Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 20:59   #2281
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę do butli żelu do mycia babydream dodać jakiegoś olejku eterycznego, żeby urozmaicać sobie zapach? dziękuję za odpowiedź
Podobno można. Chyba wczoraj gdzieś czytałam, że ktoś dolewa olejku eterycznego ale wtedy żel się nie pieni.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:03   #2282
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A dlaczego wolisz bez betainy? Jak dodajesz olejek eteryczny to nie szczypie w oczy?
Raz zrobiłam z dodatkiem betainy i był taki jakby wodnisty, już nie nawilżał tak dobrze jak sam Glyceryl Cocoate (przepis agabil1). Olejku eterycznego (pomarańczowego) dodaje tylko 2 krople na 300ml olejku - dla zapachu, bo oleje, na których robię (słonecznikowy, z pestek winogron) nie pachną zachęcająco Nie szczypie w oczy, a mam naprawdę wrażliwe.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:07   #2283
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Podobno można. Chyba wczoraj gdzieś czytałam, że ktoś dolewa olejku eterycznego ale wtedy żel się nie pieni.
dzięki sprobuje dodać pod koniec butelki i zobaczę, czy forma będzie mi odpowiadać, bo z tym niepienieniem się trochę kiepsko chociaż BD sam w sobie zbyt się nie pieni i w ogóle mi to nie przeszkadza
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:17   #2284
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Raz zrobiłam z dodatkiem betainy i był taki jakby wodnisty, już nie nawilżał tak dobrze jak sam Glyceryl Cocoate (przepis agabil1). Olejku eterycznego (pomarańczowego) dodaje tylko 2 krople na 300ml olejku - dla zapachu, bo oleje, na których robię (słonecznikowy, z pestek winogron) nie pachną zachęcająco Nie szczypie w oczy, a mam naprawdę wrażliwe.
Ja też inspiruje się często Agą Dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
dzięki sprobuje dodać pod koniec butelki i zobaczę, czy forma będzie mi odpowiadać, bo z tym niepienieniem się trochę kiepsko chociaż BD sam w sobie zbyt się nie pieni i w ogóle mi to nie przeszkadza
Zależy do czego używasz tego żelu. Jak do mycia twarzy, to tym lepiej, żeby się nie pienił. Szybciej spłuczesz wodą i oczy nie będą szczypać od piany. Wg. mnie też żel całkiem ładnie się pieni, nie spodziewałam się szczerze mówiąc. Ma jeden minus - szczypie w oczy. Ale uważam na oczka i jest super. Bardzo go lubię.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:59   #2285
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Zależy do czego używasz tego żelu. Jak do mycia twarzy, to tym lepiej, żeby się nie pienił. Szybciej spłuczesz wodą i oczy nie będą szczypać od piany. Wg. mnie też żel całkiem ładnie się pieni, nie spodziewałam się szczerze mówiąc. Ma jeden minus - szczypie w oczy. Ale uważam na oczka i jest super. Bardzo go lubię.
używam do mycia ciała bardzo mi pasuje, bo jest delikatny, nie podrażnia i od kiedy go stosuje to nie mam żadnych wysypek, co zdarzało się wcześniej tylko powoli brakuje mi zapachu pod prysznicem
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 22:10   #2286
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
używam do mycia ciała bardzo mi pasuje, bo jest delikatny, nie podrażnia i od kiedy go stosuje to nie mam żadnych wysypek, co zdarzało się wcześniej tylko powoli brakuje mi zapachu pod prysznicem
Rozumiem Bardzo lubię cytrusowe, herbaciane zapachy i chyba też coś doleję do tego żelu. Ale tak samo jak Ty, poczekam aż się będzie kończyl
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 07:23   #2287
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Podobno można. Chyba wczoraj gdzieś czytałam, że ktoś dolewa olejku eterycznego ale wtedy żel się nie pieni.
Nie wydaje mi sie zeby to była ogólna zasada - ja dodaje herbacianego do szamponu i pieni sie tak samo...

Cytat:
Napisane przez brena
dzięki sprobuje dodać pod koniec butelki i zobaczę, czy forma będzie mi odpowiadać, bo z tym niepienieniem się trochę kiepsko chociaż BD sam w sobie zbyt się nie pieni i w ogóle mi to nie przeszkadza
...więc, nie bójcie sie próbować, najpierw jedną porcje na reke albo do końcówki i same zobaczycie jaki to efekt daje

Patrząc na receptury dot. żeli czy szamponów, to czasem olejki dodaje sie z emulgatorem na końcu jak w jednym z mazidłanych przepisów, a czasem na końcu i samodzielnie jak w jednym z przepisów na zimno z bazą detergentowa na Ecospa
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-25 o 07:28
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 08:55   #2288
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ale przypadkiem do tego żelu nie trzeba też dodac trochę oleju? przecież olejek się nie zemulguje chyba za dobrze? ja kiedyś robiłam BD poł na pół z oliwką dziecięcą z olejkami eterycznymi - robi się taki dwufazowiec mocno natłuszczający. I wtedy faktycznie kiepsko się pieni,a le dopiero po kilku dniach. Na początku jest boski, taki kremowy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:40   #2289
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale przypadkiem do tego żelu nie trzeba też dodac trochę oleju? przecież olejek się nie zemulguje chyba za dobrze? ja kiedyś robiłam BD poł na pół z oliwką dziecięcą z olejkami eterycznymi - robi się taki dwufazowiec mocno natłuszczający. I wtedy faktycznie kiepsko się pieni,a le dopiero po kilku dniach. Na początku jest boski, taki kremowy.
Olejków za dużo nie można dodawać, szczególnie jak ktoś chce użyc jakiegos cytrusowego, wiec z emulgowanie nie powienien być problem - to praktycznie nie zmieni proporcji miedzy fazami, ilością surfaktantów itp. Jeśli dodałaś jeszcze oleju i to w takiej ilości to nie dziwie sie żę sie rozwarstwił. Dodatek oleju raczej tylko pogorszy możliwosć emulgacji
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:11   #2290
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Odkryłam oleje i jestem zachwycona!
teraz stosuje arganowy i na pewno zostanie ze mną na dłużej.
Świetny wątek, sporo się tu nauczę, dzięki!
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 18:46   #2291
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez daryjka1 Pokaż wiadomość
Odkryłam oleje i jestem zachwycona!
teraz stosuje arganowy i na pewno zostanie ze mną na dłużej.
Świetny wątek, sporo się tu nauczę, dzięki!
A jak Twoja cera reaguje na olej arganowy?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 19:59   #2292
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Olejków za dużo nie można dodawać, szczególnie jak ktoś chce użyc jakiegos cytrusowego, wiec z emulgowanie nie powienien być problem - to praktycznie nie zmieni proporcji miedzy fazami, ilością surfaktantów itp. Jeśli dodałaś jeszcze oleju i to w takiej ilości to nie dziwie sie żę sie rozwarstwił. Dodatek oleju raczej tylko pogorszy możliwosć emulgacji
Źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że olejek nie rozprowadzi się równomiernie w żelu.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 20:45   #2293
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć Dziewczyny, ja pierwszy raz na biochemii .
Szukałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na dokładnie to, czego chcę się dowiedzieć...
Mam uczulenie na salicylany - aspirynę. Jak dotąd przyjmowałam ją tylko doustnie na przeziębienia i po kilku dniach takiej kuracji (np. gdy codziennie brałam na noc tabletkę albo rozpuszczałam te musujące) miałam krwotoki z nosa (dlatego robię to zawsze ostrożnie - a robiłam, bo mi pomaga...). A kwas BHA to kwas salicylowy, prawda? A zatem czy stosowanie kwasu BHA na twarzy może u mnie powodować pękające naczynka?

Mam nadzieję, że to nie jest strasznie głupie pytanie ?
FK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 20:57   #2294
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez FK Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, ja pierwszy raz na biochemii .
Szukałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na dokładnie to, czego chcę się dowiedzieć...
Mam uczulenie na salicylany - aspirynę. Jak dotąd przyjmowałam ją tylko doustnie na przeziębienia i po kilku dniach takiej kuracji (np. gdy codziennie brałam na noc tabletkę albo rozpuszczałam te musujące) miałam krwotoki z nosa (dlatego robię to zawsze ostrożnie - a robiłam, bo mi pomaga...). A kwas BHA to kwas salicylowy, prawda? A zatem czy stosowanie kwasu BHA na twarzy może u mnie powodować pękające naczynka?

Mam nadzieję, że to nie jest strasznie głupie pytanie ?
Po pierwsze to nie pytanie na ten watek
Po drugie alergia na salicylany objawia sie przede wszystkim zmianami na skorze, napadami duszności, kaszlem, katarem. Przy dlugotrwalym stosowaniu moga poajwiac sie krwotoki z nosa bo obniza krzepliwosc krwi, jednakze to nie jest to raczej objaw alergii
Preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 20:59   #2295
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez FK Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, ja pierwszy raz na biochemii .
Szukałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na dokładnie to, czego chcę się dowiedzieć...
Mam uczulenie na salicylany - aspirynę. Jak dotąd przyjmowałam ją tylko doustnie na przeziębienia i po kilku dniach takiej kuracji (np. gdy codziennie brałam na noc tabletkę albo rozpuszczałam te musujące) miałam krwotoki z nosa (dlatego robię to zawsze ostrożnie - a robiłam, bo mi pomaga...). A kwas BHA to kwas salicylowy, prawda? A zatem czy stosowanie kwasu BHA na twarzy może u mnie powodować pękające naczynka?

Mam nadzieję, że to nie jest strasznie głupie pytanie ?
Jest mnóstwo wątków na temat kwasów, to samo sklepów z półproduktami - to są lepsze miejsca na takie pytania.

Zobacz na stronach sklepów, że przy alergii na salicylane odradzają stosowanie kwasu BHA (http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=14)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 21:03   #2296
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kurcze, miałam otwarte kilka wątków i nie tu napisałam - przepraszam za post nie na temat.
Dziękuję za odpowiedzi. Z tym, że ja tej alergii nie mam stwierdzonej, po prostu zauważyłam taką reakcję na asirynę... Ale ryzykować nie będę.
FK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 14:24   #2297
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej, jeśli piszę w nieodpowiednim wątku, to bardzo przepraszam, trochę się jeszcze na biochemii gubię. Bardzo podpasował mi olejek do mycia twarzy z BU, za jakieś 2-3tygodnie mi się skończy, a inne produkty jeszcze mam i nie chcę zamawiać samego olejku . Zastanawiam się czy mogę zrobić go sobie sama z ekologicznego oleju słonecznikowego, emulgatora SLP i dodatku jakiegoś olejku eterycznego? Mam aktualnie olejek herbaciany, zapach niezbyt mi odpowiada, myslę nad jakimś innym, czy moze być olejek grejpfrutowy? Jaką ilość powinnam dodać?
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 14:39   #2298
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez windbag Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy mogę zrobić go sobie sama z ekologicznego oleju słonecznikowego, emulgatora SLP i dodatku jakiegoś olejku eterycznego? Mam aktualnie olejek herbaciany, zapach niezbyt mi odpowiada, myslę nad jakimś innym, czy moze być olejek grejpfrutowy? Jaką ilość powinnam dodać?
Oczywiscie, że możesz Na ZSK, czyli tam gdzie można kupić SLP, aż roi sie od przepisów http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72
SLP jest użyty w ilosci 9% objetościowych, 10% wagowych (10 ml SLP to 10 g, 100 ml oleju to ok. 90 g), olejku eterycznego dodajesz do 1% wag. chyba ze to herbaciany to możesz więcej
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 14:45   #2299
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Oczywiscie, że możesz Na ZSK, czyli tam gdzie można kupić SLP, aż roi sie od przepisów http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72
SLP jest użyty w ilosci 9% objetościowych, 10% wagowych (10 ml SLP to 10 g, 100 ml oleju to ok. 90 g), olejku eterycznego dodajesz do 1% wag. chyba ze to herbaciany to możesz więcej
dziękuję za odpowiedź, zwłaszcza za skład %.

Wolałam się upewnić, dopiero zaczynam się w to wszystko wczytywać i nie chcę zrobić krzywdy mojej już pokrzywdzonej twarzy.
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 18:57   #2300
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez windbag Pokaż wiadomość
Hej, jeśli piszę w nieodpowiednim wątku, to bardzo przepraszam, trochę się jeszcze na biochemii gubię. Bardzo podpasował mi olejek do mycia twarzy z BU, za jakieś 2-3tygodnie mi się skończy, a inne produkty jeszcze mam i nie chcę zamawiać samego olejku . Zastanawiam się czy mogę zrobić go sobie sama z ekologicznego oleju słonecznikowego, emulgatora SLP i dodatku jakiegoś olejku eterycznego? Mam aktualnie olejek herbaciany, zapach niezbyt mi odpowiada, myslę nad jakimś innym, czy moze być olejek grejpfrutowy? Jaką ilość powinnam dodać?
Ja nie polecam SLP
Miałam olejek z ZSK na SLP i wyrzuciłam do kosza, ponieważ tłuścił i nie zmywał makijażu
Polecam glyceryl cocoate, dokładnie taki jak w olejku z BU, dostępny na Mazidłach

Możesz dodać olejek eteryczny, jaki masz pod ręką polecam wszystkie cytrusowe, grejpfrutowy jest bardzo fajny

na 50 ml oleju słonecznikowego, najlepiej ekologicznego dodaje się 5 ml glyceryl cocoate i z 3-4 krople olejku eterycznego
niektórzy dodają witaminę E i betainę
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 19:32   #2301
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Może ktoś spróbować opisać zapach oleju monoi? Do czego się najlepiej nadaje?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:02   #2302
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Może ktoś spróbować opisać zapach oleju monoi? Do czego się najlepiej nadaje?
To zalezy, jaki olejek masz na mysli - na BU sa 2, w tym jeden ekologiczny. Ten zwykly podobno pachnie kokosowo. Ja mam ekologiczny i on pachnie kwiatowo, zapach jest intensywny, nie kazdemu sie spodoba. Dla niektorych moze byc mdly, dawac podobne odczucia jak zapach bialych kwiatow, takie oszolomienie Ja sie zdziwilam tym zapachem, inaczej go sobie wyobrazalam, ale polubilam go. Stosowac mozna do wlosow, na cialo tez, ale jest tlusty, wiec ja stosuje jedynie na kolana, stopy, lokcie. Niektore dziewczyny uzywaja jako perfum "w kremie"
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:21   #2303
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja nie polecam SLP
Miałam olejek z ZSK na SLP i wyrzuciłam do kosza, ponieważ tłuścił i nie zmywał makijażu
Polecam glyceryl cocoate, dokładnie taki jak w olejku z BU, dostępny na Mazidłach

Możesz dodać olejek eteryczny, jaki masz pod ręką polecam wszystkie cytrusowe, grejpfrutowy jest bardzo fajny

na 50 ml oleju słonecznikowego, najlepiej ekologicznego dodaje się 5 ml glyceryl cocoate i z 3-4 krople olejku eterycznego
niektórzy dodają witaminę E i betainę
o, dzieki za informację. Ja na początku mialam problem z tłuszczeniem z glyceryl cocoate, ale już jest ok, to może nie będę kombinować z SLP
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:02   #2304
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

coś mnie okrutnie zapchało głównym podejrzanym był wcześniej hydrolat z róży damasceńskiej, teraz podejrzewam olejek z kasztanowca, gdyż zapchał mnie w tych miejscach gdzie go najmocniej wcierałam, a w których jeszcze nigdy nic mi nie wylazło.
Na dodatek są to podskórne krostki na grzbiecie nosa, na skrzydełkach, na policzkach przy nosie

nie wiem jak się ich pozbyć, bo za nic sie chcą się goić:/
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 15:58   #2305
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

u mnie olej arganowy goi wszystko
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 20:05   #2306
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

O matko i córko!!!!
Dostałam dziś hydrolat oczarowy z ZSK.. w życiu nie miałam gorszego śmierdziucha!!!! masakra!! jest to najgorszy hydrolat z wszystkich oczarów jakie miałam.
Śmierdzi jak stare perfumy dziadka koszmar
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 20:13   #2307
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
O matko i córko!!!!
Dostałam dziś hydrolat oczarowy z ZSK.. w życiu nie miałam gorszego śmierdziucha!!!! masakra!! jest to najgorszy hydrolat z wszystkich oczarów jakie miałam.
Śmierdzi jak stare perfumy dziadka koszmar
Dziwne, dla mnie oczarowy z ZSK pachnie prawie tak samo jak z BU (aż musiałam sprawdzić, bo akurat na stanie mam z obu ww. sklepów).
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 06:22   #2308
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cheloni Pokaż wiadomość
Dziwne, dla mnie oczarowy z ZSK pachnie prawie tak samo jak z BU (aż musiałam sprawdzić, bo akurat na stanie mam z obu ww. sklepów).
Dokładnie
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 16:36   #2309
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Do mnie dzisiaj dotarło kolejne zamówienie z ZSK. Bardzo lubię ten sklep, bo mają mega szybką obsługę, w niedzielę zapłaciłam za zakupy, dzisiaj paczka już u mnie.
Kupiłam oleje: arganowy i z pachnotki (mam nadzieję, że mnie nie zapchają ) hydrolat rozmarynowy, aloesowy, glinkę i coś tym z działu akcesoria kosmetyczne - ale nie o tym wątek .

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi olejami? Jak się sprawują? Kupiłam je głównie dla nawilżenia mojej cery.

I mam jeszcze pytanie o mleczko winogronowe z Mazideł - używała któraś z Was? Mam z wymiany, ale boję się, że mnie zapcha, więc na razie tylko oglądam, nie smaruję buzi.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2011-07-05 o 16:40
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 17:45   #2310
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj dotarło kolejne zamówienie z ZSK. Bardzo lubię ten sklep, bo mają mega szybką obsługę, w niedzielę zapłaciłam za zakupy, dzisiaj paczka już u mnie.
Kupiłam oleje: arganowy i z pachnotki (mam nadzieję, że mnie nie zapchają ) hydrolat rozmarynowy, aloesowy, glinkę i coś tym z działu akcesoria kosmetyczne - ale nie o tym wątek .

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi olejami? Jak się sprawują? Kupiłam je głównie dla nawilżenia mojej cery.

I mam jeszcze pytanie o mleczko winogronowe z Mazideł - używała któraś z Was? Mam z wymiany, ale boję się, że mnie zapcha, więc na razie tylko oglądam, nie smaruję buzi.
Ja mam mleczko winogronowe, mnie nie zapycha. A ktory skladnik mialby zapchac? Olej winogronowy jest polecany dla cery tlustej i nie powinien zapchac.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.