Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-17, 16:51   #4651
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
nie jest tak źle , zrob 10ml , to starcza mi na dwa użycia i przez tydzień może stać w lodówce bez konserwantów
No w sumie można. Szkoda,że ja taki leniwiec jestem,a że myje włosy codziennie to pewnie będę musiała prawie co drugi dzień je robić,a chciałam zrobić raz i mieć na długo.Ale chyba,aż spróbuje je dziś ukręcić,bo opinie o nim są zachęcające.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:12   #4652
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
No w sumie można. Szkoda,że ja taki leniwiec jestem,a że myje włosy codziennie to pewnie będę musiała prawie co drugi dzień je robić,a chciałam zrobić raz i mieć na długo.Ale chyba,aż spróbuje je dziś ukręcić,bo opinie o nim są zachęcające.
Na początku jest super , potem jest jeden wielki przesusz włosów
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:25   #4653
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Na początku jest super , potem jest jeden wielki przesusz włosów
Hmm,ale ja nie chce przesuszu. A jak często można stosować te serum,żeby nie wysuszyło włosków?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:33   #4654
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Hmm,ale ja nie chce przesuszu. A jak często można stosować te serum,żeby nie wysuszyło włosków?
myśle że to zależy od rodzaju włosów , dużo osób pisało o tym przesuszu . Mnie tak ok. po2-3 tygodniach dopadł , stosując dwa razy w tygodniu . Już się nie psikam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:42   #4655
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
myśle że to zależy od rodzaju włosów , dużo osób pisało o tym przesuszu . Mnie tak ok. po2-3 tygodniach dopadł , stosując dwa razy w tygodniu . Już się nie psikam
W takim razie chyba jednak pozostanę przy dodawaniu czasem keratyny i innych składników do gotowców.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 21:07   #4656
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
myśle że to zależy od rodzaju włosów , dużo osób pisało o tym przesuszu . Mnie tak ok. po2-3 tygodniach dopadł , stosując dwa razy w tygodniu . Już się nie psikam
Faktycznie moze przesuszac. Ja tego jeszcze az tak dobitnie nie czuje, bo psikam wieczorem, po czym zawsze klade olej kokosowy lub jojoba. Ale tak czy inaczej na wlasciwosci nawilzajace raczej liczyc nie mozna.
Ostatnio kupilam serum Vichy z aminexilem (dla facetow) z dobrym, prostym skladem (i boskim zapachem ). Nie obciaza, nie wysusza wlosow (pomimo sporej ilosci alkoholu). Mysle, ze to zasluga peg 40 hydrogenated castor oil i glikolu propylenowego. Dlatego przyszlo mi do glowy, zeby dodawac glikolu do psikadla wodnego, a pozniej jeszcze dodatkowo krople np Paraffinum L. lub jakiegos mleczka migdalowego czy innego...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 10:26   #4657
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

czekam już ponad tydzień na przesyłkę.
oni wysyłają ekonomiczną?
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 11:45   #4658
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
czekam już ponad tydzień na przesyłkę.
oni wysyłają ekonomiczną?
Ja dostałam paczkę priorytetową, doszła w 1 dzień.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 12:20   #4659
Bralik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 317
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam dziewczyny. szykuję sie do swojego drugiedo zamówienia na mazidłach i mam kilka pytań (pisałam do Pani Lidli w pon., ale jeszcze nie dopisała a zalezy mi na zamowieniu jeszcze w tym tyg.).przeczytałam watek do 131 str., ale zanim dojde do 156 to wieki miną
Zanim pytania może przedstawie liste mojego zamiarowanego zamówienia:
1.spirulina
2.Jedwab hydrolizowany
3.d-pantenol
4.olej kokosowy
5.hydromanil
6.kompleks ceramidowy
7.bromelina
8.olej jojoba
9.koenzym Q10
10.kwas mlekowy?
10.kwas migdałowy?
1o.kwas alfa-liponowy?
10.Kwas glikolowy?
10.Kwas salicylowy?
11.papierki
12.bagietka borokrzemowa
13.hydrolant rózany
14.dry-flo?
15.jedwab w proszku?

Co juz mam:
-hydrolant oczarowy
-keratyna hydrolizowana
-mocznik
-niacynamid wit. B3

Produktów póki co chcę uzywać do ulepszania kremów, balsamów, szamponów, kręcenie zostawiam na później
Pytania:
1.Pisałyście wczesniej, ze protein np.keratyny hydrolizowanej nie można uzywac często (raz co 3-4 tyg.) jaki ma więc sens robie serum do włosów z tym składnikiem? A chciałabym uzywac przy kazdym myciu, czyli co dwa dni
2.nie wiem na który kwas sie zdecydować (mlekowy, migdałowy,alfa-liponowy, slaicylowy, glikolowy).Mam zaskórniki, których chciałabym się pozbyc, nierówności, jakies przebarwienia i od czasu do czasu coś wyskoczy.Używam acne-dermu od 2tyg. i chciałam coś do wzmocnienia kuracji do stosowania na przemian.Nie wiem jaką mam cere (rok temu dermatolog stwierdziła, ze jest mieszana parę miesięcy póżniej kosmetyczka powiedziała, ze jest sucha - i skłaniam sie do jej wersji), wrazliwa nie jest moge sporo nałozyc i nic jej nie rusza
3.od ostatniego zamówienia rano smaruje się kremem Humektan z dodatkiem niacynamidu i mocznika (efekt jak dla nie super ).Czy jesli dodam do tego więcej składników np.d-pantenol, kompleks ceramidowy, jedwab, olej jojoba, wit.E i A itp. to czy nie przedobrze?Może lepiej mniej składników, a na przemian?
4.z forum dowiedziałam się, ze wit.C można łączyc w szybkim serum z kwasem hialuronowym. W związku z tym czy mozna dodawać do kremu (Humektan) i jego działanie bedzie równie dobre (myślę tu o dodawaniu na dłoni do jednorazowego uzytku - tylko ile trzebaby było dodac na oko?)


Ogólnie nie lubie uzywać duzej ilości kosmetykow.Wieczorem zmywam twarz i kłade acne-derm, rano twarz myje płynem miceralnym, hydrolant, krem a jak wychodze krem z filtrami i na to puder.
Włosy mam raczej zadbane (nigdy nie farbowałam, nie susze, nie prostuje), ale są cienkie i przetłuszczające.Może doradzcie mi co powinnam kupić na mazdłach ew. z czego z rezygnoać na rzecz innego produktu.

Przepraszam za tak wiele pytań, ale moje drugie zamówienie chciałabym zrobić "porządniej".pierwsze bylo bardziej sprawdzeniem czy mi sie spodoba (no i spodobało oczywiście ).
__________________
MOJA WYMIANKA - CIUSZKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371739
Bralik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 12:45   #4660
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. szykuję sie do swojego drugiedo zamówienia na mazidłach i mam kilka pytań (pisałam do Pani Lidli w pon., ale jeszcze nie dopisała a zalezy mi na zamowieniu jeszcze w tym tyg.).przeczytałam watek do 131 str., ale zanim dojde do 156 to wieki miną
Zanim pytania może przedstawie liste mojego zamiarowanego zamówienia:
1.spirulina
2.Jedwab hydrolizowany
3.d-pantenol
4.olej kokosowy
5.hydromanil
6.kompleks ceramidowy
7.bromelina
8.olej jojoba
9.koenzym Q10
10.kwas mlekowy?
10.kwas migdałowy?
1o.kwas alfa-liponowy?
10.Kwas glikolowy?
10.Kwas salicylowy?
11.papierki
12.bagietka borokrzemowa
13.hydrolant rózany
14.dry-flo?
15.jedwab w proszku?

Co juz mam:
-hydrolant oczarowy
-keratyna hydrolizowana
-mocznik
-niacynamid wit. B3

Produktów póki co chcę uzywać do ulepszania kremów, balsamów, szamponów, kręcenie zostawiam na później
Pytania:
1.Pisałyście wczesniej, ze protein np.keratyny hydrolizowanej nie można uzywac często (raz co 3-4 tyg.) jaki ma więc sens robie serum do włosów z tym składnikiem? A chciałabym uzywac przy kazdym myciu, czyli co dwa dni
).
Wypowiem się na temat, o którym mam jakieś pojęcie.
Z proteinami jest tak, że nie każde włosy je lubią, nie każde potrzebują w większych ilościach a po jakimś czasie stosowania protein/keratyny może wystąpić efekt przekarmienia, włosy wtedy wyglądają na przesuszone. W takim przypadku odstawiamy proteiny i stosujemy coś mocno nawilżającego.
Moje włosy po tygodniu stosowania kosmetyku z proteinami mają dosyć, ale są tacy, którzy z powodzeniem stosują je dłużej. Wszystko zależy od włosów.
Zrób serum i obserwuj rezultaty, w razie przekarmiania odstaw serum i stosuj je z mniejszą częstotliwością (np. co drugie/trzecie mycie albo kilka razy z rzędu + przerwa itd.).
Rób małe porcje (np. 10ml) serum, żeby Ci się nie zmarnowało. Sama będziesz musiała dość do tego czy twoje włosy lubią się z proteinami i keratyną.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 12:53   #4661
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Wypowiem się na temat, o którym mam jakieś pojęcie.
Z proteinami jest tak, że nie każde włosy je lubią, nie każde potrzebują w większych ilościach a po jakimś czasie stosowania protein/keratyny może wystąpić efekt przekarmienia, włosy wtedy wyglądają na przesuszone. W takim przypadku odstawiamy proteiny i stosujemy coś mocno nawilżającego.
Moje włosy po tygodniu stosowania kosmetyku z proteinami mają dosyć, ale są tacy, którzy z powodzeniem stosują je dłużej. Wszystko zależy od włosów.
Zrób serum i obserwuj rezultaty, w razie przekarmiania odstaw serum i stosuj je z mniejszą częstotliwością (np. co drugie/trzecie mycie albo kilka razy z rzędu + przerwa itd.).
Rób małe porcje (np. 10ml) serum, żeby Ci się nie zmarnowało. Sama będziesz musiała dość do tego czy twoje włosy lubią się z proteinami i keratyną.
Dokładnie . A ja jestem przykładem, że niektórzy nigdy nie mają dość protein. Używam serum z keratyną od roku praktycznie przy każdym myciu (czasem jak nie mam czasu go zrobić to mam tydzień czy dwa przerwy) i jeszcze nie miałam żadnego przesuszu po nim. Wręcz przeciwnie, moje włosy kochają keratynę praktycznie w każdej ilości (zdarza się, że dodaję ją do maseczki, a potem jeszcze psikam serum z keratyną i też nic się nie dzieje). Ale fakt faktem do takiego serum wrzucam też sporo nawilżaczy i zmieniam składniki (jedyny stały to keratyna właśnie ).
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 13:04   #4662
Bralik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 317
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dzięki dziewczyny za odpowiedz .A czy mogę do gotowej maseczki (wax) dodać keratyne, jedwab, d-pantenol, nmfloum hydromanil?Nie bedzie tego za dużo, a moze lepiej zrobic mgiełke z tego do spryskiwania włosów na sucho?
__________________
MOJA WYMIANKA - CIUSZKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371739
Bralik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 13:09   #4663
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za odpowiedz .A czy mogę do gotowej maseczki (wax) dodać keratyne, jedwab, d-pantenol, nmfloum hydromanil?Nie bedzie tego za dużo, a moze lepiej zrobic mgiełke z tego do spryskiwania włosów na sucho?
Możesz . Choć wszystko naraz to trochę dużo. Ja bym Ci radziła dodawać tak 2-3 rzeczy do waxa: np. keratynę, pantenol i NMF, a kiedy indziej np. jedwab i hydromanil. A równocześnie możesz zrobić również spray .
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 13:10   #4664
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
czekam już ponad tydzień na przesyłkę.
oni wysyłają ekonomiczną?
Długo, może listonosz nie zostawił awizo?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dokładnie . A ja jestem przykładem, że niektórzy nigdy nie mają dość protein. Używam serum z keratyną od roku praktycznie przy każdym myciu (czasem jak nie mam czasu go zrobić to mam tydzień czy dwa przerwy) i jeszcze nie miałam żadnego przesuszu po nim. Wręcz przeciwnie, moje włosy kochają keratynę praktycznie w każdej ilości (zdarza się, że dodaję ją do maseczki, a potem jeszcze psikam serum z keratyną i też nic się nie dzieje). Ale fakt faktem do takiego serum wrzucam też sporo nawilżaczy i zmieniam składniki (jedyny stały to keratyna właśnie ).
Ja też używam stale i zero przesuszu. Fakt, że daję d-pantenol na oko, na pewno w sporej dawce.

Właśnie po 3 dniach od zamówienia odebrałam paczuszkę
Olejek ylangowy jest niesamowicie intrygujący
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 14:37   #4665
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wypróbowałam jednak wczoraj serum do włosów z mazideł (hydrolat rozmarynowy,jedwab hydrolizowany,keratyna i d-pantenol)
i muszę przyznać,że efekt mi się podoba:takie fajne puszyste włoski mam dziś.A muszę dodać,że często rano są już przyklapnięte,bo myję włosy wieczorem.
Doszłam do wniosku,że po prostu po wykończeniu serum zrobię przerwę i za jakiś czas znowu je zrobię.Może dzięki temu nie wysuszy mi włosków.
A swoją drogą już wcześniej próbowałam dodawać keratynę i/lub jedwab do odżywek,ale takiego efektu nie było. To sprawka d-pantenolu?
On też wysusza włoski czy można go dodawać ciągle do odżywek?
A dodajecie do odżywek żel ha?Czy szkoda go na takie eksperymenty?
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-11-18 o 14:38
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 20:09   #4666
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czesc dziewczyny
Uzywala ktoras z was soi 40% ? jesli tak to jak? czy nadaje sie do cery naczynkowej?

I jestem ciekawa jak sie sprawuje teleocapil? mało opini i nim cos
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 03:01   #4667
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Wypowiem się na temat, o którym mam jakieś pojęcie.
Z proteinami jest tak, że nie każde włosy je lubią, nie każde potrzebują w większych ilościach a po jakimś czasie stosowania protein/keratyny może wystąpić efekt przekarmienia, włosy wtedy wyglądają na przesuszone. W takim przypadku odstawiamy proteiny i stosujemy coś mocno nawilżającego.
Moje włosy po tygodniu stosowania kosmetyku z proteinami mają dosyć, ale są tacy, którzy z powodzeniem stosują je dłużej. Wszystko zależy od włosów.
Zrób serum i obserwuj rezultaty, w razie przekarmiania odstaw serum i stosuj je z mniejszą częstotliwością (np. co drugie/trzecie mycie albo kilka razy z rzędu + przerwa itd.).
Rób małe porcje (np. 10ml) serum, żeby Ci się nie zmarnowało. Sama będziesz musiała dość do tego czy twoje włosy lubią się z proteinami i keratyną.
Co polecasz mocno nawilżającego?
Z listy życzeń co do włosów : znacie coś na objętość - tzn. na to, żeby włosy nie klapły za szybko po myciu i coś na gładkość i połysk?
Nie musi być w jednym

---------- Dopisano o 04:01 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Pół dnia wdychałam olejek ylangowy , a teraz dorwałam się do oleju kokosowego . Mam wrażenie, że ten mazidly jednak najładniej pachnie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 07:24   #4668
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Co polecasz mocno nawilżającego?
Z listy życzeń co do włosów : znacie coś na objętość - tzn. na to, żeby włosy nie klapły za szybko po myciu i coś na gładkość i połysk?
Nie musi być w jednym
Polecam olejowanie (kokos, shea na kilka godzin/całą noc), odżywki i maski zróżnicowane pod względem składu (humektanty, emolienty, witaminy, oleje), mycie włosów delikatnymi szamponami/OMO/mycie odżywką.
Jestem na etapie konstruowania psikadła, póki co zawiera:
hydrolat, odżywkę do włosów i skóry głowy Jantar, żel aloesowy Paloma, pantenol, aloes stężony (ZSK), liposomy wzmacnijące włosy (ZSK) lub ceramidy, hydromanil lub kilka kropel oleju jojoba/migdał, olejki eteryczne; spróbuję mocznika i gliceryny.
Na gładkość i połysk najlepsza dobra pielęgnacja
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 08:14   #4669
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Co polecasz mocno nawilżającego?
Z listy życzeń co do włosów : znacie coś na objętość - tzn. na to, żeby włosy nie klapły za szybko po myciu i coś na gładkość i połysk?
Nie musi być w jednym
Na nawilżenie i gładkość tak jak powiedziała Syrenka najlepsze oleje przed myciem (kokosowy, palmowy jak dla mnie biją wszystkie na głowę), a z mazideł u mnie najbardziej sprawdza się (poza keratyną) hydromanil, pantenol i ceramidy . Poza tym czaję się na owies hydrolizowany . Podobno ładnie odbija włosy od głowy i sprawia, że są bardzo sypkie
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 08:27   #4670
Bralik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 317
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny a odpowiedzie mi jeszcze na te pytania:


2.nie wiem na który kwas sie zdecydować (mlekowy, migdałowy,alfa-liponowy, slaicylowy, glikolowy).Mam zaskórniki, których chciałabym się pozbyc, nierówności, jakies przebarwienia i od czasu do czasu coś wyskoczy.Używam acne-dermu od 2tyg. i chciałam coś do wzmocnienia kuracji do stosowania na przemian.Nie wiem jaką mam cere (rok temu dermatolog stwierdziła, ze jest mieszana parę miesięcy póżniej kosmetyczka powiedziała, ze jest sucha - i skłaniam sie do jej wersji), wrazliwa nie jest moge sporo nałozyc i nic jej nie rusza.
Z tego co wyczytałam do na zaskórniki najlepszy salicyl, ale zniechęca mnie troszke do wytrącanie...jak sobie z tym radzicie?
3.od ostatniego zamówienia rano smaruje się kremem Humektan z dodatkiem niacynamidu i mocznika (efekt jak dla nie super ).Czy jesli dodam do tego więcej składników np.d-pantenol, kompleks ceramidowy, jedwab, olej jojoba, wit.E i A itp. to czy nie przedobrze?Może lepiej mniej składników, a na przemian?
4.z forum dowiedziałam się, ze wit.C można łączyc w szybkim serum z kwasem hialuronowym. W związku z tym czy mozna dodawać do kremu (Humektan) i jego działanie bedzie równie dobre (myślę tu o dodawaniu na dłoni do jednorazowego uzytku - tylko ile trzebaby było dodac na oko?)
__________________
MOJA WYMIANKA - CIUSZKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371739
Bralik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 08:50   #4671
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
Dziewczyny a odpowiedzie mi jeszcze na te pytania:


2.nie wiem na który kwas sie zdecydować (mlekowy, migdałowy,alfa-liponowy, slaicylowy, glikolowy).Mam zaskórniki, których chciałabym się pozbyc, nierówności, jakies przebarwienia i od czasu do czasu coś wyskoczy.Używam acne-dermu od 2tyg. i chciałam coś do wzmocnienia kuracji do stosowania na przemian.Nie wiem jaką mam cere (rok temu dermatolog stwierdziła, ze jest mieszana parę miesięcy póżniej kosmetyczka powiedziała, ze jest sucha - i skłaniam sie do jej wersji), wrazliwa nie jest moge sporo nałozyc i nic jej nie rusza.
Z tego co wyczytałam do na zaskórniki najlepszy salicyl, ale zniechęca mnie troszke do wytrącanie...jak sobie z tym radzicie?
3.od ostatniego zamówienia rano smaruje się kremem Humektan z dodatkiem niacynamidu i mocznika (efekt jak dla nie super ).Czy jesli dodam do tego więcej składników np.d-pantenol, kompleks ceramidowy, jedwab, olej jojoba, wit.E i A itp. to czy nie przedobrze?Może lepiej mniej składników, a na przemian?
4.z forum dowiedziałam się, ze wit.C można łączyc w szybkim serum z kwasem hialuronowym. W związku z tym czy mozna dodawać do kremu (Humektan) i jego działanie bedzie równie dobre (myślę tu o dodawaniu na dłoni do jednorazowego uzytku - tylko ile trzebaby było dodac na oko?)
Ad.2 niestety tu nie pomogę.
Ad.3 Lepiej mniej składników na przemian. Chyba, że każdy masz sprawdzony i wiesz, że Cię nie zapycha lub nie robi innej krzywdy to wtedy możesz spróbować (choć jeśli to wszystko dodasz na raz to będzie więcej dodatków niż samego kremu ). Ale z tych co wymieniłaś wit E, olej jojoba mogą zapchać, więc warto przetestować je najpierw osobno. Ceramidów w większym stężeniu też nie polecam (maksymalnie 15%, choć ja preferuję 5% ). Najbardziej optymalnie jakbyś dodawała 2-3 składniki na raz.
Ad.4 Ale co chcesz dodawać do kremu? HA czy wit c? Jeśli HA to okej, nie ma przeciwwskazań. Jeśli wit c, to lepiej zrobić serum z nią i stosować przed nałożeniem kremu. Chyba, że masz olejową postać wit c, wtedy wydaje mi się, że spokojnie możesz dodawać do kremu.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 09:41   #4672
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Z listy życzeń co do włosów : znacie coś na objętość - tzn. na to, żeby włosy nie klapły za szybko po myciu i coś na gładkość i połysk?
Ja również polecam psikadło z owsem hydrolizowanym. Osobiście cierpię na odwrotny problem (nadmiar objętości), ale czytałam bardzo pozytywne opinie o owsie, działanie było właśnie takie, na jakim Ci zależy.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 11:39   #4673
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

alkaxy wiem właśnie, że długo. długo za długo.
nie mam awizo

dzisiaj zadzownię na pocztę.
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 11:58   #4674
czarneoczka
Raczkowanie
 
Avatar czarneoczka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 96
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytałam do na zaskórniki najlepszy salicyl, ale zniechęca mnie troszke do wytrącanie...jak sobie z tym radzicie?
Każdy tonik z salicylem mi się warzył zaczęłam więc rozpuszczać kwasik w maceracie i jestem teraz baaaardzo zadowolona,nic się nie wytrąca i działa bardzo fajnie
czarneoczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 16:50   #4675
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ok kochane, mam swój Telocapil.
teraz proste pytanko, bo szukam i szukam i czytam, ale znaleźć jasnych odpowiedzi nie mogę.

z czym i w jakich propocjach mogę połączyć Telocapil, jeśli chcę go stosować na okolice bikini? proszę o dokładne nazwy balsamów
Przyjaciółka ma jakieś mało kakaowe Ziaji i stosuje na nogi.

czy kurację należy rozpocząć od razu po depilacji czy mogę np parę dni po?

dziękuję
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 18:36   #4676
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam Dawno tu nie pisałam, ale kręcę miksturki od dłuższego czasu i dziś zrobiłam nowe zamówienie...

Tym razem skusiłam się na ten wynalazek: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Fenomuls. Będę z niego kręcić kremik, a fazę wodną chcę zagęszczać alginatem (jedno i drugie wzięłam po 10g, tak na próbę)... Ciekawe co mi z tego wyjdzie... Bawiłyście się już może w/w składnikiem?


Co do telocapilu, to dziewczyny dodają go do swoich balszamó do ciała (wyczytałam to kiedyś na wizażu, lub w opiniach na mazidłach). Co do proporcji, to ja bym sie wzorowała na tym: http://mazidla.com/index.php?option=...d=276&Itemid=2 i do ok 50ml swojego balsamu dodała 25kropli telocapilu
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 18:45   #4677
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
ok kochane, mam swój Telocapil.
teraz proste pytanko, bo szukam i szukam i czytam, ale znaleźć jasnych odpowiedzi nie mogę.

z czym i w jakich propocjach mogę połączyć Telocapil, jeśli chcę go stosować na okolice bikini? proszę o dokładne nazwy balsamów
Przyjaciółka ma jakieś mało kakaowe Ziaji i stosuje na nogi.

czy kurację należy rozpocząć od razu po depilacji czy mogę np parę dni po?

dziękuję
ja też smaruje telocapil na okolice bikini ale do niczego go nie dodaję, przeczytałam właśnie tutaj na forum że można go tak używać
żadnej krzywdy mi to stężenie 100% nie wyrządziło więc myślę, że nie ma co go dodawać do balsamu
i ja zaczęłam smarować od dnia depilacji
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 19:11   #4678
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Olencjaaa kochanie jak często go stosujesz i jakie są efekty?
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 20:03   #4679
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Olencjaaa kochanie jak często go stosujesz i jakie są efekty?
smaruje codziennie wieczorem
używam dopiero od 10 listopada więc jeszcze za wcześnie by mówić o efektach
zastanawiam się czy może nie zacząć smarować też rano ale boję się, żeby nie przesadzić
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 20:58   #4680
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W czym rozpuszcza się ekstrakt z żeń-szenia. I jak mogę go stosować do włosów i twarzy?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.