Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 21:07   #1321
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Mam cere skłonną do tworzenia podskórnych grudek, ktore z czasem przeradzają się w pryszcze. Przy tym jest to tez skora wymagająca dobrego nawilzenia stad moja prosba o analize skladu tego serum:

SERUM BIODERMA HYDRABIO
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 11:27   #1322
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Krem nawilżający bez BUTYLENE GLYCOL?

Poszukuję kremu nawilżającego, który nie posiadałby w składzie BUTYLYNE GLYCOL ponieważ odkryłam, że ten składnik mnie zapycha (długo utrzymujące się podskórne gule).


Znacie taki?

__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:25   #1323
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Krem nawilżający bez BUTYLENE GLYCOL?

emulsja Cetaphil nie posiada tego składnika (mogę zrobić odlewkę, jakbys sie na wymianke za tą wodę termalną jednak zgodziła )
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 17:11   #1324
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Krem nawilżający bez BUTYLENE GLYCOL?

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Poszukuję kremu nawilżającego, który nie posiadałby w składzie BUTYLENE GLYCOL ponieważ odkryłam, że ten składnik mnie zapycha (długo utrzymujące się podskórne gule).


Znacie taki?

Jezeli faktycznie to ten skladnik jest odpowiedzialny u Ciebie za efekt zapychania to najlepiej byloby za kazdym razem sprawdzac sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 10:05   #1325
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Mam cere skłonną do tworzenia podskórnych grudek, ktore z czasem przeradzają się w pryszcze. Przy tym jest to tez skora wymagająca dobrego nawilzenia stad moja prosba o analize skladu tego serum:

[B][COLOR=Navy]SERUM BIODERMA HYDRABIO
Serum jest jak najbardzej dla ciebie i nie jest zapychające. Już kilka postów wyżej pisałam za co można lubić Bioderme
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 10:38   #1326
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Dziewczyny, czy jedwab może zapychać, bardzo skłonną do tego skórę?
Mam puder bambusowy z jedwabiem z BU i jak użyję to na drugi dzień zawsze mi coś wyskoczy, wygląda na zapychanie. Bambusa nie winie, bo to głównie krzemionka, a ona leczy, wysuszenia też nie winie, bo po jednorazowym użyciu wysuszona nie jestem. Głupia zmieszałam te pudry od razu w całości więc samego bambusa spróbować nie mogę.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 13:27   #1327
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

z powodu problemów z cerą wracam na biochemiczne forum
stosowalam minerały EDM rok i nie było poprawy ani pogorszenia jednak coraz gorzej sie" nosiły" na twarzy , zmieniłam na zwykłe i chyba błąd bo trądzik sie nasilił i to znacznie, teraz szukam winowajcy , stawiam na korektor kryolan https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...3-Korektor.htm skład caprylic/capric trigliceryde , octydodecanol. cetyl palmitate , petrolatum, cera carnauba, candelilla cera , kaolin, c18-38 alkyl hydroxystearoyl, stearate, tocopheryl, amyl cinnamal, benzyl salicylate ... przepraszam jesli przekrecilam ale strasznie małe literki
czytałam że triglicerydy zapychają , a tu jeszcze sporo tych wosków jest - nie znam się tak dobrze na tym
drugi podejrzany to ten podkład https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-i-zapachu.htm ale jeszcze nie udało mi sie skladu zdobyc a opakowanie wyrzuciłam - pamiętam że mineral oil był na początku
stosowałam też ten krem (bo mam skłonność do naczynek) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm
i ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...awilzajacy.htm
teraz wszystko pomału odstawiam - kupiłam humektan i mydło z nanosrebrem
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 12:27   #1328
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Czesc dziewczyny, mam do was pytanie, nie tyle o konkretny kosmetyk o ile o zapychanie. Po jakim czasie widac efekty używania zapychających składników? Jest sens prowadzic notatki z uwzglednieniem co sie danego dnia nałożyło na twarz i jak wyglądała cera nastepnego dnia? Plus ewentualnie inne czynniki, mogące wpłynąc na stan cery, typu pożarcie calej tabliczki czekolady...
Chwilami mam dość mojej cery, mój dzień zaczyna sie szybkim przeglądem w lustrze, co nowego mi wyskoczylo Plus ta ciagła niepewność co do kosmetyków - zapycha czy nie zapycha...
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 00:02   #1329
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

A ja mam pytanie czy podkład Avene może zapychać? Cały czas zmagadam się z grudkami i krostkami i pomimo, że zawsze ten podkład uważalam za bezpieczny, to moze on jest winowają, a używam go cały czas od bardzo długiego czassu.

Skład
Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, dimethicone, phenyl trimethicone, octyldodecanol, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, isononyl isononanoate, magnesium sulfate, sorbitan sesquioleate, ascorbyl palmitate, BHT, ethylene brassylate, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, tocopheryl glucoside, trimethylsiloxysilicate, xanthan gum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007, CI 77718 (23.04.2008)
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 13:45   #1330
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie czy podkład Avene może zapychać? Cały czas zmagadam się z grudkami i krostkami i pomimo, że zawsze ten podkład uważalam za bezpieczny, to moze on jest winowają, a używam go cały czas od bardzo długiego czassu.

Skład
Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, dimethicone, phenyl trimethicone, octyldodecanol, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, isononyl isononanoate, magnesium sulfate, sorbitan sesquioleate, ascorbyl palmitate, BHT, ethylene brassylate, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, tocopheryl glucoside, trimethylsiloxysilicate, xanthan gum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007, CI 77718 (23.04.2008)
Na drugim miejscu w składzie jest cyclomethicone, czyli silikon. Daje miły poślizg, ale właśnie może zapychać. Jeśli masz grudki to unikałabym silikonów. Pozbycie się grudek zajmie trochę czasu, ale za to potem nie będa powstawać nowe. Grudki usuwam diacnealem (obecnie triacnealem) stosowanym na noc i absolutnie nie używam do twarzy nic, co ma w składzie silikony. Rozpoznasz je w składzie po końcówce -thicone, np. cyclomethicone, dimethicone, itp. Poza tym składniki typu PEG tez mogą zapychać i powodować grudki. Trzeba niestety testować na własnej skórze, bo jednym szkodzą, a innym nie. Jednak jeśli już masz grudki, to na Twoim miejscu odstawiłabym ten podkład (tym bardziej, że generalnie ma nieciekawy skład i dużo konserwantów) i poszukała np. podkładu/pudru mineralnego.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-12-07 o 13:46
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:26   #1331
mia17str
Raczkowanie
 
Avatar mia17str
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 220
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Hej dziewczyny
Jestem, zdesperowana i stwierdziłam, że może Wy mi pomożecie...
Mam straszny problem z cerą, (nie dość że skłonność do trądziku to skóra przesuszona i czerwieni się strasznie), a mianowicie praktycznie wszystko mnie zapycha! Jak na razie jedynym specyfikiem, który mnie nie zapycha to puder mineralny vichy ale chciałam znaleźć jakiś podkład w płynie i dlatego chciałam Was spytać czy nie znacie jakiegoś godnego polecenia?
I co sądzicie o peelingu enzymatycznym Dermika Meritum:
Skład: aqua, kaolin, glycerin, cetearyl octanoate, isopropyl palmitate, diethylhexylcarbonate, polygyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, petrolatum, domethicone, tocopheryl acetate, bacillus ferment, allantoin, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, diazolidynyl urea, parfum


mia17str jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 19:12   #1332
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie czy podkład Avene może zapychać? Cały czas zmagadam się z grudkami i krostkami i pomimo, że zawsze ten podkład uważalam za bezpieczny, to moze on jest winowają, a używam go cały czas od bardzo długiego czassu.

Skład
Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, dimethicone, phenyl trimethicone, octyldodecanol, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, isononyl isononanoate, magnesium sulfate, sorbitan sesquioleate, ascorbyl palmitate, BHT, ethylene brassylate, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, tocopheryl glucoside, trimethylsiloxysilicate, xanthan gum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007, CI 77718 (23.04.2008)
.. skład taki sobie, nie podoba mi się wysoko w składzie butylene glycol (wykazuje dużą toksycznośc, może zapychac), silikony dają poślizg i wygładzają nierówności, (zinc oxide) tlenek cynku ma działanie lekko bakteriobójcze i przyspieszające gojenie ran, poza tym trochę konserwantów i antyutleniaczy no i paraben wysoko w składzie.


Sicilia

Jeśli chodzi o podkłady i pudry mineralne - to u mnie się nie sprawdził jak na razie jeden podkład i puder, twarz miałam oblepioną i tłustą a w rezultacie krostki. Jeśli masz coś wypróbowanego to napisz.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 21:41   #1333
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
.. skład taki sobie, nie podoba mi się wysoko w składzie butylene glycol (wykazuje dużą toksycznośc, może zapychac), silikony dają poślizg i wygładzają nierówności, (zinc oxide) tlenek cynku ma działanie lekko bakteriobójcze i przyspieszające gojenie ran, poza tym trochę konserwantów i antyutleniaczy no i paraben wysoko w składzie.


Sicilia

Jeśli chodzi o podkłady i pudry mineralne - to u mnie się nie sprawdził jak na razie jeden podkład i puder, twarz miałam oblepioną i tłustą a w rezultacie krostki. Jeśli masz coś wypróbowanego to napisz.
Dziękuję Ci ślicznie troszkę mnie zaniepokoiłaś tym butylene glycolem.. Bo to głwóny składnik kremu Humektan, który do tej pory wydawał mi się jednym z bezpieczniejszych składów.

Co do podkładów obawiam się, że i tak póki co nie widzę alternatywy, a tez nie jest taki najgorszy w gruncie rzeczy. zastanawiam się czy przypadkiem silikony mnie nie zapychają
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:07   #1334
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci ślicznie troszkę mnie zaniepokoiłaś tym butylene glycolem.. Bo to głwóny składnik kremu Humektan, który do tej pory wydawał mi się jednym z bezpieczniejszych składów.

Co do podkładów obawiam się, że i tak póki co nie widzę alternatywy, a tez nie jest taki najgorszy w gruncie rzeczy. zastanawiam się czy przypadkiem silikony mnie nie zapychają
...większość podkładów ma silikony, ja się ostatnio trochę z nimi przeprosiłam. Clinique ma fajne podkłady do cery mieszanej nie zapychające (niestety mają silikony).
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:09   #1335
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
...większość podkładów ma silikony, ja się ostatnio trochę z nimi przeprosiłam. Clinique ma fajne podkłady do cery mieszanej nie zapychające (niestety mają silikony).
Tak, tak. W płynie chyba wszystkie muszą mieć I dlatego jesli nie tolerują silikonów to mogę mieć problem ;p
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 10:03   #1336
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

kathy579 jestem w trakcie wypróbowywania minerałów, bo pozamawiałam sporo próbek, stąd nie mam jeszcze sprawdzonych kolorów. Mam obecnie Lucy Minerals, Lumiere i Blusche. Lucy jest najbardziej "treściwa", ma taką tłustą konsystencję i lubi się ważyć na twarzy (dobry jest puder bambusowy jako primer, witedy jest lepiej). Z Lumiere chyba jestem najbardziej zadowolona, jest taki neutralny ten puder, nic mi po nim nie wyskakuje, dobrze się rozprowadza i nie daje efektu maski. Blusche zamówiłam same matujące, do tego za jasne odcienie i chyba najmniej mi się podoba, mam wrażenie, że nie kryje i spłaszcza buzię, brakuje mi tego lekkiego "glow" na twarzy.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:44   #1337
agli89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 50
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Szukałam takiego wątku i w koncu znalazłam. Dobrze,że został on poruszony,bo jednak kazda z nas uzywa codziennie kremow,a nie zawsze zwracamy uwazgę,czy aby sa dla naszej cery dobre... Ja uzywam Ziaji do c ery tradzikowej i myslałam,ze jest super dobra,a chyba jednak się myliłam,bo zatyka pory..niestety..a tak się przyzwyczaiłam:/
agli89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 16:36   #1338
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Szkodliwe składniki

Przepraszam, jeśli zdublowałam temat, ale nie mogłam znaleźć podobnego. Przeczytałam na wp listę najbardziej szkodliwych składników kosmetyków (http://fitness.wp.pl/multimedia/gale...:7/art546.html), a potem zaczęłam analizować składy moich kosmetyków. I tu się załamałam. Każdy z kosmetyków, jaki wzięłam do ręki miał chociaż jedną substancję szkodliwą - zawierał substancje zapachowe (parfum). Oprócz tego wiele kosmetyków (nawet Ziaji, którą uznawałam za dobrą firmę) zawierało Methylparaben, który jak przeczytałam jest rakotwórczy. Czy to znaczy, że nie powinnam używać żadnego z tych kosmetyków, czy ta lista nie jest do końca zgodna z prawdą?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:46   #1339
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Szkodliwe składniki

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli zdublowałam temat, ale nie mogłam znaleźć podobnego. Przeczytałam na wp listę najbardziej szkodliwych składników kosmetyków (http://fitness.wp.pl/multimedia/gale...:7/art546.html), a potem zaczęłam analizować składy moich kosmetyków. I tu się załamałam. Każdy z kosmetyków, jaki wzięłam do ręki miał chociaż jedną substancję szkodliwą - zawierał substancje zapachowe (parfum). Oprócz tego wiele kosmetyków (nawet Ziaji, którą uznawałam za dobrą firmę) zawierało Methylparaben, który jak przeczytałam jest rakotwórczy. Czy to znaczy, że nie powinnam używać żadnego z tych kosmetyków, czy ta lista nie jest do końca zgodna z prawdą?
Lista niebezpiecznych chemikaliów
Pełną listę najbardziej szkodliwych dla zdrowia substancji znajdujących się w kosmetykach opublikowało Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Konsumentów. Należą do nich m. in.: • Dioksan
• AHA (alpha hydroxy acid)
• Bentonite
• Benzalkonium Chloride
• et Benzalkonium bromie
• BHA (butylated hydroxyanisole)
• BHT Butylated Hydroxytoluene
• Carbomer 934, 940, 941, 960, 961
• Polimery kwasu akrylowego (acrylic acid)
• Cocamidopropyl betaine (CAPB)
• Coco-betaine
• Cocoyl Sarcosine
• Diethanolamine DEA
• Dietanolamina

Moim zdaniem te które zaznaczyłam na niebiesko nie są niebezpieczne a nawet łagodne jak coco-betaine jest przeważnie pochodzenia roślinnego, substancja aktywnie myjąca. Jeśli chodzi o AHA to kwasy owocowe, stosowane w odpowiednich stężeniach nie powinny szkodzić.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 11:57   #1340
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Szkodliwe składniki

A co z resztą składników? Lista miała 3 strony.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 12:18   #1341
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Szkodliwe składniki

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
A co z resztą składników? Lista miała 3 strony.
Przepraszam, przeczytałem tylko pierwszą str.
• AHA (alpha hydroxy acid)
• Bentonite
• Benzalkonium Chloride
• et Benzalkonium bromie
• BHA (butylated hydroxyanisole)
• BHT Butylated Hydroxytoluene
• Carbomer 934, 940, 941, 960, 961
• Polimery kwasu akrylowego (acrylic acid)
• Cocamidopropyl betaine (CAPB)
• Coco-betaine
• Cocoyl Sarcosine
• Diethanolamine DEA
• Dietanolamina
• Triethanolamine (TEA) Monoethanolamine (MEA)
• Cocomide DEA
• Dimethicony
• Disodium EDTA
• DMDM Hydantoin & Urea
• FDC-n (FD&C)
• Fragrances, wysoko w składzie może uczulac
• Methyl Chloroisothiazolinine
• Methylparaben C8H8O3
• Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum (Olej mineralny, parafina, olej parafinowy) nie jest szkodliwy bo polecany dla alergików, ale za to strasznie zapycha pory
• Oxybenzone
• Parabeny, wiadomo że parabeny trzeba omijać, szczególnie jeśli są wysoko w składzie lub ponad 5 parabenów w kremie
• Phenoxyethanol
• Polyethylene Glycol (PEG)
• Butylene Glycol
• Polysorbate (20-85)
• Propylene Glycol
• Xylene Glycol
• Quaternium-15
• Sodium Cyanide
• Sodium Lauryl Sulfate
• Sodium Laureth Sulfate

• Ammonium Lauryl Sulfate
• Sodium Myreth Sulfate
• Laurylosiarczany sodu
• Sodium Lauryl Sulfate = SLS
• Sodium Laureth Sulfate = SLES
( 6 ostatnich, jeśli są wysoko w składzie szamponów powodują o mnie swędzenie skalpu)
• Sodium Oleth Sulfate
• Sodium PCA (NAPCA)
• Sorbolene
• Stearamidopropyl Tetrasodium EDTA
• Styrene Monomer
• Talk (może zapychac pory)
• Triclosan (Triclosan jest substancją o działaniu antybakteryjnym, substancję tę można znaleźć w niemal wszędzie - w wodach ściekowych, strumieniach, jeziorach czy rzecznych osadach.Badania prowadzone przez grupę naukowców współpracujących z doktorem Peterem J. Vikeslandem wykazały, iż obecny w produktach higieny osobistej triclosan w kontakcie z chlorowaną wodą wodociągową może przekształcać się w chloroform, substancję chemiczną, która podejrzewana jest o działanie rakotwórcze).


Postaram się uzupełnić z czasem...


__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 14:13   #1342
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Szkodliwe składniki

Dziękuję bardzo . Mam jeszcze pytanie dot. Poliakrylamidu. Nie ma go na liście, a ostatnio przeczytałam, że jest rakotwórczy, to prawda?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 15:14   #1343
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Jeśli ktoś ma bardzo suchą/suchą skórę, to parafina raczej go nie będzie zapychać... Przed Świętami nawet w tv wypowiadała się dermatolog i mówiła, ze dla niej olej parafinowy jest niezbędny, bo ma bardzo suchą skórę i świetnie ją nawilża i natłuszcza. Za to cerom mieszanym i tłustym wspomniała, że może zapychać pory. Jeśli chodzi o parabeny powiedziała, że założy się, że więcej tych parabenów jest w jedzeniu, niż w kosmetykach... Oczywiście jeśli jest ich pełno, to sama nie brłabym takiego kosmetyku, ale nie dajmy się zwariować.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 20:01   #1344
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Przeczytałam, że niektóre parabeny wystepuja nawet w naturze. Na przykład methyloparaben jest w borówkach amierykańskich, więc nie wydaje mi się, że są niebezpieczne.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 20:22   #1345
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Szkodliwe składniki

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo . Mam jeszcze pytanie dot. Poliakrylamidu. Nie ma go na liście, a ostatnio przeczytałam, że jest rakotwórczy, to prawda?
Prawda. Jeśli już używasz kremów z poliakrylamidem to rób sobie przerwy, nie stosuj go cały czas. Przy długim czasie używania może kumulować się w organizmie i rzeczywiście działać toksycznie.
Tutaj jest więcej informacji na ten temat:
http://trocina.wordpress.com/2010/08...w-kosmetykach/

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2010-12-27 o 20:23
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 23:38   #1346
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Szkodliwe składniki

Na szczęście odkryłam poliakrylamid w kremie do rąk i od razu go wyrzuciłam.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 22:53 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Przeczytałam podany artykuł o konserwantach. W maśle do ciała znalazłam jedną z pochodnych formaldehydu - DMDM Hydantoin, ale na prawie końcu składu (4 od dołu). Czy mogę spokojnie stosować to masło, czy lepiej się go pozbyć?

Edytowane przez mln
Czas edycji: 2010-12-27 o 23:38
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:07   #1347
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Szkodliwe składniki

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość


I jeszcze jedno pytanie. Przeczytałam podany artykuł o konserwantach. W maśle do ciała znalazłam jedną z pochodnych formaldehydu - DMDM Hydantoin, ale na prawie końcu składu (4 od dołu). Czy mogę spokojnie stosować to masło, czy lepiej się go pozbyć?
Z tego co wiem, to pochodną tego DMDM H. jest też IMIDAZOLIDINYL UREA i coś podobnego w nazwie (diazolidinyl urea, czy coś takiego). Ten I.U. namiętnie pakuje do wszystkiego Oriflame...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:03   #1348
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Szkodliwe składniki

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;24025672]Z tego co wiem, to pochodną tego DMDM H. jest też IMIDAZOLIDINYL UREA i coś podobnego w nazwie (diazolidinyl urea, czy coś takiego). Ten I.U. namiętnie pakuje do wszystkiego Oriflame...[/QUOTE]

Wiem, wiem, mam te wszystkie substancje na mojej "czarnej" liście (właściwie to jest różowa ) którą zabieram ze sobą na zakupy w drogerii. A co do tego masła, jak ma tylko DMDM H. i to pod koniec składu to można go używac, czy lepiej nie?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:20   #1349
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Szkodliwe składniki

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, mam te wszystkie substancje na mojej "czarnej" liście (właściwie to jest różowa ) którą zabieram ze sobą na zakupy w drogerii. A co do tego masła, jak ma tylko DMDM H. i to pod koniec składu to można go używac, czy lepiej nie?
Jeśli nie ma dodatkowo innych świństw, to wcale nie musi zaszkodzić.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:27   #1350
klaudia=]
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Witam!
Mam problem. Używałam wcześniej podkładu w musie:
Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].


i pudru prasowanego:
Eveline, Beauty Line, Puder prasowany z jedwabiem

Skład: Talc, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Mica, Octyldodecanol, Petrolatum, Lanolin, Isopropyl Palmitate, Silk, Theobroma Cacao Oil, Camelia Sinensis Oil, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethylparaben, Fragrance, May contain:[(+/-) CI 45380, CI 77491, CI 77492,CI 77499, CI 15850, CI 12085, CI 45410:2, Mica/Titanium Dioxide/Iron Oxides]

Nie zauważyłąm nic niepokojącego. Od czasu do czasu coś wyskoczyło, ale generalnie byłam zadowolona. Niedawno postanowiłam spróbować nowych kosmetyków i to się stało z moją cerą to jeden wielki koszmar

Essence, Soft Touch Mousse Make-up (Podkład w musie)

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Silica, Phenyl Trimethicone, Talc, C30-45 Alkyl Methicone, C30-45 Olefin, Tribehenin, Triethoxycaprylsilane, Methicone, Paraffinum Liquidum, Phenoxyethanol, Methylparaben,
Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, [ /- Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77891]


Sensique, Trendy Compact, Puder prasowany

Skład: Talc, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Mica, Petrolatum, Sorbitan Isostearate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethylparaben, Parfum, [ /-] CI 45380, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 15850, CI 12085, CI 45410;2 Mica(and)Titanium Dioxide(and)Iron Oxides.

Chciałabym się dowiedzieć co mogło spowodować zapchanie porów, zmiany skórne, krostki? Podałam składy wszystkich kosmetyków aby można było wykluczyć te które się powtarzają i nie powodują zmian.
Większość składników udało mi się odnaleźć w tabeli, ale niestety nie wszystkie, dlatego proszę pomoc. Zaznaczam, że oba kosmetyki ostatnie zaczęłam stosować w tym samym czasie, wiec nie wiem który winić za stan mojej cery
klaudia=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.