Czym zastąpić cukier? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 20:05   #31
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Ostatnio kupowałam w którymś sklepie ze zdrową żywnością...albo w Tarasach albo na Chmielnej, ale nie pamiętam. Sprawdzałam też na stronie i można go kupić w sklepie internetowym, więc przy jakichś większych słodko-owsiankowo-błonnikowych zakupach warto skorzystać.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 08:07   #32
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Dzięki za info. Własnie widziałam, że on-line można zamówić, ale koszt przesyłki większy niż koszt produkty, więc tak jak piszesz - tylko przy większych zakupach.
W sklepie ze zdrową żywnością też szukałam, ale nie mieli naszych Sante produktów, tylko ich zagrabaniczne 3x droższe odpowiedniki ;(. W myśl zasady "cudze chwalicie swojego nie znacie" .... ehhh . Będę szukać dalej
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 17:17   #33
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Czytałam gdzieś, że daktyle świetnie zastępują cukier, np. w ciastach. Był gdzieś kiedyś nawet przepis na masę daktylową (daktyle gotowało się z cynamonem w niewielkiej ilości wody a później miksowało).
Więcej nie pamiętam, trzeba by poszperać w Internecie .
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 21:16   #34
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Podbijam wątek, bo staram się ograniczyć spożycie cukru.

Czy ktoś jeszcze może podzielić się wrażeniami o ksylitolu?
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 23:42   #35
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Czym zastąpić cukier?

A mi się jeszcze w okołocukrowych kwestiach przypomniało. Że o ile cukier jest mało zdrowy, a jego potencjalni zastępcy albo zdrowotnie wątpliwi (aspartam), albo krzywdzący kubki smakowe (jak dla mnie stewia-FFFUUUU ), albo wcale niezbyt zdrowsi (fruktoza? wtf)to istnieje sposobów parę na 100% skutecznych i oczywistych.

Po pierwsze primo-jeść mniej słodkiego. Serio.

Po drugie primo-skoro już mamy ograniczyć cukier, to zacznijmy od tego ukrytego. Napoje, jogurciki, niejedna sklepowa wędlina etc. To są prawdziwi cukrowi winowajcy, nie ta babcina szarlotka raz na parę tygodni. W Polsce się oszczędza, się leje syrop gf albo daje słodziki, np. do sklepowych past kanapkowych albo do śledzików. Ale pojedźcie sobie do takiej Szwecji i kupcie paztet lub wędlinę bez cukru. Powodzenia!

Po trzecie primo-dalej uważam, że miód. Skoro Natura tak to zorganizowała, że cała masa pszczół haruje ciężko, by go wyprodukować, a potem cała masa zwierza chce zeżreć, to w tym musi być jakiś cel.

na ksylitolu się nie znam, ale któraś babcia dalekiej kuzynki znajomej twierdziła, że fajny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Serek był na kolację, więc wolałam posypać szczyptą ksylitolu niż owoc na kolację zjeść
Aha. Czyli lepiej dosypać dosładzacza, niż zjeść owoc? Może jestem trochę mało nowoczesna, ale tak sobie myślę, że skoro coś rośnie i od razu nadaje się do spożycia, nawet bez przetwarzania, ba-nawet samo nam spada pod nogi, jak jest gotowe-to chyba wystarczający sygnał, że jeść można. Do kolacji też, bo czemu nie?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:47   #36
mariannaewa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Ja używam czasem ksylitolu, mam akurat firmy Santini, stewii nie próbowałam. Ale generalnie jak już słodzę to wolę miodem, też mnie ta naturalność bardziej przekonuje

Ale od słodzenia powoli się odzwyczajam, zmniejszam powolutku ilość cukru i działa. Kiedyś słodziłam herbatę dwoma łyżeczkami cukru, ostatnio się zamyśliłam i z przyzwyczajenia wsypałam dwie łyżeczki to myślałam że zwrócę do zlewu

Zwracam natomiast dużą uwagę na etykiety i staram się ograniczać produkty "wzbogacone" syropem glukozowo-fruktozowym (nie jest to łatwe, bo mam wrażenie że jest prawie wszędzie) - to świństwo robi o wiele więcej szkody niż cukier.
mariannaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 22:02   #37
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Popieram @mariannaewa.
Chcesz być zdrowa, to jedz NATURALNIE. Lepiej jedz już ten cukier, niżbyś miała truć się słodzikami (swoją drogą, dobry cukier, taki za 3 zł z marketu ma dużo chemii w sobie).
Bzdury o szkodliwości miodu mogą być promowane tylko przez firmy produkujące "zdrowe" słodziki. (Miód najlepiej od zaufanego pszczelarza! Często jest on chrzony lub źle przechowywany)
Do ciast kup sobie zapas dobrego cukru, najlepiej takiego jakim pszczelarze karmią pszczoły. Znają się na tym, bo pszczołom powinno dawać się najmniej "chemiczny" cukier
Jeżeli pijesz dużo herbaty i kawy, to najlepiej oducz się je słodzić. Nie ma lepszego rozwiązania. Musisz wybrać: chcesz żyć zdrowo, czy tak jak Ci wygodnie (wygodnie tylko dopóki nie pojawią się choróbska)
__________________
Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę. Za to odważnym szczęście sprzyja
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 20:02   #38
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Polecam nierafinowany cukier trzcinowy, jest bardzo zdrowy i oczywiście miód z ekologicznej pasieki
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 20:08   #39
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Polecam nierafinowany cukier trzcinowy, jest bardzo zdrowy i oczywiście miód z ekologicznej pasieki
Nierafinowany cukier trzcinowy ładnie wygląda oraz przyjemnie smakuje. Tyle. Witamin i innych mikroelementów prawie nie zawiera. Jest drogi i zapakowany w pudełka z fajnymi znaczkami. Trochę mało, jak na zdrowe jedzenie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 20:19   #40
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Polecam nierafinowany cukier trzcinowy, jest bardzo zdrowy i oczywiście miód z ekologicznej pasieki
Cukier trzcinowy to sacharoza...
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 13:31   #41
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Ksylitol - i nie obchodzi mnie jego kaloryczność, ponieważ dla mnie ważne jest zdrowe jedzenie, kalori zupełnie nie liczę, bo widzę na swoim organiźmie że to nie one mają znaczenie dla wagi, ale jakość jedzenia.

poza tym uwielbiam suszone daktyle, oduczyły mnie one jeść słodyczy. są faktastyczne, często robię z nich pastę (blenduje) i używam jej do słodzenia potraw jak miodu.

Cukru (poza ksylitolem) nie używam w ogóle już od kilku lat. ochote na słodkie zaspokajam bakaliami, banami i innymi słodkimi owocami, nic innego mi juz nie potrzeba
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL

Edytowane przez Kica.
Czas edycji: 2013-12-08 o 13:33
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 17:02   #42
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
Podbijam wątek, bo staram się ograniczyć spożycie cukru.

Czy ktoś jeszcze może podzielić się wrażeniami o ksylitolu?

Pytanie po co chcesz ograniczyć cukier?

Zakładam, że chodzi ci oczywiście o produkt spożywczy o nazwie handlowej "cukier" ^^.

Sacharoza nie jest szkodliwa bo jest sacharozą tylko dlatego, że jest rafinowana i oczyszczona. Można sobie to zastąpić cukrem brązowym a nawet fioletowym i jaskrawozielonym i to nadal będzie toksyczne właśnie przez pozbywanie się z organizmu zapasów makro i mikro elementów na potrzeby trawienia oraz zużywanie wapnia z kości by neutralizować zakwaszenie organizmu wywołane tym ale i innymi substancjami które są dostarczane w proporcjach innych niż ustaliła natura.

Nawet w pierwszym poście są jakieś durne rozważania, fruktoza szkodliwa? Ale jaka fruktoza, w postaci proszku wciąganego nosem czy zjedzona w jabłku?

Z miodem też trzeba ostrożnie. U 2 latka może wywołać niedowład kończyn No i jeszcze trzeba umieć rozróżnić miód od tego co miód udaje. Dostanie miodu w sklepie nie jest jakoś bardzo prawdopodobne.
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 16:26   #43
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czym zastąpić cukier?

ja nie bardzo rozumiem tą nagonkę na cukier tj.na sacharozę...
dziewczyny...i chłopaki (czasem się jakiś trafi)...a weźcie nie cudujcie
chcesz mieć słodzoną herbatę= pij z cukrem i już
chcesz mieć zdrową herbatę= pij zieloną, albo czerwoną. BEZ SŁODZENIA czymkolwiek.

Proste...i naprawdę gdy się wyeliminuje wszystkie ukryte dosładzacze, to człowiekowi nie potrzeba sypać 3 łyżek cukru do jednego kubeczka herbaty.

Osobiście nie piję wcale herbat, wiec napiszę o kawie- kiedyś żarłam różne syfy typu serki homo, jogurty owocowe, słodycze...pieczywo i musiałam kawę słodzić, bo była nie do przełknięcia bez cukru.
Odkąd nie jem syfu w postaci dosładzanych produktów, nie mam potrzeby słodzenia kawy i piję sobie kulturalnie bez cukru, czy innego słodzika.
Da się, może na poczatku wydaje się że jest gorzka, ale potem im "dalej w las" im mniej cukru dostarczasz do kubków smakowych, tym bardziej czujesz niuanse...dla mnie nareszcie marchewka jest słodka banan- ulepek śliwki suszone- aż do obrzygu słodkie...a kiedyś wydawały się "ledwo słodkie".
Gorzka czekolada, taka 70% jest dla mnie wyjątkowo słodka i smaczna, ale np. po kostce mlecznej milki aż mnie mdliło. A kiedyś wciągałam 100g do jednej kawy (oczywiście też słodzonej).
Da się oduczyć słodzenia i to dość szybko.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:14   #44
Qaren
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 21
Dot.: Czym zastąpić cukier?

fruktoza nie jest niezdrowa, po prostu jest kaloryczna jak wszystkie inne cukry. Niemniej jest słodsza tak więc łyżeczka fruktozy daje znacznie mocniejszy efekt niż łyżeczka cukru
Qaren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 11:09   #45
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Czym zastąpić cukier?

ja zamiast cukru uzywam cynamonu np. do owsianek i do herbat jogurt zjem truskawowy od czasu do czasu a tak to naturalny z cynamonem i rodzynkami pycha
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:49   #46
kanialitwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Miód, tylko nie ładować prosto do świeżo zagotowanej herbaty bo pod wpływem temperatury traci swoją wartość odżywczą.
__________________
pozdrawiam, <ciach_reklama>
kanialitwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 11:33   #47
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Miód, miód i zawsze tylko miód
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 12:08   #48
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Czym zastąpić cukier?

ksylitol. dlaczego nikt jeszcze o nim nie wspomniał?
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 12:45   #49
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Ktoś już wcześniej pisał o nim, ją używam do wypiekow np. Do ciast i "chleba" jest ok, niestety dość drogi

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 20:57   #50
tanned
Przyczajenie
 
Avatar tanned
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Jeśli chodzi o dosładzanie jogurtów, deserów itp. to często używam banana. Oczywiście nie zawsze się to sprawdza, ale jest to naprawdę świetna alternatywa.

Edytowane przez tanned
Czas edycji: 2013-12-28 o 21:02
tanned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 21:19   #51
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Cytat:
Napisane przez tanned Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o dosładzanie jogurtów, deserów itp. to często używam banana. Oczywiście nie zawsze się to sprawdza, ale jest to naprawdę świetna alternatywa.
O tak Zwłaszcza do jogurtu naturalnego. Do tego dodaję jeszcze kakao i jest pyszny i słodki jogurt, lepszy niż ten sklepowy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 23:58   #52
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Od cukru można w zasadzie się odzwyczaić (nie każdy).

Jeśli chodzi o mnie to nie słodzę - chyba że jako przyprawa do sosu itp (tylko wtedy 1-2 łyżeczki na cały garnek), ale herbata czy kawa gorzka, może też dlatego, że nigdy jakoś specjalnie nie przepadałam za cukrem.

Słodzik jest to jakaś alternatywa ale czy są one na pewno zdrowe ?

Wg mnie tak jak koleżanki powyżej jak słodzić to najlepiej miodem
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 08:40   #53
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Ksylitol faktycznie jest doskonałym substytutem cukru, ale jak dla mnie za dużo musiałabym go użyć, aby przyniósł taki efekt co miód. A do jogurtu również wolę cukry zawarte w owocach, suszona morela, banan, czy jabłko z rana doskonale naładuje baterię na cały poranek
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:12   #54
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Ja nie zastępuję, nie boję się cukru, ale czasem jem miód
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 08:54   #55
Naajt
Raczkowanie
 
Avatar Naajt
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Miód. A przede wszystkim ciemniejsze rodzaje miodu (spadziowy/gryczany)
__________________
"I złapałem te szanse, zabrałem je do domu
i wtedy miałem je jak włóczęgę"

Mike Skinner "The streets" <3
Naajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 21:07   #56
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Cytat:
Napisane przez Naajt Pokaż wiadomość
Miód. A przede wszystkim ciemniejsze rodzaje miodu (spadziowy/gryczany)
Jest jakaś różnica w zawartości "cukru w cukrze" pomiędzy jasnymi i ciemnymi miodami? Spadziowy akurat uwielbiam
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 18:22   #57
Naajt
Raczkowanie
 
Avatar Naajt
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
Jest jakaś różnica w zawartości "cukru w cukrze" pomiędzy jasnymi i ciemnymi miodami? Spadziowy akurat uwielbiam
Cytat:
Analiza właściwości odżywczych wykazała, że jeśli chodzi o miód pszczeli, to im ciemniejszy, tym zdrowszy.
__________________
"I złapałem te szanse, zabrałem je do domu
i wtedy miałem je jak włóczęgę"

Mike Skinner "The streets" <3
Naajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:11   #58
fiszuwka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Czym zastąpić cukier:
- do herbaty prawdziwym miodem z polskiej pasieki,
- do niektórych wypieków daktylami,
- do koktajli i owsianek też daktylami, rodzynkami, suszoną żurawiną, jagodami goi, suszonymi morelami itd. + do tego garść orzechów i jakiś owoc (banan/ awokado/ khaki etc.) i mamy pycha bezcukrowy, energetyczny, oczyszczający i odżywczy posiłek,


Oprócz tego możemy stosować:
- cukier nierafinowany, który stosuję i który w rozróżnieniu od rafinowanego zawiera melasę - ta z kolei jest bogata we wszystkie wartości odżywcze, jakie posiada roślina, z której ów cukier pochodzi,
- cukier brzozowy - ksylitol - ma niski indeks glikemiczny, jest bakteribójczy i niskokaloryczny, wpływa pozytywnie na przyswajalność wapnia, zapobiega próchnicy, ale jest nie wskazany dla dzieci, a w nadmiernych ilościach może mieć działanie przeczyszczające - i właśnie dlatego mimo tego, że coraz częściej się o nim słyszy i zachęca do stosowania, ja się go zwyczajnie boję


Po za tym podczas zakupów warto sprawdzać skład tego co kupujemy, omijać szerokim łukiem aspartam i syrop glukozowo-fruktozowy. Ograniczyć ilość słodyczy i kolorowych napojów - pić koktajle i świeżo wyciskane soki, jeść owoce. Sięgać po produkty niczym nie dosładzane, a nasze kubki smakowe odzywczają się od cukru. Przetestowałam i działa
fiszuwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 18:06   #59
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Czym zastąpić cukier?

Stewia, ksylitol, dobry miód.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 18:03   #60
zajaczekjaras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 4
Dot.: Czym zastąpić cukier?

miód jest rzeczywiście dobrym sposobem na herbaty aby zastąpić cukier, ale teoretycznie wystarczają nam cykry naturalne, więc po prostu bym zlikwidował cukier z domowych warunków i nie zastanawiał się nad następstwami.
____
https://grzybnie.pl/grzybnia-do-rozkladu-pni

Edytowane przez zajaczekjaras
Czas edycji: 2018-07-06 o 12:30
zajaczekjaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-16 07:31:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.