Pytanie o Lysanel i Glyco A - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-10, 18:46   #1
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka

Pytanie o Lysanel i Glyco A


Witam
Mam pytanie czy skonczywszy tubke lysanelu moge przrzucic sie na Glyco? Czy to nie wyjdzie skórze na dobre?Czy moze powinnam uzywac kilka miesiecy Lysanel a dopiero potem coś innego?
Pozdrawiam i bylabym wdzieczna za odpowiedz
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 22:14   #2
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Pytanie o Lysanel i Glyco A

Nie widze powodu, dlaczego mialabys nie uzywac. Jednak lysanel to kwasy a glyco a to retinoid.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 22:33   #3
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Pytanie o Lysanel i Glyco A

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
[...] a glyco a to retinoid.

Glyco a to krem zawierający kwas glikolowy w stężeniu 12%.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 23:42   #4
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Pytanie o Lysanel i Glyco A

Ups... To wpadka A myslałam, ze juz mam wszystkie specyfiki obcykane
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 14:50   #5
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Pytanie o Lysanel i Glyco A

podbijam bo mam pytanie

przez rok uzywalam effaclaru-k,przez bardzo dlugi czas mialam po nim bardzo podranziona skore, cera sie poprawila ale bez szalu. od dwoch miesiecy przeszlam na lysanel - zadnych podraznien, ale i bez efektow jak na razie. teraz zastanawiam sie nad glyco-a.

dodatkowo jakis czas temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne i od tamtej chwili mam straszne problemy z cera. myslalam ze lysanel sobie z tym poradzi ale efektu nie widac.

zastanawiam sie wiec czym rozni sie glyco a od lysanelu? czy warto go kupic i uzywac na zamiane. a moze zaproponujecie cos innego?
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:20   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pytanie o Lysanel i Glyco A

Cytat:
Napisane przez martinka_m Pokaż wiadomość
podbijam bo mam pytanie

przez rok uzywalam effaclaru-k,przez bardzo dlugi czas mialam po nim bardzo podranziona skore, cera sie poprawila ale bez szalu. od dwoch miesiecy przeszlam na lysanel - zadnych podraznien, ale i bez efektow jak na razie. teraz zastanawiam sie nad glyco-a.

dodatkowo jakis czas temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne i od tamtej chwili mam straszne problemy z cera. myslalam ze lysanel sobie z tym poradzi ale efektu nie widac.

zastanawiam sie wiec czym rozni sie glyco a od lysanelu? czy warto go kupic i uzywac na zamiane. a moze zaproponujecie cos innego?
Aż trudno uwierzyc, ze po lysanelu nie masz zadnych efektów. Co prawda effaklar to inny kwas i stad reakcja na oba specyfiki może byc różna, ale po lysanelu na ogól szybko widać choćby łuszczenie lub przesuszenie skóry, bo steżenie kwasów jest w nim wyskie. Glico -a nie jest dużo silniejsze od lysanelu. U mnie lysanel szybciutko wysusza krostki, nawet te całkiem duże, a stosowany co noc powoduje łuszczenie, wiec zdecydowanie działa.
No chyba, ze stosujesz wersję mat, a nie activ...

Ja tez po odstawieniu tabletek mam duzo gorszą cerę i drugi rok nie mogę jej doprowadzic do porządku, bo ciagle cos i wyskakuje. Teraz jest już troszkę lepiej, ale mam sporo przebarwień i blizn po nawrocie trądziku. Tylko, ze teraz zastanawiam sie nad powrotem do pigułek, bo niespodzianki na twarzy skutecznie psują mi humor, a pozatym w wielu sytuacjach muszę wyglądać dobrze, a da sie o osiagnać tylko kryjacym podkładem, a i tak z bliska widać, że pod tą warstwą kryją się pryszcze
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:41   #7
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Pytanie o Lysanel i Glyco A

az poszlam sprawdzic... mam lysanel acitve... i mnie tez dziwi ze nie ma efektow, bardzo balam sie podraznien, bo mialam z nimi sporo klopotow po effaclarze, a tu nic. zaczelam sie nawet grubiej smarowac. czasem czuje tylko lekkie pieczenie, ale luszczenia brak. moze to wynika z proporcji kwasow? moze na mnie lepiej dzialaja kwasy BHA - czyli te ktore sa w effaclarze. nie wiem jakie sa proporcje w lysanelu, musze poszukac.

a co do pigulek. u mnie pieklo z cera. zawsze mialam z nia problemy ale nie takie jak teraz. postanowilam, ze juz nigdy do nich nie wroce, albo jak wroce to juz nigdy nie odstawie. bo to jest koszmar. czasem az sie z domu nie chce wyjsc...
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.