Priesta Pokaż wiadomość
Ja niestety bardzo źle znoszę lot samolotem - okropnie boli mnie glowa przy ladowaniu. Wiecie dziewczyny czy jest na to jakiś lek??????????
To pewnie od zmiany ciśnienia.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 22:16   #4689
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Jechalam miejskim Lotnisko... Rozboj w bialy dzien. Ja pamietam raz jak lecialam. Ktw do Bolonii to na bilety samolotowe wydalam 24zl w dwie strony, a tu 20 na autobus (zwykly miejski) w jedna strone.
Aaaa, raz jechalam tez miejskimi, chyba trzema i wyszlo troche taniej, ale dlugo. Moge poszukac tej trasy, skoro bedziesz miala troche czasu to mozna go w ten sposob wykorzystac :-D

Mysle, ze w pb o tej porze bedzie luuuuuuz. Watpie, zeby ludzie tlumnie wybierali sie do Ktw na Sylwestra , tym bardziej o takiej porze. Btw, sprawdzalam- biletow do Wiednia juz na Sylwka PB nie da sie kupic, wyprzedane

Etid, ja jechalam ta opcja przez Kamien: http://www.fly4free.pl/jak-dojechac-...port-poradnik/
Dzięki bardzo, widzisz, taka jestem elokwentna, a wystarczyło lepiej wykorzystać google xd Chyba wybiorę opcję przez Kamień, też byłabym na 10, a za to będę miała na kanapki w katowickim dworcu, no albo chociaż na jedną w Starbucksie

Wiesz, Sylwester - Sylwestrem, ludzie wracają do domu Ja dwa tygodnie temu jechałam z Warszawy do Bydgoszczy porannym kursem i był załadowany cały autokar Ogólnie znalazłam teraz opcję noclegu w Campanille (akurat tam nocowałam i warunki są dobre) za 32 zł... tylko że chyba nie wyrobię się, by wyjechać jutro wcześniej niż 17 z Warszawy, a jechać i być o 23 w Katowicach to chyba średnio mi się opłaca, jeśli miałabym wstać o 6 ;/
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 12:14   #4690
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Bez sensu, bo busem bedziesz na 5, a tak i tak musialabys wstac o 6.
Tez widziaalm te oferte z campanille.

Wiesz, mysle jednak, ze duuuuuuuzo mniej osob wraca do domow na Sylwestra niz na Swieta.
Jak sobie swoje studenckie czasy przypominam to na Swieta jechali wszyscy, a Sylwka wiekszosc zstawala w miastach studenckich i razem imprezowali. Poza tym studenci chyba maja wolne?
Tak, czy inaczej nie spodziewalabym sie tlumow... Ale roznie bywa
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 12:02   #4691
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Bez sensu, bo busem bedziesz na 5, a tak i tak musialabys wstac o 6.
Tez widziaalm te oferte z campanille.

Wiesz, mysle jednak, ze duuuuuuuzo mniej osob wraca do domow na Sylwestra niz na Swieta.
Jak sobie swoje studenckie czasy przypominam to na Swieta jechali wszyscy, a Sylwka wiekszosc zstawala w miastach studenckich i razem imprezowali. Poza tym studenci chyba maja wolne?
Tak, czy inaczej nie spodziewalabym sie tlumow... Ale roznie bywa
Jednak pojechałam za 2 dyszki, bo byłam zbyt zmęczona ja jazdę z przesiadką
Co do PB - akurat o północy jechał Rzeszów i Katowice, ludzi było ogromnie dużo. Na szczęście większość jechała do Rzeszowa (w zasadzie chyba był pełen autobus), a nasz był w miarę ok (było z 40-50 osób).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 12:11   #4692
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Asia, a zostalas w Kijowie czy gdzies dalej ruszylas?
Ja kupilam bilety na kwiecien do Kijowa z Wawy i sie zastanawiam czy jeszcze na Krym z Kijowa nie poleciec na jeden-dwa dni. Troche cena biletow mnie martwi tylko. Pociag za dlugo jedzie wiec odpada.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 12:15   #4693
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Asia, a zostalas w Kijowie czy gdzies dalej ruszylas?
Ja kupilam bilety na kwiecien do Kijowa z Wawy i sie zastanawiam czy jeszcze na Krym z Kijowa nie poleciec na jeden-dwa dni. Troche cena biletow mnie martwi tylko. Pociag za dlugo jedzie wiec odpada.
A bilety kupiłaś w obie strony? Krym to chyba średni pomysł zimą, ale nie wiem, może się mylę. Choć w sumie Ty już będziesz jechać wiosną! My też bardzo chcieliśmy gdzieś jeszcze jechać , ale Lwów wyszedł i ekonomicznie, i szybko, i wygodnie.
Kupiliśmy sobie sypialny do Lwowa. Rano byliśmy we Lwowie, tu zostaliśmy na noc. O 16 jechaliśmy ze Lwowa w stronę Polski - zabraliśmy się z Ukraińcem, który podrzucił nas za cenę marszrutki do samej granicy w godzinę Dalej przejście z buta, o 18 busik z Medyki do Przemyśla. Dalej kumpel do Krakowa, a ja do Warszawy pociągiem.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 12:20   #4694
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Tak, kupilam w dwie strony. Niestety czasu coraz mniej na podroze wiec kazda chwila dla mnie cenna.. Dlatego tez kupowalam bilety na samolot z Warszawy, a nie z Katowic. Do Lwowa tez bym chciala... Moj dziadek stamtad pochodzil. Ale moze sie wybiore jak bede w swoim rodzinnym miescie (Lublin) to bedzie blisko, blizej niz z Kijowa

Jak cos to bede pisac na pw coby watku nie zasmiecac
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 07:53   #4695
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

muszę się pochwalić (bo do tej pory się śmieję) jaki miałam czaderski powrót od TŻ. Ostatni etap to lot Frankfurt - Katowice, i w samolocie Boeing 737-500 było uwaga.... 14 pasażerów.
Czułam się jakbym prywatnym jetem leciała, a stewardessy wisiały prawie nad pasażerami pytając, czy na pewno nie chcą czegoś więcej.
jakiś koleś wypił 3 piwa i zjadł chyba ze 2 kanapki - gdyby lot był dłuższy pewnie by na tym nie poprzestał.
Dziwne wrażenie robi taki pusty samolot
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 11:33   #4696
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
muszę się pochwalić (bo do tej pory się śmieję) jaki miałam czaderski powrót od TŻ. Ostatni etap to lot Frankfurt - Katowice, i w samolocie Boeing 737-500 było uwaga.... 14 pasażerów.
Czułam się jakbym prywatnym jetem leciała, a stewardessy wisiały prawie nad pasażerami pytając, czy na pewno nie chcą czegoś więcej.
jakiś koleś wypił 3 piwa i zjadł chyba ze 2 kanapki - gdyby lot był dłuższy pewnie by na tym nie poprzestał.
Dziwne wrażenie robi taki pusty samolot
Wow, to się chyba rzadko zdarza. Myślałam, że im dziwniejszy kierunek, tym mniej osób, ale to nie ma znaczenia.
A w jakim dniu lecieliście, może to jest klucz?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:26   #4697
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Wow, to się chyba rzadko zdarza. Myślałam, że im dziwniejszy kierunek, tym mniej osób, ale to nie ma znaczenia.
A w jakim dniu lecieliście, może to jest klucz?
no dokładnie trafiłaś w sedno. To lot o 21.45 w piątek - często nim latam (albo znajomi) - zawsze (''kursuje'' codziennie) jest nabity prawie na full (wiadomo ludzie po tygodniu pracy wracaja na weekend, albo ci z lotów transatlanyckich i innych długich lądujący w ciągu dnia we Frankfurcie- bo to chyba ostatni samolot do Polski ). A ja wracałam w trakcie trwania świąteczno-noworocznych wakacji.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 09:29   #4698
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Czy bagaz rejestrowany w Ryanair oprocz tego ze moze miex max 15 lub 20 kg , powinien miec jakies scisle okreslone wymiary ?
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 11:03   #4699
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
Czy bagaz rejestrowany w Ryanair oprocz tego ze moze miex max 15 lub 20 kg , powinien miec jakies scisle okreslone wymiary ?
Bagaz rejestrowany moze miec dowolne wymiary
__________________
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza


Zapraszam do siebie
Blog
Start 20 sierpnia 2011
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 11:10   #4700
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Lainathiel Pokaż wiadomość
Bagaz rejestrowany moze miec dowolne wymiary
dzieki za odpowiedz
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 11:53   #4701
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Lainathiel Pokaż wiadomość
Bagaz rejestrowany moze miec dowolne wymiary
jesteś pewna? to może byc bagaż o wymiarach 10x100x100m oby ważył max 20kg?

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się."

http://www.ryanair.com/pl/warunki-do...checkedbaggage
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 23:44   #4702
Lainathiel
Wtajemniczenie
 
Avatar Lainathiel
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 2 102
GG do Lainathiel
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
jesteś pewna? to może byc bagaż o wymiarach 10x100x100m oby ważył max 20kg?

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się."

http://www.ryanair.com/pl/warunki-do...checkedbaggage
nie wiem po co taki sarkazm od razu walic ale ok ^^ Uogolniam do wymiarow standardowych duzych bagazy ktore sa dostepne w sprzedazy, kazdy z nich, wiekszy i mniejszy jest bez problemu akceptowalny... No ale spoko, lepiej dowalic jak dzik w sosne. pozdrawiam
__________________
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza


Zapraszam do siebie
Blog
Start 20 sierpnia 2011
Lainathiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 09:06   #4703
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
jesteś pewna? to może byc bagaż o wymiarach 10x100x100m oby ważył max 20kg?

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się."

http://www.ryanair.com/pl/warunki-do...checkedbaggage
Cytat:
Napisane przez Lainathiel Pokaż wiadomość
nie wiem po co taki sarkazm od razu walic ale ok ^^ Uogolniam do wymiarow standardowych duzych bagazy ktore sa dostepne w sprzedazy, kazdy z nich, wiekszy i mniejszy jest bez problemu akceptowalny... No ale spoko, lepiej dowalic jak dzik w sosne. pozdrawiam
no mi tez chodzilo tylko o wymiary walizki
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 16:08   #4704
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
no mi tez chodzilo tylko o wymiary walizki
czasami jak się ma plecak, a nie walizkę to każą go nadawać jako bagaż niestandardowy (podobno dlatego, że tasiemki i paski plecaka mogą się zahaczyć na taśmociągach itp) - nie ma za to żadnej opłaty, o ile plecak oczywiście spełnia limity wagowe
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 08:00   #4705
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Czy któraś z Was leciała po pierwszym lutego ryanairem?
We wakacje weszła zmiana na wymiary bagażu podręcznego i dwa z tych wymiarów zostały zmniejszone o 5cm, ale nie zwracali na to uwagi i nadal przyjmowali bagaż o wymiarach nieco większych, jaki dopuszczały ich normy sprzed lipca. Ale od 1.02. weszły kolejne zmiany, i to chyba więcej, niż poprzednio, i zastanawiam się, czy nadal bagaż o kilka centymetrów większy przejdzie, czy już nie. Byłabym wdzięczna za odpowiedzi
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 08:25   #4706
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was leciała po pierwszym lutego ryanairem?
We wakacje weszła zmiana na wymiary bagażu podręcznego i dwa z tych wymiarów zostały zmniejszone o 5cm, ale nie zwracali na to uwagi i nadal przyjmowali bagaż o wymiarach nieco większych, jaki dopuszczały ich normy sprzed lipca. Ale od 1.02. weszły kolejne zmiany, i to chyba więcej, niż poprzednio, i zastanawiam się, czy nadal bagaż o kilka centymetrów większy przejdzie, czy już nie. Byłabym wdzięczna za odpowiedzi
Lecialam ryanairem jakis miesiac temu i oprocz bagazu podrecznego (55x40x20) mozna bylo miec dodatkowo jedna torbe o wymiarach 35x20x20. Z ciekawosci weszlam na ich strone ale nie widze tam zadnych zmian co do wielkosci bagazu
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 08:35   #4707
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
Lecialam ryanairem jakis miesiac temu i oprocz bagazu podrecznego (55x40x20) mozna bylo miec dodatkowo jedna torbe o wymiarach 35x20x20. Z ciekawosci weszlam na ich strone ale nie widze tam zadnych zmian co do wielkosci bagazu
W zeszłym roku były 55x45x25. O tej dodatkowej torbie czytałam, ale mnie to nie ratuje, mam po prostu walizkę w wymiarach 55x45x25. Ja leciałam 2 tygodnie temu, ale chciałam wiedzieć, czy leciał ktoś po 01.02.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 09:58   #4708
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
W zeszłym roku były 55x45x25. O tej dodatkowej torbie czytałam, ale mnie to nie ratuje, mam po prostu walizkę w wymiarach 55x45x25. Ja leciałam 2 tygodnie temu, ale chciałam wiedzieć, czy leciał ktoś po 01.02.
No to nie pomoge. Patrzylam na stronie ryanaira i ostatnia zmiana regulaminu jest z 27.01.2014 i tam podane sa te same wymiary o ktorych pisalam.
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 12:00   #4709
senter
Przyczajenie
 
Avatar senter
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Wiadomości: 17
GG do senter
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat z FAQ ze strony Ryanaira:
"BAGAŻ PODRĘCZNY

Jeden bagaż podręczny na pasażera* o wadze do 10kg i maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20cm oraz dodatkowa mała torebka 35 x 20 x20cm.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca bagaże (55 x 40 x20cm) mogą być przewożone w kabinie samolotu, pozostałe będą umieszczone w luku bagażowym bezpłatnie."

Chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości. Ryanair nigdy nie mał bagazu podrecznego o wymiarach 55x45x25
senter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 12:52   #4710
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez senter Pokaż wiadomość
Cytat z FAQ ze strony Ryanaira:
"BAGAŻ PODRĘCZNY

Jeden bagaż podręczny na pasażera* o wadze do 10kg i maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20cm oraz dodatkowa mała torebka 35 x 20 x20cm.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca bagaże (55 x 40 x20cm) mogą być przewożone w kabinie samolotu, pozostałe będą umieszczone w luku bagażowym bezpłatnie."

Chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości. Ryanair nigdy nie mał bagazu podrecznego o wymiarach 55x45x25
Miał Jak już pisałam, zmieniali to we wakacje, bo wszystkie linie lotnicze musiały się dostosować do jakichś norm, chyba europejskich Tylko nikt tego tak naprawdę nie kontrolował, czy to 2cm za dużo, czy nie. A na stronie też potrafię wyczytać, pytałam, czy ktoś leciał ostatnio
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.